15:18 06/06/2025Իմ երեխան անգամ սերունդ չի թողել, որ ես գոնե հանուն նրա ապրեմ. Զոհված Հայկ Մելիքյանի մայրը հուզվեց դատարանում«Մեր երեխաները զոհվել են Ջալալ Հարությունյանի սխալի պատճառով։ Ինքն ասում է՝ ես այդպես չեմ ասել։ Դուք պարտավոր էիք պարզ ասել, այնքան պարզ, որ եթե անգամ Ձեր ասածը ճշմարտություն է, որ ձեր խոսքը...
15:13 06/06/2025Առգրավված 1 տոննա կոկայինը տեղո՞ւմ է, թե՞ ՔԿ վարչություններից մեկի պետը այն պարկ առ պարկ իրացրել է. Ագնեսա Խամոյանը՝ ՔԿ նախագահինԱյդ գործի շրջանակներում հետախուզվողներից մեկը միջնորդություններ է ներկայացրել, որ իր հետախուզումը հանվի, և ինքը գա ամբողջ ճշմարտությունը գործի մասին հայտնի և մեր պատկան մարմինները չեն ընդառաջել այդ միջնորդություններին
14:55 06/06/2025Դատարանը չբավարարեց հանրային մեղադրողին բացարկ հայտնելու Ջալալ Հարությունյանի միջնորդությունըՑորի հայտնի գործով վերաքննիչ քրեական դատարանում ընթացող նիստում Արցախի ՊԲ նախկին հրամանատար Ջալալ Հարությունյանի պաշտպան Աշոտ Ապրեսյանն ասաց, չի հասցրել ամբողջությամբ ծանոթանալ գործի նյութերին, լսել...
12:40 06/06/2025Այո, սուր երանգներ պարունակող բառամթերք է. Գալյանը՝ հոգևորականների վերաբերյալ Փաշինյանի հայտարարությունների մասին«Հայաստանի Սահմանադրությունը պարունակում է մեկ դեկլարատիվ բնույթի նորմ, ըստ որի, Հայաստանն ընդունում է Հայ Առաքելական եկեղեցու բացառիկ դերը հայ ժողովրդի կյանքում»,-ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում...
12:15 06/06/2025ՈւՂԻՂ. Մեկնարկում է Ջալալ Հարությունյանի գործով նիստը վերաքննիչ քրեական դատարանումՑորի հայտնի գործով վերաքննիչ քրեական դատարանում մեկնարկեց նիստը։ Հիշեցնենք, որ նախորդ նիստում Սյունիքի ընդհանուր իրավասության դատարանի կողմից 5.6 տարվա ազատազրկման դատապարտված Արցախի ՊԲ նախկին...
12:04 06/06/2025Սյունիքի մարզի երկու անչափահաս բնակիչներ մոլորվել են և հայտնվել Ադրբեջանի տարածքում. ԱԱԾՍյունիքի մարզի երկու անչափահաս բնակիչներ մոլորվել են և հայտնվել Ադրբեջանի տարածքում: «Ստացված տվյալների համաձայն՝ ՀՀ Սյունիքի մարզի Տեղ համայնքի բնակիչներ Կարեն Արմենի Ջհանգիրյանը (ծնված...
11:24 06/06/2025Ո՞ւմ է ի պահ տվել «Արդշինբանկ»-ը գողացած ոսկիներըԱրդշինբանկից տարիներ առաջ հափշտակված ոսկիների տերերը լուրջ կասկածներ ու մտահոգություններ ունեն։ Panorama.am-ի հետ զրույցում քաղաքացիները հարցեր ունեն իրենց գույքի ճակատագրի վերաբերյալ, որը ճանաչվել է...
19:59 05/06/2025Սերոբ Գասպարյանն իր նորածին թոռանը տեսել է լուսանկարով․ պաշտպանը պահանջում է Գասպարյանի կալանքը փոխարինել տնային կալանքովՍերոբ Գասպարյանն ապօրինի է գտնվում անազատության մեջ։ Այս մասին դատական նիստի ընթացքում հայտարարեց փաստաբան Էրիկ Ալեքսանյանը, գրում է «Փաստինֆո»-ն։ Պաշտպանի դիտարկմամբ՝ առկա չեն հիմքեր Սերոբ...
