23:20 12/06/2025Արթուր Վանեցյանի անվտանգությունն ապահովող պահնորդական ծառայության տղաներն ազատ արձակվեցին. Փաստաբան«Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանի անվտանգությունն ապահովող պահնորդական ծառայության տղաներն ազատ արձակվեցին: Այս մասին հայտնում է փաստաբան Արսեն Բաբայանը։ Հիշեցնենք՝ այսօր ավելի վաղ...
20:43 12/06/2025Արդեն 1 ժամ փաստաբանի տեսակցությունը պաշտպանյալի հետ խոչընդոտվում է․ ԲաբայանՓաստաբան Արսեն Բաբայանը գրում է․ «Արդեն 1 ժամ է կանգնած եմ քրեական ոստիկանության (վագրերի) գլխավոր վարչության դիմաց եւ մինչեւ հիմա շարունակվում է փաստաբանի տեսակցությունը պաշտպանյալի հետ...
20:24 12/06/2025Օրենքը խախտելու համար Սալոմե Զուրաբիշվիլին տուգանվել էՎրաստանի հինգերորդ նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլին տուգանվել է 5000 լարիի չափով։ Այս մասին գրում է aliq.ge-ն։ «Ես այսօր մկրտվեցի որպես ակտիվիստ։ Եվ ես կանգնեցի այնտեղ, որտեղ պետք է կանգնեին բոլոր...
19:46 12/06/2025Պաշտպանին իր վստահորդի հետ հանդիպելուն խոչընդոտելու մասին հայտնել եմ ՄԻՊ թեժ գծին․ ԲաբայանՓաստաբան Արսեն Բաբայանը գրում է․ «Այս մարդկանց ձեռագիրը չի փոխվում: Նորից կանգնած եմ քրեական ոստիկանության դիմաց եւ նորից ներս չեն հրավիրում: Շուրջ 20 րոպե արդեն սպասում եմ: Պաշտպանին իր վստահորդի...
19:37 12/06/2025ԲԴԽ-ն հետայսու կարող է փոխարինել Վերաքննիչ և վճռաբեկ դատարաններինԴատավորների որոշումները ԲԴԽ-ում «բողոքարկելու», այն վերադաս դատական ատյան դարձնելու արատավոր պրակտիկան ՍԴ-ն չկանխեց
19:12 12/06/2025Քրեական ոստիկանությունը ձերբակալել է Արթուր Վանեցյանի պահնորդական ծառայողներինՓաստաբան Արսեն Բաբայանը գրում է․ «Քրեական ոստիկանությունը նորից նույն կեղծ պատրվակով, ապօրինի զենք կրելու սուտ կասկածանքով ձերբակալել է պահնորդական ծառայողների, որոնք պայմանագրային հիմունքներով...
18:50 12/06/2025Չարենցավանում կանխվել է թմրանյութի 6 տասնյակ փաթեթի տեղադրումըՀամայնքային ոստիկանության Չարենցավանի բաժնի ծառայողները հունիսի 10-ին «Գանգրահեր տղայի» այգու տարածքում նկատել են կայանված «Տեսլա» մակնիշի սև ավտոմեքենայի հետնամասում կանգնած մի տղամարդու, որն իրենց...
17:30 12/06/2025Զվարթնոցում գողացել են օտարերկրացի կնոջ պայուսակըՀունիսի 9-ին՝ ժամը 21.20-ին, Համայնքային ոստիկանության «Զվարթնոց» օդանավակայանի բաժնում հաղորդում տված օտարերկրացի կինը հայտնել է, որ օդանավակայանի տարածքից գողացել են պայուսակը, որի մեջ դյուրակիր...
16:51 12/06/2025Հայտնաբերվել է ֆաբրիկայից գողացված 350 գրամ փիրուզի հանքաքարըՀունիսի 9-ին Համայնքային ոստիկանության Թումանյանի բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ Հաղպատում գործող մի ֆաբրիկայի տարածքից գողացել են փիրուզի հանքաքար: Պարզվել է, որ գողությունը կատարել է ֆաբրիկայի...
16:07 12/06/2025Ռուբենը կդատապարտվի, մյուսները ևս։ Վերջին հաշվով, սա ավելի շատ քաղաքական հարց է. ՓաստաբանՄինչ Ադրբեջանի ռազմական դատարանում որպես վկա ու տուժող ներկայացվող անձինք իրար հերթ չտալով ցուցմունքներ են տալիս Արցախի կալանավորված ռազմաքաղաքական վերնախավի դեմ, նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանի...
