18:39 29/04/2025Դատարանը օտարերկրյա քաղաքցիների նկատմամբ սահմանեց ազատազրկում՝ 3 ամիս ժամկետով և 1,5 մլն դրամ տուգանքԴատարանը որոշեց պատիժ նշանակել նվազագույն աշխատավարձի քսապատակի չափով տուգանք՝ մեկ մլն 500 հազար ՀՀ դրամի չափով։ Հղում անելով ՀՀ քրեական օրենսգրքին դատավորը հայտնեց, որ օտարերկրյա քաղաքցիների...
18:03 29/04/2025ՍԴ-ն գիտակցաբար չի անդրադարձել մի շարք կարևոր հարցերի՝ նպատակ ունենալով քաղաքական հակառակորդներին շեղելու քաղաքական օրակարգից. Դավիթ Հարությունյան««Ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման մասին» օրենքի սահմանադրականության վերաբերյալ Սահմանադրական դատարանի որոշումը չնայած պարունակում է դրական տարրեր, չի անդրադարձել մի շարք կարևոր հարցերի, այդ...
17:55 29/04/2025Արտուշ Գաբրիելյանի ազատությունը սահմանափակված չէ. ՓաստաբաններՄամուլում տեղ գտած այն հրապարակումները, որ Դատավոր Արտուշ Գաբրիելյանին բերման են ենթարկել և նրա նկատմամբ հատուկ մարտավարական հնարկ են կիրառել, իրականությանը չի համապատասխանում։ Նման հայտարարություն...
17:47 29/04/2025ՊԵԿ-ը բացահայտել է շինանյութի շուկայում շուրջ 4 միլիարդ դրամի ստվերային շրջանառության դեպքՊետական եկամուտների կոմիտեն շարունակում է հետևողական պայքարը հարկերից խուսափելու փորձերի և ստվերային տնտեսության դեմ: Այս անգամ լայնածավալ օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումներ են իրականացվել...
17:20 29/04/2025Մեր դատախազությունը ռեկորդակիր է, պատրաստվում եմ միջնորդել՝ 2-րդ դասարանցու հրավիրել որպես փորձագետ. Դավիթ ՀարությունյանԱրդարադատության նախկին նախարար Դավիթ Հարությունյանն անցնում է ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործով, դատախազությունը նրա դեմ հակակոռուպցիոն դատարան հայց է ներկայացրել, գործը քննվում է։...
17:13 29/04/2025Հենց Ազգային ժողովից պետք է սկսել բևեռացված միջավայրում անպարկեշտ պահվածքի դեմ պայքարը. Լրագրողական կազմակերպություններԼրագրողական մի քանի կազմակերպություններ տարածել են հայտարարություն ՔՊ-ական պատգամավոր Անդրանիկ Քոչարյանի վարքի վերաբերյալ էթիկայի հանձնաժողով ստեղծելու նախագծին ՔՊ-ականների դեմ քվեարկելու վերաբերյալ։...
16:34 29/04/2025ՈՒՂԻՂ․ Դատական նիստ. մետրոյի վագոնները վնասած քաղաքացիները զղջում են արարքի համարԸնդհանուր իրավասության դատարանի Կենտրոն նստավայրում ընթանում է մետրոյի վագոնները ներկած օտարերկրացիների գործով դատական նիստը։ Նրանց պաշտպանները հայտնեցին, որ նրանց կողմից փոխհատուցված է պատճառված...
16:30 29/04/2025Սահմանադրական դատարանը խախտել է ժամկետները, ինչն ապօրինի է. Դավիթ Հարությունյան«Ապօրինի գույքի բռնագանձման մասին օրենքի վերաբերյալ դիմումի քննության ժամանակ Սահմանադրական դատարանը խախտել է Սահմանադրական դատարանի մասին օրենքի պահանջները»,- ասուլիսում ասաց Սահմանադրական դատարան...
16:00 29/04/2025ՍԴ որոշման հիման վրա դատախազությունը պետք է անհապաղ ձեռնարկի հետևյալ քայլերը. Դավիթ ՀարությունյանԱպօրինի գույքի բռնագանձման մասին օրենքի վերաբերյալ ՍԴ որոշման հիման վրա պետք է ձեռնարկվեն մի շարք անհապաղ քայլեր։ Լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարեց Սահմանադրական դատարան դիմած Ազգային ժողովի...
15:02 29/04/2025ՈՒՂԻՂ. Դավիթ Հարությունյան. Ապօրինի գույքի բռնագանձման մասին օրենքի վերաբերյալ ՍԴ որոշումն ունի լուրջ թերություններ, որոնք չպետք է անտեսվեն«Ապօրինի գույքի բռնագանձման մասին օրենքի վերաբերյալ ՍԴ որոշումն ունի լուրջ թերություններ, որոնք չպետք է անտեսվեն»,-լրագրողների հետ ընթացող հանդիպմանը հայտարարեց Սահմանադրական դատարան դիմած Ազգային...
