10:35 03/10/2019Պլասիդո Դոմինգոն այլևս տնօրեն չէՀանրահայտ օպերային երգիչ Պլասիդո Դոմինգոն հայտարարել է, որ «իր հասցեին հնչող մեղադրանքները կասկածի տակ են դնում իր ունակություններն ու հետագայում գործին ծառայելու հարցը, որը նա այդքան սիրում է» և...
09:17 03/10/2019Անգլերենի չիմացության պատճառով Էրդողանը հայտնվել է ծիծաղելի վիճակումՄԱԿ-ի Գլխավոր վեհաժողովի 74-րդ նստաշրջանի շրջանակներում կազմակերպված միջոցառումներից մեկի ժամանակ, «Կլիմայի փոփոխության վերաբերյալ» գագաթաժողովի ընթացքում Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը...
18:57 02/10/2019Ճապոնացի երաժիշտը ողջունում է հայերենՃապոնացի հայտնի երաժիշտ Կենտո Սուզուկին ողջունել է հայերին՝ դուդուկի կատարումով:
13:52 02/10/2019Ադամի մայր. «Իմ ցավից ուժեղ մի բան կա…»Հայզինվորը հրապարակել է Ապրիլյան պատերազմի հերոս-զինվոր Ադամ Սահակյանի մոր՝ Գայանեի հետ հարցազրույց։ «Ադամը 112 դիրքի ավագն էր, դիրքը պաշտպանող ջոկի հրամանատարը: Ապրիլի 2-ին մոտավորապես ժամը 3-ից...
12:38 02/10/2019Ախալքալաքի դպրոցներում աշակերտների թիվը նվազում է2019-ին Ախալքալաքի մունիցիպալիտետի դպրոցներում աշակերտների ընդհանուր թիվը 7014 է, 2015-ին` 7297 էր: Jnews-ի հաղորդմամբ, 4 տարվա ընթացքում աշակերտների ընդհանուր թիվը նվազել է 283-ով։ Թվի նվազում է...
12:31 01/10/2019Լավաշ, չրեր, հանդիպումներ․ Սինգապուրի վարչապետը սոցցանցերում՝ Հայաստանի տպավորություններովԵռօրյա պաշտոնական այցով Հայաստանում գտնվող Սինգապուրի վարչապետ Լի Սյեն Լուն շարունակում է սոցիալական ցանցերում տարածել Հայաստանի վերաբերյալ նկարներ, տեսանյութեր։ Վարչապետն այսօր առավոտյան թվիթերում...
11:30 01/10/2019Ինչո՞ւ է այդքան դժվար պացիֆիստ լինել Ադրբեջանում․ ադրբեջանցի լրագրողի կարծիքըՄարդիկ, որոնք պատերազմը ճիշտ մեթոդ չեն համարում, առավել հաճախ լռում են, որ չարժանանան հասարակության արդարացի զայրույթին։
19:51 30/09/2019Ջրհեղեղ՝ ՀնդկաստանումՀնդկաստանի Ուտտար-Պրադեշ և Բիհար նահանգներում անդադար անձրևներից հեղեղումներ են սկսվել։ Առավել տուժած շրջանների բնակչները տարհանվել են։ Եվրանյուզի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնել են իշխությունները։ Մի...
13:18 30/09/2019«WCIT» նվագախումբը համախմբել է ավելի քան 100 երաժշտիԵրևանում հոկտեմբերի 6-9-ին կայանալիք ՏՏ 23-րդ համաշխարհային համաժողովի բացումը կազդարարվի մեգանախագծով։ Համաժողովի հանրային կապերի խմբից հայտնում են, որ միջոցառմանն ընդառաջ ձևավորվել է նվագախումբ,...
10:30 30/09/2019«Չեմ ուզում թշնամին իմանա, որ հենց հիմա իմ երկրի համար 1 դեմքը քնած է»«Նախ ասեմ, որ վերջին ղեկավարը, ում օրոք ես լիովին երջանիկ եմ ապրել, եղել է Լեոնիդ Իլյիչ Բրեժնևը: Մինչ իմ մասին տհաճ ու վատ սերիալի պես կրկնվող հիմարություններ լսելը շտապեմ ասել, որ ոչ նախորդ ոչ որևէ...
09:21 30/09/2019Հանդիսատեսը ծափահարություններով է դիմավորել Արմեն ՋիգարխանյանինԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ Արմեն Ջիգարխանյանը ներկա է եղել իր ղեկավարած Մոսկվայի դրամատիկական թատրոնի «Չառլիի մորաքույրը» ներկայացման պրեմիերային։ Ռիա նովոստին գրում է, որ հանդիսատեսը նրան բարձր...
