11:12 31/03/2016195-ամյա դպրոցը վերականգնում է Հայաստանի կապը Կալկաթայի հետԱյս ամբողջ եռուզեռի հետ մեկտեղ, ճեմարանը ձեռնամուխ է եղել ստեղծել Կալկաթայի հայերի տվյալների բազա, որն ըստ թեմի առաջնորդ Տ. Զավեն Յազիչյանի, 1956թ.-ից առաջինն է:
13:35 30/03/2016Նիդերլանդները Բելգիային ավելի շուտ էին նախազգուշացրել պատրաստվող ահաբեկչության մասինԻր հերթին բելգիական կողմը նշում է, որ նման տեղեկատվություն չի ստացել:
12:10 30/03/2016ԱՄՆ-ը, Գերմանիան, Մեծ Բրիտանիան և Ֆրանսիան իրանական հրթիռների հարցով դիմել են ՄԱԿ-ինԱյս մասին հաղորդում է «Deutsche Welle»-ն՝ հղում անելով «AFP» գործակալությանը, որի տրամադրության տակ է հայտնվել այդ երկրների կողմից ՄԱԿ-ին ուղղված նամակը՝ թվագրված մարտի 28-ով:
11:11 30/03/2016ԱՄՆ Հավայի նահանգը ճանաչել է Արցախի անկախությունըԱյս մասին տեղեկանում ենք Ամերիկայի հայկական համագումարի ֆեյսբուքյան էջից:
18:09 29/03/2016Վլադիմիր Սպիվակովը և «Մոսկվայի վիրտուոզներ»-ը ելույթ են ունենալու ՀայաստանումՀամերգները կայանալու են ապրիլի 28-ին և 29-ին Արամ Խաչատրյան համերգասրահում: Ծրագրերը՝ տարբեր են:
12:00 29/03/2016Լևոն Արոնյան. «Այն, որ չեմ խաղալու Կառլսենի հետ, ինձ համար ուժեղ հարված է»«Այնքան ժամանակ անցկացրեցի խաղատախտակի առջև, և արդյունքով չապացուցել, որ, որպես շախմատիստ, ուժեղացել եմ, ինձ համար շատ տհաճ է»:
11:43 29/03/2016Հայկական մշակույթի շաբաթ՝ ՏոկիոյումՇաբաթվա ընթացքում տեղի են ունեցել Արաքս Մանսուրյանի մենահամերգը՝ ճապոնացի դաշնակահար Տակահիրո Ակիբայի նվագակցությամբ:
11:20 26/03/2016Տիմոշենկոն հայտարարել է Սավչենկոյին Ուկրաինա վերադարձնելու պայմանավորվածության մասին«Шустер Live» հեռուստաընկերության եթերից Յուլիա Տիմոշենկոն հայտնել է, որ փոխանակման հավանականությունը շատ մեծ է:
11:00 26/03/2016Անգելա Մերկելի սելֆին՝ մահապարտ ահաբեկչի հետՆկարում պատկերված երիտասարդներին ԶԼՄ-ները ներկայացրել էին որպես Սիրիայից եկած փախստական:
10:13 26/03/2016Հակառակորդի կրակից հրազենային վիրավորում է ստացել Բերքաբերի բնակիչըՆորիկ Ալիխանյանը վիրավորվել է իր տան մոտ
12:25 25/03/2016Բրյուսելում ահաբեկչության մեջ կասկածվող 6 անձ է ձերբակալվելԶԼՄ-ները տեղեկացնում են, որ ուրբաթ` մարտի 25-ին պետք է որոշում կայացվի` կտրվի արդյոք մանդատ ձերբակալվածներին կալանավորելու համար:
12:10 25/03/2016Ինչին ուշադրություն դարձնել հավկիթ գնելիսԿճեպը պետք է լինի չաղտոտված, հարթ և առանց ճաքերի:
14:46 24/03/2016Հռոմի Պապը ավելի մեծ ժողովրդականություն է վայելում, քան աշխարհի ցանկացած քաղաքական որևէ առաջնորդՆշենք, որ Ադրբեջանում հարցվածների մեծամասնությունը նշել է, թե գրեթե ոչինչ չգիտի Հռոմի Պապի մասին:
11:48 24/03/2016Կառավարությունը դեմ է մարտի 1-ը հիշատակի օր համարելու նախաձեռնությանըՀՀ օրենքի նախագիծը ներկայացրել են Ազգային ժողովի պատգամավորներ Լևոն Զուրաբյանը, Ստեփան Դեմիրճյանը, Արամ Մանուկյանը և Գագիկ Ջհանգիրյանը:
