18:39 29/04/2025Դատարանը օտարերկրյա քաղաքցիների նկատմամբ սահմանեց ազատազրկում՝ 3 ամիս ժամկետով և 1,5 մլն դրամ տուգանքԴատարանը որոշեց պատիժ նշանակել նվազագույն աշխատավարձի քսապատակի չափով տուգանք՝ մեկ մլն 500 հազար ՀՀ դրամի չափով։ Հղում անելով ՀՀ քրեական օրենսգրքին դատավորը հայտնեց, որ օտարերկրյա քաղաքցիների...
18:03 29/04/2025ՍԴ-ն գիտակցաբար չի անդրադարձել մի շարք կարևոր հարցերի՝ նպատակ ունենալով քաղաքական հակառակորդներին շեղելու քաղաքական օրակարգից. Դավիթ Հարությունյան««Ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման մասին» օրենքի սահմանադրականության վերաբերյալ Սահմանադրական դատարանի որոշումը չնայած պարունակում է դրական տարրեր, չի անդրադարձել մի շարք կարևոր հարցերի, այդ...
17:55 29/04/2025Արտուշ Գաբրիելյանի ազատությունը սահմանափակված չէ. ՓաստաբաններՄամուլում տեղ գտած այն հրապարակումները, որ Դատավոր Արտուշ Գաբրիելյանին բերման են ենթարկել և նրա նկատմամբ հատուկ մարտավարական հնարկ են կիրառել, իրականությանը չի համապատասխանում։ Նման հայտարարություն...
17:47 29/04/2025ՊԵԿ-ը բացահայտել է շինանյութի շուկայում շուրջ 4 միլիարդ դրամի ստվերային շրջանառության դեպքՊետական եկամուտների կոմիտեն շարունակում է հետևողական պայքարը հարկերից խուսափելու փորձերի և ստվերային տնտեսության դեմ: Այս անգամ լայնածավալ օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումներ են իրականացվել...
17:20 29/04/2025Մեր դատախազությունը ռեկորդակիր է, պատրաստվում եմ միջնորդել՝ 2-րդ դասարանցու հրավիրել որպես փորձագետ. Դավիթ ՀարությունյանԱրդարադատության նախկին նախարար Դավիթ Հարությունյանն անցնում է ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործով, դատախազությունը նրա դեմ հակակոռուպցիոն դատարան հայց է ներկայացրել, գործը քննվում է։...
17:13 29/04/2025Հենց Ազգային ժողովից պետք է սկսել բևեռացված միջավայրում անպարկեշտ պահվածքի դեմ պայքարը. Լրագրողական կազմակերպություններԼրագրողական մի քանի կազմակերպություններ տարածել են հայտարարություն ՔՊ-ական պատգամավոր Անդրանիկ Քոչարյանի վարքի վերաբերյալ էթիկայի հանձնաժողով ստեղծելու նախագծին ՔՊ-ականների դեմ քվեարկելու վերաբերյալ։...
16:34 29/04/2025ՈՒՂԻՂ․ Դատական նիստ. մետրոյի վագոնները վնասած քաղաքացիները զղջում են արարքի համարԸնդհանուր իրավասության դատարանի Կենտրոն նստավայրում ընթանում է մետրոյի վագոնները ներկած օտարերկրացիների գործով դատական նիստը։ Նրանց պաշտպանները հայտնեցին, որ նրանց կողմից փոխհատուցված է պատճառված...
16:30 29/04/2025Սահմանադրական դատարանը խախտել է ժամկետները, ինչն ապօրինի է. Դավիթ Հարությունյան«Ապօրինի գույքի բռնագանձման մասին օրենքի վերաբերյալ դիմումի քննության ժամանակ Սահմանադրական դատարանը խախտել է Սահմանադրական դատարանի մասին օրենքի պահանջները»,- ասուլիսում ասաց Սահմանադրական դատարան...
16:00 29/04/2025ՍԴ որոշման հիման վրա դատախազությունը պետք է անհապաղ ձեռնարկի հետևյալ քայլերը. Դավիթ ՀարությունյանԱպօրինի գույքի բռնագանձման մասին օրենքի վերաբերյալ ՍԴ որոշման հիման վրա պետք է ձեռնարկվեն մի շարք անհապաղ քայլեր։ Լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարեց Սահմանադրական դատարան դիմած Ազգային ժողովի...
15:02 29/04/2025ՈՒՂԻՂ. Դավիթ Հարությունյան. Ապօրինի գույքի բռնագանձման մասին օրենքի վերաբերյալ ՍԴ որոշումն ունի լուրջ թերություններ, որոնք չպետք է անտեսվեն«Ապօրինի գույքի բռնագանձման մասին օրենքի վերաբերյալ ՍԴ որոշումն ունի լուրջ թերություններ, որոնք չպետք է անտեսվեն»,-լրագրողների հետ ընթացող հանդիպմանը հայտարարեց Սահմանադրական դատարան դիմած Ազգային...
