11:11 23/09/2019«Չեռնոբիլ» սերիալն արժանացել է «Էմմի» մրցանակիHBO-ի նկարահանած «Չեռնոբիլ» սերիալն արժանացել է ամերիկյան հեռուստաակադեմիայի «Էմմի» մրցանակին։ Այս մասին գրում է Գազետա.ռու-ն։ Այն մրցանակի է արժանացել «Լավագույն մինի-սերիալ» անվանակարգում։ Սերիալի...
10:05 23/09/2019Փորձագետ. Այվազովսկու կտավները չէին կարող գտնվել Ղրիմի մոտ խորտակված նավումՀայազգի հայտնի ծովանկարիչ Հովհաննես Այվազովսկու կտավները չէին կարող գտնվել «Գեներալ Կոցեբու» շոգենավում, որը խորտակվել է ավելի քան 100 տարի առաջ Ղրիմի ափերի մոտ։ ՏԱՍՍ-ին այս մասին հայտնել է...
10:20 21/09/2019«Արսենալ»-ը շնորհավորել է Մխիթարյանին՝ Անկախության օրվա առթիվՀայաստանի Հանրապետության Անկախության 28-րդ տարեդարձի առթիվ Լոնդոնի «Արսենալ» ակումբն իր ֆեյսբուքի էջում տեղադրել է ակումբի նախկին կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի լուսանկարը և շնորհավորել։ «Շնորհավոր...
09:36 21/09/2019Թբիլիսիի գովազդային տեսավահանակներով ողջ օրը կցուցադրվեն Հայաստանի մասին պատմող զբոսաշրջային պրոմոհոլովակներԵրկրորդ տարին անընդմեջ Թբիլիսիի հեռուստաաշտարակը լուսավորվել է Հայաստանի Հանրապետության դրոշի գույներով։
15:55 19/09/2019Հիվանդ երեխայի հայրը Բրիտանիայի վարչապետին մեղադրում է հոսպիտալում իր PR-ն անելու մեջԲրիտանիայի վարչապետ Բորիս Ջոնսոնը հայտնվել է մեղմ ասած անհարմար վիճակում՝ Լոնդոնի Whipps Cross համալսարանի հոսպիտալ այցի ժամանակ, որտեղ նրան է մոտեցել հիվանդանոցում բուժվող 7-ամյա դստեր հայր Օմար...
13:00 19/09/2019Գևորգ Դանիելյան. Ոմանք, առանց նրբությունների մեջ խորանալու, հատուկ մշակված խայծը կուլ են տալիս«Եկեղեցու դեմ արշավի հերթական քայլին լրջմիտ ու բանիմաց մարդկանց անհամարժեք արձագանքը խիստ տարակուսելի է»,- ֆեյսբուքյան էջում գրել է Մայր Աթոռի Գերագույն Հոգևոր Խորհրդի անդամ, իրավաբան Գևորգ...
11:54 19/09/2019Ներկայացվել է Պեկին-2022-ի թալիսմանըՈւրախ պանդան, որի անունը Բինգ Դվեն Դվեն է, ընտրվել է 2022թ. ձմեռային Օլիմպիական խաղերի թալիսման: «Բինգ» նշանակում է սառույց և խորհրդանշում է մաքրություն և ուժ, իսկ «Դվեն Դվեն» նշանակում է երեխաներ:...
10:23 19/09/2019Փորձագետներ. Այսպես շարունակվելու դեպքում 2050-ին օվկիանոսն ավելի շատ պլաստիկ կպարունակի, քան ձուկՇուրջ 1300 երիտասարդ դպրոցականներ հավաքվել են Բելգիայի Օստենդ քաղաքում՝ մաքրելու օվկիանոսի ափը։ «Կարևոր է, որ նրանք անհատապես նպաստեն պլաստիկը մաքրելու գործընթացին: Ամեն տարի 8 միլիոն տոննա պլաստիկ է...
10:04 18/09/2019Արթուր Ալեքսանյան. Հավատացնում եմ, որ դեռ շատ եմ հաղթելուՕլիմպիական խաղերի ոսկե մեդալակիր, աշխարհի եռակի ու Եվրոպայի քառակի չեմպիոն Արթուր Ալեքսանյանը շնորհակալություն է հայտնել բոլորին իրեն երկրպագելու և դժվար պահին սատարելու համար: «Շատ եմ ցավում, որ...
08:55 18/09/2019Ստեփանակերտ-Ռայդ՝ երկու քույրՍտեփանակերտի քաղաքային համայնքի ավագանին որոշում է ընդունել՝ Ավստրալիայի Ռայդ քաղաքը որպես քույր քաղաք հռչակելու մասին։ Որոշման մեջ համոզմունք է հայտնվում, որ երկու քաղաքների միջև բարեկամության...