14:48 29/04/2025Ռուբեն Մելիքյան. Չգիտեմ, թե սրան գործից ազատելու մասին Սրբուհու հրամանը օրինակա՞ն է, թե՞ ոչ, բայց որ 100% արդար է՝ դա հաստատԻրավապաշտպան, փաստաբան Ռուբեն Մելիքյանը գրում է. «Հայկ Սանոյան անունով մեկը կա։ 2022-2024 թվականներին արդարադատության նախարարությունում էն վարչության պետն էր, որը դատավորներին գործից հանելու...
14:36 29/04/2025Ութերորդ դասարանցին, ով զինված փորձել է ներխուժել դպրոց, ծրագրել էր «նոկաուտի ենթարկել» ուսուցիչներինՆա իր հետ տարել է հոր պտուտակահանը, ինչպես նաև ուսումնական հաստատության տարածքում հայտնաբերված փայտը և աղբարկղի երկու երկաթե ոտքերը
13:31 29/04/2025Բերման են ենթարկել դատավոր Արտուշ ԳաբրիելյանինԵրևանի ընդհանուր իրավասության քրեական դատարանի դատավոր Արտուշ Գաբրիելյանը բերման է ենթարկվել։ Հակակոռուպցիոն կոմիտեմամուլի խոսնակ Մարինա Օհանջանյանը Panorama.am-ին հայտնեց, որ կոմիտեում քննվող...
12:16 29/04/2025Պաշտոնից ազատված Հայկ Սանոյանը դատի կտա արդարադատության նախարարինՀայկ Սանոյանն արդարադատության նախարարի հրամանով ազատվել է «Իրավական կրթության և վերականգնողական ծրագրերի իրականացման կենտրոն» պետական ոչ առևտրային կազմակերպության տնօրենի պաշտոնից։ Այս մասին...
11:03 29/04/2025Ահազանգ. Նոր Նորքի վարչական շրջանի ղեկավարը սպառնացել է Չախոյանին ու Մեսրոպ Մանուկյանին«Թալանը բացահայտող տեսանյութի հրապարակումից հետո Նոր Նորք վարչական շրջանի ղեկավարը զանգահարել է ինձ, սպառնացել է ինձ և ավագանու անդամ Մեսրոպ Մանուկյանին, ինչպես նաև անհարգալից խոսել մեր հասցեին»,-այս...
10:53 29/04/2025Ավարտվել է Մերձավանում տեղի ունեցած սպանության դեպքի վերաբերյալ 14 անձի մասով քրեական վարույթի նախաքննությունըՔննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչության մարդու դեմ ուղղված հանցագործությունների քննության վարչությունում քննվող քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում առերևույթ...
09:42 29/04/2025Տաճատ Վարդապետյանն Աննա Վարդապետյանի ազգակիցը չէ. Դատախազությունից են վստահեցնումԴատախազությունն արձագանքնել է Տաճատ Վարդապետյանի որդու առաջընթացի ու պատճառների վերաբերյալ մամուլի հրապարակմանը։ ««Հրապարակ» օրաթերթն այսօր գրել է, թե «նախկին պատգամավոր Տաճատ Վարդապետյանն ամուր...
21:39 28/04/2025Գյումրիում պարեկների են ծեծելՈստիկանների ծառայողական գործունեությանը միջամտած անձինք ձերբակալվել և տեղափոխել են Համայնքային ոստիկանության Կումայրիի բաժին
18:00 28/04/2025Մեկ շաբաթում հայտնաբերվել է 395 ոչ սթափ վարորդԱպրիլի 21-ից 28-ը Երևանում իրականացված ծառայության ընթացքում Երևանի պարեկները հայտնաբերել են ճանապարհային երթևեկության կանոնների 4073 խախտում, պահպանվող հատուկ տարածք է տեղափոխվել 131 ավտոմեքենա։ ՆԳՆ...
17:26 28/04/2025Մեքենայի մեջ տեղի ունեցածից հետո վնասվածքներով հայտնվել եմ հիվանդանոցում, ձեր վրա որևէ բան չկար. Լևոն Քոչարյանը՝ տուժող բերետավորինԵրևանի ընդհանուր իրավասության դատարանում ընթանում է «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Լևոն Քոչարյանի գործով դատական նիստը։ Այսօր ցուցմունք է տալիս տուժած կարմիր բերետավոր՝ պետանվտանգության...

18:03 04/08/2016Pavel Manukyan continues hunger strike, despite Jirair Sefilians requestsMember of “Daredevils of Sassoun” group, Pavel Manukyan continues hunger strike, despite the request of Jirair Sefilian, who is in Vardashen penitentiary, Manukyans lawyer, member of the RA Chamber...
