12:36 10/06/2025Գյումրիում ավտոմեքենայից գողություն կատարածը սթափ չէրՇիրակի մարզի օպերատիվ կառավարման կենտրոն հաղորդում է ստացվել, որ Գյումրիի Երևանյան խճուղում գողացել են «ՎԱԶ 2110» մակնիշի մի ավտոմեքենա: Համայնքային ոստիկանության Կումայրիի բաժնի ծառայողները,...
12:22 10/06/2025Գնել Սարգսյանի կողմից խուլիգանության վերաբերյալ հաղորդմանն արձագանք չկա. Ո՞ւմ ցուցումով է խախտվում օրենքըԳնել Սարգսյանի կողմից խուլիգանության կատարելու առերևույթ դեպքի վերաբերյալ 02․06․2025 թվականին հանցանքի մասին հաղորդում է ներկայացվել ՀՀ քննչական կոմիտե։ Հիշեցնում է փաստաբան Վահան Հովհաննիսյանը։ Նա...
12:14 10/06/20252025 թվականի հինգ ամիսների ընթացքում վերականգնված գումարի չափը 3.8 անգամ գերազանցում է նախորդ տարվա արդյունքինՔննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչությունում քննվող քրեական վարույթների շրջանակներում 2025 թվականի հունվար-մայիս ամիսների ընթացքում վերականգնվել է պատճառված վնասից 3 մլրդ...
11:38 10/06/2025ՊԵԿ-ը բացահայտել է խաղատան կողմից 4.2 միլիարդ դրամի ստվերային շրջանառության դեպքՊետական եկամուտների կոմիտեի հետաքննության և օպերատիվ հետախուզության վարչության աշխատակիցները բացահայտել են խաղատան կողմից հարկման բազաները խեղաթյուրելու և այդ ճանապարհով գործունեության իրական...
11:18 10/06/2025Ոստիկանության պաշտոնյան ծառայողական լիազորությունները չկատարելու հետևանքով պետությանը պատճառել է շուրջ 3,7 մլն դրամի վնասՔրեական վարույթով նախաքննությունն ավարտվել է
10:42 10/06/2025Վերջապես. Ավարտվեց Արմեն Չարչյանի քրեական գործը«4 տարի անց վերջնականապես ավարտվեց պրոֆեսոր Արմեն Չարչյանի քրեական գործը, որը պսակվեց հաջողությամբ»,-գրել է փաստաբան Էրիկ ալեքսանյանը։ Նա մանրամասնում է.
22:51 09/06/2025Ալեն Սիմոնյանը համաձայնություն է տվել ՀՀ գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանի միջնորդագրինԱննա Վարդապետյանը դիմել է Ալեն Սիմոնյանին՝ միջնորդելով, որ խորհրդարանը թույլ տա քրեական գործ հարուցել ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Սեյրան Օհանյանի և նույն խմբակցության քարտուղար Արծվիկ Մինասյանի նկատմամբ
19:02 09/06/2025Գլխավոր դատախազը Սեյրան Օհանյանի և Արծվիկ Մինասյանի նկատմամբ քրեական հետապնդում հարուցելուն համաձայնություն տալու միջնորդագրեր է ներկայացրել ԱԺ-ինՀՀ գլխավոր դատախազությունից Panorama.am-ին հայտնում են․ «Գլխավոր դատախազն ԱԺ պատգամավորներ Սեյրան Օհանյանի և Արծվիկ Մինասյանի նկատմամբ քրեական հետապնդում հարուցելուն համաձայնություն տալու...
18:42 09/06/2025Այդպիսի քաղաքական գործընթացներում վճռորոշ կարող են լինել քայլերի ալգորիթմները․ ԴանիելյանԻրավագիտության դոկտոր, պրոֆեսոր Գևորգ Դանիելյանը գրում է․ «Ընտրությունների, անվստահություն հայտնելու, խաղաղ հավաքների և նմանաբնույթ այլ իրավաքաղաքական ինստիտուտների պարագայում արդյունքները պատշաճ չէ...
18:27 09/06/2025Մեկ շաբաթում հայտնաբերվել է 372 ոչ սթափ վարորդՀունիսի 2-ից 9-ը մայրաքաղաքում իրականացված ծառայության ընթացքում Երևանի պարեկները հայտնաբերել են ճանապարհային երթևեկության կանոնների 4516 խախտում՝ պահպանվող հատուկ տարածք տեղափոխելով 178 ավտոմեքենա։...