10:00 28/09/2019Ոսկե մեդալակիր. Եթե գյուղում պարի խումբ լիներ, հաստատ ուշուի փոխարեն պարել կսովորեի…«Հայ զինվոր»
15:22 27/09/2019Կյանքից հեռացել է նկարիչ, քանդակագործ, ճարտարապետ Վան Խաչատուրը93 տարեկանում այսօր կյանքից հեռացել է նկարիչ, քանդակագործ, ճարտարապետ, արվեստաբան Վան Խաչատուրը: Այս մասին հայտնում են ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունից։ Վան Խաչատուրը...
10:17 27/09/2019Քիմ Քարդաշյանի թուրքական ներքնաշորերը և «ցեղասպանության ճանաչման գործը»Ամերիկյան ռեալիթի աստղ Քիմ Քարդաշյանը մեծ պլաններ ունի Հայաստանի հետ կապված ու այս ուղղությամբ չափազանց մեծ աշխատանքներ է կատարում։ «Հույս ունեմ իմ առաջիկա այցը Հայաստան հիանալի նորություններ կբերի,...
08:59 27/09/2019Ադրբեջանի զինուժը դիվերսիոն ներթափանցման փորձի ժամանակ երկու կորուստ էր ունեցելՍոցիալական ցանցերի ադրբեջանական տիրույթի մշտադիտարկման արդյունքում հայտնի է դարձել, որ սեպտեմբերի 25-ին մահացել է օրեր առաջ Ֆիզուլիի ուղղությամբ վիրավորում ստացած Ադրբեջանի զինված ուժերի զինծառայող...
11:02 26/09/2019Կանադայում նկարահանել են ճանապարհին երկու գրիզլի արջերի կռիվըԿանադայի Բրիտանական Կոլումբիայի նահանգում տեսանկարահանել են երկու գրիզլի արջերի կռիվը, գրում է ՌԻԱ Նովոստին։ Կադրերերում երևում է, թե ինչպես են ճամփեզրին կենդանիները մռնչում, իսկ հետո կանգնում են...
11:30 25/09/2019ՊԲ զորամասերը շարունակում են կատարել զորավարժության շրջանակներում նախանշված խնդիրներըՍեպտեմբերի 25-ի վաղ առավոտից ՊԲ զորամասերը շարունակում են կատարել ընթացող ռազմավարական զորավարժության շրջանակներում նախանշված խնդիրները: ՊԲ-ից հայտնում են, որ սահմանված ժամկետներում համալրվելով...
18:36 24/09/2019Անիի ավերակներում հսկողություն կիրականացվի՝ հայ զբոսաշրջիկներին թույլ չտալու ծածանել Հայաստանի դրոշըԿարսի նահանգապետի և ժանդարմերիայի անվտանգության ուժերի կողմից ընդունված որոշման արդյունքում Կարսի նահանգի Անիի ավերակների տարածքում սահմանվում է 24-ժամյա հսկողություն, որպեսզի այնտեղ այցելող հայ...
10:31 24/09/2019Կոմպրոմիսային վարչապետի հրամայականըԱյսօր նույնպես Հայաստանը տարանջատված է թշնամի բևեռների, գուցե ավելի մեծ պոտենցիալով։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է քաղաքագետ Ստեփան Դանիելյանը։ «Այսօրվա Հայաստանն ինձ հիշեցնում է 1997-ի...
09:08 24/09/2019Վայոց Ձորի մարզպետը հրաժարական է տվելՎայոց Ձորի մարզպետ Տրդատ Սարգսյանի հայտարարություն է տարածել՝ լիազորությունները վայր դնելու մասին։ «Սիրելի վայոցձորցիներ, քաղաքացիներ, բարեկամներ Հաշվի առնելով օրեր առաջ Եղեգնաձորում տեղի ունեցած...

09:50 30/04/2014На дне Бенгальского залива найдены возможные фрагменты исчезнувшего лайнера Malaysia AirlinesАвстралийская компания заявила, что, скорее всего, смогла обнаружить место, где сейчас на морском дне находится пропавший лайнер Boeing-777 авиакомпании Malaysia Airlines.
14:10 29/04/2014Великобритания выразила обеспокоенность с связи с арестом в Азербайджане журналиста Р. МиркадыроваНапомним, что обозреватель азербайджанской газеты «Зеркало» Рауф Миркадыров был задержан 18 апреля в Анкаре.
