12:50 30/07/2025Դատախազությունը պահանջում է ԱԻՆ նախկին խորհրդականից բռնագանձել անշարժ ու շարժական գույքեր, 200 միլիոն դրամՀակակոռուպցիոն դատարանը վարույթ է ընդունել Գլխավոր դատախազության՝ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման վերաբերյալ հերթական հայցադիմումը: Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի...
12:42 30/07/2025Ուրալում ադրբեջանական սփյուռքի ղեկավարի նկատմամբ հետախուզում է հայտարարվելՌԴ ՆԳՆ-ն Ուրալում ադրբեջանական սփյուռքի ղեկավար Շահին Շիխլինսկու նկատմամբ հետախուզում է հայտարարել քրեական հոդվածով։ Ռիա նովոստիի հաղոդմամբ, այս մասին հայտնում է գերատեսչության կայքը։ Թե որ հոդվածով...
11:57 30/07/2025Հայաստանում տարածված է uեռական շահագործման և հարկադիր աշխատանքի թրաֆիքինգի ձևերը. Տիգրան Կիրակոսյան2020 թվականին Հայաստանում գրանցվել է թրաֆիքինգի 10 դեպք, որից մեկը՝ սեռական շահագործման, 2021 թ.-ին ՝16 դեպք(7 աշխատանքային, 9 սեռական շահագործման), 2023 թ.՝ 27 քրեական վարույթ(4 սեռական, 23 աշխատանքային), 2024 թվականին՝ 38 վարույթ (20՝ սեռական, 18՝ աշխատանքային)։
11:24 30/07/2025Քանի ձայնագրությունն ի հայտ չի եկել, Փաշինյանի յուրաքաչյուր խոսքն արժանահավատության տեսանկյունից կարող ենք կասկածի տանի դնել. Րաֆֆի Ասլանյան«Նախ Նիկոլ Փաշինյանի մեկնաբանություններն իրավունքի տիրությում չենք կարող տեղավորել, բայց Փաշինյանի խոսքի արժանահավատության ստուգման համար նախ պարտավոր են ներկայացնել մեքենաների մեջ գործող...
10:59 30/07/2025Գառնի համայնքի սեփականության իրավունքն է վերականգնվել «Քարերի սիմֆոնիա» տարածքում օտարված հողամասի նկատմամբԿոտայքի մարզում, 2025 թվականի առաջին կիսամյակում, քրեական վարույթներով վերականգնվել է պետությանը և համայնքին պատճառված շուրջ 1 միլիոն 255 հազար ԱՄՆ դոլարին համարժեք շուրջ 483 միլիոն 500 հազար դրամի...
10:49 30/07/2025Այս պահին դատարանը լուծել է միայն Փաշինյանի ավտոշարասյան կողմից մաhաgnւ վրաերթի գործով մեղավորության հարցը, ինչից տուժող կողմը գոհ է. Րաֆֆի Ասլանյան«Այս պահին դատարանը լուծել է միայն մեղավորության հարցը, ինչից տուժող կողմը գոհ է, որ դատարանի կայացրած վերդիկտը բխում է գործով հավաքված և դատարանում հետազոտված ապացույցների ծավալից»,- Նիկոլ...
10:35 30/07/2025Կիսելյովը կոչ է արել ազատ արձակել «Սպուտնիկ ադրբեջան»-ի ձերբակալված լրագրողներինԿիսելյովը ընդգծեց, որ կալանքի մասին որոշում կայացնողները պետք է հասկանային, որ դա կհանգեցնի միջպետական հարաբերություններում բարդությունների
10:18 30/07/2025Դատարանը հրապարակեց Փաշինյանի ավտոշարասյան կողմից Սոնա Մնացականյանին մաhաgnւ վրաերթի ենթարկելու գործով վերդիկտըԵրևան քաղաքի Առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության քրեական դատարանը, դատավոր Կարեն Ֆարխոյանի նախագահությամբ, հրապարակեց Նիկոլ Փաշինյանի ավտոշարասյան կողմից մահացու վրաերթի ենթարկված Սոնա Մնացականյանի...
20:48 29/07/2025ԲԴԽ-ն Մասիս Մելքոնյանին նկատողություն հայտարարեցԱյսօր Բարձրագույն դատական խորհուրդը նկատողություն հայտարարեց Երևանի քրեական դատարանի Ավան նստավայրի դատավոր Մասիս Մելքոնյանին։ Վարույթը հարուցել էր Դատավորների էթիկայի և կարգապահական հարցերի...
