10:16 23/10/2019Իշխանականների բարձրացված աշխատավարձի մասին լավագույններից«Հետքի»՝ նախարարների աշխատավարձերի գաղտնի բարձրացման մասին հրապարակումից հետո փաստը դարձավ բուռն քննարկման առարկա սոցցանցերում։ Իհարկե, լրիվ սպասելի, մի սպիտակ խումբ պնդում էր, որ ճիշտ է բարձրացնել...
10:15 23/10/2019«Baby Shark» մանկական երգը դարձել է Լիբանանում բողոքի ակցիաների «հիմնը»Հայտնի «Baby Shark» մանկական երգը Լիբանանում դարձել է բողոքի ակցիաների «հիմնն» այն բանից հետո, երբ Բեյրութում ցուցարարներն ինքնաբուխ սկսել են երգել այն՝ աղմկոտ ցույցի մեջ հայտնված երեխային...
17:00 22/10/2019Նաիրի Հունանյանը դիմել է վաղաժամկետ ազատ արձակման համար«Հոկտեմբերի 27-ի» գործով ցմահ դատապարտված Նաիրի Հունանյանը դիմել է վաղաժամկետ ազատ արձակման համար: ԱՆ քրեակատարողական ծառայության հանրային կապերի բաժնից Panorama.am-ը տեղեկացավ, որ նա դիմել է...
12:20 21/10/2019Գերմանական մամուլը ծաղրանկարում պատկերել է Սիրիայի հյուսիսում ստեղծված իրավիճակըԹուրքիայի կողմից Սիրիայի հյուսիս-արևելքում իրականացվող «խաղաղության ակունք» ռազմական գործողության համար հոկտեմբերի 17-ին Թուրքիայի և ԱՄՆ-ի միջև ձեռք բերված 120 ժամով կրակի դադարեցման համաձայնությունը...
10:44 21/10/2019Միացյալ Նահանգներում անտառային հրդեհների դեմ պայքարող Սմոքի արջը կայցելի ՀայաստանԻր առաջին միջազգային ուղևորության շրջանակում այս շաբաթ Հայաստան կժամանի Միացյալ Նահանգների պատմության մեջ ամենաերկարատև հեռարձակվող սոցիալական գովազդի կերպարը՝ Սմոքի արջը` շարունակելու անցանկալի,...
14:51 18/10/2019Վրաստանում բազմաթիվ ստեր հորինելով՝ հայերին վերամկրտում են. Տեր Տաթև քահանա ՄարուքյանԱԵ Վիրահայոց թեմի Ախալքալաքի և մերձակա գյուղերի հայության հոգևոր հովիվ, այժմ Թբիլիսիում հոգևոր ծառայություններ մատուցող Տեր Տաթև քահանա Մարուքյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրում է.
19:55 17/10/2019Հայաստանն ընտրվեց ՄԱԿ-ի Մարդու իրավունքների խորհրդի անդամՀայաստանն ընտրվեց ՄԱԿ-ի Մարդու իրավունքների խորհրդի անդամ՝ 193 երկրների շրջանում ստանալով 144 ձայն: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը: «Սա մեր երկրի նկատմամբ...
12:15 17/10/2019Կանանց համար ամենաապահով երկրների շարքում Հայաստանը 82-րդն էՀայաստանը «Կանանց, խաղաղության և անվտանգության ինդեքսի» (WPS ինդեքս) վարկանիշային աղյուսակում զբաղեցրել է 82-րդ տեղն աշխարհի այն երկրների ցանկում, որոնք կանանց համար ամենաապահովն ու հարմարավետն են...
10:23 17/10/2019Լա լիգան խնդրել է քաղաքական իրավիճակի պատճառով տեղափոխել «Բարսելոնա» - «Ռեալ» հանդիպումըԻսպանական Լա լիգան խնդրել է երկրի ֆուտբոլի ֆեդերացիային Մադրիդ տեղափոխել Իսպանիայի առաջնության «Բարսելոնա» - «Ռեալ Մադրիդ» հանդիպումը: sport-express.ru-ի հաղորդմամբ, այդ խաղը պետք է կայանա...
17:37 16/10/2019Անտառագետ-դենդրոլոգ. Հո միայն ծառ տնկելով չէ՞Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝ 10 մլն ծառ տնկելու մասին հայտարարությանն անմիջապես պետք է հաջորդեն նախապատրաստական, հողի պատրաստման ու մոբիլիզացման աշխատանքները, հակառակ դեպքում այն կմնա որպես բարի...
