10:16 23/10/2019Իշխանականների բարձրացված աշխատավարձի մասին լավագույններից«Հետքի»՝ նախարարների աշխատավարձերի գաղտնի բարձրացման մասին հրապարակումից հետո փաստը դարձավ բուռն քննարկման առարկա սոցցանցերում։ Իհարկե, լրիվ սպասելի, մի սպիտակ խումբ պնդում էր, որ ճիշտ է բարձրացնել...
10:15 23/10/2019«Baby Shark» մանկական երգը դարձել է Լիբանանում բողոքի ակցիաների «հիմնը»Հայտնի «Baby Shark» մանկական երգը Լիբանանում դարձել է բողոքի ակցիաների «հիմնն» այն բանից հետո, երբ Բեյրութում ցուցարարներն ինքնաբուխ սկսել են երգել այն՝ աղմկոտ ցույցի մեջ հայտնված երեխային...
17:00 22/10/2019Նաիրի Հունանյանը դիմել է վաղաժամկետ ազատ արձակման համար«Հոկտեմբերի 27-ի» գործով ցմահ դատապարտված Նաիրի Հունանյանը դիմել է վաղաժամկետ ազատ արձակման համար: ԱՆ քրեակատարողական ծառայության հանրային կապերի բաժնից Panorama.am-ը տեղեկացավ, որ նա դիմել է...
12:20 21/10/2019Գերմանական մամուլը ծաղրանկարում պատկերել է Սիրիայի հյուսիսում ստեղծված իրավիճակըԹուրքիայի կողմից Սիրիայի հյուսիս-արևելքում իրականացվող «խաղաղության ակունք» ռազմական գործողության համար հոկտեմբերի 17-ին Թուրքիայի և ԱՄՆ-ի միջև ձեռք բերված 120 ժամով կրակի դադարեցման համաձայնությունը...
10:44 21/10/2019Միացյալ Նահանգներում անտառային հրդեհների դեմ պայքարող Սմոքի արջը կայցելի ՀայաստանԻր առաջին միջազգային ուղևորության շրջանակում այս շաբաթ Հայաստան կժամանի Միացյալ Նահանգների պատմության մեջ ամենաերկարատև հեռարձակվող սոցիալական գովազդի կերպարը՝ Սմոքի արջը` շարունակելու անցանկալի,...
14:51 18/10/2019Վրաստանում բազմաթիվ ստեր հորինելով՝ հայերին վերամկրտում են. Տեր Տաթև քահանա ՄարուքյանԱԵ Վիրահայոց թեմի Ախալքալաքի և մերձակա գյուղերի հայության հոգևոր հովիվ, այժմ Թբիլիսիում հոգևոր ծառայություններ մատուցող Տեր Տաթև քահանա Մարուքյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրում է.
19:55 17/10/2019Հայաստանն ընտրվեց ՄԱԿ-ի Մարդու իրավունքների խորհրդի անդամՀայաստանն ընտրվեց ՄԱԿ-ի Մարդու իրավունքների խորհրդի անդամ՝ 193 երկրների շրջանում ստանալով 144 ձայն: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը: «Սա մեր երկրի նկատմամբ...
12:15 17/10/2019Կանանց համար ամենաապահով երկրների շարքում Հայաստանը 82-րդն էՀայաստանը «Կանանց, խաղաղության և անվտանգության ինդեքսի» (WPS ինդեքս) վարկանիշային աղյուսակում զբաղեցրել է 82-րդ տեղն աշխարհի այն երկրների ցանկում, որոնք կանանց համար ամենաապահովն ու հարմարավետն են...
10:23 17/10/2019Լա լիգան խնդրել է քաղաքական իրավիճակի պատճառով տեղափոխել «Բարսելոնա» - «Ռեալ» հանդիպումըԻսպանական Լա լիգան խնդրել է երկրի ֆուտբոլի ֆեդերացիային Մադրիդ տեղափոխել Իսպանիայի առաջնության «Բարսելոնա» - «Ռեալ Մադրիդ» հանդիպումը: sport-express.ru-ի հաղորդմամբ, այդ խաղը պետք է կայանա...
17:37 16/10/2019Անտառագետ-դենդրոլոգ. Հո միայն ծառ տնկելով չէ՞Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝ 10 մլն ծառ տնկելու մասին հայտարարությանն անմիջապես պետք է հաջորդեն նախապատրաստական, հողի պատրաստման ու մոբիլիզացման աշխատանքները, հակառակ դեպքում այն կմնա որպես բարի...
