23:20 12/06/2025Արթուր Վանեցյանի անվտանգությունն ապահովող պահնորդական ծառայության տղաներն ազատ արձակվեցին. Փաստաբան«Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանի անվտանգությունն ապահովող պահնորդական ծառայության տղաներն ազատ արձակվեցին: Այս մասին հայտնում է փաստաբան Արսեն Բաբայանը։ Հիշեցնենք՝ այսօր ավելի վաղ...
20:43 12/06/2025Արդեն 1 ժամ փաստաբանի տեսակցությունը պաշտպանյալի հետ խոչընդոտվում է․ ԲաբայանՓաստաբան Արսեն Բաբայանը գրում է․ «Արդեն 1 ժամ է կանգնած եմ քրեական ոստիկանության (վագրերի) գլխավոր վարչության դիմաց եւ մինչեւ հիմա շարունակվում է փաստաբանի տեսակցությունը պաշտպանյալի հետ...
20:24 12/06/2025Օրենքը խախտելու համար Սալոմե Զուրաբիշվիլին տուգանվել էՎրաստանի հինգերորդ նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլին տուգանվել է 5000 լարիի չափով։ Այս մասին գրում է aliq.ge-ն։ «Ես այսօր մկրտվեցի որպես ակտիվիստ։ Եվ ես կանգնեցի այնտեղ, որտեղ պետք է կանգնեին բոլոր...
19:46 12/06/2025Պաշտպանին իր վստահորդի հետ հանդիպելուն խոչընդոտելու մասին հայտնել եմ ՄԻՊ թեժ գծին․ ԲաբայանՓաստաբան Արսեն Բաբայանը գրում է․ «Այս մարդկանց ձեռագիրը չի փոխվում: Նորից կանգնած եմ քրեական ոստիկանության դիմաց եւ նորից ներս չեն հրավիրում: Շուրջ 20 րոպե արդեն սպասում եմ: Պաշտպանին իր վստահորդի...
19:37 12/06/2025ԲԴԽ-ն հետայսու կարող է փոխարինել Վերաքննիչ և վճռաբեկ դատարաններինԴատավորների որոշումները ԲԴԽ-ում «բողոքարկելու», այն վերադաս դատական ատյան դարձնելու արատավոր պրակտիկան ՍԴ-ն չկանխեց
19:12 12/06/2025Քրեական ոստիկանությունը ձերբակալել է Արթուր Վանեցյանի պահնորդական ծառայողներինՓաստաբան Արսեն Բաբայանը գրում է․ «Քրեական ոստիկանությունը նորից նույն կեղծ պատրվակով, ապօրինի զենք կրելու սուտ կասկածանքով ձերբակալել է պահնորդական ծառայողների, որոնք պայմանագրային հիմունքներով...
18:50 12/06/2025Չարենցավանում կանխվել է թմրանյութի 6 տասնյակ փաթեթի տեղադրումըՀամայնքային ոստիկանության Չարենցավանի բաժնի ծառայողները հունիսի 10-ին «Գանգրահեր տղայի» այգու տարածքում նկատել են կայանված «Տեսլա» մակնիշի սև ավտոմեքենայի հետնամասում կանգնած մի տղամարդու, որն իրենց...
17:30 12/06/2025Զվարթնոցում գողացել են օտարերկրացի կնոջ պայուսակըՀունիսի 9-ին՝ ժամը 21.20-ին, Համայնքային ոստիկանության «Զվարթնոց» օդանավակայանի բաժնում հաղորդում տված օտարերկրացի կինը հայտնել է, որ օդանավակայանի տարածքից գողացել են պայուսակը, որի մեջ դյուրակիր...
16:51 12/06/2025Հայտնաբերվել է ֆաբրիկայից գողացված 350 գրամ փիրուզի հանքաքարըՀունիսի 9-ին Համայնքային ոստիկանության Թումանյանի բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ Հաղպատում գործող մի ֆաբրիկայի տարածքից գողացել են փիրուզի հանքաքար: Պարզվել է, որ գողությունը կատարել է ֆաբրիկայի...
16:07 12/06/2025Ռուբենը կդատապարտվի, մյուսները ևս։ Վերջին հաշվով, սա ավելի շատ քաղաքական հարց է. ՓաստաբանՄինչ Ադրբեջանի ռազմական դատարանում որպես վկա ու տուժող ներկայացվող անձինք իրար հերթ չտալով ցուցմունքներ են տալիս Արցախի կալանավորված ռազմաքաղաքական վերնախավի դեմ, նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանի...
16:04 12/06/2025Նշավանում հարևանի հավերն ուտելու համար բնակիչը խեղդել, ապա մnրթազերծ է արել շանըՀամայնքային ոստիկանության Արտաշատի բաժնում հունիսի 9-ին տեղեկություններ են ստացվել, որ Նշավան գյուղի բնակիչը սատկեցրել է իր շանը: ՆԳՆ ոստիկանության հաղորդմամբ, ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում...
