14:24 30/04/2025Սա քաղաքական բարձրագույն հովանավորության արդյունք է. Թաթոյանը՝ Չախոյանի հետ կապված միջադեպի մասին«Երևանի Նոր Նորք վարչական շրջանի ղեկավարի ու մյուս պաշտոնյաների վարքը, խմբով մարդուն լկտիաբար ծեծելն ուղղակի խուժանություն է, անարգանք պետության ու պետականության նկատմամբ: Սա քաղաքական բարձրագույն...
14:22 30/04/2025Դեպքից ժամեր են անցել և մինչ այս պահը չկա որևէ հանրային քրեական հետապնդում պաշտոնյաների նկատմամբ. Արամ ՎարդևանյանԻրավաբան, փաստաբան Արամ Վարդևանյանը, անդրադառնալով այսօր Նոր Նորքի թաղապատերանում թաղապետի ու մի խումբ անձանց կողմից ենթարկված Արթուր Չախոյանին ծեծի ենթարկելուն, ինչպես նաև դրանից հետո իրավապահների...
14:15 30/04/2025Արթուր Չախոյանին տեղափոխեցին հիվանդանոցՆոր Նորք վարչական շրջանի ղեկավար Տիգրան Տեր-Մարգարյանի ու մի խումբ անձանց կողմից ծեծի ենթարկված հասարակական գործիչ Արթուր Չախոյանին քիչ առաջ ոստիկանությունից տեղափոխեցին հիվանդանոց։ Նա աչքի հատվածում...
13:41 30/04/2025Պապիկ կողոպտիչները. Քարդաշյանի զինված կողոպուտի գործով նոր մանրամասներ են հրապարակվելՏասը ենթադրյալ հանցակիցներ հայտնվել են Փարիզի դատարանում՝ 2016 թվականին ամերիկացի ռեալիթի շոուի աստղ Քիմ Քարդաշյանի նկատմամբ իրականացրած զինված կողոպուտի գործով։ Այս մասին գրում է BBC-ն ու...
13:09 30/04/2025Չախոյանին ծեծած թաղապետը դուրս եկավ քննարկումից ու լուռ գնաց ընդմիջմանՆոր Նորք վարչական շրջանի ղեկավար Տիգրան Տեր-Մարգարյանը, որ «Հանրապետություն» կուսակցության անդամ է, հանրային քննարկումից դուրս եկավ ու լրագրողների ոչ մի հարցի չպատասխանեց։ «Ես ոչ մի հարցի չեմ...
12:38 30/04/2025Անձը զորակոչիկներին պարտադիր ժամկետային զինվորական ծառայությունից ազատելու նպատակով պաշտոնատար անձանց կաշառք տալու միջնորդության պատրվակով ստացել է դրամական միջոցներՔննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչության հատկապես կարևոր գործերի քննության վարչությունում քննվող քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում առերևույթ փաստական տվյալներ են ձեռք բերվել այն...
13:06 30/04/2025Սոցիալական ցանցերը զարմանում ու չեն զարմանում տեղի ունեցածիցԱրթուր Չախոյանը Նոր Նորքի թաղապետարան մտնելուց առաջ գրառում էր արել. « Մասիվի թաղապետին զգուշացրեք, որ գալիս եմ մասնակցելու հանրային քննարկմանը, որը պետք է հենց ինքը վարի։ Ասեք, որ չփորձի փախչել, որ...
12:28 30/04/2025Ուղիղ եթերում ծեծի ենթարկվածը բերման ենթարկվեց ոստիկանության բաժին. ՓաստաբանՓաստաբան Երվանդ Վարոսյանը, արձագանքելով քիչ առաջ Նոր Նորքի թաղապատերանում թաղապետի ու մի խումբ անձանց կողմից ծեծի ենթարկված Արթուր Չախոյանի նկատմամբ ոստիկանների իրականացրած գործողություններին, գրում...
12:16 30/04/2025Լարված վիճակ Նոր Նորքի թաղապետարանում. Ոստիկաններն ուժով տարան ՉախոյանինԱյսօր Նոր Նորք վարչական շրջանի ղեկավարի ու այլոց կողմից ծեծի ենթարկված ակտիվիստ Արթուր Չախոյանը չի պատրաստվում հեռանալ վարչական շրջանի աշխատակազմի շենքից։ Նա ցանկանում է նաև որպես Նոր Նորքի բնակիչ...
12:12 30/04/2025Այս պահին Ոստիկանությունը տեղում ծառայություն է իրականացնում. ՆԳՆ-ն՝ վարրչական շրջանի ղեկավարի կողմից Արթուր Չախոյանին ծեծելու դեպքովՆոր Նորքի վարչական շրջանի ղեկավար, Արամ Զավենի Սարգսյանի «Հանրապետություն» կուսակցության անդամ Տիգրան Տեր-Մարգարյանը և թաղապետարանի աշխատակիցներն իր աշխատասենյակի առաջ ծեծի են ենթարկել հանրային...