16:04 12/06/2025Նշավանում հարևանի հավերն ուտելու համար բնակիչը խեղդել, ապա մnրթազերծ է արել շանըՀամայնքային ոստիկանության Արտաշատի բաժնում հունիսի 9-ին տեղեկություններ են ստացվել, որ Նշավան գյուղի բնակիչը սատկեցրել է իր շանը: ՆԳՆ ոստիկանության հաղորդմամբ, ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում...
15:51 12/06/2025Ավստրիայի դպրոցում 10 աշակերտի գնդակահարած երիտասարդը տարված է եղել համակարգչային «կրակոցային խաղերով»Նա վարել է չափազանց մեկուսացված կյանք, չի ցանկացել մասնակցել իրական աշխարհի սովորական անցուդարձին, փոխարենը նախընտրել է տեղաթոխվել վիրտուալ տարածք
14:45 12/06/2025Ովքե՞ր են առաջին 10 «քամականները»։ Բա հրապարակի՝ տեսնենք. Ռուբեն Մելիքյանը՝ Փաշինյանին««Փարիսեցիության» մասին է խոսում մեկը, ում տակ գործող իրավապահ համակարգը բացահայտ վերածվել է կուսակցական ստորաբաժանման - մեկ տարի անցավ հունիս 12-ից.
14:40 12/06/2025Դատավորները կարգապահամական պատասխանատվության կենթարկվեն, եթե 6 ամսում չավարտեն գործի քննությունը«Առաջարկվում է սահմանել ընդհանուր կարգավորում, ըստ որի՝ քրեական դատավարությունում վերաքննիչ բողոքները կքննվեն գրավոր ընթացակարգով»,- կառավարության նիստում զեկուցեց արդարադատության նախարար Սրբուհի...
14:25 12/06/2025Ղրղզստանում մեկնարկել է «Անօրինական» հատուկ օպերացիանՂրղզստանում իրականացվում է «անօրինական 2025» ("Нелегал - 2025") հատուկ գործողությունը։ Այդ երկրի միգրացիոն օրենսդրությունը խախտողները տեղափոխվել են համապատասխան զտման կենտրոն և հանձնվել Ղրղզստանի...
13:49 12/06/2025Մեկ տարի առաջ, այս օրը` հունիսի 12-ին ոստիկանությունը տասնյակներով լուսաձայնային նռնակներ նետեց հոծ բազմության մեջ. Վարազդատ ՀարությունյանՄինչ այժմ որևէ ոստիկանի նկատմամբ որևէ քրեական հետապնդում չի իրականացվել
12:22 12/06/2025Էդգար Ղազարյան. Վարույթ է նախաձեռնվել` Ռուբեն Ռուբինյանի կողմից ինձ ընդունելության չարժանացնելու բողոքի հիման վրա«Մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմում վարույթ է նախաձեռնվել` Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանի կողմից ինձ ընդունելության չարժանացնելու և իմ հանդեպ ցուցաբերված խտրական...
11:20 12/06/2025Աջափնյակում երկու դպրոցների աշակերտների վեճն ավարտվել է դանակահարությամբ, բժիշկները պայքարում են 14-ամյա տղայի կյանքը փրկելու համարԵրեկ հունիսի 11-ին դանակահարություն է տեղի ունեցել Երևանի դպրոցներից մեկում: Shamshyan.com-ի փոխանցմամբ, ժամը 11:55-ի սահմաններում ՀՀ ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության համայնքային...
21:17 11/06/2025Ինձ չի տրամադրվել այն տեղեկատվությունը, որը հնարավորություն ընձեռի պատշաճ առարկել. Դավիթ Հարությունյանը՝ դատարանում«Դատարանի ուշադրությունն եմ հրավիրում այն հանգամանքի վրա, որ երբ դիմացի կողմը դատարանում ներկայացնում է ակնհայտ իրականության հետ որևէ աղերս չունեցող ինֆորմացիա, միգուցե իսկապես ժամանակն է սանկցիա՞ կիրառել»։
18:15 11/06/2025Դավիթ Հարությունյանի գործով արագացված դատաքննություն կիրառելու միջնորդություն ներկայացվեց«Դա ենթադրում է, որ հայցն ակնհայտ անհիմն է, այս ձևով, ներայացված հիմնավորումներով, փաստաթղթերով չի կարող բավարարվել դատախազություն ներկայացված հայցը»։

20:00 24/01/2018Armenian foreign minister signs number of CoE conventions in StrasbourgArmenian Foreign Minister Edward Nalbandian, who is in Strasbourg as part of the delegation headed by the President of the Republic of Armenia, and Secretary General of the Council of Europe...
14:54 24/01/2018Human Rights Watch reports on Violations in Armenia, Azerbaijan and TurkeyHuman Rights Watch, a respectable and prominent non-governmental organization, issued last week its annual report that documented human rights violations during 2017 in more than 90 countries,...
