11:03 25/05/2026Նիկոլ, այս ինչքան քեզ պապաներ են պետք, այ մարդ, որ գան, քո քարոզարշավը փրկեն. Թաթոյան«Նիկոլ, այս ինչքան քեզ պապաներ են պետք, այ մարդ, որ գան, քո քարոզարշավը փրկեն։ Սկզբում Վենսը, հետո Մակրոնը, հիմա էլ ԱՄՆ պետքարտուղար Ռուբիո՞ն»,- ուղիղ եթերում ասում է «Միասնության թևեր» կուսակցության...
10:58 25/05/2026Հայաստանն արժանի է անվտանգ և կայուն ապագայի. Գագիկ ԾառուկյանԲՀԿ առաջնորդ Գագիլ Ծառուկյանի նախընտրական ջերմ ու անկեղծ հանդիպումները անկախ եղանակային պայմաններից, շարունակվում են։ Այս անգամ Արմավիրի մարզում՝ Էջմիածին և Արմավիր քաղաքներում։ «Թիմակիցների հետ...
10:30 25/05/2026Այսօր Սամվել Կարապետյանը հանդես կգա ճակատագրական հայտարարությամբ. «Ուժեղ Հայաստան»«Այսօր ժամը 12։00-ին։ Ընտրություններին ընդառաջ՝ կառավարության վերջին նիստը, մեր ժողովրդի ճակատագրի համար «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Սամվել Կարապետյանը հանդես կգա ճակատագրական...
10:28 25/05/2026Վաղը Հայաստան կժամանի ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո ՌուբիոնՄայիսի 26-ին Հայաստան կժամանի ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոն: ՀՀ ԱԳՆ հաղորդմամբ, կկայանա արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանի և Մարկո Ռուբիոյի հանդիպումը, որից հետո նախարարները հանդես կգան...
10:12 25/05/2026Ուղղակի պետք է գնալ և քվեարկել ընդդեմ գործող կառավարիչների վերարտադրմանը. Արտակ ԶաքարյանԵթե 2018թ և 2021թ, մեծ լիներ քվեարկության մասնակցությունը՝ ՔՊ-ն կստանար ցածր տոկոսներ
09:07 25/05/2026Իշխանությունը «հաղթական զnրաhանդեu» է կազմակերպում, որ ոչ թե արտաքին թշնшմիներին է հաղթել, այլ փորձում է սեփական ժողովրդին հաղթել. Աբրահամյան«Երկրի ներսում հանրային ատելության, թշնամանքի և բախումների ձգտող իշխանությունը համազգային տապալումն է տոնում»
08:54 25/05/2026ԱՄՆ կրոնական ազատությունների հանձնաժողովի 2026-ի զեկույցը դատապարտել է Ադրբեջանի կողմից Արցախի եկեղեցիների nչնչաgnւմըԱՄՆ կրոնական ազատությունների հանձնաժողովի 2026 թվականի զեկույցը, որտեղ ամփոփվել են 2025 թվականի տվյալները, դատապարտել է Ադրբեջանին՝ հայկական կրոնական ժառանգության ոչնչացման և կրոնական ազատության...
21:44 24/05/2026Թող գա իր խոդով մտնի որձ առյուծի բունը. Ծառուկյանը՝ ՓաշինյանինԹևանյանը որպես իմ գործընկեր, ասացի՝ եթե նա շպիոն է, ես իմ ձեռքով իրեն գնդակահարեմ,
20:44 24/05/2026Առգրավել են Արցախի նախագահի հեռախոսը. Ռոման ԵրիցյանԱրցախից բռնագաղթած Ռոման Երիցյանը գրում է. 1. Առգրավել են Արցախի նախագահի հեռախոսը։ Ըստ զինվորական քննչական գլխավոր վարչության՝ հետաքրքրությունը 2023 թվականի սեպտեմբերի 24-ին բենզալցակայանի պայթյունի...