18:13 05/06/2025Ստամբուլի շրջանի ընդդիմադիր 5 համայնքապետեր կալանավորվել և հեռացվել են պաշտոնիցԹուրքիայի գլխավոր ընդդիմադիր, քեմալական «Ժողովրդահանրապետական կուսակցություն»-ից (CHP-ԺՀԿ) ընտրված համայնքապետերին առնչվող հետաքննության շրջանակում կալանավորված Ստամբուլի նահանգի Ավջըլար,...
17:33 05/06/2025Ծաղկաձոր քաղաքում գտնվող՝ շուրջ 1 միլիոն դոլար արժեքով հողամասի նկատմամբ գրանցվել էՀՀ սեփականության իրավունքըՀունիսի 2-ին Հայաստանի Հանրապետության սեփականության իրավունքն է գրանցվել Կոտայքի մարզի Ծաղկաձոր քաղաքի Մ.Մկրտչյան փողոցի 30/1 հասցեում գտնվող՝ շուրջ 1 միլիոն ԱՄՆ դոլարին համարժեք 375 միլիոն 297 հազար...
15:46 05/06/2025Ձերբակալություններ Պտղնիում. Հակակոռուպցիոն կոմիտեն մանրամասներ է հայտնեցՀակակոռուպցիոն կոմիտեում քննվող քրեական վարույթի շրջանակում ձերբակալվել են Կոտայքի մարզի Պտղնի համայնքի նախկին ղեկավարն ու ևս 3 անձինք: Panorama.am-ի հարցին ի պատասխան հայտնեց Հակակոռուպցիոն կոմիտեի...
15:23 05/06/2025ՌԴ ՔԿ-ն միջնորդում է կալանավորել բլոգեր Արեգ Շչեպիխինի առևանգման գործով 6 ամբաստանյալինՌուսաստանի Դաշնության Քննչական կոմիտեի Մոսկվա քաղաքի քննչական գլխավոր վարչության քննչական մարմինները քննում են ՌԴ ՔՕ 126-րդ (առևանգում), և 286-րդ հոդվածով (պաշտոնը չարաշահելը) քրեական գործ
14:33 05/06/2025Չկա հանցանք, չկա պատիժ առանց օրենքի. Ռուբեն Վարդանյանի փաստաբան Աբրահամ Բերմանը՝ մեղադրական եզրակացության մասինԱրցախի նախկին պետնախարար, գործարար, բարեգործ Ռուբեն Վարդանյանի փաստաբան Աբրահամ Բերմանը հանդես է եկել Ռ.
13:55 05/06/20252024 թ.-ին ապօրինի շրջանառությունից հանվել է 426 կգ թմրամիջոց, 2025թ.՝ 173 կգ. Արփինե ՍարգսյանՍարգսյանը հայտնեց, որ 2025 թվականի 5 ամիսների ընթացքում շրջանառությունից դուրս են բերել 173 կգ թմրամիջոց՝ թիրախավորելով ներմուծման պրոցեսը։
13:25 05/06/2025Առաջիկայում լիազոր մարմնին կամրացվի Սամվել Մայրապետյանին պատկանող Ծաղկաձորի 1 մլն դոլար արժեքով հողամասը. Աննա ՎարդապետյանՄեկ շաբաթ առաջ ՇՄՆ-ին է ամրացվել անտառային նշանակության 2 հողատարածք, որոնք գտնվում են մայրաքաղաքի հեռուստաաշխատարակին հարող տարածքում և նրանց ընդհանուր արժեքը 1.5 մլն դոլար է
11:27 05/06/2025Էլեկտրական ծխախոտների խանութ-սրահի մասնաճյուղերից առանձնապես խոշոր չափերով գողություն կատարած անձը կալանավորվել էԱ.Ա.-ն էլեկտրական ծխախոտների վաճառքով զբաղվող խանութ-սրահի մասնաճյուղերից գողացել է առանձնապես խոշոր չափերով՝ 4 մլն ՀՀ դրամից ավելի էլեկտրական և այլ ծխախոտներ։ Դեպքերի առթիվ նախաձեռնված 6 քրեական...
