10:31 16/02/2021Միխայիլ Գալուստյան. Կարող եմ զանգահարել Խաբիբին ու խնդրել Պուտինի հեռախոսահամարըԴերասան ու հումորիստ Միխայիլ Գալուստյանը խոսել է բացարձակ մարտական առաջնության (UFC) թեթև քաշային կարգի գործող չեմպիոն Խաբիբ Նուրմագոմեդովի հետ իր ծանոթության մասին: Մասնավորապես, Գալուստյանը նշել է,...
22:08 15/02/2021Ս․ Սարգսյան․Մենք երբեք չենք բանակցել,թե ինչ ենք տալու, մշտապես բանակցել ենք,թե ինչ ենք ստանալուՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը «Արմնյուզ» հեռուստաընկերությանը տված իր հարցազրույցում խոսելով պատերազմում ունեցած պարտության և բանակցային գործընթացում ունեցած ձախողումների մասին, մասնավորապես,...
14:26 15/02/2021Մեգանն ու արքայազն Հարրին երկրորդ երեխային են սպասումՍասեքսի դուքսն ու դքսուհին սպասում են իրենց երկրորդ երեխային, այս մասին հայտարարել է զույգի խոսնակը, գրում է BBC-ն։ «Հարրին և Մեգանը պատրաստվում են եղբայր կամ քույր պարգևել իրենց որդուն՝ Արչիին, որը...
12:36 15/02/2021Փորձագետ. Կորոնավիրուսի «բրիտանական շտամը» երեխաների մոտ վտանգավոր հիվանդություն է առաջացնումԿորոնավիրուսի բրիտանական շտամը, որը արագորեն տարածվում է Սլովակիայում, առանձնահատուկ վտանգ է ներկայացնում 21 տարեկանից ցածր երեխաների, դեռահասների և երիտասարդների համար։ Երկրի կլինիկաներում աճում է...
10:14 15/02/2021ՌԴ-ում ստեղծել են աշխարհում առաջին թեստ-համակարգը՝ կորոնավիրուսի «բրիտանական» շտամի հայտնաբերման համար«Ռոսպոտրեբնադզոր»-ի համաճարակաբանության կենտրոնական գիտահետազոտական ինստիտուտը ստեղծել և գրանցել է աշխարհում առաջին թեստ-համակարգը, որը հայտնաբերում է կորոնավիրուսի «բրիտանական» շտամը, փոխանցում է...
10:06 15/02/2021Հայ ուխտավորներն այցելել են Դադիվանքի վանական համալիրՓետրվարի 14-ին 15 հայ ուխտավոր այցելել է Արցախում գտնվող Դադիվանքի վանական համալիր։ Այս մասին հայտնում է ՌԴ պաշտպանության նախարարությունը։ Հայ ուխտավորներին ուղեկցել են ռուս խաղաղապահները։...
09:00 15/02/2021Մեկնարկում է Մեծ Պահքի շրջանըԱյն տևում է 48 օր` Բուն Բարեկենդանից մինչև Ս. Հարության (Զատկի) տոնի նախօրեն: Պահքի շրջանում օգտագործում են բացառապես բուսական ծագում ունեցող սննդամթերք:
19:45 13/02/2021Փետրվարի 14-ին կնշվի Բուն ԲարեկենդանըԱռաջավորաց պահքին նախորդող կիրակի օրը Հայ Առաքելական եկեղեցին նշում է Առաջավորաց պահքի բարեկենդանը, որը պահքի սկիզբն է: Այս տարի Առաջավորաց պահք սկսվում է հունվարի 15-ից։ Ըստ qahana.am-ի սովորաբար...
09:40 13/02/2021Չինաստանը հրաժարվում է ԱՀԿ-ին տալ կորոնավիրուսով վարակման վաղ դեպքերի մասին հում տվյալներըՉինաստանի իշխանությունները հրաժարվել են Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպությանը (ԱՀԿ) հում տվյալներ տրամադրել Չինաստանում կորոնավիրուսի վարակի վաղ դեպքերի մասին: ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին...
18:15 12/02/2021Բալետից գեղեցիկ ոչինչ չկա. Վիլեն ԳալստյանԲալետմայստեր Վիլեն Գալստյանն այսօր դարձավ 80 տարեկան
20:36 11/02/2021Ալբերտ Ազարյանն այսօր դարձավ 92 տարեկանԱշխարհռչակ մարմնամարզիկ Ալբերտ Վաղարշակի Ազարյանն այսօր դարձավ 92 տարեկան։ Նա ծնվել է 1929 թ. փետրվարի 11-ին։ ԽՍՀՄ սպորտի վաստակավոր վարպետ է(1954), ՀԽՍՀ վաստակավոր մարզիչ, ՀԽՍՀ ֆիզկուլտուրայի և...
