10:31 16/02/2021Միխայիլ Գալուստյան. Կարող եմ զանգահարել Խաբիբին ու խնդրել Պուտինի հեռախոսահամարըԴերասան ու հումորիստ Միխայիլ Գալուստյանը խոսել է բացարձակ մարտական առաջնության (UFC) թեթև քաշային կարգի գործող չեմպիոն Խաբիբ Նուրմագոմեդովի հետ իր ծանոթության մասին: Մասնավորապես, Գալուստյանը նշել է,...
22:08 15/02/2021Ս․ Սարգսյան․Մենք երբեք չենք բանակցել,թե ինչ ենք տալու, մշտապես բանակցել ենք,թե ինչ ենք ստանալուՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը «Արմնյուզ» հեռուստաընկերությանը տված իր հարցազրույցում խոսելով պատերազմում ունեցած պարտության և բանակցային գործընթացում ունեցած ձախողումների մասին, մասնավորապես,...
14:26 15/02/2021Մեգանն ու արքայազն Հարրին երկրորդ երեխային են սպասումՍասեքսի դուքսն ու դքսուհին սպասում են իրենց երկրորդ երեխային, այս մասին հայտարարել է զույգի խոսնակը, գրում է BBC-ն։ «Հարրին և Մեգանը պատրաստվում են եղբայր կամ քույր պարգևել իրենց որդուն՝ Արչիին, որը...
12:36 15/02/2021Փորձագետ. Կորոնավիրուսի «բրիտանական շտամը» երեխաների մոտ վտանգավոր հիվանդություն է առաջացնումԿորոնավիրուսի բրիտանական շտամը, որը արագորեն տարածվում է Սլովակիայում, առանձնահատուկ վտանգ է ներկայացնում 21 տարեկանից ցածր երեխաների, դեռահասների և երիտասարդների համար։ Երկրի կլինիկաներում աճում է...
10:14 15/02/2021ՌԴ-ում ստեղծել են աշխարհում առաջին թեստ-համակարգը՝ կորոնավիրուսի «բրիտանական» շտամի հայտնաբերման համար«Ռոսպոտրեբնադզոր»-ի համաճարակաբանության կենտրոնական գիտահետազոտական ինստիտուտը ստեղծել և գրանցել է աշխարհում առաջին թեստ-համակարգը, որը հայտնաբերում է կորոնավիրուսի «բրիտանական» շտամը, փոխանցում է...
10:06 15/02/2021Հայ ուխտավորներն այցելել են Դադիվանքի վանական համալիրՓետրվարի 14-ին 15 հայ ուխտավոր այցելել է Արցախում գտնվող Դադիվանքի վանական համալիր։ Այս մասին հայտնում է ՌԴ պաշտպանության նախարարությունը։ Հայ ուխտավորներին ուղեկցել են ռուս խաղաղապահները։...
09:00 15/02/2021Մեկնարկում է Մեծ Պահքի շրջանըԱյն տևում է 48 օր` Բուն Բարեկենդանից մինչև Ս. Հարության (Զատկի) տոնի նախօրեն: Պահքի շրջանում օգտագործում են բացառապես բուսական ծագում ունեցող սննդամթերք:
19:45 13/02/2021Փետրվարի 14-ին կնշվի Բուն ԲարեկենդանըԱռաջավորաց պահքին նախորդող կիրակի օրը Հայ Առաքելական եկեղեցին նշում է Առաջավորաց պահքի բարեկենդանը, որը պահքի սկիզբն է: Այս տարի Առաջավորաց պահք սկսվում է հունվարի 15-ից։ Ըստ qahana.am-ի սովորաբար...
09:40 13/02/2021Չինաստանը հրաժարվում է ԱՀԿ-ին տալ կորոնավիրուսով վարակման վաղ դեպքերի մասին հում տվյալներըՉինաստանի իշխանությունները հրաժարվել են Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպությանը (ԱՀԿ) հում տվյալներ տրամադրել Չինաստանում կորոնավիրուսի վարակի վաղ դեպքերի մասին: ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին...
