09:43 28/09/2020Ստեփանակերտի ապաստարաններումՀայկական միասնական տեղեկատվական կենտրոնը ներկայացրել է լուսանկարներ Ստեփանակերտի ապաստարաններից: Լուսանկարիչներ` Արեգ Բալայան և Կարապետ Սահակյան: Հիշեցնենք՝ սեպտեմբերի 27-ին ժամը 07:15-ի...
01:27 28/09/20206-ամյակը՝ ապաստարանում«Ապաստարանում Արմենչիկի ծնունդն ենք նշել։ Արմենը սրանից լավ ծնունդների ա արժանի, բայց գոնե այսպես էլ կհիշվի։ 6 տարեկանն ա։ Եղած մոմերով էլ սարքել ենք, 2+4=6»,- ֆեյսբուքյան էջում գրել է Աշոտ...
18:42 27/09/2020Ադրբեջանի ԱԹՍ-ի խոցումը Ստեփանակերտի երկնքումԱրցախի պաշտպանության նախարարության յութուբթյան էջում տեսանյութ է հրապարակված՝ Ադրբեջանի ԱԹՍ-ի խոցումը Ստեփանակերտի երկնքում։ Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարի տեղակալ Արթուր Սարգսյանն...
14:42 27/09/2020Ստեփանակերտում ամենաբնակեցված հատվածում բնակվող ընտանիքը հրաշքով է փրկվելԱդրբեջանական զինուժի օդային հարձակումների թիրախը քաղաքացիական անձինք ու շինություններն են: Արցախի տեղեկատվական շտաբի տարածած տեսանյութը ներկայացնում է վաղ առավոտյան հակառակորդի հրետակոծության...
14:08 27/09/2020ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ․ Մենք խստորեն դատապարտում ենք ուժի գործադրումը և ցավում ենք կյանքի անիմաստ կորստի համարԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովը (Ռուսաստան), Ստեֆան Վիսկոնտին (Ֆրանսիա), Էնդրյու Շոֆերը (ԱՄՆ) հանդես եկան հետևյալ հայտարարությամբ, որում ասվում է․ «Համանախագահները մտահոգությամբ են դիտում...
11:30 27/09/2020Թշնամու հարձակումից րոպեներ անց թուրքական ԶԼՄ-ներն ուղիղ եթերներ են տալիս առաջնագծիցԱյսօր առավոտյան ժամը 07:15-ի սահմաններում, Ադրբեջանը, օգտագործելով հրետանային միջոցներ ու հարվածային ԱԹՍ-ներ, հարձակման է անցել արցախա-ադրբեջանական ողջ շփման գծով։ Թշնամու հարձակումից կարճ ժամանակ...
11:26 27/09/2020Հայտարարել եմ ռազմական դրություն և համատարած զորահավաք տասնութից բարձր տարիքային խմբի համար. Արցախի նախագահ«Սիրելի՛ հայրենակիցներ, Ելնելով ստեղծված իրավիճակից՝ Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ է հրավիրվել: Հանդես գալով պատգամավորների առջև՝ հայտարարել եմ ռազմական դրություն և համատարած զորահավաք տասնութից բարձր...
11:13 27/09/2020Հայ երեխաների, կանանց և ԼՂ ողջ բնակչության կյանքն ու առողջությունը իրական վտանգի տակ են. ՀՀ ՄԻՊՄարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը տարածել է հայտարարություն. «Վաղ առավոտից սահմանագծի ողջ երկայնքով Ադրբեջանը նախաձեռնել է անկանոն ռազմաօդային և հրետանային ագրեսիվ հարձակումներ Լեռնային...
09:38 27/09/2020Կարեն Վրթանեսյան. Այսօր մենք բոլորս Հայաստանի աշխարհազորն ենք«Ռազմինֆո» մասնագիտացված կայքի համակարգող, տեղեկատվական անվտանգության փորձագետ Կարեն Վրթանեսյանը գրում է.
10:28 26/09/2020Դեմո օրվա ընթացքում ներկայացվելու են «Traction» ծրագրի 9 շրջանավարտ-ընկերություններըՍեպտեմբերի 30-ին՝ ժամը 20:00-ին, Հայաստանի ստարտափ ակադեմիան անցկացնելու է Դեմո օր՝ ներկայացնելու իր «Traction» ծրագրի 9 շրջանավարտ-ընկերություններին։ Մենթորության վրա հիմնված 10-շաբաթյա այս ծրագիրը...
