09:43 28/09/2020Ստեփանակերտի ապաստարաններումՀայկական միասնական տեղեկատվական կենտրոնը ներկայացրել է լուսանկարներ Ստեփանակերտի ապաստարաններից: Լուսանկարիչներ` Արեգ Բալայան և Կարապետ Սահակյան: Հիշեցնենք՝ սեպտեմբերի 27-ին ժամը 07:15-ի...
01:27 28/09/20206-ամյակը՝ ապաստարանում«Ապաստարանում Արմենչիկի ծնունդն ենք նշել։ Արմենը սրանից լավ ծնունդների ա արժանի, բայց գոնե այսպես էլ կհիշվի։ 6 տարեկանն ա։ Եղած մոմերով էլ սարքել ենք, 2+4=6»,- ֆեյսբուքյան էջում գրել է Աշոտ...
18:42 27/09/2020Ադրբեջանի ԱԹՍ-ի խոցումը Ստեփանակերտի երկնքումԱրցախի պաշտպանության նախարարության յութուբթյան էջում տեսանյութ է հրապարակված՝ Ադրբեջանի ԱԹՍ-ի խոցումը Ստեփանակերտի երկնքում։ Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարի տեղակալ Արթուր Սարգսյանն...
14:42 27/09/2020Ստեփանակերտում ամենաբնակեցված հատվածում բնակվող ընտանիքը հրաշքով է փրկվելԱդրբեջանական զինուժի օդային հարձակումների թիրախը քաղաքացիական անձինք ու շինություններն են: Արցախի տեղեկատվական շտաբի տարածած տեսանյութը ներկայացնում է վաղ առավոտյան հակառակորդի հրետակոծության...
14:08 27/09/2020ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ․ Մենք խստորեն դատապարտում ենք ուժի գործադրումը և ցավում ենք կյանքի անիմաստ կորստի համարԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովը (Ռուսաստան), Ստեֆան Վիսկոնտին (Ֆրանսիա), Էնդրյու Շոֆերը (ԱՄՆ) հանդես եկան հետևյալ հայտարարությամբ, որում ասվում է․ «Համանախագահները մտահոգությամբ են դիտում...
11:30 27/09/2020Թշնամու հարձակումից րոպեներ անց թուրքական ԶԼՄ-ներն ուղիղ եթերներ են տալիս առաջնագծիցԱյսօր առավոտյան ժամը 07:15-ի սահմաններում, Ադրբեջանը, օգտագործելով հրետանային միջոցներ ու հարվածային ԱԹՍ-ներ, հարձակման է անցել արցախա-ադրբեջանական ողջ շփման գծով։ Թշնամու հարձակումից կարճ ժամանակ...
11:26 27/09/2020Հայտարարել եմ ռազմական դրություն և համատարած զորահավաք տասնութից բարձր տարիքային խմբի համար. Արցախի նախագահ«Սիրելի՛ հայրենակիցներ, Ելնելով ստեղծված իրավիճակից՝ Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ է հրավիրվել: Հանդես գալով պատգամավորների առջև՝ հայտարարել եմ ռազմական դրություն և համատարած զորահավաք տասնութից բարձր...
11:13 27/09/2020Հայ երեխաների, կանանց և ԼՂ ողջ բնակչության կյանքն ու առողջությունը իրական վտանգի տակ են. ՀՀ ՄԻՊՄարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը տարածել է հայտարարություն. «Վաղ առավոտից սահմանագծի ողջ երկայնքով Ադրբեջանը նախաձեռնել է անկանոն ռազմաօդային և հրետանային ագրեսիվ հարձակումներ Լեռնային...
09:38 27/09/2020Կարեն Վրթանեսյան. Այսօր մենք բոլորս Հայաստանի աշխարհազորն ենք«Ռազմինֆո» մասնագիտացված կայքի համակարգող, տեղեկատվական անվտանգության փորձագետ Կարեն Վրթանեսյանը գրում է.