13:12 17/09/2019Արջը յոթ երգ գիտի, յոթն էլ մեղրի մասին. Արթուր ՀովհաննիսյանԱրթուր Հովհաննիսյանը ֆեյսբուքի իր էջում գրել է «1․«Սահմանադրական դատարանի մասին» ՀՀ սահմանադրական օրենքի 16֊րդ հոդվածի 4֊րդ մասի համաձայն՝ Սահմանադրական դատարանի դատավորի` գործի քննությանը...
10:00 16/09/2019«Մանկական Եվրատեսիլ 2019»-ում Հայաստանը կներկայացնի Կարինա ԻգնատյանըՆոյեմբերի 24-ին Լեհաստանում կայանալիք «Մանկական Եվրատեսիլ 2019» երգի միջազգային մրցույթում Կարինա Իգնատյանը կներկայացնի Հայաստանը «Colours Of Your Dream» երգով։ ⠀ Հանրային հեռուստաընկերության...
09:20 16/09/2019«Ջևիկ» Միքայելյանների JEVO ապրանքանիշըԵղբայրներ Մամիկոն և Աշոտ Միքայելյանները գյումրեցի նկարիչ-քանդակագործ և զարդագործ են։ Նրանք նաև երկվորյակներ են՝ Գյումրու բարբառով «ջևիկ», որն էլ դարձրել են իրենց համար ապրանքանիշ։ JEVO զարդերը...
09:00 16/09/2019Վիրաւոր Արագիլներու ԿայարանըԻր՝ Մուսա լեռան վիրավոր արագիլների մասին գիրը Խաժագ Այնթաբյանը նվիրել է Այնճարի 80 ամյակին։ Հայաստանի մէջ գրեթէ ամենուրեք արագիլներու բոյներ կան: Արագիլները այնտեղ շատ կարեւոր պարտականութիւն կը...
16:13 14/09/2019Սեդրակ Ասատրյան. Խախտվել է Ռոբերտ Քոչարյանի ՀՀ Սահամանդրության 27 հոդվածով սահմանված անձնական ազատության իրավունքը«Կոնցեռն-Դիալոգ» փաստաբանական գրասենյակի տնօրեն Սեդրակ Ասատրյանը ֆեյսբուքյան էջում գրել է. «Միշտ հավատարիմ եմ այն սկզբունքին, երբ ոլորտի մեջ մասնագիտացված չեմ կարծիք չեմ հայտնում, այս անգամ խախտում...
11:25 14/09/2019Լապշինը գտել է Երևանի՝ աղբի մեջ կորելու գաղտնիքը«Ես հասկացա ինչու է Երևանը խեղդվում աղբի մեջ. սա իշխանությունների խորամանկ քայլն է՝ այսպիսով նրանք փորձում են ազատվել Հնդկաստանից անօրինական ներգաղթածներից։ Երբ նրանք գան, տեսնեն հարազատ Բոմբեի պես...
12:12 13/09/2019«Ազատ միտք և ազատ խոսք» ՀԿ. Մարտի 1-ի մոդելը կամ հիմնադիր հրեշավորություն«Ազատ միտք և ազատ խոսք» ՀԿ-ն տարածել է հայտարարություն, որտեղ ասված է. «Երեկ դատարանի առաջ, մեծ հաշվով, վերաբեմադրվեցին մարտի 1-ի իրադարձությունները։ Եվ եթե ՀՔԾ-ն լիներ իրական, ապա երեկ ամբողջ օրը...
10:43 13/09/2019Կոկորդիլոսը կուլ է տվել դեռահասին՝ հորեղբոր աչքի առջևՖիլիպինների Բալաբակ քաղաքում խոշոր կոկորդիլոսը հարձակվել է ձկնորսությամբ զբաղվող դեռահասի վրա: Այդ մասին գրում է Gazeta-ն։ Ինչպես նշվում է, 15-ամյա տղան ձկնորսության էր գնացել 40-ամյա բարեկամի հետ:...
12:27 12/09/2019SarGallery Երևանյան պատկերասրահն իր հավաքածուն կցուցադրի Տափերականի Մշակույթի տանըՍեպտեմբերի 18-ից սկսած SarGallery Երևանյան պատկերասրահը իր հավաքածուն ժամանակավորապես կցուցադրի Արարատի մարզի Տափերական համայնքի Մշակույթի տանը։ Պատկերասրահի ֆեյսբուքյան էջից տեղեկանում ենք, որ...
10:35 12/09/2019Արմեն Ջիգարխանյանի թատրոնը՝ դերասանի վիճակի մասինԱրմեն Ջիգարխանյանին սպասում են նոր թատերական սեզոնի առաջին պրեմիերայում՝ «Չարլիի մորաքույրը» բեմադրությունում։ Այս մասին, ինչպես գրում է Regnum-ը, հայտնել է Մոսկվայի դրամատիկական թատրոնի մամուլի...

17:39 17/04/2014Разоблачен «шпион», раскрывший план по военному вторжению Турции в Сирию27 марта в сеть Интернет попала скандальная аудиозапись с совещания, в ходе которого глава МИД А.Давутоглу и представители силовых структур Турции обсуждают план возможного военного вторжения в Сирию.