14:48 29/04/2025Ռուբեն Մելիքյան. Չգիտեմ, թե սրան գործից ազատելու մասին Սրբուհու հրամանը օրինակա՞ն է, թե՞ ոչ, բայց որ 100% արդար է՝ դա հաստատԻրավապաշտպան, փաստաբան Ռուբեն Մելիքյանը գրում է. «Հայկ Սանոյան անունով մեկը կա։ 2022-2024 թվականներին արդարադատության նախարարությունում էն վարչության պետն էր, որը դատավորներին գործից հանելու...
14:36 29/04/2025Ութերորդ դասարանցին, ով զինված փորձել է ներխուժել դպրոց, ծրագրել էր «նոկաուտի ենթարկել» ուսուցիչներինՆա իր հետ տարել է հոր պտուտակահանը, ինչպես նաև ուսումնական հաստատության տարածքում հայտնաբերված փայտը և աղբարկղի երկու երկաթե ոտքերը
13:31 29/04/2025Բերման են ենթարկել դատավոր Արտուշ ԳաբրիելյանինԵրևանի ընդհանուր իրավասության քրեական դատարանի դատավոր Արտուշ Գաբրիելյանը բերման է ենթարկվել։ Հակակոռուպցիոն կոմիտեմամուլի խոսնակ Մարինա Օհանջանյանը Panorama.am-ին հայտնեց, որ կոմիտեում քննվող...
12:16 29/04/2025Պաշտոնից ազատված Հայկ Սանոյանը դատի կտա արդարադատության նախարարինՀայկ Սանոյանն արդարադատության նախարարի հրամանով ազատվել է «Իրավական կրթության և վերականգնողական ծրագրերի իրականացման կենտրոն» պետական ոչ առևտրային կազմակերպության տնօրենի պաշտոնից։ Այս մասին...
11:03 29/04/2025Ահազանգ. Նոր Նորքի վարչական շրջանի ղեկավարը սպառնացել է Չախոյանին ու Մեսրոպ Մանուկյանին«Թալանը բացահայտող տեսանյութի հրապարակումից հետո Նոր Նորք վարչական շրջանի ղեկավարը զանգահարել է ինձ, սպառնացել է ինձ և ավագանու անդամ Մեսրոպ Մանուկյանին, ինչպես նաև անհարգալից խոսել մեր հասցեին»,-այս...
10:53 29/04/2025Ավարտվել է Մերձավանում տեղի ունեցած սպանության դեպքի վերաբերյալ 14 անձի մասով քրեական վարույթի նախաքննությունըՔննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչության մարդու դեմ ուղղված հանցագործությունների քննության վարչությունում քննվող քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում առերևույթ...
09:42 29/04/2025Տաճատ Վարդապետյանն Աննա Վարդապետյանի ազգակիցը չէ. Դատախազությունից են վստահեցնումԴատախազությունն արձագանքնել է Տաճատ Վարդապետյանի որդու առաջընթացի ու պատճառների վերաբերյալ մամուլի հրապարակմանը։ ««Հրապարակ» օրաթերթն այսօր գրել է, թե «նախկին պատգամավոր Տաճատ Վարդապետյանն ամուր...
21:39 28/04/2025Գյումրիում պարեկների են ծեծելՈստիկանների ծառայողական գործունեությանը միջամտած անձինք ձերբակալվել և տեղափոխել են Համայնքային ոստիկանության Կումայրիի բաժին
18:00 28/04/2025Մեկ շաբաթում հայտնաբերվել է 395 ոչ սթափ վարորդԱպրիլի 21-ից 28-ը Երևանում իրականացված ծառայության ընթացքում Երևանի պարեկները հայտնաբերել են ճանապարհային երթևեկության կանոնների 4073 խախտում, պահպանվող հատուկ տարածք է տեղափոխվել 131 ավտոմեքենա։ ՆԳՆ...
17:26 28/04/2025Մեքենայի մեջ տեղի ունեցածից հետո վնասվածքներով հայտնվել եմ հիվանդանոցում, ձեր վրա որևէ բան չկար. Լևոն Քոչարյանը՝ տուժող բերետավորինԵրևանի ընդհանուր իրավասության դատարանում ընթանում է «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Լևոն Քոչարյանի գործով դատական նիստը։ Այսօր ցուցմունք է տալիս տուժած կարմիր բերետավոր՝ պետանվտանգության...

10:51 14/04/2021Правозащитник о задержании Пзо: ЗАПРЕЩАЕТСЯ при задержании бить человека, который не может оказать сопротивлениеТелеграм канал «Медиапорт» распространил видео, на котором сотрудники правоохранительных органов в штатском в одном из ресторанов задерживают криминального авторитета Армена Казаряна, более...
17:07 13/04/2021Уже 7 дней в уголовно-исполнительном учреждении Ванадзора голодает Ваагн Абгарян«Уже 7 дней в уголовно-исполнительном учреждении Ванадзора голодает Ваагн Абгарян. У него очень серьезные проблемы со здоровьем», - заявила сегодня в парламенте независимый депутат Софья Овсепян. По...
