09:00 16/09/2020Ճապոնիան ռեկորդ է սահմանել՝ 100-ից բարձր տարիքի բնակիչների թվովՃապոնիայում ապրում է 100 և ավելի տարիքի ավելի քան 80 հազար մարդ: Այս մասին հայտարարել է երկրի առողջապահության նախարարությունը, գրում է Gazeta-ն։ Նշվում է, որ 2020 թվականին 41,8 հազար ճապոնացիներ նշել...
20:23 15/09/2020Կորոնավիրուսից ապաքինված մարդը կարող է վիրուսը տարածել մինչև 90 օր․ ՌոսպոտրեբնադզորCOVID-19-ից վերականգնված մարդը կարող է 90 օր տարածել վիրուսը, ինչի մասին վկայում են օտարերկրյա ուսումնասիրությունները։ Այս մասին, RT-ի հաղորդմամբ, ասել է Ռոսպոտրեբնադզորի ղեկավար Աննա Պոպովան: «Մենք...
10:58 15/09/2020Ոստիկանը՝ քաղաքացուն. «Պոպոկը սնունդ չի համարվում: Որևիցե մի հատա... բան է»Օգտատեր Վալերի Մանուչարյանը գրում է. «ՀՀ ոստիկանապետին խնդրում եմ թիվ 08920 ոստիկանի կրծքանշանը կրող ավագ ենթասպա Կարեն Մկրտչյանի մասնագիտական կարողությունները զարգացնելու, ինչպես նաև օգնելու նոր...
10:08 15/09/2020Փաշինյան. Հնարավոր է առանց կրթության ձեռք բերել «Յաշիկ» Մերսեդես, առանց կրթության հնարավոր չէ ստեղծել այնՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը մասնակցել է Երևանի Ռաֆայել Իշխանյանի անվան N 153 հիմնական դպրոցի բացման արարողությանը։ Այս մասին նա գրել է ֆեյսբուքյան իր էջում: Վերակառուցված դպրոցում սովորում է շուրջ...
09:29 15/09/2020TikTok-ը չի վաճառվի. ԱՄՆ-ում կհամագործակցի ամերիկյան Oracle Corp-ի հետTikTok-ը չի վաճառվի ԱՄՆ-ին: Չինական ByteDance ընկերությունը կհամագործակցի ամերիկյան Oracle Corp-ի հետ ԱՄՆ-ում ժամանցային վիդեոհավելվածի կիրառության համար: Այդ մասին հայտնել է «Ռոյթերս»...
09:05 15/09/2020Արամ Շահբազյանի «Չնչիկ» ֆիլմն ընդգրկվել է Բուսանի միջազգային կինոփառատոնի մրցութային ծրագրումՌեժիսոր Արամ Շահբազյանի «Չնչիկ» ֆիլմը կմասնակցի հոկտեմբերի 21-ից 30-ը կայանալիք, Ասիայի ամենաներկայացուցչական Բուսանի միջազգային կինոփառատոնի «Նոր հոսանքներ» (New Currents) մրցութային ծրագրում: Այս...
16:50 12/09/2020Մինչև վերջերս գրեթե նույն շրջանակները «մեղադրում» էին մանդատս չդնելու, իսկ հիմա՝ դնելու համար. ՋուլֆալակյանԵրրորդ օրն է, համբերատար ու հետաքրքրութամբ հետևում եմ պատգամավորական մանդատս վայր դնելու վերաբերյալ տարբեր գրառումների, վերլուծությունների, քննարկումների, գնահատականների: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր...
13:13 12/09/2020ԵՏՀ խորհուրդը լուծում է գտել հայկական տրանսպորտային միջոցների խնդրինԵվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի խորհուրդը հանձնարարել է Եվրասիական տնտեսական միության երկրների կառավարություններին ապահովել Հայաստանում և Ղրղզստանում գրանցված և Ռուսաստան ներմուծված մեքենաների հետ...
10:53 12/09/2020Տիտղոսակիր մարզիկներին պատվովճարներ կտրամադրվենԿԳՄՍ նախարարության առաջարկով` ՀՀ կառավարության 2015 թվականի օգոստոսի 13-ի N 925-Ն որոշման մեջ կատարվել են փոփոխություններ, ինչի արդյունքում Հայաստանի քաղաքացի հանդիսացող, սակայն Հայաստանի...
09:45 11/09/2020Հայաստանյան ընկերությունները կարող են մասնակցել հեռահաղորդակցության ոլորտում համաշխարհային մրցույթինՀեռահաղորդակցության միջազգային միությունը (ITU) հայտարարել է մրցույթ և ընդունում է հայտեր նորարարական փոքր և միջին ձեռնարկությունների (ՓՄՁ) 2020թ.