11:15 24/03/2016ԱՄՆ նախագահն Արգենտինայում ընդունելության ժամանակ տանգո է պարելՕբաման փորձել է հրաժարվել, բայց հետո ընդունել է հրավերը:
14:00 23/03/2016Հունաստանում երկու փախստական ինքնահրկիզման փորձ են արելՉնայած, որ մոտակայքում գտնվող մարդիկ անմիջապես մարել են կրակը, փախստականները ստացել են տարբեր աստիճանի այրվածքներ և հոսպիտալացվել:
11:32 23/03/2016Կյանքից հեռացել է հայ անվանի օպերային երգիչ և բեմադրիչ Գեղամ ԳրիգորյանըԳրիգորյանը երգել է աշխարհի բոլոր խոշոր օպերային թատրոններում ու համերգասրահներում:
09:50 23/03/2016Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը ցավակցագիր է հղել Բելգիայի վարչապետին«Այսօրինակ հանցագործությունները, որ չեն կարող ունենալ որևէ արդարացում, ուղղված են մարդկության դեմ և մարտահրավեր են՝ նետված քաղաքակիրթ ողջ աշխարհին»:
11:13 22/03/2016Զեմֆիրան համերգի ժամանակ կոպիտ տոնով պահանջել է հեռացնել Ուկրաինայի դրոշը«Ես Ռուսաստանի քաղաքացի եմ: Դուք սիրում եք ձեր երկիրը, ես սիրում եմ իմ երկիրը»:
11:00 22/03/2016Հոմսի Սբ. Մեսրոպ եկեղեցին կվերակառուցվիԱյս տարվա ամռանը սկսվելու են Հոմսի Սբ. Մեսրոպ եկեղեցու և Ազգային Սահակյան վարժարանի վերանորոգման ախատանքները:

12:17 26/12/2012В Стамбуле вспомнили жертв погромов алевитов в МарашеПо официальным данным, 34 года назад в Мараше было убито 111 алевитов.
11:57 25/12/2012Азербайджан требует у Ирана 10 млрд баррелей нефтиВ условиях разногласий между прикаспийскими странами вокруг правового статуса Каспийского моря каждый раз обнаружение нового месторождения нефти еще более углубит эти разногласия.
12:51 24/12/2012Дживан Гаспарян запишет саундтрек к новому голливудскому фильму «Конец света»«В следующем году еду в США для записи саундтрека к фильму от создателей „Гладиатора"».
11:06 24/12/2012Депутат Мгер Седракян сожалеет по поводу инцидента между ним и журналистом Мгером АршакяномДепутат Национального Собрания Армении Мгер Седракян выступил с заявлением, в котором выразил сожаление по поводу инцидента между ним и журналистом Мгером Аршакяном в парламенте Армении.
09:37 24/12/2012Землетрясение в Черном море: подземные толчки ощущались и в АрменииКак сообщает Национальная служба сейсмической защиты МЧС Армении, вчера, в 17:32 по местному времени, было зафиксировано землетрясение магнитудой 5.4, эпицентр которого находился в Черном море, в 63...
14:37 22/12/2012National Geographic – об уроках, которые может преподать миру Армения«Армения поддерживает крепкие связи с Ираном, а также с США», – подчеркивает издание.
