11:03 25/05/2026Նիկոլ, այս ինչքան քեզ պապաներ են պետք, այ մարդ, որ գան, քո քարոզարշավը փրկեն. Թաթոյան«Նիկոլ, այս ինչքան քեզ պապաներ են պետք, այ մարդ, որ գան, քո քարոզարշավը փրկեն։ Սկզբում Վենսը, հետո Մակրոնը, հիմա էլ ԱՄՆ պետքարտուղար Ռուբիո՞ն»,- ուղիղ եթերում ասում է «Միասնության թևեր» կուսակցության...
10:58 25/05/2026Հայաստանն արժանի է անվտանգ և կայուն ապագայի. Գագիկ ԾառուկյանԲՀԿ առաջնորդ Գագիլ Ծառուկյանի նախընտրական ջերմ ու անկեղծ հանդիպումները անկախ եղանակային պայմաններից, շարունակվում են։ Այս անգամ Արմավիրի մարզում՝ Էջմիածին և Արմավիր քաղաքներում։ «Թիմակիցների հետ...
10:30 25/05/2026Այսօր Սամվել Կարապետյանը հանդես կգա ճակատագրական հայտարարությամբ. «Ուժեղ Հայաստան»«Այսօր ժամը 12։00-ին։ Ընտրություններին ընդառաջ՝ կառավարության վերջին նիստը, մեր ժողովրդի ճակատագրի համար «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Սամվել Կարապետյանը հանդես կգա ճակատագրական...
10:28 25/05/2026Վաղը Հայաստան կժամանի ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո ՌուբիոնՄայիսի 26-ին Հայաստան կժամանի ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոն: ՀՀ ԱԳՆ հաղորդմամբ, կկայանա արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանի և Մարկո Ռուբիոյի հանդիպումը, որից հետո նախարարները հանդես կգան...
10:12 25/05/2026Ուղղակի պետք է գնալ և քվեարկել ընդդեմ գործող կառավարիչների վերարտադրմանը. Արտակ ԶաքարյանԵթե 2018թ և 2021թ, մեծ լիներ քվեարկության մասնակցությունը՝ ՔՊ-ն կստանար ցածր տոկոսներ
09:07 25/05/2026Իշխանությունը «հաղթական զnրաhանդեu» է կազմակերպում, որ ոչ թե արտաքին թշնшմիներին է հաղթել, այլ փորձում է սեփական ժողովրդին հաղթել. Աբրահամյան«Երկրի ներսում հանրային ատելության, թշնամանքի և բախումների ձգտող իշխանությունը համազգային տապալումն է տոնում»
08:54 25/05/2026ԱՄՆ կրոնական ազատությունների հանձնաժողովի 2026-ի զեկույցը դատապարտել է Ադրբեջանի կողմից Արցախի եկեղեցիների nչնչաgnւմըԱՄՆ կրոնական ազատությունների հանձնաժողովի 2026 թվականի զեկույցը, որտեղ ամփոփվել են 2025 թվականի տվյալները, դատապարտել է Ադրբեջանին՝ հայկական կրոնական ժառանգության ոչնչացման և կրոնական ազատության...
21:44 24/05/2026Թող գա իր խոդով մտնի որձ առյուծի բունը. Ծառուկյանը՝ ՓաշինյանինԹևանյանը որպես իմ գործընկեր, ասացի՝ եթե նա շպիոն է, ես իմ ձեռքով իրեն գնդակահարեմ,
20:44 24/05/2026Առգրավել են Արցախի նախագահի հեռախոսը. Ռոման ԵրիցյանԱրցախից բռնագաղթած Ռոման Երիցյանը գրում է. 1. Առգրավել են Արցախի նախագահի հեռախոսը։ Ըստ զինվորական քննչական գլխավոր վարչության՝ հետաքրքրությունը 2023 թվականի սեպտեմբերի 24-ին բենզալցակայանի պայթյունի...
