09:12 12/10/2024«Հրապարակ». Կրկին չարաբաստիկ «զրոյական կետից»«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մենք նախօրեին գրել էինք, որ Քննչական կոմիտեն այս օրերին նշում է իր 10-ամյակը, բայց դրսից գրեթե ոչ ոք չի շնորհավորում, և դա խոսում է այն մասին, որ ՔՊ-ում դժգոհ են Արգիշտի...
09:09 12/10/2024«Փաստ». Կա քրեական գործ, բայց փաստացի չկա մեղադրանք«Փաստ» թերթը գրում է. «2018 թվականի իշխանափոխությունից հետո Նիկոլ Փաշինյանի առաջին քայլերից մեկը եղավ Մարտի 1-ի գործով քրեական գործ հարուցել տալ ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ, որը...
09:06 12/10/2024«Ժողովուրդ». Ինչպիսինն է շոու բիզնեսի ներկայացուցիչների հարկային շրջանառությունը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՀՀ ՊԵԿ նախագահ Ռուստամ Բադասյանը հայտարարել էր՝ «Հայաստանում շոու բիզնեսի ներկայացուցիչներն սկսել են ավելի պարտաճանաչ հայտարարագրել իրենց եկամուտները և վճարել հարկերը»։ ՀՀ...
09:04 12/10/2024«Հրապարակ». Ով կհամալրի ԲԴԽ անդամի թափուր պաշտոնը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ԲԴԽ նախկին անդամ Վիգեն Քոչարյանին և ներկայիս անդամ Հայկ Գրիգորյանին տեղափոխում են Վճռաբեկ դատարան: Քոչարյանին՝ քաղաքացիական պալատ, Գրիգորյանին՝ քրեական։ ԲԴԽ-ն ԱԺ-ին է...
09:03 12/10/2024«Փաստ». Հայաստանի՝ Արևմուտք շեղվելու դեպքում սարսափելի է նույնիսկ մտածել, թե ում կարող են արգելել ընտրվել կամ նշանակվել որևէ պաշտոնում«Փաստ» թերթը գրում է. «Օրերս պարզվեց, որ Եվրամիության և ՆԱՏՕ-ի անդամ Ռումինիայի Գերագույն դատարանը առաջիկա ընտրություններում նախագահի թեկնածուների ցուցակից հանել է քաղաքական գործիչներից Դիանա...
09:01 12/10/2024«Ժողովուրդ». ՔՊ-ում նախարարի նոր թեկնածու են փնտրում«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՔՊ-ում «դռնեդուռ» ընկած արդարադատության նախարարի նոր թեկնածու են փնտրում։ Միակ թեկնածու Արփի Դավոյանին մտավոր կարողութունների ու անպատրաստվածության համար մերժելուց հետո՝...
08:58 12/10/2024«Հրապարակ». «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունում որոշում ունեն՝ չմասնակցել, իսկ «Հայաստան» խմբակցությունն ինչ որոշում ունի«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև սահմանազատման հանձնաժողովների կանոնակարգն ԱԺ-ում, հավանաբար, կքննարկվի հոկտեմբերի 22-ին մեկնարկելիք հերթական նիստերի ընթացքում։ Այն արդեն...
10:50 11/10/2024Ես եկել եմ այստեղ՝ բարի կամք դրսևորելով ու մեկ նպատակով. Ռոբերտ Քոչարյանը՝ դատավորին«Հարգելի դատարան, ես ծանուցում եմ ստացել որպես մեղադրյալ ներկայանալու մասին։ Ես եկել եմ այստեղ՝ բարի կամք դրսևորելով։ Ըստ էության, ես կարող էի ընդհանրապես չգալ»,-Հակակոռուպցիոն դատարանում ընթացող...
08:59 11/10/2024«Ժողովուրդ». Ինչով է բացատրվում Սփյուռքի վստահության անկումը հիմնադրամի նկատմամբ«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «2018 թվականի հոկտեմբերի 20-ին Լիբանանի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ հանդիպման ժամանակ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց. «Կոչ եմ անում վստահությամբ վերաբերվել Հայաստան...
08:45 11/10/2024«Հրապարակ». Ինչու է աշխատանքից ազատվել ՀԾԿՀ նախագահ Գարեգին Բաղրամյանը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Երեկ աշխատանքից ազատվելու դիմում ներկայացրեց Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախագահ Գարեգին Բաղրամյանը, կարելի է ասել՝ վերջին պրոֆեսիոնալ մոհիկաններից...
08:43 11/10/2024«Ժողովուրդ». Մհեր Գրիգորյանն ԱԺ-ում կներկայացնի Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև սահմանազատման հանձնաժողովների կանոնակարգը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև սահմանազատման հանձնաժողովների կանոնակարգն ԱԺ-ում է։ «Ժողովուրդ» օրաթերթը տեղեկացավ, որ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն այն կներկայացնի արտաքին...
