15:18 06/06/2025Իմ երեխան անգամ սերունդ չի թողել, որ ես գոնե հանուն նրա ապրեմ. Զոհված Հայկ Մելիքյանի մայրը հուզվեց դատարանում«Մեր երեխաները զոհվել են Ջալալ Հարությունյանի սխալի պատճառով։ Ինքն ասում է՝ ես այդպես չեմ ասել։ Դուք պարտավոր էիք պարզ ասել, այնքան պարզ, որ եթե անգամ Ձեր ասածը ճշմարտություն է, որ ձեր խոսքը...
15:13 06/06/2025Առգրավված 1 տոննա կոկայինը տեղո՞ւմ է, թե՞ ՔԿ վարչություններից մեկի պետը այն պարկ առ պարկ իրացրել է. Ագնեսա Խամոյանը՝ ՔԿ նախագահինԱյդ գործի շրջանակներում հետախուզվողներից մեկը միջնորդություններ է ներկայացրել, որ իր հետախուզումը հանվի, և ինքը գա ամբողջ ճշմարտությունը գործի մասին հայտնի և մեր պատկան մարմինները չեն ընդառաջել այդ միջնորդություններին
14:55 06/06/2025Դատարանը չբավարարեց հանրային մեղադրողին բացարկ հայտնելու Ջալալ Հարությունյանի միջնորդությունըՑորի հայտնի գործով վերաքննիչ քրեական դատարանում ընթացող նիստում Արցախի ՊԲ նախկին հրամանատար Ջալալ Հարությունյանի պաշտպան Աշոտ Ապրեսյանն ասաց, չի հասցրել ամբողջությամբ ծանոթանալ գործի նյութերին, լսել...
12:40 06/06/2025Այո, սուր երանգներ պարունակող բառամթերք է. Գալյանը՝ հոգևորականների վերաբերյալ Փաշինյանի հայտարարությունների մասին«Հայաստանի Սահմանադրությունը պարունակում է մեկ դեկլարատիվ բնույթի նորմ, ըստ որի, Հայաստանն ընդունում է Հայ Առաքելական եկեղեցու բացառիկ դերը հայ ժողովրդի կյանքում»,-ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում...
12:15 06/06/2025ՈւՂԻՂ. Մեկնարկում է Ջալալ Հարությունյանի գործով նիստը վերաքննիչ քրեական դատարանումՑորի հայտնի գործով վերաքննիչ քրեական դատարանում մեկնարկեց նիստը։ Հիշեցնենք, որ նախորդ նիստում Սյունիքի ընդհանուր իրավասության դատարանի կողմից 5.6 տարվա ազատազրկման դատապարտված Արցախի ՊԲ նախկին...
12:04 06/06/2025Սյունիքի մարզի երկու անչափահաս բնակիչներ մոլորվել են և հայտնվել Ադրբեջանի տարածքում. ԱԱԾՍյունիքի մարզի երկու անչափահաս բնակիչներ մոլորվել են և հայտնվել Ադրբեջանի տարածքում: «Ստացված տվյալների համաձայն՝ ՀՀ Սյունիքի մարզի Տեղ համայնքի բնակիչներ Կարեն Արմենի Ջհանգիրյանը (ծնված...
11:24 06/06/2025Ո՞ւմ է ի պահ տվել «Արդշինբանկ»-ը գողացած ոսկիներըԱրդշինբանկից տարիներ առաջ հափշտակված ոսկիների տերերը լուրջ կասկածներ ու մտահոգություններ ունեն։ Panorama.am-ի հետ զրույցում քաղաքացիները հարցեր ունեն իրենց գույքի ճակատագրի վերաբերյալ, որը ճանաչվել է...
19:59 05/06/2025Սերոբ Գասպարյանն իր նորածին թոռանը տեսել է լուսանկարով․ պաշտպանը պահանջում է Գասպարյանի կալանքը փոխարինել տնային կալանքովՍերոբ Գասպարյանն ապօրինի է գտնվում անազատության մեջ։ Այս մասին դատական նիստի ընթացքում հայտարարեց փաստաբան Էրիկ Ալեքսանյանը, գրում է «Փաստինֆո»-ն։ Պաշտպանի դիտարկմամբ՝ առկա չեն հիմքեր Սերոբ...
18:13 05/06/2025Ստամբուլի շրջանի ընդդիմադիր 5 համայնքապետեր կալանավորվել և հեռացվել են պաշտոնիցԹուրքիայի գլխավոր ընդդիմադիր, քեմալական «Ժողովրդահանրապետական կուսակցություն»-ից (CHP-ԺՀԿ) ընտրված համայնքապետերին առնչվող հետաքննության շրջանակում կալանավորված Ստամբուլի նահանգի Ավջըլար,...
