09:44 26/07/2025Իսկ, որ դատվելու եք՝ դա անխուսափելի է. Բագրատ Սրբազանը՝ զավեշտի թագուհունՍրբազան Պայքարի առաջնորդ, քաղբանտարկյալ Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանի նամակը ԱԱԾ շենքում գտնվող «Երևան-Կենտրոն» ՔԿՀ-ից.
08:40 26/07/2025Երևանի տարբեր հատվածներում քաղբանտարկյալներին ազատելու կոչով պաստառներ են փակցվածԵրևանի տարբեր փողոցներում ու անկյուններում քաղբանտարկյալներին ազատ արձակելու կոչով պաստառներ են փակցված։ Հիշեցնենք, որ այս պահին կալանավյորւմ են Բագրատ և Միքայել արքեպիսկոպոսները, «Սրբազան պայքար»...
19:48 25/07/2025Բացահայտվել են ՊԵԿ պաշտոնատար անձանց կողմից բրոքերային ծառայություններ մատուցող տնտեսվարողից կաշառք ստանալու դեպքերՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունից ստացված նյութերի հիման վրա նախաձեռնված քրեական վարույթով պարզվել է, որ 2024 թվականից ՀՀ ՊԵԿ համապատասխան ստորաբաժանման պետի...
18:00 25/07/2025Օշականցի երիտասարդի դանակահարությունը բացահայտվել էՆԳՆ ոստիկանության Արագածոտնի մարզի օպերատիվ կառավարման կենտրոն hուլիսի 18-ին«Աշտարակ» բժշկական կենտրոնից հաղորդում է ստացվել, որ որովայնի առաջնային պատի ծակած-կտրած վնասվածքով բուժօգնության է դիմել...
13:48 25/07/2025Փորձագետ. Նիկոլ Փաշինյանի շաՌասյան վայրենավարի քշելը անպատժելիության ցուցադրում է«Նիկոլ Փաշինյանի զավեշտալի մեկնաբանությունը Սոնա ՄՆացականյանի սպանության գործով, այդ «բացատրության» անհեթեությունը վկայում է, որ իրականում ինքը շատ լավ գիտակցում է իր մեղքը և ասելու բան...
13:20 25/07/2025Բագրատ Սրբազանը դատական հայցեր է ներկայացրել նաև Արսեն Թորոսյանի ու Ռոմանոս Պետրոսյանի դեմԲագրատ Սրբազանը հայց է ներկայացրել դատարան ՔՊ-ական, ՊՎԾ նախկին ղեկավար, ՀԷՑ կառավարիչ նշանակված Ռոմանոս Պետրոսյանից պահանջելով 3 մլն դրամ վիրավորնաքի ու զրպարտության համար։ Panoarama.am-ը Դատական...
12:48 25/07/202518-ամյա զինծառայողի մահվան փաստով քրեական վարույթ է նախաձեռնվելՍահմանապահ զորքերի պարտադիր ժամկետային զինծառայողի մահվան դեպքի առթիվ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։ Այս մասին Panorama.am-ին հայտնեց ՔԿ մամուլի խոսնակ Կիմա Ավդալյանը։ Քրեական վարույթը նախաձեռնվել է...
12:44 25/07/2025Օրենքի խախտմամբ գրանցվել է քաղաքացու սեփականության իրավունքը Երևան համայնքին պատկանող՝ շուրջ 175 մլն ՀՀ դրամ արժեքով հողամասի նկատմամբՔրեական վարույթն ուղարկվել է դատարան
11:03 25/07/20256 ամսում ՔԿ քրեական վարույթներով պատճառված գույքային վնասից վերականգնվել է ավելի քան 20 մլրդ դրամ2025 թվականի առաջին կիսամյակի ընթացքում Քննչական կոմիտեում քննված 56.814 քրեական վարույթից ավարտվել է 18.969-ը՝ նախորդ տարվա 17.887-ի համեմատ, այսինքն աճել է 1082-ով: ՔԿ փոխանցմամբ, նշված 18.969...
08:30 25/07/2025Սյունիքում ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի զինծառայող է մահացել24News-ի տեղեկությունների համաձայն` երեկ Սյունիքի մարզում ողբերգական դեպք է տեղի ունեցել: Դավիթ Բեկ գյուղում ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի զինծառայող է մահացել` համածառայակցի հետ ունեցած միջադեպի հետևանքով:...
00:23 25/07/2025ՀՀ վարչապետն արդեն ամբողջ գործընթացի վրա դրել է ապօրինության կնիք«ՀԷՑ-ի, այսպես կոչված, ազգայնացման առնչությամբ Ստոկհոլմի առևտրային պալատի արբիտրաժային ինստիտուտի որոշման առնչությամբ ՀՀ կառավարությունը հուլիսի 23-ի դիրքորոշմամբ ցույց է տալիս, որ միջազգային...
