12:50 30/07/2025Դատախազությունը պահանջում է ԱԻՆ նախկին խորհրդականից բռնագանձել անշարժ ու շարժական գույքեր, 200 միլիոն դրամՀակակոռուպցիոն դատարանը վարույթ է ընդունել Գլխավոր դատախազության՝ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման վերաբերյալ հերթական հայցադիմումը: Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի...
12:42 30/07/2025Ուրալում ադրբեջանական սփյուռքի ղեկավարի նկատմամբ հետախուզում է հայտարարվելՌԴ ՆԳՆ-ն Ուրալում ադրբեջանական սփյուռքի ղեկավար Շահին Շիխլինսկու նկատմամբ հետախուզում է հայտարարել քրեական հոդվածով։ Ռիա նովոստիի հաղոդմամբ, այս մասին հայտնում է գերատեսչության կայքը։ Թե որ հոդվածով...
11:57 30/07/2025Հայաստանում տարածված է uեռական շահագործման և հարկադիր աշխատանքի թրաֆիքինգի ձևերը. Տիգրան Կիրակոսյան2020 թվականին Հայաստանում գրանցվել է թրաֆիքինգի 10 դեպք, որից մեկը՝ սեռական շահագործման, 2021 թ.-ին ՝16 դեպք(7 աշխատանքային, 9 սեռական շահագործման), 2023 թ.՝ 27 քրեական վարույթ(4 սեռական, 23 աշխատանքային), 2024 թվականին՝ 38 վարույթ (20՝ սեռական, 18՝ աշխատանքային)։
11:24 30/07/2025Քանի ձայնագրությունն ի հայտ չի եկել, Փաշինյանի յուրաքաչյուր խոսքն արժանահավատության տեսանկյունից կարող ենք կասկածի տանի դնել. Րաֆֆի Ասլանյան«Նախ Նիկոլ Փաշինյանի մեկնաբանություններն իրավունքի տիրությում չենք կարող տեղավորել, բայց Փաշինյանի խոսքի արժանահավատության ստուգման համար նախ պարտավոր են ներկայացնել մեքենաների մեջ գործող...
10:59 30/07/2025Գառնի համայնքի սեփականության իրավունքն է վերականգնվել «Քարերի սիմֆոնիա» տարածքում օտարված հողամասի նկատմամբԿոտայքի մարզում, 2025 թվականի առաջին կիսամյակում, քրեական վարույթներով վերականգնվել է պետությանը և համայնքին պատճառված շուրջ 1 միլիոն 255 հազար ԱՄՆ դոլարին համարժեք շուրջ 483 միլիոն 500 հազար դրամի...
10:49 30/07/2025Այս պահին դատարանը լուծել է միայն Փաշինյանի ավտոշարասյան կողմից մաhաgnւ վրաերթի գործով մեղավորության հարցը, ինչից տուժող կողմը գոհ է. Րաֆֆի Ասլանյան«Այս պահին դատարանը լուծել է միայն մեղավորության հարցը, ինչից տուժող կողմը գոհ է, որ դատարանի կայացրած վերդիկտը բխում է գործով հավաքված և դատարանում հետազոտված ապացույցների ծավալից»,- Նիկոլ...
10:35 30/07/2025Կիսելյովը կոչ է արել ազատ արձակել «Սպուտնիկ ադրբեջան»-ի ձերբակալված լրագրողներինԿիսելյովը ընդգծեց, որ կալանքի մասին որոշում կայացնողները պետք է հասկանային, որ դա կհանգեցնի միջպետական հարաբերություններում բարդությունների
10:18 30/07/2025Դատարանը հրապարակեց Փաշինյանի ավտոշարասյան կողմից Սոնա Մնացականյանին մաhաgnւ վրաերթի ենթարկելու գործով վերդիկտըԵրևան քաղաքի Առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության քրեական դատարանը, դատավոր Կարեն Ֆարխոյանի նախագահությամբ, հրապարակեց Նիկոլ Փաշինյանի ավտոշարասյան կողմից մահացու վրաերթի ենթարկված Սոնա Մնացականյանի...
