09:12 12/10/2024«Հրապարակ». Կրկին չարաբաստիկ «զրոյական կետից»«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մենք նախօրեին գրել էինք, որ Քննչական կոմիտեն այս օրերին նշում է իր 10-ամյակը, բայց դրսից գրեթե ոչ ոք չի շնորհավորում, և դա խոսում է այն մասին, որ ՔՊ-ում դժգոհ են Արգիշտի...
09:09 12/10/2024«Փաստ». Կա քրեական գործ, բայց փաստացի չկա մեղադրանք«Փաստ» թերթը գրում է. «2018 թվականի իշխանափոխությունից հետո Նիկոլ Փաշինյանի առաջին քայլերից մեկը եղավ Մարտի 1-ի գործով քրեական գործ հարուցել տալ ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ, որը...
09:06 12/10/2024«Ժողովուրդ». Ինչպիսինն է շոու բիզնեսի ներկայացուցիչների հարկային շրջանառությունը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՀՀ ՊԵԿ նախագահ Ռուստամ Բադասյանը հայտարարել էր՝ «Հայաստանում շոու բիզնեսի ներկայացուցիչներն սկսել են ավելի պարտաճանաչ հայտարարագրել իրենց եկամուտները և վճարել հարկերը»։ ՀՀ...
09:04 12/10/2024«Հրապարակ». Ով կհամալրի ԲԴԽ անդամի թափուր պաշտոնը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ԲԴԽ նախկին անդամ Վիգեն Քոչարյանին և ներկայիս անդամ Հայկ Գրիգորյանին տեղափոխում են Վճռաբեկ դատարան: Քոչարյանին՝ քաղաքացիական պալատ, Գրիգորյանին՝ քրեական։ ԲԴԽ-ն ԱԺ-ին է...
09:03 12/10/2024«Փաստ». Հայաստանի՝ Արևմուտք շեղվելու դեպքում սարսափելի է նույնիսկ մտածել, թե ում կարող են արգելել ընտրվել կամ նշանակվել որևէ պաշտոնում«Փաստ» թերթը գրում է. «Օրերս պարզվեց, որ Եվրամիության և ՆԱՏՕ-ի անդամ Ռումինիայի Գերագույն դատարանը առաջիկա ընտրություններում նախագահի թեկնածուների ցուցակից հանել է քաղաքական գործիչներից Դիանա...
09:01 12/10/2024«Ժողովուրդ». ՔՊ-ում նախարարի նոր թեկնածու են փնտրում«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՔՊ-ում «դռնեդուռ» ընկած արդարադատության նախարարի նոր թեկնածու են փնտրում։ Միակ թեկնածու Արփի Դավոյանին մտավոր կարողութունների ու անպատրաստվածության համար մերժելուց հետո՝...
08:58 12/10/2024«Հրապարակ». «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունում որոշում ունեն՝ չմասնակցել, իսկ «Հայաստան» խմբակցությունն ինչ որոշում ունի«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև սահմանազատման հանձնաժողովների կանոնակարգն ԱԺ-ում, հավանաբար, կքննարկվի հոկտեմբերի 22-ին մեկնարկելիք հերթական նիստերի ընթացքում։ Այն արդեն...
10:50 11/10/2024Ես եկել եմ այստեղ՝ բարի կամք դրսևորելով ու մեկ նպատակով. Ռոբերտ Քոչարյանը՝ դատավորին«Հարգելի դատարան, ես ծանուցում եմ ստացել որպես մեղադրյալ ներկայանալու մասին։ Ես եկել եմ այստեղ՝ բարի կամք դրսևորելով։ Ըստ էության, ես կարող էի ընդհանրապես չգալ»,-Հակակոռուպցիոն դատարանում ընթացող...
08:59 11/10/2024«Ժողովուրդ». Ինչով է բացատրվում Սփյուռքի վստահության անկումը հիմնադրամի նկատմամբ«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «2018 թվականի հոկտեմբերի 20-ին Լիբանանի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ հանդիպման ժամանակ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց. «Կոչ եմ անում վստահությամբ վերաբերվել Հայաստան...
08:45 11/10/2024«Հրապարակ». Ինչու է աշխատանքից ազատվել ՀԾԿՀ նախագահ Գարեգին Բաղրամյանը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Երեկ աշխատանքից ազատվելու դիմում ներկայացրեց Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախագահ Գարեգին Բաղրամյանը, կարելի է ասել՝ վերջին պրոֆեսիոնալ մոհիկաններից...
