15:15 02/11/2019Հնդկաստանի ներկայացուցիչը՝ Miss CosmoWorld-2019-ի հաղթողՀնդկաստանի ներկայացուցիչ Սանդա Սոմանը Miss CosmoWorld – 2019 միջազգային գեղեցկության մրցույթի հաղթող է դարձել։ «Ռիա նովոստի»-ի փոխանցմամբ՝ մրցույթին 24 երկրի ներկայացուցիչ է մասնակցել։ Մրցույթի...
09:12 02/11/2019Թբիլիսիի կամրջի նորոգման ընթացքում հայտնաբերված հայերեն և վրացերեն գրություններով շիրմաքարերը վերադարձվել են ԽոջիվանքՎրաստանում ՀՀ դեսպանության, ՀԵԱ Վիրահայոց թեմի, Թբիլիսիի զարգացման հիմնադրամի և Վրաստանի մշակութային հուշարձանների պահպանության ազգային գործակալության միջև տեղի ունեցած բանակցությունների արդյունքում...
17:34 01/11/2019Շրջայց՝ «Արմավիր» քրեակատարողական հիմնարկումԱրդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանը լրագրողների հետ «Արմավիր» քրեակատարողական հիմնարկում մասնակցել է փորձնական ծրագրի շրջանակում մասնավոր ընկերության կողմից դատապարտյալների և կալանավորված...
14:28 01/11/2019«Նախատեսում ենք նվազագույն կենսաթոշակի չափը դարձնել 25500 դրամից 26500 դրամ»Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությանը 2020 թվականի պետական բյուջեի նախագծով նախատեսվում է հատկացնել 492.5 մլրդ դրամ, ինչը շուրջ 48 մլրդ դրամով ավելի է, քան 2019թ.
11:18 01/11/2019«Եթե շները չեն, ապա իմաստը չեմ հասկանում». վնասել են պատգամավորի ավտոմեքենանԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Հովհաննիսյանն այսօր առավոտյան ավտոմեքենան գտել է վնասված։ «Առավոտյան մեքենաս գտա այս վիճակում։ Մտածում եմ` միգուցե շներն են արել, բայց մեր բակում հազվադեպ...
14:24 31/10/2019«Առավոտյան շոու», «Մանդալորեցի», «Նրա մութ նյութերը» և նոյեմբերի ևս 8 սերիալները2019 թ.-ի նոյեմբերը կարևորագույն ամիս է միազգային սթրիմինգային շուկայի և սերիալների արտադրության ոլորտի համար։ Apple և Disney ընկերությունները թողարկում են սեփական օնլայն հարթակները։ Առաջինները...
12:32 31/10/2019Արարատ Գրիգորյանը նշանակվեց Վայոց ձորի մարզպետԿառավարության որոշմամբ Արարատ Գրիգորյանը նշանակվեց Վայոց ձորի մարզպետ: Այս մասին որոշումն ընդունվեց գործադիրի այսօրվա նիստում: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորեց Արարատ Գրիգորյանին պաշտոնը...
10:43 31/10/2019Հրդեհ է բռնկվել ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի ցանկում ներառված ճապոնական ամրոցումՃապոնական Օկինավա քաղաքում հրդեհ է բռնկվել Սյուրի ամրոցում, որն ընդգրկված է ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի համաշխարհային ժառանգության ցանկում: Գազետա.ռու կայքը, հղում անելով NHK-ին, գրում է, որ հրդեհը բռնկվել է այս...
10:05 31/10/2019Շեքսպիրյան փառատոնին կցուցադրվեն բազմաժանր և նորարարական մոտեցումներով ներկայացումներՆոյեմբերի 1-ից կմեկնարկի Երևանի Շեքսպիրյան միջազգային թատերական փառատոնը, որն անցկացվում է 14-րդ անգամ:
09:14 30/10/2019«Դրախտի դարպասը» ֆիլմի՝ ամբողջ աշխարհում տարածման համար քայլեր են արվում«Դրախտի դարպասը» ֆիլմի համաշխարահային դիստրիբյուցիայի համար հերթական քայլերն արված են. ռեժիսոր Ջիվան Ավետիսյանը և գերմանացի համապրոդյուսերները ներկայացրել են ֆիլմը EWIP-ի շրջանակում։ ֆիլմի...