00:10 25/07/2025Բաց դաս ու հրաժարականի պահանջ Նիկոլ Փաշինային՝ ՀՀ քաղաքացուցՔաղաքական, հասարակական գործիչ Էդգար Ղազարյանը բաց նամակ է հրապարակել Նիկոլին Փաշինյանին ստորագրելով որպես Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացի.
19:01 24/07/2025Oգոստոսի 1-ից Վրաստանում ուժի մեջ կմտնեն մի շարք փոփոխություններ2025 թվականի օգոստոսի 1-ից Վրաստանում ուժի մեջ կմտնեն մի շարք փոփոխություններ։ Այս մասին գրում է aliq.ge-ն։ Օգոստոսի 1-ից Թբիլիսիում կավելանան գոտիական-ժամային կայանման համար նախատեսված նոր...
18:33 24/07/2025Վարորդական իրավունք չունեցող և ոչ սթափ վիճակում գտնվող տղամարդու մեքենայում թմրանյութ է հայտնաբերվելՀուլիսի 22-ի գիշերը՝ ժամը 1-ի սահմաններում, Արարատի մարզի պարեկները Երևան-Մեղրի ճանապարհին՝ Նոյակերտ բնակավայրի հատվածում, ստուգման նպատակով կանգնեցրել են «Կիա» մակնիշի մի ավտոմեքենա։ Պարզվել է, որ...
17:38 24/07/2025Այստեղ խոր մոլորություն կա, պարոն Մեսրոպյան, ուշադրություն դարձրեք. Արփինե Հովհաննիսյան«Այստեղ խոր մոլորություն կա, պարոն Մեսրոպյան, ուշադրություն դարձրեք»,-արձագանքելովՀԾԿՀ նախագահի հայտարարությանը՝ նշում է իրավաբան, արդարադտության նախկին նախարար Արփինե Հովհաննիսյանը։ Հիշեցնենք, որ...
17:05 24/07/2025Բոլոր գործընթացերն ու գործողությունները պետք է կասեցվեն, մինչև վերջնական դատական ակտերի ի հայտ գալը. Գոհար Մելոյանը՝ ՀԷՑ-ի վերաբերյալ արբիտրաժային դատարանի որոշման մասին«Երբ Արբիտրաժայիան միջազգային դատարան ներկայացվում է հայցի ապահովման միջնորդություն, մշտապես հաղթանակած կողմ է համարվում, եթե միջնորդությունը բավարարվում է»,- Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց...
16:29 24/07/2025Այս ընթացքում պահպանում էինք հարաբերական լռություն. Մհեր Ենոքյանի կինՄարդասպանության համար ցմահ ազատազրկման դատապարտված, ապա պայմանական վաղաժամկետ ազատ արձակված Մհեր Ենոքյանն ու կինը՝ «Հետք»-ի նախկին լրագրող Զարուհի Մեժլումյանը տարածել են հայտարարություն, որտեղ ասված...
15:56 24/07/2025Ռոմանոս Պետրոսյանի դեմ արտահերթ հայց է ներկայացվել․ ՓաստաբանԲագրատ Սրբազանի պաշտպան Հովհաննես Խուդոյանը հայտնում է, որ արտահերթ հայց է ներկայացվել ՀԷՑ-ի նորանշանակ ժամանակավոր կառավարիչ Ռոմանոս Պետրոսյանի դեմ վիրավորանք/զրպարտություն հիմքով։ «Մի արտահերթ հայց...
15:16 24/07/2025Միքայել սրբազանի պաշտպանները դատախազին միջնորդություն են ներկայացրել խափանման միջոցը վերացնելու կամ փոփոխելու վերաբերյալ«Գտնում ենք, որ առանցքային պետք է լինի այն գիտակցումը, որ կալանավորման հիմքերն ու անհրաժեշտությունը աներկբա վերացած են, ուստի արդեն յուրաքանչյուր ավել րոպե կալանքի տակ գտնվելը չի լուծելու խափանման միջոցին բնորոշ քրեադատավարական խնդիր»:
13:55 24/07/2025«ՈւԱԶ»-ով սարում սպանության փորձ կատարած անձինք կալանավորվել ենՀուլիսի 21-ին մի խումբ անձինք քննիչի և Ոստիկանության ծառայողների հետ գնացել են Շիրակի մարզում գտնվող Բ.Ք.-ի կողմից օգտագործվող ամառանոց՝ Քննչական կոմիտեում նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության...

11:19 22/03/2022Арман Татоян: Доказательствами и фактами столько вас предупреждаюБывший Защитник прав человека (экс-омбудсмен) Армении Арман Татоян, коснувшись закрытия азербайджанцами идущего в Арцах газопровода, пишет: «Очевидно, что под предлогом якобы ремонта газопровода...
16:35 21/03/2022СК Армении: По положению на 21 марта, неизвестно местонахождение 187 военнослужащих и 21 гражданского лицаСледственный комитет Армении представил данные о погибших и пропавших без вести военнослужащих и гражданских лицах в результате 44-дневной арцахской войны.
