17:50 26/04/2025Ձերբակալվել է «օրենքով գող» Օշականցի ԳևորիկըԱպրիլի 22-ին ՆԳՆ ոստիկանության համայնքային ոստիկանության «Զվարթնոց» օդանավակայանի բաժնի ծառայողները ստուգման նպատակով կանգնեցրել են օդանավակայանի տարածքում երթևեկող «Ռենջ Ռովեր» մակնիշի ավտոմեքենա։...
16:19 26/04/2025Իրականացնելով հանցավոր արարք՝ երկրի բարձրագույն պաշտոնյայի մասնակցությամբ մի ողջ ավտոշարասյուն փախուստի էր դիմել. ՄելոյանԵրևանի Պարոնյան-Լեո խաչմերուկում Նիկոլ Փաշինյանի ավտոշարասյունը՝ հղի Սոնա Մնացականյանին սպանության ելքով վրաերթի ենթարկելու գործից «առեղծվածային» եղանակով անհետացել են գործով անկյունաքարային փաստ...
16:10 26/04/2025Ադրբեջանի ԱԳՆ-ն շարունակում է մանուպուլացնել իրավական գործընթացներում ընդունված ընթացակարգային որոշումները. Միջազգային իրավական հարցերով ՀՀ ներկայացուցիչԱդրբեջանը նաև լռում է ՄԻԵԴ-ում ընթացող դատավարությունների շրջանակներում կիրառված և այս պահին էլ իր կողմից կատարման ենթակա պարտավորությունների մասին
15:03 26/04/2025Նառան և Հասմիկը խոստովանել են, որ իրենք բացի մերսումից մատուցել են նաև սեռական բնույթի ծառայություններ՝ ստանալով լրացուցիչ 5000- 20 հազար դրամՇենգավիթի ոստիկանությունում օպերատիվ տեղեկություններ են ստացվել, որ Արշակունյաց պողոտայի 51 հասցեում գործող «Մուն Սթար» մերսման սրահում մերսուհիները 10 հազարից մինչև 40 հազար դրամի դիմաց մատուցում են...
13:51 26/04/2025Վահագն Ալեքսանյանի հայտարարությունից հետո Բագրատ Սրբազանը հրապարակային դիմեց ԱԱԾ-ինՔՊ-ական պատգամավոր՝ Վահագն Ալեքսանյանի Բագրատ Սրբազանի ԿԳԲ գործակալ լինելու մասին հայտարարությունից հետո ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում Սրբազանը դիմեց ԱԱԾ-ին ու Դատախազությանը։ «Թեպետ մեր Տերն ասում է՝...
13:01 26/04/2025Հայկական ալկոհոլային խմիչքներ արտահանող ընկերությունների նկատմամբ Վրաստանի կողմից իրականացվում են անօրինական գործողություններ. TimesՎերջին տասը օրերի ընթացքում Հայաստանի Հանրապետության ալկոհոլային խմիչքներ արտադրող և արտահանող ընկերությունների նկատմամբ Վրաստանի Հանրապետության պետական մարմինների կողմից իրականացվել են չհիմնավորված...
10:26 26/04/2025Ուղիղ երեք տարի առաջ «Մեր Սրտի Վարչապետի» ավտոշարասյան անիվների տակ զոհվեց Սոնա Մնացականյանը. Ռուբեն ՄուրադյանՏեղեկատվական անվտանգության փորձագետ Ռուբեն Մուրադյանը գրում է. «Ուղիղ երեք տարի առաջ Մեր Սրտի Վարչապետի ավտոշարասյան անիվների տակ զոհվեց Սոնա Մնացականյանը։ Ուղղակի թվարկեմ այս պահին հայտնի փաստերը. -...
10:20 26/04/2025Ողբերգական դեպք. Երևանյան ջրանցքում ջուրը քշել տարել է տղամարդուն, կնոջը ոստիկանները կարողացել են փրկել Այսօր՝ ապրիլի 26-ին, արտակարգ ու ողբերգական դեպք է տեղի ունեցել Երևանում։ Shamshyan.com-ը հայտնում է, որ առավոտյան ժամը 06։00-ի սահմաններում ՆԳՆ ոստիկանության պետական պահպանության գլխավոր...
09:52 26/04/2025Խստացվում է պատասխանատվությունը կաթնամթերքի և միս-մսեղիքի իրացման խախտումների համար. ՍԱՏՄԽստացվում է պատասխանատվությունը կաթնամթերքի և միս-մսեղիքի իրացման խախտումների համար։ Տնտեսվարողներին հիշեցնում է ՍԱՏՄ-ն ու մանրամասնում, որ համաձայն վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ ՀՀ...
23:19 25/04/2025Սյունիքում մահացած զինծառայողը տան միակ որդին էրԴեպքի հանգամանքները պարզելու համար նախաձեռնվել է քրեական վարույթ և իրականացվում է նախաքննություն
21:25 25/04/2025ՀՀ քննչական կոմիտեն հրաժարվում է արցախցիների մասին հրապարակային ատելություն քարոզող գրառման փաստով քրեական վարույթ հարուցել. Ռոման ԵրիցյանԱրցախից բռնագաղթած փաստաբան Ռոման Երիցյանը գրում է. «Գրավոր իրազեկվել եմ, որ ՀՀ քննչական կոմիտեն հրաժարվում է ստորև կատարված հրապարակման առթիվ նախաձեռնել քրեական վարույթ Հիշեցնում եմ, որ ՀՀ քրեական...