16:30 13/04/2021По факту оскорбления судьи Азаряна против следователя ССС возбуждено уголовное дело«23 сентября 2020 года в ходе судебного заседания старший следователь по особо важным делам Специальной следственной службы РА Ваге Мартиросян проявил явно неуважительное отношение к судье...
15:33 13/04/2021Решение КС об освобождении Наиры Зограбян от должности председателя комиссии НСНа основании заявления не менее одной пятой от общего числа депутатов Национального Собрания, согласно решению Национального Собрания Республики Армения от 29 декабря 2020 года № ԱԺՈ-014-Ա «О...
15:13 13/04/2021Судебное заседание отложено до 4 маяСуд общей юрисдикции города Еревана под председательством судьи Анны Данибекян отложил сегодняшнее судебное заседание.
14:46 13/04/2021Анжела Элибегова: Служба национальной безопасности Армении, наконец, вернула мой компьютерСлужба национальной безопасности Армении, наконец, вернула мой компьютер, а также телефон. Об этом написала на своей странице в Facebook эксперт по геополитике Южного Кавказа Анжела Элибегова....
14:38 13/04/2021Арман Татоян встретился в Гюмри с семьями удерживаемых в Азербайджане военнопленныхЗащитник прав человека (омбудсмен) Армении Арман Татоян сегодня утром провел встречи в Гюмри с семьями тех военнослужащих из Ширакской области, которые удерживаются азербайджанской стороной в плену...
13:52 13/04/2021Нарек Саргсян арестованКассационный суд Армении 12 апреля постановил удовлетворить жалобу Генеральной прокуратуры об отмене решения Апелляционного суда от 12 ноября 2020 года и придал законную силу решению суда общей...
13:38 13/04/2021ПАСЕ: Азербайджан должен сотрудничать с ЕСПЧ и немедленно вернуть на Родину армянских пленныхВ рамках темы «Гуманитарные последствия конфликта между Арменией и Азербайджаном» члены Комиссии Парламентской ассамблеи Совета Европы (ПАСЕ) по миграции, беженцам и перемещенным лицам обсудили...
12:04 13/04/2021Омбудсмен Арцаха: Очередное проявление болезненной армянофобии властей АзербайджанаЗащитник прав человека (омбудсмен) Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Гегам Степанян коснулся открытия так называемого «военного парка» в Баку.
09:59 13/04/2021Татоян: Посвященный Арцахской войне «парк» в Баку – доказательство политики геноцида и армянофобии АзербайджанаТак называемый «парк», посвященный Арцахской войне в Баку, является доказательством азербайджанской политики геноцида и армянофобии, поддерживаемой на государственном уровне.
20:30 12/04/2021Подготавливается специальное заявление омбудсмена Армении в связи с экспозицией открытого в Баку «парка»Подготавливается специальное заявление Защитника прав человека (омбудсмена) Армении по поводу открывшегося в Азербайджане так называемого «парка военных трофеев», связанных с Арцахской войной.
20:17 12/04/2021За минувшие 3 суток в Армении было зарегистрировано 29 ДТППо данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, за период с 9 по 12 апреля сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 134 случая преступления, 5 из которых ‒ ранее совершенные.
13:15 12/04/2021КС получил заявление Армена Саркисяна10 апреля 2021 года Конституционный суд через электронную систему Mulberry получил заявление Президента Республики Армения об определении вопроса соответствия закона «О внесении изменений и...
11:30 12/04/2021Артур Гамбарян: Грозящая опасность на этом этапе остановленаПрезидент Республики Армения сегодня обратился в Конституционный суд РА с просьбой определить конституционность известного законопроекта о внесении изменений в Конституционный закон «Судебный кодекс...
10:59 12/04/2021Армен Саркисян обратился в Конституционный суд: «Закон явно противоречит Конституции»Аппарат Президента Республики Армения распространил заявление о представленном на подпись Президенту Республики законе «О внесении изменений и дополнений в Конституционный закон «Судебный Кодекс...
17:53 10/04/2021Арман Татоян принял президента Союза армян России Ара АбрамянаЗащитник прав человека (омбудсмен) Армении Арман Татоян принял президента Союза армян России Ара Абрамяна.
17:14 10/04/2021Стрельба в селе КасахВ отдел полиции Наири поступила оперативная информация о том, что в задней части одного из домов на улице Саргсян села Касах мужчина произносит ругательства и беспорядочно стреляет.
17:45 09/04/2021За минувшие сутки в Армении зарегистрировано 5 ДТППо данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, за период с 8 по 9 апреля сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыт 81 случай преступления, 3 из которых ‒ ранее совершенные.
14:48 09/04/2021К зданию МО Армении стянуты многочисленные силы ПолицииУ здания министерства обороны Армении – напряженная ситуация. Родители пропавших без вести военных со вчерашнего дня перекрыли подъезды к зданию и требуют встречи с министром Вагаршаком Арутюняном и...