10:19 23/09/2020Մարիա Զախարովան՝ Լյուբով Ուսպենսկայայի նոր երգի խոսքերի հեղինակ․ «Я слишком тебя любила»«Երգի խոսքերն իմն են, ցավը՝ իրենը»
09:12 23/09/2020Նոբելյան մրցանակաբաշխությունը չեղարկվել էԱյս տարի Ստոկհոլմում Նոբելյան մրցանակի ավանդական հանձնման արարողությունը չի լինի: Այս որոշումը Նոբելյան կոմիտեն ընդունել է կորոնավիրուսային համաճարակի ֆոնին: kulturomania.ru կայքը, հղում անելով...
14:59 22/09/2020Մեծ Բրիտանիան կորոնավիրուսի նոր սահմանափակումներ է ներկայացնում՝ դեպքերի ալիքի դեմ պայքարելու համարՄեծ Բրիտանիայում պանդոկները, բարերը և հյուրընկալության այլ վայրերը հինգշաբթի օրը ստիպված կլինեն փակվել երեկոյան 10-ին, աշխատողներին խորհուրդ է տրվում աշխատել տնից, քանի որ Բրիտանիայի կառավարությունը...
11:01 22/09/2020Հայաստանի անկախության տոնի կապակցությամբ աշխարհի տարբեր անկյուններում ծածանվել է ՀՀ դրոշը․ Նիագարա, Բուրջ Խալիֆա․․․Սեպտեմբերի 21-ին Հայաստանի անկախության տոնի կապակցությամբ աշխարհի տարբեր անկյուններում հայտնի կառույցներն ու վայրերը ծածկվել են Հայաստանի դրոշի գույներով։ Հայաստանի Հանրապետության անկախության 29-րդ...
09:38 22/09/2020Եվրոպայում կորոնավիրուսի երկրորդ ալիքն է․ միջազգային մամուլի ուշագրավ հատվածներըCovid-19 Կորոնավիրուսի երկրորդ ալիք. Եվրոպայում մի շարք երկրներ տարեսկզբին բռնկումները հաջողությամբ դանդաղեցնելուց հետո COVID-19 դեպքերի վերածնունդ են տեսնում: Որոշ երկրներ, ինչպիսիք են Ալբանիան,...
17:51 21/09/2020Սեպտեմբերի 21-ը Վաշինգտոնում «Հայաստանի անկախության օր» է հռչակվելԱՄՆ մայրաքաղաք Վաշինգտոնի քաղաքապետը սեպտեմբերի 21-ը հռչակել է «Հայաստանի անկախության օր»։ ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպանությունը հրապարակել է Մյուրիել Բաուզերի հայտարարությունն ու շնորհակալություն հայտնել նրան։...
10:28 21/09/2020Մինսկում զանգվածային ձերբակալություններ, COVID-19-ի նոր սահմանափակումներ․ միջազգային լրահոսի ուշագրավ հատվածներըՔաղաքական Զանգվածային ձերբակալություններ՝ Մինսկի «Համերաշխության երթին»․ Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոյի տասնյակ հազարավոր ընդդիմադիրներ կիրակի օրը կրկին դուրս էին եկել Մինսկի փողոցները,...
10:16 21/09/2020Անկախության օրվա առթիվ Google-ն այսօր եռագույն էԱյսօր՝ սեպտեմբերի 21-ին, Հայաստանի Հանրապետության անկախության 29-ամյակի առթիվ, Գուգլը զարդարվել է հայկական եռագույնով։ Ծածանվող հայոց դրոշը գլխավորում է տեղեկատվական-որոնողական հարթակի գլխավոր էջը։...
18:00 19/09/2020«Փոքր մեղվի մեծ ճամփորդությունը»՝ երեխաների օգնությամբՍոս Սարգսյանի անվան Համազգային թատրոնի բեմում
11:08 19/09/2020«Եվրոպական եռյակը» կրկին մերժում է ԱՄՆ-ին՝ Իրանի դեմ պատժամիջոցներ կիրառելու հարցումԲրիտանիան, Ֆրանսիան և Գերմանիան կրկին մերժել են ԱՄՆ-ի նախաձեռնությունը՝ ուղղված Իրանի դեմ ՄԱԿ-ի պատժամիջոցները վերադարձնելուն։ ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդին ուղղված նամակում երկրները նշել են, որ...