08:42 11/10/2024«Հրապարակ». Այդպես էլ պարզ չեղավ, թե ինչու է Անահիտ Ավանեսյանը պատվաստման օրինակ ծառայում«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը երեկ պատվաստվել է սեզոնային գրիպի դեմ։ Սա նրա հերթական ցուցադրական պատվաստումն էր, որի ընթացքում նա հորդորել է՝ չուշացնել...
08:41 11/10/2024«Ժողովուրդ». Երեմյանների առաջ բաց են կարծես բոլոր դռները, և նրանց բիզնեսն անխոչընդոտ առաջ է գնում«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Հայր և որդի Երեմյաններ» և Yeremyan Products ընկերությունները, որոնք, ինչպես արդեն գրել էինք, համարվում են իշխանությունների կողմից արտոնյալ, որոնք մասնակցում են պետական...
08:39 11/10/2024«Հրապարակ». Ոստիկանները բերման են ենթարկել հավաքի ակտիվիստներին«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Կիրակի օրվա հանրահավաքից մեկ օր առաջ՝ գիշերը, ոստիկանները բերման են ենթարկել հավաքի ակտիվիստներին, որոնց վրա դրված են եղել հավաքի կազմակերպչական հարցերը։ Գառնիկ Դանիելյանն...
08:37 11/10/2024«Ժողովուրդ». ՔՊ-ի ներսում նախարարի պաշտոնը կռվախնձոր է դարձել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՀՀ արդարադատության նախարարի պաշտոնը իսկական կռվախնձոր է դարձել ՔՊ-ի ներսում։ Պատգամավորներից ամեն մեկն իր թեկնածուին է առաջ տանում, բայց արդյունքում չեն կարողանում որևէ...
08:36 11/10/2024«Հրապարակ». Նախարարի թեկնածուի փնտրտուքը շարունակվում էԱրփի Դավոյանին բացատրել են, որ չի ձգի նախարարի պաշտոնին
09:13 10/10/2024«Ժողովուրդ». Փաշինյանը նորից խաբեց. Փաշինյանի կառավարման 5 տարիների ընթացքում գնաճը արդեն իսկ կազմել է շուրջ 30 տոկոս«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «2019 թվականի սեպտեմբերի 16-ին Վանաձորում կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ Նիկոլ Փաշինյանը հայտաարեց. «Այսօր ժողովուրդը կառավարության նկատմամբ ունի այնպիսի վստահություն, որ...
09:12 10/10/2024«Փաստ». Փաշինյանի «կիրթ» գործընկերը խոսում է Սյունիքը, Սևանը զավթելու մասին, իսկ Հայաստանում փառատոններ են ու հեծանիվ«Փաստ» թերթը գրում է. «Թե ինչ է կատարվում Թուրքիայում ու Ադրբեջանում, թե ինչ գաղափարախոսություն է հետևողականորեն իրականացվում այդ երկրներում, ընդ որում՝ ոչ միայն մեզ հետ կապված, պակաս էական չէ, քան...
09:09 10/10/2024«Ժողովուրդ». «ՀՀ քննչական կոմիտեի 10-ամյակ» մեդալով պարգևատրվել է նաև այն քննիչը, որի հետ Փաշինյանը հարցաքննության սենյակում սելֆի արեց«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Հոկտեմբերի 8-ին ՀՀ քննչական կոմիտեի 10-ամյակի կապակցությամբ ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահ Արգիշտի Քյարամյանի կողմից Կոմիտեի կոլեգիայի, ղեկավարության անդամները, ինչպես նաև մի...
09:08 10/10/2024«Հրապարակ». Ճնշում են շարժման ակտիվ մասնակիցներին և նրանց մերձավորներին«Հրապարակ» թերթը գրում է. Սրբազան շարժումը թեև այլևս չունի նախկին թափը, և բողոքի ակցիաներին այլևս տասնյակ հազարավոր մարդիկ չեն մասնակցում, սակայն փողոցի ակտիվությունը շարունակում է մտահոգել...

12:00 05/12/2019«Паст»: В результате внутреннего аудита выявлены серьезные злоупотребленияГазета «Паст» пишет, что в результате проведенного в Конституционном суде внутреннего аудита выявлены довольно примечательные факты.
11:59 05/12/2019«Жоховурд»: Серж Саргсян не может быть виновным в подобных вопросахГазета «Жоховурд» пишет, что из предъявленного третьему президенту Армении Сержу Саргсяну Специальной следственной службой обвинения становится ясно, что уголовное дело касается также близкого друга...
11:55 04/12/2019«Грапарак»: Раньше можно было перекрывать улицы, а сейчас – нельзяГазета «Грапарак» пишет, что вчера собравшаяся перед зданием министерства образования, науки, культуры и спорта молодежь, которая требовала лишь заранее объявленной встречи с Араиком Арутюняном,...
11:54 04/12/2019«Паст»: В связи с законопроектом внутри власти были серьезные «базары»Газета «Паст» пишет, что в понедельник постоянная парламентская комиссия по государственно-правовым вопросам дала отрицательное заключение законопроекту о признании должностей директора Службы...