11:02 30/04/2025Դատախազությունը՝ երգիչ Անդրեի նախկին կնոջ գրառման մասինԵրգիչ Անդրեի նախկին կնոջ՝ Անի Օհանյանի գրառման առնչությամբ քրեական վարույթ չի նախաձեռնվել։ Այս մասին Panorama.am-ին հայտնեցին ՀՀ գլխավոր դատախազությունից։ «Նկատի ունենալով, որ ԶԼՄ-ներում տեղ գտած՝...
10:51 30/04/2025Լատվիան արգելել է Օրբակայտեի և Բրեգովիչի մուտքըԼատվիայի իշխանություններն արգելել են Ռուսաստանի վաստակավոր արտիստուհի Քրիստինա Օրբակայտեի և սերբ երաժիշտ և կոմպոզիտոր Գորան Բրեգովիչի մուտքը երկիր։ Ըստ Վեստի.ռու-ի, Լատվիայի պետական հեռարձակող...
10:39 30/04/2025Խոշոր վթար ԵրևանումԱպրիլի 30-ին, խոշոր ավոտվթար է տեղի ունեցել Երևանում: Ժամը 08:00-ի սահմաններում Սասունցի Դավիթ- Բելինսկու փողոցների խաչմերուկում բախվել են «Nissan» և 2 «Opel» մակնիշի ավտոմեքենաներ: «Opel»-ներից...
09:25 30/04/2025Amnesty International-ն ահազանգել է հայաստանցի բնապահպանների նկատմամբ իրականցվող գրոհների մասինAmnesty International միջազգային իրավապաշտպան կազմակերպությունն ահազանգում է հայաստանցի բնապահպանների նկատմամբ հանքարդյունաբերական ոլորտի ընկերությունների կողմից իրականացվող արշավների մասին։...
09:10 30/04/2025Amnesty International-ը քննադատում է Նարեկի ու Վազգենի վերաբերյալ «Իմնեմնիմիի» գործըAmnesty International-ը երեկ ուշ երեկոյան հրապարակել է Հայաստանի վերաբերյալ տարեկան զեկույցը։ «Արտահայտման ազատության մասով ուղիղ վկայակոչվում ու քննադատվում է Նարեկի ու Վազգենի վերաբերյալ...
08:34 30/04/2025«Կոչում, որ փաստաբանները կիսում են լրագրողների հետ». Կիսովի հարցազրույց փաստաբան Վարազդատ Հարությունյանի հետPanorama.am. - Դուք, անշուշտ, ավելի լավ գիտեք դատական անցուդարձը։ Վերջերս, հասկանալի պատճառներով շատ-շատերն են հետևում դատական նիստերին ու հարցեր են ծագում։ Կարելի է և առանց պատասխանների շարունակել...
20:50 29/04/2025Եվգենի Պետրոսյանը պատասխանել է Մոսկվայում իր ավագ դստերը բնակարանից զրկելու մասին լուրերինՀումորիստ Եվգենի Պետրոսյանը հրաժարվել է մեկնաբանել այն լուրերը, որ ինքը զրկել է իր ավագ դստերը Մոսկվայում բնակարանից: Ահա թե ինչպես է նա պատասխանել NEWS.ru-ի հետ զրույցում 56-ամյա ազգականին դատարանի...
20:27 29/04/2025Լեռնային Ղարաբաղի հայերի դեմ իր գործողությունների համար Ադրբեջանն այդպես էլ չի պատժվել. Amnesty InternationalԼեռնային Ղարաբաղում հայերի իրավունքները խախտելու համար Ադրբեջանն այդպես էլ չի պատժվել, ասված է Amnesty International միջազգային իրավապաշտպան կազմակերպության զեկույցում։ «Վիճելի Լեռնային Ղարաբաղի...
18:39 29/04/2025Դատարանը օտարերկրյա քաղաքցիների նկատմամբ սահմանեց ազատազրկում՝ 3 ամիս ժամկետով և 1,5 մլն դրամ տուգանքԴատարանը որոշեց պատիժ նշանակել նվազագույն աշխատավարձի քսապատակի չափով տուգանք՝ մեկ մլն 500 հազար ՀՀ դրամի չափով։ Հղում անելով ՀՀ քրեական օրենսգրքին դատավորը հայտնեց, որ օտարերկրյա քաղաքցիների...
18:03 29/04/2025ՍԴ-ն գիտակցաբար չի անդրադարձել մի շարք կարևոր հարցերի՝ նպատակ ունենալով քաղաքական հակառակորդներին շեղելու քաղաքական օրակարգից. Դավիթ Հարությունյան««Ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման մասին» օրենքի սահմանադրականության վերաբերյալ Սահմանադրական դատարանի որոշումը չնայած պարունակում է դրական տարրեր, չի անդրադարձել մի շարք կարևոր հարցերի, այդ...

16:32 19/08/2016Court to issue Permyakov verdict on August 23Court of General Jurisdiction of Shirak Marz chaired by judge Harutyun Movsesyan held a hearing on Friday in which Eduard Aghajanyan, attorney for Valeri Permyakov made a defense statement.