20:48 29/07/2025ԲԴԽ-ն Մասիս Մելքոնյանին նկատողություն հայտարարեցԱյսօր Բարձրագույն դատական խորհուրդը նկատողություն հայտարարեց Երևանի քրեական դատարանի Ավան նստավայրի դատավոր Մասիս Մելքոնյանին։ Վարույթը հարուցել էր Դատավորների էթիկայի և կարգապահական հարցերի...
20:09 29/07/2025Հրայր Սարկավագ Հակոբյանի խափանման միջոցը փոխվել է բացակայելու արգելքով և վարչական հսկողությամբՔիչ առաջ ՀՀ վերաքննիչ քրեական դատարանի դատավոր Վազգեն Ռշտունու որոշմամբ հեղաշրջման պլանի քրեական վարույթով կալանավորված Հրայր Սարկավագ Հակոբյանը պետք է ազատ արձակվի: Նրա խափանման միջոցը փոխվել է...
19:22 29/07/2025ՀՀ իշխանությունները շարունակում են համակարգային անտարբերություն ցուցաբերել ազատազրկման մեջ գտնվողների հատկապես առողջական լուրջ խնդիրներ ունեցող անձանց նկատմամբ․ ՓոստանջյանՓաստաբան Զարուհի Փոստանջյանը հայտարարություն է տարածել, որում ասվում է․ «Քիչ առաջ «Արմավիր» քրեակատարողական հիմնարկից ինձ զանգահարեց վերջերս կալանավորված անձ Ստեփան Սամվելյանը, ում առաջադրված...
18:59 29/07/2025Քաղբանտարկյալ Աղվան Արշակյանի առողջական վիճակը վատացել էՔաղբանտարկյալ, «Սրբազան պայքար» շարժման համակիր Աղվան Արշակյանի առողջական վիճակը կտրուկ վատթարացել է։ Այս մասին հայտնել է նրա պաշտպան Վարազդատ Հարությունյանը։ «Վերջույթներում առաջացել են ֆունկցիոնալ...
18:47 29/07/2025ՀՀ-ում Իտալիայի արտակարգ և լիազոր դեսպանի հետ քննարկվել է փորձաքննությունների և տեխնոլոգիական միջոցների կիրառման ոլորտում փորձի փոխանակման հնարավորություններըՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահ Արթուր Պողոսյանն այսօր ընդունել է ՀՀ-ում Իտալիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Ալեսսանդրո Ֆերրանտիին: Այս մասին հայտնում են ՀՀ քննչական կոմիտեից։ Ողջունելով դեսպանին՝ Արթուր...
18:00 29/07/2025Գավառում տղամարդը տնամերձ հողամասում կանեփ է աճեցրելՏնամերձ հողամասում կատարված զննությամբ հայտնաբերվել է կանեփի 141 բույս, ինչպես նաև մարիխուանայի նմանվող զանգվածներ։
16:37 29/07/2025Մասիս և Սևան համայնքների ավագանիների նախկին անդամները մեղադրվում են հայտարարագրերը դիտավորությամբ չներկայացնելու մեջՔրեական վարույթներն ուղարկվել են դատարան
16:35 29/07/2025Երևանում բախվել են «Ford Focus»-ն ու ՊՆ «Ուրալ»-ը, կա վիրավորԱյսօր ավտովթար է տեղի ունեցել Երևանում: Shamshyan.com-ի հաղորդմամբ, ժամը 14:15-ի սահմաններում Դավիթ Բեկի փողոցում բախվել են ՀՀ պաշտպանության նախարարության հաշվեկշռում հաշվառված «Ուրալ» մակնիշի...