20:07 24/05/2026Ուրախ ավտոբուսում ամբողջ օրն ուտում-ուտում են, այդպես էլ վերցրած 8 միլիարդ պարտքը կերան, զարմանալի է, որ մարսում են, փորկապություն չունեն. Ռոբերտ ՔոչարյանՈվ քվեարկում է Նիկոլի օգտին, քվեարկում է Ալիևի օգտին
19:29 24/05/2026Բերում ենք մեր երկրին փոփոխություն, չենք թողնում, որ օտար տարրերը գան և բուն դնեն մեր երկիր. Նարեկ ԿարապետյանԵվրոպայի կենտրոնում չկարողացան պաշտպանել հայ զինվորին սաֆարովներից, այս ծայրամասում ինչպե՞ս են պաշտպանելու մեզ ադրբեջանցու նկրտումներից, ագրեսիայից
17:30 24/05/2026Արգիշտի թագավորը կասեր՝ էս ո՞ւմ էս երկիրը վստահեցիք, ար այսօր վեր է կենում՝ ասում. «մոռացեք անցյալը, պատմությունը, այնպիսի բան չացեք, որ թուրքերի դուրը չգա. ԽաչատրյանԱրթուր Խաչատրյանը նաև հայտարարեց, որ ՓՄՁ-ներին կվերադարձնեն իրենց մուծված բոլոր հարկերը
16:54 24/05/2026Ներողությունը ո՞րն է... Էս երկիրը կորցրել եք՝ ներողությո՞ւն, արա. Այգեձոր գյուղը մերժեց ՔՊ-ինՔՊ-ի քարոզչական թիմի համակարգողը փորձում էր համոզել գյուղացիներին՝ ներողություն խնդրելով
15:30 24/05/2026ՔՊ-ի ընտրողների 2/3-ը մեզ լավ է վերաբերվում, բայց չի ընտրում, որովհետև մարդը շատ դժվար է ընդունում, որ սխալվել է. Սամվել ԿարապետյանՀիմա յալանչու դերը Փաշինյանն է տանում, փողոցներն ընկած՝ մարդկանց է զբաղեցնում
15:24 24/05/2026Պակիստանում ռազմական գնացքի պшյթյունի հետևանքով զnհերի թիվը հասել է 23-իՆրա խոսքով՝ զոհերի մեծ մասը կանայք և երեխաներ են
15:08 24/05/2026Մինչև 2031թ.ը Գագիկ Ծառուկյանի էն սարի գլխի սարքած տունը պետք է ծերերի խնամքի կենտրոն դառնա.ՓաշինյանԾառուկյանը, Կարապետյանը, Ռոբերտը, ոնց որ երկու բոթասից սկսել են՝ ձեր աջակցությամբ ես իրենց հասցնելու եմ երկու բոթասի
13:50 24/05/2026Որպեսզի այս իշխանությունն ընտրությունից-ընտրություն 10 հազար դրամով չխաբի ժողովրդին. Սամվել ԿարապետյանՍրանք այսօր չեն մտածում հայ ժողովրդի մասին, մտածում են բերեն մեր երկիրը ադրբեջանցիներով լցնեն
12:58 24/05/2026Դիմում եմ Կոռուպցիոն կոմիտեյին... Օյ, Հակակոռուպցիոն կոմիտեին. Գոհար ՂումաշյանՏիգրան Ավինյանի հեռախոսահամարը չունե՞ք... Կարող եմ տրամադրել
12:27 24/05/2026Հայաստանի ճակատագիրը չի որոշվում ո´չ Մոսկվայում, ո´չ Վաշինգտոնում, ո´չ Բրյուսելում, ոչ՝ Փարիզում. Վահե ՀովհաննիսյանԵթե այլ կերպ մտածենք, ապա այն ի վերջո կորոշվի Բաքվում
12:14 24/05/2026Նույն միջազգային դերակատարները հաճախ աչք են փակում իշխանությունների կողմից իրականացվող ակնհայտ խախտումների նկատմամբ. Էլինար ՎարդանյանԺողովրդավարությունը չի կարող լինել ընտրովիության սկզբունքով

16:00 17/01/2026В Баку армянским пленным запрещено передавать Библию, религиозные татуировки выжигаются – СаакянГод назад, 17 января 2025 года, началось судилище над армянскими пленными и политическими заключенными, незаконно удерживаемыми в Баку.
15:10 17/01/2026Сирануш Саакян: Цель судилища в Баку – делегитимизация политической единицы Республика АрцахСегодня, в связи с первой годовщиной незаконного, сфабрикованного «судебного процесса» над незаконно удерживаемыми в Баку армянскими пленными и политическими заключенными, состоялась...
15:01 17/01/2026Исполняется год с начала судилища над армянскими пленными в БакуГод назад, 17 января 2025 года, началось судилище над армянскими пленными и политическими заключенными, незаконно удерживаемыми в Баку.
14:26 17/01/2026Тигран Абрамян: Цель власти – нейтрализовать независимые СМИ и журналистов, не выражающих ее точку зренияИзбрание со стороны действующей в Армении власти мишенью средств массовой информации и журналистов – от лишения аккредитации в различных структурах до нападок с использованием ресурсов...
14:10 17/01/2026«Свободу политзаключенному Хачику Галстяну!» Акция по информированию в ЕреванеВ разных административных районах Еревана на стенах зданий появились изображения арестованного генерального секретаря партии «Айреник» («Отечество») Хачика Галстяна с надписью «Свободу...
