16:53 16/07/2025Ոստիկանությունը որոնում է Բիյոնսեի չթողարկված երաժշտությունը գողացած անձինՈստիկանությունը որոնում է Բիյոնսեի չթողարկված երաժշտությունը գողացած անձին։ BBC-ն գրում է, ոստիկանության հաղորդագրության համաձայն՝ երգչուհու պարուսույցի և պարողներից մեկի կողմից վարձակալված մեքենայից...
16:28 16/07/2025Արցախի ներկայացուցչությունը փակելը եղել է Ադրբեջանի պահանջը. Ադրբեջանական ԶԼՄԵրևանում Արցախի ներկայացուցչությանը շենքից զրկելը եղել է Ադրբեջանի պահանջը, որը հնչեցվել է Աբու Դաբիում։ Այս մասին գրել է ադրբեջանական Minval.az-ը: «Հատկանշական է, որ շենքից նրանց (արցախցիներին-խմբ.)...
14:52 16/07/2025Քաղաքապետարանի պաշտոնյային կաշառք տալու համար կալանավորված անձը 55 մլն դրամ գրավի դիմաց ազատ է արձակվելԿաշառքի գործով կալանավորված քաղաքապետարանի պաշտոնյայի կալանքը փոփոխվել է 55 մլն դրամ գրավով ու տնային կալանքով։ Այս որոշման համար փաստաբան Էրիկ Ալեքսանյանը որոշումը որակել է օբյակտիվ ու...
13:42 16/07/2025900 հազար դոլարանոց այգու փշրվող սալիկները. Քաղաքապետարանին հիմարացնո՞ւմ են, թե՞ քաղաքապետարանը ստում էԳրիգոր Լուսավորիչ եկեղեցու հարևանությամբ այգու հետ կապված խնդիրները, թերությունները ոչ լուծվում են, ոչ վերանում։ Ավելի վաղ այս այգին ԶԼՄ-ների ուշադրության կենտրոնում հայտնվեց չորացած տույաների...
13:21 16/07/2025Ինչո՞ւ են քննիչները մտել «Ֆլորենս» ռեստորանՔննչական կոմիտեի քննիչները երեկ մտել են ՀՀ նախկին վարչապետ Կարեն Կարապետյանին պատկանող «Ֆլորենս» ռեստորան։ Լրագրող Սյուզի Բադոյանը հայտնել էր.
12:46 16/07/2025Դատապարտյալների ձայնը ՔԿՀ խցերի պատերից դուրս չի գալիս. Իրավապաշտպանը՝ ինքնասպանությունների դեպքերի մասին«Այս տարի աննախադեպ մեծ թվով ինքնավնասման դեպքեր են տեղի ունեցել քրեակատարողական հիմնարկներում»,-Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց իրավապաշտպան Ժաննա Ալեքսանյանը՝ անդրադառնալով Արմավիր ՔԿՀ-ում...
12:08 16/07/2025Էկոպարեկը կաշառք է ստացել ապօրինի ծառահատումը չկանխելու և իրավախախտումը չարձանագրելու համար. քրեական վարույթը դատարանում էՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում նախաձեռնված քրեական վարույթով պարզվել է, որ ՀՀ շրջակա միջավայրի նախարարության էկոպարեկային ծառայության Իջևանի և Արծվաբերդի տեղամասի գլխավոր էկոպարեկներից մեկը, նախապես...
11:24 16/07/2025Արմավիր ՔԿՀ-ում դատապարտյանին մահացած են գտել«Արմավիր» քրեակատարողական հիմնարկում պատիժ կրող, 1987թ․ ծնված դատապարտյալ Ա․Ս․-ն հայտնաբերվել է խցի պատուհանի ճաղավանդակից սավանով կախված վիճակում։ Panorama.am-ին ՔԿԾ մամուլի խոսնակ Նոնա Նավիկյանը...
10:19 16/07/2025Նախկին ՔՊ-ական Գնել Սարգսյանը հայտարարել է, որ իրեն ծեծել ենՆախկին ՔՊ-ական Գնել Սարգսյանը հայտարարել է, որ իրենց շքամուտքում երեկ ուշ ժամի մի մարդ իրեն հարվածել է։ Տարածած տեսանյութում նա սպառնալիքներ է, հայհոյանքներ է հնչեցնում այդ մարդու հասցեին։...
23:56 15/07/2025Պատգամավորական մանդատ՝ ինչն է լավը, ինչ է վատըմեկնաբանությունների մեջ կա մեկ շատ կարևորը, որը վերջին տարիներին իրար են հարցնում հասարակության անդամները՝ ինչ կլինի, եթե ընդդիմադիր պատգամավորները վայր դնեն մանդատները
22:44 15/07/2025Երբ քաղաքացիները չեն գնում ՆԳՆ, շրջիկ ծառայություններն են գնում մարզերՆԳՆ-ից հայտնում են, որ սպասարկման գրասենյակները շարունակում են իրականացնել շրջիկ սպասարկում՝ քաղաքացիներին մատուցելով թե՛ միգրացիայի և քաղաքացիության ծառայության, թե՛ հաշվառման-քննական բաժինների...