08:43 11/10/2024«Ժողովուրդ». Մհեր Գրիգորյանն ԱԺ-ում կներկայացնի Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև սահմանազատման հանձնաժողովների կանոնակարգը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև սահմանազատման հանձնաժողովների կանոնակարգն ԱԺ-ում է։ «Ժողովուրդ» օրաթերթը տեղեկացավ, որ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն այն կներկայացնի արտաքին...
08:42 11/10/2024«Հրապարակ». Այդպես էլ պարզ չեղավ, թե ինչու է Անահիտ Ավանեսյանը պատվաստման օրինակ ծառայում«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը երեկ պատվաստվել է սեզոնային գրիպի դեմ։ Սա նրա հերթական ցուցադրական պատվաստումն էր, որի ընթացքում նա հորդորել է՝ չուշացնել...
08:41 11/10/2024«Ժողովուրդ». Երեմյանների առաջ բաց են կարծես բոլոր դռները, և նրանց բիզնեսն անխոչընդոտ առաջ է գնում«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Հայր և որդի Երեմյաններ» և Yeremyan Products ընկերությունները, որոնք, ինչպես արդեն գրել էինք, համարվում են իշխանությունների կողմից արտոնյալ, որոնք մասնակցում են պետական...
08:39 11/10/2024«Հրապարակ». Ոստիկանները բերման են ենթարկել հավաքի ակտիվիստներին«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Կիրակի օրվա հանրահավաքից մեկ օր առաջ՝ գիշերը, ոստիկանները բերման են ենթարկել հավաքի ակտիվիստներին, որոնց վրա դրված են եղել հավաքի կազմակերպչական հարցերը։ Գառնիկ Դանիելյանն...
08:37 11/10/2024«Ժողովուրդ». ՔՊ-ի ներսում նախարարի պաշտոնը կռվախնձոր է դարձել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՀՀ արդարադատության նախարարի պաշտոնը իսկական կռվախնձոր է դարձել ՔՊ-ի ներսում։ Պատգամավորներից ամեն մեկն իր թեկնածուին է առաջ տանում, բայց արդյունքում չեն կարողանում որևէ...
08:36 11/10/2024«Հրապարակ». Նախարարի թեկնածուի փնտրտուքը շարունակվում էԱրփի Դավոյանին բացատրել են, որ չի ձգի նախարարի պաշտոնին
09:13 10/10/2024«Ժողովուրդ». Փաշինյանը նորից խաբեց. Փաշինյանի կառավարման 5 տարիների ընթացքում գնաճը արդեն իսկ կազմել է շուրջ 30 տոկոս«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «2019 թվականի սեպտեմբերի 16-ին Վանաձորում կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ Նիկոլ Փաշինյանը հայտաարեց. «Այսօր ժողովուրդը կառավարության նկատմամբ ունի այնպիսի վստահություն, որ...
09:12 10/10/2024«Փաստ». Փաշինյանի «կիրթ» գործընկերը խոսում է Սյունիքը, Սևանը զավթելու մասին, իսկ Հայաստանում փառատոններ են ու հեծանիվ«Փաստ» թերթը գրում է. «Թե ինչ է կատարվում Թուրքիայում ու Ադրբեջանում, թե ինչ գաղափարախոսություն է հետևողականորեն իրականացվում այդ երկրներում, ընդ որում՝ ոչ միայն մեզ հետ կապված, պակաս էական չէ, քան...
09:09 10/10/2024«Ժողովուրդ». «ՀՀ քննչական կոմիտեի 10-ամյակ» մեդալով պարգևատրվել է նաև այն քննիչը, որի հետ Փաշինյանը հարցաքննության սենյակում սելֆի արեց«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Հոկտեմբերի 8-ին ՀՀ քննչական կոմիտեի 10-ամյակի կապակցությամբ ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահ Արգիշտի Քյարամյանի կողմից Կոմիտեի կոլեգիայի, ղեկավարության անդամները, ինչպես նաև մի...
09:08 10/10/2024«Հրապարակ». Ճնշում են շարժման ակտիվ մասնակիցներին և նրանց մերձավորներին«Հրապարակ» թերթը գրում է. Սրբազան շարժումը թեև այլևս չունի նախկին թափը, և բողոքի ակցիաներին այլևս տասնյակ հազարավոր մարդիկ չեն մասնակցում, սակայն փողոցի ակտիվությունը շարունակում է մտահոգել...

10:31 10/07/2013Hraparak: About 500 people invited to General Manvel’s birthday banquetGeneral Manvel will celebrate his 57th birthday on July 14, Hraparak reports. On that day, traditionally, Grigoryan’s combat friends, numbering about 500, will gather together at Van Restaurant...
10:06 10/07/2013Zhamanak: Samvel Alexanyan constructing new building near Malatia fairZhamanak reports that businessman MP from RPA Samvel Alexanyan visited yesterday the construction site of a large building near Malatia fair and watched the construction process.
