14:24 30/04/2025Սա քաղաքական բարձրագույն հովանավորության արդյունք է. Թաթոյանը՝ Չախոյանի հետ կապված միջադեպի մասին«Երևանի Նոր Նորք վարչական շրջանի ղեկավարի ու մյուս պաշտոնյաների վարքը, խմբով մարդուն լկտիաբար ծեծելն ուղղակի խուժանություն է, անարգանք պետության ու պետականության նկատմամբ: Սա քաղաքական բարձրագույն...
14:22 30/04/2025Դեպքից ժամեր են անցել և մինչ այս պահը չկա որևէ հանրային քրեական հետապնդում պաշտոնյաների նկատմամբ. Արամ ՎարդևանյանԻրավաբան, փաստաբան Արամ Վարդևանյանը, անդրադառնալով այսօր Նոր Նորքի թաղապատերանում թաղապետի ու մի խումբ անձանց կողմից ենթարկված Արթուր Չախոյանին ծեծի ենթարկելուն, ինչպես նաև դրանից հետո իրավապահների...
14:15 30/04/2025Արթուր Չախոյանին տեղափոխեցին հիվանդանոցՆոր Նորք վարչական շրջանի ղեկավար Տիգրան Տեր-Մարգարյանի ու մի խումբ անձանց կողմից ծեծի ենթարկված հասարակական գործիչ Արթուր Չախոյանին քիչ առաջ ոստիկանությունից տեղափոխեցին հիվանդանոց։ Նա աչքի հատվածում...
13:41 30/04/2025Պապիկ կողոպտիչները. Քարդաշյանի զինված կողոպուտի գործով նոր մանրամասներ են հրապարակվելՏասը ենթադրյալ հանցակիցներ հայտնվել են Փարիզի դատարանում՝ 2016 թվականին ամերիկացի ռեալիթի շոուի աստղ Քիմ Քարդաշյանի նկատմամբ իրականացրած զինված կողոպուտի գործով։ Այս մասին գրում է BBC-ն ու...
13:09 30/04/2025Չախոյանին ծեծած թաղապետը դուրս եկավ քննարկումից ու լուռ գնաց ընդմիջմանՆոր Նորք վարչական շրջանի ղեկավար Տիգրան Տեր-Մարգարյանը, որ «Հանրապետություն» կուսակցության անդամ է, հանրային քննարկումից դուրս եկավ ու լրագրողների ոչ մի հարցի չպատասխանեց։ «Ես ոչ մի հարցի չեմ...
12:38 30/04/2025Անձը զորակոչիկներին պարտադիր ժամկետային զինվորական ծառայությունից ազատելու նպատակով պաշտոնատար անձանց կաշառք տալու միջնորդության պատրվակով ստացել է դրամական միջոցներՔննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչության հատկապես կարևոր գործերի քննության վարչությունում քննվող քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում առերևույթ փաստական տվյալներ են ձեռք բերվել այն...
13:06 30/04/2025Սոցիալական ցանցերը զարմանում ու չեն զարմանում տեղի ունեցածիցԱրթուր Չախոյանը Նոր Նորքի թաղապետարան մտնելուց առաջ գրառում էր արել. « Մասիվի թաղապետին զգուշացրեք, որ գալիս եմ մասնակցելու հանրային քննարկմանը, որը պետք է հենց ինքը վարի։ Ասեք, որ չփորձի փախչել, որ...
12:28 30/04/2025Ուղիղ եթերում ծեծի ենթարկվածը բերման ենթարկվեց ոստիկանության բաժին. ՓաստաբանՓաստաբան Երվանդ Վարոսյանը, արձագանքելով քիչ առաջ Նոր Նորքի թաղապատերանում թաղապետի ու մի խումբ անձանց կողմից ծեծի ենթարկված Արթուր Չախոյանի նկատմամբ ոստիկանների իրականացրած գործողություններին, գրում...
