17:04 25/02/2021Մենք՝ որպես բժշկական հանրություն, կանգնած ենք մեր ազգի, մեր բանակի կողքին. Չարչյան«Բժիշկները միշտ եղել են ժողովրդի կողքին, միշտ եղել են բանակի կողքին, նրանք ապաքաղաքական մարդիկ են, բայց դա երբեք չի նշանակել, որ մենք չենք ունեցել մեր քաղաքացիական դիրքորոշումը»,- այսօր Ազատության...
09:33 25/02/2021«Ճիչը» կտավի վերին անկյունում գրությունն արված է հենց Մունկի կողմիցԴա հաստատվել է Նորվեգիայի ազգային թանգարանի ուսումնասիրությամբ։
13:21 24/02/2021Թվիթերը հեռացրել է Հայաստանի կառավարության հետ կապված 35 հաշիվներԹվիթերը հայտարարել է, որ բացահայտել են հաշիվների չորս ցանցեր` կապված պետությունների տեղեկատվական գործողությունների հետ։ Նշվում է, որ բացահայտած ցանցերը վերաբերում են անկախ, պետությանն առնչվող...
10:30 24/02/2021Մահացել է բանաստեղծ Լոուրենս ՖեռլինգետտինՄահացել է ամերիկացի բանաստեղծ Լոուրենս Ֆեռլինգետտին: Այս մասին հայտնում է «Գազետա.ռու»-ն՝ հղում տալով բանաստեղծի ընտանիքի անդամներին։ Ֆեռլինգետտին մահացել է տանը՝ Սան Ֆրանցիսկոյում, 101 տարեկան...
10:24 24/02/2021ԱՀԿ. Վերջին շաբաթվա ընթացքում կորոնավիրուսի նոր շտամների աշխարհագրությունն ընդլայնվել էԱվելի վարակիչ VOC 202012/01 կորոնավիրուսը, որն ի սկզբանե հայտնաբերվել էր Մեծ Բրիտանիայում, անցյալ շաբաթ հայտնաբերվել է ևս յոթ երկրներում։ Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի «բրիտանական շտամով»...
17:29 23/02/2021Վիկտոր Համբարձումյանի չստացած երեք Նոբելյան մրցանակներըԳԱԱ Վ.Համբարձումյանի անվան Բյուրականի աստղադիտարանի տնօրեն Արեգ Միքայելյանը համոզված է, որ հանրահայտ սատղագետ և աստղաֆիզիկոս Վիկտոր Համբարձումյանը երեք անգամ կարող էր արժանանալ Նոբելյանի մրցանակի:...
12:00 22/02/2021«Եկավ Արտավազդ Փելեշյանը... Եկավ և աստված տա, որ չգնա»«Բացառիկ կինոհանճար» Արտավազդ Փելեշյանի ծննդյան օրն է
11:10 22/02/2021Հայաստանցի օգտատերերն ավելի քիչ են ֆիշինգային գրոհների ենթարկվել. «Կասպերսկի»Հայաստանում ֆիշինգային գրոհների 2020-ին բախվել է օգտատերերի 10,34%-ն այն դեպքում, երբ Վրաստանում նման օգտատերերի բաժինը կազմել է 9,69%, իսկ Ադրբեջանում՝ 10,89%։ «Կասպերսկի» ընկերության Հայաստանի...
10:47 22/02/2021Տոսկանայում բացվել է «Հայոց մայր» հուշարձանը՝ նվիրված Հայոց ցեղասպանության հարյուրամյակինԻտալիայի Տոսկանա քաղաքում նախօրեին բացվել է «Հայոց մայր» հուշարձանը՝ նվիրված Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին։ Այս մասին տեղեկացնում է Իտալիայում Հայաստանի դեսպանությունը: «Վիգեն Ավետիսի...
23:27 21/02/2021Իրավաբան. Ակներև է՝ դատարանը Սաղաթելյանին կալանավորելու որոշումը կայացրել է քաղաքական ճնշման տակՔաղաքագետ Հրանտ Մելիք-Շահնազարյանը, արձագանքելով ԱԺ աշխատակազմի նախկին ղեկավար Արա Սաղաթելյանին կալանավորելուն, գրում է.
