11:33 09/09/2020«Կասպերսկի». Մոբայլ վնասաբեր ծրագրերն ամենաքիչը Հարավային Կովկասում գրոհում են Հայաստանի օգտատերերինՀայաստանում 2020-ի ապրիլ-հունիսին շարժական վնասաբեր ծրագրերի գրոհների ենթարկվել է օգտատերերի 2,00%-ն այն դեպքում, երբ Վրաստանում նման գրոհների բախված օգտատերերի բաժինը կազմել է 2,08%,, իսկ...
10:47 09/09/2020Աշխարհում COVID-19-ի զոհերի թիվը հասել է 900 հազարիԱմբողջ աշխարհում կորոնավիրուսային հիվանդություն է հայտնաբերվել ավելի քան 27,5 միլիոն մարդու մոտ, վարակի զոհերի թիվը մոտենում է 900 հազարի, փոխանցում է «Գազետա.ռու»-ն՝ վկայակոչելով Ջոն Հոփկինսի...
19:53 08/09/2020Ռուս զբոսաշրջիկները Թուրքիայում կորոնավիրուսով են վարակվելԹուրքիայում հանգստացող առնվազն 12 ռուս զբոսաշրջիկ վարակվել են կորոնավիրուսով: Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, այս մասին պատմել է Անկարայում դեսպան Ալեքսեյ Երխովը: «Ռոսիա 24» հեռուստաալիքի եթերում հայտնել է,...
18:52 08/09/2020COVID-19 պատվաստանյութերը երեխաների և մեծահասակների համար տարբեր կլինենԿորոնավիրուսի դեմ ռուսական պատվաստանյութը կներկայացվի երկու կատեգորիայով՝ երեխաների և մեծահասակների համար։ Այս մասին գրում է Gazeta-ն՝ վկայակոչելով Գամալեայի անվան Համաճարակաբանության և...
14:51 08/09/202013․000 աթոռ Բունդեսթագի դիմաց՝ հունական միգրանտների ճամբարների փակման պահանջովՆախօրեին՝ սեպտեմբերի 7-ին, Բեռլինում խորհրդարանի շենքի առջև տեղադրվել է 13․000 աթոռ՝ որպես խորհրդանշական բողոքի ակցիա, որը կոչ է անում փակել Հունաստանի կղզիների գերբնակեցված միգրանտների ճամբարները:...
11:14 08/09/2020Հայկ Ա. Մարտիրոսյան. Ինձ համար ամենակարևոր թեման այս ամենում այն է, որ նման մարդը շարունակում է կառավարել«Հայաստանի վարչապետը բոլորովին մեղավոր չէ, որ փոլո շապիկը` polo shirt կյանքում առաջին անգամ հագնողի պես կոճկում է մինչև կոկորդ և մինչև վերջին կոճակը»:
09:18 08/09/2020Երևանի կենտրոնի բազմաթիվ հասցեներում այսօր լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ընկերությունը տեղեկացնում է, որ սեպտեմբերի 8-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների էլեկտրամատակարարումը`...
13:15 07/09/2020Սերբիան ու Ռուսաստանը հայտնվել են «Հիմնական բնազդ» ֆիլմի «դիվանագիտական սկանդալում»Ամեն ինչ սկսվեց այն բանից, երբ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը Սպիտակ տան Օվալ օֆիսում սեպտեմբերի 4-ին ընդունեց Սերբիայի նախագահ Ալեքսանդ Վուչիչին ու նաև Կոսովոյի վարչապետ Ավդուլահ Հոտիին, որտեղ Սերբիայի...
10:03 07/09/2020Ջերմաստիճանը կնվազիՍեպտեմբերի 7-ին, 10-11-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, 8-9-ի կեսօրից հետո առանձին շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ՝ քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վ արագությամբ: Օդի...
09:00 07/09/2020Գիտնականը բացատրում է, թե ինչու է մարդը մոռանում վատըՄարդու ուղեղը պահպանում է ոչ միայն դրականը, ինչպես ընդունված է: Բացասականն էլ է պահպանվում, բայց այն արգելափակված է պաշտպանիչ մեխանիզմով: «Ռադիո սպուտնիկ»-ին ասել է Կազանի բժշկական համալսարանի...
