13:41 24/07/2025Կա հնարավորություն չկատարելու Ստոկհոլմի արբիտրաժի որոշումը ՀԷՑ-ի մասին, եթե դա հակասում է հանրային կարգին․ Սրբուհի ԳալյանՄիջազգային արբիտրաժները վեճերի լուծման այլընտրանքային մեխանիզմներ են, որոնց դերը մեր իրավական համակարգում ընդգծված է։ Այսինքն մենք ունենք ստանձնած պարտավորություն, այն դեպքում, երբ միացել ենք որոշակի...
13:34 24/07/2025Ի՞նչ է պահանջել արտակարգ իրավիճակների արբիտրը ՀԷՑ-ի գործով ՀՀ-ից«Հետքի» տրամադրության տակ է 2025թ. հուլիսի 22-ին Ստոկհոլմի առևտրային պալատի արբիտրաժային ինստիտուտում նախաձեռնված հրատապ գործով ՀԷՑ-ի վերաբերյալ որոշումը
12:45 24/07/2025Ռոմանոս Պետրոսյանը զբաղեցրած պաշտոնից կարող է ազատվել միայն ներպետական դատարանի որոշման հիման վրա. Գալյան«Ստոկհոլմի արբիտրաժը չէր կարող որևէ նպատակ արձանագրել, որովհետև մենք այս փուլում գործ ունենք միայն նախնական ապահովման միջոցի կիրառման հետ և գործ չունենք վեճի, ըստ էության, քննության հետ»,-...
12:23 24/07/2025Կառավարությունը փորձում է մտնել վեճի առարկայի դաշտ, մինչդեռ այս որոշումը դրա մասին չէ. Արա Ղազարյանը՝ ՀԷՑ-ի վերաբերյալ արբիտրաժային դատարանի որոշման ու կառավարության արձագանքի մասինՀայաստանը ՄԱԿ-ի անդամ է, ընդունել է Ստոկհոլմի առևտրային պալատի արբիտրաժային ինստիտուտի իրավազորությունը, հետևաբար պետք է կատարի դատարանի ընդունած որոշումը ՀԷՑ-ի վերաբերյալ։ Panorama.am-ի հետ...
11:55 24/07/2025Հայտնի իրավաբան-գիտնական Ջեֆրի Ռոբերտսոնը խորը մտահոգությունն է հայտնել Սամվել Կարապետյանի նկատմամբ կիրառված չափազանց խիստ քրեադատավարական միջոցների առնչությամբՄարդու իրավունքների եվրոպական դատարանում (ՄԻԵԴ) ներկայացուցչության հետագա փուլերում կարող է պաշտոնապես դիտարկվել նաև տիկին Ամալ Քլունիի ներգրավումը գործընթացում
11:11 24/07/2025Դատավոր մերժել է Միքայել Սրբազանի պաշտպանների միջնորդությունը՝ բանավոր ընթացակարգով բողոքը քննելու վերաբերյալՎերաքննիչ դատարանը դատական ակտը կհրապարակի հուլիսի 30-ին
21:29 23/07/2025Թուրքիայի քաղաքացին պարբերաբար բռնաբարել է իր երեխայինՎրաստանի ներքին գործերի նախարարության հաղորդմամբ՝ 45-ամյա տղամարդը ձերբակալվել է իր անչափահաս երեխային պարբերաբար բռնաբարելու համար։ Նրան սպառնում է մինչև 13 տարվա ազատազրկում։ Լուրը հայտնում է...
21:23 23/07/2025Հրատապ արբիտրաժը տեսել է վտանգներ ու այս որոշմամբ ասում է՝ մի արեք, հետագայում պրոբլեմներն ավելի մեծ են լինելու պետության համար. Արփինե Հովհաննիսյան«Որոշումն իրականություն է և պարտադիր կատարման ենթակա է Հայաստանի կողմից»,- ասել է արդարադատության նախկին նախարար Արփինե Հովհաննիսյանը՝ մեկնաբանելով Ստոկհոլմի առևտրային պալատի արբիտրաժային ինստիտուտի...
20:19 23/07/2025Բնակարանային գողերը ձերբակալվեցին իրեղեն ապացույցները ձեռքներին. Երևանի քրեական ոստիկանների բացահայտումըԲնակարանային գողությունների բացահայտումը բարդ գործ է: Այս հանցագործությունները սովորաբար նախօրոք մանրակրկիտ նախապատրաստվում են, մշակվում են բնակարան մուտք գործելու և աննկատ, առանց հետքերի հեռանալու...
19:55 23/07/2025Արցախցիների հասցեին ազգային ատելության կոչեր հասցնելու փաստով նախաձեռնվել է քրեական վարույթՓաստաբան Ռոման Երիցյանը հայտնում է․ «Արցախցիների հասցեին ազգային ատելության կոչեր հասցնելու փաստով ներկայացված հաղորդման հիման վրա Երևան քաղաքի քրեական դատարանի դատավոր Սամվել Յուզբաշյանը...