16:55 04/08/2016Foreign tourists attacked in AfghanistanSuspected militants have attacked a convoy carrying foreign tourists in western Afghanistan, injuring six, BBC informs.
15:22 04/08/2016On ‘special means’ used by the policeAs a result of the application of special means by the police in the evening of July 29 in Sari Tagh neighbourhood, a young boy lost his eye, several others received burns and dozens were injured.
12:30 04/08/2016Head of RA SIS: Voluminous investigative actions are being carried outOn August 3, 2016, the head of RA Special Investigation Service, general-lieutenant of justice Vahram Shahinyan had a meeting with the associate director of “Human rights watch”, the head of Europe...
12:25 04/08/2016Woman killed, five injured in central London knife attackOne woman was killed and five others injured by a man with suspected mental health issues who went on the rampage with a knife in central London, an attack police said could be linked to terrorism,...
12:07 04/08/2016Yenikomshian’s lawyer submitted a complaint to Court of Appeals“The Armavir penitentiary doesn’t provide the necessary conditions for Alek Yenikomshian, required by the law.
19:31 03/08/2016Bichakhchyan: Biometric passports will no longer be mandatoryAccording to amendments, entering into force on August 6, acquisition of biometric passports will no longer be mandatory until January 1, 2019, head of passport and visa department of the Armenian...
18:55 03/08/2016Yerevan standoff: Ombudsman’s position on preliminary investigation of casesThe RA Human Rights Defender presented his position concerning examination of cases in preliminary investigation bodies: “Criminal cases have been initiated and are being investigated by different...
18:27 03/08/2016Chief of RA Police instructed to detect civilians who provoked clashes in Sari TaghThe RA Police has issued the following statement: “As previously reported, under the instruction of Head of Police of the Republic of Armenia, Vladimir Gasparyan, in connection with the incidents...
15:55 03/08/2016Condition of seriously wounded police officer gets worseThe condition of the police officer, who was seriously wounded during the firefight at Erebuni police station on July 17, is getting worse, press service of the Armenian Ministry of Health told...
14:26 03/08/2016Sculptor calls for end to persecution of Daredevils of Sassoun group membersSculptor Ferdinant Arakelyan hailed the decision of Daredevil of Sassoun group to lay down the arms and surrender to the authorities.
12:23 03/08/2016Person who delivered food to Daredevils of Sassoun pressed with same charges as the group membersArtur Sargsyan, the person who broke the police cordon by his car and delivered food to the members of the Daredevils of Sassoun group is pressed with the same charges as the rest of the group...
20:11 02/08/2016Special Investigation Service launches criminal proceedings over the seizure of the police regimentArmenia’s Special Investigation Service (SIS) has launched criminal proceedings over the seizure of the RA Police Patrol-Guard Service Regiment under Articles 219 and 235 of the RA Criminal Code,...
18:21 02/08/2016Andrea Chalupova emphasizes a need to resolve any conflict only through peaceful meansOn 2 August, the Acting Head of EU Delegation, Andrea Chalupova, together with the US Embassy Chief of Political and Economic Section Matthew Eussen held a meeting with the Human Rights Defender of...
18:06 02/08/2016Charges brought against Arayik Khandoyan, member of Daredevils of Sassoun groupCharges under Part 3 of the Article 218 (Taking hostages) and Part 3 of the Article 235 (Illegal procurement, transportation or carrying of weapons, ammunition, explosives or explosive devices) of...
17:15 02/08/2016RA Ombudsman met with Pavel and Aram ManukyansThe Human Rights Defender of Armenia, Arman Tatoyan visited Pavel and Aram Manukyans at the hospital for inmates, the Ombudsman’s office informs.
16:13 02/08/2016Activists met with Chairman of Chamber of AdvocatesSeveral activists, who have been participating in demonstrations in support of members of “Daredevils of Sassoun” group, gathered at the RA Chamber of Advocates.
14:51 02/08/2016OSCE media freedom representative urges protection for journalists reporting on civil unrest in ArmeniaAt the end of the siege of police headquarters in Yerevan, OSCE Representative on Freedom of the Media Dunja Mijatović today sought reassurance from the foreign minister of Armenia that journalists’...
11:24 02/08/2016HRW on excessive force used by police against peaceful protesters in YerevanArmenian police used excessive force against peaceful protesters on July 29, 2016 and assaulted journalists reporting on the demonstrations, Human Rights Watch said today.
19:34 01/08/2016President Sargsyan says a detailed investigation shall be carried out and equitable justice to be served“Everyone shall stand responsible for their actions and answer only before the law. Every attempt of personal vendetta shall be halted by the power of law”, - President Serzh Sargsyan said in a...