12:36 10/06/2025Գյումրիում ավտոմեքենայից գողություն կատարածը սթափ չէրՇիրակի մարզի օպերատիվ կառավարման կենտրոն հաղորդում է ստացվել, որ Գյումրիի Երևանյան խճուղում գողացել են «ՎԱԶ 2110» մակնիշի մի ավտոմեքենա: Համայնքային ոստիկանության Կումայրիի բաժնի ծառայողները,...
12:22 10/06/2025Գնել Սարգսյանի կողմից խուլիգանության վերաբերյալ հաղորդմանն արձագանք չկա. Ո՞ւմ ցուցումով է խախտվում օրենքըԳնել Սարգսյանի կողմից խուլիգանության կատարելու առերևույթ դեպքի վերաբերյալ 02․06․2025 թվականին հանցանքի մասին հաղորդում է ներկայացվել ՀՀ քննչական կոմիտե։ Հիշեցնում է փաստաբան Վահան Հովհաննիսյանը։ Նա...
12:14 10/06/20252025 թվականի հինգ ամիսների ընթացքում վերականգնված գումարի չափը 3.8 անգամ գերազանցում է նախորդ տարվա արդյունքինՔննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչությունում քննվող քրեական վարույթների շրջանակներում 2025 թվականի հունվար-մայիս ամիսների ընթացքում վերականգնվել է պատճառված վնասից 3 մլրդ...
11:38 10/06/2025ՊԵԿ-ը բացահայտել է խաղատան կողմից 4.2 միլիարդ դրամի ստվերային շրջանառության դեպքՊետական եկամուտների կոմիտեի հետաքննության և օպերատիվ հետախուզության վարչության աշխատակիցները բացահայտել են խաղատան կողմից հարկման բազաները խեղաթյուրելու և այդ ճանապարհով գործունեության իրական...
11:18 10/06/2025Ոստիկանության պաշտոնյան ծառայողական լիազորությունները չկատարելու հետևանքով պետությանը պատճառել է շուրջ 3,7 մլն դրամի վնասՔրեական վարույթով նախաքննությունն ավարտվել է
10:42 10/06/2025Վերջապես. Ավարտվեց Արմեն Չարչյանի քրեական գործը«4 տարի անց վերջնականապես ավարտվեց պրոֆեսոր Արմեն Չարչյանի քրեական գործը, որը պսակվեց հաջողությամբ»,-գրել է փաստաբան Էրիկ ալեքսանյանը։ Նա մանրամասնում է.
22:51 09/06/2025Ալեն Սիմոնյանը համաձայնություն է տվել ՀՀ գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանի միջնորդագրինԱննա Վարդապետյանը դիմել է Ալեն Սիմոնյանին՝ միջնորդելով, որ խորհրդարանը թույլ տա քրեական գործ հարուցել ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Սեյրան Օհանյանի և նույն խմբակցության քարտուղար Արծվիկ Մինասյանի նկատմամբ
19:02 09/06/2025Գլխավոր դատախազը Սեյրան Օհանյանի և Արծվիկ Մինասյանի նկատմամբ քրեական հետապնդում հարուցելուն համաձայնություն տալու միջնորդագրեր է ներկայացրել ԱԺ-ինՀՀ գլխավոր դատախազությունից Panorama.am-ին հայտնում են․ «Գլխավոր դատախազն ԱԺ պատգամավորներ Սեյրան Օհանյանի և Արծվիկ Մինասյանի նկատմամբ քրեական հետապնդում հարուցելուն համաձայնություն տալու...
18:42 09/06/2025Այդպիսի քաղաքական գործընթացներում վճռորոշ կարող են լինել քայլերի ալգորիթմները․ ԴանիելյանԻրավագիտության դոկտոր, պրոֆեսոր Գևորգ Դանիելյանը գրում է․ «Ընտրությունների, անվստահություն հայտնելու, խաղաղ հավաքների և նմանաբնույթ այլ իրավաքաղաքական ինստիտուտների պարագայում արդյունքները պատշաճ չէ...
18:27 09/06/2025Մեկ շաբաթում հայտնաբերվել է 372 ոչ սթափ վարորդՀունիսի 2-ից 9-ը մայրաքաղաքում իրականացված ծառայության ընթացքում Երևանի պարեկները հայտնաբերել են ճանապարհային երթևեկության կանոնների 4516 խախտում՝ պահպանվող հատուկ տարածք տեղափոխելով 178 ավտոմեքենա։...
