17:36 11/10/2019Քիմ Քարդաշյան. Շնորհակալություն, ՀայաստանԱմերիկահայ հեռուստաաստղ Քիմ Քարդաշյանն Ինսթագրամի իր էջում լուսանկարներ է տեղադրել Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում իր մկրտությունից: «Շնորհակալություն Հայաստան՝ այսպիսի անմոռանալի այցելության համար: Ես...
12:07 10/10/2019Իսկ Հանրային խորհուրդը չեզոք չէՀանրային խորհրդի մասին օրենքի համաձայն՝ Հանրային խորհրդի անդամն իր գործունեության ընթացքում քաղաքական հարցերում պարտավոր է պահպանել չեզոքություն: Նույն օրենքում նշվում է, որ ՀԽ խնդիրներն են տարբեր...
09:08 10/10/2019Չուշանաք արցախյան նռան փառատոնիցՀոկտեմբերի 19-ին Արցախի Մարտունի քաղաքում կայանալու է նռան երրորդ փառատոնը։ «Պետք է նշեմ, որ այս տարի փառատոնին լինելու են մի շարք անակնկալներ և հետաքրքիր ծրագրեր: Առայժմ փառատոնին մասնակցելու հայտ է...
08:44 10/10/2019Նինոծմինդա-Հայաստան ճանապարհի վերանորոգման մրցույթի վերջնաժամկետը հոկտեմբերի 31-ն էՄիջազգային նշանակության Ախալցիխե-Նինոծմինդա (Հայաստանի Հանրապետության սահման) մայրուղու 91-98 կմ հատվածի վերանորոգման աշխատանքների անցկացման համար հայտարարվել է տենդեր-մրցույթ։ Jnews-ի հաղորդմամբ,...
19:55 09/10/2019Այս ամենի պատճառը Արա Վարդանյանի հասարակական-քաղաքական հրապարակային գործունեությունն է.փաստաբանՀամահայկական հիմնադրամի նախկին տնօրեն Արա Վարդանյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց կալանավորման որոշման մասին փաստաբան Երվանդ Վարոսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է.
19:21 09/10/2019Արա Վարդանյանին ազատությունից զրկելու որոշում է կայացվելՀամահայկական հիմնադրամի նախկին տնօրեն Արա Վարդանյանին ազատությունից զրկելու որոշում է կայացվել։ Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրառում է արել ինքը ՝ Արա Վարդանյանը։ Նա մասնավորապես նշել է.
10:52 09/10/2019Վահան Իշխանյան. Մեծ դավադրությունը և Վիտալի Բալասանյանի զգոնությունըՀրապարակախոս Վահան Իշխանյանը գրում է. «Գեներալ Վիտալի Բալասանյանի հարցազրույցը մեծ զայրույթ է առաջացրել որոշ շրջանակներում, մանավանդ այն խոսքերը որ իրենք պատրաստ են ոչնչացնել այն ուժերին ովքեր զենք...
09:11 09/10/2019Կկայանա «Փոքրիկ իշխանը» բալետի առաջնախաղըՀոկտեմբերի 13-ին Գ. Սունդուկյանի անվան ազգային ակադեմիական թատրոնի բեմում կկայանա «Փոքրիկ իշխանը» բալետի առաջնախաղը (ըստ Անտուան դը Սենտ Էքզյուպերիի): Բալետի երաժշտությունը` Վոլֆգանգ Ամադեուս...
19:48 08/10/2019ՄԻՊ առընթեր զինծառայողների խորհրդի նիստի հարցերը քննարկվել են Պաշտպանության նախարարության հետՀոկտեմբերի 7-ին Մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմում տեղի է ունեցել աշխատանքային քննարկում Պաշտպանության նախարարության ստորաբաժանումների ղեկավար կազմի հետ: Այս մասին տեղեկանում ենք ՄԻՊ...
10:43 08/10/2019«Մոնա Լիզան» վերադարձվել է նախկին տեղըԻտալացի հանրահայտ նկարիչ Լեոնարդո դա Վինչիի «Մոնա Լիզա» կտավը վերադարձվել է նախնական ցուցասրահ՝ Լուվրի Պետությունների սրահ։ Նկարը տեղափոխել էին Մեդիչի պատկերասրահ երկու ամիս առաջ, որը գտնվում է...
11:38 07/10/2019Հրանտ Մովսիսյան. Ինձ ազատեք աշխատանքից վիրավորական ցածր աշխատավարձի պատճառովԵրևանի թատրոնի և կինոյի պետական ինստիտուտի դասախոս Հրանտ Մովսիսյանը ռեկտորին դիմում է ներկայացրել՝ իրեն աշխատանքից ազատելու խնդրանքով։ Պատճառը ցածր աշխատավարձն է, որը դերասանը վիրավորական է...
