15:15 02/11/2019Հնդկաստանի ներկայացուցիչը՝ Miss CosmoWorld-2019-ի հաղթողՀնդկաստանի ներկայացուցիչ Սանդա Սոմանը Miss CosmoWorld – 2019 միջազգային գեղեցկության մրցույթի հաղթող է դարձել։ «Ռիա նովոստի»-ի փոխանցմամբ՝ մրցույթին 24 երկրի ներկայացուցիչ է մասնակցել։ Մրցույթի...
09:12 02/11/2019Թբիլիսիի կամրջի նորոգման ընթացքում հայտնաբերված հայերեն և վրացերեն գրություններով շիրմաքարերը վերադարձվել են ԽոջիվանքՎրաստանում ՀՀ դեսպանության, ՀԵԱ Վիրահայոց թեմի, Թբիլիսիի զարգացման հիմնադրամի և Վրաստանի մշակութային հուշարձանների պահպանության ազգային գործակալության միջև տեղի ունեցած բանակցությունների արդյունքում...
17:34 01/11/2019Շրջայց՝ «Արմավիր» քրեակատարողական հիմնարկումԱրդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանը լրագրողների հետ «Արմավիր» քրեակատարողական հիմնարկում մասնակցել է փորձնական ծրագրի շրջանակում մասնավոր ընկերության կողմից դատապարտյալների և կալանավորված...
14:28 01/11/2019«Նախատեսում ենք նվազագույն կենսաթոշակի չափը դարձնել 25500 դրամից 26500 դրամ»Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությանը 2020 թվականի պետական բյուջեի նախագծով նախատեսվում է հատկացնել 492.5 մլրդ դրամ, ինչը շուրջ 48 մլրդ դրամով ավելի է, քան 2019թ.
11:18 01/11/2019«Եթե շները չեն, ապա իմաստը չեմ հասկանում». վնասել են պատգամավորի ավտոմեքենանԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Հովհաննիսյանն այսօր առավոտյան ավտոմեքենան գտել է վնասված։ «Առավոտյան մեքենաս գտա այս վիճակում։ Մտածում եմ` միգուցե շներն են արել, բայց մեր բակում հազվադեպ...
14:24 31/10/2019«Առավոտյան շոու», «Մանդալորեցի», «Նրա մութ նյութերը» և նոյեմբերի ևս 8 սերիալները2019 թ.-ի նոյեմբերը կարևորագույն ամիս է միազգային սթրիմինգային շուկայի և սերիալների արտադրության ոլորտի համար։ Apple և Disney ընկերությունները թողարկում են սեփական օնլայն հարթակները։ Առաջինները...
12:32 31/10/2019Արարատ Գրիգորյանը նշանակվեց Վայոց ձորի մարզպետԿառավարության որոշմամբ Արարատ Գրիգորյանը նշանակվեց Վայոց ձորի մարզպետ: Այս մասին որոշումն ընդունվեց գործադիրի այսօրվա նիստում: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորեց Արարատ Գրիգորյանին պաշտոնը...
10:43 31/10/2019Հրդեհ է բռնկվել ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի ցանկում ներառված ճապոնական ամրոցումՃապոնական Օկինավա քաղաքում հրդեհ է բռնկվել Սյուրի ամրոցում, որն ընդգրկված է ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի համաշխարհային ժառանգության ցանկում: Գազետա.ռու կայքը, հղում անելով NHK-ին, գրում է, որ հրդեհը բռնկվել է այս...
10:05 31/10/2019Շեքսպիրյան փառատոնին կցուցադրվեն բազմաժանր և նորարարական մոտեցումներով ներկայացումներՆոյեմբերի 1-ից կմեկնարկի Երևանի Շեքսպիրյան միջազգային թատերական փառատոնը, որն անցկացվում է 14-րդ անգամ:
09:14 30/10/2019«Դրախտի դարպասը» ֆիլմի՝ ամբողջ աշխարհում տարածման համար քայլեր են արվում«Դրախտի դարպասը» ֆիլմի համաշխարահային դիստրիբյուցիայի համար հերթական քայլերն արված են. ռեժիսոր Ջիվան Ավետիսյանը և գերմանացի համապրոդյուսերները ներկայացրել են ֆիլմը EWIP-ի շրջանակում։ ֆիլմի...
14:00 28/10/2019«Ո՞ւր ենք գնում ու ու՞ր ենք հասնելու այսպես չարացած․․․»Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարանի աշխատակազմի ղեկավար Շուշաննա Դանիելյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրառում է արել հետևյալ բովանդակությամբ.
