17:04 25/02/2021Մենք՝ որպես բժշկական հանրություն, կանգնած ենք մեր ազգի, մեր բանակի կողքին. Չարչյան«Բժիշկները միշտ եղել են ժողովրդի կողքին, միշտ եղել են բանակի կողքին, նրանք ապաքաղաքական մարդիկ են, բայց դա երբեք չի նշանակել, որ մենք չենք ունեցել մեր քաղաքացիական դիրքորոշումը»,- այսօր Ազատության...
09:33 25/02/2021«Ճիչը» կտավի վերին անկյունում գրությունն արված է հենց Մունկի կողմիցԴա հաստատվել է Նորվեգիայի ազգային թանգարանի ուսումնասիրությամբ։
13:21 24/02/2021Թվիթերը հեռացրել է Հայաստանի կառավարության հետ կապված 35 հաշիվներԹվիթերը հայտարարել է, որ բացահայտել են հաշիվների չորս ցանցեր` կապված պետությունների տեղեկատվական գործողությունների հետ։ Նշվում է, որ բացահայտած ցանցերը վերաբերում են անկախ, պետությանն առնչվող...
10:30 24/02/2021Մահացել է բանաստեղծ Լոուրենս ՖեռլինգետտինՄահացել է ամերիկացի բանաստեղծ Լոուրենս Ֆեռլինգետտին: Այս մասին հայտնում է «Գազետա.ռու»-ն՝ հղում տալով բանաստեղծի ընտանիքի անդամներին։ Ֆեռլինգետտին մահացել է տանը՝ Սան Ֆրանցիսկոյում, 101 տարեկան...
10:24 24/02/2021ԱՀԿ. Վերջին շաբաթվա ընթացքում կորոնավիրուսի նոր շտամների աշխարհագրությունն ընդլայնվել էԱվելի վարակիչ VOC 202012/01 կորոնավիրուսը, որն ի սկզբանե հայտնաբերվել էր Մեծ Բրիտանիայում, անցյալ շաբաթ հայտնաբերվել է ևս յոթ երկրներում։ Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի «բրիտանական շտամով»...
17:29 23/02/2021Վիկտոր Համբարձումյանի չստացած երեք Նոբելյան մրցանակներըԳԱԱ Վ.Համբարձումյանի անվան Բյուրականի աստղադիտարանի տնօրեն Արեգ Միքայելյանը համոզված է, որ հանրահայտ սատղագետ և աստղաֆիզիկոս Վիկտոր Համբարձումյանը երեք անգամ կարող էր արժանանալ Նոբելյանի մրցանակի:...
12:00 22/02/2021«Եկավ Արտավազդ Փելեշյանը... Եկավ և աստված տա, որ չգնա»«Բացառիկ կինոհանճար» Արտավազդ Փելեշյանի ծննդյան օրն է
11:10 22/02/2021Հայաստանցի օգտատերերն ավելի քիչ են ֆիշինգային գրոհների ենթարկվել. «Կասպերսկի»Հայաստանում ֆիշինգային գրոհների 2020-ին բախվել է օգտատերերի 10,34%-ն այն դեպքում, երբ Վրաստանում նման օգտատերերի բաժինը կազմել է 9,69%, իսկ Ադրբեջանում՝ 10,89%։ «Կասպերսկի» ընկերության Հայաստանի...
10:47 22/02/2021Տոսկանայում բացվել է «Հայոց մայր» հուշարձանը՝ նվիրված Հայոց ցեղասպանության հարյուրամյակինԻտալիայի Տոսկանա քաղաքում նախօրեին բացվել է «Հայոց մայր» հուշարձանը՝ նվիրված Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին։ Այս մասին տեղեկացնում է Իտալիայում Հայաստանի դեսպանությունը: «Վիգեն Ավետիսի...
23:27 21/02/2021Իրավաբան. Ակներև է՝ դատարանը Սաղաթելյանին կալանավորելու որոշումը կայացրել է քաղաքական ճնշման տակՔաղաքագետ Հրանտ Մելիք-Շահնազարյանը, արձագանքելով ԱԺ աշխատակազմի նախկին ղեկավար Արա Սաղաթելյանին կալանավորելուն, գրում է.