09:44 16/10/2019Արքայազն Ուիլյամն ու Քեյթ Միդլթոնը Պակիստանում միջոցառման են գնացել տուկ-տուկովԲրիտանացի արքայազն Ուիլյամը և նրա կինը` Քեյթ Միդլթոնը մասնակցել են Իսլամաբադում տեղի ունեցած ընդունելությանը՝ այնտեղ ժամանելով տուկ-տուկ մեքենայով։ Այս մասին հայտնում է Daily Mail-ը: Տուկ-տուկը...
14:23 15/10/2019Պատկերասրահից 32 վայրկյանում գողացել են Դալիի կտավըՍան-Ֆրանցիսկոյի գեղարվեստական պատկերասրահից գողացել են Սալվադոր Դալիի «Այրվող ընձուղտը» կտավը: Գազետա.ռու-ի հաղորդմամբ, համցանցում հրապարակվել են տեսախցիկների ձայնագրությունները, որտեղ երևում է, որ...
13:39 15/10/2019Մի սադրանքի պատմությունԿասկածները, որ մերօրյա պաշտոնյաները իրենց մանկության բարդույթները բերում են որպես կրթության, կամ մշակույթի, կամ...
10:21 14/10/2019Սինգապուրից՝ Շուշի. «Ավրորա» ֆորումի մեկնարկըՀոկտեմբերի 14-ին մեկնարկում են «Ավրորա» ֆորումի միջոցառումները
09:20 14/10/2019«Արարատ. Սրբազան լեռը»Բիբլիական Արարատը, որպես հայ ժողովրդի ինքնության և հայրենիքի խորհրդանիշ, իր արտացոլումն է գտել հայ արվեստում` գրականության, երաժշտության մեջ և, հատկապես, կերպարվեստում:
09:11 14/10/2019Independent-ը Հայաստանի Ազգային ժողովի շենքը ներառել է ամենագեղեցիկ խորհրդարանների տասնյակումIndependent պարբերականը հրապարակել է աշխարհում ամենագեղեցիկ խորհրդարանների շենքերի տասնյակը, որում Հայաստանի Ազգային ժողովի շենքը գրավել է 4-րդ հորիզոնականը։ Նշվում է, որ Ալան Ֆոլդսը թվիթերում...
22:41 12/10/2019Հրանտ Բագրատյան. Մի քայլ առաջ, երեք քայլ ետ...Հայաստանի նախկին վարչապետ, տնտեսագետ Հրանտ Բագրատյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Մի քայլ առաջ, երեք քայլ ետ... Հրապարակվել են 2019-ի հունվար-օգոստոսի մակրոտնտեսական թվերը։ Պրոգրեսի բացակայությունը...
16:01 12/10/2019«Ջիվան, քո նվագը աղոթք է». դուդուկի վարպետը նշում է ծննդյան 91-ամյակըՄի անգամ ամերիկահայ աշխարհահռչակ գրող Վիլյամ Սարոյանը դուդուկահար Ջիվան Գասպարյանի նվագը լսելուց հետո ասել է.
10:35 12/10/2019Եվրո-2021. Հայաստանի Մ-21 հավաքականը տարել է առաջին հաղթանակըՖուտբոլի Հայաստանի մինչև 21 տարեկանների հավաքականը Եվրո-2021-ի ընտրական փուլի երրորդ տուրում 2:0 հաշվով հաղթել է Լյուքսեմբուրգի Մ-21 հավաքականին: ՀԱՕԿ լրատվականի հաղորդմամբ՝ Գյումրիի Քաղաքային...
20:40 11/10/2019Հայ դյուցազնը նոր ռեկորդ է սահմանել ՝ միջնամատով տեղաշարժելով 23 տոննա քաշՈւժային եռամարտի փաուերլիֆթինգի աշխարհի կրկնակի չեմպիոն, «Դյուցազնագիրք» Հայաստանի ռեկորդների ու ռեկորդակիրների գրքի կրկնակի ռեկորդակիր, միջազգային կարգի սպորտի վարպետ Վարազդատ Հակոբյանը հոկտեբերի...

16:44 30/05/2014В Шотландии стартовала агитационная кампания перед референдумом о независимостиСогласно информации, кампания продлится 16 недель. Референдум назначен на 18 сентября.
11:14 30/05/2014Сенат американского штата Луизиана принял резолюцию, осуждающую погромы армян в АзербайджанеЗаконодатели штата призвали правительство Соединенных Штатов оказать давление на Баку для привлечения виновных в погромах к ответственности.
