16:53 16/07/2025Ոստիկանությունը որոնում է Բիյոնսեի չթողարկված երաժշտությունը գողացած անձինՈստիկանությունը որոնում է Բիյոնսեի չթողարկված երաժշտությունը գողացած անձին։ BBC-ն գրում է, ոստիկանության հաղորդագրության համաձայն՝ երգչուհու պարուսույցի և պարողներից մեկի կողմից վարձակալված մեքենայից...
16:28 16/07/2025Արցախի ներկայացուցչությունը փակելը եղել է Ադրբեջանի պահանջը. Ադրբեջանական ԶԼՄԵրևանում Արցախի ներկայացուցչությանը շենքից զրկելը եղել է Ադրբեջանի պահանջը, որը հնչեցվել է Աբու Դաբիում։ Այս մասին գրել է ադրբեջանական Minval.az-ը: «Հատկանշական է, որ շենքից նրանց (արցախցիներին-խմբ.)...
14:52 16/07/2025Քաղաքապետարանի պաշտոնյային կաշառք տալու համար կալանավորված անձը 55 մլն դրամ գրավի դիմաց ազատ է արձակվելԿաշառքի գործով կալանավորված քաղաքապետարանի պաշտոնյայի կալանքը փոփոխվել է 55 մլն դրամ գրավով ու տնային կալանքով։ Այս որոշման համար փաստաբան Էրիկ Ալեքսանյանը որոշումը որակել է օբյակտիվ ու...
13:42 16/07/2025900 հազար դոլարանոց այգու փշրվող սալիկները. Քաղաքապետարանին հիմարացնո՞ւմ են, թե՞ քաղաքապետարանը ստում էԳրիգոր Լուսավորիչ եկեղեցու հարևանությամբ այգու հետ կապված խնդիրները, թերությունները ոչ լուծվում են, ոչ վերանում։ Ավելի վաղ այս այգին ԶԼՄ-ների ուշադրության կենտրոնում հայտնվեց չորացած տույաների...
13:21 16/07/2025Ինչո՞ւ են քննիչները մտել «Ֆլորենս» ռեստորանՔննչական կոմիտեի քննիչները երեկ մտել են ՀՀ նախկին վարչապետ Կարեն Կարապետյանին պատկանող «Ֆլորենս» ռեստորան։ Լրագրող Սյուզի Բադոյանը հայտնել էր.
12:46 16/07/2025Դատապարտյալների ձայնը ՔԿՀ խցերի պատերից դուրս չի գալիս. Իրավապաշտպանը՝ ինքնասպանությունների դեպքերի մասին«Այս տարի աննախադեպ մեծ թվով ինքնավնասման դեպքեր են տեղի ունեցել քրեակատարողական հիմնարկներում»,-Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց իրավապաշտպան Ժաննա Ալեքսանյանը՝ անդրադառնալով Արմավիր ՔԿՀ-ում...
12:08 16/07/2025Էկոպարեկը կաշառք է ստացել ապօրինի ծառահատումը չկանխելու և իրավախախտումը չարձանագրելու համար. քրեական վարույթը դատարանում էՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում նախաձեռնված քրեական վարույթով պարզվել է, որ ՀՀ շրջակա միջավայրի նախարարության էկոպարեկային ծառայության Իջևանի և Արծվաբերդի տեղամասի գլխավոր էկոպարեկներից մեկը, նախապես...
11:24 16/07/2025Արմավիր ՔԿՀ-ում դատապարտյանին մահացած են գտել«Արմավիր» քրեակատարողական հիմնարկում պատիժ կրող, 1987թ․ ծնված դատապարտյալ Ա․Ս․-ն հայտնաբերվել է խցի պատուհանի ճաղավանդակից սավանով կախված վիճակում։ Panorama.am-ին ՔԿԾ մամուլի խոսնակ Նոնա Նավիկյանը...
10:19 16/07/2025Նախկին ՔՊ-ական Գնել Սարգսյանը հայտարարել է, որ իրեն ծեծել ենՆախկին ՔՊ-ական Գնել Սարգսյանը հայտարարել է, որ իրենց շքամուտքում երեկ ուշ ժամի մի մարդ իրեն հարվածել է։ Տարածած տեսանյութում նա սպառնալիքներ է, հայհոյանքներ է հնչեցնում այդ մարդու հասցեին։...
