12:38 06/08/2021ԱՄՆ դեսպան Լին Թրեյսին կրկին Սյունիքում էԱՄՆ դեսպան Լին Թրեյսին կրկին Սյունիքի մարզում է։ Նրա հետ Սյունիքում է նաև ԱՄՆ ՄԶԳ/Հայաստանի տնօրեն Ջոն Ալելոն։ Այս մասին տեղեկացնում է USAID Armenia-ի Facebook-յան էջը։ «Սյունիքը Հայաստանի իմ սիրած...
17:38 05/08/2021«Ցավըդ տանիմ Արցախ...». ԱնդրեՕգոստոսի 8-ին՝ Ստեփանակերտի Վերածննդի Հրապարակում,արցախցի երգիչ Անդրեն ելույթ կունենա «Ցավըդ տանիմ Արցախ...» խորագրով։ Այս մասին երգիչը տեղեկացրել է իր Facebook-յան էջում։ Ի դեպ Ստեփանակերտի...
17:16 05/08/2021«Ես Լիլիանն եմ»Panorama.am-ի լուսանկարիչ Լիլիան Գալստյանի Աժ-ի մուտք արգելքի որոշումը լրատվամիջոցների,լրագրողական կազմակերպությունների ներկայացուցիչների,ակտիվիստների,քաղաքացիների և նաև քաղաքական գործիչների...
18:00 04/08/2021Իսպանացի նկարիչը հաղթել է մսի լուսանկարով ծաղրանկարների մրցույթումԻսպանացի նկարիչ Ասյեր Սանսը հաղթել է «World Humor Awards» ծաղրանկարների համաշխարհային մրցույթում, որտեղ ցուցադրել է հում մսի մի կտոր, որը հիշեցնում է ԱՄՆ նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփի պրոֆիլը:Այս...
16:30 04/08/2021Թբիլիսիում գողացել են Գանդիի արձանի ակնոցներըՎրաստանի մայրաքաղաքի քաղաքապետ Կախա Կալաձեն կառավարության նիստում խոսել է քաղաքում տեղի ունեցած վանդալիզմի փաստերի մասին: Ինչպես նշել է Կախա Կալաձեն, Մահաթմա Գանդիի հուշարձանը վնասվել է Թբիլիսիի...
16:02 04/08/2021Տոկիոյում վրաստանաբնակ հայազգի մարզիկը հեռացվել է մրցումներիցԱզգությամբ հայ, Վրաստանի դրոշի տակ հանդես եկող ռեկորդակիր Բենիկ Աբրահամյանը, ով պետք է մասնակցեր Տոկիոյի Օլիմպիադային, դոպինգ-սկանդալի պատճառով ժամանակավորապես հեռացվել է մրցումներից։Այս մասին գրում...
19:01 03/08/2021Մեկնարկում է «Ռոլան» մանկապատանեկան ֆիլմերի միջազգային 17-րդ կինոփառատոնը«Ռոլան» մանկապատանեկան ֆիլմերի միջազգային 17-րդ կինոփառատոնը այս տարի /2021թվին/ նախատեսվում է իրականացնել երկու փուլով՝ 02.08.-02.11.2021թ.
18:00 02/08/2021Forbes-ը Հայաստանը ներառել է 7 լավագույն ուղղությունների շարքում, ուր կարելի է այցելել չնայած կովիդինForbes պարբերականը ներկայացրել է ճանապարհորդությա 7 լավագույն ուղղությունները, ուր կարելի է այցելել՝ չնայած Covid-19-ի համավարակին։ Անցյալ տարվա առաջին եռամսյակի համեմատ 2021 թվականի հունվարից մարտ...
12:28 02/08/2021«Սրանց ցինիզմը չափ ու սահման չունի». Քաղաքագետը Աննա Հակոբյանի գրառման մասինՔաղաքագետ Գագիկ Համբարյանը անդրադարձել է Նիկոլ Փաշինյանի կնոջ՝Աննա Հակոբյանի, զոհված զինծառայողների մասին գրառմանը։ «Սրանց ցինիզմը չափ ու սահման չունի...
13:59 31/07/2021«Ռազմինֆո». Ադրբեջանցիները հայտնում են հավանական մարտական կորստի մասին«Ռազմինֆո» մասնագիտացված կայքը գրում է. «Ադրբեջանական աղբյուրները հայտնում են, որ հուլիսի 29-ի գիշերը Արցախի օկուպացված Մարտունու շրջանում անհայտ պայմաններում մահացել է զինծառայող Ասլանով Շամիլ Մայիս...
10:51 31/07/2021Banak.info-ն հրապարակել է ադրբեջանական խոցված ԱԹՍ-ի լուսանկարBanak.info-ի ձեռքի տակ է հայտնվել բացառիկ լուսանկար՝ ադրբեջանական ԱԹՍ-ի խոցումից րոպեներ անց։ Հիշեցնենք, որ ՊՆ-ն ավելի վաղ հայտարարել էր, որ հայկական ԶՈՒ հակաօդային պաշտպանության ստորաբաժանումների...