17:33 05/06/2025Ծաղկաձոր քաղաքում գտնվող՝ շուրջ 1 միլիոն դոլար արժեքով հողամասի նկատմամբ գրանցվել էՀՀ սեփականության իրավունքըՀունիսի 2-ին Հայաստանի Հանրապետության սեփականության իրավունքն է գրանցվել Կոտայքի մարզի Ծաղկաձոր քաղաքի Մ.Մկրտչյան փողոցի 30/1 հասցեում գտնվող՝ շուրջ 1 միլիոն ԱՄՆ դոլարին համարժեք 375 միլիոն 297 հազար...
15:46 05/06/2025Ձերբակալություններ Պտղնիում. Հակակոռուպցիոն կոմիտեն մանրամասներ է հայտնեցՀակակոռուպցիոն կոմիտեում քննվող քրեական վարույթի շրջանակում ձերբակալվել են Կոտայքի մարզի Պտղնի համայնքի նախկին ղեկավարն ու ևս 3 անձինք: Panorama.am-ի հարցին ի պատասխան հայտնեց Հակակոռուպցիոն կոմիտեի...
15:23 05/06/2025ՌԴ ՔԿ-ն միջնորդում է կալանավորել բլոգեր Արեգ Շչեպիխինի առևանգման գործով 6 ամբաստանյալինՌուսաստանի Դաշնության Քննչական կոմիտեի Մոսկվա քաղաքի քննչական գլխավոր վարչության քննչական մարմինները քննում են ՌԴ ՔՕ 126-րդ (առևանգում), և 286-րդ հոդվածով (պաշտոնը չարաշահելը) քրեական գործ
14:33 05/06/2025Չկա հանցանք, չկա պատիժ առանց օրենքի. Ռուբեն Վարդանյանի փաստաբան Աբրահամ Բերմանը՝ մեղադրական եզրակացության մասինԱրցախի նախկին պետնախարար, գործարար, բարեգործ Ռուբեն Վարդանյանի փաստաբան Աբրահամ Բերմանը հանդես է եկել Ռ.
13:55 05/06/20252024 թ.-ին ապօրինի շրջանառությունից հանվել է 426 կգ թմրամիջոց, 2025թ.՝ 173 կգ. Արփինե ՍարգսյանՍարգսյանը հայտնեց, որ 2025 թվականի 5 ամիսների ընթացքում շրջանառությունից դուրս են բերել 173 կգ թմրամիջոց՝ թիրախավորելով ներմուծման պրոցեսը։
13:25 05/06/2025Առաջիկայում լիազոր մարմնին կամրացվի Սամվել Մայրապետյանին պատկանող Ծաղկաձորի 1 մլն դոլար արժեքով հողամասը. Աննա ՎարդապետյանՄեկ շաբաթ առաջ ՇՄՆ-ին է ամրացվել անտառային նշանակության 2 հողատարածք, որոնք գտնվում են մայրաքաղաքի հեռուստաաշխատարակին հարող տարածքում և նրանց ընդհանուր արժեքը 1.5 մլն դոլար է
11:27 05/06/2025Էլեկտրական ծխախոտների խանութ-սրահի մասնաճյուղերից առանձնապես խոշոր չափերով գողություն կատարած անձը կալանավորվել էԱ.Ա.-ն էլեկտրական ծխախոտների վաճառքով զբաղվող խանութ-սրահի մասնաճյուղերից գողացել է առանձնապես խոշոր չափերով՝ 4 մլն ՀՀ դրամից ավելի էլեկտրական և այլ ծխախոտներ։ Դեպքերի առթիվ նախաձեռնված 6 քրեական...
10:20 05/06/2025Կոտայքի անասնաֆերմաներից մեկի անասնապահն իր մոտ աշխատանքի անցած ամուսիններին չի վճարել կատարված աշխատանքի դիմաց, նրանց նկատմամբ գործադրել է բռնnւթյnւնԱվարտվել է ամուսիններին թրաֆիքինգի ենթարկելու դեպքի վերաբերյալ քրեական վարույթի նախաքննությունը
22:55 04/06/2025ՀՀ Ազգային արխիվից նյութեր են փոխանցվալ ադրբեջանական հետախուզությանըՔրեական վարույթով մեղադրյալ կա, ըստ ամենայնի՝ Ազգային արխիվի նախկին աշխատակից
22:15 04/06/2025Առևանգված աղջնակը առևանգողների հետ հայտնաբերվել է Բագրատաշենի անցակետումԵրևանում բնակություն հաստատած օտարերկրյա քաղաքացուն Կոմիտասի պողոտայում վազելով մոտեցել էին դիմակավորված անձինք և փախցրել նրա դստերը
18:32 04/06/2025Կոշ գյուղի բնակչի մոտ հայտնաբերվել են անօրինական հրազեն և ռազմամթերքՀունիսի 2-ին Համայնքային ոստիկանության Աշտարակի բաժնում ստացվել է օպերատիվ տվյալ, որ Կոշ գյուղի մի բնակիչ անօրինական կերպով պահում է հրազեն և ռազմամթերք: Այս մասին հայտնում են ՆԳՆ-ից։ «Նույն օրը ժամը...