20:36 25/04/2025Կալանավորված անձը հեռախոսը թաքցրել էր կոշիկի մեջԱպրիլի 22-ին «Նուբարաշեն» քրեակատարողական հիմնարկի կալանավորված անձ Ս. Ք.-ն հիմնարկի պահպանության ապահովման բաժնի ծառայողների ուղեկցությամբ այցելել էր ատամնաբուժական կլինիկա: Այս մասին տեղեկացնում են...
18:55 25/04/2025Դիլիջան համայնքին է վերադարձվել մանկապարտեզի՝ շուրջ 86 միլիոն դրամ արժեքով մասնաշենքըԴիլիջան համայնքի Շահումյան փողոցի թիվ 34 հասցեում գտնվող՝ 85 միլիոն 935 հազար դրամ շուկայականին մոտարկված կադաստրային արժեքով, 891,1 քմ մակերեսով անշարժ գույքը՝ մանկապարտեզի մասնաշենքը, վերադարձվել է...
17:32 25/04/2025ՀՀ սեփականության իրավունքը վերականգնվեց Երևանի հեռուստաաշտարակին հարող տարածքի՝ 254 միլիոն դրամ արժեքով, «անտառային» նշանակության հողամասի նկատմամբԱպրիլի 25-ին Հայաստանի Հանրապետության սեփականության իրավունքն է վերականգնվել 254 միլիոն 244 հազար դրամ շուկայականին մոտարկված կադաստրային արժեքով, «անտառային» նպատակային նշանակության՝ Երևան քաղաքի...
17:24 25/04/2025Սա լուրջ ազդակ է. դատական համակարգը ճնշման և ապօրինի միջամտության թիրախում է. Փաստաբան«Սահմանադրական դատարանը ՍԴՈ-1780 որոշմամբ արձանագրեց մի հստակ և անհերքելի փաստ՝ Բարձրագույն դատական խորհուրդը ապօրին է դադարեցրել դատավոր Արթուր Ստեփանյանի լիազորությունները»,-գրում է փաստաբան...
16:46 25/04/2025Ռուբեն Մելիքյան. Գլխավոր դատախազը կամա թե ակամա մոլորության մեջ է դրել հանրությանը«Ստիպված եմ արձագանքել Սամվել Վարդանյանի նկատմամբ 2024թ. ապրիլի 15-ի գիշերը տեղի ունեցած ահասարսուռ խոշտանգման դեպքի մասին գլխավոր դատախազի կողմից հանրությանը սխալ տեղեկություն տրամադրելու...
16:27 25/04/2025ԱՆԻՖ-ում տեղի է ունեցել համակարգային խոշոր կոռուպցիոն գործարքներ, դրանցից չէր կարող անմասն մնալ ոչ ԱՆԻՖ-ի տնօրենը, ոչ նրա ղեկավար Նիկոլ Փաշինյանը. Թովմասյան«Ուզում եմ մեզ որևէ տեղեկություն հայտնեք Նիկոլ Փաշինյանի իշխանության ամենախոշոր կոռումպացված գործի մասին՝ այն է պետություն-ձեռնարկատեր ներդրումային ԱՆԻՖ հիմնադրամի մասին»,- ԱԺ Պետական-իրավական...
16:18 25/04/2025Մեջների կյաժը պարոն Քոչարյանը չի. ՔՊ-ականները մերժեցին Անդրանիկ Քոչարյանի վարքագծի վերաբերյալ էթիկայի հանձնաժողով ստեղծելու նախագիծըՍա անթուլատրելի է, ինչի համար էլ մենք առաջարկում ենք քննել և գնահատականներ տալ Քոչարյանի այդ վարքագծին
16:12 25/04/2025ՍԴ դատավոր Վահե Գրիգորյանի լիազորությունները դադարեցված ենՍահմանադրական դատարանի դատավոր Վահե Գրիգորյանի լիազորությունները դադարեցված են։ «Հիմք ընդունելով Սահմանադրական դատարանի դատավոր Վահե Գրիգորյանի հրաժարականի մասին դիմումը եւ առաջնորդվելով...
16:04 25/04/2025ԲԿ-ների նախկին տնօրեններից որոշները անգամ որոշել են ընդդիմության շարքերը անցնել. Անուշ Պողոսյան«Մի հետաքրքիր իրավիճակ է ստեղծվել առողջապահության բնագավառում։ ՀՀ առողջապահության նախարարության ենթակայության ԲԿ-ների նախկին տնօրենները, որոնք առոջապահության նախարարի կենացը հոտնկայս էին խմում,...