13:18 19/08/2016Two more people detained for obstructing the journalists' professional activity n Sari Tagh incidentSpecial Investigation Service of the Republic of Armenia reports that charges under part 1 of Article 308 (abuse of official position), part 2 of Article 309 (failure of official position coupled...
11:04 19/08/2016Azerbaijani authorities start new wave of repressions in order to frighten population on eve of Constitutional ReferendumRepublican Alternative (REAL) Movement’s executive secretary and co-founder NatigJafarliwas detained in Azerbaijan in the evening of August 12.
10:39 19/08/2016Turkey: Arrests of Gulen’s supporters start in holding of Azerbaijan’s State Oil CompanyOf the 25 detained employees of Petkim Petrokimya Holding A.S. petrochemical company, 13 have been arrested in Turkey in the frameworks of the criminal case regarding the so-called FETO terroristic...
14:49 18/08/2016Pavel Manukyan to undergo a surgery at the hospital for inmatesPavel Manukyan, Member of Daredevils of Sasoun group, which seized the police station in Yerevan Erebouni district in late July, is about to undergo a surgery at the hospital for inmates where he is...
15:09 17/08/2016Two more people detained for obstructing the journalists' professional activity n Sari Tagh incidentSpecial Investigation Service of the Republic of Armenia continues the proceedings of the incident on 29 July night of 30 in Sari Tagh neighborhood of Yerevan in the scope of the criminal case...
17:02 13/08/2016Police officer, wounded during seizure of Eerebuni police station, diedGagik Mkrtchyan, the police officer who had been wounded on the day of seizure of Erebuni police station, died today, RA Health Ministry spokesperson, Anahit Haytayan told Panorama.am.
12:09 12/08/2016Two people arrested for obstruction of journalists’ activitiesRA Special Investigation Service informs that the court decided to use arrest as a preventive measure against Vladimir M.
18:10 09/08/2016Tamara Manukyan still can’t walk from burns received due to ‘special means’ applied by policeGagik Mkrtchyan, the police officer who was wounded on July 17 at Erebuni police station is still in serious condition.
12:09 09/08/2016Ashot Petrosyan ended his hunger strike, his lawyer saysOn August 8, member of “Daredevils of Sassoun”, painter Ashot Petrosyan, who is currently in prison met with composer Tigran Mansuryan, Petrosyan’s lawyer, Arayik Papikyan told Panorama.am.
10:53 09/08/2016Parents of 2 Benghazi victims sue Hillary ClintonThe parents of two of the four Americans who died in the Benghazi attack in 2012 filed a lawsuit Monday against Democratic presidential nominee Hillary Clinton, alleging her “reckless handling” of...
19:07 08/08/2016Sargis Martirosyan appointed as Head of the Yerevan City Department of the RA PoliceOn the decree signed by RA Police Chief, Vladimir Gasparyan, Police Colonel, Sargis Martirosyan was appointed as Head of the Yerevan City Department of the RA Police, police press service informed...
18:45 08/08/2016Head of Yerevan City Department of RA Police dismissedOn August 8, 2016, Ashot Karapetyan was dismissed from his position as Head of the Yerevan City Department of the RA Police, on the decree signed by RA Police Chief, Vladimir Gasparyan, police press...
12:33 08/08/2016Alek Yenikomshian releasedWithin the scope of the investigation of the criminal case initiated on the seizure of the patrol police regiment in Yerevan on July 17 and illegal procurement of weapons with intention for...
15:51 06/08/2016Arsinée Khanjian’s lawyers to appeal against police operationsCanadian-Armenian actress, Arsinée Khanjian’s lawyers will appeal to the RA Administrative Court against the illegal activities of the police, one of the lawyers of Khanjian, member of the Chamber of...
15:35 05/08/2016RA Ombudsman met with representatives of HRWThe Human Rights Defender of the Republic of Armenia, Aram Tatoyan held a meeting with Associate Director, Europe & Central Asia Division of Human Rights Watch, Jane Buchanan and South Caucasus...
14:28 05/08/2016NSS: Two people arrestedWithin the framework of the criminal case of illegal procurement of weapons, initiated by the investigative department of the National Security Service of Armenia, large amounts of weaponry have been...
12:31 05/08/2016Member of “Daredevils of Sassoun”, Ashot Petrosyan goes on hunger strike, his lawyer saysAshot Petrosyan, a member of “Daredevils of Sassoun” group, who is currently in the hospital for inmates has gone on a hunger strike and refuses medical treatment,” Petrosyan’s lawyer, Arayik...
11:39 05/08/201627 people taken to police stations from Freedom Square of YerevanOn August 4, after the demonstration at Freedom Square of Yerevan in support for members of “Daredevils of Sassoun” group, the police detained 27 people.
21:00 04/08/2016Armen Harutyunyan will temporary perform duties of RA Prosecutor GeneralHaving regard to the 2nd point of Part 1 of Article 25 and 4th point of Part 1 of Article 11 of the RA Law on Prosecution, Armen Hrant Harutyunyan will temporary perform the duties of the RA...