18:04 30/07/2021Օլիմպիական ռինգում սպասվում է գյումրեցի Բաչկովի և ադրբեջանցու մենամարտըՏոկիոյի օլիմպիական խաղերում Հայաստանի 7 պատվիրակներից վեցը՝ հրաձգուհի Էլմիրա Կարապետյանը, ձյուդոիստ Ֆերդինանդ Կարապետյանը, բռնցքամարտիկ Կորյուն Սողոմոնյանը, լողորդներ Վարսենիկ Մանուչարյանը, Արթուր...
20:39 29/07/2021Հարթաշեն գյուղից 31 գլուխ խոշոր եղջերավոր անցել է Սև լճի հարակից տարածքՎաղ առավոտյան Գորիս համայնքի բնակիչները նկատել են, որ իրենց անասունները չկան։ 31 գլուխ խոշոր եղջերավոր կենդանիներն անցել էին Սև լճի հարակից տարածք: Տեղեկությունը «Փաստինֆո»-ին հայտնել է Գորիս...
12:09 29/07/2021Այլ քաղաքների հեղեղներից դասեր քաղե՞լ է ԵրևանըԵվրոպայի մի շարք քաղաքներում ջրհեղեղներ են։Կան մեծաքանակ զոհեր։Արդյո՞ք Երևանը քաղել է դասեր։Panorama.am-ն այս հարցերի շուրջ զրուցել է Քաղաքապետարանի մամուլի խոսնակ Հակոբ Կարապետյանի հետ։ Panorama.am-...
15:27 28/07/2021Արցախի մի քանի համայնքներում պայթեցման աշխատանքներ են նախատեսվածԱրցախի տարածքից հայտնաբերված ռազմամթերքի վնասազերծման աշխատանքների նպատակով ԱԻ պետական ծառայության սակրավորական խմբերը, «Հումանիտար ականազերծման կենտրոն» հիմնադրամը և «The Halo trust» ոչ կառավարական...
19:36 27/07/2021Հուլիսի 28-ին կկատարվի երթևեկության կազմակերպման փոփոխությունԵրևան քաղաքի Բուզանդի փողոցի №5 հասցեի դիմացի ճանապարհահատվածում 2021 թվականի հուլիսի 28-ին կկատարվի երթևեկության կազմակերպման փոփոխություն։ Այս մասին հայտնում է Ոստիկանության լրատվական...
16:27 27/07/2021Պեսկովը մեկնաբանել Է Ղրիմի հարցով գործարք կնքելու Թուրքիայի առաջարկըՌուսաստանի տարածաշրջանները երբեք այլ երկրների հետ գործարքների առարկա չեն լինելու, երեքշաբթի լրագրողներին հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը:Այս մասին հայտնում է ՏԱՍՍ-ը։...
15:00 27/07/2021Երեք միլիարդ մարդու առողջ սնունդը անհասանելի է. ՄԱԿԱշխարհի բնակչության գրեթե կեսի ՝ երեք միլիարդ մարդու առողջ սնունդը անհասանելի է։ 2020-ին ամբողջ աշխարհում ավելի քան 800 միլիոն մարդ սովի մատնված է եղել: Նման տվյալներ հրապարակել է ՄԱԿ-ի գլխավոր...
18:07 26/07/2021Հուշ-ցերեկույթ՝ նվիրված պատերազմում զոհված փոխգնդապետ Արմեն Միքայելի Օհանյանի 50-ամյակին3-րդ զորամիավորման զորամասերից մեկում տեղի է ունեցել հուշ-ցերեկույթ՝ նվիրված Արցախյան 44-օրյա պատերազմում հերոսաբար զոհված փոխգնդապետ Արմեն Միքայելի Օհանյանի 50-ամյակին: Պաշտպանության...
14:18 23/07/2021Տոկիոյում մեկնարկում են պատմության մեջ ամենաարտասովոր օլիմպիական խաղերըԱյսօր Տոկիոյում կմեկնարկեն ամառային օլիմպիական խաղերը: Այն կտևի մինչև օգոստոսի 8-ը, որին կմասնակցեն ավելի քան 200 երկրների շուրջ 11 հազար մարզիկներ: Ենթադրվում էր, որ Տոկիոյի օլիմպիական խաղերը պետք է...

13:23 24/06/2017Дочь президента США – Иванку Трамп – вызвали в суд по делу о плагиате дизайна обувиВ настоящее время Иванка и ее муж Джаред Кушнер занимают должности помощников главы государства.