16:45 10/02/2021Սախարովի հրապարակ. Ծուղա՞կ վարորդների համար, թե՞ ՃՈ-ի, քաղաքապետարանի անգործության հետևանքԵրևանի կենտրոնում ամեն օր տասնյակ վարորդներ խաբեության զոհ են դառնում։ Հանրապետության հրապարակից քիչ այն կողմ նրանք մեքենան կայանելու համար նախ վճարում են «պարկովշիկին», ապա մեկ ամիս անց՝ տուգանվում...
12:14 10/02/2021ՆԱՏՕ-ն ուժեղացնում է Վրաստանի և Ուկրաինայի աջակցությունըՀյուսիսատլանտյան դաշինքի գլխավոր քարտուղար Յենս Ստոլտենբերգն Ուկրաինայի վարչապետի հետ հանդիպումից հետո կայացած մամուլի ասուլիսի ընթացքում ևս մեկ անգամ խոսել է ՆԱՏՕ-ի համար Սև ծովի տարածաշրջանի...
10:52 10/02/2021«ԵԼ» ֆիլմը կցուցադրվի Utah Dance Film միջազգային փառատոնի շրջանակներում«ԵԼ» ֆիլմը հարյուրավոր պարային ֆիլմերի հայտերից անցել է լավագույն 40-ի մեջ և մայիսի 28 ,29 կցուցադրվի ԱՄՆ-ում Utah Dance Film միջազգային փառատոնի շրջանակներում։ Այս մասին հայտնում է ֆիլմի ռեժիսոր...
18:11 09/02/2021Շնորհակալագրեր ու կոչումներ՝ սպիտակ բանակին«Զինվորական բժիշկը հաղթում է, երբ ապաքինված զինվորը վերադառնում է շարք»
13:00 08/02/2021Ջազ նվագախումբը «Ռետրո ջազ» խորագրով համերգ կներկայացնիՀայաստանի պետական ջազ նվագախումբը կներկայանա «Ռետրո ջազ» խորագրով համերգով։ Փետրվարի 19-ին և 20-ին, ժամը 19:00-ին Հայաստանի ճարտարապետների միության շենքի դահլիճում (Բաղրամյան 17) Ջազ նվագախմբի...
12:40 08/02/2021ՌԴ ԱԳՆ-ն «զարմացած է» այն բանից, թե ինչպես է գնահատել Բորելը Ռուսաստան կատարած այցի արդյունքներըՌուսական կողմը զարմացած է այն գնահատականներից, որոնք Եվրամիության դիվանագիտության ղեկավար Ժոզեպ Բորելը տվել է իր Մոսկվա այցին, որոնք տարբերվում են նրա նախորդ հայտարարություններից: Այս մասին Tass-ին...
09:15 08/02/2021Հայաստանը ռուսաստանցի տուրիստների համար պահանջված ուղղություն էՌուս փորձագետները պարզել են, որ Հայաստանը ռուսաստանցի տուրիստների համար պահանջված ուղղություն է։ Ռիա նովոստին գրում է, որ OneTwoTrip-ի ընկերության մասնագետները վերլուծել են ավիատոսմերի վերաբերյալ...
22:32 07/02/2021Փաշինյանի՝ արտահերթ ընտրության առաջարկը դրական արձագանք չի ստացել ԱԺ ընդդիմության կողմիցՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցությունն այսօր հանդիպում է ունեցել Նիկոլ Փաշինյանի հետ։ Խմբակցությունը տարածել է հայտարարություն, որում մասնավորապես ասվում է, որ այդ հանդիպման արդյունքում արտահերթ...
11:55 07/02/2021Արցախում կամավորները մաքրում են հուշարձանների տարածքներըԱրցախում մի խումբ երիտասարդ կամավորներ հանդես են եկել հայրենանվեր նախաձեռնությամբ՝ մաքրել շրջապատը աղբից: Արցախի Հանրային հեռուստաընկերության հաղորդմամբ, կամավորական փոքրիկ խմբի մաքրման աշխատանքները...

09:58 10/05/2016Президент Турции подал в суд на главу немецкого издательского дома Axel SpringerГлава медиаконцерна публично поддержал автора оскорбительного для турецкого президента стихотворения.
16:14 09/05/2016Арис Казинян: Ошаканская битва убила дух персидской армии и стала залогом дальнейших блистательных победЭнергичный вождь немало значил в деле защиты крепости, и Паскевич решил действовать с должной настойчивостью, но осторожно.