20:07 24/05/2026Ուրախ ավտոբուսում ամբողջ օրն ուտում-ուտում են, այդպես էլ վերցրած 8 միլիարդ պարտքը կերան, զարմանալի է, որ մարսում են, փորկապություն չունեն. Ռոբերտ ՔոչարյանՈվ քվեարկում է Նիկոլի օգտին, քվեարկում է Ալիևի օգտին
19:29 24/05/2026Բերում ենք մեր երկրին փոփոխություն, չենք թողնում, որ օտար տարրերը գան և բուն դնեն մեր երկիր. Նարեկ ԿարապետյանԵվրոպայի կենտրոնում չկարողացան պաշտպանել հայ զինվորին սաֆարովներից, այս ծայրամասում ինչպե՞ս են պաշտպանելու մեզ ադրբեջանցու նկրտումներից, ագրեսիայից
17:30 24/05/2026Արգիշտի թագավորը կասեր՝ էս ո՞ւմ էս երկիրը վստահեցիք, ար այսօր վեր է կենում՝ ասում. «մոռացեք անցյալը, պատմությունը, այնպիսի բան չացեք, որ թուրքերի դուրը չգա. ԽաչատրյանԱրթուր Խաչատրյանը նաև հայտարարեց, որ ՓՄՁ-ներին կվերադարձնեն իրենց մուծված բոլոր հարկերը
16:54 24/05/2026Ներողությունը ո՞րն է... Էս երկիրը կորցրել եք՝ ներողությո՞ւն, արա. Այգեձոր գյուղը մերժեց ՔՊ-ինՔՊ-ի քարոզչական թիմի համակարգողը փորձում էր համոզել գյուղացիներին՝ ներողություն խնդրելով
15:30 24/05/2026ՔՊ-ի ընտրողների 2/3-ը մեզ լավ է վերաբերվում, բայց չի ընտրում, որովհետև մարդը շատ դժվար է ընդունում, որ սխալվել է. Սամվել ԿարապետյանՀիմա յալանչու դերը Փաշինյանն է տանում, փողոցներն ընկած՝ մարդկանց է զբաղեցնում
15:24 24/05/2026Պակիստանում ռազմական գնացքի պшյթյունի հետևանքով զnհերի թիվը հասել է 23-իՆրա խոսքով՝ զոհերի մեծ մասը կանայք և երեխաներ են
15:08 24/05/2026Մինչև 2031թ.ը Գագիկ Ծառուկյանի էն սարի գլխի սարքած տունը պետք է ծերերի խնամքի կենտրոն դառնա.ՓաշինյանԾառուկյանը, Կարապետյանը, Ռոբերտը, ոնց որ երկու բոթասից սկսել են՝ ձեր աջակցությամբ ես իրենց հասցնելու եմ երկու բոթասի
13:50 24/05/2026Որպեսզի այս իշխանությունն ընտրությունից-ընտրություն 10 հազար դրամով չխաբի ժողովրդին. Սամվել ԿարապետյանՍրանք այսօր չեն մտածում հայ ժողովրդի մասին, մտածում են բերեն մեր երկիրը ադրբեջանցիներով լցնեն
12:58 24/05/2026Դիմում եմ Կոռուպցիոն կոմիտեյին... Օյ, Հակակոռուպցիոն կոմիտեին. Գոհար ՂումաշյանՏիգրան Ավինյանի հեռախոսահամարը չունե՞ք... Կարող եմ տրամադրել
12:27 24/05/2026Հայաստանի ճակատագիրը չի որոշվում ո´չ Մոսկվայում, ո´չ Վաշինգտոնում, ո´չ Բրյուսելում, ոչ՝ Փարիզում. Վահե ՀովհաննիսյանԵթե այլ կերպ մտածենք, ապա այն ի վերջո կորոշվի Բաքվում
12:14 24/05/2026Նույն միջազգային դերակատարները հաճախ աչք են փակում իշխանությունների կողմից իրականացվող ակնհայտ խախտումների նկատմամբ. Էլինար ՎարդանյանԺողովրդավարությունը չի կարող լինել ընտրովիության սկզբունքով

12:15 14/10/2025Trump complains about 'super bad photo' on Time coverDonald Trump took issue with Time Magazine’s cover depicting ‘His Triumph’ in the Middle East upon his return from a victory lap visit to Israel and Egypt, The Independent reported.
12:04 14/10/2025Former Yerevan district head quits ruling partyRazmik Mkrtchyan, the former head of Yerevan’s Shengavit district, has announced his departure from Armenia’s ruling Civil Contract party.
11:35 14/10/2025MP: 2020 war report confirms Pashinyan bears main responsibility for national tragedyOpposition MP Tigran Abrahamyan of the Pativ Unem faction states the preface and conclusion of the report by the parliamentary commission investigating the 44-day war make it clear that Prime...