20:15 29/05/2014В Сети появился видеоролик «Happy&Unhappy Baku», обращающий внимание на проблему политзаключенных в Азербайджане«В отличие от них политзаключенные приговорены к многолетним тюремным срокам и вовсе не счастливы».
13:01 29/05/2014В преддверии выборов в Грузии произошла массовая драка между азербайджанцами и грузинамиОчевидцы утверждают, что стороны были вооружены деревянными дубинками...
13:25 28/05/2014«Политически ангажирован». Из правительства Крыма уволен представитель татар Ленур ИслямовЛидеры крымских татар считают, что при новых властях интересы коренного народа Крыма не учитываются, и он уже начал подвергаться дискриминации.
14:05 27/05/2014Украинские силовики взяли под контроль аэропорт Донецка. Глава МИД России С. Лавров выдвинул требование КиевуЛавров подчеркнул, что в Москве уважают результаты волеизъявления украинских избирателей, однако считают абсолютно необходимым выполнение Киевом женевских договоренностей.
12:13 26/05/2014Премьер-министра Турции в Германии встретили многотысячными акциями протеста«Федерация союзов алевитов Европы» организовала марш протеста, участники которого держали в руках портрет Эрдогана, где он был изображен в образе Гитлера.
10:26 24/05/2014Иранская актриса Лейла Хатами извинилась за поцелуй на Каннском фестивалеПо словам Хатами, ситуация была «безвыходной», и ей стыдно, что ей приходится давать такие подробные объяснения.
16:29 23/05/2014Суд в Иране постановил заблокировать приложение InstagramПримечательно, что аккаунты в Instagram имеют президент Ирана Хасан Роухани и высший руководитель страны аятолла Али Хаменеи.
13:49 22/05/2014Хасан Роухани: У иранцев не было и не будет проблем с американским народом«В результате враждебной политики США за минувшие годы иранский народ столкнулся со множеством проблем».
11:34 22/05/2014Сурен Крмоян освобожден от должности руководителя аппарата Минздрава АрменииРешением правительства Армении руководитель аппарата Министерства здравоохранения Армении Сурен Крмоян освобожден от занимаемой должности.
14:31 21/05/2014В Иране стало модно праздновать развод… Букеты черных роз, огромные торты и смешные открытки«Клянусь: я больше не буду влюбляться, но даже если я влюблюсь, то не в тебя», – еще одна цитата из этой же песни, перенесенная на открытку.
09:07 21/05/2014Сегодня Всемирный день культурного разнообразия во имя диалога и развития21 мая 2003 года впервые отмечался Всемирный день культурного разнообразия во имя диалога и развития (World Day for Cultural Diversity for Dialogue and Development).
13:27 20/05/2014Кондолиза Райс: Иран стремится нарушить баланс сил на Ближнем ВостокеПри этом бывшая госсекретарь США скептически отнеслась к успешному ходу переговоров между Ираном и группой «5+1».
09:59 19/05/2014Дело об аварии на шахте в Турции: 3 арестованным предъявили обвинение в преступной халатностиСреди арестованных – руководители компании, которой принадлежит шахта. Однако пока не уточняется, кому именно уже предъявлены обвинения.
14:42 17/05/2014Митинги после трагедии на шахте в Турции усиливаются из-за действий полиции: избиение и попытка ареста 10-летнего мальчикаАкции протеста, которые проходят в разных городах Турции после трагедии на шахте в городе Сома, могут достичь масштабов прошлогодних митингов в парке Гези.
10:56 17/05/2014Число жертв трагедии на шахте в Турции приближается к 300, не утихают и протестыПротестующие обвинили премьер-министра Турции Реджепа Тайипа Эрдогана в том, что он завязал тесные отношения с промышленниками горнодобывающей области.
19:18 16/05/2014Эрдогана ждет аналог «Гези-протестов». Последствия ЧП с шахтерами в Турции разобрал М. Тюркеш«Смерть – судьба шахтера», – заявил в 2010 году премьер-министр Эрдоган...
11:08 16/05/2014В Ереване состоится концерт, посвященный 90-летию всемирно известного шансонье Шарля Азнавура22 мая в концертном зале им. Арама Хачатуряна состоится концерт с участием Государственного филармонического оркестра Армении, посвященный 90-летию всемирно известного шансонье Шарля Азнавура. Об...
11:04 16/05/2014В Турции третьи сутки не утихают протесты: спасатели рассказывают о нечеловеческих условиях работы горняковЛюди не знали, как вести себя в случае аварии. Самые неопытные после взрыва ринулись к выходу, повинуясь инстинкту – и почти сразу погибли от удушья.