14:00 28/10/2019«Ո՞ւր ենք գնում ու ու՞ր ենք հասնելու այսպես չարացած․․․»Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարանի աշխատակազմի ղեկավար Շուշաննա Դանիելյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրառում է արել հետևյալ բովանդակությամբ.
10:49 28/10/2019Եվրամիությունն այսօր կքննարկի Բրեքսիթի երկարաձգումըԱյսօր՝ հոկտեմբերի 28-ին, ԵՄ պաշտոնյաները կքննարկեն, թե արդյոք իմաստ ունի երկարաձգել Բրեքսիթը մինչև հունվարի 31-ը: Այս մասին գրում է BBC-ն։ Լոնդոնը հնարավորություն ունի ավելի վաղ լքել Եվրամիությունը,...
09:00 28/10/2019Թանգարան՝ Տաթևի վանական համալիրումՏաթևի վանական համալիրում թանգարանի է վերածվել երեք սրահ: Մուտքի դիմաց վանքի՝ 1304 թվականին Ստեփանոս եպիսկոպոս Օրբելյանին նվիրաբերված զանգն է: «Շողակաթ TV»-իղ տեղեկանում ենք, որ սրահի ներսում վանական...
12:12 26/10/2019Արտգործ նախարարը BBC֊ում. դատարկությունը դիվանագիտության տեղ«Մի հզոր կայսերական պետության ռադիոկայան որ չի ճանաչում 20֊րդ դարի ամենամեծ ոճիրներից մեկը՝ Հայերի ցեղասպանությունը, քամահրական դասեր է տալիս իր անվտանգության վրա դողացող փոքր ժողովրդին՝ Հայաստանին...
16:48 25/10/2019Հակոբ Մկրտչյանը Եվրոպայի Մ-23 չեմպիոն դարձավ ռեկորդովԲուխարեստում ընթացող ծանրամարտի Եվրոպայի մինչև 23 տարեկանների առաջնության 89 կգ քաշային կարգում Հայաստանը նվաճել է ոսկե ու բրոնզե մեդալներ: ՀԱՕԿ լրատվականից տեղեկանում ենք, որ աշխարհի ու Եվրոպայի...
15:39 24/10/2019Խաչատուրյան քույրերի խափանման միջոցը երկարաձգվել էՄոսկվայի քաղաքային դատարանը մինչև դեկտեմբերի 28-ը երկարաձգել է իրենց հոր սպանության մեջ մեղադրվող Խաչատուրյան քույրերից կրտսերի՝ Մարիայի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոցը՝ որոշակի գործողություններ...
15:22 24/10/2019ՖԻՖԱ-ի աղյուսակում Հայաստանի ազգային հավաքականը նահանջել է 3 հորիզոնականովՖԻՖԱ-ի դասակարգման աղյուսակում Հայաստանի ազգային հավաքականը 96-րդն է: ՀՖՖ պաշտոնական կայքից տեղեկանում ենք, որ սեպտեմբերին կայացած 2 խաղից հետո Հայաստանի գլխավոր թիմը նահանջել է 3 աստիճանով։...
09:46 24/10/2019«Հայ Ձմեռ Պապ». Պետության և եկեղեցու հետ«Հայ Ձմեձ Պապ» նախաձեռնության անդամները նախօրեին այցելել են Վարդաշենում գտնվող անապաստանների կացարան։ Այն բացվել է «Հանս Քրիստիան Կոֆոեդ» հայ-դանիական բարեգործական հիմնադրամի միջոցներով։ «Այստեղ...
09:37 24/10/2019«Ռիա Նովոստի». Ռուսաստանը բողոքի նոտա կհղի Հայաստանին՝ զենքի տենդերի չեղարկման պատճառովՌուսաստանը բողոքի նոտա կհղի Հայաստան՝ կապված զենքի մրցույթի չեղարկման հետ, որին մասնակցում էր միայն ռուսական ORSIS ընկերությունը («Պրոմտեխնոլոգիա» խմբի անդամ), և Հայաստանի պաշտպանության նախարար Դավիթ...