11:53 04/12/2019«Жоховурд»: Почти все предложения фракций по проекту бюджета на 2020 год отклоненыГазета «Жоховурд» пишет, что завтра после короткого «тайм-аута» для рассмотрения предложений, парламент продолжит обсуждение проекта бюджета на 2020 год.
11:53 04/12/2019«Грапарак»: Царукян намекнул, что Сукиасян пытается угодить Николу ПашинянуГазета «Грапарак» пишет, что бизнесмен Хачатур Сукиасян отвечая на днях на вопрос журналистов о том, что, по словам Гагика Царукяна, сейчас в Армении нет благоприятных для инвестиций условий, заявил,...
12:42 03/12/2019«Жоховурд»: Гагик Джангирян намерен любой ценой добиться возвращения в кресло прокурораГазета «Жоховурд» пишет, что несколько дней назад, 29 ноября, Гагик Джангирян подал в Административный суд иск против президента Армении, потребовав признать недействительным указы, которыми Роберт...
12:26 03/12/2019«Иратес»: Начался процесс перераспределения собственностиГазета «Иратес» пишет, что с первых дней независимости, когда сегодняшние бизнесмены – олигархи не имели даже одного малого или среднего предприятия, Хачатур Сукиасян находился в привилегированном...
12:17 03/12/2019«Грапарак»: Это процесс вмешательства в выборы в АрцахеГазета «Грапарак» пишет, что встреча Никола Пашиняна с тремя кандидатами в преддверие президентских выборов в Арцахе вызвала в Арцахе фурор.
12:24 30/11/2019«Грапарак»: Это не подозрение, а серьезное сообщение о коррупцииГазета «Грапарак» пишет, что история с дарением КамАЗов – это не подозрения, а серьезные сообщения о коррупции.
12:21 30/11/2019«Паст»: Артур Ванецян вскоре объявит о создании новой партииГазета «паст» пишет, что после отставки с должности директора Службы национальной безопасности, а затем уже и с поста президента Федерации футбола Армении о политической деятельности Артура Ванецяна...
12:03 30/11/2019«Грапарак»: Власти решили устранить монополию СНБГазета «Грапарак» пишет, что депутат парламента Армении, бывший заместитель начальника Дорожной полиции Армен Хачатрян выступил с законодательной инициативой, предложив внести изменения в закон «О...
11:59 30/11/2019«Паст»: Армянская авиация стоит перед серьезными проблемамиВ последнее время много обсуждается ситуация в гражданской авиации Армении, отмечаются проблемы, которые после смены власти с каждым днем усугубляются в этой сфере, пишет газета «Паст».
12:13 29/11/2019«Жоховурд»: Влезать в вопросы армии, не имея никакого представления об армии, значит, ставить под угрозу безопасность страныГазета «Жоховурд» пишет, что депутат от правящего блока «Мой шаг» Айк Саркисян решил написать закон, согласно которому предлагает военную службу по ускоренной процедуре.
12:12 29/11/2019«Грапарак»: Они делают все, чтобы я не вернулсяГазета «Грапарак» пишет, что вчера Специальная следственная служба Армении объявила бывшего генпрокурора Геворка Костаняна в розыск, поскольку он не явился в установленный службой срок на допрос.
12:11 29/11/2019«Иратес»: Председатель Комиссии по предотвращению коррупции комиссии – подруга супруги Эдмона МарукянаГазета «Иратес» пишет, что новоизбранный председатель Комиссии по предотвращению коррупции комиссии, представляющая соровское крыло Айкуи Арутюнян и яркий представитель ванадзорской школы Сакунца –...
12:10 29/11/2019«Грапарак»: Что получил Самвел Алексанян за преподнесенные в дар мэрии КАМАЗыГазета «Грапарак» пишет, что вчера мэрия опубликовала список дарителей уборочной техники, от которой несет коррупционным скандалом.
11:37 28/11/2019«Грапарак»: Вследствие деятельности правоохранительных структур мы будем иметь серьезнейшие проблемы на международных площадках«Сегодня истекают предоставленные Вам Сасуном Хачатряном 48 часов, Вы находитесь в Москве, каким будет следующий шаг», - спросил корреспондент газеты «Грапарак» у бывшего генерального прокурора...
11:36 28/11/2019«Жоховурд»: Требование об отставке Араика Арутюняна остается в повестке АРФ «Дашнакцутюн»Газета «Жоховурд» пишет, что требование об отставке министра образования, науки, культуры и спорта Араика Арутюняна остается в повестке АРФ «Дашнакцутюн».
11:34 28/11/2019«Грапарак»: Новое движение пытается консолидировать другие силы и провести шествиеГазета «Грапарак» пишет, что сформированное несколько месяцев назад в формате «Консолидация – плюс один» движение «Сбор армянского созидания» в эти дни пытается консолидировать другие силы и провести...