12:38 06/08/2021ԱՄՆ դեսպան Լին Թրեյսին կրկին Սյունիքում էԱՄՆ դեսպան Լին Թրեյսին կրկին Սյունիքի մարզում է։ Նրա հետ Սյունիքում է նաև ԱՄՆ ՄԶԳ/Հայաստանի տնօրեն Ջոն Ալելոն։ Այս մասին տեղեկացնում է USAID Armenia-ի Facebook-յան էջը։ «Սյունիքը Հայաստանի իմ սիրած...
17:38 05/08/2021«Ցավըդ տանիմ Արցախ...». ԱնդրեՕգոստոսի 8-ին՝ Ստեփանակերտի Վերածննդի Հրապարակում,արցախցի երգիչ Անդրեն ելույթ կունենա «Ցավըդ տանիմ Արցախ...» խորագրով։ Այս մասին երգիչը տեղեկացրել է իր Facebook-յան էջում։ Ի դեպ Ստեփանակերտի...
17:16 05/08/2021«Ես Լիլիանն եմ»Panorama.am-ի լուսանկարիչ Լիլիան Գալստյանի Աժ-ի մուտք արգելքի որոշումը լրատվամիջոցների,լրագրողական կազմակերպությունների ներկայացուցիչների,ակտիվիստների,քաղաքացիների և նաև քաղաքական գործիչների...
18:00 04/08/2021Իսպանացի նկարիչը հաղթել է մսի լուսանկարով ծաղրանկարների մրցույթումԻսպանացի նկարիչ Ասյեր Սանսը հաղթել է «World Humor Awards» ծաղրանկարների համաշխարհային մրցույթում, որտեղ ցուցադրել է հում մսի մի կտոր, որը հիշեցնում է ԱՄՆ նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփի պրոֆիլը:Այս...
16:30 04/08/2021Թբիլիսիում գողացել են Գանդիի արձանի ակնոցներըՎրաստանի մայրաքաղաքի քաղաքապետ Կախա Կալաձեն կառավարության նիստում խոսել է քաղաքում տեղի ունեցած վանդալիզմի փաստերի մասին: Ինչպես նշել է Կախա Կալաձեն, Մահաթմա Գանդիի հուշարձանը վնասվել է Թբիլիսիի...
16:02 04/08/2021Տոկիոյում վրաստանաբնակ հայազգի մարզիկը հեռացվել է մրցումներիցԱզգությամբ հայ, Վրաստանի դրոշի տակ հանդես եկող ռեկորդակիր Բենիկ Աբրահամյանը, ով պետք է մասնակցեր Տոկիոյի Օլիմպիադային, դոպինգ-սկանդալի պատճառով ժամանակավորապես հեռացվել է մրցումներից։Այս մասին գրում...
19:01 03/08/2021Մեկնարկում է «Ռոլան» մանկապատանեկան ֆիլմերի միջազգային 17-րդ կինոփառատոնը«Ռոլան» մանկապատանեկան ֆիլմերի միջազգային 17-րդ կինոփառատոնը այս տարի /2021թվին/ նախատեսվում է իրականացնել երկու փուլով՝ 02.08.-02.11.2021թ.
18:00 02/08/2021Forbes-ը Հայաստանը ներառել է 7 լավագույն ուղղությունների շարքում, ուր կարելի է այցելել չնայած կովիդինForbes պարբերականը ներկայացրել է ճանապարհորդությա 7 լավագույն ուղղությունները, ուր կարելի է այցելել՝ չնայած Covid-19-ի համավարակին։ Անցյալ տարվա առաջին եռամսյակի համեմատ 2021 թվականի հունվարից մարտ...
12:28 02/08/2021«Սրանց ցինիզմը չափ ու սահման չունի». Քաղաքագետը Աննա Հակոբյանի գրառման մասինՔաղաքագետ Գագիկ Համբարյանը անդրադարձել է Նիկոլ Փաշինյանի կնոջ՝Աննա Հակոբյանի, զոհված զինծառայողների մասին գրառմանը։ «Սրանց ցինիզմը չափ ու սահման չունի...
13:59 31/07/2021«Ռազմինֆո». Ադրբեջանցիները հայտնում են հավանական մարտական կորստի մասին«Ռազմինֆո» մասնագիտացված կայքը գրում է. «Ադրբեջանական աղբյուրները հայտնում են, որ հուլիսի 29-ի գիշերը Արցախի օկուպացված Մարտունու շրջանում անհայտ պայմաններում մահացել է զինծառայող Ասլանով Շամիլ Մայիս...
