15:14 08/10/2020Թշնամուն պատճառվել են կենդանի ուժի զգալի կորուստներ, խոցվել է 9 միավոր զրահատեխնիկա. ՊՆ խոսնակՊՆ մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Հակառակորդն անընդհատ ձեռնարկում է հարձակման փորձեր, որոնք մատնվում են անհաջողության: Այսպիսով՝ ժամը 14:00-ի սահմաններում հակառակորդը...
14:53 08/10/2020Որդիս, ում նկարն այս օրերին լայն տարածում գտավ աշխարհում, անմահացավ. Ալբերտ Հովհաննիսյանի հայրԱդրբեջանի կողմի սանձազերծված պատերազմում զոհվել է նաև ժամկետային զինծատայող Ալբերտ Հովհաննիսյանը, ում նկարը համացանցում պտտվում էր՝ որպես «պատերազմի սիմվոլ»։ «Հարգելի՛ հայրենակիցներ, Իմ որդին՝ Ալբերտ...
11:03 07/10/2020Հայերի բողոքի ակցիան Բրյուսելում ԵՄ կառույցների դիմաց․ Մենք Ձեզ մեղադրում ենք, ԱՄՈ՛ԹՐոպեներ այց, Եվրախորհրդարանը լիագումար նիստի շրջանակներում կքննարկի Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտում վերսկսված ռազմական բախումների հարցը:
10:24 07/10/2020«Ժողովուրդ ջան ձեր տուլիկները հասել է, մերսի ամեն ինչի համար». առաջնագծիցԱռաջնագծում կռվող տղաներն ասում են՝ ամուր կանգնած ենք սահմանին, ոչ մի բանի պակաս չունենք: «Ամեն ինչ լավ է լինելու, մինչև վերջ գնալու ենք: Ամբողջ դրությունը մեր ձեռքում է»,- ասում են զինվորները:...
17:16 06/10/2020Արցախցի փոքրիկների՝ խաղաղության տորթերը պատրաստ ենԵրևանում գործող Ա. Սպենդիարյանի տուն-թանգարանում արցախցի փոքրիկներն իրենց ձեռքերով պատրաստեցին «Խաղաղության տորթ»՝ ի կոչ խաղաղության: Թանգարանում երեխաների համար կազմակերպվեց նաև շրջայց, մուլտերի...
14:08 05/10/2020Սա պետք է մեր վերջին կռիվը լինի, որից հետո մեր ժողովուրդն ապրի ճանաչված պետությունում. ԱռաջնագծիցՀայրենիքի պաշտպանության առաջնագծում
12:29 05/10/2020Լոս Անջելեսի քաղաքապետ․ Մենք կանգնած ենք Հայաստանի ժողովրդի կողքին«Լոս Անջելեսը հպարտ է, որ հայ ամենամեծ սփյուռքի տունն է: Մենք կանգնած ենք Հայաստանի ժողովրդի կողքին: Ես կոչ եմ անում Վաշինգտոնի մեր ղեկավարներին՝ վարել կայուն և խստապահանջ դիվանագիտություն, որն...
11:28 05/10/2020Բացառիկ կադրեր առաջնագծիցՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը հրապարակել է «Զինուժ» մեդիայի՝ շփման գծից պատրաստած տեսանյութը։ «Բացառիկ կադրեր առաջնագծից։ #ՀաղթելուԵնք»,- տեսանյութին կից գրել է նա։
09:30 05/10/2020Հերոսների սրերը կցուցադրվեն Հայաստանի պատմության թանգարանումՄուտքի տոմսերի ողջ հասույթը կփոխանցվի հայկական բանակին:
14:11 04/10/2020Մնացականյանը Ժոզեպ Բորելին ներկայացրել է ԼՂ հակամարտության գոտում իրադրության վերջին զարգացումներԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը հեռախոսազրույց է ունեցել ԵՄ արտաքին գործերի և անվտանգության քաղաքականության հարցերով բարձր ներկայացուցիչ Ժոզեպ Բորելի հետ
14:10 04/10/2020Ադրբեջանի կողմից թիրախավորված ՍտեփանակերտըԱդրբեջանը շարունակում է թիրախավորել Ստեփանակերտի խաղաղ բնակչությանը։ Հայկական միասնական տեղեկատվական կենտրոնը լուսանկարներ է հրապարակել Ստեփանակերտից։ Լուսանկարիչ` Կարապետ Սահակյան։ Հիշեցնենք՝...
