17:36 23/05/2026Հայաստանը կանգնած է ջրբաժանի առաջ. Նարեկ Կարապետյան«Հայաստանը կանգնած է ջրբաժանի առաջ։ Մենք գիտենք, որ հարևան երկրի պահանջները ամեն տարի ավելանում է և նոր պահանջներ է դնում մեր առաջ»,- քարոզարշավի շրջանակում Այգեշատում բնակիչների հեը հանդիպմանն ասաց...
17:10 23/05/2026Խորհրդարանական ընտրությունները Հայաստանում բարդ միջազգային իրավիճակի համատեքստումԱյս ընտրություններին քվեարկող ՀՀ քաղաքացիները պետք է քվեարկելուց առաջ հաշվի առնեն ՀՀ-ի շուրջ առկա ավելի լայն աշխարհաքաղաքական իրողությունները, այլ ոչ թե առաջնորդվեն միայն ներքին քաղաքական և տնտեսական նկատառումներով։
16:51 23/05/2026Երկիրը փորձադաշտ մի՛ սարքեք. Քոչարյանը՝ իշխանություններին«Այն վիճակին են հասցրել, որ պահ է գալո,ւ հատակապես քաղաքականությամբ զբաղվողների համար, մի քիչ անհարմար է լինելու, որ եթե պարզվի գոնե մի քանի ամիս չեն նստել, բայց միշտ խոսում են ժողովրդավարության...
16:15 23/05/2026Երբ ՀՀ իշխանությունները uադրnւմ են ու շшնտшժի լեզվով են խոսում ՌԴ հետ, պետք է սպասեն՝ ամեն օր տարբեր սահմանափակումներ են լինելու. Կարապետյան«Երբ Հայաստանի իշխանությունները սադրում են ու շանտաժի լեզվով են խոսում Ռուսաստանի նման պետության հետ, իրենք պետք է սպասեն, որ ամեն օր տարբեր սահմանափակումներ են լինելու»,- ասել է «Ուժեղ Հայաստան»...
16:13 23/05/2026Մարկեդոնով. «Փաշինյանին թիրախավորելիս մի հարվածեք Հայաստանին»«Լա՞վ կլինի փոխել Փաշինյանին։ Հավանաբար, վատ չէ։ Այդ դեպքում հռետորական հարց է առաջանում՝ ինչո՞ւ օգնել նրան։ Միևնույն է՝ ոչ ոք չի արձագանքի։ Այս բոլոր դրոզոֆիլ ճանճերը չրերում և ցեցե ճանճերը...
15:33 23/05/2026Հայաստանի ղեկավարը պաշտոնապես հայտարարում է, որ ՌԴ-ն լրտեuшկшն գործունեություն է իրականացնում. քաղաքագետ«Այս գործն առաջին հերթին քաղաքական գործ է և ունի միջպետական նշանակություն, որի հետևանքները լինելու են չափազանց ծանր Հայաստանի համար»,- լրագրողների հետ զրույցում ասաց քաղաքական Ստեփան Դանիելյանը՝...
15:18 23/05/2026Լավրով. Արևմուտքը փորձում է Հայաստանին ներքաշել սխալ տրամաբանության մեջ՝ ՌԴ-ին հնարավորինս վնասելու համարՌուսաստանի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը հայտարարել է, որ Արևմուտքը փորձում է Հայաստանին ներքաշել հակառուսական ճամբար՝ Ռուսաստանին որքան հնարավոր է վնասելու համար։ «Արևմուտքը փորձում է մեր...
14:37 23/05/2026Ուժեղ Հայաստանում բուհերն անվճար ու ապաքաղաքական են լինելու. Ղումաշյան«Ուժեղ Հայաստանում կրթությունը ոչ թե նորաձև է լինելու, այլ պարտադիր և շատ բարձր մակարդակի»։
14:21 23/05/2026Բացահայտելու ենք 44-օրյայի հանգամանքներն ուսումնասիրող ԱԺ քննիչ հանձնաժողովի զեկույցը. Թաթոյան«Միասնության թևեր» կուսակցության վարչապետի թեկնածու Արման Թաթոյանն անհետ կորած զինծառայողների հարազատներին խոստանում է՝ բացահայտել 44-օրյա պատերազմի հանգամանքներն ուսումնասիրող ԱԺ քննիչ հանձնաժողովի...
14:11 23/05/2026Զինծառայության ժամկետը կլինի 1 տարի. Սամվել Կարապետյան«Ընտրություններից հետո մենք ունենալու ենք նոր Հայաստան՝ ամենաապահով երկիրը, զարգացնելու ենք բանակը՝ վերազինելով նոր զինտեխնիկաներով և հասնելու ենք նրան, որ ժամկետային ծառայությունը դարձնենք մի տարի և...
13:57 23/05/2026Փոքր և միջին բիզնեսին պետք է ազատել բանկային ռեկետից. Գագիկ ԾառուկյանՆախընտրական քարոզարշավի շրջանակում «Տնտեսական քննություն․ ՓՄՁ-ն վաղը» խորագրով քննարկմանը ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը հանդիպել է փոքր և միջին բիզնեսի ներկայացուցիչների հետ, որտեղ անդրադարձել է...