09:44 16/10/2019Արքայազն Ուիլյամն ու Քեյթ Միդլթոնը Պակիստանում միջոցառման են գնացել տուկ-տուկովԲրիտանացի արքայազն Ուիլյամը և նրա կինը` Քեյթ Միդլթոնը մասնակցել են Իսլամաբադում տեղի ունեցած ընդունելությանը՝ այնտեղ ժամանելով տուկ-տուկ մեքենայով։ Այս մասին հայտնում է Daily Mail-ը: Տուկ-տուկը...
14:23 15/10/2019Պատկերասրահից 32 վայրկյանում գողացել են Դալիի կտավըՍան-Ֆրանցիսկոյի գեղարվեստական պատկերասրահից գողացել են Սալվադոր Դալիի «Այրվող ընձուղտը» կտավը: Գազետա.ռու-ի հաղորդմամբ, համցանցում հրապարակվել են տեսախցիկների ձայնագրությունները, որտեղ երևում է, որ...
13:39 15/10/2019Մի սադրանքի պատմությունԿասկածները, որ մերօրյա պաշտոնյաները իրենց մանկության բարդույթները բերում են որպես կրթության, կամ մշակույթի, կամ...
10:21 14/10/2019Սինգապուրից՝ Շուշի. «Ավրորա» ֆորումի մեկնարկըՀոկտեմբերի 14-ին մեկնարկում են «Ավրորա» ֆորումի միջոցառումները
09:20 14/10/2019«Արարատ. Սրբազան լեռը»Բիբլիական Արարատը, որպես հայ ժողովրդի ինքնության և հայրենիքի խորհրդանիշ, իր արտացոլումն է գտել հայ արվեստում` գրականության, երաժշտության մեջ և, հատկապես, կերպարվեստում:
09:11 14/10/2019Independent-ը Հայաստանի Ազգային ժողովի շենքը ներառել է ամենագեղեցիկ խորհրդարանների տասնյակումIndependent պարբերականը հրապարակել է աշխարհում ամենագեղեցիկ խորհրդարանների շենքերի տասնյակը, որում Հայաստանի Ազգային ժողովի շենքը գրավել է 4-րդ հորիզոնականը։ Նշվում է, որ Ալան Ֆոլդսը թվիթերում...
22:41 12/10/2019Հրանտ Բագրատյան. Մի քայլ առաջ, երեք քայլ ետ...Հայաստանի նախկին վարչապետ, տնտեսագետ Հրանտ Բագրատյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Մի քայլ առաջ, երեք քայլ ետ... Հրապարակվել են 2019-ի հունվար-օգոստոսի մակրոտնտեսական թվերը։ Պրոգրեսի բացակայությունը...
16:01 12/10/2019«Ջիվան, քո նվագը աղոթք է». դուդուկի վարպետը նշում է ծննդյան 91-ամյակըՄի անգամ ամերիկահայ աշխարհահռչակ գրող Վիլյամ Սարոյանը դուդուկահար Ջիվան Գասպարյանի նվագը լսելուց հետո ասել է.
10:35 12/10/2019Եվրո-2021. Հայաստանի Մ-21 հավաքականը տարել է առաջին հաղթանակըՖուտբոլի Հայաստանի մինչև 21 տարեկանների հավաքականը Եվրո-2021-ի ընտրական փուլի երրորդ տուրում 2:0 հաշվով հաղթել է Լյուքսեմբուրգի Մ-21 հավաքականին: ՀԱՕԿ լրատվականի հաղորդմամբ՝ Գյումրիի Քաղաքային...
20:40 11/10/2019Հայ դյուցազնը նոր ռեկորդ է սահմանել ՝ միջնամատով տեղաշարժելով 23 տոննա քաշՈւժային եռամարտի փաուերլիֆթինգի աշխարհի կրկնակի չեմպիոն, «Դյուցազնագիրք» Հայաստանի ռեկորդների ու ռեկորդակիրների գրքի կրկնակի ռեկորդակիր, միջազգային կարգի սպորտի վարպետ Վարազդատ Հակոբյանը հոկտեբերի...

