19:01 21/03/2016Հայաստանից շեֆ-խոհարարը լավագույնն է ճանաչվել Հնդկաստանում կայացած խոհարարների օլիմպիադայում«Լավագույն մասնակից» անվանակարգում ներկայացված են եղել շեֆ-խոհարարներ 50 երկրից:
12:12 21/03/2016Հալեպում նշել են ԾաղկազարդըՉնայած Հալեպում տիրող ծանր պայմաններին, այս տարի ևս մեծաթիվ մանուկներ Ծաղկազարդին հավաքվել էին Հալեպի Սուրբ Աստվածածին և Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ եկեղեցնիներում:
11:12 21/03/2016Այսօր կներկայացվի նոր iPhone-ըՇնորհանդեսը կկայանա Town Hall Auditorium դահլիճում երևանյան ժամանակով ժամը իննին
14:38 19/03/2016«էրմենիհաբեր». Նոր մանրամասներ Դինքի սպանության դատավարությունիցԱպրիլի 19-ին դատարանի առջև կկանգնեն հետախուզական բաժնի պետ Էնգին Դինչը, ժամանակի Տրապիզոնի մարզային անվտանգության պետ Ռեշաթ Ալթայը, ժամանակի Ստամբուլի հետախուզական բաժնի պետ Ահմեթ Իլհան Գյուլերը:
12:43 19/03/2016Դևիդ Քեմերոն. Բրիտանիան Թուրքիայի քաղաքացիների համար չի սահմանի առանց մուտքի արտոնագրի ռեժիմՀայտարարության տեքստում նաև նշվում է որ Բրիտանիան կաջակցի ամրագրված դրույթների իրագործմանը, սակայն դա հեշտ չի լինի:
10:15 19/03/2016Ռոյթերս. Հռոմի պապը Հայաստան կայցելի հունիսի վերջինԳործակալությունը նշում է, թե Պապի ծրագրված ուղևորությունը կարող է բարկացնել Թուրքիային
19:15 18/03/2016Ճապոնիայում կայանալու է Արաքս Մանսուրյանի մենահամերգըՄեկ շաբաթ Տոկիոյում ներկայացվելու է հայկական մշակույթը:
13:40 18/03/2016Երիտասարդական նվագախումբը «Ալ Բուստանում» կատարել է Բեռլիոզի, Վյենյավսկու, Էլգարի ստեղծագործությունները«Ալ Բուստան» հեղինակավոր փառատոնը հիմնադրվել է 1994 թվականին։
10:03 18/03/2016Արոնյանը հաղթեց և միավորներով հավասարվեց Կարյակինին7-րդ տուրում Լևոն Արոնյանը կխաղա Սերգեյ Կարյակինի հետ և հաջողության դեպքում կսկսի միանձնյա գլխավորել մրցաշարային աղյուսակը:
13:20 17/03/2016Գերմանիան փակել է իր դիվանագիտական ներկայացուցչությունները ԹուրքիայումԳերմանիայի արտգործնախարարությունից հայտնել են, որ դա անվտանգության միջոցառում է
09:15 17/03/2016Երերույք հնագիտական հուշարձանը՝ Եվրոպա Նոստրայի «7 առավել վտանգված» հուշարձանների ցանկում«Եվրոպա Նոստրայի» մրցանակաբաշխությանը մինչ օրս ՀՀ-ից ներկայացվել են Սբ Պողոս-Պետրոս եկեղեցու, Բարձրաքաշ Սբ Գրիգոր վանքի, Երերույք հնագիտական հուշարձանը և Անիպեմզա գյուղը հայտերը:
10:37 16/03/2016Կիպրոսում կտեղադրվի Հին Ջուղայի խաչքարի կրկնօրինակըԽաչքարի հանդիսավոր բացմանը ներկա կգտնվեն երկու երկրների Նախագահները:
10:15 16/03/2016Պյոտր Սվիդլեր-Լևոն Արոնյան պարտիան ավարտվեց ոչ-ոքի արդյունքովՍերգեյ Կարյակինը պարտության է մատնել Վիշվանաթան Անանդին և 3 միավորով միանձնյա գլխավորում է մրցաշարային աղյուսակը:
12:25 15/03/2016«Երևանի կենտրոնի մասին» օրենքը ծնվել է հանրային պահանջի հիման վրա. ՆախարարՕրենքը մի քանի օր առաջ ներկայացվել է Ազգային ժողով:
11:48 14/03/2016Իրանը հրաժարվել է սառեցնել նավթի արդյունահանման մակարդակըԱյսօր՝ մարտի 14-ին, Թեհրանում սպասվում է Իրանի նավթարդյունաբերության նախարար Բիժան Նամդար Զանգանեի հանդիպումն իր ռուսաստանցի գործընկերոջ՝ Ալեքսանդր Նովակի հետ:
09:30 14/03/2016Հալեպահայ Ավո Գաբրիելյանի ֆիլմը ցուցադրվում է Պրահայի «Մեկ աշխարհ» կինոփառատոնում«Տներ առանց դռների» ֆիլմը ներկայացնում է Հալեպի Նոր գյուղ շրջանում տեղի ունեցած բախումների ընթացքում այնտեղ բնակվող հայ ընտանիքի կյանքը:
19:15 12/03/2016Թուրքիայի նախագահը դարձել է բրազիլացի հայտնի ծաղրանկարչի թիրախըԲանակցությունները ծաղրանկարիչը որակել է որպես «փախստականների առևտուր»:
12:35 12/03/2016Ջիգարխանյանն այսօր դուրս կգրվիԲժիշկները հայտնի դերասանի առողջական վիճակը գնահատում են բավարար: Ա.Ջիգարխանյանը հոսպիտալացվել է մարտի 5-ին: Այդ ժամանակ բժիշկները հայտնել էին, որ նա գնհտվում է վերակենդանացման բաժանմունքում:
11:31 12/03/2016Թուրքիայում ձերբակալում են Zaman թերթի նախկին խմբագրին«Նախագահի մանդատը ստանալուց ի վեր Թուրքիայում Էրդողանին վիրավորելու համար պատկան մարմինները քաղաքացիների դեմ հարուցել են ավելի քան 1845 գործ»:
13:47 11/03/2016Յոշիդայի անհետ կորած որդու պատմությունը Japan Today’s-ի դիտակետումԵթե հնարավորություն ունենային նորից զրուցելու՝ Յոշիդան որդուն, թերևս, կասեր «Հպարտանում եմ քեզանով» կամ …«հետ դարձիր»: Բայց ոչ, ավելի շուտ` «հետ դարձիր»-ի փոխարեն կասեր «հպարտանում եմ քեզանով»։

11:56 17/12/2012Вардан Осканян возмущен незаконностью прослушки его разговора с Левоном ЗурабяномДепутат парламентской фракции «Процветающая Армения» Вардан Осканян на своей страничке в Facebook откликнулся на публикацию аудиозаписи его разговора с координатором Армянского национального...
14:30 15/12/2012Президент США объявил 4-дневный траур по погибшим в КоннектикутеПрезидент США Барак Обама объявил 14 декабря 4-дневный траур по жертвам террористического акта, произошедшего накануне в начальной школе города Ньютаун, штат Коннектикут, сообщает «РБК».
13:11 15/12/2012В парламенте Франции выступили с новой инициативой криминализировать отрицание Геноцид армянПредложено также сформировать комиссию для расследования причин отклонения Конституционным советом Франции предыдущего законопроекта.
20:09 14/12/2012Азер Рашидоглу: Россия может применить «грузинский сценарий» в отношении Азербайджана«В основном, конечно же, мы увидим поддержку Армении, поддержку усилению оборонного потенциала Армении», – заключил Мехтиев.
12:00 14/12/2012Спикер парламента Турции увязал нормализацию армяно-турецких отношений с карабахской проблемой«Если речь будет идти о долгосрочной стабильности на Кавказе, то мы будем ждать действий Армении в этом направлении».