13:34 21/03/2022Армена Ашотяна вызвали в полицию по статье «оскорбления»Бывший председатель комиссии НС по внешним связям, заместитель председателя РПА Армен Ашотян пишет: «За приведенную ниже запись меня сегодня пригласили в отделение Полиции Эребуни – по печально...
10:55 21/03/2022Четверо сотрудников Disney арестованы по подозрению в торговле людьми и педофилииЧетверо сотрудников Disney были арестованы в ходе масштабной операции под прикрытием, направленной против торговцев людьми, похитителей детей и проституции, сообщается в сюжете NBC News.
12:00 19/03/2022Омбудсмен Арцаха – ООН: Таковы исповедуемые ценности, визит легитимирует оккупацию армянского Шуши?Защитник прав человека (омбудсмен) Республики Арцах (НКР) Гегам Степанян выступил с заявлением в связи организацией мероприятия к 30-летию вступления Азербайджана в ООН в оккупированной Баку...
16:34 18/03/2022В Арцахе 12 детских садов вообще перестали работать – омбудсменАппарат Защитника прав человека опубликовал трехъязычный (армянский, русский, английский) внеочередной доклад ''О нарушениях прав населения Арцаха со стороны Азербайджана в феврале-марте 2022 года'',...
15:37 18/03/2022Гарник Исагулян будет освобожденПредседатель партии “Национальная безопасность” Гарник Исагулян выйдет на свободу. Суд общей юрисдикции Еревана под председательством судьи Ваче Маргаряна постановил заменить Исагуляну меру...
13:59 18/03/2022Сочи: застреливший двух судебных приставов Вартан Кочьян скончался в СИЗОВартан Кочьян, застреливший двух судебных приставов летом 2021 года в Адлерском районе Сочи, скончался в следственном изоляторе.
16:16 17/03/2022Призыв HRW – Киеву: прекратить публиковать видео с российскими военнопленнымиМеждународная неправительственная организация Human Rights Watch призывает власти Украины прекратить публиковать видео с российскими военнопленными в соцсетях и нарушать их права.
13:12 17/03/2022Обнаружили тело еще одного военного17 марта, около 10:30, на территории N-ской воинской части министерства обороны Армении, дислоцированной в южном направлении республики, обнаружено тело военнослужащего срочной службы, рядового...
11:15 17/03/2022Обнаружено тело военнослужащегоНа одной из боевых позиций, дислоцированных в юго-восточном направлении республики, 16 марта, около 21:10, было обнаружено тело военнослужащего срочной службы N-ской воинской части министерства...
11:41 16/03/2022Арман Татоян: Заявление Минобороны Армении по поводу Неркин Ханда не соответствует действительностиБывший Защитник прав человека (экс-омбудсмен) Армении Арман Татоян заявил, что распространенное 15 марта опровержение минобороны РА относительно продвижения азербайджанских военных в районе села...
15:08 15/03/2022Омбудсмен Арцаха: В последние дни азербайджанская сторона прибегала к более агрессивным действиямЗащитник прав человека (омбудсмен) Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Гегам Степанян выступил с заявлением, а также опубликовал видео на английском, привлекая внимание к тому,...
12:38 15/03/2022В Армении вступил в силу закон о запрете курения в общественных местах, назван размер штрафовВо вторник, 15 марта, в Армении в силу вступил закон, принятый парламентом Армении о запрещении курения в общественных местах, в том числе в ресторанах и кафе под открытым небом.
17:18 14/03/2022Неудобные вопросы – сотруднику ЗАГСаВ первой принявшей христианство в качестве государственной религии, но не особо уж живущей по церковным законам Армении, тем не менее, есть одно место, где церковь выше закона: когда венчание в...
16:27 14/03/2022Давид Галстян вышел на свободу под залог, Давид Тоноян останется под арестомСуд заменил предпринимателю Давиду Галстяну(Патрон Даво), занимающему поставками оружия, меру пресечения с заключения под стражу на залог в размере 50 миллионов драмов.
15:47 14/03/2022Судья Вазген Рштуни не будет привлечен к дисциплинарной ответственностиСудья Апелляционного уголовного суда Армении Вазген Рштуни не будет привлечен к дисциплинарной ответственности.
15:08 14/03/2022Российский миллиардер Роман Троценко оказался в центре скандала в России: его имя фигурирует в деле захвата бизнесаРоссийский миллиардер Роман Троценко оказался в центре скандала в России. Его имя фигурирует в процессе захвата крупного предприятия, известного в сфере химической промышленности, пишет Фактинфо....
13:15 14/03/2022Арман Татоян: А как иначе выглядят политика геноцида и этническая чистка?Бывший Защитник прав человека (экс-омбудсмен) Армении Арман Татоян на своей странице в социальной сети Facebook пишет: «То, что власти Азербайджана делают с Арцахом, является намеренной политикой: 1.
17:13 12/03/2022В Полиции Армении уверяют: паспортов хватит для всехИз-за продолжающейся российско-украинской войны в последние недели увеличилось число граждан, выразивших желание получить гражданство Республики Армения и подавших соответствующие заявления.