10:51 31/07/2021Banak.info-ն հրապարակել է ադրբեջանական խոցված ԱԹՍ-ի լուսանկարBanak.info-ի ձեռքի տակ է հայտնվել բացառիկ լուսանկար՝ ադրբեջանական ԱԹՍ-ի խոցումից րոպեներ անց։ Հիշեցնենք, որ ՊՆ-ն ավելի վաղ հայտարարել էր, որ հայկական ԶՈՒ հակաօդային պաշտպանության ստորաբաժանումների...
18:04 30/07/2021Օլիմպիական ռինգում սպասվում է գյումրեցի Բաչկովի և ադրբեջանցու մենամարտըՏոկիոյի օլիմպիական խաղերում Հայաստանի 7 պատվիրակներից վեցը՝ հրաձգուհի Էլմիրա Կարապետյանը, ձյուդոիստ Ֆերդինանդ Կարապետյանը, բռնցքամարտիկ Կորյուն Սողոմոնյանը, լողորդներ Վարսենիկ Մանուչարյանը, Արթուր...
20:39 29/07/2021Հարթաշեն գյուղից 31 գլուխ խոշոր եղջերավոր անցել է Սև լճի հարակից տարածքՎաղ առավոտյան Գորիս համայնքի բնակիչները նկատել են, որ իրենց անասունները չկան։ 31 գլուխ խոշոր եղջերավոր կենդանիներն անցել էին Սև լճի հարակից տարածք: Տեղեկությունը «Փաստինֆո»-ին հայտնել է Գորիս...
12:09 29/07/2021Այլ քաղաքների հեղեղներից դասեր քաղե՞լ է ԵրևանըԵվրոպայի մի շարք քաղաքներում ջրհեղեղներ են։Կան մեծաքանակ զոհեր։Արդյո՞ք Երևանը քաղել է դասեր։Panorama.am-ն այս հարցերի շուրջ զրուցել է Քաղաքապետարանի մամուլի խոսնակ Հակոբ Կարապետյանի հետ։ Panorama.am-...
15:27 28/07/2021Արցախի մի քանի համայնքներում պայթեցման աշխատանքներ են նախատեսվածԱրցախի տարածքից հայտնաբերված ռազմամթերքի վնասազերծման աշխատանքների նպատակով ԱԻ պետական ծառայության սակրավորական խմբերը, «Հումանիտար ականազերծման կենտրոն» հիմնադրամը և «The Halo trust» ոչ կառավարական...
19:36 27/07/2021Հուլիսի 28-ին կկատարվի երթևեկության կազմակերպման փոփոխությունԵրևան քաղաքի Բուզանդի փողոցի №5 հասցեի դիմացի ճանապարհահատվածում 2021 թվականի հուլիսի 28-ին կկատարվի երթևեկության կազմակերպման փոփոխություն։ Այս մասին հայտնում է Ոստիկանության լրատվական...
16:27 27/07/2021Պեսկովը մեկնաբանել Է Ղրիմի հարցով գործարք կնքելու Թուրքիայի առաջարկըՌուսաստանի տարածաշրջանները երբեք այլ երկրների հետ գործարքների առարկա չեն լինելու, երեքշաբթի լրագրողներին հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը:Այս մասին հայտնում է ՏԱՍՍ-ը։...
15:00 27/07/2021Երեք միլիարդ մարդու առողջ սնունդը անհասանելի է. ՄԱԿԱշխարհի բնակչության գրեթե կեսի ՝ երեք միլիարդ մարդու առողջ սնունդը անհասանելի է։ 2020-ին ամբողջ աշխարհում ավելի քան 800 միլիոն մարդ սովի մատնված է եղել: Նման տվյալներ հրապարակել է ՄԱԿ-ի գլխավոր...
18:07 26/07/2021Հուշ-ցերեկույթ՝ նվիրված պատերազմում զոհված փոխգնդապետ Արմեն Միքայելի Օհանյանի 50-ամյակին3-րդ զորամիավորման զորամասերից մեկում տեղի է ունեցել հուշ-ցերեկույթ՝ նվիրված Արցախյան 44-օրյա պատերազմում հերոսաբար զոհված փոխգնդապետ Արմեն Միքայելի Օհանյանի 50-ամյակին: Պաշտպանության...