12:16 30/04/2025Լարված վիճակ Նոր Նորքի թաղապետարանում. Ոստիկաններն ուժով տարան ՉախոյանինԱյսօր Նոր Նորք վարչական շրջանի ղեկավարի ու այլոց կողմից ծեծի ենթարկված ակտիվիստ Արթուր Չախոյանը չի պատրաստվում հեռանալ վարչական շրջանի աշխատակազմի շենքից։ Նա ցանկանում է նաև որպես Նոր Նորքի բնակիչ...
12:12 30/04/2025Այս պահին Ոստիկանությունը տեղում ծառայություն է իրականացնում. ՆԳՆ-ն՝ վարրչական շրջանի ղեկավարի կողմից Արթուր Չախոյանին ծեծելու դեպքովՆոր Նորքի վարչական շրջանի ղեկավար, Արամ Զավենի Սարգսյանի «Հանրապետություն» կուսակցության անդամ Տիգրան Տեր-Մարգարյանը և թաղապետարանի աշխատակիցներն իր աշխատասենյակի առաջ ծեծի են ենթարկել հանրային...
11:02 30/04/2025Դատախազությունը՝ երգիչ Անդրեի նախկին կնոջ գրառման մասինԵրգիչ Անդրեի նախկին կնոջ՝ Անի Օհանյանի գրառման առնչությամբ քրեական վարույթ չի նախաձեռնվել։ Այս մասին Panorama.am-ին հայտնեցին ՀՀ գլխավոր դատախազությունից։ «Նկատի ունենալով, որ ԶԼՄ-ներում տեղ գտած՝...
10:51 30/04/2025Լատվիան արգելել է Օրբակայտեի և Բրեգովիչի մուտքըԼատվիայի իշխանություններն արգելել են Ռուսաստանի վաստակավոր արտիստուհի Քրիստինա Օրբակայտեի և սերբ երաժիշտ և կոմպոզիտոր Գորան Բրեգովիչի մուտքը երկիր։ Ըստ Վեստի.ռու-ի, Լատվիայի պետական հեռարձակող...
10:39 30/04/2025Խոշոր վթար ԵրևանումԱպրիլի 30-ին, խոշոր ավոտվթար է տեղի ունեցել Երևանում: Ժամը 08:00-ի սահմաններում Սասունցի Դավիթ- Բելինսկու փողոցների խաչմերուկում բախվել են «Nissan» և 2 «Opel» մակնիշի ավտոմեքենաներ: «Opel»-ներից...
09:25 30/04/2025Amnesty International-ն ահազանգել է հայաստանցի բնապահպանների նկատմամբ իրականցվող գրոհների մասինAmnesty International միջազգային իրավապաշտպան կազմակերպությունն ահազանգում է հայաստանցի բնապահպանների նկատմամբ հանքարդյունաբերական ոլորտի ընկերությունների կողմից իրականացվող արշավների մասին։...
09:10 30/04/2025Amnesty International-ը քննադատում է Նարեկի ու Վազգենի վերաբերյալ «Իմնեմնիմիի» գործըAmnesty International-ը երեկ ուշ երեկոյան հրապարակել է Հայաստանի վերաբերյալ տարեկան զեկույցը։ «Արտահայտման ազատության մասով ուղիղ վկայակոչվում ու քննադատվում է Նարեկի ու Վազգենի վերաբերյալ...
08:34 30/04/2025«Կոչում, որ փաստաբանները կիսում են լրագրողների հետ». Կիսովի հարցազրույց փաստաբան Վարազդատ Հարությունյանի հետPanorama.am. - Դուք, անշուշտ, ավելի լավ գիտեք դատական անցուդարձը։ Վերջերս, հասկանալի պատճառներով շատ-շատերն են հետևում դատական նիստերին ու հարցեր են ծագում։ Կարելի է և առանց պատասխանների շարունակել...