22:02 15/07/2025Քաղաքացիությունը՝ թանկով2026 թվականից սկսած ՀՀ քաղաքացիություն ստանալու և քաղաքացիությունը չեղարկելու ընթացակարգերն ամբողջությամբ կիրականացվեն թվային եղանակով՝ առցանց, իսկ գինը կաճի։ Օրինակ, եթե քաղաքացիություն ստանալու...
17:45 15/07/2025Հայաստանում 7 ամսվա ընթացքում վրաերթի հետևանքով մահացել է 33 մարդԱյս տարվա հունվարի 1-ից հուլիսի 1-ը Հայաստանում արձանագրվել է 526 վրաերթի դեպք: ՆԳՆ ոստիկանությունից հայտնում են, որ վրաերթի հետևանքով մահացել է 33 մարդ, 536-ը՝ ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական...
16:24 15/07/20258 ամսական երեխայի մորը կալանքից ազատ արձակելու համար մի քանի պատգամավոր երաշխավորել ենՄի քանի պատգամավորներ երաշխավորություն են ներկայացրել Վերաքննիչ քրեական դատարան մեղադրյալ Լիանա Հարությունյանի նկատմամբ այլընտրանքային խափանման միջոց ընտրելու վերաբերյալ։ Այս մասին տեղեկացրել է...
14:48 15/07/2025Շանը մեքենայի հետևը կապած ու քարշ տված Բյուրեղավանի 62-ամյա բնակիչը հայտնաբերվել և ձերբակալվել էՆԳՆ ոստիկանությունն արձագանքել է համացանցում տարածված տեսանյութին, թե ինչպես է մի տղամարդ շանը կապել իր մեքենայի հետևից ու քարշ է տալիս։ «Համացանցում տեսանյութ էր տարածվել, թե ինչպես է մի տղամարդ...
13:05 15/07/2025էջմիածնի նախկին քաղաքապետ Դիանա Գասպարյանին մեղադրանք է առաջադրվելԴիանա Գասպարյանը հրավիրվել էր Հակակոռուպցիոն կոմիտե և հարցաքննվել։
12:43 15/07/2025Բյուրեղավանցի տղամարդը շանը կապել է մեքենայից ու քարշ տվելՍոցիալական ցանցերում արագորեն տարածվում է մի տեսանյութ, ոտեղ մի տղամարդ շանը կապել է իր մեքենայի հետևից ու քարշ է տալիս։ Քաղաքացիները տեսանկարահանել են կատարվածը։ Ճանաչողները գրել է, որ տղամարդը...
12:35 15/07/2025Սահմանամերձ Վարդահովիտի դպրոցի տնօրենի կողմից հափշտակվել է առանձնապես խոշոր չափերի՝ շուրջ 8 մլն ՀՀ դրամի գումարՆրա վերաբերյալ քրեական վարույթն ուղարկվել է դատարան
12:23 15/07/2025Մասիվի նոր նշանակված թաղապետը, թաթախված է կոռուպցիայի մեջ. Արթուր Չախոյանի ահազանգըՀասարակական ակտիվ գործիչ Արթուր Չախոյանն ահազանգում է. «Մասիվի նոր նշանակված թաղապետը, թաթախված է կոռուպցիայի մեջ։ Մասնավորապես՝ հենց ինքը անձամբ զբաղվում է համայնքային հողի վրա ապօրինի կառուցված...

16:10 17/01/2022Суд обязал Хачатура Сукиасяна доказать, что третий президент Армении Серж Саргсян «проиграл» более $100 млн в казиноВ суде общей юрисдикции Еревана под председательством судьи Сергея Саакяна сегодня состоялись слушания по иску третьего президента РА Сержа Саргсяна против депутата-предпринимателя от власти Хачатура...
15:09 17/01/2022Экс-президент Украины Порошенко на время перерыва покинул здание судаВ заседании суда по избранию меры пресечения экс-президенту Украины, народному депутату Петру Порошенко объявлен перерыв.
16:29 15/01/2022Суд Москвы арестовал четвертого участника хакерской группировки REvilТверской суд Москвы отправил в СИЗО четвёртого участника хакерской группировки REvil, сообщила РИА Новости пресс-секретарь суда Ксения Розина.
15:27 15/01/2022Артак Бегларян обсудил с Егише Киракосяном ряд международно-правовых вопросовГосударственный министр Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Артак Бегларян принял 15 января представителя Республики Армения в Европейском суде по правам человека Егише...