17:03 07/05/2016Арис Казинян: В августе 1827 г. персидская армия вознамерилась ликвидировать главный символ армянской веры – Эчмиадзинский кафедралОб этом армянский журналист и исследователь Арис Казинян пишет в своей книге «Ереван: С крестом или на кресте».
14:16 06/05/2016СМИ: Отставка премьера Турции угрожает миграционному соглашению с ЕСЕС опасается, что с уходом Давутоглу Анкара не будет заниматься обещанными реформами.
10:49 06/05/2016Отставка Давутоглу говорит о стремлении президента Турции Эрдогана получить больше власти – The New York Times«Демократия как автобус: когда ты приезжаешь туда, куда тебе надо, ты выходишь», – вспоминают журналисты слова Эрдогана.
12:08 05/05/2016Слухи об отставке Ахмета Давутоглу обрушили курс турецкой лирыО вероятности скорой отставки Ахмета Давутоглу 4 мая агентству Reuters сообщили сразу несколько источников в правящей Партии справедливости и развития Турции.
15:58 04/05/2016В России осужден примкнувший к «Исламскому государству» азербайджанецВ столице Башкирии перед судом предстал воевавший на стороне исламистов в Сирии участник международной террористической организации «Исламское государство».
12:31 04/05/2016Представитель МИД России: Складывается впечатление, что Турция хочет восстановить какую-то былую мощь Османской империи«К сожалению, какой трек ни возьми – Крым, Сирия, беженцы, терроризм, национальный вопрос и т.д., – везде мы видим абсолютно деструктивную роль турецкого руководства», – сказала Мария Захарова.
15:03 03/05/2016«Dallas Morning News»: Армения привлекает своей историей, традициями, уникальной церковной архитектурой и древними хачкарами«Куда бы вы ни пошли, вы услышите о Геноциде, в результате которого более 1,5 миллиона армян погибли от рук турок в 1915-1920 гг.», – пишет издание.
10:43 03/05/2016Дебаты в парламенте Турции закончились массовой дракойВсе началось со словесной перепалки между представителем правящей партии и депутатом от прокурдской оппозиции.
16:05 02/05/2016Посольство Армении в Грузии в курсе инцидента между армянской и грузинской молодежью: Юрий Варданян посетит Самцхе-ДжавахкДля прояснения полной картины случившегося посольство Республики Армения в Грузии уже обратилось к соответствующим органам.
13:46 30/04/2016Обнародован состав армянского национального жюри конкурса «Евровидение - 2016»В состав армянского национального жюри вошли певцы Айко и Эрик, продюсер Наира Гюрджинян, DJ Dale (Вардан Бабаян) и модельер Аревик Симонян.
10:00 30/04/2016Глава Европарламента: В конфликте с курдами Турция не сможет победить военным путемПредседатель Европарламента Мартин Шульц резко раскритиковал политику турецких властей.
09:23 30/04/2016Иран: на парламентских выборах лидируют сторонники президента Х.РоуханиСторонники президента могут получить от 33 до 40 из 68 мест, не распределенных по итогам первого тура выборов.
20:45 29/04/2016Представитель духовного лидера Ирана: В Азербайджане известные персоны сидят в тюрьмах по необоснованным обвинениямНовый список Центра мониторинга политзаключенных в Азербайджане: исключили 14 имен помилованных, добавили 25 новых.
14:45 29/04/2016Как в Армении отмечают международный день танца. Репортаж телеканала «МИР 24»Всего у армянского народа около полутора тысяч национальных танцев. Им учат уже с детства. Начиная с пятого класса, уроки народных танцев – в обязательной школьной программе.
15:49 28/04/2016Бывший командир КСИР: Иран должен по всем фронтам пересмотреть отношения с ТурциейРанее президент Ирана Хасан Роухани, министр иностранных дел страны Мохаммад Джавад Зариф и другие члены иранской делегации бойкотировали заключительное заседание саммита ОИС в Стамбуле.
15:06 27/04/2016Арис Казинян: Грибоедов называет Ереван «армянской столицей»Об этом армянский журналист и исследователь Арис Казинян пишет в своей книге «Ереван: С крестом или на кресте».
14:04 27/04/2016Легендарный шансонье Шарль Азнавур посетил центр креативных технологий «Тумо» в ЕреванеШансонье ознакомился также с работами студентов «Тумо», посмотрел анимации стартапа Yelling Animation Studio, посвященные теме Геноцида армян.
12:18 27/04/2016Главы Минобороны Армении и Ирана обсудили в Москве перспективы развития сотрудничества оборонных ведомств двух странБыло обоюдно отмечено, что итоги апрельской четырехдневной войны вновь доказали невозможность решения карабахского конфликта военным путем.