11:15 07/10/2019Հայտարարություն. Անընդունելի են այն քայլերը, որոնք կարող են ճնշել կամ ոտնահարել արտահայտման իրավունքըԼրագրողական ինը կազմակերպություններ համատեղ հայտարարություն են տարածել շաբաթ օրը «Հայելի» ակումբի վրա ձվերով հարձակման վերաբերյալ։ Հայտարարության մեջ ասված է.
09:51 07/10/2019Հայաստանի ազգային հավաքականին չի միանա Հենրիխ ՄխիթարյանըՀոկտեմբերի 12-ին և 15-ին Հայաստանի ազգային հավաքականը կանցկացնի Եվրո-2020-ի ընտրական փուլի 7-րդ և 8-րդ տուրերի հանդիպումները՝ հյուրընկալվելով համապատասխանաբար Լիխտենշտեյնի և Ֆինլանդիայի...
13:39 05/10/2019Թաթուլ Ալթունյանի անվան երգի-պարի պետական համույթի մենահամերգը՝ Օպերայի և բալետի թատրոնումՀոկտեմբերի 6-ին, ժամը 18։00-ին, Ա. Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնում տեղի կունենա Թաթուլ Ալթունյանի անվան Հայաստանի երգի-պարի պետական համույթի մենահամերգը: Ինչպես...
09:17 05/10/2019ՊԵԿ-ից նամակ Շիրակի թեմի առաջնորդին«Մենք ապրում ենք մի ժամանակաշրջանում, երբ պետական եկամուտների կոմիտեն նամակ ա գրում Շիրակի թեմի առաջնորդին, նամակում նրան դիմելով, որպես թեմի տնօրեն: Պրիդուռըկներ»,-ֆեյսբուքի իր էջում նման գրառում է...
15:04 04/10/2019Զուգարանի թղթից պատրաստված հարսանեկան զգեստների մրցույթԱմերիկացի դիզայներները հայտարարում են, որ զուգարանի թուղթը կարելի է օգտագործել ոչ միայն հենց ուղիղ իմաստով։ Նյու Յորքում տեղի է ունեցել զուգարանի թղթից պատրաստված լավագույն հարսանեկան զգեստների...
10:41 04/10/2019Չինական կեղծված հարսանիք՝ հանուն նվերներիՉինական Գույչժոու շրջանից մի տղամարդ գումարի տեսքով նվերներ ստանալու համար կեղծ հարսանիք է կազմակերպել։ Նա ցանկացել է ստացած գումարը սեփական բիզնեսում ներդնել։ Ռիա նովոստին, հղում անելով AsiaOne-ին...
10:38 04/10/2019Նավերը պլաստիկե թափոնների գլխավոր աղբյուրն ենՔեյփթաունի համալսարանի հետազոտողները, որոնցից շատ ժամանակ է պահանջվել մեծ աղբային հետքերի աղբյուրը որոշելու համար, եկել են եզրակացության, որ նավերը պլաստիկե թափոնների գլխավոր աղբյուրն են։...
23:46 03/10/2019Արմեն Աշոտյանը՝ Վլադիմիր Կարապետյանի մասին. «Տգիտության տրիումֆ»Արմեն Աշոտյանը Ֆեյսբուքի իր էջում գրել է. «Հանրայինի հյուրը վայ վարչապետի վույ մամլո խոսնակն էր։ Ամբարտավանության եւ բարոյազրկության մաստեր-կլասս էր։ Լկտիության ու տգիտության տրիումֆ։ Քոչարյանի օրոք...
14:14 03/10/2019ԵՄ դատարանի որոշմամբ պետությունը կարող է ֆեյսբուքից պահանջել՝ հեռացնել ապօրինի մեկնաբանություններըԱյսօր Եվրամիության բարձրագույն դատարանը որոշում է կայացրել, որի համաձայն ԵՄ դատարանները կարող են ֆեյսբուքից պահանջել՝ հեռացնել իր ծառայությունից օգտվողների կողմից արված մեկնաբանությունները, որոնք...

15:09 15/05/2014Самый большой флаг Азербайджана в Баку вновь спущен – и вовсе не из-за траура в Турции…По словам Азери, при скорости ветра более 22-25 м/с флаг спускают, т.к. есть опасность, что он может порваться.
09:36 14/05/2014Азербайджанские ветераны обвиняют в смерти героя Советского Союза Ази Асланова «армян»«В России праздник победы отмечают лучше, больше внимания уделяют „афганцам”. Из-за карабахской войны ветераны Афганистана оказались на заднем плане в Азербайджане».