09:12 11/09/2020ԱՀԿ. Աշխարհում մոտ 180 կորոնավիրուսային պատվաստանյութեր են մշակվումՄիաժամանակ մի քանի երկիր պատվաստանյութ է ստեղծում կորոնավիրուսի դեմ: Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության գլխավոր տնօրեն Թեդրոս Գեբրեյեսուսը կայացած ճեպազրույցում ասել է, որ ներկայումս...
09:06 11/09/2020Ամերիկացիները սգում են սեպտեմբերի 11-ի ահաբեկչության 19-րդ տարելիցըՀազարավոր մարդիկ այսօր՝ սեպտեմբերի 11-ին, կհավաքվեն Նյու Յորքի կենտրոնում, Վաշինգտոնում և Փենսիլվանիա նահանգի Շենքսվիլ քաղաքում` հարգելու 2001թ-ի ահաբեկչության մոտ 3000 զոհերի հիշատակը: 19 տարի առաջ...
10:25 10/09/2020Կորոնավիրուսը նոր «տխուր» ռեկորդ է սահմանելՀամաձայն ամերիկյան Ջոնս Հոպկինսի համալսարանի, որը հաշվարկներ է անում միջազգային կազմակերպությունների, դաշնային և տեղական իշխանությունների տեղեկատվության հիման վրա, սեպտեմբերի 10-ին, աշխարհում...
09:41 10/09/2020ԵՄ-ն քննադատում է Մեծ Բրիտանիայի իշխանություններինԵվրահանձնաժողովի ղեկավար Ուրսուլա ֆոն դեր Լեյենը չորեքշաբթի օրը թվիթերյան գրառման միջոցով խորը մտահոգություն է հայտնել ԵՄ-ից դուրս գալու մասին պայմանագիրը խախտող օրինագիծ ընդունելու Մեծ Բրիտանիայի...
09:15 10/09/2020Ֆրանսիայի կառավարությունը մշակույթին աջակցելու համար 2 միլիարդ եվրո է հատկացնումՖրանսիայի կառավարությունը, որպես ֆինանսական աջակցություն, 2 միլիարդ եվրո է հատկացնում մշակույթի ոլորտին։ artguide.com-ի հաղորդմամբ, վերջերս հրապարակված վիճակագրության համաձայն, մշակույթի ոլորտը...
14:02 09/09/2020Քարդաշյանների ընտանիքի ռեալիթի շոուն փակվում է՝ 14 տարի եթերում լինելուց հետո«Քարդաշյանների ընտանիքը» ամերիկյան ռեալիթի շոուն փակվում է՝ 14 տարի եթերում լինելուց հետո: Այս մասին Instagram-ի իր էջում գրել է Քիմ Քարդաշյանը: «Ծանր սրտով, ամբողջ ընտանիքով կայացրեցինք այս դժվար...
12:46 09/09/2020Gucci-ի հայազգի մոդել Արմինե Հարությունյանը Իտալիայում համաժողովրդական բանավեճ է առաջացրելՀայազգի մոդել Արմինե Հարությունյանի «ոչ ավանդական» արտաքին տեսքը անցյալ շաբաթ Իտալիայում համաժողովրդական բանավեճ է առաջացրել գեղեցկության չափանիշների, նորաձևության տենդենցների շուրջ: Այդ մասին,...
12:34 09/09/2020Մեծ Բրիտանիան ընդունում է, որ «կխախտի միջազգային օրենքը» Brexit-ի հարցովԲրիտանիան պատրաստվում էր խախտել միջազգային նորմերը՝ հրաժարվելով Brexit-ի պայմանագրի որոշ հատվածներից։ Այս մասին, EU Observer-ի հաղորդմամբ, նախօրեին պատգամավորներին ասել է Հյուսիսային Իռլանդիայի...

10:24 23/07/2015В США отмечают Национальный день хот-дога: сосиска с кетчупом как главное блюдо американской кухниПриправу, остающуюся на руках, нельзя смывать, нужно облизать пальцы; ни в коем случае нельзя класть хот-дог на изящную фарфоровую посуду!
12:20 22/07/2015Источник в Минобороны Ирана: «Ядерное соглашение» открывает Тегерану доступ к более совершенным комплексам ПВО, чем С-300Комментируя возможные направления ирано-российского военного сотрудничества, он отметил, что Россия стремимся укрепить военное сотрудничество с Ираном.
15:56 21/07/2015Легенда футбола – Пеле – выписан из больницы после успешной операции на позвоночникеТрехкратный чемпион мира в составе сборной Бразилии по футболу Пеле сегодня был выписан из больницы, где он успешно перенес плановую операцию на позвоночнике.