23:56 15/07/2025Պատգամավորական մանդատ՝ ինչն է լավը, ինչ է վատըմեկնաբանությունների մեջ կա մեկ շատ կարևորը, որը վերջին տարիներին իրար են հարցնում հասարակության անդամները՝ ինչ կլինի, եթե ընդդիմադիր պատգամավորները վայր դնեն մանդատները
22:44 15/07/2025Երբ քաղաքացիները չեն գնում ՆԳՆ, շրջիկ ծառայություններն են գնում մարզերՆԳՆ-ից հայտնում են, որ սպասարկման գրասենյակները շարունակում են իրականացնել շրջիկ սպասարկում՝ քաղաքացիներին մատուցելով թե՛ միգրացիայի և քաղաքացիության ծառայության, թե՛ հաշվառման-քննական բաժինների...
22:02 15/07/2025Քաղաքացիությունը՝ թանկով2026 թվականից սկսած ՀՀ քաղաքացիություն ստանալու և քաղաքացիությունը չեղարկելու ընթացակարգերն ամբողջությամբ կիրականացվեն թվային եղանակով՝ առցանց, իսկ գինը կաճի։ Օրինակ, եթե քաղաքացիություն ստանալու...
17:45 15/07/2025Հայաստանում 7 ամսվա ընթացքում վրաերթի հետևանքով մահացել է 33 մարդԱյս տարվա հունվարի 1-ից հուլիսի 1-ը Հայաստանում արձանագրվել է 526 վրաերթի դեպք: ՆԳՆ ոստիկանությունից հայտնում են, որ վրաերթի հետևանքով մահացել է 33 մարդ, 536-ը՝ ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական...
16:24 15/07/20258 ամսական երեխայի մորը կալանքից ազատ արձակելու համար մի քանի պատգամավոր երաշխավորել ենՄի քանի պատգամավորներ երաշխավորություն են ներկայացրել Վերաքննիչ քրեական դատարան մեղադրյալ Լիանա Հարությունյանի նկատմամբ այլընտրանքային խափանման միջոց ընտրելու վերաբերյալ։ Այս մասին տեղեկացրել է...
14:48 15/07/2025Շանը մեքենայի հետևը կապած ու քարշ տված Բյուրեղավանի 62-ամյա բնակիչը հայտնաբերվել և ձերբակալվել էՆԳՆ ոստիկանությունն արձագանքել է համացանցում տարածված տեսանյութին, թե ինչպես է մի տղամարդ շանը կապել իր մեքենայի հետևից ու քարշ է տալիս։ «Համացանցում տեսանյութ էր տարածվել, թե ինչպես է մի տղամարդ...
13:05 15/07/2025էջմիածնի նախկին քաղաքապետ Դիանա Գասպարյանին մեղադրանք է առաջադրվելԴիանա Գասպարյանը հրավիրվել էր Հակակոռուպցիոն կոմիտե և հարցաքննվել։
12:43 15/07/2025Բյուրեղավանցի տղամարդը շանը կապել է մեքենայից ու քարշ տվելՍոցիալական ցանցերում արագորեն տարածվում է մի տեսանյութ, ոտեղ մի տղամարդ շանը կապել է իր մեքենայի հետևից ու քարշ է տալիս։ Քաղաքացիները տեսանկարահանել են կատարվածը։ Ճանաչողները գրել է, որ տղամարդը...
12:35 15/07/2025Սահմանամերձ Վարդահովիտի դպրոցի տնօրենի կողմից հափշտակվել է առանձնապես խոշոր չափերի՝ շուրջ 8 մլն ՀՀ դրամի գումարՆրա վերաբերյալ քրեական վարույթն ուղարկվել է դատարան
12:23 15/07/2025Մասիվի նոր նշանակված թաղապետը, թաթախված է կոռուպցիայի մեջ. Արթուր Չախոյանի ահազանգըՀասարակական ակտիվ գործիչ Արթուր Չախոյանն ահազանգում է. «Մասիվի նոր նշանակված թաղապետը, թաթախված է կոռուպցիայի մեջ։ Մասնավորապես՝ հենց ինքը անձամբ զբաղվում է համայնքային հողի վրա ապօրինի կառուցված...

12:17 02/04/2019ECHR elects new presidentThe European Court of Human Rights (ECHR) elected on Monday judge Linos-Alexandre Sicilianos as its new president, making him the first Greek to hold that position.
15:57 01/04/2019Armenian president signs parliament-adopted bills into lawPresident Armen Sarkissian of Armenia has signed into law two bills adopted earlier by the National Assembly, the presidential press service said.
