09:45 13/04/2016Մեր բանակի հասցրած հարվածից թշնամին դեռ երկար ժամանակ ուշքի չի գալու. ԼՂՀ վարչապետԱրայիկ Հարությունյանն այցելել է Մարտակերտ քաղաք և տեղում անցկացրել խորհրդակցություն՝ նվիրված ապրիլի 2-5-ը թշնամու արկակոծության հետևանքով շրջկենտրոնում առաջացած խնդիրների լուծմանը:
13:00 12/04/2016IDeA հիմնադրամը շնորհակալություն է հայտնում Aurora Prize-ի մրցանակաբաշխության գործընկերներինՅիրիկյան. «Մենք միանում ենք Aurora Prize նախաձեռնությանը՝ մեծարելու նրանց, ովքեր վտանգում են սեփական կյանքը՝ ուրիշներին փրկելու համար»:
12:21 11/04/2016Ռուսաստանն Իրանին է տրամադրել S-300 ՀՀՊ համակարգերի առաջին խմբաքանակը2015-ին Պուտինը որոշում էր ստորագրել, համաձայն որի՝ Ռուսաստանի տարածքից S-300 հակահրթիռային պաշտպանության համակարգերն Իրանին տրամադրելու արգելքը չեղյալ էր հայտարարվել:
11:27 11/04/2016Վելայաթի. Հայ-ադրբեջանական ռազմական գործողությունները հրահրվեցին արտաքին ուժերի կողմից«Մենք անհանգստացած ենք, որ մեր երկու հարևան երկրների միջև բախումներ սկսվեցին»:
09:40 08/04/2016Բեյրութում հզոր ցույց է անցկացվելԵլույթների հիմնական մեսիջը Արցախի զորակցությունն էր և հայ ժողովրդի միասնականությունը:
10:38 07/04/2016Կեղծ լուրեր շրջանառելով՝ Ադրբեջանն այս պահին նվազագույնը 4 հիմնական խնդիր է լուծում. Տ.Աբրահամյան«Ադրբեջանը հետևողականորեն տեղեկատվություն է տարածում, որ հայկական կողմից ակտիվություն է նկատվում Նախիջանի ճակատում: Հայկական կողմն արդեն հայտարարել է, որ դա չի համապատասխանում իրականությանը»:
23:20 06/04/2016Իսկ վերջում մի բառով՝ ԶԻՆՎՈՐՄեկ էլ պայթուն լսվեց: Տեսա՝ ոտքս չկա: Հանեցի համազգեստիս գոտին ու կապեցի, որ չարնահոսեմ: Նոր էի ավարտել կապելը, նորից պայթյուն լսվեց, տեսա՝ մյուս ոտքս կտրվեց: Զինվորական սապոգիս քուղը հանեցի ու մյուս...
13:40 06/04/2016«Независимая газета». Լեռնային Ղարաբաղը կարող է ստանալ միջազգային ճանաչումԲաքվի պլանները հօդս են ցնդել, քանի որ ԼՂՀ-ի վրա հարձակումը խեղդվել է:
14:09 05/04/2016Ալիևի երազը
12:28 05/04/2016ԼՂՀ ՊՆ-ի հերթական տեսանյութը անօդաչու թռչող սարքի ոչնչացումիցԼեռնային Ղարաբաղի պաշտպանության նախարարությունը հերթական տեսանյութն է հրապարակել ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում ապրիլի 4-ին ոչնչացված ադրբեջանական հերթական անօդաչու թռչող սարքը:...