19:43 23/07/2025Հեյ փոքրիկ խմբակ, եթե այդքան շատ եք հետաքրքրված եվրոպական ուղիով, կատարեք Ստոկհոլմի որոշումը․ Սամվել Կարապետյանի որդիՀեյ փոքրիկ խմբակ, եթե այդքան շատ եք հետաքրքրված եվրոպական ուղիով, կատարեք Ստոկհոլմի որոշումը։ Այս մասին հայտարարություն է տարածել Սամվել Կարապետյանի որդին «Այնտեղ դատավորները չեն հետաքրքրվում...
19:01 23/07/2025Միքայել Սրբազանի գործով նախաքննությունն ավարտվել էՄիքայել Սրբազանի պաշտպանների թիվը տեղեկացնում է, որ Միքայել Սրբազանի գործով նախաքննությունն ավարտվել է։ «Քննիչը 23.07.2025թ.
18:36 23/07/2025Առողջապահության ոլորտը տապալելուց հետո ճիշտ կլինի չվստահել նաև հիմնական մասնագիտական ունակություններին․ փաստաբանը՝ ԱվանեսյանինՓաստաբան Հովհաննես Խուդոյանը գրում է․ «Տեղեկացա, որ առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը զրպարտիչներով համալրված լիգա է հավաքագրում Բագրատ Սրբազանի դեմ խմբային հայց ներկայացնելու համար:...
17:53 23/07/2025«Զվարթնոց»-ում ձերբակալվել է օտարերկրացի տղամարդ․ հետախուզվում էր Իրանի իրավապահների կողմիցՀամայնքային ոստիկանության «Զվարթնոց» օդանավակայանի բաժնի ծառայողներն օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների շնորհիվ հուլիսի 21-ին չվերթի հաշվառումից հետո բաժին են տարել և ձերբակալել օտարերկրացի 46-ամյա...
17:17 23/07/2025Սամվել Կարապետյանը 11 հայց է ներկայացրել դատարան. վարույթ է ընդունվել 8-ը«Տաշիր» ընկերությունների խմբի ղեկավար Սամվել Կարապետյանի փաստաբանները զրպարտության և վիրավորանքի մեղադրանքով 11 քաղաքացիական հայց են ներկայացրել, որոնցից ութն արդեն վարույթ են ընդունվել։ Այս մասին...
16:59 23/07/2025Հյուսիսային պողոտայում կորած երեխան գտել է ծնողներինՀուլիսի 23-ին ՆԳՆ ոստիկանության օպերատիվ կառավարման կենտրոն զանգահարած կինը հայտնել է, որ Երևանի Հյուսիսային պողոտայում գտել են մի երեխայի, որը կորցրել է ծնողներին։ ՆԳՆ ոստիկանության հաղորդմամբ,...
16:07 23/07/2025Թմրանյութ իրացնող օտարերկրացի երիտասարդը ձերբակալվել էՀուլիսի 21-ին Համայնքային ոստիկանության Նոր Նորքի բաժնի ծառայողները Գայի պողոտայում ձերբակալել և իր վարած «Տոյոտա» մակնիշի ավտոմեքենայով հանդերձ բաժին են տեղափոխել 29-ամյա մի օտարերկրացու։ Նրա...
15:46 23/07/2025Դատախազությունը բողոքարկել է ցմահ դատապարտյալ Մհեր Ենոքյանին պայմանական վաղաժամկետ ազատ արձակելու որոշումըՀՀ գլխավոր դատախազությունը բողոքարկել է ցմահ դատապարտյալ Մհեր Ենոքյանին պայմանական վաղաժամկետ ազատ արձակելու որոշումը։ Այս մասին Panorama.am-ին ասացին գլխավոր դատախազությունից։ «Բողոքը վարույթ է...
14:45 23/07/2025Փաշինյանի արկածախնդրության գինը. ՀՀ պետական ակտիվները կարող են սառեցվել. Քաղաքագետ«Նիկոլ Փաշինյանի պես մի ամբարտավան հեղափոխականի թվում է, թե իր քմահաճույքները վեր են օրենքից»,-գրել է քաղաքագետ Սուրեն Սուրենյանցը՝ արձագանքելով արբիտրաժային դատարանի որոշմանը։ Նա շարունակում է.
14:19 23/07/2025Գյումրիում վիճաբանության ժամանակ 44-ամյա տղամարդը «ծնոտի կոտրվածք» է ստացելՄարմնական վնասվածք պատճառելու վերաբերյալ հաղորդումը Քրեական ոստիկանության Շիրակի մարզային վարչությունում ստացվել էր մարտի 17-ին: «Գյումրի» բժշկական կենտրոնից հայտնել էին, որ շտապօգնության խումբը...

19:14 21/05/2019Turkey orders arrest of 249 foreign ministry personnel over Gulen linksTurkish prosecutors on Monday ordered the arrest of 249 current and former foreign ministry personnel over alleged ties to a US-based cleric accused of orchestrating the foiled 2016 coup, local...