14:18 23/07/2021Տոկիոյում մեկնարկում են պատմության մեջ ամենաարտասովոր օլիմպիական խաղերըԱյսօր Տոկիոյում կմեկնարկեն ամառային օլիմպիական խաղերը: Այն կտևի մինչև օգոստոսի 8-ը, որին կմասնակցեն ավելի քան 200 երկրների շուրջ 11 հազար մարզիկներ: Ենթադրվում էր, որ Տոկիոյի օլիմպիական խաղերը պետք է...

09:25 28/11/2014Thousands of Greeks protesting government's austerity measures in AthensThe protests reportedly involving at least 30,000 people are largely triggered by the government's austerity program, planned layoffs and the 2015 budget project.
18:16 27/11/2014The mug color that makes your coffee taste sweeterTaste can be influenced by a variety of factors from the color and cutlery to emotion and price.
09:13 27/11/2014Ebola vaccine 'promising,' say scientists after human trialThe first human trial of an experimental vaccine against Ebola suggests that it is safe and may help the immune system to combat the virus.
18:16 26/11/2014Lullabies may help babies' memoriesA new study revealed that babies are much more likely to remember good times than negative experiences.
09:20 26/11/2014Ferguson protests spread across USDemonstrations from New York to Seattle were mostly peaceful, with protesters chanting and waving placards.
18:33 25/11/2014Thinking life’s not fair will only make you fatPeople who have negative thoughts are less likely to get themselves to the gym, according to a new study.
09:18 25/11/2014Iran nuclear talks: Optimism as deadline is extendedThe US and Iran say they are confident of reaching a deal over Tehran's nuclear programme after agreeing a seven-month extension to talks, the BBC reported.
09:15 25/11/2014Central Asian glaciers may melt up to 80 percent due to warming - World BankThe surface of glaciers in Central Asia could decrease up to 80 percent in the second half of the 21st century because of global warming.
18:42 24/11/2014Why some people are naturally immune to HIVWith any virus, even devastating ones like Ebola and HIV, there are people who are exposed, often repeatedly, but somehow they never become infected or develop symptoms of disease.
13:32 24/11/2014System of a Down to give concert in Yerevan (video)System of a Down will perform in Armenian capital Yerevan next year, according to the band’s Facebook page.
09:16 24/11/2014Iran nuclear talks enter most decisive 24 hoursAfter the last round of talks in Oman, held on November 10-11, the contested issues include Arak reactor, sanctions, uranium enrichment, transparency, and former military research.
15:31 22/11/2014Could coffee help treat a cocaine addiction?Caffeine can block the changes in the brain associated with cocaine use, researchers found.
12:28 22/11/2014Temperatures to drop by 4-6 degreesPrecipitation is expected in most regions of the country on November 22-25, and in the eastern regions on November 26.
09:05 22/11/2014US, Turkey to continue support to Syrian ‘moderate opposition’ - White HouseAccording to the White House, Biden and Davutoglu discussed "the fight against ISIL in Iraq and Syria" during their Friday meeting in Ankara.
09:02 22/11/2014Nuclear talks: Iran says 'no new ideas' on tableIran's foreign minister has said he heard "no new ideas" as talks on Tehran's nuclear programme stretched into the evening in Vienna, the BBC reported.
18:41 21/11/2014Soda or energy drinks: Which is worse for kids' health?Between the bright colors, cartoons, commercials, and accessibility, energy drinks and sodas are a health hazard for children.
09:20 21/11/2014US anti-Ebola military effort may last over 6 months – PentagonOver 2,500 US military personnel are currently deployed in West Africa as a part of Operation United Assistance.
16:43 20/11/2014How a bad relationship can, quite literally, break your heartWhile a happy marriage provides support and enhances physical health, experts believe the stress of an unhappy marriage can cause depression.
09:43 20/11/2014Prince Charles condemns Der Zor church destruction during visit to London’s Armenian churchPrince Charles condemned the destruction of the Der Zor Armenian Genocide Memorial during a visit Wednesday to the St.
09:16 20/11/2014Positive results in Ebola fighting efforts – USAIDAccording to the latest WHO data, Ebola has killed a total of 5,177 people.