10:20 05/06/2025Կոտայքի անասնաֆերմաներից մեկի անասնապահն իր մոտ աշխատանքի անցած ամուսիններին չի վճարել կատարված աշխատանքի դիմաց, նրանց նկատմամբ գործադրել է բռնnւթյnւնԱվարտվել է ամուսիններին թրաֆիքինգի ենթարկելու դեպքի վերաբերյալ քրեական վարույթի նախաքննությունը
22:55 04/06/2025ՀՀ Ազգային արխիվից նյութեր են փոխանցվալ ադրբեջանական հետախուզությանըՔրեական վարույթով մեղադրյալ կա, ըստ ամենայնի՝ Ազգային արխիվի նախկին աշխատակից
22:15 04/06/2025Առևանգված աղջնակը առևանգողների հետ հայտնաբերվել է Բագրատաշենի անցակետումԵրևանում բնակություն հաստատած օտարերկրյա քաղաքացուն Կոմիտասի պողոտայում վազելով մոտեցել էին դիմակավորված անձինք և փախցրել նրա դստերը
18:32 04/06/2025Կոշ գյուղի բնակչի մոտ հայտնաբերվել են անօրինական հրազեն և ռազմամթերքՀունիսի 2-ին Համայնքային ոստիկանության Աշտարակի բաժնում ստացվել է օպերատիվ տվյալ, որ Կոշ գյուղի մի բնակիչ անօրինական կերպով պահում է հրազեն և ռազմամթերք: Այս մասին հայտնում են ՆԳՆ-ից։ «Նույն օրը ժամը...

11:14 30/07/2021Политолог Степан Даниелян: Уточнение статуса Арцаха – это решение вопроса России на КавказеПолитолог Степан Даниелян, коснувшись распространенного 29 июля совместного заявления сопредседателей Минской группы ОБСЕ, пишет: «Когда Минская группа, а точнее представители стран-сопредседателей...
20:38 29/07/2021Содержание Аруша Арушаняна на данный момент под арестом не может считаться законным – адвокатЗавершено предварительное следствие по делу главы общины Горис Сюникской области Армении Аруша Арушаняна.
18:59 29/07/2021В Азербайджане 13 армянских военнопленных по сфабрикованным обвинениям приговорены к 6 годам тюрьмыБакинский суд по тяжким преступлениям в пятницу вынес приговор по сфабрикованному уголовному делу в отношении еще 13 удерживаемых Азербайджаном армянских военнопленных, таким образом подготавливая...
18:54 29/07/2021Human Rights Watch осуждает незаконное уголовное преследование Баку армянских военнопленныхДиректор отдела по Европе и Центральной Азии международной правозащитной организации Human Rights Watch Георгий Гогия в своем микроблоге в Twitter коснулся незаконного вердикта, вынесенного сегодня...
15:07 29/07/2021Арман Татоян отправился в Гегаркуник для сбора фактовЗащитник прав человека Армян Татоян с группой работников аппарата ЗПЧ находятся в Гегаркуникской области для сбора фактов.
11:16 29/07/2021Обнародовано письмо посла РА в ООН, адресованное генсеку ООНОбнародовано письмо постоянного представителя РА в ООН Мгера Маргаряна от 20 июля, адресованное Генеральному секретарю ООН и председателю экономического и социального совета ООН, в котором говорится...
17:54 28/07/2021Зограбян Джангиряну: на каких основаниях вы конфисковали компьютеры Апелляционного уголовного суда РА?Председатель Палаты адвокатов Ара Зограбян обратился к и.о. председателя Верховного судебного совета РА Гагику Джангиряну по вопросу конфискации компьютеров Апелляционного уголовного суда РА. Как...