16:47 09/06/2025Մոսկվան և Կիևը ռազմագերիներ են փոխանակելՄոսկվան Կիևին է հանձնել նույնքան ռազմագերիների
16:24 09/06/2025«Հայփոստ» ՓԲԸ Կոտայքի մարզային ցանցի ղեկավարը մեղադրվում է խոշոր չափերով հափշտակության մեջՆրա վերաբերյալ քրեական վարույթն ուղարկվել է դատարան
15:39 09/06/2025Կոտայքում հնչած կրակոցների հետևանքով բերման ենթարկվածների թվում կա նաև համայնքապետԻնչպես ավելի վաղ դեպքի վայրից հայտնել էինք, հունիսի 8-ին, վիճաբանություն, ծեծկռտուք և կրակոցներ էին տեղի ունեցել Կոտայքի մարզում
15:34 09/06/2025Ակնհայտ է, որ Արցախը հանձնել է ՀՀ իշխանությունը՝ դիտավորությամբ, թե անփութությամբ, էական չէ. Արցախցի փաստաբան«Հայաստանում վտարանդի կառավարություն գոյություն չունի, Սամվել Շահրամանյանը բացառապես շարունակում է պաշտպանել Արցախի Հանրապետության ու Արցախի ժողովրդի շահերը»,- ՔԿ-ում Արցախի՝ լիազորություններն...
15:11 09/06/2025Եթե հրաժարվում ենք միջազգային հայցերից, ստացվում է, որ լեգիտիմացնում ենք ադրբեջանական ձեռքբերումները. Սիրանուշ ՍահակյանԱյն որ Ադրբեջանը փորձում է ամեն գնով հեռանալ իրավական հարթակներից, մեզ համար վկայություն է, որ խաղաղություն չի կարող լինել
12:04 09/06/2025Արամ Զավենիչի նախկին կուսակից դատավորն այսօր իր հարցով ԲԴԽ նիստին չէր ներկայացելԲԴԽ-ն այսօր նիստ էր գումարել՝ քննարկելու Երևանի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության քրեական դատարանի դատավոր Մասիս Մելքոնյանին կարգապահական պատասխանատվության ենթարկելու հարցը։ Դատավորին...
08:39 09/06/2025Գրետա Թունբերգը հայտարարել է, որ Իսրայելն իրեն ու այլ էկոակտիվիստների առևանգել էՇվեդ էկոակտիվիստ Գրետա Թունբերգը հայտարարել է, որ Իսրայելը կամ նրան աջակցող ուժերը առևանգել են իրեն։ «Ազատության նավատորմը», որի կազմում է նաև «Մադլեն» նավը, որով Թունբերգը և այլ կամավորներ...
08:05 09/06/2025Ի՞նչ ճանապարհով են ձեռք բերվել այդ ձայնագրությունները. Հետաքրքիր քրեական գործերի քեյսեր են սպասվում«Քպականները, ռեժիմի պարագլուխների մակարդակում, սպառնում են ձայնագրություններ տարածել, դրանով իրենց վրա վերցնելով դրանց պատասխանատվությունը»,-գրում է քաղաքագետ Ստեփան Դանիելյանն ու շարունակում.
07:51 09/06/2025Երևանի կենտրոնում մի տղամարդ անընդհատ հետապնդում է, քաշքշում տարբեր կանանց և աղջիկների, ձեռքով հպվում է նրանց մարմնի տարբեր մասերին. ԱհազանգՓաստաբան Րաֆֆի Ասլանյանը, անդրադառնալով ԶԼՄ-ներից մեկի հրապարակմանը, ըստ որի տեղի է ունեցել արտառոց դեպք՝ Երևանի կենտրոնում 34-ամյա տղամարդը ձեռքերով դիպչել է ՀՀ-ում հավատարմագրված դեսպանատներից մեկի...
17:14 08/06/2025Մի եղբայրն ընտրություններն է կեղծել, մի եղբայրը լրագրողի սպանություն է պատվիրել, մյուս եղբայրը օգնել է ՔՊ-ին հանձնել Արցախը. Հովհաննես ԻշխանյանԱյսօր Հայաստանի պատմության միակ սպանված լրագրող Տիգրան Նաղդալյանի ծնունդն է

12:24 15/12/2017ECHR launches infringement procedure against Azerbaijan over non-implementation of the Court judgmentThe European Court of Human Rights (ECHR) is to examine whether Azerbaijan has refused to abide by the ECHR’s judgment in the case of imprisoned opposition politician Ilgar Mammadov, the first use of...