13:43 01/04/2019NSS releases details about arrest of Armenia’s deputy health ministerArmenia’s deputy health minister has been arrested for receiving large bribes from the director of a medical facility, the National Security Service (NSS) said in a statement on Monday.
20:05 29/03/2019ISIS shifts interest to CIS countries, including Armenia - Russian officialFollowing the defeats in Syria and Iraq, the Islamic State has shifted its interest to number of CIS countries, including Kazakhstan, Uzbekistan, Tajikistan, Kirgizstan, and Armenia, Head of...
12:54 28/03/2019Yerevan court to hear Kocharyan’s son against security chief case todayThe Yerevan Court of General Jurisdiction, presided by judge Aida Davtyan, will today hear the case of second President Robert Kocharyan’s son Sedrak Kocharyan against Director of the National...
19:33 27/03/2019Armenian businessman murdered in RussiaThe body of Armenian businessman was found on Wednesday in an apartment in Putilkovo community in Krasnogorsk town of Moscow region, As the Armenian Embassy to Russia reported, the body of the...
13:52 27/03/2019Armenian parliament adopts several bills discussed at Tuesday’s sittingThe Armenian National Assembly on Wednesday adopted several draft laws discussed at a sitting on Tuesday.
13:24 27/03/2019Artsakh soldier arrested in death of fellow servicemanA soldier of the Artsakh Armed Forces has been arrested on suspicion of killing a fellow serviceman and wounding another on Tuesday, part of the criminal case opened by Armenia’s Investigative...
15:55 26/03/2019Armenia’s Investigative Committee chief hosts CoE human rights directorChairman of Armenia’s Investigative Committee Hayk Grigoryan on Tuesday received Council of Europe (CoE) Human Rights Director Christophe Poirel in Yerevan.
14:24 26/03/2019California-Armenia trade office bill unanimously passes committeeSB 302, a bill authored by State Senator Anthony J. Portantino (D–La Cañada Flintridge), to reestablish a trade office between California and Armenia on Monday passed the State Senate Business and...
11:16 26/03/2019Yerevan court to hear appeal on dropping criminal charges against Kocharyan todayThe Yerevan Court of General Jurisdiction, presided by judge Gagik Poghosyan, will hear today the appeal of former President Robert Kocharyan’s attorneys on dropping the criminal charges against him,...
18:41 25/03/2019Retired army general Manvel Grigoryan hospitalizedRetired army general and former Republican MP Manvel Grigoryan who is held in pre-trial custody, has been transferred to Nairi Medical Centre.
12:48 25/03/2019ECHR postpones hearing on Manvel Grigoryan’s request for interim measureThe European Court of Human Rights (ECHR) has postponed the hearing on application of an interim measure in the case of retired Armenian army general and former Republican MP Manvel Grigoryan...
16:16 23/03/2019Hayk Alumyan deems charges against ex-President Kocharyan groundlessThe March 15 court ruling to extend ex-president Robert Kocharyan’s detention measure was not unexpected, the member of Kocharyan’s defense team Hayk Alumyan told reporters at a press conference on...
12:16 22/03/2019New Zealand PM Jacinda Ardern receives death threats on social mediaPolice in New Zealand are investigating death threats sent to Prime Minister Jacinda Ardern on social media, Geo News said, citing reports.
13:15 21/03/2019Italian bus driver abducts 51 children, sets vehicle on fireA bus driver in northern Italy abducted 51 children and their school chaperones Wednesday, threatening the hostages’ lives for 40 minutes and setting the bus on fire at a Carabinieri blockade, AP...
11:31 21/03/2019Armenia’s State Oversight Service head violated ethics rule, commission saysHead of the State Oversight Service Davit Sanasaryan has violated the ethics rule envisaged in the law on Public Service, according to a decision published by the Commission on Ethics of High-Ranking...
10:23 21/03/2019Radovan Karadzic: Ex-Bosnian Serb leader has sentence increased to life in prisonEx-Bosnian Serb leader Radovan Karadzic has had his sentence for genocide and war crimes increased to life in prison, Euronews reports.
20:21 20/03/2019Police reports about 56 cases of crime detected in the territory of Armenia over the past dayAccording to the operations reports of Police of Armenia, 56 cases of crime were detected by officers of various police subdivisions in the territory of the republic from March 19 to March 20.
14:09 20/03/2019Turkey’s Erdogan says removing death penalty was ‘wrong’Turkish President Recep Tayyip Erdogan has once again brought up the issue of restoring the death penalty, vowing to approve such legislation if parliament passes it, Hurriyet Daily News reports.