11:00 23/10/2019Սկանդալ Բաքվում․ հեռուստաեթերում է հայտնվել դիվանագետների հետ ընդդիմադիր գործչի գաղտնալսումների ձայնագրությունըReal TV ադրբեջանական հեռուստատեսությունը տարածել է երկու արտասահմանցի դիվանագետի հետ ընդդիմադիր ակտիվիստ Գյուլթեքին Հաջիբեյլիի զրույցների աուդիոձայնագրությունը։ Դրանցում խոսքը գնում է Բաքվում...

13:31 21/04/2012Non-partisan Tornik Gevorgyan withdraws from parliamentary raceA self-nominated candidate in constituency No. 19 has submitted a withdrawal letter to CEC. He is non-partisan Tornik Gevorgyan, director of Khachraf LLC, spokesperson for CEC Hermine Harutyunyan...
13:11 21/04/2012‘Nemo’ dolphins leaving Yerevan?On April 22 the last show will be performed, however the sea animals will be back in October
16:39 20/04/2012POLL: If elections were held this Sunday…Asking to the question which parties will get seats in parliament, 90% of the respondents said Prosperous Armenia, 88% - RPA, 50% - RoL, 31% - ARF and 22% - Heritage.
16:07 20/04/2012Giragosian says Turkey’s policy of denial becoming inefficientTurkey has started implementation of a new policy aiming to create its own diaspora
15:29 20/04/2012European qualifying wrestling tournament kicked off in BulgariaThe winners of the European qualifying wrestling tournament will be qualified for London Olympics
17:48 19/04/2012Expert says Azerbaijan fails information warCurrently the role of Armenian mass media is rather influential in terms of raising the problems of Azerbaijan's national minorities and introducing them to the international community
16:06 19/04/2012YSU student diagnosed with tuberculosisThose who wish to be tested for the disease can be registered.
18:30 17/04/2012No alternative to international recognition of NKR: Sharmazanov comments on Azerbaijani President’s statement“First, Azerbaijan should stop the arms race and military rhetoric. Second, Azerbaijan should prepare its society not for war, but for peace,” Deputy Speaker of Parliament Edward Sharmazanov told...
11:33 17/04/2012World Bank selects new presidentThe World Bank selected Jim Yong Kim, president of Dartmouth College and an expert in public health, as its next president, France Press report says
12:12 16/04/201270-year-old president of South Africa to marry for sixth timeShe will become the fourth of his current wives – he divorced the now Home Affairs Minister Nkosazana Dlamini-Zuma in 1998 while another wife, Kate Zuma, committed suicide in 2000
19:11 14/04/2012Central electoral commission will take extreme measures in case if violations are not eliminated in establish deadlinesIt is forbidden to stick electoral posters on the public transport, marketing and public catering facilities as well as inside the mentioned places.
16:25 14/04/2012Polling station commissions established, Tigran Mukuchyan saysPolling station commissions were established on Friday. They held their first sessions on Saturday, Central Electoral Commission (CEC) Chairman Tigran Mukuchyan told a news conference in Yerevan. CEC...
16:37 13/04/2012Prominent contralto Lili Chookasian passed awayChookasian was a principal singer with the Metropolitan Opera for a quarter-century
11:28 12/04/2012Khachik Galstyan says Zolyan not to join PARumors that Zolyan joined Prosperous Armenia became hotter when Minister of Education, RPA vice chairman Armen Ashotyan issued him a severe reprimand
12:43 11/04/2012Hovhannes Margaryan not withdrawing candidacyOrinats Yerkir spokesman Harutyun Amiryan said the reports of his withdrawal are not true.
10:26 10/04/2012OSCE mission to hold monitoring in NKRThe NKR authorities expressed their commitment to assist in the monitoring conduct and to ensure security for the OSCE Mission members
12:03 07/04/2012Aznavour: Because I like to liveSpeaking to reporters Aznavour said, in particular, that performing on Moscow’s Red Square, Greek Acropolis and Egyptian pyramids remain his most cherished dreams
18:41 06/04/2012Communist Party leader approves of David Harutyunyan’s actions“David Harutyunyan was right in stating the thoughts that worry us. However, this does not prevent us from monitoring violations at polling stations together with opposition parties''
13:01 05/04/2012Expert: Azerbaijani government not just demolishes homes, it destroys people's livesArmenia's Public Television pulled out of the contest this month. It said that despite security guarantees by the Azeri authorities, Aliyev had described his country's neighbour as enemy number one