11:48 22/12/2012Российский эксперт: Может получиться так, что не Армения окажется в политической изоляции в регионе, а Азербайджан«Обстановка на Кавказе меняется, но в Азербайджане это пока не совсем понимают».
11:20 22/12/2012Объявлен шорт-лист иностранных фильмов на «Оскар»: фильма «Если все…» в нем нетАмериканская академия киноискусства обнародовала список из девяти фильмов, претендующих на получение "Оскара" в номинации "Лучший фильм на иностранном языке".
09:33 22/12/2012Температура воздуха в Армении понизится на 2-4 градуса. Возможны осадки22 и 24 декабря во второй половине дня, 25 декабря в значительной части областей Армении ожидаются осадки.23 декабря, а также ночью 24 декабря и 26 декабря ожидается погода без осадков.
14:07 21/12/2012Вслед за Германией ЗРК «Рatriot» предоставят Турции и НидерландыНижняя палата парламента Нидерландов одобрила инициативу направить ЗРК «Patriot» в Турцию.
10:57 21/12/2012Посол Франции в Армении Анри Рено в восторге от армянской кухниЧрезвычайный и полномочный посол Франции в Армении Анри Рено любит армянскую кухню. Об этом накануне на встрече с учащимися ереванской школы №78 заявил он, отвечая на вопрос одного из учеников. «Во...
14:07 20/12/2012Юрий Юрьев: Россия может не только признать Карабах, но и устроить цепную реакцию напряжённости вокруг Азербайджана«То, что теперь у Москвы больше места для манёвра — это факт».
14:06 20/12/2012Спикер парламента Армении выразил сожаление по поводу вчерашнего поведения депутата РПА Мгера СедракянаСегодня по инициативе председателя Национального Собрания Армении Овика Абраамяна в его кабинете состоялась встреча с журналистом «А1+» Мгером Аршакяном.
13:03 20/12/2012Специальная следственная служба Армении взялась за расследование скандальной «записи Осканян-Зурабян»Сегодня, в 10:20, Специальная следственная служба Армении получила направленное Генеральной прокуратурой Армении заявление относительно рассекречивания разговора депутатов Национального Собрания...
16:28 19/12/2012Арестованным сотрудникам отдела угрозыска Управления Полиции Еревана предъявлены обвиненияПредъявлены обвинения по ч.2 ст.309 («Превышение должностных полномочий, соединенное с применением насилия, оружия или специальных средств») и ст.314 («Служебный подлог») УК РА.
09:36 19/12/2012Армения будет председательствовать на VII сессии Межправительственного комитета Конвенции ЮНЕСКОВ 2013 году Армения возглавит 7-ю сессию заседаний Межправительственного комитета Конвенции ЮНЕСКО. Об этом сообщает пресс-служба Минкультуры Армении. 6-10 декабря в Париже состоялась 6-я сессия...
18:17 18/12/2012Книга «Вклад армян в развитие Османской империи» будет переведена также на турецкий языкСегодня в ереванском Музее литературы и искусства имени Егише Чаренца состоялась презентация перевода на русский язык книги доктора исторических наук Асмик Степанян «Вклад армян в развитие Османской...
13:14 18/12/2012Редактором турецкой газеты «Taraf» назначен армянинМаргар Есаян является автором многих прозаических произведений. Первый роман, написанный им, удостоился высокой награды издательства «İnkılâp».
10:18 18/12/2012В Армении ожидаются осадки в виде дождя и снега18-20 декабря в значительной части областей Армении, 21 декабря – на всей территории республики, 22 декабря – в южных областях ожидаются осадки, 20-21 декабря в равнинных районах – дождь.
12:15 17/12/2012Иран представил новый пакет предложений по урегулированию сирийского кризисаПараллельно с установлением мира представители разных политических и общественных кругов Сирии должны вести переговоры для того, чтобы достичь национального согласия.