14:38 13/05/2014Ф. Олланд: Мисак Манушян с оружием в руках защищал Францию, но никогда не забывал родинуПрезиденты Армении и Франции – Серж Саргсян и Франсуа Олланд – приняли участие в церемонии открытия переименованного в честь Мисака Манушяна сквера в центре Еревана.
10:01 13/05/2014Госдума попросила Католикоса Гарегина II, архиепископа Езраса и главу Союза армян России А.Абрамяна повлиять на Арсена АваковаАваков не раз заявлял: «По паспорту я – гражданин Украины, всеми своими корнями я – армянин».
17:13 12/05/2014Азербайджанские СМИ хотят легализовать свои провокации, приписав армянским медиа лживую информацию о происхождении Кончиты ВурстЕстественно, ни одно из армянских СМИ подобной дезинформации не распространяло. Найти же источник фальшивки не составило труда.
14:33 12/05/2014МИД Британии: Мира в Нагорном Карабахе можно достичь лишь путем взаимных уступокМинистр по делам Европы МИД Великобритании Дэвид Лидингтон сегодня выступил с заявлением по случаю 20-й годовщины установления режима прекращения огня в Нагорном Карабахе.
12:52 10/05/2014Рейтинг президента Грузии Г.Маргвелашвили резко упал из-за публичной критики в его адрес Б.ИванишвилиОдной из причин критики стало решение президента Маргвелашвили работать в Авлабарской президентской резиденции, построенной Михаилом Саакашвили.
11:44 09/05/2014Парламент штата Калифорния принял резолюцию, признающую независимость НКРНесмотря на давление со стороны Азербайджана, законодательная власть Калифорнии сделала героический шаг, поэтому каждый законодатель, кто проголосовал за данную резолюцию, заслуживает похвалы.
14:55 08/05/2014В день освобождения Шуши – 8 мая – в столице Азербайджана сожгли флаг АрменииОтмечается, что в «мероприятии приняли участие представители интеллигенции общественности».
14:07 07/05/2014Сирийские повстанцы с семьями покидают «столицу революции» – ХомсМестные жители сообщили, что повстанцы подожгли свои дома перед отъездом.
12:42 06/05/2014Впервые в истории Турции власти решили спонсировать издание литературы на армянском языке: в свет выйдут произведения Саят-НовыПримечательно, что турецкая пресса преподносит эту инициативу как следующий после послания премьер-министра Реджепа Тайипа Эрдогана жест в отношениях с армянами.
16:57 05/05/2014Тщетные попытки подчистить за вице-премьером А. Гасановом. Заявление «У Азербайджана нет нормальных соседей» осталось в историиПо словам чиновника, США и Европа пользуются энергоресурсами Азербайджана, но не отстаивают позицию Баку в карабахском вопросе. Россия и Иран также не оказывают Азербайджану реальной поддержки.
14:29 05/05/2014МИД России представило Путину «Белую книгу» – доклад о фактах нарушения прав человека в УкраинеРанее стало известно, что представители Общественной палаты России готовят иск в Европейский суд по правам человека...
14:57 03/05/2014Минобороны Азербайджана отказывается подтверждать позорную новость о бегстве генерала в РоссиюИздание утверждает, что причиной побега одного из генералов в Россию послужил его конфликт с начальником Генштаба ВС Азербайджана Наджмеддином Садыговым.
11:21 03/05/2014В Азербайджане уволен глава Госкомитета по работе с религиозными структурами: обвинен в связях с нурсистамиПосле визита премьер-министра Турции Р.Т. Эрдогана в Азербайджане началась охота за нурсистами…
13:19 02/05/2014Г. Гасангулиев: Союзницей Азербайджана выступает не имеющая полной независимости Турция«Хотя Армения является военно-политическим союзницей России, поддерживает ее действия в Крыму, мировое сообщество все равно находится на ее стороне в вопросе Карабаха».
11:16 01/05/2014«The Washington Post»: Белый дом согласился предоставить «Ковер армянских сирот» для выставки«Рад сообщить, что „Ковер армянских сирот” будет выставлен осенью текущего года», - отметил Адам Шифф.
09:08 01/05/2014Сегодня День международной солидарности трудящихсяСегодня День международной солидарности трудящихся . Праздник отмечается в 142 странах мира 1 мая или в первый понедельник мая. 1 мая 1886 года американские рабочие организовали забастовку, выдвинув...
19:39 30/04/2014Азербайджан претендует на российский город ДербентТем временем, со стороны официальной Москвы наблюдается гробовое молчание.
15:30 30/04/2014Хасан Роухани: Ирано-американские отношения не могут быть нормализованы так скоро«Все те, кто считают, что наши проблемы с миром не решатся, ошибаются. Конечно, некоторые проблемы довольно запутаны и не могут быть урегулированы в скором времени».