10:49 28/10/2019Եվրամիությունն այսօր կքննարկի Բրեքսիթի երկարաձգումըԱյսօր՝ հոկտեմբերի 28-ին, ԵՄ պաշտոնյաները կքննարկեն, թե արդյոք իմաստ ունի երկարաձգել Բրեքսիթը մինչև հունվարի 31-ը: Այս մասին գրում է BBC-ն։ Լոնդոնը հնարավորություն ունի ավելի վաղ լքել Եվրամիությունը,...
09:00 28/10/2019Թանգարան՝ Տաթևի վանական համալիրումՏաթևի վանական համալիրում թանգարանի է վերածվել երեք սրահ: Մուտքի դիմաց վանքի՝ 1304 թվականին Ստեփանոս եպիսկոպոս Օրբելյանին նվիրաբերված զանգն է: «Շողակաթ TV»-իղ տեղեկանում ենք, որ սրահի ներսում վանական...
12:12 26/10/2019Արտգործ նախարարը BBC֊ում. դատարկությունը դիվանագիտության տեղ«Մի հզոր կայսերական պետության ռադիոկայան որ չի ճանաչում 20֊րդ դարի ամենամեծ ոճիրներից մեկը՝ Հայերի ցեղասպանությունը, քամահրական դասեր է տալիս իր անվտանգության վրա դողացող փոքր ժողովրդին՝ Հայաստանին...
16:48 25/10/2019Հակոբ Մկրտչյանը Եվրոպայի Մ-23 չեմպիոն դարձավ ռեկորդովԲուխարեստում ընթացող ծանրամարտի Եվրոպայի մինչև 23 տարեկանների առաջնության 89 կգ քաշային կարգում Հայաստանը նվաճել է ոսկե ու բրոնզե մեդալներ: ՀԱՕԿ լրատվականից տեղեկանում ենք, որ աշխարհի ու Եվրոպայի...
15:39 24/10/2019Խաչատուրյան քույրերի խափանման միջոցը երկարաձգվել էՄոսկվայի քաղաքային դատարանը մինչև դեկտեմբերի 28-ը երկարաձգել է իրենց հոր սպանության մեջ մեղադրվող Խաչատուրյան քույրերից կրտսերի՝ Մարիայի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոցը՝ որոշակի գործողություններ...
15:22 24/10/2019ՖԻՖԱ-ի աղյուսակում Հայաստանի ազգային հավաքականը նահանջել է 3 հորիզոնականովՖԻՖԱ-ի դասակարգման աղյուսակում Հայաստանի ազգային հավաքականը 96-րդն է: ՀՖՖ պաշտոնական կայքից տեղեկանում ենք, որ սեպտեմբերին կայացած 2 խաղից հետո Հայաստանի գլխավոր թիմը նահանջել է 3 աստիճանով։...
09:46 24/10/2019«Հայ Ձմեռ Պապ». Պետության և եկեղեցու հետ«Հայ Ձմեձ Պապ» նախաձեռնության անդամները նախօրեին այցելել են Վարդաշենում գտնվող անապաստանների կացարան։ Այն բացվել է «Հանս Քրիստիան Կոֆոեդ» հայ-դանիական բարեգործական հիմնադրամի միջոցներով։ «Այստեղ...
09:37 24/10/2019«Ռիա Նովոստի». Ռուսաստանը բողոքի նոտա կհղի Հայաստանին՝ զենքի տենդերի չեղարկման պատճառովՌուսաստանը բողոքի նոտա կհղի Հայաստան՝ կապված զենքի մրցույթի չեղարկման հետ, որին մասնակցում էր միայն ռուսական ORSIS ընկերությունը («Պրոմտեխնոլոգիա» խմբի անդամ), և Հայաստանի պաշտպանության նախարար Դավիթ...
11:00 23/10/2019Սկանդալ Բաքվում․ հեռուստաեթերում է հայտնվել դիվանագետների հետ ընդդիմադիր գործչի գաղտնալսումների ձայնագրությունըReal TV ադրբեջանական հեռուստատեսությունը տարածել է երկու արտասահմանցի դիվանագետի հետ ընդդիմադիր ակտիվիստ Գյուլթեքին Հաջիբեյլիի զրույցների աուդիոձայնագրությունը։ Դրանցում խոսքը գնում է Բաքվում...

12:16 13/06/2014Дым от шашлыка в здании Минэнергетики Армении: настоящее «кино» со спасателями и пожарнымиВчера поздно вечером, в 22:06 по местному времени, в МЧС Армении поступил звонок о том, что в одном из зданий правительства на Площади Республики в центре Ереване замечен дым...
09:57 13/06/2014Малайзия начала выплаты родственникам пассажиров исчезнувшего лайнераСтрахователь малайзийской национальной авиакомпании Malaysia Airlines начал предварительные выплаты членам семей пассажиров пропавшего более трех месяцев назад Boeing 777.