09:07 19/09/2020Ամալ Քլունին հրաժարվել է պատվավոր պաշտոնիցԲրիտանացի իրավապաշտպան և իրավաբան Ամալ Քլունին հրաժարվել է մամուլի ազատության հարցերով Մեծ Բրիտանիայի հատուկ ներկայացուցչի պաշտոնից: ՏԱՍՍ-ի հաղորդմամբ, արտաքին գործերի նախարար Դոմինիկ Ռաաբին ուղարկած...
17:23 18/09/2020Վիկտոր Համբարձումյանի 112-ամյակը և Աստղագիտության օրը ՀայաստանումԱյսօր Բյուրականի աստղադիտարանում տոնական օր է. նշվում է հայ մեծանուն գիտնական Վ. Համբարձումյանի ծննդյան 112-ամյակը և աստղագիտության օրը Հայաստանում։ Վ. Համբարձումյանի ծննդյան օրը՝ սեպտեմբերի 18-ը,...
09:05 18/09/2020Այսօրվա հոսանքազրկումների մասին«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ընկերությունը տեղեկացնում է, որ սեպտեմբերի 18-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների էլեկտրամատակարարումը`...
20:58 17/09/2020Ինչպիսի՞ն է թունավոր ալկոգելի տեսքն ու պատմությունը.Yerevan.TodayYerevan.Today-ը գրում է. «Ակլոհոլային թունավորման արտառոց դեպքից հետո պարզվում է, որ նույն մահաբեր մեթիլային սպիտով նաև ալկոգել է պատրաստվել և մտել շուկա: Ինչես և սպասվում էր, այս մասին...
15:57 17/09/2020Եվրոպական խորհրդարան․ Սահմանել պատժամիջոցներ Բելառուսի նախագահի և Նավալնիին թունավորողների դեմ. Ալեքսանդր Լուկաշենկոն չի ճանաչվի Եվրախորհրդարանի կողմից Բելառուսի նախագահ, երբ նրա ներկայիս լիազորությունների ժամկետը լրանա նոյեմբերի 5-ին: ․ Եվրոպական խորհրդարանը դատապարտում է Բելառուսի...
15:19 17/09/2020Աճուրդում վաճառվել է Աթենքում 1896թ․տեղի ունեցած առաջին ժամանակակից օլիմպիական խաղերի արծաթե մեդալըԱթենքում 1896թ․տեղի ունեցած առաջին ժամանակակից օլիմպիական խաղերի արծաթե մեդալը առցանց աճուրդում վաճառվել է 65 625 դոլարով, գրում է ՀԱՕԿ-ը։ Նշվում է, որ այն պատկանել է ըմբշամարտի մրցումներում երկրորդը...
13:44 17/09/2020Դպրոցում մոտ մեկ ժամ դիմակ դնելուց հետո երեխան թքահոսություն ունի, դիմակը վնասել է դեմքը«Մինչև չմոխրանա...չի հասկանա էդ ցավը...իսկ երեխա չունեցողը՝ առհասարակ խոսելու իրավունք էլ չունի»:
12:54 16/09/2020Մարտից ի վեր 366 լրագրող է մահացել COVID-19-իցՎարակը խլեց լրատվամիջոցների աշխատողների կյանք 47 երկրներից: Բացի այդ, սպանվել է եւս 54 լրագրող: Այս մասին գրում է korrespondent-ը։ Մարտից ի վեր, աշխարհի 47 երկրներում առնվազն 366 լրագրող է մահացել...
09:12 16/09/2020Ճապոնիան նոր վարչապետ ունի․ միջազգային լրահոսի ուշագրավ հատվածներըՄիջազգային լրահոսի ուշագրավ հատվածները

12:54 06/08/2015У США есть возможность вернуть доверие народа Ирана – ЗарифРанее президент США Барак Обама заявил, что доверие к Америке как лидеру международной дипломатии будет подорвано, если конгресс отвергнет сделку с Ираном.
15:10 05/08/2015Вожатая лагеря в Арцахе гордится своими армянскими корнямиВожатая из арцахского лагеря Клаудия Леист- наполовину армянка, а на вторую - немка, рассказала, как привязалась к местным детям.
12:45 05/08/2015Путешественник из Австралии: Никто не знает, где находится Азербайджан, многие даже не знают, что это такоеНикто не знает, где находится Азербайджан. На самом деле, много людей даже не знают, что такое Азербайджан. Это город? Государство? Субконтинентальный крикетист? Об этом пишет путешественник и...
10:45 04/08/2015К 100-й годовщине Геноцида армян история армянского села Томарза переиздана на английском языкеВ Соединенных Штатах издана на английском языке книга проживающего в Висконсине Тороса Мадахчяна «Книга воспоминаний о Томарзе».