11:10 14/10/2025Armenian, Azeri FMs meet in EgyptArmenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan is participating in the Middle East Peace Summit in Sharm El-Sheikh, Egypt, as part of the Armenian prime minister’s delegation, his ministry reported.
16:32 13/10/2025Pashinyan holds brief meeting with Aliyev in EgyptArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan is participating in the Middle East Peace Summit taking place in Sharm El-Sheikh, Egypt, the Armenian government reported.
14:30 13/10/2025Knesset hands out MAGA-style caps for Trump speechKnesset staff distribute red baseball caps patterned on US President Donald Trump’s “Make America Great Again” hats, ahead of his upcoming speech in the Knesset plenum, The Times of Israel reported.
14:00 13/10/2025Samvel Karapetyan's legal team reiterates claims of persecutionThe legal team of detained businessman and philanthropist Samvel Karapetyan has condemned recent judicial actions against him, calling them “beyond legal reasoning”.
13:00 13/10/2025Nine political forces submit documents to run in Vagharshapat electionsNine political forces have submitted documents to run in the upcoming municipal elections in Vagharshapat, a community in Armenia’s Armavir Province, scheduled for November 16.
12:12 13/10/2025Opposition politician blames Pashinyan for Artsakh 'catastrophe'Opposition politician Eduard Sharmazanov, Deputy Chairman of the Republican Party of Armenia (RPA), accused Prime Minister Nikol Pashinyan of bringing “disaster” to Armenia and Artsakh...
11:35 13/10/2025Pashinyan questions why former leaders failed to implement 'brilliant' Karabakh solutionsArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan has questioned why the country’s former leaders failed to implement what they described as “brilliant solutions” to the Nagorno-Karabakh conflict.
16:06 11/10/2025Our Way movement to announce PM candidate laterThe prime ministerial candidate of Armenia’s Our Way movement will be revealed after the formation of its political team, its coordinator Narek Karapetyan told reporters on Saturday.
15:06 11/10/2025Over 5,000 volunteers join Samvel Karapetyan's movementMore than 5,000 volunteers have joined the Our Way (Mer Dzevov) movement founded by detained businessman and philanthropist Samvel Karapetyan in just a month and a half, its coordinator Narek...
14:12 11/10/2025'We will never retreat': Lawyer shares Samvel Karapetyan's messageAt the inaugural congress of the Our Way movement on Saturday, lawyer Aram Vardevanyan announced that he had met with detained businessman and philanthropist Samvel Karapetyan at Yerevan’s Kentron...
13:12 11/10/2025MP blasts detention of fallen Armenian soldiers' parentsArmenian opposition MP Tigran Abrahamyan highlights that five years after the 2020 war with Azerbaijan, none of the political leaders responsible for Armenia's war defeat and heavy casualties have...
12:22 11/10/2025Human rights lawyer cautions Armenia's opposition over 'no-rules' election fightHuman rights lawyer Vahan Hovhannisyan has issued a stark warning to opposition forces planning to run in Armenia’s 2026 parliamentary elections, questioning how they intend to compete “by the rules”...
11:26 11/10/2025Homeland Party approves candidate list for Vagharshapat municipal electionsThe Homeland Party has approved its list of candidates for the upcoming municipal elections in the Vagharshapat community at a board meeting on Friday.
11:00 11/10/2025Trump claims Nobel Peace Prize winner called and told him he really deserved itPresident Donald Trump has never shied away from lashing out against any slight against him, real or perceived, but after the Norwegian committee responsible for awarding the Nobel Peace Prize...
16:30 10/10/2025SCO to receive observer status in CISThe leaders of the Commonwealth of Independent States members have adopted a decision to establish the CIS+ format and grant observer status in the CIS to the Shanghai Cooperation Organization (SCO),...
16:00 10/10/2025Serzh Sargsyan wishes success to all political initiativesFormer Armenian President Serzh Sargsyan on Friday wished success to all emerging political initiatives, denying any involvement in new movements.
14:15 10/10/2025Analyst warns of 'collapse of law enforcement' in ArmeniaPolitical analyst Suren Surenyants has warned that the recent increse in crime rates across Armenia signals a “collapse” of the country’s law enforcement system, which he claims poses a national...