20:09 29/07/2025Հրայր Սարկավագ Հակոբյանի խափանման միջոցը փոխվել է բացակայելու արգելքով և վարչական հսկողությամբՔիչ առաջ ՀՀ վերաքննիչ քրեական դատարանի դատավոր Վազգեն Ռշտունու որոշմամբ հեղաշրջման պլանի քրեական վարույթով կալանավորված Հրայր Սարկավագ Հակոբյանը պետք է ազատ արձակվի: Նրա խափանման միջոցը փոխվել է...
19:22 29/07/2025ՀՀ իշխանությունները շարունակում են համակարգային անտարբերություն ցուցաբերել ազատազրկման մեջ գտնվողների հատկապես առողջական լուրջ խնդիրներ ունեցող անձանց նկատմամբ․ ՓոստանջյանՓաստաբան Զարուհի Փոստանջյանը հայտարարություն է տարածել, որում ասվում է․ «Քիչ առաջ «Արմավիր» քրեակատարողական հիմնարկից ինձ զանգահարեց վերջերս կալանավորված անձ Ստեփան Սամվելյանը, ում առաջադրված...
18:59 29/07/2025Քաղբանտարկյալ Աղվան Արշակյանի առողջական վիճակը վատացել էՔաղբանտարկյալ, «Սրբազան պայքար» շարժման համակիր Աղվան Արշակյանի առողջական վիճակը կտրուկ վատթարացել է։ Այս մասին հայտնել է նրա պաշտպան Վարազդատ Հարությունյանը։ «Վերջույթներում առաջացել են ֆունկցիոնալ...
18:47 29/07/2025ՀՀ-ում Իտալիայի արտակարգ և լիազոր դեսպանի հետ քննարկվել է փորձաքննությունների և տեխնոլոգիական միջոցների կիրառման ոլորտում փորձի փոխանակման հնարավորություններըՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահ Արթուր Պողոսյանն այսօր ընդունել է ՀՀ-ում Իտալիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Ալեսսանդրո Ֆերրանտիին: Այս մասին հայտնում են ՀՀ քննչական կոմիտեից։ Ողջունելով դեսպանին՝ Արթուր...
18:00 29/07/2025Գավառում տղամարդը տնամերձ հողամասում կանեփ է աճեցրելՏնամերձ հողամասում կատարված զննությամբ հայտնաբերվել է կանեփի 141 բույս, ինչպես նաև մարիխուանայի նմանվող զանգվածներ։
16:37 29/07/2025Մասիս և Սևան համայնքների ավագանիների նախկին անդամները մեղադրվում են հայտարարագրերը դիտավորությամբ չներկայացնելու մեջՔրեական վարույթներն ուղարկվել են դատարան
16:35 29/07/2025Երևանում բախվել են «Ford Focus»-ն ու ՊՆ «Ուրալ»-ը, կա վիրավորԱյսօր ավտովթար է տեղի ունեցել Երևանում: Shamshyan.com-ի հաղորդմամբ, ժամը 14:15-ի սահմաններում Դավիթ Բեկի փողոցում բախվել են ՀՀ պաշտպանության նախարարության հաշվեկշռում հաշվառված «Ուրալ» մակնիշի...
16:05 29/07/2025ՄԻՊ-ը ՍԴ դիմում է ներկայացրելՄարդու իրավունքների պաշտպանը Սահմանադրական դատարան ներկայացրել է դիմում, որը վերաբերում է Հայաստանի Հանրապետության կառավարության որոշման Սահմանադրությանը համապատասխանության հարցը որոշելուն, այնքանով,...
14:21 29/07/2025Սա խnշտագnւմ է, մարդն ունի խնդիր ու չի կարողանում դիմել բուժօգնության. Աշոտյանի պաշտպանՓաստաբան Տիգրան Աթանեսյանն ահազանգում է՝ իր պաշտպանյալ, տնային կալանքում գտնվող ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանին խոշտանգում են, քանի որ դատարանի որոշմամբ ոստիկանությունը բժշկական օգնության կարիք...
12:10 29/07/2025Արա Աբրահամյանին պատկանող «Սոգլասիե-Արմենիա» ընկերությունն արձագանքել է Հակակոռուպցիոն դատարանի վճռինДատական ակտը պայմանավորված է ռուսաստանաբնակ գործարար, ՌՀՄ նախագահ և ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի բարի կամքի դեսպան Արա Աբրահամյանի գործունեությամբ
10:34 29/07/2025Կառուցապատող ընկերության տնօրենը հափշտակել է առանձնապես խոշոր չափերով գույքՀՀ քննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչության ընդհանուր բնույթի և ընտրական հանցագործությունների քննության վարչությունում ավարտվել է կառուցապատող ընկերության տնօրեն Ա.Կ.-ի...

