16:24 13/08/2021Ահազանգ. Հայ-թուրքական սահմանի երկայնքով փռված գյուղերը դատարկվել են«Շիրակ կենտրոն» ՀԿ նախագահ Վահան Թումասյանը գրում է. «Անի տանող ճանապարհին, դեպի Խարկով երբեմն գեղատեսիլ գյուղ: Շիրակի մարզը ամենաաղքատն է, իսկ մարզի ամենաանտեսված և աղքատ գյուղերը Անիի նախկին...
10:35 13/08/2021Թուրքիայի զինված ուժերը կրակ են բացել Սիրիայի հյուսիս-արևելքում գտնվող երկու դպրոցի ուղղությամբԹուրքիայի զինված ուժերը և նրանց հետ համագործակցող սիրիական զինված ընդդիմադիր կազմավորումները հինգշաբթի հարվածներ են հասցրել Սիրիայի հյուսիս-արևելքում՝ Հասեկե նահանգում գտնվող Թել Թամեր ավանի...
10:08 13/08/2021Թուրքիայում ջրհեղեղի հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 27-իԹուրքիայի հյուսիսում հորդառատ անձրևներին հաջորդած ջրհեղեղի հետևանքով զոհերի թիվն ավելացել է՝ հասնելով 27-ի։ Այս մասին գրում է «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը՝ վկայակոչելով այդ երկրի արտակարգ...
09:33 13/08/2021Նոր թանգարան ԳյումրիումՀայաստանի Հանրապետության անկախության 30-րդ տարեդարձի առիթով, սեպտեմբերին Գյումրիում կբացվի Հայկական ազգային խորհրդանշանների թանգարանը։ Թանգարանի հիմնադիր, թուրքագետ Հայկ Դեմոյանը տեղեկացնում է, որ...
18:37 12/08/2021Մեկ տարում արևածաղկի բուսական յուղի գնաճը կազմել է 75.2%, շաքարավազինը՝ 39.4%-ով2021թ. հուլիսին 2020թ. հուլիսի համեմատ հանրապետությունում արձանագրվել է սննդամթերքի և ոչ ալկոհոլային խմիչքի 13.5% գնաճ, իսկ 2021թ. հունիսի համեմատ՝ 1.4% գնանկում: ՀՀ վիճակագրական կոմիտեի հրապարակած...
11:16 12/08/2021Ջրատարի կողքին աճող կանեփը արմավիրցուն դատարան կտանիՔննչական կոմիտեի Արմավիրի մարզային քննչական վարչության Վաղարշապատի բաժնում իրականացված մեծածավալ քննչական և դատավարական այլ գործողությունների արդյունքում պարզվել է Էջմիածին քաղաքի բնակչի կողմից խոշոր...
10:54 12/08/2021Աճառյան փողոցում հայտնաբերվել է հակատանկային ականՃգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն երեկ ահազանգ է ստացվել, որ Երևանի Աճառյան փողոցում նկատվել է հակատանկային ական։ ԱԻ նախարարության փոխանցմամբ, դեպքի վայր են մեկնել ԱԻՆ ՓԾ Երևան քաղաքի...
09:12 12/08/2021Ջրհեղեղներ ԹուրքիայումԹուրքիայի հյուսիսային շրջաններում երեքշաբթի ու չորեքաբթի տեղացած ուժեղ տարափների պատճառով ջրհեղեղներ են։ Այս մասին հաղորդում է թուրքական Daily Sabah-ը, փոխանցում՝ Գազետա.ռու-ն։ Թերթը հայտնում է, որ...
16:05 11/08/2021Ավստրալիայում 6 մարդ «Pfizer» պատվաստանյութի սխալ չափաբաժին է ստացելԱվստրալիայում 6 մարդ սխալմամբ COVID-19-ի դեմ պատվաստանյութի չափազանց ցածր չափաբաժին է ստացել ՝ «Pfizer» ընկերության դեղամիջոցի կիրառման սխալ պատրաստման պատճառով։ Այս մասին հայտնում է Ռիա...
14:25 11/08/2021Միջազգային երաժշտական մրցույթներում հայ պատանիներն արժանացել են մրցանակներիՕգոստոսի 2-ին Իտալիայում կայացած «Citta di San Dona di Piave» դաշնակահարների միջազգային մրցույթում պատանի հայ դաշնակահար Հայկ Ջուլհակյանն արժանացել է Առաջին մրցանակի: Միջազգային մրցույթին մասնակցել...