12:12 05/04/2016Սիրիահայ բժիշկը Մարտակերտում վիրավորների կողքին է«Դեղորայքը բավարար է, անհրաժեշտ սարքավորումները կան, վիրավորներին օգնություն ցույց տալու համար բոլոր հնարավորությունները կան»:
16:46 04/04/2016ԻԻՀ ռազմական կցորդը հրավիրվել է ՀՀ պաշտպանության նախարարությունՀանդիպման առիթը ԻԻՀ Արևելյան Ատրպատականի նահանգապետի տեղակալ Շաբեստարի հայտարարությունն և դրան առնչվող ադրբեջանական լրատվամիջոցներով շահարկվող լուրն էր:
13:15 04/04/2016Վիրավորված զինվորների վիճակը կայուն է. հոսպիտալի փոխտնօրեն«Կան և միջին, և ծանր, բայց դրական դինամիկա ունեցող վիրավորներ»
09:22 04/04/2016Բակո Սահակյան. Պաշտպանության բանակն արդյունավետորեն իրականացնում է իր առաքելությունըԱրցախի Հանրապետության նախագահն ընդունել է «Երկրապահ կամավորականների միության» (ԵԿՄ) պատվիրակությանը՝ կազմակերպության վարչության նախագահ Մանվել Գրիգորյանի գլխավորությամբ:
12:56 02/04/2016Փորձագետ. Հակառակորդի նախապես պլանավորված գործողությունը տապալվել է«Պետք է նաև հասկանալ, որ առաջնագծում դեռևս գործողություններ են ծավալվում, պետք է մի փոքր համբերատար լինել»:
12:00 02/04/2016ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանը խստորեն դատապարտում է բնակավայրերի և խաղաղ բնակիչների վրա հարձակումները«Դրանք կյանքի իրավունքի դեմ ոտնձգող միջազգային մակարդակի հանցագործություններ են, որ ենթակա են դատապարտման և պատժման միջազգային իրավունքի ողջ խոստությամբ՝ առանց որևէ բացառության»:
14:56 01/04/2016Ռուսաստանում բենզինի ակցիզային հարկը երկրորդ անգամ է բարձրացելՀամապատասխան օրենքը մարտի 29-ին ստորագրվել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի կողմից:
10:31 01/04/2016Արոնյանը ՖԻԴԵ-ի ապրիլյան սանդղակում 7-րդ տեղում էՆայելով վիճակագրությանը` կարելի է տեսնել, որ սանդղակում 2010 թ.-ից հետո Վեսելինը երբեք այսքան ցածր տեղ չի գրավել:
12:04 31/03/2016Կառավարությունը որոշեց. Թամանյանի թանգարան-ինստիտուտը կմիացվի Ճարտարապետության ազգային թանգարան-ինստիտուտինԻնչպես նշեց ՀՀ քաղաքաշինության նախարար Նարեկ Սարգսյանը, երկու կազմակերպություններն իրենց կանոնադրություններին համապատասխան հետապնդում են միևնույն նպատակը

17:33 08/01/2013Названы имена граждан Армении, погибших в результате крупного ДТП в РоссииПосольство Армении в России обнародовало детали крупного ДТП, произошедшего 6 января на 64-м километре автотрассы Пермь-Екатеринбург.
15:58 08/01/2013Легендарный испанский певец Хулио Иглесиас выступит с концертом в ЕреванеЛегендарный испанский певец Хулио Иглесиас в рамках своего мирового турне 18 марта выступит с концертом в Ереване, в Спортивно-концертном комплексе имени Карена Демирчяна.
11:35 08/01/2013ФСКН: Азербайджанцы занимают первое место в списке опаснейших наркодиллеров РоссииПеревалочными пунктами при транспортировке наркотиков из Афганистана, Пакистана, Малайзии в Россию и европейское зарубежье стали Азербайджан, Казахстан, Киргизия, Узбекистан, Туркмения и Таджикистан.
17:25 07/01/2013Турцию призывают открыть границу с Арменией – хотя бы для сирийских беженцевНа сайте Администрации президента США инициирован сбор подписей для открытия турецко-армянской государственной границы.
13:17 07/01/2013Ким Чен Ын в честь своего дня рождения подарил каждому малышу в КНДР по килограмму конфетЛидер Северной Кореи Ким Чен Ын распорядился подарить в честь своего дня рождения каждому ребенку в возрасте до 10 лет по килограмму конфет.