20:18 14/12/201717 road traffic accidents with one fatal outcome registered in Armenia on Dec 13-14Over the past day 17 road traffic accidents have been registered in the territory of Armenia, 1 person died, 19 people got bodily injuries of varying levels of gravity, according to the operations...
12:35 14/12/2017MSF: 6,700 Rohingya, including young kids, killed in first month of Myanmar violenceSurveys conducted by Médecins Sans Frontières (MSF) international organization in refugee settlement camps in Bangladesh estimate that at least 9,000 Rohingya died in Myanmar, in Rakhine state,...
12:13 14/12/2017CPJ: Turkey remains world's worst jailer of journalistsThe number of journalists imprisoned worldwide hit another new record in 2017, and for the second consecutive year more than half of those jailed for their work are behind bars in Turkey, China, and...
11:48 14/12/2017U.S. citizen wanted for inciting violence, plotting terror attacks in Armenia: NSSThe National Security Service (NSS) adjunct to the Armenian government has uncovered a plot to incite violence, instil fear and organize terror attacks in Armenia involving a US citizen.
13:59 13/12/2017Armenian parliament passes domestic violence billThe Armenian National Assembly adopted in the second reading the draft law aimed at combating domestic abuse in Armenia at today’s extraordinary session.
16:16 12/12/2017ECHR ruling: Armenian refugee entitled to € 5,000 in compensation by AzerbaijanThe European Court of Human Rights (ECHR) ruled on the question of just satisfaction in the case of Sargsyan v.
10:39 12/12/2017HRW Turkey head says post-coup crackdown aimed at building empire of fear in countryHuman Rights Watch’s Turkey director Emma Sinclair-Webb said the government’s post-coup crackdown is aimed at establishing an empire of fear in the country.
18:20 11/12/2017Legislative reforms necessary for better protection of human rights in Armenia, expert saysLegislative reforms are necessary in Armenia to lead human rights protection to a higher level, a former Human Rights Defender of Armenia said on Monday.
19:40 09/12/2017UN calls for united efforts against corruption for development, peace and securityCorruption attacks the foundation of democratic institutions by distorting electoral processes, perverting the rule of law and creating bureaucratic quagmires, United Nations Development Foundation...
10:44 09/12/2017Ex-Georgian leader Saakashvili goes on hunger strike in Ukrainian jailMikheil Saakashvili, Georgia’s ex-president and former Ukrainian regional governor, has gone on a hunger strike after he was taken into Ukrainian custody, his lawyer said after meeting him at a...
11:08 06/12/2017COE Committee of Ministers launches infringement proceedings against AzerbaijanThe Committee of Ministers of the 47-nation Council of Europe (COE) has launched infringement proceedings against Azerbaijan due to the authorities’ continuing refusal to ensure the unconditional...
20:23 04/12/201723 road traffic accidents with three fatal outcomes registered in Armenia on December 1-4According to the operations reports of Police of Armenia, 22 out of 29 cases of infliction of bodily injuries registered in the territory of the republic from December 1 to 4 were solved.
19:21 02/12/2017December 2 marks International Day for the Abolition of SlaveryAccording to the International Labour Organisation (ILO) more than 40 million people worldwide are victims of modern slavery, UN press service reports, adding although modern slavery is not defined...
14:48 27/11/2017Iran exported 250 million cubic meters of gas to Armenia in 8 monthsIran has exported 250 million cubic meters, or just over 1 million cubic meters per day, of natural gas to Armenia since the beginning of the current fiscal year on March 21, the managing director of...
18:30 25/11/201758 reporters killed in 2017 – IFJ58 journalists and media professionals were killed in 2017, Anthony Bellanger, the Secretary General of the world's largest journalists' organization - The International Federation of Journalists...
16:36 25/11/2017UN Chief Antonio Guterres acknowledges the increasing cases of violence against womenUN Secretary-General Antonio Guterres on Wednesday highlighted the need to tackle violence against woman.
16:33 24/11/2017PACE extends the mandate of the investigation body examining “Azerbaijani Laundromat”The Bureau of the Council of Europe Parliamentary Assembly (PACE) adopted a decision to extend the mandate of the independent investigation body, examining corruption allegations involving...
19:25 17/11/2017Seven road traffic accidents recorded in Armenia over the past dayAccording to the operations reports of Police of Armenia, 3 out of 6 cases of infliction of bodily injuries registered in the territory of the republic from November 16-17 was solved.
12:06 14/11/2017President Sargsyan signs parliament-adopted lawPresident of Armenia Serzh Sargsyan on Tuesday signed a law on making amendments and supplements in the law on “Fundamentals of Administrative Action and Administrative Proceedings” adopted by the...