15:14 08/10/2020Թշնամուն պատճառվել են կենդանի ուժի զգալի կորուստներ, խոցվել է 9 միավոր զրահատեխնիկա. ՊՆ խոսնակՊՆ մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Հակառակորդն անընդհատ ձեռնարկում է հարձակման փորձեր, որոնք մատնվում են անհաջողության: Այսպիսով՝ ժամը 14:00-ի սահմաններում հակառակորդը...
14:53 08/10/2020Որդիս, ում նկարն այս օրերին լայն տարածում գտավ աշխարհում, անմահացավ. Ալբերտ Հովհաննիսյանի հայրԱդրբեջանի կողմի սանձազերծված պատերազմում զոհվել է նաև ժամկետային զինծատայող Ալբերտ Հովհաննիսյանը, ում նկարը համացանցում պտտվում էր՝ որպես «պատերազմի սիմվոլ»։ «Հարգելի՛ հայրենակիցներ, Իմ որդին՝ Ալբերտ...
11:03 07/10/2020Հայերի բողոքի ակցիան Բրյուսելում ԵՄ կառույցների դիմաց․ Մենք Ձեզ մեղադրում ենք, ԱՄՈ՛ԹՐոպեներ այց, Եվրախորհրդարանը լիագումար նիստի շրջանակներում կքննարկի Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտում վերսկսված ռազմական բախումների հարցը:
10:24 07/10/2020«Ժողովուրդ ջան ձեր տուլիկները հասել է, մերսի ամեն ինչի համար». առաջնագծիցԱռաջնագծում կռվող տղաներն ասում են՝ ամուր կանգնած ենք սահմանին, ոչ մի բանի պակաս չունենք: «Ամեն ինչ լավ է լինելու, մինչև վերջ գնալու ենք: Ամբողջ դրությունը մեր ձեռքում է»,- ասում են զինվորները:...
17:16 06/10/2020Արցախցի փոքրիկների՝ խաղաղության տորթերը պատրաստ ենԵրևանում գործող Ա. Սպենդիարյանի տուն-թանգարանում արցախցի փոքրիկներն իրենց ձեռքերով պատրաստեցին «Խաղաղության տորթ»՝ ի կոչ խաղաղության: Թանգարանում երեխաների համար կազմակերպվեց նաև շրջայց, մուլտերի...
14:08 05/10/2020Սա պետք է մեր վերջին կռիվը լինի, որից հետո մեր ժողովուրդն ապրի ճանաչված պետությունում. ԱռաջնագծիցՀայրենիքի պաշտպանության առաջնագծում
12:29 05/10/2020Լոս Անջելեսի քաղաքապետ․ Մենք կանգնած ենք Հայաստանի ժողովրդի կողքին«Լոս Անջելեսը հպարտ է, որ հայ ամենամեծ սփյուռքի տունն է: Մենք կանգնած ենք Հայաստանի ժողովրդի կողքին: Ես կոչ եմ անում Վաշինգտոնի մեր ղեկավարներին՝ վարել կայուն և խստապահանջ դիվանագիտություն, որն...
11:28 05/10/2020Բացառիկ կադրեր առաջնագծիցՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը հրապարակել է «Զինուժ» մեդիայի՝ շփման գծից պատրաստած տեսանյութը։ «Բացառիկ կադրեր առաջնագծից։ #ՀաղթելուԵնք»,- տեսանյութին կից գրել է նա։
09:30 05/10/2020Հերոսների սրերը կցուցադրվեն Հայաստանի պատմության թանգարանումՄուտքի տոմսերի ողջ հասույթը կփոխանցվի հայկական բանակին:
14:11 04/10/2020Մնացականյանը Ժոզեպ Բորելին ներկայացրել է ԼՂ հակամարտության գոտում իրադրության վերջին զարգացումներԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը հեռախոսազրույց է ունեցել ԵՄ արտաքին գործերի և անվտանգության քաղաքականության հարցերով բարձր ներկայացուցիչ Ժոզեպ Բորելի հետ
14:10 04/10/2020Ադրբեջանի կողմից թիրախավորված ՍտեփանակերտըԱդրբեջանը շարունակում է թիրախավորել Ստեփանակերտի խաղաղ բնակչությանը։ Հայկական միասնական տեղեկատվական կենտրոնը լուսանկարներ է հրապարակել Ստեփանակերտից։ Լուսանկարիչ` Կարապետ Սահակյան։ Հիշեցնենք՝...
11:16 04/10/2020Ադրբեջանը խաղաղ բնակավայրերը, Ստեփանակերտը թիրախավորել է միջազգային մարդասիրական իրավունքով արգելված զինատեսակներից. ՊԲՀակառակորդը շարունակում է խաղաղ բնակավայրերը, այդ թվում՝ մայրաքաղաք Ստեփանակերտը թիրախավորել միջազգային մարդասիրական իրավունքով արգելված զինատեսակներից: Արցախի Հանրապետության պաշտպանության...
11:05 04/10/2020Հրետակոծված ՍտեփանակերտըՍտեփանակերտում լույսը բացվել է կրկին հրետակոծությամբ։ Ադրբեջանական ագրեսիային թիրախում խաղաղ բնակիչն ու քաղաքացիական տարածքներն են։ Այս մասին գրել է Հայկական միասնական տեղեկատվական կենտրոնն ու...