20:50 29/04/2025Եվգենի Պետրոսյանը պատասխանել է Մոսկվայում իր ավագ դստերը բնակարանից զրկելու մասին լուրերինՀումորիստ Եվգենի Պետրոսյանը հրաժարվել է մեկնաբանել այն լուրերը, որ ինքը զրկել է իր ավագ դստերը Մոսկվայում բնակարանից: Ահա թե ինչպես է նա պատասխանել NEWS.ru-ի հետ զրույցում 56-ամյա ազգականին դատարանի...
20:27 29/04/2025Լեռնային Ղարաբաղի հայերի դեմ իր գործողությունների համար Ադրբեջանն այդպես էլ չի պատժվել. Amnesty InternationalԼեռնային Ղարաբաղում հայերի իրավունքները խախտելու համար Ադրբեջանն այդպես էլ չի պատժվել, ասված է Amnesty International միջազգային իրավապաշտպան կազմակերպության զեկույցում։ «Վիճելի Լեռնային Ղարաբաղի...
18:39 29/04/2025Դատարանը օտարերկրյա քաղաքցիների նկատմամբ սահմանեց ազատազրկում՝ 3 ամիս ժամկետով և 1,5 մլն դրամ տուգանքԴատարանը որոշեց պատիժ նշանակել նվազագույն աշխատավարձի քսապատակի չափով տուգանք՝ մեկ մլն 500 հազար ՀՀ դրամի չափով։ Հղում անելով ՀՀ քրեական օրենսգրքին դատավորը հայտնեց, որ օտարերկրյա քաղաքցիների...
18:03 29/04/2025ՍԴ-ն գիտակցաբար չի անդրադարձել մի շարք կարևոր հարցերի՝ նպատակ ունենալով քաղաքական հակառակորդներին շեղելու քաղաքական օրակարգից. Դավիթ Հարությունյան««Ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման մասին» օրենքի սահմանադրականության վերաբերյալ Սահմանադրական դատարանի որոշումը չնայած պարունակում է դրական տարրեր, չի անդրադարձել մի շարք կարևոր հարցերի, այդ...

20:02 16/04/2021Симону Мартиросяну предъявлено обвинениеЧемпиону мира по тяжелой атлетике, олимпийскому вице-чемпиону Симону Мартиросяну предъявлено обвинение по части второй статьи 242 УК (нарушение правил дорожного движения, повлекшее по неосторожности...
19:40 16/04/2021Конституционный суд Армении прекратил производство по делу на основании заявления Геворка КостанянаНа основании заявления Геворка Костаняна Конституционный суд Республики Армения решил прекратить производство по делу об определении вопроса соответствия Конституции части 1 статьи 135, части 1...
19:31 16/04/2021МВД РФ потребовало от стран СНГ забрать своих нелегалов до 15 июня: их число из Армении – 61 тыс.Министерство внутренних дел требует от государств СНГ, чтобы их граждане, нелегально находящиеся в России, до 15 июня покинули страну.
19:26 16/04/2021Омбудсмен Арцаха: Международное сообщество должно заставить Азербайджан отказаться от политики искажения историиЗащитник прав человека (омбудсмен) Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Гегам Степанян принял участие в акции, организованной во дворе Собора Присвятой Богородицы в Степанакерте по...
18:50 16/04/2021За сутки в Армении зарегистрировано 10 ДТП: 2 человека погиблиПо данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, за период с 15 по 16 апреля сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 103 случая преступления, 10 из которых ‒ ранее совершенные.
10:34 16/04/2021Прокуратура о создании союза «сующих свои носы»Советник генерального прокурора Гор Абрамян сослался на публикацию газеты «Жоговурд», согласно которой прокуратура внесла какой-то законопроект о разрешении частных розыскных мероприятий, чем якобы...
20:18 15/04/2021Наезд со смертельным исходом двух военнослужащих в Котайкской области15 апреля 2021 года в районе 2 часов ночи водитель автомобиля марки «Мерседес Е 200», направляясь в город Абовян, на трассе Арамус-Маяковский наехал 6 военнослужащих Минобороны РА, шагающих по правой...