19:30 29/07/2016Law enforcers wounded two more members of armed group, Aharonyan saysTwo more gunmen have been wounded in the territory of Erebuni police station, Head of the Department of Public Relations and Information of the RA Police, Ashot Aharonyan wrote on his Facebook page.
17:30 29/07/2016Levon Barseghyan releasedPresident of “Asparez” journalists’ club of Gyumri, Levon Barseghyan has been released. Coming out from Shengavit Investigative Division, he told the journalist that all may carry a 1200 AMD knife,...
16:48 29/07/2016Head of Monitoring Group: “Daredevils of Sassoun” armed group member, Aram Hakobyan has physical injuriesPublic monitoring group observing RA Police detention facilities met with member of “Daredevils of Sassoun” armed group, Aram Hakobyan in the morning, head of the monitoring group, Hasmik Sahakyan...
16:27 29/07/2016Government allocates EUR 50 thousand for ECHR case “Zalyan and others vs. Armenia”The RA government has allocated EUR 50 thousand from the reserve fund to the Ministry of Justice to implement the decision of the European Court of Human Rights.
15:35 29/07/2016Member of Daredevils of Sasun group kept in ‘inhumane conditions’, the lawyer claimsInessa Petrosyan, the lawyer of Daredevils of Sasun group member Aram Manukyan, who is currently treated in the hospital for inmates, has called on the relative state bodies to consider moving his...
13:40 29/07/2016Representatives of the Ombudsman’s Offices visited the injured gunmen at the hospital for inmatesRepresentatives of the Office of Armenian Human Rights Defender visited on July 28 the hospital of inmates to meet the injured members of the armed group - Aram Manukyan, Hovhannes Harutyunyan and...
12:52 29/07/2016Charges to be pressed against two members of the armed groupCharges against two members of the “Daredevils of Sasun” group, which seized on July 19 the patrol police regiment in Yerevan, are to be soon pressed, Lusine Hakobyan, the lawyer of the suspects told...
19:51 28/07/2016Spanish city of Alicante officially recognized the Armenian GenocideCity council of Alicante, a city in Spain, approved a petition, officially recognizing the Armenian Genocide, RA Foreign Ministry reports.
19:25 28/07/2016No proper conditions to keep Alek Yenigomshyan in custody, the lawyer says“Alek Yenigomshyan, Founding Parliament member was arrested, yet there are no proper conditions to keep him in custody, considering Yenigomshyan’s disability.
14:36 28/07/2016Nikolay Baghdasaryan: Yenikomshian must be releasedFounding Parliament member, Alek Yenikomshian has been arrested. “With the Ombudsman, we’re going to the place where they are temporary keeping those arrested. As a lawyer, I consider those arrests...
14:33 28/07/2016“ICI Radio Canada” interviews Arsinée Khanjian concerning incident with police“ICI Radio Canada” interviews Arsinée Khanjian concerning incident with police. Canadian-Armenian actress and producer Arsinée Khanjian, who is also the wife of director Atom Egoyan, gave an...
19:22 27/07/2016“Time is running out” for the armed group in Erebuni to surrender, NSS says“On July 26 the National Security Service, both in writing and verbally, numerously warned the armed group that seized the police station to stop the continuous criminal activities immediately, in...
19:09 27/07/2016Charges pressed against 6 more persons for being involved in mass disorders implemented on July 20Preliminary investigation of the criminal case initiated on mass disorders implemented on July 20 is ongoing in General Department of Investigation of Particularly Important Cases of the RA...
18:18 27/07/2016U.S. Embassy in Armenia calls for immediate and safe release of medical personnelThe U.S. Embassy in Armenia issued the following statement: “We welcome the Armenian Ombudsman's statement yesterday regarding the ongoing situation in Erebuni, in which he says he is closely...
17:06 27/07/2016HRW: Taking doctors hostage is always a crimeNew York office of Human Rights Watch commented on the recent events in Yerevan, namely taking doctors, who were realizing their professional duties hostage by members of the armed group, who had...
13:24 27/07/2016Ministry of Healthcare deplores gunmen’s taking hostage of the doctors, names ‘internationally unacceptable act’Press Speaker for the Ministry of Healthcare Anahit Haltayan has issues a statement condemning the report of taking doctors as hostages by the gunmen.
11:57 27/07/2016Doctors taken hostages in the seized police regiment, the Police reportsThe Police of Armenia has issued a statement, reading: “As reported, two wounded persons are kept inside the patrol police regiment by the members of the armed group.
10:27 27/07/2016Pavel Manukyan, his son underwent surgery, their condition assessed as severe but stableTwo-hour long surgery of the members of the Daredevils of Sasun group Pavel Manukyan and his son completed.
02:11 27/07/2016Few more members of the armed group surrender in Erebuni standoff: Police spokesperson“Gagik Yeghiazaryan and Aram Hakobyan among the members of armed group in seized police station surrendered [to police]”, - writes Ashot Aharonyan, the Head of the Public Relations and Information...
23:52 26/07/2016Indiscriminate shootings from the seized police station in Erebuni: Police official“From within the territory of the seized police station indiscriminate shootings are being made in several directions at the moment, putting the lives of law enforcement officers, as well as...