16:05 29/07/2025ՄԻՊ-ը ՍԴ դիմում է ներկայացրելՄարդու իրավունքների պաշտպանը Սահմանադրական դատարան ներկայացրել է դիմում, որը վերաբերում է Հայաստանի Հանրապետության կառավարության որոշման Սահմանադրությանը համապատասխանության հարցը որոշելուն, այնքանով,...
14:21 29/07/2025Սա խnշտագnւմ է, մարդն ունի խնդիր ու չի կարողանում դիմել բուժօգնության. Աշոտյանի պաշտպանՓաստաբան Տիգրան Աթանեսյանն ահազանգում է՝ իր պաշտպանյալ, տնային կալանքում գտնվող ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանին խոշտանգում են, քանի որ դատարանի որոշմամբ ոստիկանությունը բժշկական օգնության կարիք...
12:10 29/07/2025Արա Աբրահամյանին պատկանող «Սոգլասիե-Արմենիա» ընկերությունն արձագանքել է Հակակոռուպցիոն դատարանի վճռինДատական ակտը պայմանավորված է ռուսաստանաբնակ գործարար, ՌՀՄ նախագահ և ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի բարի կամքի դեսպան Արա Աբրահամյանի գործունեությամբ
10:34 29/07/2025Կառուցապատող ընկերության տնօրենը հափշտակել է առանձնապես խոշոր չափերով գույքՀՀ քննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչության ընդհանուր բնույթի և ընտրական հանցագործությունների քննության վարչությունում ավարտվել է կառուցապատող ընկերության տնօրեն Ա.Կ.-ի...

15:22 14/04/2022Арман Татоян: Вчерашние заявления Пашиняна – крайне опасны как для Армении, так и для АрцахаЭкс-защитник прав человека (экс-омбудсмен) Армении Арман Татоян на своей странице в социальной сети Facebook пишет: «Вчерашние заявления руководителя правительства Республики Армения – крайне опасны...
16:45 12/04/2022В Туркменистане женщинам пригрозили штрафами за ботокс и накладные ногтиСотрудники правоохранительных органов в городе Байрамали Марыйского велаята Туркменистана в эти дни ходят по местным салонам красоты и сообщают о запрете на оказание некоторых косметических услуг...
12:52 11/04/2022Арман Татоян: Присутствие азербайджанцев сделало невозможной нормальную жизнь людей в приграничных населенных пунктах АрменииБывший Защитник прав человека (экс-омбудсмен) Армении Арман Татоян пишет: «Для составления представления о незаконных размещениях вооруженных азербайджанцев в Сюнике и Гегаркунике напоминаю, где они...
17:25 08/04/2022Полиция задержала подозреваемого в нападении на главреда «Новой газеты» Дмитрия МуратоваПолиция задержала жителя столицы, которого подозревают в причастности к нападению на главного редактора "Новой газеты" в купе поезда "Москва-Самара", пишет euronews.
18:38 05/04/2022Hetq: Сын Хачатура Сукиасяна осуществляет незаконную застройку в центре ЕреванаИздание Hetq пишет: «Сын депутата властной парламентской фракции “Гражданский договор” Хачатура Сукиасяна Альберт Сукиасян осуществлет в центре Еревана незаконное строительство.
12:33 05/04/2022Арман Татоян опубликовал карты, обнаруженные у азербайджанских военнослужащих во время 44-дневной войныБывший Защитник прав человека (экс-омбудсмен) Армении Арман Татоян пишет: «Эти карты во время 44-дневной войны я обнаружил у азербайджанских военнослужащих: это карманные военные книжки.
15:22 04/04/2022Геворк Даниелян: Норма о тяжких оскорблениях проблематична не только по содержанию, но и в правопримениельной плоскостиКриминализация тяжких оскорблений вызвала особую активность во всей правоохранительной системе, количество возбужденных уголовных дел вскоре превысит показатели любых других видов преступлений, даже...
14:25 04/04/2022В Подмосковье рейсовый автобус рухнул с моста: есть погибшиеВ Подмосковье рейсовый автобус пробил отбойник и упал с эстакады на дорогу. Погибли два человека, еще 18 пострадали.Об этом пишет ТАСС. Как сообщил источник в экстренных службах, авария произошла на...