18:15 12/02/2021Բալետից գեղեցիկ ոչինչ չկա. Վիլեն ԳալստյանԲալետմայստեր Վիլեն Գալստյանն այսօր դարձավ 80 տարեկան
20:36 11/02/2021Ալբերտ Ազարյանն այսօր դարձավ 92 տարեկանԱշխարհռչակ մարմնամարզիկ Ալբերտ Վաղարշակի Ազարյանն այսօր դարձավ 92 տարեկան։ Նա ծնվել է 1929 թ. փետրվարի 11-ին։ ԽՍՀՄ սպորտի վաստակավոր վարպետ է(1954), ՀԽՍՀ վաստակավոր մարզիչ, ՀԽՍՀ ֆիզկուլտուրայի և...
16:45 10/02/2021Սախարովի հրապարակ. Ծուղա՞կ վարորդների համար, թե՞ ՃՈ-ի, քաղաքապետարանի անգործության հետևանքԵրևանի կենտրոնում ամեն օր տասնյակ վարորդներ խաբեության զոհ են դառնում։ Հանրապետության հրապարակից քիչ այն կողմ նրանք մեքենան կայանելու համար նախ վճարում են «պարկովշիկին», ապա մեկ ամիս անց՝ տուգանվում...
12:14 10/02/2021ՆԱՏՕ-ն ուժեղացնում է Վրաստանի և Ուկրաինայի աջակցությունըՀյուսիսատլանտյան դաշինքի գլխավոր քարտուղար Յենս Ստոլտենբերգն Ուկրաինայի վարչապետի հետ հանդիպումից հետո կայացած մամուլի ասուլիսի ընթացքում ևս մեկ անգամ խոսել է ՆԱՏՕ-ի համար Սև ծովի տարածաշրջանի...
10:52 10/02/2021«ԵԼ» ֆիլմը կցուցադրվի Utah Dance Film միջազգային փառատոնի շրջանակներում«ԵԼ» ֆիլմը հարյուրավոր պարային ֆիլմերի հայտերից անցել է լավագույն 40-ի մեջ և մայիսի 28 ,29 կցուցադրվի ԱՄՆ-ում Utah Dance Film միջազգային փառատոնի շրջանակներում։ Այս մասին հայտնում է ֆիլմի ռեժիսոր...
18:11 09/02/2021Շնորհակալագրեր ու կոչումներ՝ սպիտակ բանակին«Զինվորական բժիշկը հաղթում է, երբ ապաքինված զինվորը վերադառնում է շարք»
13:00 08/02/2021Ջազ նվագախումբը «Ռետրո ջազ» խորագրով համերգ կներկայացնիՀայաստանի պետական ջազ նվագախումբը կներկայանա «Ռետրո ջազ» խորագրով համերգով։ Փետրվարի 19-ին և 20-ին, ժամը 19:00-ին Հայաստանի ճարտարապետների միության շենքի դահլիճում (Բաղրամյան 17) Ջազ նվագախմբի...
12:40 08/02/2021ՌԴ ԱԳՆ-ն «զարմացած է» այն բանից, թե ինչպես է գնահատել Բորելը Ռուսաստան կատարած այցի արդյունքներըՌուսական կողմը զարմացած է այն գնահատականներից, որոնք Եվրամիության դիվանագիտության ղեկավար Ժոզեպ Բորելը տվել է իր Մոսկվա այցին, որոնք տարբերվում են նրա նախորդ հայտարարություններից: Այս մասին Tass-ին...
09:15 08/02/2021Հայաստանը ռուսաստանցի տուրիստների համար պահանջված ուղղություն էՌուս փորձագետները պարզել են, որ Հայաստանը ռուսաստանցի տուրիստների համար պահանջված ուղղություն է։ Ռիա նովոստին գրում է, որ OneTwoTrip-ի ընկերության մասնագետները վերլուծել են ավիատոսմերի վերաբերյալ...
22:32 07/02/2021Փաշինյանի՝ արտահերթ ընտրության առաջարկը դրական արձագանք չի ստացել ԱԺ ընդդիմության կողմիցՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցությունն այսօր հանդիպում է ունեցել Նիկոլ Փաշինյանի հետ։ Խմբակցությունը տարածել է հայտարարություն, որում մասնավորապես ասվում է, որ այդ հանդիպման արդյունքում արտահերթ...
11:55 07/02/2021Արցախում կամավորները մաքրում են հուշարձանների տարածքներըԱրցախում մի խումբ երիտասարդ կամավորներ հանդես են եկել հայրենանվեր նախաձեռնությամբ՝ մաքրել շրջապատը աղբից: Արցախի Հանրային հեռուստաընկերության հաղորդմամբ, կամավորական փոքրիկ խմբի մաքրման աշխատանքները...