18:12 28/04/2014Турки США своей антиармянской акцией к 99-й годовщине Геноцида армян сорвали планы премьера Турции Р.Т. ЭрдоганаОтметим, что азербайджанские СМИ «ошиблись»: сотни армянских семей из Вашингтона 24 апреля провели молчаливую демонстрацию перед посольством Турции в США.
14:33 28/04/2014Власти Азербайджана смирились с сокращением объемов добычи нефтиОтметим, что в Азербайджане уже четвертый год наблюдается сокращение объемов добычи нефти.
09:31 28/04/2014Мощный торнадо обрушился на американский штат Арканзас: есть погибшиеОбрушившийся на округ Фолкнер (штат Арканзас) торнадо унес жизни 6 человек. Об этом сообщает «РИА Новости» со ссылкой на телеканал KTHV. Ранее сообщалось о двух жертвах стихии в штате Оклахома....
12:24 26/04/2014Президент Ирана Хасан Роухани вошел в список 100 самых влиятельных людей в мире по версии TimeВ список самых влиятельных деятелей 2014 года вошли также президент России Владимир Путин, премьер-министр Японии Синдзо Абэ и др.
19:36 25/04/2014Фильм о любви девушки из маленькой деревушки Ддмашен в сердце Армении попал в КанныФильм о любви девушки из маленькой деревушки Ддмашен в сердце Армении попал в Канны
11:35 25/04/2014Посол РА в Иране: С приходом Х. Роухани к власти для развития отношений с Арменией были созданы более благоприятные условия«Армяно-иранские связи являются одним из примеров лучших отношений между соседями».
11:44 24/04/2014СМИ Турции активно обсуждают послание президента Армении в связи с Днем памяти жертв Геноцида армянПри этом содержащийся в послании президента Сержа Саргсяна тезис о том, что Армения не рассматривает турецкое общество в качестве врага, турецкие СМИ выносят в заголовок.
10:04 24/04/2014Пан Ги Мун призвал Совбез ООН помочь населению Сирии получить доступ к гуманитарной помощиСовету Безопасности ООН необходимо принять действенные меры против нарушения международного законодательства всеми участниками конфликта в Сирии.
09:49 24/04/2014Геноцид и эвакуация армянских детей из Османской империи в 1915-23 гг.В 1915 – 1923 гг. в результате Геноцида армян около 500 000 армянских детей были убиты (сожжены, отравлены, задушены) или умерли от голода и различных эпидемий, многие из них осиротели и были...
19:44 23/04/2014Грайр Товмасян выразил недоумение по поводу «игр в прятки» экс-президента Армении Роберта КочарянаПри этом Грайр Товмасян заявил, что не согласен с заявлениями экс-президента касательно конституционных реформ.
19:21 23/04/2014Комиссар СЕ: Основополагающие права человека в Азербайджане находятся в состоянии упадкаСитуация со свободой слова, собраний и ассоциаций в Азербайджане ухудшается. Об этом заявил сегодня комиссар СЕ по правам человека Нилс Муйжниекс, представляя результаты выполнения его рекомендаций...
17:04 23/04/2014Турция рано или поздно признает Геноцид армян. Заявления турецких деятелей«Остается фактом то, что сто лет назад в отношении армянского народа был осуществлен геноцид».
14:10 23/04/2014Польша и Молдова присоединяются к мероприятиям, посвященным 99-й годовщине Геноцида армянВ различных странах мира активно проводятся мероприятия в память жертв кровавого преступления начала 20 века.
12:25 22/04/2014Иран ведет с Арменией переговоры по строительству железной дороги. Заявление замглавы МИД ИРИПредставитель внешнеполитического ведомства Ирана подчеркнул, что железная дорога станет важным направлением для коридора Север-Юг.
16:41 21/04/2014Другого выхода не было… Эксклюзивный материал российского СМИ об армянах сирийского Кесаба«Если бы не вмешательство турецкой армии, которое заметили все жители Кесаба до исхода, боевики не смогли бы войти».
15:32 19/04/2014В храме Гроба Господня в Иерусалиме загорелся Благодатный огонь – символ Воскресения ХристоваНапомним, в воскресенье, 20 апреля, Армянская Апостольская церковь отмечает праздник Светлого Христова Воскресения или Пасху.
15:21 18/04/2014Азербайджанских женщин вербуют для участия в секс-джихаде в СирииАиша подтвердила, что у нее были половые контакты с более чем 1000 «моджахедов».
09:29 18/04/2014В Мексике ушел из жизни всемирно известный писатель Габриэль Гарсиа МаркесВсемирно известный колумбийский писатель, обладатель Нобелевской премии по литературе Габриэль Гарсиа Маркес скончался в Мехико в возрасте 87 лет.