13:17 15/01/2022Граждане Армении – в списке наиболее частых получателей паспорта РФ в 2021 годуГражданами РФ в прошлом году чаще других становились граждане Украины, Таджикистана, Казахстана и Армении.
19:32 14/01/2022Федеральная служба безопасности России заявила о ликвидации хакерской группы REvil по запросу СШАФедеральная служба безопасности России по запросу США провела операцию против хакерской группировки REvil, задержанным предъявлены обвинения, заявил центр общественных связей ФСБ.
17:08 14/01/2022В окрестностях Бердзора гражданин Республики Арцах оказался на подконтрольной ВС Азербайджана территории – СНБ Арцаха14 января в 15:30 в Службу национальной безопасности Республики Арцах (НКР) поступила информация о пропаже без вести жителя города Бердзор Андраника Грантовича Алексаняна (1953 г.
16:48 14/01/2022Александр Азарян: Думаю, на судей оказывалось открытое давление представителями исполнительной властиСегодня, 14 января, в СКК имени Карена Демирчяна в Ереване созвано Общее собрание судей, по итогам которого запланированы выборы председателя Союза судей.
13:21 14/01/2022«Армянофобия с тех пор не уменьшилась». Омбудсмен Армении – к 32-й годовщине погромов армян в Баку13 января исполнилась 32-я годовщина погромов армян в Баку. В этой связи Защитник прав человека (омбудсмен) Армении Арман Татоян накануне написал: «Начавшиеся 32 года назад в этот день погромы армян...
11:13 14/01/2022Американского рэпера Канье Уэста заподозрили в избиении попросившего автограф фанатаАмериканская полиция проверяет сообщения, что рэп-исполнитель Канье Уэст избил фаната, попросившего у него автограф, передает РИА Новости со ссылкой на интернет-издание TMZ.
11:06 14/01/2022При падении лифта в «Президент-Oтеле» в Москве погибли двое рабочих — граждан АрменииСледователи возбудили уголовное дело после падения лифта в «Президент-Oтеле» на Большой Якиманке в Москве, где погибли два человека.
16:04 12/01/2022Арман Татоян: Мы должны действовать без промедления«Я приношу свои соболезнования семьям и родственникам погибших накануне военнослужащих, всем нам – в связи с этими печальными последствиями.
15:32 12/01/2022Арман Татоян: Предложение МИД Армении о зеркальном отводе сил – неверно реализуемый политический подход«В Армении государственная политика проводится в неверном направлении и игнорирует механизмы защиты прав человека», – заявил на пресс-конференции Защитник прав человека РА Арман Татоян.
11:29 12/01/2022Омбудсмен Армении: Власти Азербайджана несут ответственность за убийство военнослужащих Республики Армения и причинение вреда их здоровьюЗащитник прав человека Армении Арман Татоян вечером 11 января на своей странице в социальной сети Facebook написал: «11 января, около 17:30, в Аппарат Защитника прав человека Республики Армения...
15:35 11/01/2022Адвокат: Если это правда, то принятые губернатором Сюника правовые акты – спорныеАдвокат Айк Алумян, коснувшись публикации о поддельном дипломе губернатора Сюникской области Армении Меликсета Погосяна, пишет: «Это соответствует действительности?
15:18 11/01/2022Азербайджанцы на дороге Степанакерт-Шуши направили оружие на машину, в которой находились женщина и ребенокАзербайджанские военнослужащие на дороге Степанакерт-Шуши направили оружие в строну машины гражданского жителя РА и забросали камнями машину, в которой находились его жена и 3-летний ребенок, сообщил...
17:04 10/01/2022ВСС отклонил ходатайство Минюста о привлечении к дисциплинарной ответственности судьи Заруи НахшкарянВысший Судебный Совет Армении 10 января отклонил ходатайство министра юстиции о привлечении к дисциплинарной ответственности судьи суда общей юрисдикции Еревана Заруи Нахшкарян.
16:37 10/01/2022В Арцахе пожарные-спасатели оказались под обстрелом ВС Азербайджана – ПолицияВС Азербайджана сегодня около 14:30 открыли огонь из различных видов огнестрельного оружия в направлении общин Кармир Шука-Тагавард Мартунинского района Республики Арцах (Нагорно-Карабахской...
16:28 10/01/2022Омбудсмен Арцаха направил письмо GoogleЗащитник прав человека Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Гегам Степанян направил Google письмо, в котором призвал не поддаваться на азербайджанские провокации, игнорировать...
19:40 08/01/2022Посольствам Армении и Беларуси в Москве на электронные почты поступили угрозы взрываНеизвестные злоумышленники угрожали взорвать посольства Армении и Беларуси в Москве, сообщает ТАСС со ссылкой на правоохранительные органы.