08:18 04/10/2020«Էսօր մենք անում ենք անհնարինը, նամանավանդ առաջնագծում գտնվող տղաները»«Մենք հաղթելու ենք ու այսպես միշտ առաջ ենք գնալու»,- վստահ է կռվող զինծառայողը։
23:24 03/10/2020Հրետանավորները ոչնչացնում են Ադրբեջանի դիրքերը«Հաղթելու ենք պարտադիր»,- ասում են հրետանավորները ու շարունակում իրենց գործը։
19:05 03/10/2020Սիրիան Ադրբեջանի կառավարությանը կոչ է անում զգույշ լինել՝ թուրքական ծրագրի ծուղակը չընկնելու համարՍիրիայի ԱԳՆ հայտարարությունը
16:30 03/10/2020Աշխարհի մարդիկ, ոտքի կանգնեք և ձեր ձայնը տվեք Արցախին. Լյուբով ԿազարնովսկայաԱշխարհահռչակ ռուս օպերային երգչուհի Լյուբով Կազարնովսկայան հանդես է եկել Հայաստանին ու Արցախին սատարելու կոչով՝ իրադարձությունները անվանելով Թուրքիայի ու Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված արյունոտ սպանդ:...
14:05 03/10/2020Ադրբեջանի զրահատեխնիկայի խոցումը և վերջինիս ստորաբաժանման նահանջըԱրցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունը հակառակորդի զրահատեխնիկայի խոցումը և վերջինիս ստորաբաժանման նահանջը ներկայացնող տեսանյութ է հրապարակել։ Ավելի վաղ ՀՀ...
11:43 03/10/2020Զինվոր. «Զենքիս ռեմենի վրա ընկերոջս արյունն է ու ես վրեժ եմ լուծելու»Պաշտպանության նախարարության ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը հրապարակել է զինծառայողի լուսանկարն ու գրել.
09:51 03/10/2020«Մինչև վերջ գնալու ենք, դրանց սատկացնելու ենք, փռելու ենք». Հյուսիսային առաջնագծում«Ձեր հետ ենք հայ ժողովուրդ ջան»։

09:08 08/08/2013Shark found on New York subway carThe shark had blood on its mouth, as though it has recently been punctured by a fishing hook.
16:48 07/08/2013David Babayan: Azerbaijan is ruled by madmenAzerbaijan’s steps are absolutely beyond logic because it is impossible to imagine how a state could publish a list of personae non gratae including world renowned people, head of Artsakh President’s...
09:05 07/08/2013Egypt crisis: Fears of failure for foreign mediationFears are growing that the army will move in to break up two pro-Morsi sit-ins in Cairo, triggering further violence and bloodshed.
15:05 06/08/2013UN to invite Iran’s President Rohani to Disarmament ConferenceUN Deputy Secretary General Jan Kubish says the United Nations will soon invite Iran’s President Hassan Rohani to take part in the UN Disarmament Conference, Press TV reported.
09:06 06/08/2013Egypt diplomatic efforts gather paceUS senators John McCain and Lindsey Graham have joined top diplomats in Cairo to help find a peaceful solution to Egypt's political stalemate.
11:32 05/08/2013German boy finds 'a mummy' in grandmother's atticThe "mummy" was inside a sarcophagus complete with hieroglyphic adornments, packed in a wooden crate.
09:20 05/08/2013US senators to join Egypt talksMr McCain and Mr Graham are expected to land in the Egyptian capital on Monday evening for two days of negotiations.
08:53 03/08/2013US in worldwide travel alert after 'al-Qaeda threat'In a statement, the department said the potential for an attack was particularly strong in the Middle East and North Africa.
12:24 02/08/2013My Son Shall Be Armenian: Documentary on Armenian GenocideIn Syria, Hagop Goudsouzian films in Deir ez-Zor, where thousands of Armenians were said to have been killed.
09:02 02/08/2013US fury at Snowden's Russian asylumThe US has labelled Russia's decision to grant asylum to fugitive intelligence leaker Edward Snowden as "extremely disappointing."
09:13 01/08/2013UN chemical weapons inspectors to visit Syrian sitesThey are expected to investigate three locations of suspected use, including one in Khan al-Assal, outside Aleppo.
14:16 31/07/2013Turkey denies freezing recent agreements with EgyptThe Turkish Foreign Ministry denied earlier media reports that Turkey froze a number of agreements, which were signed with Egypt last year, the ministry said in a statement, according to RIA Novosti.
09:03 31/07/2013Manning verdicts are 'dangerous precedent' - AssangeMr Assange said the only victim in the case had been the US government's "wounded pride."
17:21 30/07/2013Turkey freezes certain agreements with EgyptBilateral agreements in the fields of transport, education and health care were frozen.
09:07 30/07/2013Israeli and Palestinian peace talks resume in WashingtonMr Kerry said it was a "very, very special" moment, as they broke the traditional Muslim fast for Ramadan.
14:00 29/07/2013Turkey’s Erdogan slams BBC and CNNTurkish Prime Minister Erdoğan has harshly condemned nearly every international actor for not voicing indignation for the deadly crackdown in Egypt in his remarks during a fast-breaking dinner...
13:11 29/07/2013First specialized shop ‘Made in Armenia’ opens in YerevanSimilar shops will be opened in Armenian provinces in the future if the project proves to be successful.
09:01 29/07/2013Italy coach plunge leaves 37 deadAt least 11 people have been injured, some of them seriously.
08:54 27/07/2013Erdogan threatens to sue Times over open letterRecep Tayyip Erdogan accused the Times of "renting out its pages for money."