14:49 21/02/2021Անկախ ԱԱԾ-ի գործողություններից՝ «Գագիկ Սողոմոնյան» ֆեյսբուքյան օգտատերը շարունակում է իր գրառումները. ՄելոյանՍահմանադրագետ Գոհար Մելոյանը գրում է. «Փաստորեն, ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը 2020 թվականի հոկտեմբերի կեսին՝ պատերազմի ամենաթեժ պահին, հարուցում է քրեական գործ` պարզելու «Գագիկ Սողոմոնյան»...
13:31 21/02/2021Boeing 777 օդանավի շարժիչը բռնկվել է թռիչքի ժամանակՈւղևորատար Boeing 777 օդանավոը, ամերիկյան Դենվեր քաղաքից օդ բարձրանալուց անմիջապես հետո կորցրել է աջ շարժիչի կաղապարը, որի բեկորները թափվել են բնակելի թաղամասերի վրա, իսկ շարժիչը բռնկվել է: BBC-ին...
14:21 20/02/2021Ոստիկանությունը խոչընդոտում է ֆուտուրիստական պերֆորմանս ներկայացման ցուցադրմանը. ՎԵՏՕ-ի անդամ«Չաուշեսկուների գնդակահարությունը կամ մահ դավաճաններին»
11:03 19/02/2021Պուտինն ու Էրդողանը քննարկել են Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ իրավիճակըՌուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հեռախոսազրույց է ունեցել Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հետ: Երկու կողմերն ընդգծել են տարբեր ոլորտներում ռուս-թուրքական փոխշահավետ կապերն էլ ավելի...
10:26 19/02/2021ՆԱՍԱ-ի մարսագնաց Perseverance-ը վայրէջք է կատարել կարմիր մոլորակի վրա470 միլիոն կիլոմետր ճանապարհ անցնելուց և իր թռիչքից 203 օր անց դեպի երկնային այլ մարմիններ ուղարկված ամենաբարդ սարքը` ՆԱՍԱ-ի մարսագնաց Perseverance-ը փետրվարի 18-ին հասավ կարմիր մոլորակ: Վայրէջքի...
13:21 18/02/2021Այս թաղամասում բնակվում է ԱԺ պատգամավոր, դավաճան Համազասպ Դանիելյանը. ակցիա«Yerevan.today»-ը գրում է. «Մի խումբ քաղաքացիներ ակցիա են իրականացրել ՀՀ Ազգային ժողովի «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Համազասպ Դանիելյանի բնակավայրի տարածքում՝ տարբեր տեղերում փակցնելով նրա...
10:10 18/02/2021Քաղաքապետարանում քնա՞ծ են մնացել. Տրանսպորտ չկա, ճանապարհները հայելի ենՄի քանի ժամ տեղացած ձյան պատճառով Երևանի՝ հատկապես բարձրադիր հատվածների բնակիչները աշխատանքի, դասի հասնելու խնդրի առաջ են կանգնել։ Համացանցում արված գրառումներն ու հրապարակած լուսանկարները վկայում...
10:18 17/02/2021Ամբողջ աշխարհում կորոնավիրուսից մահվան դեպքերը 10 տոկոսով նվազել են․ ԱՀԿՓետրվարի 8-15-ին, նախորդ մեկ շաբաթվա համեմատ, աշխարհում կորոնավիրուսից վարակվածների թիվը նվազել է 16 տոկոսով, իսկ մահացությունների թիվը՝ 10 տոկոսով: ՏԱՍՍ-ի հաղորդմամբ, տվյալները հրապարակել է...
18:00 16/02/2021Սոպրանո Նինա Մինասյանն առաջին անգամ ելույթ է ունեցել հայրենիքումՓետրվարի 13-ին և 14-ին կայացել է սիրո տոնին նվիրված երկու շքեղ գալա համերգներ՝ Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի նախաձեռնությամբ: Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբից հայտնում են, որ ելույթ...