16:47 09/06/2025Մոսկվան և Կիևը ռազմագերիներ են փոխանակելՄոսկվան Կիևին է հանձնել նույնքան ռազմագերիների
16:24 09/06/2025«Հայփոստ» ՓԲԸ Կոտայքի մարզային ցանցի ղեկավարը մեղադրվում է խոշոր չափերով հափշտակության մեջՆրա վերաբերյալ քրեական վարույթն ուղարկվել է դատարան
15:39 09/06/2025Կոտայքում հնչած կրակոցների հետևանքով բերման ենթարկվածների թվում կա նաև համայնքապետԻնչպես ավելի վաղ դեպքի վայրից հայտնել էինք, հունիսի 8-ին, վիճաբանություն, ծեծկռտուք և կրակոցներ էին տեղի ունեցել Կոտայքի մարզում
15:34 09/06/2025Ակնհայտ է, որ Արցախը հանձնել է ՀՀ իշխանությունը՝ դիտավորությամբ, թե անփութությամբ, էական չէ. Արցախցի փաստաբան«Հայաստանում վտարանդի կառավարություն գոյություն չունի, Սամվել Շահրամանյանը բացառապես շարունակում է պաշտպանել Արցախի Հանրապետության ու Արցախի ժողովրդի շահերը»,- ՔԿ-ում Արցախի՝ լիազորություններն...
15:11 09/06/2025Եթե հրաժարվում ենք միջազգային հայցերից, ստացվում է, որ լեգիտիմացնում ենք ադրբեջանական ձեռքբերումները. Սիրանուշ ՍահակյանԱյն որ Ադրբեջանը փորձում է ամեն գնով հեռանալ իրավական հարթակներից, մեզ համար վկայություն է, որ խաղաղություն չի կարող լինել
12:04 09/06/2025Արամ Զավենիչի նախկին կուսակից դատավորն այսօր իր հարցով ԲԴԽ նիստին չէր ներկայացելԲԴԽ-ն այսօր նիստ էր գումարել՝ քննարկելու Երևանի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության քրեական դատարանի դատավոր Մասիս Մելքոնյանին կարգապահական պատասխանատվության ենթարկելու հարցը։ Դատավորին...
08:39 09/06/2025Գրետա Թունբերգը հայտարարել է, որ Իսրայելն իրեն ու այլ էկոակտիվիստների առևանգել էՇվեդ էկոակտիվիստ Գրետա Թունբերգը հայտարարել է, որ Իսրայելը կամ նրան աջակցող ուժերը առևանգել են իրեն։ «Ազատության նավատորմը», որի կազմում է նաև «Մադլեն» նավը, որով Թունբերգը և այլ կամավորներ...
08:05 09/06/2025Ի՞նչ ճանապարհով են ձեռք բերվել այդ ձայնագրությունները. Հետաքրքիր քրեական գործերի քեյսեր են սպասվում«Քպականները, ռեժիմի պարագլուխների մակարդակում, սպառնում են ձայնագրություններ տարածել, դրանով իրենց վրա վերցնելով դրանց պատասխանատվությունը»,-գրում է քաղաքագետ Ստեփան Դանիելյանն ու շարունակում.
07:51 09/06/2025Երևանի կենտրոնում մի տղամարդ անընդհատ հետապնդում է, քաշքշում տարբեր կանանց և աղջիկների, ձեռքով հպվում է նրանց մարմնի տարբեր մասերին. ԱհազանգՓաստաբան Րաֆֆի Ասլանյանը, անդրադառնալով ԶԼՄ-ներից մեկի հրապարակմանը, ըստ որի տեղի է ունեցել արտառոց դեպք՝ Երևանի կենտրոնում 34-ամյա տղամարդը ձեռքերով դիպչել է ՀՀ-ում հավատարմագրված դեսպանատներից մեկի...
17:14 08/06/2025Մի եղբայրն ընտրություններն է կեղծել, մի եղբայրը լրագրողի սպանություն է պատվիրել, մյուս եղբայրը օգնել է ՔՊ-ին հանձնել Արցախը. Հովհաննես ԻշխանյանԱյսօր Հայաստանի պատմության միակ սպանված լրագրող Տիգրան Նաղդալյանի ծնունդն է

19:50 12/08/2021Необходимо содействовать развитию умений общественных организаций – ОмбудсменЗащитник прав человека Арман Татоян и директор армянского офиса Фонда ООн в области народонаселения Цовинар Арутюнян встретились с общественными гражданскими организациями Капана и Гориса.
18:30 12/08/2021Правительство выплатит 16,9 млн драмов Альвине ГюлумянКабмин Армении в числе недокладываемых вопросов принял решение, согласно которому, Правительство из резервного фонда страны компенсирует 16,9 млн.
13:22 12/08/2021В Сюнике открылось подразделение Офиса Омбудсмена РААппарат Защитника прав человека РА в приграничном Сюнике открыл подразделение, которое будет действовать в областном центре – Капане.