10:28 26/09/2020Դեմո օրվա ընթացքում ներկայացվելու են «Traction» ծրագրի 9 շրջանավարտ-ընկերություններըՍեպտեմբերի 30-ին՝ ժամը 20:00-ին, Հայաստանի ստարտափ ակադեմիան անցկացնելու է Դեմո օր՝ ներկայացնելու իր «Traction» ծրագրի 9 շրջանավարտ-ընկերություններին։ Մենթորության վրա հիմնված 10-շաբաթյա այս ծրագիրը...
09:28 26/09/2020Այցելուն հայտնվում է հենց նկարի «ներսում»Ռուսական արվեստի թանգարանում կկայանա «Մեկ գլուխգործոցի վիրտուալ աշխարհում» ծրագրի շնորհանդեսը
09:00 26/09/2020Կոմիտաս վարդապետի ծննդյան օրն է«Նա պիտի ապրի հայ ժողովրդով, հայ ժողովուրդը պիտի ապրի նրանով, ինչպես այսօր, այնպես էլ հավիտյան»
13:31 25/09/2020Հարավային Կովկասում ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչ․ Կարևոր է լարվածությունը թուլացնելՀարավային Կովկասում և Վրաստանի ճգնաժամի հարցերով ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչ Տոյվո Կլաարը երկօրյա այցով գտնվում է Ադրբեջանում, որտեղ, ինչպես արդեն հայտնել էինք, հանդիպել է նախագահ Ալիևին։ «ԵՄ-ն մեծ...
09:15 25/09/2020Բոտիչելիի հազվագյուտ կտավը կվաճառվի Sotheby's աճուրդում«Առաջիկա տարիներին դժվար թե գտնվի Վերածննդի դարաշրջանի այսպիսի նշանակալից և գեղեցիկ նկար ձեռք բերելու մեկ այլ հնարավորություն», - ասել է աճուրդի տան համադրողը։
17:48 24/09/2020Կամերային կենտրոնը Կոմիտասի ծննդյան օրը բացօթյա համերգ կկազմակերպիԿամերային երաժշտության ազգային կենտրոնը Կոմիտասի ծննդյան օրը բացօթյա համերգ կկազմակերպի։ Կենտրոնից մանրամասնում են, որ սեպտեմբերի 26-ին, ժամը 19։30 Կոմիտասի անվան կամերային երաժշտության տան այգում...
16:50 24/09/2020Զեկույց. Եվս 150 միլիոն երեխա հայտնվել է աղքատության մեջ կորոնավիրուսային համավարակի պատճառովԿորոնավիրուսային համավարակով պայմանավորված՝ կտրուկ աճել է բազմաչափ աղքատության մեջ ապրող երեխաների թիվը՝ հասնելով գրեթե 1,2 միլիարդի։ Սրա մասին է խոսվում ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի և Սեյվ դը Չիլդրենի նոր...
15:33 24/09/2020Ինչպիսի զբոսանքն է ազդում տրամադրության վրաՍան-Ֆրանցիսկոյի Կալիֆորնիական համալսարանում և Դուբլինի Տրինիտի-քոլեջում անցկացված հետազոտությունը ցույց է տվել, որ պարբերական «երկյուղածությունը» հրաշքներ է գործում մարդկանց հոգեկան առողջության...
09:17 24/09/2020Կարխիվացվի «Հայֆիլմի» տարածքում գտնվող ողջ ժապավենային, ձայնագրային և փաստագրական նյութերըՀայաստանի ազգային կինոկենտրոնը սկսել է հավաքագրել, արխիվացնել և ուսումնասիրել նախկին «Հայֆիլմ» կինոստուդիայի տարածքում գտնվող ողջ ժապավենային, ձայնագրային և փաստագրական նյութերը։ Կինոկենտրոնից...
16:04 23/09/2020100 և ավելի բուժաշխատողները մոտ օրերս կպարգևատրվեն. Մանե Գևորգյան12 բուժաշխատողներ ներկայացվել են պետական պարգևի սեպտեմբերի 21-ին, իսկ 100 և ավելի բուժաշխատողները մոտ օրերս կպարգևատրվեն վարչապետի հուշամեդալով և շնորհակալագրով: Վարչապետի մամուլի խոսնակ Մանե...