11:51 19/06/2019Japan revises law to ban parents from physically punishing childrenJapan's parliament enacted Wednesday a revised law banning parents and other guardians from physically punishing children following several fatal cases of abuse dealt out in the name of discipline,...
11:39 19/06/2019Judge again asked to recuse himself from trial of Kocharyan, other former officialsThe Yerevan Criminal Court of Appeals, under presiding judge Armen Danielyan, resumed on Wednesday morning hearings in the trial of Armenia’s second President Robert Kocharyan and three other former...
10:52 19/06/2019Michel Platini released after questioning over 2022 Qatar World Cup corruptionEx-UEFA president Michel Platini was released from custody on Wednesday after hours of questioning in connection with a criminal investigation into the awarding of the 2022 World Cup to Qatar,...
20:31 18/06/2019Police: 50 cases of crime detected over the past day in ArmeniaAccording to the operations reports of Police of the Republic of Armenia, 50 cases of crime were detected by officers of various police subdivisions in the territory of the republic from June 17 to...
16:55 18/06/2019Vahe Grigoryan elected judge of the Constitution CourtThe Armenian National Assembly voted in favor of Vahe Grigoryan’s candidacy to occupy the vacant seat of a judge at the Constitutional Court.
13:31 18/06/2019Armenian parliament set to elect new Constitutional Court judge todayThe Armenian National Assembly launched its regular four-day session on Tuesday morning. Lawmakers are set to debate on, among other things, the election of a new judge for the Constitutional Court....
12:47 18/06/2019Yerevan appellate court denies bail for Manvel GrigoryanThe Yerevan Court of Appeals, presided over by judge Narine Hovakimyan, on Monday rejected an appeal of the attorneys of Manvel Grigoryan, a retired Armenian army general and a former Republican...
17:00 15/06/2019Criminal case instituted over fire shot at Lusahovit community headCriminal case has been instituted in the Tavush regional investigative department over fire shot at Lusahovit community head, Investigative Committee official reported.
12:05 15/06/2019British court sets Assange extradition hearing for February 2020The full extradition hearing to decide whether Wikileaks founder Julian Assange should be sent to the United States to face accusations including spying charges will take place in February next year,...
18:30 14/06/2019The fifth member of SJC resignsThe fifth member of the Supreme Judicial Council (SJC), Armen Bektashyan has submitted resignation, the press service of the council reported.
16:16 14/06/2019Yerevan appellate court rejects Kocharyan’s motion to recuse judgeThe Yerevan Court of Appeals, presided over by judge Armen Danielyan, rejected the motion of second President Robert Kocharyan’s legal team during Friday’s hearing in the trial of the ex-president...
15:39 14/06/2019Another Armenian judicial official steps downAnother member of the Supreme Judicial Council (SJC), Sergey Meghryan has submitted resignation, the press service of the council reported.
15:13 14/06/2019Ornella Muti faces jail threat after attending Putin galaItalian actress Ornella Muti has been told she could go to jail if she fails to pay damages for cancelling tour dates to attend a dinner with Russia's Vladimir Putin and actor Kevin Costner.
19:31 13/06/2019Azerbaijani journalist detained on charges of state treasonA journalist is arrested in Azerbaijan on charges of treason, the country’s State Security Service reported, according to RIA Novosty report.
17:44 13/06/2019Another member of Armenia’s Supreme Judicial Council resignsAnother member of Armenia’s Supreme Judicial Council, a state body overseeing Armenia’s courts, has submitted a letter of resignation on Thursday.
14:21 13/06/2019Armenian parliament to hold special session on June 28The Armenian National Assembly will convene a special session on 28 June, according to a decision adopted at a government meeting on Thursday.
10:47 13/06/2019Journalist killed in southern Mexico, another kidnappedA reporter was shot dead in the southern state of Tabasco, her newspaper said Wednesday, the latest in a string of journalist killings in one of the world’s most lethal countries for the profession.
17:06 12/06/2019Court of Appeals to continue hearings on Kocharyan case on June 14The Yerevan Court of Appeals, presided over by judge Armen Danielyan, postponed today the hearings on prosecutors’ appeal against the rulings of a lower court to release Armenia’s second President...
13:24 12/06/2019Yerevan appellate court starts hearings on Kocharyan caseThe Yerevan Court of Appeals, presided over by judge Armen Danielyan, started today hearings on prosecutors’ appeal against the rulings of a lower court to release Armenia’s second President Robert...
12:02 12/06/2019Man arrested on suspicion of killing wife, brother-in-law in Armenian villageA 63-year-old resident of a village in Armenia’s Armavir Province has been arrested on suspicion of murdering his wife and brother-in-law, authorities said.