12:45 12/06/2014Армянские юзеры обсуждают обращение к Армении с просьбой признать независимость Луганской народной республикиВ центре внимания вчерашнее обращение самопровозглашенной ЛНР к 15 мировым государствам, в числе которых и Армения, с просьбой о признании ее независимости.
11:23 11/06/2014В Баку демонтировали известные памятники и установили множество скульптур в честь Гейдара АлиеваВ Азербайджане культ личности Гейдара Алиева стал формироваться еще при его жизни, этот процесс продолжился и после его смерти.
17:59 10/06/2014В Армении отложили внедрение нового механизма получения прививок призывникамиВ рядах Вооруженных сил Армении сегодня стартовал процесс летнего призыва. Новшеств не будет, более того, отложено внедрение предусмотренного ранее нового механизма, согласно которому прививки...
12:25 10/06/2014Новый «Gangnam Style»: клип Psy и Snoop Dogg бьет рекорды в YouTubeБольшую часть времени на видео исполнители распивают спиртные напитки в различных местах и ситуациях, а употребление алкоголя чередуют с чисткой зубов, игрой в бильярд и купанием в фонтане.
14:19 09/06/2014Впервые за 18 лет президент Ирана посетил с визитом ТурциюВ рамках визита состоится первое заседание Совета сотрудничества высшего уровня между Ираном и Турцией.
17:00 07/06/2014Названа дата очередной встречи делегаций Ирана и США9-12 июня в Женеве состоится встреча делегаций Ирана и США, а 11-12 июня в Риме иранская делегация встретится с делегацией из России.
14:48 06/06/2014Бывший замминистра обороны Азербайджана стал начальником штаба батальона и собирается воевать против русских в УкраинеНа помощь Киеву двинется целый батальон численностью в 300 штыков. У этого подразделения уже и название есть – «Международный миротворческий батальон имени героя Ичкерии Джохара Дудаева».
09:21 06/06/2014Cтрельба в студгородке в американском Сиэтле: один человек погиб, еще четверо раненыВ результате стрельбы в студгородке в американском городе Сиэтл погиб один человек, еще четверо ранены.
17:22 05/06/2014Папа Римский Франциск обратился к теме Геноцида армян. Католикос Арам I заручается поддержкой понтификаКатоликос Великого Дома Киликийского Арам Первый встретился в Ватикане с Папой Римским Франциском. Об этом сообщается на странице католикосата в социальной сети Facebook. Согласно информации,...
16:56 05/06/2014Пока спикер парламента Азербайджана обещает Москве поддержку, его соотечественники собираются воевать против России«Хаккин.аз» также пишет, что помощь Украине «в защите Крыма» предложили 5 тысяч иностранцев-добровольцев.
13:49 05/06/2014Керри тайно попросил у Порошенко доказательств связи России с «сепаратистами» на юго-востоке УкраиныПутин напомнил, «как на глазах у всего мира госсекретарь США демонстрировал в СБ ООН доказательства оружия массового уничтожения в Ираке, помахивая пробиркой со стиральным порошком».
11:56 04/06/2014Азербайджанский сайт возмутили соотечественники, носящие футболки с надписью «Ким Кардашьян»Автор материала признает, что «по оценке наблюдателей, эти футболки пользуются большим спросом у жителей Баку».
20:20 03/06/2014ЕСПЧ пересмотрит позорный вердикт по делу Догу Перинчека против Швейцарии«Высоко ценю это решение. Оно воодушевляет. И мы все должны выразить наше позитивное отношение к данному решению правительства Швейцарии».
15:29 03/06/2014Генпрокуратура Украины заявила о заранее подготовленном плане ряда чиновников по передаче Крыма РоссииА премьер-министр Украины Арсений Яценюк, вступая на сегодняшнем заседании Верховной рады, заявил, что Киев готовится к подаче исков на сумму более $85 млрд.
14:31 02/06/2014«Друзья Сирии» на конференции в Иране приняли совместное заявлениеНапомним, накануне посол Ирана в Сирии Мохаммад Реза Рауф Шейбани отметил, что проведение президентских выборов в Сирии приведет к провалу попыток Запада контролировать сирийский кризис.
14:18 31/05/2014Возвращенный из азербайджанского плена 23-летний гражданин Армении Арсен Ходжоян сказал, что скоро умретПосле этого вся родня поняла: с юношей в азербайджанском плену обращались страшно жестоко. Родственники заявляют, что молодому человеку в Азербайджане вкололи дизельное топливо.
10:56 31/05/2014В Иране гражданка Великобритании приговорена к 20 годам тюрьмы за сообщение в FacebookГражданка Великобритании назвала иранский режим «слишком исламским». Муж высказывал опасения, что ее приговорят к смертной казни.
09:53 31/05/2014Премьер Турции призвал молодежь страны проигнорировать годовщину протестов на площади ТаксимНа площади будут развернуты отряды из тысяч полицейских и десятки водометов.