10:51 14/12/2012Тигран Саркисян обсудил с вице-президентом США Джо Байденом двустороннее сотрудничествоВ рамках рабочего визита в США премьер-министр Армении Тигран Саркисян 13 декабря посетил Белый дом, сообщает пресс-служба правительства.
17:19 13/12/2012Глава МИД Франции на страницах Hürriyet Daily News процитировал «обнадеживающе заявление» Давтуоглу по Геноциду армян«Многие во Франции считают, что Турция пытается если не отрицать, то хотя бы свести к минимуму трагедию, постигшую предков наших граждан армянского происхождения».
14:35 12/12/2012Издание «The New York Times» в очередной раз обратилось к теме переселения сирийских армян на родинуВновь начался поток сирийских армян в Армению, так как борьба в Сирии пока продолжается, пишет «The New York Times».
11:56 12/12/2012Парламент Азербайджана отменит подписанное с Ираном соглашение о свободном передвиженииАзербайджан принимает решение об отмене соглашения в том случае, когда в 2010 году Иран в одностороннем порядке отменил визовый режим для граждан Азербайджана.
19:19 11/12/2012Президент Беларуси А. Лукашенко: Армения и Азербайджан могут найти решение проблемы Нагорного КарабахаПрезидент Беларуси Александр Лукашенко уверен, что Армения и Азербайджан в силах найти решение проблемы Нагорного Карабаха.
11:33 11/12/2012Азербайджанских беспилотников постигнет та же участь, что и американских. Предупреждение Меджлиса Ирана«Вскоре вооруженные силы Ирана предпримут необходимые меры в ответ на незаконные действия Баку, и любое действие с их стороны встретит резкий ответ».
13:05 10/12/2012Азербайджанские беспилотники осуществляют разведывательные операции на границе с ИраномВ течение 2009-2012 гг. Азербайджан приобрел у Израиля 10 единиц беспилотников модели «Гермес 450»
16:59 08/12/2012Джавахкская диаспора России просит Москву протянуть руку примирения Грузии«Сегодня, когда к власти в Грузии пришли вменяемые политические силы, мы считаем объективно необходимым приступить к диалогу».
17:19 07/12/2012«Приключения азербайджанцев в России». Кавказские гости начали в Петербурге дележ сфер влиянияИздание напоминает, что с 2005 по 2010 год в Петербурге в ходе резни, устроенной хозяином ресторана «Агдам» Мамедовым, были убиты 7 человек, в том числе молодая девушка.
14:08 07/12/2012В Азербайджане ставят под сомнение территориальную целостность Ирана. Отклик посольства ИРИ в Баку«В Азербайджане в очередной раз созывается заседание так называемого Всемирного конгресса азербайджанцев – организации, принявшей на вооружение антииранскую, сепаратистскую политику».
16:28 06/12/2012Замглавы МИД Турции на заседании СМИД ОБСЕ заявил о «неприемлемости статус-кво» в вопросе Нагорного КарабахаФирудин Синирлиоглу также считает, что в Европе начали проявлять дискриминацию в отношении мусульман.
16:14 06/12/2012Госсекретарь США Хиллари Клинтон подчеркнула зафиксированный Венгрией регрессНапомним, президент США Барак Обама и американский Госдеп одними из первых осудили экстрадицию венгерским правительством в Азербайджан убийцы Рамиля Сафарова.
13:08 06/12/2012Турецкий премьер Эрдоган выбыл из списка самых влиятельных людей мира по версии ForbesТурецкое издание Dogan обращает внимание на тот факт, что в рейтинге самых влиятельных людей мира 2012 год по версии Forbes, в этом году отсутствовало имя премьер-министра Турции Реджепа Тайипа...
11:06 06/12/2012Иран показал захваченный в Персидском заливе американский беспилотникХотя иранские сайты активно освещают информацию об обезвреживании американского беспилотника, тем не менее, фильма или фотоснимков с изображением беспилотника пока не было представлено.