12:10 17/04/2014Престижный вуз Турции постановил: М. Перинчек недостаточно компетентен в Армянском вопросе«Но это меня не остановило – панель на тему армянского геноцида состоится 25 апреля в другом месте с участием профессора Юсуфа Халаджоглу», - отметил Перинчек.
15:00 16/04/2014Книга «Армянофобия в Азербайджане» уже в продажеАвторы собрали, перевели и систематизировали образцы художественной, учебной, публицистической литературы, а также официальные заявления и публикации азербайджанских СМИ на эту тему.
09:21 16/04/2014У берегов Южной Кореи потерпел крушение паром с 477 пассажирами: есть погибшийУ юго-западного побережья Южной Кореи потерпел крушение и целиком ушел под воду пассажирский паром «Севол», на борту которого находились 477 человек.
12:34 15/04/2014Благодаря кому «Washington Post» и «Guardian» получили премию Пулитцера…Сам Сноуден, заявление которого опубликовала Guardian, назвал эту награду «победой всех, кто считает, что общественность должна играть свою роль в правительстве».
18:26 14/04/2014Представитель Духовного лидера Ирана выдвинул условие президенту Азербайджана И. Алиеву«Привлекает внимание тот факт, что визит Либермана совершается вскоре после визита президента Ильхама Алиева в Иран. Сотрудничество Азербайджана с Израилем всегда вызывало недовольство Тегерана».
10:38 14/04/2014Башар Асад: Правительственные войска побеждают в гражданской войне в СирииПрезидент Сирии Башар Асад считает, что правительственные войска побеждают в гражданской войне, продолжающейся в стране уже третий год.
13:39 12/04/2014Почему США отказали в визе новому послу Ирана при ООН? Материал ВВСРанее Хамид Абуталеби заявил, что не входил в студенческую группу, захватившую в 1979 году посольство США в Тегеране, и всего лишь исполнял обязанности переводчика.
11:26 12/04/2014В Рио-де-Жанейро полиция зачищает очередную фавелу: пострадали 20 человекВ результате столкновений жителей одной из фавел (бедных районов) с полицией в Рио-де-Жанейро пострадали 20 человек.
17:03 11/04/2014МИД Турции устраивает очередную «истерику» Вашингтону – из-за принятия Комитетом Сената США резолюции по Геноциду армянСогласно заявлению, размещенному на официальном сайте министерства, «принимая решение относительно резолюции по Геноциду, Комитет действовал спешно и несерьезно».
11:15 11/04/2014Турция обеспокоена: Комитет по внешним отношениям Сената США принял резолюцию о Геноциде армян«Резолюция была принята соотношением голосов 12-„за” и 5-„против”».
14:31 10/04/2014В Крыму предложили переименовать город Симферополь в честь президента России В. Путина«Я предложил, чтобы на центральной площади Симферополя поставили памятник Путину и переименовать город Симферополь в город Путин».
16:50 09/04/2014Amnesty International: Руководить Советом Европы будет Азербайджан – страна, где практикуются произвольные аресты и пыткиМеждународная правозащитная организация Amnesty International начинает кампанию с целью добиться освобождения 8 арестованных молодежных активистов в Азербайджане.
10:29 09/04/2014Всемирно известный писатель Габриэль Гарсиа Маркес выписан из больницыВсемирно известный колумбийский писатель, лауреат Нобелевской премии Габриэль Гарсиа Маркес выписан из клиники в Мехико.
17:08 08/04/2014События в сирийском Кесабе – следствие безнаказанности Турции и политики двойных стандартов Запада. Видеомост Ереван-Москва«К сожалению, многие постоянные члены Совета безопасности ООН преследуют лишь собственные цели».
13:51 08/04/2014Российский сайт причислил ереванский аэропорт «Звартноц» к восьми самым необычным аэропортам России и соседних странОтмечается, что воздушные ворота Еревана выглядят, будто это огромная летающая тарелка, приземлившаяся на поле в двенадцати километрах от столицы Армении.
12:54 08/04/2014Kavpolit.com: Иран, Сирия, Армения и НКР усиливаются, а Турция и Азербайджан теряют позиции«Количественное преимущество не дает Баку возможности победить, поскольку топография местности играет не в пользу Азербайджана, а оборонительные силы НКР готовы отразить возможную атаку противника».
16:42 07/04/2014Министр обороны Азербайджана не знает, как правильно отдавать честьВоенный эксперт отметил, что такие инциденты отрицательно влияют на имидж Азербайджана.
09:44 07/04/2014Поиски исчезнувшего лайнера Malaysia Airlines: возможно, зафиксированы новые сигналыПрибор для обнаружения гидроакустического маяка на буксире австралийского военного судна Ocean Shield зафиксировал новые сигналы, предположительно, черных ящиков исчезнувшего самолета авиакомпании...
12:12 05/04/2014В Аргентине 24 апреля объявят «Днем первого геноцида 20-го века»«Включение темы о геноциде в образовательную программу очень важно не только с точки зрения уважения, но и изучения обстоятельств, ставших причиной подобных необычных и зверских событий».