13:56 17/01/2026Политзаключенный Нарек Самсонян: 9-й день голодовки. О моих проблемах со здоровьемОбъявивший бессрочную голодовку в ответ решение суда 9 января о продлении ему ареста на три месяца председатель общественной организации «Гражданское сознание», основатель интернет-ресурса...
13:19 17/01/2026«Голос Армении»: Иран-Армения: пострадает ли взаимовыгодный проект?Газета «Голос Армении» пишет: «Судя по всему, арабским государствам во главе с Саудовской Аравией удалось-таки отговорить Дональда Трампа от нападения на Иран.
11:03 17/01/2026Макрон пришел на встречу в Елисейском дворце в солнцезащитных очкахПрезидент Франции Эммануэль Макрон заявил, что ему какое-то время придется носить солнцезащитные очки из-за лопнувшего в глазу сосуда, пишет РИА Новости.
17:20 16/01/2026Адвокат: Самвел Карапетян получает медицинскую помощьАпелляционный антикоррупционный суд Армении 16 января отменил решение суда первой инстанции об изменении меры пресечения с ареста на домашний арест в отношении известного благотворителя и...
16:28 16/01/2026Последствия неубранного снега: 117 человек в Ереване обратились в больницы с травмами, большинство – пожилыеЧлен Совета старейшин Еревана от фракции «Национальный прогресс» Кристина Варданян обратилась в мэрию армянской столицы с просьбой предоставить информацию о числе людей, получивших травмы в...
15:18 16/01/2026«Это проявление политической коррупции»: Варужан Октанян о миллиардных премиях в госаппарате«Это проявление политической коррупции», – так в беседе с корреспондентом Panorama.am руководитель программ «Антикоррупционного центра Transparency International» Варужан Октанян оценил выплату...
14:30 16/01/2026Ваге Оганнисян: Как добиться успеха на выборахЭксперт группы «Альтернативные проекты» Ваге Оганнисян написал: «Чтобы уменьшить жесткое, неприемлемое внешнее влияние в преддверии выборов и обеспечить плавные перемены в стране, необходим целый...
14:25 16/01/2026Путин созвонился с президентом Ирана Пезешкианом после разговора с НетаньяхуПрезидент России Владимир Путин провел телефонный разговор с президентом Ирана Масудом Пезешкианом, Кремль проинформирует о деталях, сообщил пресс-секретарь главы государства Дмитрий Песков.
14:07 16/01/2026«Голос Армении»: 19 января – 3-я годовщина вопросов без ответовГазета «Голос Армении» пишет: «3-я годовщина пожара в казарме деревни «Азат» Гегаркуникского марза ( 19 января 2023 г.) вынуждает повторить вопрос, который прозвучал в ходе одного из последних в...
12:45 16/01/2026Политолог: У нас есть боевая позиция, куда наши заступающие на дежурство военнослужащие вынуждены проходить через азербайджанский шлагбаум«Чтобы наглядно представить степень суверенитета Армении, знайте: у нас есть боевая позиция, куда наши заступающие на дежурство военнослужащие вынуждены проходить через азербайджанский дорожный...
11:42 16/01/2026Лауреат Нобелевской премии мира из Венесуэлы вручила свою медаль ТрампуЛидер венесуэльской оппозиции Мария Корина Мачадо сообщила журналистам, что в четверг на частной встрече в Белом доме она вручила президенту США Дональду Трампу медаль Нобелевской премии мира, пишет...
17:32 15/01/2026Представители Армении и Азербайджана провели совместный осмотр железнодорожного участка Ерасх-Садарак15 января 2026 года представителями армянской и азербайджанской сторон был осуществлен совместный осмотр текущего состояния инфраструктуры железнодорожного участка Ерасх-Садарак, сообщает...
17:14 15/01/2026«Гарик джан, здравствуй»: заседание по делу 18 представителей «Священной борьбы» было прервано, не успев начатьсяСудебное заседание по делу 18 представителей движения «Священная борьба» 15 января было прервано, не успев начаться: судья объявил 15-минутный перерыв из-за отсутствия прокуроров, некоторых...
16:56 15/01/2026«Вам достаточно Еревана и нескольких областей»: Мелик-Шахназарян про месседж ПашинянаПолитолог, руководитель аналитического центра «Восканапат» Грант Мелик-Шахназарян в своем Telegram-канале коснулся вчерашнего заявления Никола Пашиняна на пленарной дискуссии на тему «Армения и мир...
16:29 15/01/2026СМИ: Британия направила в Гренландию 1 военного из-за притязаний СШАВеликобритания направила одного военнослужащего в Гренландию по просьбе Дании в преддверии учений в Арктике и на фоне притязаний президента США Дональда Трампа на остров, сообщает газета Independent.