15:51 12/06/2025Ավստրիայի դպրոցում 10 աշակերտի գնդակահարած երիտասարդը տարված է եղել համակարգչային «կրակոցային խաղերով»Նա վարել է չափազանց մեկուսացված կյանք, չի ցանկացել մասնակցել իրական աշխարհի սովորական անցուդարձին, փոխարենը նախընտրել է տեղաթոխվել վիրտուալ տարածք
14:45 12/06/2025Ովքե՞ր են առաջին 10 «քամականները»։ Բա հրապարակի՝ տեսնենք. Ռուբեն Մելիքյանը՝ Փաշինյանին««Փարիսեցիության» մասին է խոսում մեկը, ում տակ գործող իրավապահ համակարգը բացահայտ վերածվել է կուսակցական ստորաբաժանման - մեկ տարի անցավ հունիս 12-ից.
14:40 12/06/2025Դատավորները կարգապահամական պատասխանատվության կենթարկվեն, եթե 6 ամսում չավարտեն գործի քննությունը«Առաջարկվում է սահմանել ընդհանուր կարգավորում, ըստ որի՝ քրեական դատավարությունում վերաքննիչ բողոքները կքննվեն գրավոր ընթացակարգով»,- կառավարության նիստում զեկուցեց արդարադատության նախարար Սրբուհի...
14:25 12/06/2025Ղրղզստանում մեկնարկել է «Անօրինական» հատուկ օպերացիանՂրղզստանում իրականացվում է «անօրինական 2025» ("Нелегал - 2025") հատուկ գործողությունը։ Այդ երկրի միգրացիոն օրենսդրությունը խախտողները տեղափոխվել են համապատասխան զտման կենտրոն և հանձնվել Ղրղզստանի...
13:49 12/06/2025Մեկ տարի առաջ, այս օրը` հունիսի 12-ին ոստիկանությունը տասնյակներով լուսաձայնային նռնակներ նետեց հոծ բազմության մեջ. Վարազդատ ՀարությունյանՄինչ այժմ որևէ ոստիկանի նկատմամբ որևէ քրեական հետապնդում չի իրականացվել
12:22 12/06/2025Էդգար Ղազարյան. Վարույթ է նախաձեռնվել` Ռուբեն Ռուբինյանի կողմից ինձ ընդունելության չարժանացնելու բողոքի հիման վրա«Մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմում վարույթ է նախաձեռնվել` Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանի կողմից ինձ ընդունելության չարժանացնելու և իմ հանդեպ ցուցաբերված խտրական...
11:20 12/06/2025Աջափնյակում երկու դպրոցների աշակերտների վեճն ավարտվել է դանակահարությամբ, բժիշկները պայքարում են 14-ամյա տղայի կյանքը փրկելու համարԵրեկ հունիսի 11-ին դանակահարություն է տեղի ունեցել Երևանի դպրոցներից մեկում: Shamshyan.com-ի փոխանցմամբ, ժամը 11:55-ի սահմաններում ՀՀ ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության համայնքային...
21:17 11/06/2025Ինձ չի տրամադրվել այն տեղեկատվությունը, որը հնարավորություն ընձեռի պատշաճ առարկել. Դավիթ Հարությունյանը՝ դատարանում«Դատարանի ուշադրությունն եմ հրավիրում այն հանգամանքի վրա, որ երբ դիմացի կողմը դատարանում ներկայացնում է ակնհայտ իրականության հետ որևէ աղերս չունեցող ինֆորմացիա, միգուցե իսկապես ժամանակն է սանկցիա՞ կիրառել»։
18:15 11/06/2025Դավիթ Հարությունյանի գործով արագացված դատաքննություն կիրառելու միջնորդություն ներկայացվեց«Դա ենթադրում է, որ հայցն ակնհայտ անհիմն է, այս ձևով, ներայացված հիմնավորումներով, փաստաթղթերով չի կարող բավարարվել դատախազություն ներկայացված հայցը»։

18:08 26/08/2021В телефоне задержанного в Мартакерте азербайджанца обнаружили большое количество фото и видеоматериаловЕсть основания полагать, что задержанный в результате проникновения в один из домов в Мартакерте азербайджанец пришел на территорию, подконтрольную властям Арцаха, не просто так.
13:06 26/08/2021Омбудсмен: Азербайджанские военнослужащие перекрыли также дорогу, ведущую из Гориса в ВоротанОмбудсмен РА Арман Татоян пишет: «Вооруженные силы Азербайджана недавно перекрыли дорогу, ведущую из Гориса в Воротан в Сюникской области Армении.
12:35 26/08/2021Фракция «Гражданский договор» 70 голосами приняла программу правительстваФракция «Гражданский договор» большинством голосов утвердила программу правительства Армении на 2021-2026 годы.
12:01 26/08/2021Ворвавшийся в квартиру в Мартакерте азербайджанский военнослужащий задержанСогласно оперативной информации, полученной Службой национальной безопасности Арцаха, благодаря бдительности граждан 25 августа в квартире на улице Терьяна был обнаружен военнослужащий ВС...