12:13 03/08/2015Переговоры о судьбе «Турецкого потока» отложены до конца осени – «Коммерсантъ»«Перевыборы в любом случае затянут процесс, при этом Турции, в отличие от “Газпрома”, спешить некуда», – говорит глава Совета по внешней и оборонной политике Федор Лукьянов.
11:57 01/08/2015Собака основателя Facebook Марка Цукерберга затмила новость о беременности его женыУ пса по кличке Бист (Зверь) есть собственная страница в Facebook, где на него подписаны более 2 млн поклонников.
11:10 31/07/2015День благодарности системному администратору: «бойцы невидимого фронта» отмечают профессиональный праздникПрофессия сисадмина сродни профессии врача – если все работает хорошо, о нем и не вспоминают, но если не работает – сисадмина вспоминают все и активно требуют помощи!
10:36 31/07/2015Минобороны НКР: Только за одну ночь ВС Азербайджана нарушили режим перемирия около 140 разВ ночь с 30 на 31 июля ВС Азербайджана продолжали нарушать режим перемирия вдоль линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил: за указанный период режим прекращения огня противником был...
12:01 30/07/2015Канувший в небытие малайзийский авиалайнер найден? Обломок из Индийского океана признали фрагментом Boeing 777После пропажи самолета в марте прошлого года, на борту которого находились 239 человек, началась масштабная поисковая операция, которую возглавляла следственная группа Австралии.
10:48 30/07/2015Армия обороны НКР дала соразмерный ответ и подавила активность ВС АзербайджанаВ ночь с 29 на 30 июля, хотя напряженность на передовой несколько снизилась, ВС Азербайджана продолжали нарушать режим перемирия вдоль линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил: за...
13:11 29/07/2015Минобороны НКР опровергло сообщения о сбитом ВС Азербайджана армянском беспилотникеРаспространенная сегодня министерством обороны Азербайджана информация о якобы сбитом азербайджанской армией армянском БПЛА (беспилотнике) не соответствует действительности.
12:39 29/07/2015В Петербурге полиция раскрыла серию жестоких убийств с расчленением, совершенных 70-летней пенсионеркойВ частности, она сообщила, что в ноябре 2000 года убила в своей квартире мужчину-квартиранта, тело которого расчленила ножом в ванной. Она совершила 10 убийств.
12:30 28/07/2015Россия направила Анкаре проект соглашения по строительству первой нитки «Турецкого потока» – исключительно под нужды Турции«Отправили (проект межправсоглашния) по первой нитке… Российская сторона подготовила свои предложения по первой нитке "Турецкого потока" и направила турецкой стороне».
10:19 28/07/2015Армия обороны НКР дала соразмерный ответ на наступательные действия ВС АзербайджанаВ ночь с 27 на 28 июля ВС Азербайджана продолжали нарушать режим перемирия вдоль линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил: за указанный период режим прекращения огня противником был...
11:00 27/07/2015В Турции боятся нарастания конфликта между властями и курдами, Анкара экстренно собирает встречу посланников НАТОЕсли Турция вновь ввяжется во внутренний гражданский конфликт, это может самым серьезным образом сказаться на ее роли в североатлантической коалиции.
18:00 25/07/2015Премьер Венгрии усмотрел прямую связь между нелегальной миграцией и терроризмомПремьер-министр Венгрии Виктор Орбан заявил, что между приезжающими в Европу нелегальными мигрантами и распространением терроризма существует прямая связь.
14:38 25/07/2015Мировые СМИ активно обсуждают «долгожданный» визит президента США Барака Обамы на историческую родину – в КениюПрибывший в Кению президент США Барак Обама открыл Глобальный экономический форум по развитию Африки в Найроби.
12:33 25/07/2015Аргентинский журналист награжден призом им. Гранта Динка за поддержку Армянского вопроса в СМИ«Мое внимание привлекли принципы и критерии, которыми руководствовался Грант Динк, продвигая Армянский вопрос в Турции – борьба за память и справедливость и стремление найти согласие между народами».
12:30 24/07/2015В Турции началась масштабная силовая операция против РПК и ИГ: задержаны более 250 человекПри этом Турция впервые приняла участие в военной операции против боевиков «Исламского государства» в Сирии.
10:24 24/07/2015Армия обороны НКР пресекла активность ВС АзербайджанаВ ночь с 23 на 24 июля ВС Азербайджана нарушили режим перемирия вдоль всей линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил порядка 160 раз.