12:02 07/01/2013«Хаккин.аз»: Власти Нахичевана запретили местным жителями гулять по вечерам«Из-за казарменного режима в Нахичеване и опасности ареста многие азербайджанские правозащитники отказываются от весьма опасной поездки в автономную республику».
12:00 07/01/2013Госсекретарь США Хиллари Клинтон выходит на работу после болезниГоссекретарь США Хиллари Клинтон в понедельник выйдет на работу после болезни и проведет встречи с заместителями.
13:12 06/01/2013В Якутии из-за волков введен режим чрезвычайной ситуацииВ Якутии вводится режим чрезвычайной ситуации в связи с увеличением числа нападений волков на домашних животных, сообщает BBC cо ссылкой на пресс-службу президента и правительства региона.
12:13 06/01/2013«Мачо всех времен и народов» Адриано Челентано отмечает 75-летний юбилейЕго дебютом в кино стала эпизодическая роль в знаменитом фильме "Сладкая жизнь" Федерико Феллини, а в общей сложности он снялся более чем в 40 фильмах.
12:21 05/01/2013Самые невероятные истории, произошедшие за новогодние праздникиНовый год дает людям повод не только как следует отпраздновать праздники, но и осуществить коварные планы и совершить преступления.
13:52 04/01/2013Центр по исследованию коррупции и оргпреступности назвал И. Алиева «Человеком года»Алиев был выбран потому, что в этом году стало известно о многочисленных фактах получения кланом Алиева большой личной прибыли через государственные сделки в различных сферах.
12:00 04/01/2013За праздничные дни в Армении произошло 23 ДТП: погибли 7 человекС 31 декабря 2012г. по 3 января сего года в Армении зарегистрировано 23 дорожно-транспортных происшествия, 11 из которых в Ереване. В результате ДТП погибли 7 человек, еще 29 получили травмы...
12:18 29/12/2012Уходящий год подтвердил тот факт, что мы можем все. Поздравительное послание главы полиции Армении«Мы должны сделать все возможное, чтобы оправдать ожидания общества. В кратчайшие сроки мы должны создать новую систему полиции».
10:43 29/12/2012В парламент Франции представлен новый законопроект о криминализации отрицания Геноцида армянВ новом законопроекте предлагается установить наказание в виде одного года тюремного заключения и/или штрафа в размере 45 тысяч евро за отрицание Геноцида армян.
11:10 28/12/2012Статья «Геноцид армян» признана лучшей в «Википедии»По итогам голосования статья о Геноциде армян в Османской Турции набрала самое большое количество голосов «за»- 51, «против» проголосовали всего двое.
10:19 28/12/2012В Ереване стартует новогодний марафон Дед МорозовСегодня в Ереване десятки Дед Морозов примут участие в марафоне, который стартует в 14:00 от перекрестка улиц Налбандяна-Туманяна до площади Свободы.
17:17 27/12/2012Спикер парламента Армении Овик Абраамян наградил ряд журналистов, в их числе – корреспондент Panorama.amСпикер парламента Армении Овик Абраамян устроил торжественный прием по случаю праздников Нового года и Св.
11:45 27/12/2012В Турции шестерых граждан оштрафуют на 3 000 лир за оскорбление армянВ начале года вышеуказанные лица организовали на площади Таксим в центральной части Стамбула акцию протеста, посвященную 20-летней годовщине трагических событий в Ходжалу.
16:40 26/12/2012Министр юстиции Армении Г.Товмасян на «встрече без галстуков» пообещал: мы увидим «другую» систему правосудияМинистр гордится произведенной в сфере «революцией»: юридические лица теперь регистрируются всего за 5-7 минут, без возни.
12:41 26/12/2012«МИР»: В 2013 году среди стран СНГ больше всех выходных будет у граждан АрменииВ Армении в 2013 году будет 21 выходной день.