16:15 16/02/2021Հայկական 3 վանքերն Իրանում․ France TV-ի ծավալուն ռեպորտաժըFrance TV-ն իր «Chrétiens orientaux» (Արևելյան քրիստոնյաները) հաղորդաշարերի շրջանակներում այս անգամ ներկայացրել է Իրանում գտնվող հայկական երեք վանքերի մասին ծավալուն ռեպորտաժ-ֆիլմը։ Ներկայացվում է...

09:08 05/05/2014Kenya buses hit by deadly twin blasts in NairobiThe buses were crowded at the time of the explosions, which police said were caused by improvised devices.
08:44 03/05/2014Canada museum to take 'exploding' whale corpsesWhales on the beaches of Rocky Harbour and Trout River were among several believed to have died in heavy ice.
09:05 02/05/2014Syria conflict: Deadly air strike on Aleppo marketThe Aleppo Media Center, which put the death toll at more than 40, said two residential buildings were destroyed.
09:25 01/05/2014Today is International Workers' DayMay 1, is also the traditional European Spring holiday of May Day.
09:18 01/05/2014White House pledges to display ‘Orphan Rug’The Obama Administration advised Adam Schiff and Senator Ed Markey that the White House will be making the Armenian Orphan Rug available for public display at an event to be held as early as Fall 2014
09:05 01/05/2014Twin blasts hit India express trainExplosions were reported in two carriages of the train, which was travelling from the Bangalore in the south to Guwahati in the north-east.
09:24 30/04/2014Missing plane MH370: Australia downplays wreckage claimAustralia-based marine survey company GeoResonance said on Tuesday it might have located the wreckage of a plane.
09:11 29/04/2014US-set Middle East peace deadline expiresDirect talks had resumed in July after a three-year hiatus but quickly became strained.
18:37 28/04/2014U.S. Armenians hold protest in front of Turkish Embassy in WashingtonHundreds of local families held a silent vigil in front of the Turkish Embassy on April 24th, protesting the Turkish Government's denial of the Armenian Genocide and calling for justice for this...
09:23 28/04/2014US storm triggers deadly tornadoesAt least five people have been killed by tornadoes as a huge storm system swept across the central and southern United States.
09:06 26/04/2014South Korea ferry: Divers find 48 bodies in single roomSome 183 bodies have been recovered from the Sewol, but scores of people are missing, presumed drowned.
17:04 25/04/2014RA ambassador to Iran: Armenian – Iranian relations may develop during Rohani’s presidency“Armenia supports the disposition of Iran in international institutions,” Grigor Araqelyan, the RA ambassador to Iran has told the Iranian IRNA news agency.
09:12 25/04/2014Malaysia to release MH370 reportFacing anger from families of Flight 370 passengers, Malaysia's Prime Minister said Thursday his government will release its preliminary report on the plane's disappearance.
10:19 24/04/2014All parties in Syria blocking aid, say Ban Ki-moonBan Ki-moon urged the Security Council to act to implement a resolution passed in February demanding greater access.
10:15 24/04/2014Genocide and evacuation of Armenian children from Ottoman Empire during 1915-1923As a result of the Armenian Genocide about 500 000 Armenian children were killed during 1915-1923 (they were burned, poisoned, strangled), some of them died of starvation and various epidemic...
20:22 23/04/2014CoE Commissioner: Fundamental human rights decline in AzerbaijanFreedom of expression, assembly and association are regrettably deteriorating in Azerbaijan, stated today Nils Muižnieks, Council of Europe Commissioner for Human Rights, while releasing his...
09:07 23/04/2014Brazil protesters in Rio clashes over dancer's deathThe unrest started after a dancer was killed by police who reportedly mistook him for a drug trafficker.
09:08 22/04/2014Mexico and Colombia hold Gabriel Garcia Marquez memorialsGarcia Marquez was cremated at a private family ceremony in Mexico City last week.
18:08 21/04/2014Top 3 foods for a longer lifeA study from University of California researchers discovered that common sense, good judgment, persistence, and commitment to hard work are some of the personality traits that predict a long life.
09:08 21/04/2014Egypt election: Sabahi sole challenger to SisiMr Sabahi, who came third in a 2012 poll, submitted his candidacy on Sunday, the final day of registration.