10:52 26/08/2021Следует прекратить связанные с государственной границей вопросы рассматривать только с политической точки зрения - Омбудсмен«Безопасность значит не только политическая и военная, она прежде всего для безопасной жизни и прав человека, жителя приграничной зоны»,- заявил Защитник прав человека Армении Арман Татоян.
09:46 26/08/2021Азербайджанцы отказываются открывать отрезок дороги Горис-Капан – ОмбудсменОмбудсмен Армении Арман Татоян накануне ночью написал на своей странице в Facebook: «Более трех часов, как 50 или более азербайджанских военнослужащих заблокировали межгосударственную дорогу из...
19:51 25/08/2021В результате выстрелов с окрестностей Шуши пострадал дом одного из жителей общины – Омбудсмен АрцахаВ течение дня и до поздней ночи 24 августа в окрестностях Шуши, в частности, с позиций, расположенных в направлении Шош и Мхитарашен, азербайджанская сторона активно и длительное время вела огонь по...
20:41 24/08/2021Достойно решительного осуждения примененное с участием многочисленных военных насилие в отношении Анны Мкртчян – омбудсменЗащитник прав человека (омбудсмен) Армении Арман Татоян, коснувшись сегодняшнего инцидента в Национальном Собрании РА, пишет: «Вызывает крайнюю обеспокоенность инцидент, произошедший сегодня в зале...
20:29 24/08/2021За сутки в Армении зарегистрировано 16 ДТППо данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, за период с 23 по 24 августа сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 82 случая преступлений, 4 из которых ‒ ранее совершенные.
12:17 24/08/2021Журналисты провели акцию протеста в НСЖурналисты, освещающие работы парламента, сегодня в знак протеста провели акцию. Пока Никол Пашинян представлял в зале программу правительства, журналисты в отделенном для них месте озвучили свое...
10:24 24/08/2021Омбудсмен обратился в правительство, мэрию и правоохранительные органы по вопросу событий в «Физгородке»По вопросу событий в Физгородке Защитник прав человека РА обобщил полученные от граждан сообщения, а также отчеты о визитах сотрудников его офиса в отделения полиции, куда были доставлены...
20:19 23/08/2021Изначально дело было построено «ни на чем» - Армен ЧарчянАрмен Чарчян явился в УИУ «Вардашен». В беседе с журналистами профессор отметил, что его хотят незаконно лишить свободы. «Убежден и уверен, что в конце концов справедливость восторжествует. Не хочу...
17:58 23/08/2021Арам Вардеванян: Нынешняя власть постоянно достигает новых и непокоримых высот правового беспредела«Судья Апелляционного суда Мхитарян Рубик – не новый судья в плане услужения этим властям. Это судья, выполнивший заказ, распоряжение арестовать второго президента Роберта Кочаряна в декабре 2018...
15:01 23/08/2021Лариса Алавердян: В Армении сегодня происходит демонстративное попрание международных норм«В Армении сегодня происходят не простые нарушения прав человека, а демонстративное попрание международных норм, что представляет собой очень опасное явление», – заявила сегодня первый омбудсмен...
14:35 23/08/2021Альянс «Армения»: Наша реакция на это беззаконие будет соразмернойАльянс «Армения» выступил с заявлением в связи с решением Апелляционного суда об аресте экс-директора ереванского медицинского центра «Измирлян», депутата Национального Собрания от фракции «Армения»...
13:54 23/08/2021Адвокат: УИУ, приняв Армена Чарчяна, совершит преступлениеАдвокат экс-директора ереванского медицинского центра «Измирлян», депутата Национального Собрания от фракции «Армения» Армена Чарчяна – Эрик Алексанян – на своей странице в социальной сети Facebook...
12:26 23/08/2021Омбудсмен Армении: Азербайджанский военнослужащий направил оружие в нашу сторонуЗащитник прав человека (омбудсмен) Армении Арман Татоян на собственном примере убедился, что присутствие азербайджанских военных на дорогах Сюника представляет реальную угрозу для населенияРеспублики...
12:12 23/08/2021Апелляционный суд Армении вынес решение об аресте Армена ЧарчянаЭкс-директор ереванского медицинского центра «Измирлян», депутат Национального Собрания от фракции «Армения» Армен Чарчян будет арестован.
11:31 23/08/2021СМИ: Британская королева Елизавета II готова подать в суд на своего внука – принца ГарриКоролева Британии наняла команду адвокатов, чтобы сдержать нападки принца Гарри и его жены Меган Маркл на королевскую семью.
16:53 21/08/2021Представители омбудсмена в Полиции – в связи с приводом туда участников акции в Физгородке в ЕреванеПодвергнутые приводу в Полицию во время акции в ереванской общине Ачапняк (Физгородок) граждане обратились в офис Защитника прав человека (омбудсмена) Армении.