12:47 19/10/2017Stolen Dali painting, thought to be 1954 original, seized in LebanonLebanese police have say they have recovered what is believed to be an original portrait by world-famous Spanish surrealist Salvador Dali, arresting four suspected thieves as they were displaying the...
20:00 17/10/201715 road traffic accidents recorded in Armenia over past day: policeAccording to the operations reports of Police of the Republic of Armenia, 12 out of 15 cases of infliction of bodily injuries registered in the territory of the republic from October 16 to October 17...
16:59 17/10/2017602 domestic violence cases recorded in Armenia within nine months – official602 cases of domestic abuse have been recorded in Armenia within nine months of 2017, with criminal cases launched into 142 of them, an Armenian official said Tuesday.
16:13 17/10/2017Investigative journalist exposing Malta’s prime minister offshore dealings with Azerbaijan killed in a car bombA prominent journalist who played a major role in the Panama Papers case has been killed in Malta, The Associated Press reported.
20:33 13/10/2017The Cabinet prepares amendments to the Labour CodeChaired by Prime Minister Karen Karapetyan, a consultative meeting was held today in the Office of Government to discuss the draft amendments to the Labor Code of the Republic of Armenia, which had...
16:46 11/10/2017Investigative Committee releases details over death of Armenian soldier due to Azeri shootingThe Armenian serviceman killed in Azerbaijan gunfire on October 10, at a military unit located in the north-eastern direction of Armenia sustained a fatal gunshot wound while doing engineering work,...
13:49 11/10/2017Turkey sentences Wall Street Journal reporter to more than two years in prisonA court in Turkey has sentenced a Wall Street Journal reporter to more than two years in prison on terrorism charges over an article, the newspaper said in a statement Tuesday, in a case that...
17:36 10/10/2017Macron could be quite active in Karabakh conflict settlement -French lawmakerMember of the French Parliament Daniel Kazaryan, who is on a private visit to Armenia, told a press conference in Yerevan on Tuesday, reflecting on development prospects of the Armenian-French...
19:54 06/10/2017EOI Secretary General slams Azerbaijani disinformationThe European Ombudsman Institute (EOI) issued a statement calling on Azerbaijani media outlets to refrain from replicating disinformation about Ombudsman Ruben Melikyan of the Artsakh (Nagorno...
20:36 03/10/2017Police reports on the criminal situation in the republicAccording to the operations reports of Police of the Republic of Armenia, 9 out of 12 cases of infliction of bodily injuries registered in the territory of the republic from October 2 to October 3,...
10:38 03/10/2017No confirmed information yet on whether there are Armenians among Las Vegas shooting casualties – spoxThere is no confirmed information at the moment on whether there are Armenians among the Las Vegas shooting casualties, foreign ministry spokesperson Tigran Balayan said in a tweet.
15:13 02/10/2017Two alleged ISIS members arrested in RussiaTwo alleged members of a cell of the Islamic State (ISIS) terrorist organization banned in Russia have been arrested in the Moscow region, the Federal Security Service (FSB) reported Monday,...
11:41 02/10/2017Las Vegas: Mass casualties in Mandalay Bay shootingTwo people have died from gunshot wounds and at least another 24 are injured after an early morning shooting in Las Vegas, Nevada, a city hospital confirmed, according to CNN report.
18:44 29/09/2017Aivazovsky painting stolen from Russia in 1976 found in SwitzerlandAivazovsky’s Sea painting, which had been stolen from Russia, is taken off sale of a Swiss auction, representative of the Russian Interior Ministry Irina Volk said on Friday, according to TASS Agency.
15:08 29/09/2017'Azerbaijan has a very dire human rights situation' – CoE human rights chiefThe Council of Europe's human rights chief has touched upon the human rights situation in Azerbaijan in an interview with Radio Free Europe/Radio Liberty (RFE/RL).
11:30 29/09/2017Armenian Assembly of America urges congressional investigation of worldwide Azerbaijani corruption schemeThe Armenian Assembly of America (Assembly) sent a letter to the House Oversight and Government Reform and House Select Committees on Intelligence expressing concern regarding the undue influence of...
20:19 26/09/2017Air temperature to further drop by 6-8 °C in ArmeniaRains with thunderstorm is expected in the evening hours of September 27-30 and especially in northern regions in most parts of the republic on October 1, Hidromet” Service of the Ministry of...
19:50 26/09/2017Georgian parliament adopts constitutional amendmentsGeorgian Parliament has adopted today the draft constitutional changes at their third and final hearing, Agenda.ge reported.
16:03 18/09/2017Armenophobia in Azerbaijan serves as motive for genocide – Artsakh OmbudsmanAs an ideology, a phenomenon, human rights have been at the cornerstone of the Artsakh liberation movement, and it is no coincidence, it received the international human rights community backing at...