11:16 04/10/2020Ադրբեջանը խաղաղ բնակավայրերը, Ստեփանակերտը թիրախավորել է միջազգային մարդասիրական իրավունքով արգելված զինատեսակներից. ՊԲՀակառակորդը շարունակում է խաղաղ բնակավայրերը, այդ թվում՝ մայրաքաղաք Ստեփանակերտը թիրախավորել միջազգային մարդասիրական իրավունքով արգելված զինատեսակներից: Արցախի Հանրապետության պաշտպանության...
11:05 04/10/2020Հրետակոծված ՍտեփանակերտըՍտեփանակերտում լույսը բացվել է կրկին հրետակոծությամբ։ Ադրբեջանական ագրեսիային թիրախում խաղաղ բնակիչն ու քաղաքացիական տարածքներն են։ Այս մասին գրել է Հայկական միասնական տեղեկատվական կենտրոնն ու...
08:18 04/10/2020«Էսօր մենք անում ենք անհնարինը, նամանավանդ առաջնագծում գտնվող տղաները»«Մենք հաղթելու ենք ու այսպես միշտ առաջ ենք գնալու»,- վստահ է կռվող զինծառայողը։
23:24 03/10/2020Հրետանավորները ոչնչացնում են Ադրբեջանի դիրքերը«Հաղթելու ենք պարտադիր»,- ասում են հրետանավորները ու շարունակում իրենց գործը։
19:05 03/10/2020Սիրիան Ադրբեջանի կառավարությանը կոչ է անում զգույշ լինել՝ թուրքական ծրագրի ծուղակը չընկնելու համարՍիրիայի ԱԳՆ հայտարարությունը
16:30 03/10/2020Աշխարհի մարդիկ, ոտքի կանգնեք և ձեր ձայնը տվեք Արցախին. Լյուբով ԿազարնովսկայաԱշխարհահռչակ ռուս օպերային երգչուհի Լյուբով Կազարնովսկայան հանդես է եկել Հայաստանին ու Արցախին սատարելու կոչով՝ իրադարձությունները անվանելով Թուրքիայի ու Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված արյունոտ սպանդ:...
14:05 03/10/2020Ադրբեջանի զրահատեխնիկայի խոցումը և վերջինիս ստորաբաժանման նահանջըԱրցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունը հակառակորդի զրահատեխնիկայի խոցումը և վերջինիս ստորաբաժանման նահանջը ներկայացնող տեսանյութ է հրապարակել։ Ավելի վաղ ՀՀ...
11:43 03/10/2020Զինվոր. «Զենքիս ռեմենի վրա ընկերոջս արյունն է ու ես վրեժ եմ լուծելու»Պաշտպանության նախարարության ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը հրապարակել է զինծառայողի լուսանկարն ու գրել.
09:51 03/10/2020«Մինչև վերջ գնալու ենք, դրանց սատկացնելու ենք, փռելու ենք». Հյուսիսային առաջնագծում«Ձեր հետ ենք հայ ժողովուրդ ջան»։

14:39 14/09/2015В проект бюджета Ирана на 2016-2017 годы заложена стоимость нефти в $50Министр нефти заявил, что страна будет продавать нефть независимо от мировых цен на энергоносители и вернет себе долю рынка объемом в 1 миллион баррелей в сутки.
11:03 14/09/2015Японский вулкан Асо выбросил огромный столб дыма и пеплаВулкан Асо, расположенный на японском острове Кюсю, утром в понедельник выбросил огромный столб дыма и пепла.
10:32 14/09/2015Понедельник в Армении объявлен нерабочим в связи с Днем поминовения усопшихПонедельник – 14 сентября – объявлен в Армении выходным днем. Такое решение было принято в ходе состоявшегося 30 июля заседания правительства РА. Правительство РА перенесло рабочий день с...
15:12 12/09/2015Фильм Ф. Акина «The Cut» о Геноциде армян выходит на экраны в Нью-Йорке и Лос-АнджелесеФильм немецкого режиссера турецкого происхождения Фатиха Акина «The Cut» («Шрам») о Геноциде армян в Османской империи 1915 года с 18 сентября выйдет на экраны в Нью-Йорке и Лос-Анджелесе.