11:15 11/08/2021Մեսսին տեղափոխվել է ՊՍԺԼեոնել Մեսսին տեղափոխվել է ՊՍԺ։ Այս մասին տեղեկանում ենք ֆրանսիական ակումբի facebook-յան էջից։ Հենց օդանավակայանից սկսած նրան ուղեկցել է երկրպագուների մի հոծ բանակ։ ՊՍԺ-ի հետ պայմանագիրը կնքվել է 2...
18:06 10/08/2021Փրկարար ծառայության ենթասպա Հարություն Աթաջանյանին արտաշիրիմել ենՓրկարար ծառայության ենթասպա Հարություն Յուրիի Աթաջանյանն այսուհետ կննջի հայրենի ծննդավայրում՝ Ստեփանակերտում: Տեղի է ունեցել նրա արտաշիրիմումը: ԱՀ արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության...
14:01 10/08/2021Կլիմայի փոփոխության դրամատիկ հետևանքներըԱշխարհի բոլոր ծայրերում կլիմայի փոփոխությունը դառնում է առավել նկատելի և երբեմն հանգեցնում դրամատիկ հետևանքների։ Այս մասին գրում է «dw.com»-ը,վկայակոչելով ՄԱԿ-ին առընթեր կլիմայի փոփոխության...
12:17 10/08/202140-ից՝ 40ԵՊՀԲ ռեկտոր Արմեն Մուրադյանը իր ֆեյսբուքյան էջում հայտարարություն է արել թշնամի Covid 19-ի մասին։ «Տեղեկացնեմ, որ «Միքայելյան» համալսարանական հիվանդանոցի Covid բաժանունքի վերակենդանացման 40...
10:29 10/08/2021Ռուս խաղաղապահների «քոչվոր» ականանետի մարտավարությունը Արցախի լեռներումՌուսական խաղաղապահ զորախմբի զինծառայողները ընթացիկ մարտական պատրաստության շրջանակներում Ստեփանակերտի ուսումնական զորավարժարանում մշակել են ժամանակակից մարտ վարելու «քոչող» ականանետի մարտավարությունը...
15:14 09/08/2021Որքա՞ն ձմերուկ օրական կարելի է ուտելԵրեխաները կարող են օրական 80-150 գրամ ձմերուկի միջուկ ուտել, իսկ մեծահասակները՝ 500 գրամ, հայտնում է «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը: Ընդ որում, ձմերուկը, ըստ ռուս մասնագետների, չի կարելի օգտագործել...
09:05 09/08/2021Բյուրականի աստղադիտարանում կարող եք ականատես դառնալ Պերսեիդների ասուպային հոսքիOգոստոսի 12-ին, 13-ին, ժժամը 20։00 -ից Բյուրականի աստղադիտարանում կարող եք ականատես դառնալ շատ գեղեցիկ երկնային երևույթի՝ Պերսեիդների ասուպային հոսքի, ինչը շատերը նմանեցնում են աստղաթափի: Բյուրականի...
15:22 07/08/2021ԱՄՆ դեսպանը պատմել է՝ ինչու որոշեց արձակուրդն անցկացնել ՍյունիքումՀիասքանչ տեսարաններ, աստղազարդ գիշեր և հյուրընկալ մարդիկ. ահա թե ինչը գրավեց դեսպան Թրեյսիին այս շաբաթ իր արձակուրդն անցկացնել Սյունիքի մարզում: ԱՄՆ զարգացման գործակալության ֆեյսբուքյան էջի...
17:33 06/08/2021Հայաստանի մեդալակիր քառյակՏոկիոյի օլիմպիական խաղերում, օգոստոսի 6 –ին, Հայաստանը երկու մասնակից ուներ:Այս մասին գրում է Հայաստանի Ազգային Օլիմպիական Կոմիտեյի պաշտոնական կայք-էջը։ Առաջինը մրցագորգ ելավ ազատ ոճի ըմբիշ Վազգեն...
13:22 06/08/2021Արսեն Բաբայան.ՀՀ գլխավոր դատախազությանը հորդորում եմ Լիլիան Գալստյանի մուտքը խորհրդարան արգելելու վերաբերյալ հարուցել քրեական գործPanorama.am-ի լուսանկարչի մուտքը խորհրդարան արգելելու վերաբերյալ ԱԺ որոշմանը նաև իր Facebook-jan Էջում անդրադարձել է «Հայրենիք» Կուսակցությոան Խորհրդի անդամ, ԱԺ Նախկին Աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ...

12:50 22/08/2017Криминальная Россия: Мосгорсуд отказался осводить из СИЗО «вора в законе» Шакро МолодогоПредварительное следствие по делу завершено, в настоящее время обвиняемые знакомятся с материалами, которые составляют 43 тома.