13:16 17/07/2013Aleppo University withdraws Erdogan’s honorary doctorateThe council of Aleppo University has announced the withdrawal of an honorary doctorate in international relations that the university awarded to Turkish Prime Minister Recep Tayyip Erdogan in 2009,...
09:07 17/07/2013UN says Syria refugee crisis worst since RwandaUN refugee chief Antonio Guterres said refugee numbers had not risen "at such a frightening rate" since the 1994 genocide in Rwanda.
09:04 16/07/2013Morsi supporters clash with policeThe clashes came after a senior US envoy said Egypt had been given a "second chance" to create a democracy.
14:11 15/07/2013Snowden nominated for Nobel Peace Prize by Swedish professorBecause of his bravery, Snowden \'helped to make the world a little bit better and safer,\' Professor Stefan Svallfors wrote.
09:46 15/07/2013Journalist: Snowden has more documents that could harm U.S.Glenn Greenwald of the Guardian told an Argentine newspaper, La Nacion, that releasing more information to hurt the United States is not Snowden's goal.
09:44 15/07/2013US envoy Burns in Cairo for talksWashington says Mr Burns will urge "an end to all violence and a transition leading to an inclusive, democratically elected civilian government."
09:07 13/07/2013Russian Chelyabinsk meteorite pieces go under microscopeThe fragments represent just a small portion of the remains of the 17m-diameter body that struck the Earth's atmosphere in a spectacular trail of light over the city of Chelyabinsk.
09:04 13/07/2013French train crash: Rescue goes on at Bretigny-sur-OrgeThe intercity train had just left Paris and was heading towards Limoges when it derailed, crashing into a station platform.
09:22 12/07/2013Edward Snowden case: US rebukes ChinaChina said Hong Kong - which allowed to leave Mr Snowden to Russia - had acted in accordance with the territory's law.
13:49 11/07/2013Another cartoon of Erdogan in Turkey’s CumhuriyetThe cartoon, composed of two parts, depicts Erdogan looking at his reflection in a kitchen knife and asking if there is someone stronger than him.
09:00 11/07/2013Air temperature will not changeThe air temperature will be +33+35 in daytime and +25+27 in the evening.
14:13 10/07/2013Syunik’s new governor vows to justify people’s hopes“I am happy and inspired, and will try to justify people’s wishes and hopes."
09:07 10/07/2013Berlusconi anger at new court dateItaly's justice system is notoriously slow in dealing with appeals, and Tuesday's decision by the Court of Cassation drew a furious reaction from Mr Berlusconi's defence team.
18:51 09/07/2013Turkish PM Erdogan sues author İhsan EliaçıkPrime Minister Recep Tayyip Erdoğan is suing author İhsan Eliaçık over his accusations against the Turkish leader on Twitter, with the prime minister's lawyers submitting the lawsuit on behalf of...
09:06 09/07/2013Leaked report reveals Pakistan failures on Bin LadenA version of the report leaked to al-Jazeera says the killing of Bin Laden by US forces was a "criminal act of murder" ordered by the US president.
14:03 08/07/2013Artsakh hosts ‘TNJRE’ international music festivalFestival participants were delighted with the country. All of them said that they will be happy to visit Artsakh again.
10:52 08/07/2013Why an apple a day won't keep the dentist awayEven the traditional advice that apples were good for you because they contained high levels of vitamin C is now questionable.
10:22 08/07/201310th Annual Golden Apricot Film Festival kicks off in YerevanThe festival’s opening was marked by the unveiling of the world famous chansonnier Charles Aznavour’s star in Charles Aznavour Square in Yerevan.
09:03 08/07/2013San Francisco crash Boeing 'tried to abort landing'The flight from Seoul with 307 people fell short of the runway on Saturday, killing two and injuring dozens.
11:05 06/07/2013World Kiss Day is celebrated todayApproximately two decades ago this holiday has been adopted universally by UN, making 6th of July “The International Kissing Day or World Kiss Day.”