17:59 21/05/2019National Assembly to hold hearings on transitional justiceThe Armenian National Assembly is set to hold parliamentary hearings titled “The Perspectives in the Application of Transitional Justice Instruments in Armenia.” As the parliament press service...
14:08 21/05/2019PACE monitors express concern at Armenian PM's call to block courts“Political stakeholders must refrain from actions and statements that could be perceived as exerting pressure on the judiciary,” said the co-rapporteurs of the Parliamentary Assembly of the Council...
13:38 21/05/2019About 5,000 terrorists amassed in Afghanistan close to CIS border – Russian FSB chiefAn Islamic State offshoot has amassed around 5,000 militants in northern Afghanistan on the border of post-Soviet republics of Central Asia, the director of Russia’s FSB has warned, adding that many...
19:21 20/05/2019Judge suspends court proceedings against ex-President KocharyanThe Yerevan Court of General Jurisdiction suspended on Monday the proceedings against Armenia’s ex-President Robert Kocharyan and three other former officials charged with overthrowing Armenia’s...
18:39 20/05/2019Serj Tankian reveals cooperation with Game of Throne composerSystem Of a Down famous rock band soloist Serj Tankian spoke about collaboration with Ramin Jawadi, the composer of The Game of Thrones.
15:43 20/05/2019Swedish prosecutor requests Assange's detention over rape allegationThe Swedish prosecutor heading an investigation into a rape allegation against WikiLeaks founder Julian Assange filed a request with a local court on Monday for him to be detained in absentia,...
14:15 20/05/2019Pashinyan calls on protesters to stop blockade of courtsPrime Minister Nikol Pashinyan of Armenia has urged demonstrators to open the entrances to court buildings across Armenia blocked since Monday morning.
17:30 18/05/2019Prosecutors to appeal release of general ex-President KocharyanArmenia’s Prosecutor General’s Office will appeal the ruling of the Yerevan Court of General Jurisdiction releasing former president Robert Kocharyan from pre-trial detention on bail, one of the...
16:25 18/05/2019Ex-President Robert Kocharyan released from pre-trial detentionThe Yerevan Court, under presiding judge Davit Grigoryan, ruled today to release Armenia’s second President Robert Kocharyan from pre-trial detention.
15:00 18/05/2019Kocharyan’s lawyer issues message to PMThe member of the ex-President Robert Kocharyan’s defense team Hayk Alumyan has issued a message to Prime Minister Nikol Pashinyan, President Armen Sarkissian, Prosecutor General Artur Davtyan and...
12:23 18/05/2019MP from the ruling party urges citizens to exert pressure on Judge over ex-President Kocharyan’s caseMember of the ruling My Step fraction at the Armenian National Assembly Hayk Sargsyan has called on citizens to exert pressure on the judge ahead of issuing the court decision on the measure of...
20:27 17/05/2019Lawyer calls the charge brought against the owner of the Fifth Channel as political persecutionThe charge brought against Armen Tavadyan, the owner of the Fifth TV Channel is a political persecution, lawyer Narek Aloyan stated on Friday.
15:45 17/05/2019Kocharyan’s lawyer names biggest omission in ex-president’s trialThe trial of Armenia’s second President Robert Kocharyan proceeded smoothly in general, despite several serious omissions, his lawyer Aram Orbelyan told a news conference on Friday, summing up the...
12:06 17/05/2019Istanbul-Armenian writer Sevan Nisanyan grated Armenian citizenshipIstanbul-Armenian writer, linguist, reporter and columnist Sevan Nisanyan, who escaped prison and fled Turkey in 2017, has been granted Armenian citizenship.
18:25 16/05/2019Artsakh current and former presidents appeared in Yerevan courtArtsakh president Bako Sahakyan and his predecessor Arkady Ghukasyan arrived in Yerevan court on Thursday to offer personal guarantees to the Armenian court for the release of Armenia’s ex-President...
17:35 16/05/2019Ex-president Kocharyan says he learnt about 0038 Command Order in the scope of the ongoing proceedingsArmenia’s second President Robert Kocharyan, who is charged with overthrowing Armenia’s constitutional order during the March 1-2, 2008 post-election unrest in Yerevan, stated on Thursday that he...
15:34 16/05/2019Kocharyan’s supporters, critics continue protests outside Yerevan courtDozens of supporters and detractors of Armenia’s second President Robert Kocharyan standing trial for the 2008 post-election events, resumed protests outside the Yerevan court as the trial of the...
13:12 16/05/2019Yerevan court resumes Kocharyan’s trialThe trial of Armenia’s second President Robert Kocharyan entered its fourth day on Thursday, with the court hearing focusing on the defense lawyers’ demand to release him from custody.
18:03 15/05/2019Kocharyan’s lawyers requested the court to allow Artsakh former and current presidents to attend the hearing on FridayOne of the members of the Armenian ex-President Robert Kocharyan defense team Hovhannes Khudoyan submitted a request to the court over inviting Artsakh former and current presidents to the hearing of...