09:05 19/04/2014Mexico shaken by powerful earthquakeThe magnitude-7.2 quake was registered at a depth of 24km (15 miles), according to the US Geological Survey.
09:26 18/04/2014Author Gabriel Garcia Marquez diesThe cause of Garcia Marquez's death was not immediately known but he was recently hospitalised for a lung and urinary tract infection in Mexico City.
16:45 17/04/2014Eminent institution of Turkey decided: Mehmet Perinçek is not enough competent in Armenian caseThe leadership of one of the most famous universities in Turkey,"Kayseri-Erciyes", believes that Mehmet Perinçek, the Turkish historian, author of the book "The Armenian Case in 120 documents of...
09:12 17/04/2014India election: Voting starts on biggest polling dayPolling takes place in 121 seats in 12 states, including the key states of Karnataka, Rajasthan, Uttar Pradesh, Bihar, Maharashtra and West Bengal.
10:16 16/04/2014Today is World Voice DayThe aim is to demonstrate the enormous importance of the voice in our daily lives, as a tool of communication, and as an application of a large number of sciences.
09:15 16/04/2014South Korea ferry rescue under wayA major rescue operation is under way after a ferry carrying 476 people capsized and then sank off South Korea.
09:11 15/04/2014NSA stories take Pulitzer PrizeThe Guardian and Washington Post have shared the Pulitzer Prize for public service journalism for a series of stories on US electronic spying.
23:02 14/04/2014xxxxIran’s spiritual leader’s representative sets condition for President of AzerbaijanImam Hassan Juma Ardabil Ameli, representative of Iran's spiritual leader Ayatollah Ali Khamenei, in connection with the visit of Azerbaijani President Ilham Aliyev to Iran made a statement in which...
09:07 14/04/2014Syria's Assad claims upper hand in war 'turning point'He said that his army was winning what he called "the war against terror."
09:08 12/04/2014Clashes as police evict squatters in Rio de JaneiroMore than 1,500 police officers had arrived at dawn to evict nearly 5,000 people from the site, belonging to a telecommunication company.
09:11 11/04/2014Israel to impose sanctions against Palestinian AuthorityPalestinian chief negotiator Saeb Erekat has condemned the move as "Israeli hijacking" and "theft."
09:15 10/04/2014Italy rescues 1,000 migrants in a dayThe migrants, who included women and children, had set off from the North African coast and were not equipped with life jackets.
16:46 09/04/2014Azerbaijan assumes leadership in Council of Europe, while arbitrary arrest, torture, unfair trials are reality in this countryInternational human rights organization Amnesty International is launching a campaign to obtain the release of 8 arrested youth activists in Azerbaijan, reads the website of the organization.
09:11 09/04/2014Colombian author Gabriel Garcia Marquez leaves hospitalA spokeswoman there said his health remained fragile because of his age.
09:10 08/04/2014Venezuela's Maduro agrees to Unasur-brokered opposition talksThe meeting was proposed by foreign ministers belonging to the South American regional group Unasur.
09:07 07/04/2014Plane search has 'best lead so far'An Australian vessel searching for the missing Malaysia Airlines plane has detected signals consistent with those from aircraft black boxes.
12:30 05/04/2014Buenos Aires to commemorate April 24 as ‘Day of the First Genocide of the 20th Century’The legislative council of Buenos Aires, Argentina’s capital city, issued a statement on Thursday, written by councilmembers Virginia Gonzalez Gass and Maria Raquel Herrero, commemorating April 24 as...
09:07 05/04/2014Brazil 'rescues' cruise workers from 'slave-like conditions'The operation was carried out the north-eastern city of Salvador, where the MSC Magnifica had docked for the day with more than 3,000 passengers.
14:12 04/04/2014Armenia - CIS leader in WEF report on ‘‘Global Enabling Trade Report 2014’’In the latest report of the World Economic Forum (WEF) titled “The Global Enabling Trade Report 2014”, Armenia is on a leading position among the CIS countries and is well ahead of Azerbaijan.
10:04 04/04/2014Today is World Stray Animals DayThis is a day for compassion, care and action for stray animals everywhere.