18:56 11/08/2021Спецследственная служба: Предварительное следствие по делу Аруша Арушаняна завершено"В совокупности доказательств, полученных предварительным следствием, были получены фактические данные о том, что руководитель общины Горис Сюникской области Аруш Арушанян, занимающий 32-й номер...
18:45 11/08/2021Кярамян произвел назначениеУказом главы Следственного комитета РА Аргишти Кярамяна от 11 августа 2021 года, советник юстиции второго класса Карен Ованнесович Ованнисян назначен на должность начальника областного следственного...
13:43 11/08/2021Юрист: Дисциплинарная мера в отношении Анны Мкртчян незаконнаЮрист Роберт Айрапетян в связи с удалением депутата фракции «Честь имею» Анны Мкртчян из зала заседаний НС пишет: «Примененная в отношении Анны Мкртчян дисциплинарная мера НЕЗАКОННА, поскольку не...
18:22 10/08/2021Экс-мэру Гюмри предъявлено обвинениеПрокуратура Ширакской области получила достаточные доказательства по уголовному делу, согласно которому в период работы на должности мэра В.
17:30 10/08/2021Адвокат – Высшему судебному совету: Парни, а вы вообще армяне?Адвокат Раффи Асланян сообщает, что Высший судебный совет привлек к дисциплинарной ответственности Вардана Григоряна за отказ арестовать участника войны Тиграна Аветяна.
12:29 10/08/2021Незаконный водосбор с окрестностей Аждаака предназначался для скотаНа основе полученного сигнала сотрудники Инспекционного органа по охране природы и недр в результате осмотра, проведенного на территории озерка «Кармир аваз» (Красный песок) рядом с горой Аджаак...
17:58 09/08/2021Обвинение Аруша Арушаняна изменилось«Сегодня было изменено обвинение Аруша Арушаняна»,- на своей странице в Facebook написал мэр Гориса, представитель альянса «Армения», защитник Арушаняна Эрик Алексанян.
13:47 09/08/2021Визирование дел происходит, мякгко говоря, сомнительным образом – Айк Мамиджанян«Уже длительное время, как автоматизированная система Апелляционного суда, визирующая дела на имя того или иного судьи, изъята Службой нацбезопасности, и визирование осуществляется, мягко говоря,...
18:12 07/08/2021В Дзорахбюре 16-летний сын убил отцаВ котайкское отделение полиции из больницы 6 августа поступило сообщение, что на 4-ой улице Амараноцаин в Дзорахбюре умер человек.
17:23 07/08/2021Ерванд Варосян: У власти больше нет этой смирительной рубашкиИзвестный адвокат Ерванд Варосян пишет: «В нынешней Армении все идентично предшествующему 2018 год периоду.
15:34 07/08/2021Нельзя заставлять людей вакцинироваться – Ара ЗограбянПредседатель Палаты адвокатов Ара Зограбян на своей странице в Facebook пишет: «Я не привился от covid-19, и в связи с этим хочу поделиться своими мыслями: 1.
12:51 07/08/2021Омбудсмен: Азербайджанские военнослужащие намеренно поджигают земельные участки в ЕрасхеАзербайджанские военнослужащие намеренно преступным образом поджигают земельные участки в непосредственной близости села Ерасх Араратской области РА, принадлежащие людям по праву собственности, бьет...
20:21 06/08/2021За сутки в Армении зарегистрировано 14 ДТППо данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, за период с 5 по 6 августа сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 70 случаев преступлений, 5 из которых ‒ ранее совершенные.
20:12 06/08/2021Арман Татоян представил результаты работы офиса омбудсмена Армении относительно ВСМинистр обороны Республики Армения Аршак Карапетян 6 августа принял Защитника прав человека (омбудсмена) Армении Армана Татояна.
19:46 06/08/2021НС Армении не пересмотрело решение о запрете на вход в парламент фотокорреспонденту Panorama.amВ Национальном Собрании Армении не пересмотрели решения о запрете на вход в парламент фотокорреспонденту Panorama.am Лилиан Галстян.
17:14 06/08/2021Могут быть наемники, скрывающиеся в том числе под обликом журналиста – Карен Андреасян«С Лилиан Галстян лично не знаком, очень сожалею в связи со связанным с ней инцидентом», – заявил сегодня на брифинге в правительстве Армении новоназначенный министр юстиции РА Карен Андреасян в...
16:38 06/08/2021Арсен Бабаян: Призываю Генпрокуратуру Армении возбудить уголовное дело о запрете входа Лилиан Галстян в парламентК запрету фотокорреспонденту Panorama.am Лилиан Галстян входа в Национальное Собрание Армении коснулся член Совета партии «Родина», бывший заместитель руководителя аппарата НС РА Арсен Бабаян.