19:15 05/09/2020Իտալական ֆուտբոլը թերագնահատված է. Հենրիխ Մխիթարյան«Ռոմայի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը կիսվել է Իտալիայի առաջնությունում իր դեբյուտային մրցաշրջանի վերաբերյալ կարծիքով: Այդ հարցազրույցից հատված է ներկայացրել «Սպորտս.
14:54 05/09/2020Մխիթարյան. Կարծում եմ՝ լավ որոշում եմ կայացրել«Ես շատ ուրախ եմ՝ Ռոմա տեղափոխվելու համար։ Կարծում եմ՝ լավ որոշում եմ կայացրել, ճիշտ որոշում ինձ ու իմ կարիերայի համար»,- իտալական ակումբի մամուլի ծառայությանը տված հարցազրույցում ասել է Հայաստանի...
10:00 05/09/2020Մինչև սեպտեմբերի 14-ը Երևանից նախատեսվում են չվերթներ մոտ մեկ տասնյակ ուղղություններովՔաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեն հրապարակել է մինչև սեպտեմբերի 14-ը նախատեսված չարտերային չվերթների ուղղություններն ու դրանց իրականացման ժամերը։ Առաջիկա օրերին թռիչքներ կիրականացվեն դեպի Մոսկվա,...
12:34 04/09/2020Վանի ոչնչացող հայկական հետքերը․ Հոգվոց մենաստանըՎանի Գյուրփընար (Հայոց Ձոր) թաղամասում գտնվող հայկական Հոգյաց կամ Հոգվոց (Տեր Մարիամ) վանական համալիրը այսօր գրեթե հողին է հավասարվել։ «Էրմենիհաբեր»-ի փոխանցմամբ, ավանդության համաձայն՝ վանական...
14:54 03/09/2020Ջեֆ Բեզոսի նախկին կինը դարձել է աշխարհի ամենահարուստ կինըԱմերիկյան «Amazon» կորպորացիայի ղեկավար Ջեֆ Բեզոսի նախկին կնոջ՝ Մաքքենզի Սքոթի կարողությունը գնահատվում է 68 միլիարդ դոլար, ինչը նրան դարձնում է աշխարհի ամենահարուստ կինը, փոխանցում է «Բլումբերգ»-ը։...
10:27 03/09/2020Կորոնավիրուսով վարակման դեպքերը հատել են 26 միլիոնի սահմանըԿորոնավիրուսային համաճարակի բռնկման սկզբից ի վեր աշխարհում հայտնաբերվել է այս վարակի 26, 031, 410 դեպք: Այս մասին են վկայում ամերիկյան Ջոն Հոփկինսի համալսարանի տվյալները, փոխանցում է «Գազետա.ռու»-ն։...
11:00 02/09/2020Բելառուսում ակցիայի ևս 80 մասնակից է ձերբակալվելԵրեկվա ընթացքում Բելառուսում ոստիկանները 78 ցուցարարի են ձերբակալել, փոխանցում է «ՏԱՍՍ»-ը՝ ներկայացնելով իրավապաշտպանների տրամադրած տվյալները։ «Սեպտեմբերի 1-ին Մինսկում ձերբակալվածների ցուցակում...
10:35 02/09/2020Kaspersky Safe Kids-ը կօգնի պաշտպանել երեխաներին YouTube-ի անցանկալի բովանդակությունից«Կասպերսկի» ընկերությունն իր մանկական առցանց անվտանգության Kaspersky Safe Kids լուծման մեջ ավելացրել է «Անվտանգ որոնում YouTube-ում» գործառույթը։ Այն լրացնում է տեսահոսթինգի զտման սովորական...

09:21 21/06/2013June 21 is the longest day of the yearThis day is the summer solstice in the Northern Hemisphere.
16:38 20/06/2013Fahraddin Aboszoda: Talyshes are deprived of elementary civil rights in Azerbaijan"Due to Azerbaijan’s policy, a large number of Talysh youths emigrate to various countries."