17:36 02/04/2012Pal Schmitt of Hungary steps down after plagiarism rumors“In this situation, when my personal issue divides my beloved nation instead of uniting it, I feel it to be my personal duty to finish my service and resign from my presidential mandate”
11:43 30/03/2012Deputy Ministers of Sport plan vacations since AprilPrime Minister Tigran Sargsyan stated on Thursday that in accordance with the legislation, those deputy ministers covered in proportional lists should either take a break or withdraw from the lists
14:23 29/03/2012Samvel Harutyunyan to referee 2012 Olympic GamesHe is also assigned to work at ratings tournaments in Bulgaria, China and Finland.
16:18 28/03/2012Electoral commission refuses to register Khachatur Sukiasyan as parliamentary candidateThe documents introduced by Sukiasyan are “incomplete or forged,” chairman of the commission Samvel Yazryan said to clarify the decision.
18:53 27/03/2012Electoral commission to consider Khachatur Sukiasyan’s bid on March 28Khachatur Sukiasyan asked electoral commission No.10 to pass a decision on his registration as soon as possible.
10:49 27/03/2012Secret recording reveals Obama’s plansU.S. Republican Party has deeply condemned President Barack Obama after a secret recording has been revealed as Obama and Medvedev are discussing some scaring plans.
10:52 20/03/2012A. Zakaryan: Armenian delegation to leave for BakuBaku will host the second plenary session of Euronest Parliamentary Assembly on April 1-4; Armenian delegation will attend it, RPA MP Artak Zakaryan told Panorama.am.
13:47 19/03/2012Orinats Yerkir Party to make public election list on March 21Orinats Yerkir Party convened a meeting of political board on Sunday. Heghine Bisharyan, Mher Shahgeldyan, Armen Yeritsyan and Hovhannes Margaryan were confirmed as deputy chairmen of Orinats Yerkir,...
14:00 15/03/2012Zvartnots, Armavia reached agreement: Armavia owes to pay off debtArmavia Air Company owes to pay off its debt of $5 million 300 thousand up to September; besides a new pricing policy agreement has been reached, managing director of AIA Marcelo Wende told reporters.
16:58 14/03/2012Ministers apply for RPA family membership“Vache Gabrielyan and Hrayr Tovmasyan have also submitted applications to join Republican Party of Armenia,” Ruben Tadevosyan, Chairman of RPA Organizing Committee, confirmed to Panorama.am rumors...
17:56 13/03/2012Heritage Party to attend PAP congress without fail“Heritage does not rule out nomination of candidates in majority system but it will make all decisions on March 18.”
12:12 06/03/2012Armavia goes on indefinite strikeArmavia Airlines started an indefinite strike, spokesperson for the national air carrier Nana Avetisova told Panorama.am.
11:55 06/03/2012USA, Israel prefer diplomatic resolution for Iran’s nuclear issueU.S. Defense Secretary Leon Panetta said a couple of weeks ago he didn’t think Israel had made a decision to launch a military strike on Iran to thwart its nuclear ambitions.
14:22 05/03/2012Khachatur Sukiasyan to be nominated as MP candidateKhachatur Sukiasyan has officially declared about his intentions to run as a majoritarian candidate for the forthcoming parliamentary elections.
17:06 01/03/2012Tokmajyan: Even France plays double game“France wants to lose neither the votes of Turks nor the votes of Armenians."
16:37 29/02/2012Interpol's website hacked by AnonymousThe website went down briefly on Tuesday as supporters of Anonymous made online claims that it had been targeted following the arrests in Argentina, Chile, Colombia and Spain
17:39 27/02/2012Sumgayit.com website: We must prove massacre was state-levelSumgayit.com website will be launched on the occasion of the 24th anniversary of Armenian massacre in Sumgait.
12:21 25/02/2012Ruben Hayrapetyan, Samvel Aleksanyan to be nominatedThe Republican Party of Armenia has already defined that Ruben Hayrapetyan will submit his candidacy by majoritarian system.
17:28 24/02/2012‘Karabakh - Hidden Treasure’: The task is to give right picture of Artsakh"This film is not about Karabakh issue. It is about present-day Artsakh and aims to show reality to the world,” said the director.
16:07 22/02/2012‘Never Again’: Flora Martirosyan continues concert seriesCooperating with world renowned musicians, the singer aims to once again draw the attention of the international community to the Armenian Genocide and to violence against humanity.