14:49 21/02/2021Անկախ ԱԱԾ-ի գործողություններից՝ «Գագիկ Սողոմոնյան» ֆեյսբուքյան օգտատերը շարունակում է իր գրառումները. ՄելոյանՍահմանադրագետ Գոհար Մելոյանը գրում է. «Փաստորեն, ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը 2020 թվականի հոկտեմբերի կեսին՝ պատերազմի ամենաթեժ պահին, հարուցում է քրեական գործ` պարզելու «Գագիկ Սողոմոնյան»...
13:31 21/02/2021Boeing 777 օդանավի շարժիչը բռնկվել է թռիչքի ժամանակՈւղևորատար Boeing 777 օդանավոը, ամերիկյան Դենվեր քաղաքից օդ բարձրանալուց անմիջապես հետո կորցրել է աջ շարժիչի կաղապարը, որի բեկորները թափվել են բնակելի թաղամասերի վրա, իսկ շարժիչը բռնկվել է: BBC-ին...
14:21 20/02/2021Ոստիկանությունը խոչընդոտում է ֆուտուրիստական պերֆորմանս ներկայացման ցուցադրմանը. ՎԵՏՕ-ի անդամ«Չաուշեսկուների գնդակահարությունը կամ մահ դավաճաններին»
11:03 19/02/2021Պուտինն ու Էրդողանը քննարկել են Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ իրավիճակըՌուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հեռախոսազրույց է ունեցել Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հետ: Երկու կողմերն ընդգծել են տարբեր ոլորտներում ռուս-թուրքական փոխշահավետ կապերն էլ ավելի...
10:26 19/02/2021ՆԱՍԱ-ի մարսագնաց Perseverance-ը վայրէջք է կատարել կարմիր մոլորակի վրա470 միլիոն կիլոմետր ճանապարհ անցնելուց և իր թռիչքից 203 օր անց դեպի երկնային այլ մարմիններ ուղարկված ամենաբարդ սարքը` ՆԱՍԱ-ի մարսագնաց Perseverance-ը փետրվարի 18-ին հասավ կարմիր մոլորակ: Վայրէջքի...
13:21 18/02/2021Այս թաղամասում բնակվում է ԱԺ պատգամավոր, դավաճան Համազասպ Դանիելյանը. ակցիա«Yerevan.today»-ը գրում է. «Մի խումբ քաղաքացիներ ակցիա են իրականացրել ՀՀ Ազգային ժողովի «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Համազասպ Դանիելյանի բնակավայրի տարածքում՝ տարբեր տեղերում փակցնելով նրա...
10:10 18/02/2021Քաղաքապետարանում քնա՞ծ են մնացել. Տրանսպորտ չկա, ճանապարհները հայելի ենՄի քանի ժամ տեղացած ձյան պատճառով Երևանի՝ հատկապես բարձրադիր հատվածների բնակիչները աշխատանքի, դասի հասնելու խնդրի առաջ են կանգնել։ Համացանցում արված գրառումներն ու հրապարակած լուսանկարները վկայում...
10:18 17/02/2021Ամբողջ աշխարհում կորոնավիրուսից մահվան դեպքերը 10 տոկոսով նվազել են․ ԱՀԿՓետրվարի 8-15-ին, նախորդ մեկ շաբաթվա համեմատ, աշխարհում կորոնավիրուսից վարակվածների թիվը նվազել է 16 տոկոսով, իսկ մահացությունների թիվը՝ 10 տոկոսով: ՏԱՍՍ-ի հաղորդմամբ, տվյալները հրապարակել է...
18:00 16/02/2021Սոպրանո Նինա Մինասյանն առաջին անգամ ելույթ է ունեցել հայրենիքումՓետրվարի 13-ին և 14-ին կայացել է սիրո տոնին նվիրված երկու շքեղ գալա համերգներ՝ Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի նախաձեռնությամբ: Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբից հայտնում են, որ ելույթ...
16:15 16/02/2021Հայկական 3 վանքերն Իրանում․ France TV-ի ծավալուն ռեպորտաժըFrance TV-ն իր «Chrétiens orientaux» (Արևելյան քրիստոնյաները) հաղորդաշարերի շրջանակներում այս անգամ ներկայացրել է Իրանում գտնվող հայկական երեք վանքերի մասին ծավալուն ռեպորտաժ-ֆիլմը։ Ներկայացվում է...

18:30 25/05/2016Сборная Армении по футболу провела первую тренировку в СШАВ Лос-Анджелесе к команде присоединились также Генрих Мхитарян и Арас Озбилиз.
20:47 24/05/2016«Табличка на месте»: никакого переименования улицы имени Назарбаева в селе Арич Ширакской области Армении не былоНа данный момент в селе Арич Ширакской области Армении по-прежнему размещены четыре русскоязычные таблички.