13:23 04/04/2022Геворк Даниелян: Мы обязаны продолжать миссию гаранта безопасности АрцахаБывший министр юстиции Армении Геворк Даниелян на своей странице в Facebook пишет: «Жестокая ирония судьбы: не захотели ПОЭТАПНЫЙ – получите ПАКЕТНЫЙ, но уже такой, в котором не будет даже намека на...
12:49 04/04/2022Адвокаты: Давид Тоноян подвергается психологическим пыткамАдвокаты бывшего министра обороны РА Давида Тонояна выступили с заявлением, в котором говорится: «Продолжаем утверждать, что Давид Тоноян дискриминационно содержится под стражей.
11:48 02/04/2022Омбудсмен Арцаха представил действующему председателю ОБСЕ проявления вандализма Азербайджана1-го апреля Защитник прав человека Республики Арцах Гегам Степанян встретился в Ереване с действующим председателем ОБСЕ, министром иностранных дел Польши Збигневом Рау.
12:24 01/04/2022Арман Татоян: Предложение правительства о «зеркальном отводе войск» – губительно для безопасности Армении и АрцахаБывший Защитник прав человека (экс-омбудсмен) Армении Арман Татоян пишет: «Дорогие соотечественники, գредложение правительства о "зеркальном отводе войск" – губительно для безопасности Армении и...
14:36 31/03/2022В Аргентине суд заморозил активы легенды футбола Батистуты за неуплату налоговВ Аргентине суд заморозил средства бывшего футболиста сборной Габриэля Батистуты в связи с большой задолженностью по уплате налогов, пишет МИР 24 со ссылкой на местное издание Clarin.
13:54 31/03/2022Главе МЧС Армении предъявлено обвинение, суд рассмотрит ходатайство о его арестеВ рамках предварительного следствия по уголовному делу, возбужденному в результате широкомасштабных оперативно-розыскных мероприятий СНБ и находящемуся в производстве Антикоррупционного комитета РА,...
16:57 30/03/2022Судья Борис Бахшиян останется под стражей еще на один месяцСуд общей юрисдикции Еревана под председательством судьи Арусяк Алексанян частично удовлетворил ходатайство о продлении срока содержания судьи Бориса Бахшияна под стражей еще на один месяц.
15:54 30/03/2022Азербайджан объявил в международный розыск российского депутата Михаила ДелягинаАзербайджан объявил в международный розыск российского депутата Михаила Делягина, сообщает РИА Новости со ссылкой на пресс-службу Генеральной прокуратуры страны.
13:53 30/03/2022Amnesty International – о неправомерных ограничениях свободы выражения мнений в АрменииВ Армении в минувшем году сохранялись неправомерные ограничения свободы выражения мнений. Об этом говорится в годовом докладе Amnesty International 2021/22. «Власти внесли в законодательство...
13:44 30/03/2022Amnesty International: В Азербайджане армянских пленных судят в ускоренном порядке, без соблюдения процедур справедливого судебного разбирательстваПрактически не продвигалось расследование военных преступлений и прочих нарушений норм международного гуманитарного права, допущенных в 2020 году в ходе развязанной Азербайджаном войны против Арцаха...
13:12 29/03/2022Неизвестный сообщил о бомбе на борту самолета рейса Ереван-МоскваНеизвестный сообщил об угрозе взрыва на борту самолета, летящего из Еревана в Москву. Об этом ТАСС сообщил источник в экстренных службах во вторник. "На электронную почту аэропорта Шереметьево...
16:07 28/03/2022Эрик Алексанян: У преследования Аруша Арушаняна была одна-единственная цель – лишить его возможности руководить общинойПолитическая власть с инициированием уголовного преследования Аруша Арушаняна и его арестом преследовала одну единственную цель – лишить его возможности руководить родной общиной.