09:28 26/09/2020Այցելուն հայտնվում է հենց նկարի «ներսում»Ռուսական արվեստի թանգարանում կկայանա «Մեկ գլուխգործոցի վիրտուալ աշխարհում» ծրագրի շնորհանդեսը
09:00 26/09/2020Կոմիտաս վարդապետի ծննդյան օրն է«Նա պիտի ապրի հայ ժողովրդով, հայ ժողովուրդը պիտի ապրի նրանով, ինչպես այսօր, այնպես էլ հավիտյան»
13:31 25/09/2020Հարավային Կովկասում ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչ․ Կարևոր է լարվածությունը թուլացնելՀարավային Կովկասում և Վրաստանի ճգնաժամի հարցերով ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչ Տոյվո Կլաարը երկօրյա այցով գտնվում է Ադրբեջանում, որտեղ, ինչպես արդեն հայտնել էինք, հանդիպել է նախագահ Ալիևին։ «ԵՄ-ն մեծ...
09:15 25/09/2020Բոտիչելիի հազվագյուտ կտավը կվաճառվի Sotheby's աճուրդում«Առաջիկա տարիներին դժվար թե գտնվի Վերածննդի դարաշրջանի այսպիսի նշանակալից և գեղեցիկ նկար ձեռք բերելու մեկ այլ հնարավորություն», - ասել է աճուրդի տան համադրողը։
17:48 24/09/2020Կամերային կենտրոնը Կոմիտասի ծննդյան օրը բացօթյա համերգ կկազմակերպիԿամերային երաժշտության ազգային կենտրոնը Կոմիտասի ծննդյան օրը բացօթյա համերգ կկազմակերպի։ Կենտրոնից մանրամասնում են, որ սեպտեմբերի 26-ին, ժամը 19։30 Կոմիտասի անվան կամերային երաժշտության տան այգում...
16:50 24/09/2020Զեկույց. Եվս 150 միլիոն երեխա հայտնվել է աղքատության մեջ կորոնավիրուսային համավարակի պատճառովԿորոնավիրուսային համավարակով պայմանավորված՝ կտրուկ աճել է բազմաչափ աղքատության մեջ ապրող երեխաների թիվը՝ հասնելով գրեթե 1,2 միլիարդի։ Սրա մասին է խոսվում ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի և Սեյվ դը Չիլդրենի նոր...
15:33 24/09/2020Ինչպիսի զբոսանքն է ազդում տրամադրության վրաՍան-Ֆրանցիսկոյի Կալիֆորնիական համալսարանում և Դուբլինի Տրինիտի-քոլեջում անցկացված հետազոտությունը ցույց է տվել, որ պարբերական «երկյուղածությունը» հրաշքներ է գործում մարդկանց հոգեկան առողջության...
09:17 24/09/2020Կարխիվացվի «Հայֆիլմի» տարածքում գտնվող ողջ ժապավենային, ձայնագրային և փաստագրական նյութերըՀայաստանի ազգային կինոկենտրոնը սկսել է հավաքագրել, արխիվացնել և ուսումնասիրել նախկին «Հայֆիլմ» կինոստուդիայի տարածքում գտնվող ողջ ժապավենային, ձայնագրային և փաստագրական նյութերը։ Կինոկենտրոնից...
16:04 23/09/2020100 և ավելի բուժաշխատողները մոտ օրերս կպարգևատրվեն. Մանե Գևորգյան12 բուժաշխատողներ ներկայացվել են պետական պարգևի սեպտեմբերի 21-ին, իսկ 100 և ավելի բուժաշխատողները մոտ օրերս կպարգևատրվեն վարչապետի հուշամեդալով և շնորհակալագրով: Վարչապետի մամուլի խոսնակ Մանե...

13:51 18/08/2015Премьер Турции вернет президенту мандат на формирование правительстваНынешняя правящая в Турции Партия справедливости и развития (ПСР) стремилась создать коалицию с националистической партией после того, как в июне впервые с 2002 года потеряла парламентское большинство
13:25 18/08/2015Eurasianet.org: В Азербайджане ношение мужчинами шорт считается некультурным и нецивилизованнымВ Азербайджане ношение мужчинами шорт считается некультурным и нецивилизованным поведением, за которое можно навлечь на себя неудовольствие родных, друзей или даже прохожих на улице.
15:14 17/08/2015Посол: Армения готова активно сотрудничать с Ираном в IT-сфереМинистр Вайези отметил, что развитие отношений с соседними странами, в том числе с Арменией – один из приоритетов внешней политики президента ИРИ Хасана Роухани.