19:23 15/04/2021Приостановлены полномочия председателя ВСС Рубена Вардазаряна15 апреля 2021 года на закрытом заседании Высший судебный совет, принимая за основание сообщение Генерального прокурора о возбуждении уголовного преследования в отношении председателя Высшего...
18:50 15/04/2021Защитник прав человека: «Парк-музей» человеческих страданий в Азербайджане предназначен также для маленьких детей«Парк-музей» человеческих страданий в Азербайджане предназначен также для маленьких детей. Об этом говорится в сообщении Защитника по правам человека (омбудсмена) РА Армана Татояна. «Он был открыт в...
17:01 15/04/2021Адвокат-Пашиняну: Пусть будет мужчиной и прямо завтра с сопровождающими поедет в АрцахАдвокат Раффи Асланян пишет: «Никол Пашинян под аплодисменты в своем типичном для управления толпы стиле заявляет, что у Арцаха есть будущее.
16:14 15/04/2021Рубен Меликян: Заместитель начальника «охраны» письменно предупредил суд, чтобы его больше не вызывали в судПравозащитник, бывший Защитник прав человека Арцаха, бывший заместитель министра юстиции Рубен Меликян пишет: Сегодняшнее судебное заседание по «делу икры» было просто сенсационным.
14:50 15/04/2021«Не вижу достаточной работы со стороны властей Армении для возвращения пленных»: акция в ЕреванеСегодня в 15 городах мира проводится глобальная молчаливая акция протеста – с требованием возвращения на Родину более 300 армянских военнопленных и граждан, удерживаемых в Азербайджане после...
14:26 15/04/2021Араик Арутюнян будет допрошенПо уголовному делу, возбужденному по признакам преступления, предусмотренного ч.1 ст. 312 Уголовного кодекса Арцаха, в ближайшее время на допрос будет приглашен президент Арцаха Араик Арутюнян. Об...
14:04 15/04/2021Во время марша у села Арамус подверглись наезду военнослужащие: двое погибших15 апреля, около 02:00, возле села Арамус Котайкской области Армении при совершении марша подверглись наезду военнослужащие N-ской воинской части.
13:30 15/04/2021Главреду журнала DOXA Армену Арамяну и еще трем журналистам суд разрешил выходить из дома 1 минуту в деньБасманный суд Москвы 14 апреля избрал меру пресечения в виде запрета определенных действий для редакторов студенческого издания DOXA.
12:57 15/04/2021В Котайке водитель «Мерседеса» сбил 5 человек, 2 скончались15 апреля, около 02:00, на сельской дороге Арамус-Маяковский Котайкской области Армении водитель автомобиля марки «Мерседес» совершил наезд на 5 граждан.
11:04 15/04/2021После пожара в частном доме на Урале нашли тела 5 детейПри разборке сгоревшего частного дома в Свердловской области нашли тела пятерых детей, сообщила пресс-служба регионального главка МЧС.
11:01 15/04/2021Омбудсмен Армении, депутаты Европарламента, европейский офис «Ай Дата» требуют от ЕС конкретных шагов для освобождения армянских пленныхВ Европарламенте 12 апреля состоялось обсуждение по вопросам немедленного освобождения и возвращения армянских пленных из Азербайджана, в ходе которого со специальным докладом выступил Защитник прав...
20:12 14/04/2021За сутки в Армении зарегистрировано 16 ДТППо данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, за период с 13 по 14 апреля сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 53 случая преступления, 1 из которых ‒ ранее совершенное.
10:51 14/04/2021Правозащитник о задержании Пзо: ЗАПРЕЩАЕТСЯ при задержании бить человека, который не может оказать сопротивлениеТелеграм канал «Медиапорт» распространил видео, на котором сотрудники правоохранительных органов в штатском в одном из ресторанов задерживают криминального авторитета Армена Казаряна, более...