10:53 21/07/2015Чемпион «нокаутировал» вице-президента США. Пользователи соцсетей в восторге от синяков на лице Джо БайденаБайден не выступал во время мероприятия, однако широко улыбался, сидя рядом с Бараком Обамой.
14:49 20/07/2015Вследствие взрыва в турецком городе Суруч погибли не менее 10 человекКак минимум десять человек погибли сегодня в результате взрыва в городе Суруч юго-восточной провинции Шанлыурфа Турции.
13:42 20/07/2015Уступок «Газпрому» не будет… «Игры» Анкары с Россией вокруг строительства «Турецкого потока» продолжаются«Москва видит в нас только транзитную страну. Для нас в этом нет никакого смысла. Мы заинтересованы в создании совместной системы поставок».
12:43 20/07/2015Погода в Армении: синоптики прогнозируют усиление жарыНа территории Армении в период с 20 по 21 июля прогнозируется погода без осадков. Однако 22 июля в большинстве областей республики, 22 июля – преимущественно в северных областях в вечерние часы и по...
13:06 18/07/2015В Ереване настоящий праздник: представители шоу-бизнеса Армении лично угостят участников Фестиваля арбузовСтоличная администрация подготовила награды и призы для участников конкурсов, в особенности для тех, кто представит на фестивале самый большой и самый маленький арбуз.
10:35 18/07/2015Истерика в Букингемском дворце: СМИ опубликовали фото с «нацистским приветствием» королевы ВеликобританииНа кадре видно, как королева-мать изображает жест, похожий на нацистское приветствие. Его повторяет принц Эдвард, будущий Эдуард VIII, а также дети.
16:47 17/07/2015Фильмы из Армении и Турции поделили приз на XII Международном кинофестивале «Золотой абрикос»Армянский и турецкий проекты «Мурат» и «К'аР» стали победителями XIV киноплатформы Армения-Турция в рамках XII Международного кинофестиваля «Золотой абрикос», который стартовал в Ереване 12 июля.
11:30 17/07/2015Хотя Кадырову «влетело от дорогой мамы», он все равно пригрозил жене разводом, если она подаст на стол продукты не из ЧечниОн добавил, что отныне на его столе не должно быть продуктов, произведённых за пределами Чечни, если аналогичные выпускаются в республике.
13:09 16/07/2015Иранский ученый назвал самое опасное направление политики Азербайджана по искажению историиПервым направлением, по словам иранского ученого, выступают труды, которые по заказу Азербайджана пишут зарубежные исследователи.
12:03 15/07/2015«Спасибо Роухани и Зарифу!» В Иране широко отпраздновали подписание с «шестеркой» грандиозного соглашения по ядерной программеПри этом СМИ подчеркивает, что в руках людей нет портретов представителей духовного руководства страны.
12:24 14/07/2015Из гетто нищеты, дискриминации и злоупотребления наркотиками можно вырваться лишь ценой здоровья. Доклад американских ученыхОднако ценой самоконтроля оказывается повышенный уровень гормонов стресса и тяжелые для здоровья нагрузки, приводящие к преждевременному старению клеток организма.
10:35 14/07/2015Почетный консул Украины в Турции Левент Айдын уволен за «любовь» к ПутинуПрекращены полномочия почетного консула Украины в Турции Левента Айдына. Об этом сообщает УНИАН. «Левент Айдын помог многим украинским гражданам, но есть вопрос принципа. Я принял решение прекратить...
13:47 13/07/2015Царский подарок Левона Айрапетяна: у Германа Стерлигова появился табун породистых карабахских скакуновМежду тем, российский предприниматель, миллиардер Герман Стерлигов явился на обещанную им пресс-конференцию в Нагорно-Карабахской Республике на одной из лошадей, подаренных Айрапетяном.
12:01 11/07/2015Глава МИД России С.Лавров под песню Шер послал воздушный поцелуй Интернет-пользователямСтоит отметить, что пользователи соцсетей по достоинству оценили задумку и чувство юмора сотрудников ведомства.
11:15 11/07/2015Погода в Армении: синоптики прогнозируют понижение температуры воздуха на 3-4 градусаСегодня, 11 июля, и 15 июля в северных районах Армении, а 12 и 13 июля в большинстве регионов республики в первой половине ночи и вечерние часы прогнозируются кратковременные дожди и грозы.
16:02 10/07/2015Михаил Саакашвили оскандалился, назначив своим заместителем 25-летнюю активистку Евромайдана – модельной внешности…Губернатор Одесской области отметил, что Марушевская известна своими клипами и телевизионными выступлениями на украинских и зарубежных телеканалах.