11:56 17/08/2015Погода в Армении: температура воздуха 17-18 августа понизится на 2-3 градусаВ период с 17 по19 августа территория Армении будет находиться под влиянием тропических воздушных масс, в частности в долинах и в предгорьях ожидается высокий риск возникновения пожара.
13:30 15/08/2015«Цой не умер. Он просто вышел покурить». В России вспоминают музыканта Виктора ЦояСегодня, 15 августа, исполняется 25 лет со дня смерти Виктора Цоя. В 1990 году музыкант погиб в автокатастрофе. Как передает НТВ.Ru, в Петербурге – родном городе Цоя – пройдут траурные мероприятия....
10:43 15/08/2015Научное издание Российской Империи о селе Варташен и быте живущих там удин, армян, евреев и татарСогласно преданию, по одной версии Варташен основан священником, удинским поэтом Вартаном и слово Варташен в переводе означает «село Вартана».
14:32 14/08/2015Уильям и Кейт просят прекратить преследовать 2-летнего принца ДжорджаГерцог и герцогиня Кембриджские через своего пресс-секретаря обратились к СМИ с просьбой уважать право на приватность их семьи и прекратить преследовать двухлетнего принца Джорджа.
11:32 14/08/2015Научное издание Российской Империи об армянском селе Варденис V века, традиции изготовления лаваша и озере СеванВесьма интересно описание процесса выпечки лаваша: «Когда из тундыра перестает выходить дым, хозяйка начинает печь лаваши. В богатых семьях из пшеничной муки, а в бедных – из ячменной».
12:14 13/08/2015Работы по строительству 3-й высоковольтной линии электропередачи Армения-Иран стартуют на следующей неделе«Убежден, что сотрудничество с Ираном, в частности в энергетической сфере, будет способствовать существенному росту объемов товарооборота между двумя странами», – сказал премьер.
15:33 12/08/2015Глава МИД ИРИ: Тегеран готов помочь соседним государствам в борьбе с терроризмом«Мы протягиваем руку сотрудничества всем ближним государствам ради противостояния терроризму», – сказал Зариф.
12:07 11/08/2015Научное издание Российской Империи о монастыре, основанном ап. Варфоломеем в нахичеванском армянском селе Верхние-АкулисыСтатья смотрителя Чайкендского (Геташенского) училища А. Туманова посвящена Монастырю св. Фомы, находящемуся в селе Верхние-Акулисы (Верин Агулис).
11:45 11/08/2015На аукционе продадут коллекцию фотографий со свадьбы принца Чарльза и ДианыЧастную коллекцию фотографий, сделанных на свадьбе британского принца Чарльза и леди Дианы Спенсер 29 июля 1981 года, продадут на аукционе в США.
16:20 10/08/2015Владимир Познер: Роман Бохджаляна «Девушки песчаного замка» о Геноциде армян – книга-открытие«И я глубоко убежден, что эту книгу следует читать в обязательном порядке вне зависимости от возраста, веры, отсутствия веры, национальности и так далее», – отметил Владимир Познер.
11:36 10/08/2015Twitter начала бороться с воровством шутокСоциальная сеть Twitter начала бороться с воровством шуток у пользователей социальной сети. Как передает RT, такое решение было принято после того, как жительница Калифорнии пожаловалась на...
14:15 08/08/2015Премьеры России и Грузии сделали заявления в 7-ю годовщину августовской войныКонфликт между Грузией и Южной Осетией вспыхнул в ночь с 7 на 8 августа 2008г.
12:53 08/08/2015В Британии пройдет забастовка мигрантовТысячи поляков, работающих в Великобритании, как ожидается, примут участие в первой в стране забастовке рабочих-мигрантов.
11:42 08/08/2015Подробности убийства оппозиционера Б.Немцова: стреляли из двух пистолетовХарактер ранений, полученных российским оппозиционным политиком Борисом Немцовым, не соответствует показаниям предполагаемого киллера.
12:05 07/08/2015Научное издание Российской Империи опубликовало исторические сведения об армянском селе 15 в. Кусапат в АрцахеОсобый интерес в статье представляет описание археологических памятников и молельных мест армян – жителей Касапета.
16:45 06/08/2015«Я вас не обрадую». Глава Сюника о своей возможной отставкеГубернатор Сюникской области Армении Сурен Хачатрян сегодня на брифинге с журналистами прокомментировал слухи о своей возможной отставке.
13:48 06/08/2015Швеция: пилот усмирил авиадебошира с помощью топораВ Швеции пилот вскрыл топором дверь туалета, в котором находился пьяный пассажир. Информацию передает РСН. Затем авиадебошира усадили в его кресло. За 10 минут до посадки мужчина отказался сесть в...