15:19 28/07/2021Армянские военнопленные Давид Давтян и Геворг Суджян приговорены в Азербайджане к 15 годам лишения свободыСегодня в Баку состоялось очередное судебное заседание по уголовному делу армянских военнопленных, которым инкриминируется шпионаж и нарушение государственной границы.
11:38 28/07/2021Омбудсмен Армении: ВС Азербайджана стреляют в направлении 6 сел Гегаркуникской областиПо положению на 10:30 поступают сообщения от гражданских лиц о том, что ВС Азербайджана стреляют в направлении сел Сотк, Кут, Азат, Норабак, Неркин Шоржа, Верин Шоржа Гегаркуникской области...
18:11 27/07/2021В центре турецкого Стамбула в перестрелке погибли три человекаТри человека были убиты и один получил ранения при перестрелке в центре Стамбула, сообщает газета Milliyet.
15:55 27/07/2021Таджикистан: племянники президента после смерти матери от COVID-19 избили главу МинздраваТри племянника президента Таджикистана Эмомали Рахмона жестоко избили министра здравоохранения и нескольких других чиновников после смерти своей матери, сообщили Таджикской редакции Азаттыка...
13:10 27/07/2021Мэр общины Каджаран Манвел Парамазян останется под арестомАпелляционный уголовный суд под председательством судьи Армена Даниеляна отклонил жалобу защиты на арест мэра общины Каджаран Манвела Парамазяна.
10:04 27/07/2021Наира Зограбян обратилась в международные организации по поводу пленения и избиения жителя МачкалашенаУчредитель правозащитной организации «Безопасность и демократия» Наира Зограбян на своей странцие в Facebook пишет: «С помощью российских миротворцев армянской стороне передан взятый в плен гражданин...
19:43 26/07/2021Омбудсмен: На эту территорию азербайджанские вооруженные силы незаконно вторглись 25 ноября 2020 годаАппарат Защитника прав человека РА рано утром 26 июля получил сигналы от гражданских жителей о том, что азербайджанские вооруженные силы ведут обстрел по соседству с селом Сотк общины Гегамасар...
19:01 26/07/2021Суд отклонил ходатайство защиты мэра общины Каджаран о самоотводе судьиАпелляционный суд отклонил ходатайство защитников мэра Каджарана Манвела Парамазяна о самоотводе судьи Армена Даниеляна, в беседе с Panorama.am сообщил адвокат М.
18:08 26/07/2021Обнаружена граната «Ф-1»26 июля в 11:52 в Национальный центр кризисного управления поступила информация, что в одном из столичных зданий на улице Бабаян обнаружена граната.
14:05 26/07/2021Суд рассмотрит жалобу на арест руководителя общины Каджаран Сюникской области Армении Манвела ПарамазянаВ Апелляционном уголовном суде Республики Армения сегодня будет рассматриваться жалоба адвоката на решение об аресте руководителя общины Каджаран Сюникской области Армении Манвела Парамазяна.
18:13 24/07/2021Союз офицеров резерва СНБ: Шаги против этих лиц нельзя рассматривать иначе, как политическую местьОбщественная организация «Союз офицеров резерва Службы национальной безопасности»присоединился к сбору подписей, организованном в поддержку арестованных глав общин Сюникской области Армении.
17:52 24/07/2021Полиция запретила сбор подписей в поддержку арестованных глав общин Сюника – Э.ПетросянДиректор PARA TV, супруга бывшего губернатора Сюникской области Армении Ваге Акопяна, Элизабет Петросян, на своей странице в соцсети сообщает: «Дорогие друзья, хочу сообщить вам, что полиция...
17:03 24/07/2021На Ставрополье неизвестный расстрелял замначальника уголовного розыска Руслана АбовянаВ Ставрополе неизвестный застрелил заместителя начальника уголовного розыска одного из отделов полиции Руслана Абовяна.