15:15 23/06/2017Франция: надевшим юбки водителям общественного транспорта разрешили работать в шортахВ минувший вторник водители трамваев и автобусов в Нанте, которым запретили в жару носить на работу бриджи и шорты, в знак протеста вышли на работу в женских юбках.
16:20 22/06/2017«Судьбе назло»: президент Киргизии выпустил новый сольный альбомВ пластинку вошли десять треков, среди которых «Я не могу без тебя», «Подстреленная птица», «Другая женщина» и «Мне не страшно умирать». Все песни Атамбаев исполнил сам.
19:24 20/06/2017Юзер «без балды» сделал тату на заднице с портретом Ангелы МеркельПозже пользователь создал тред с эскизом татуировки и результатом работы тату-мастера. «Ну что же, это было больно. Все сделано, без балды», – резюмировал он.
10:47 20/06/2017В Волгограде пара влюбленных утонула вместе с машиной во время любовных утехТеперь полицейские выясняют, как получилось, что «Нива» съехала в воду, а молодые люди не смогли выбраться из машины.
15:16 19/06/2017Стоун отказал Кремлю в просьбе «резать» нашумевший фильм про ПутинаПо словам представителя Кремля, изначально планировалось, что картина будет длиться два часа.
14:29 17/06/2017На севере Армении 18-22 июня прогнозируются дожди и грозыТемпература воздуха 18-20 июня постепенно повысится на 4-5 градусов.
13:45 17/06/2017Кубинский посол поддразнил президента США Дональда Трампа в Twitter«Куба. Теперь официально – это новые враги зарубежной политики США. Будьте осторожны!», – написал посол и прикрепил к записи фотографию семьи туристов.
20:11 14/06/2017Агрессивные сотрудники отеля в Турции жестоко избили туристовДраку сняли на видео очевидцы происшествия, и оно вскоре появилось в соцсетях и СМИ.
14:24 14/06/2017Женщинам нужны мужчины: лидер ЛДПР В. Жириновский предлагает создать в Госдуме России новый комитет«Уже давно пора создавать комитет по делам мужчин – женщины живут на 20 лет дольше, какой комитет по делам женщин?! – возмутился он.
16:19 13/06/2017Бизнесмен из Катара решил устроить для 4 тысяч коров «дорогостоящее турне» на самолетахНа такой шаг бизнесмен из Дохи планирует пойти, чтобы обеспечить Катар собственной молочной продукцией.
15:06 12/06/2017«Я обожаю эту страну»: ведущий шоу «Поедем, поедим!» Джон Уоррен вновь посетил Армению«На этой неделе я в солнечной Армении. И если вы попросите рассказать о ней в трех словах, я готов: абрикос, дудук и коньяк», – отметил Джон Уоррен.
14:16 10/06/2017Канцлер Германии Ангела Меркель призвала не допустить изоляции Катара и Ирана«Мы надеемся на сотрудничество стран, входящих в Совет сотрудничества государств Персидского залива», – заявила она в Мехико, охарактеризовав ситуацию как внушающую беспокойство.
17:00 09/06/2017В Иране задержали более 40 подозреваемых после нападений в ТегеранеГруппа из четырех человек в женской одежде в среду утром открыла огонь в здании иранского парламента, позже один из нападавших совершил самоподрыв.
10:08 08/06/2017«Верьте в себя и не сдавайтесь»: Генрих Мхитарян встретился с подопечными фонда «Дети Армении»Одна из юных поклонниц Мхитаряна поинтересовалась, в чем секрет его успеха.
11:57 02/06/2017Россия решила сохранить запрет на ввоз в страну помидоров из ТурцииПри этом вице-премьер России Аркадий Дворкович в ходе Петербургского международного экономического форума сообщил, что допуск томатов из Турции в Россию возможен, но ...
18:29 29/05/2017МИД Ирана опровергает сведения о предоставлении убежища членам Рабочей партии Курдистана и ждет ответа Турции«Мы не хотим, чтобы ситуация на границе Ирана и Турции была дестабилизирована», – добавил Б. Гасеми.
13:33 28/05/2017Турция наносит авиаудары на севере Ирака: сообщается о смерти 13 членов Рабочей партии КурдистанаКак отмечается в заявлении Генштаба вооруженных сил Турции, операция была проведена в иракском районе Авашин-Басьян.
10:24 27/05/2017Певец Тимати сообщил, когда состоится его бесплатный сольный концерт в Ереване8 июня, в восемь часов вечера, на Площади Республики пройдет грандиозный концерт, который мы организовываем для города. Вход свободный. Я жду всех, отметил Тимати.
16:54 25/05/2017Церковные страсти в России: напоминающий «мужское достоинство» объект из большого кулича с яйцами не признали оскорблением верующихИз материалов дела следует, что в апреле 2017 года прокуратура выявила во «Вконтакте» изображение пасхального кулича и пасхальных лиц.