11:22 12/09/2015Все подвергнутые приводу с проспекта Баграмяна в Ереване активисты освобожденыВсе подвергнутые сегодня рано утром приводу в отделения полиции города Еревана демонстранты освобождены.
10:23 12/09/2015Генассамблея ООН приняла инициированную Арменией резолюцию об объявлении 9 декабря Международным днем памяти жертв геноцидовА 27-го марта в Женеве, на 28-ой сессии Совета Организации Объединенных Наций по правам человека, консенсусом была принята инициированная Арменией Резолюция о предотвращении геноцида.
13:42 11/09/2015Как выращивают осетров у подножия Арарата. Репортаж телеканала «МИР 24»За каждой особью ухаживают, как за маленьким ребенком: кормят строго по часам три раза в сутки, в меню обязательно витамины и жиры.
11:37 11/09/2015Минздрав Армении: Большинство отравившихся школьников выписаны, но в Ширакской области зафиксированы новые случаиПресс-служба Минздрава РА сообщает, что накануне в инфекционную больницу города Гюмри поступили двое детей из общины Дзитанков.
12:42 10/09/2015Иранская художница пойдет под суд за рукопожатие с мужчинойПоступок художницы расценили как прелюбодеяние и непристойное поведение.
11:53 10/09/2015Погода в Армении: синоптики прогнозируют понижение температуры воздухаНа территории Армении 10-11 сентября прогнозируется погода без осадков, а 12-14 сентября в большинстве областей республики в вечерние часы и по ночам ожидаются кратковременные дожди и грозы.
15:43 09/09/2015Запах смерти – вовсе не метафора… Ученые выяснили компоненты «трупного смрада» и были шокированыУсопший пахнет свежескошенной травой до того, как его тело начинает разлагаться.
11:45 09/09/2015Бараку Обаме пришлось питаться останками лосося, которого не доел медведьТелеканал NBC во вторник представил видео со съемок передачи «Звездное выживание» (англ. «Running Wild») с известным ведущим и путешественником Беаром Гриллсом, в которых принял участие президент США...
14:22 08/09/2015В Японии мужчина избил человекоподобного робота за шуткуМужчина, находясь в состоянии алкогольного опьянения, ударил «эмоционального» робота Pepper, передает Газета.Ru.
11:42 08/09/2015Артур Алексанян стал двукратным чемпионом мира по греко-римской борьбеАрмянский борец Артур Алексанян выиграл золото на чемпионате мира по греко-римской борьбе в категории до 98 кг в Лас-Вегасе (США), став двукратным чемпионом мира.
10:13 08/09/2015Bloomberg: Санкции с Ирана, вероятно, будут сняты в первые три месяца 2016 годаМеждународное агентство по атомной энергии (МАГАТЭ), по информации агентства, завершит мониторинг ядерных объектов Ирана в январе-феврале.
14:52 07/09/2015Ю.Амано: МАГАТЭ пока не может гарантировать исключительно мирный характер иранской ядерной программыАмано также сообщил, что стороны приступили к осуществлению «дорожной карты» по прояснению возможных в прошлом военных аспектов иранской ядерной программы.
12:20 07/09/2015Толщина iPhone 7 составит всего 6 ммТолщина выходящего в 2016 году iPhone 7 составит всего 6 мм, что сделает его самым тонким смартфоном корпорации Apple.
18:01 05/09/2015Эксперт: Туркмения и Иран объединяются против Азербайджана на Каспийском мореИ в данном случае Баку как обладатель «непропорциональной» доли рискует столкнуться с единым ирано-туркменским фронтом.
11:24 05/09/2015Учения «Шант-2015»: ночью было созвано условное специальное заседание парламента АрменииВ рамках стратегических командно-штабных учений «Шант-2015» 5 сентября, в 01:30, в соответствии с п.13 ст.
12:03 04/09/2015Аспарез: Прогуливаясь по Арцаху, достаточно посмотреть в глаза ребенку, в улыбке которого сияет надежда на светлое будущее«Именно поэтому, отмечая 24-ю годовщину независимости Арцаха, мы должны осознать, что пути назад нет, и нет другого выбора для Арцаха, кроме независимости», – подчеркивает «Аспарез».