13:55 20/06/2013Gagik Beglaryan says he has never insulted a woman in his life, even if she was crazyI have never insulted a woman in my life, even if she was crazy, Armenian Minister of Transport and Communication Gagik Beglaryan told reporters after the cabinet meeting, when commenting on a media...
09:05 20/06/2013Brazil fails to quell protestsThe continued protests come after the authorities in the two biggest cities, Rio de Janeiro and Sao Paulo, said they would reverse the public-transport fare increases.
13:10 19/06/2013Key suspect of Hrant Dink murder case arrestedErsin Yolcu's arrest was carried out after the Supreme Court reversed the judgment on his release from jail.
09:06 19/06/2013Mom, child held in 'subhuman' captivity in OhioA mentally disabled woman and her daughter were held in an Ohio apartment crowded with people and animals for more than a year.
20:34 18/06/2013Freedom House again registers democratic progress in Armenia and regression in AzerbaijanWhile neighboring Azerbaijan aggressively stifled political opposition, Georgia and Armenia conducted parliamentary elections under new electoral laws that emphasized equal access to campaign...
09:50 18/06/2013NKR Foreign Minister: Azerbaijan must, first of all, change its stanceMinister of Foreign Affairs of the Nagorno Karabakh Republic Karen Mirzoyan, who was on a visit to France from 10 to 12 June, gave an interview to France-24 TV channel.
09:07 18/06/2013'Standing man' inspires silent demonstration in TurkeyFor more than five hours, he appeared to stare at a portrait of Kemal Ataturk, the founder of the modern Turkish state.
09:05 18/06/2013Protests spread throughout BrazilTens of thousands of people marched through Brazil's largest city, Sao Paulo, on Monday as protests spread over rising public transport prices and the cost of staging the 2014 World Cup.
14:38 15/06/2013Preliminary results of presidential elections in Iran ready: Hassan Rohani is leadingThe preliminary results of the presidential elections in Iran have been published by the Ministry of Interior Affairs of Iran.
14:33 13/06/2013Iranian ambassador to Azerbaijan: Any instability connected with Nagorno Karabakh will have serious impact on Iran’s security“Iran has had a positive effect on Nagorno Karabakh conflict settlement,” Iranian Ambassador to Azerbaijan Mohsen Pak Ayeen has stated, the Iranian IRNA news agency reports.
14:50 12/06/2013Kim Kardashyan believes in Armenian National TeamFamous American-Armenian model Kim Kardashyan is sure that the Armenian National Football team still has the chance to hold a match in the world league that is to be held in Brasilia in 2014.
12:10 11/06/2013US Supreme Court will not review Armenian Genocide-era insurance claims caseThe U.S. Supreme Court, on June 10, announced that it will not review a Ninth Circuit Court decision which struck down a California law extending the statute of limitations on Armenian Genocide-era...
13:25 10/06/2013Mahmoud Ahmadinejad will become Saeed Jalili’s first deputy after presidential elections?When asked at a recent press conference if he supports Jalili, Ahmadinejad said nothing.
09:00 10/06/2013U.S. considers arming Syrian rebelsObama administration officials confirm there will be White House meetings this week on Syria, where discussion of possibly sending lethal weapons to Syrian rebels will be on the agenda.
12:55 08/06/2013Yerevan Council of Elders convenes first meetingNewly elected Yerevan Council of Elders convened its first meeting today. The meeting was chaired by the oldest member of Council of Elders, member of RPA faction Astghik Gevorgyan. Yerevan Council...
08:59 08/06/2013Texas actress 'posted ricin letter to Obama'Shannon Richardson, 35, a pregnant mother of five, first accused her husband of sending the letters, but authorities say she sent them.
12:00 07/06/2013Iranian official sentenced to 3.5 years in prison by Azerbaijani court: Commentary by Iranian ambassador“Some Azerbaijani media make ungrounded comments in connection with the arrest of Iranian citizen Mikayil Kazimi."
09:05 07/06/2013Erdogan urges end to protestsStanding alongside his wife and government ministers on an open-top bus, he told the crowd: "These protests that are bordering on illegality must come to an end as of now."