13:20 09/07/2013Haykakan Zhamanak: Government helps Baghdasaryan at expense of taxpayersThe issue of granting tax privileges to ‘Hayasy Group’ company will be discussed at the upcoming cabinet session.
12:01 09/07/2013Zhamanak: Former minister could be questioned in Khachikyan caseARF Dashnaktsutyun MP Aghvan Vardanyan could be questioned soon in the case of former head of State Social Security Service Vazgen Khachikyan, who is accused of swindling and embezzlement, Zhamanak...
10:55 09/07/2013Zhamanak: Budaghyans tried to oppress Suren Khachatryan’s son through criminal authoritiesZhamanak reports that the Budaghyan family recently tried – through criminal authorities – to oppress the son of former Syunik governor Suren Khachatryan, Tigran Khachatryan, who is at Nubarashen...
10:27 09/07/2013Iravunk: Suren Khachatryan offended with oligarchsFormer Syunik governor Suren Khachatryan reportedly intends to sell his mansion where the heinous crime happened, Iravunk reports.
10:01 09/07/2013Zhamanak: Former Syunik governor not to become MPFormer Syunik governor Suren Khachatryan will not be a candidate for Member of Parliament in electoral district #38 in Goris, from where Republican MP Vahe Hakobyan, by presidential decision, will be...
10:45 06/07/2013Hraparak: Hovik Abrahamyan repairs relations with PresidentDuring the meeting of RPA Executive Body on Friday, President Serzh Sargsyan spoke positively about candidate for Syunik governor, Vahe Hakobyan, saying that he knows that Hakobyan will work well,...
09:54 06/07/2013Hraparak: Some school headmasters may ‘voluntarily resign’ at the beginning of new school yearAlthough Yerevan municipal elections ended with the victory of Republican Party of Armenia (RPA), post-electoral processes still go on, Hraparak reports.
12:04 05/07/2013Zhoghovurd: Suren Khachatryan’s son might have been under influence of drugs on day of incidentZhoghovurd daily says that the son of former Syunik governor Suren Khachatryan, Tigran Khachatryan, was under the influence of drugs on the day of the shooting incident near their house.
11:34 05/07/2013Iravunk: Suren Khachatryan’s attempts to become MP have failedCiting reliable sources, Iravunk reports that MP Vahe Hakobyan will be appointed governor of Syunik province.
10:02 05/07/2013Hraparak: Number of TV serials to be reducedStaff reduction takes place in some Armenian TV companies, with some programs being closed and employees being sent for an unpaid vacation, Hraparak reports.
09:43 05/07/2013Haykakan Zhamanak: Information on emigration to be released once every three monthsHead of State Migration Service of Armenia Gagik Yeganyan has told Haykakan Zhamanak that henceforth statistics on crossing the Armenian border will be released once every three months, i.e.
11:36 04/07/2013Zhoghovurd: Huntsman breaks off ties with OskanianMember of Civilitas Foundation Board Jon Huntsman has broken off ties with Prosperous Armenia MP, Chairman of Civilitas Foundation Vartan Oskanian.
10:54 04/07/2013Haykakan Zhamanak: Starting today, pensioners can receive their pensionsLarge queues were formed in Haypost branches in Yerevan yesterday morning, with pensioners, in despair and indignation, demanding their pensions, which are normally paid on the 2nd of each month.
10:15 03/07/2013Zhoghovurd: Vanashen village administration collected money for fertilizers, but provided no fertilizersResidents of the village of Vanashen, Ararat province, have called the editorial office of Zhoghovurd daily and said that the village administration collected money from them for fertilizers some...
11:00 02/07/2013Aravot: Prosecutor General’s Office demands additional records from Control ChamberThe Prosecutor General’s Office applied to the Control Chamber yesterday for additional records that became a basis for the assessments and conclusions of the Control Chamber’s Annual Report.
10:33 02/07/2013Zhamanak: Ishkhan Zakaryan could be replaced by Levon YolyanAccording to media reports, considering the recent consultation at the President’s Office, Ishkhan Zakaryan may not be reappointed as head of the Control Chamber, and may be replaced by his deputy,...
10:03 02/07/2013Zhamanak: Gurgen Yeghiazaryan borrowed large sum of money from a Diaspora Armenian and did not give it backZhamanak reports that several years ago, member of Social Democrat Hunchakian Party (SDHP) Gurgen Yeghiazaryan borrowed a large sum of money from a Diaspora Armenian who was a member of the same...
09:32 02/07/2013Aravot: Former MP Vahagn Grigoryan to create a partyAravot reports that former MP and former head of Haynavtamterk company Vahagn Grigoryan intends to create a party.