10:10 22/08/2017«Белый Медведь – гордость всего народа»: юзеры в Армении празднуют победу трехкратного чемпиона мира Артура АлексанянаТем самым, золотой призер Олимпийских игр Артур Алексанян стал чемпионом мира в третий раз.
13:51 21/08/2017Армянские авиакомпании увеличили перевозки в ЕвропуВ ближайшее время Армения собирается наладить запуск прямых рейсов в Китай.
13:53 19/08/2017Ученые назвали лучшее время для сексаБезусловно, лучшее время для любого рода деятельности (или бездеятельности, как в случае со сном) – то, которое кажется подходящим именно вам.
16:57 18/08/2017Власти Грузии обратились сразу к нескольким странам с требованием экстрадировать Саакашвили«По вопросу Михаила Саакашвили Главная прокуратура Грузии направила украинской стороне правовое обращение о его экстрадиции в Грузию», – отметили в прокуратуре.
12:10 18/08/2017«Скупость» Абрамовича: бизнесмен отказал тренеру «Челси» в покупке нападающего Андреа Белотти за €100 млн.Итальянский специалист видел в своем соотечественнике замену форварду Диего Косте, который отстранен от тренировок с командой.
11:21 17/08/2017Скандал на заседании Сената в Австралии: лидер правой партии пришла в никабе и потребовала запретить ношение исламского нарядаХэнсон заявила, что запрет в общественных местах на одежду, полностью скрывающую лицо – важная проблема, с которой столкнулась современная Австралия.
14:13 16/08/2017Сенатор: Действия США опасны, и Россия может созвать встречу «шестерки» для защиты ядерной сделки Ирана«Россия может созвать "шестерку", благодаря усилиям которой было достигнуто это соглашение, потребовать от США не нарушать усилия по стабилизации ситуации», - заявил Игорь Морозов.
11:03 15/08/2017Билл Гейтс пожертвовал на благотворительность акции Microsoft стоимостью в $4,6 млрдЭто самое крупное пожертвование, которое Гейтс делал с 2000 года. Тогда 61-летний основатель Microsoft отдал $16 млрд.
11:45 14/08/2017Ди Каприо сыграет роль гения эпохи Возрождения, в честь которого был назван при рождении – Леонардо да ВинчиЕго мать стояла перед одной из работ великого мастера в итальянской галерее Уфицци, когда ребенок в ее утробе впервые пошевелился.
14:05 12/08/2017Голые стюардессы оказались бессильны: опубликованы «лучшие» PR-провалы августаВ начале августа случилось сразу несколько громких скандалов из-за сексистской рекламы.
13:31 11/08/2017«Хотел подражать своим кумирам»: пожарный из Италии поджигал леса ради адреналинаИтальянский пожарный задержан за поджоги, которые он совершал ради получения адреналина в подражание героям американского сериала.
22:43 19/07/2017«Давайте доживём»: Басков наотрез отказался комментировать предстоящую свадьбу с ЛопырёвойПевец Николай Басков заявил, что не хочет комментировать предстоящую в Грозном в день рождения главы Чечни Рамзана Кадырова свадьбу с телеведущей, моделью Викторией Лопыревой.
12:49 06/07/2017Армянский гроссмейстер Левон Аронян: Поражения переношу легче, чем победы«Поражения переношу легче, чем победы», – рассказал в интервью ChessPro армянский гроссмейстер, победитель турнира Norway Chess-2017 Левон Аронян.
14:36 01/07/2017Александр Лукашенко: Жителям Беларуси не нужны революции, спекуляция на демократии и правах человекаОб этом говорится в поздравлении Лукашенко соотечественникам по случаю Дня Независимости.
16:53 29/06/2017В Турции употребление наркотиков достигло опасных масштабовЗа последние годы показатель смертности по всему миру по причине употребления наркотиков не изменился – примерно 207.000 человек.
17:47 28/06/2017«Повеселились вдоволь»: российский миллиардер Усманов объявил об окончании конкурса мемов о себе и оппозиционере Навальном«Мне кажется, нам удалось вдоволь повеселиться. На этой неделе победила работа "а что бы вы сказали"», – написал Усманов.
16:30 27/06/2017В Кремле прокомментировали страх Трампа перед встречей с Путиным«Я не думаю, что это корректная постановка вопроса», – сказал Песков.
11:43 26/06/2017Тропическая жара: температура воздуха в Армении в ближайшие дни будет выше среднесуточной нормы на 5-6 градусовСтолбики термометров в Ереване и Араратской долине поднимутся до +38 градусов.