15:16 22/01/2018With over 29,000 homicides, 2017 was Mexico's most violent year on recordMexico has recorded its highest homicide rate in years, with the government’s interior ministry reporting there were 29,168 murders in 2017, more than in 2011 at the peak of Mexico’s drug...
10:37 20/01/2018President of Artsakh issues congratulations on Judicial System Worker's DayPresident of the Artsakh (Nagorno-Karabakh) Republic Bako Sahakyan on Saturday issued a congratulatory address on the Day of the Judicial System Worker, the presidential press service reported.
18:55 18/01/2018Criminal case opened over Azerbaijani shooting of Armenian soldierA criminal case has been initiated in the Sixth Garrison Investigative Unit of the General Military Investigative Department of Armenia’s Investigative Committee on the shooting of Armenian contract...
12:56 17/01/2018Armenian parliament adopts bill on gambling in the first readingThe Armenia National Assembly voted overwhelmingly to adopt the draft law on making amendments in the law on combating terrorism in the first reading at today’s sitting.
16:39 16/01/2018Leading Kosovo Serb politician Oliver Ivanovic shot and killedA leading Serb politician in northern Kosovo was shot and killed Tuesday morning, raising ethnic tensions in the region and halting EU-mediated talks between Kosovo and Serbia on the day they were...
20:08 15/01/20184 dead, 40 wounded in road accidents in Armenia over past 3 days, police sayA total of 20 road traffic accidents were registered in the territory of Armenia from 12 to 15 January, as a result of which 4 people died and 40 others suffered bodily injuries of varying levels of...
10:35 15/01/2018Positive dynamics observed in condition of the injured Armenian businessmanThe condition of Artur Sukiasyan, an Armenian businessman, who was attacked on Saturday in Georgia is improving, the Armenian Embassy press service reported in a release.
18:05 13/01/2018The United States disturbed by jail sentence of Afgan MukhtarliThe United States urge the government of Azerbaijan to release Mr. Mukhtarli and all those incarcerated for exercising their fundamental freedoms, reads the statement by the State Department released...
16:55 13/01/2018Armenian businessman attacked in GeorgiaArmenian citizen was attacked in Ozurgeti district of Georgia. Rustavi 2 identified the victim as Arthur Sukiasyan, 31, who has a business in Guria. According to the report, Sukiasyan owns several...
15:07 13/01/2018Turkey’s Erdogan sues main opposition leader for TL 150,000 in non-pecuniary damagesTurkish President Recep Tayyip Erdogan on Friday filed a lawsuit against main opposition Republican People’s Party (CHP) Chairman Kemal Kilicdaroglu for TL 150,000 ($40,500) in non-pecuniary damages...
20:31 12/01/2018British woman arrested for 'preparing terrorist acts' at Heathrow AirportUK counter terrorism officers have arrested a woman on suspicion of plotting a terror attack, Metro.co.uk reported.
19:26 12/01/2018Azerbaijani reporter Afgan Mukhtarli sentenced to 6 years in prisonAzerbaijan’s Balakan district court has sentenced journalist Afgan Mukhtarli to 6 year in jail, Turan news agency reported.
18:54 12/01/2018Garo Paylan testifies at Ankara Prosecutor’s Office over assassination warningsGaro Paylan, an Armenian member of the Turkish parliament representing the opposition People’s Democratic Party (HDP), has testified at the Ankara Chief Public Prosecutor’s Office in connection with...
12:15 09/01/2018Erdogan sues Turkey’s main opposition leader over ‘insult’Turkish President Recep Tayyip Erdogan has filed a criminal complaint against main opposition Republican People’s Party (CHP) leader Kemal Kilicdaroglu on the allegation that he insulted the...
15:40 08/01/2018Israeli security agency arrests two women for planning ISIS attacksIsrael's Security Agency, the Shin Bet, revealed on Monday that it arrested two female citizens accused of collaborating with ISIS, the Jerusalem Post reported.
13:49 06/01/2018UN meeting on Iran protests criticized at Security CouncilA United Nations Security Council meeting on Friday to discuss recent protests in Iran turned into criticism of the United States for requesting to meet on what some member states said was an...
12:52 06/01/2018Two dead, 24 wounded in road accidents in Armenia over the past two days, police sayA total of 12 road traffic accidents were registered in the territory of Armenia from 4 to 5 January, according to the operations reports of the Police of Armenia.
17:58 03/01/2018Over 20 wounded in road accidents in Armenia over past day: policeA total of 11 road traffic accidents were registered in the territory of Armenia over the past one day, according to the operations reports of the Police of Armenia.