14:03 24/05/2016Председателем Совета экспертов Ирана избран 90-летний аятолла Ахмад ДжанатиВ ходе сегодняшнего голосования кандидатуру аятоллы Ахмада Джанати поддержал 51 из 86 присутствовавших на заседании.
17:17 23/05/2016Оппозиция Турции требует от мирового сообщества бойкотировать режим ЭрдоганаЮксекдаг сказала, что партнеры официальной Анкары нередко закрывают глаза на ее действия и тем самым фактически поддерживают преступления.
15:08 23/05/2016Ученики центра «Тумо» впервые представили свои работы в СтепанакертеВыставка-портфолио в Степанакерте будет проводиться каждые шесть месяцев.
11:34 23/05/2016Марине Ароян: Реставрация музейных предметов – одна из наших серьезных проблемПо ее словам, Национальной галерее Армении, Музею истории Армении нужны лаборатории, оснащенные современным оборудованием.
15:54 21/05/2016В Орле открыли памятник маршалу БаграмянуОфициальные лица в своих вступительных словах отмечали, насколько это событие важно для города, о том, что ни один орловец не должен забывать своих героев.
13:45 21/05/2016В Ереване пройдет вечер тангоПрозвучат произведения Астора Пьяццоллы, Якоба Гаде, Мариано Мореса, Эдуардо Ароласа и других композиторов.
17:58 20/05/2016«Унесенный ветром»: главный флаг Азербайджана сдуло в мореДаже в разработанной Google Maps 3D-модели государственный символ Азербайджана был изображен разорванным.
12:07 20/05/2016Турецкая журналистка приговорена к 20 месяцам тюрьмы и лишена родительских прав за видео из судаЙылдыз, которая имеет двух дочерей в возрасте 4 месяцев и 6 лет, намерена опротестовать решение суда, которое она считает произволом, так как наказаны ее дети.
15:22 19/05/2016Бинали Йылдырым официально назван кандидатом на пост главы правящей партии ТурцииЛидер правящей партии Турции по традиции занимает пост премьер-министра.
14:05 18/05/2016Саакашвили пригрозил министру-азербайджанцу тюрьмой«Когда я был президентом, такие люди как Насиров сидели в тюрьме», - сказал Саакашвили на совещании во время визита Гройсмана в Одессу.
11:11 18/05/2016Глава ФИДЕ К.Илюмжинов предложил провести шахматный интернет-матч между Арменией и АзербайджаномИлюмжинов первым делом озвучил свое предложение президенту Армении Сержу Саргсяну, который, по его словам, с большим удовольствием принял его.
16:56 17/05/2016Иранский чиновник: Карабахский конфликт препятствует запуску железнодорожного коридора Иран – АрменияС экономической точки зрения эксплуатация железнодорожной линии Иран – Нахичеван – Армения крайне выгодна, и как армянская, так и азербайджанская сторона это признают.
13:22 16/05/2016Суд в Тбилиси приговорил к 7 годам тюрьмы 5 экс-чиновников Минобороны Грузии«Приговор вступит в силу сразу после его провозглашения. Решение можно обжаловать в апелляционном суде в течение недели», – заявил судья.
10:56 16/05/2016Экономику Турции ждет «медленная смерть» – Al-MonitorМеждународные инвестиционные банки также встревожены ситуацией в экономике Турции.
16:16 14/05/2016«Это вовсе не случайность»: курды гордо на себя взяли ответственность за подрыв военного вертолета в ТурцииТакже HPG утверждает, что при крушении вертолета «несколько солдат были убиты и ранены», а самим курдским бойцам «удалось захватить их оружие».
15:49 14/05/2016В Саудовской Аравии женщинам грозит тюрьма за проверку мобильного телефона мужа без его разрешенияПо словам юриста, женщина должна будет предстать перед судом, если против нее подадут соответствующий иск.
14:51 13/05/2016Президент Турции Р.Т.Эрдоган жаждет безграничной власти – The Financial TimesКак отмечает издание, на прошлой неделе Эрдоган выгнал премьер-министра Турции Ахмета Давутоглу, которого сам когда-то придирчиво выбирал.
19:59 12/05/2016Западные СМИ: Арцах готов вести решительный бой за свои землиПоддержка президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана дает президенту Азербайджана Ильхаму Алиеву карт-бланш на использование военной силы и средств против Арцаха.