13:49 23/05/2026Ով փորձում է նստել աթոռի արանքում, ռիսկի է դիմում ցավոտ վայրէջք կատարել թույլ հետույքի վրա. Մեդվեդևը՝ ՓաշինյանինՆիկոլ Փաշինյանը համառորեն Հայաստանը ներքաշում է ԵՄ՝ միաժամանակ փորձելով պահպանել ԵԱՏՄ անդամակցության բոլոր առավելությունները։ Այս մասին հայտարարել է Ռուսաստանի Անվտանգության խորհրդի փոխնախագահ և...
13:28 23/05/2026Ի՞նչ անել, երբ ձեր հասցեում անծանոթ անձի տվյալներ եք հայտնաբերելՆԳՆ Միգրացիայի և քաղաքացիության ծառայության պետ Նելլի Դավթյանը պարզաբանել է, թե ինչ պետք է անել , երբ քաղաքացին իր հասցեում հայտնաբերում է անծանոթ անձի տվյալներ։ Նրա խոսքով՝ նման իրավիճակներում...
12:51 23/05/2026Սա վկայում է, որ հաճախորդը զառանցանքների մեջ է, նյարդայնացել է. Ա. ՄանուկյանԴատարանը քննում է Ա. Թևանյանին կալանավորելու միջնորդությունը
11:58 23/05/2026Չենք սկսելու զրոյական կետից. Մելոյանը՝ «Թրիփփ»-ի ու արտաքին քաղաքականության մասին«Մենք մի հստակ դիրքորոշում ունենք, արտաքին քաղաքականության վերաբերյալ, որի մասին արել ենք հայտարարություն։ Չենք սկսելու զրոյական կետից, որովհետև մենք տեսանք զրոյական կետից մեկնարկի ողբերգական...
11:43 23/05/2026Այս հանցավոր ինքնավստահությունը տեսել ենք նաև 2021թ-ին. Իրավապաշտպան«Ես որևէ ընդդիմադիր ուժից որևէ ակնկալիք շատ վաղուց չունեմ: Էն հանցավոր ինքնավստահությունը, որն իրենց ուղեկցում է էս նախընտրական կամպանիայի ընթացքում` տեսել ենք նաև 2021թ-ին»,-գրում է փաստաբան, «հինգ...
11:26 23/05/2026ԱՄՆ ռազմական ներկայությունը տարածաշրջանում սպառնալիք է, այլ ոչ թե անվտանգության աղբյուր. Բաղաի«Անցյալի փորձը ցույց է տվել, որ ԱՄՆ ռազմական ուժերի ներկայությունը տարածաշրջանում անվտանգության աղբյուր չէ, այլ սպառնալիք»,- այս մասին հայտարարել է Իրանի արտաքին գործերի նախարարության խոսնակ Իսմայիլ...
10:34 23/05/2026Մարիա Զախարովան հորդորում է ֆեյքեր փնտրելու փոխարեն դիտել Փաշինյանի տեսանյութը՝ ձայնով կամ ձայնն անջատածԱյսպիսով, կարող եմ անկեղծորեն ասել. այս տեսանյութը չէր կարող ստեղծվել ոչ մի «Մատրյոշկա» գործողության կողմից։
10:08 23/05/2026Իրական հաղթանակը կամ պարտությունը ոչ Gallup-ում և ոչ էլ IRI-ում չէ. Քաղաքագետ«2021-ին մենք արդեն տեսել ենք «չակերտավոր հաղթանակի» վտանգը։ Նույն 2021-ին ընտրություններից օրեր առաջ հրապարակված վերջին Gallup-ում «Հայաստան» դաշինքը ներկայացվում էր առաջատար՝ 28.7%, իսկ ՔՊ-ն՝...
10:00 23/05/20262 խախտում միանգամից. Վայքի քաղաքապետը «Վերջին զանգ»-ի միջոցառմանը մասնակցել է ՔՊ քարոզչական շապիկով«Կարմիր շրջանակի մեջ Վայք համայնքի ղեկավար Մխիթար Մաթևոսյանն է, ով Վերջին զանգի պաշտոնական միջոցառմանը մասնակցում է «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության քարոզչական շապիկով»,-գրում է «Ուժեղ...

17:03 07/10/2025Serzh Sargsyan rejects Pashinyan's claims about Karabakh conflictFormer Armenian President Serzh Sargsyan has rejected Prime Minister Nikol Pashinyan’s assertion that the Nagorno-Karabakh conflict was effectively resolved in 1991 under the Alma-Ata Declaration.
16:30 07/10/2025Aliyev’s 'Zangezur corridor’ narrative cannot pertain to Armenian territory, PM's office reiteratesThe narrative of the so-called “Zangezur corridor” used by Azerbaijani leader Ilham Aliyev does not and cannot pertain to the territory of Armenia, the Prime Minister’s Office has reiterated.
16:12 07/10/2025Armenia's 2024 income declaration process a 'fiasco', economist claimsEconomist Hrayr Kamenadtyan says the government’s decision to suspend mandatory income declarations for individuals proves that “the 2024 process has completely failed”.
15:32 07/10/2025Kocharyan calls Pashinyan a 'ball in the geopolitical game'Second Armenian President Robert Kocharyan has downplayed the economic significance of the Trump Route project, arguing that its transit potential is “somewhat exaggerated”.
15:04 07/10/2025Robert Kocharyan denies meeting with senior Russian official in MoscowFormer Armenian President Robert Kocharyan has denied reports suggesting that he met with Sergey Kiriyenko, First Deputy Chief of Staff of the Russian Presidential Administration, during a recent...
14:35 07/10/2025Kocharyan: Peace depends on Aliyev’s mood and conscienceFormer Armenian President Robert Kocharyan has questioned Prime Minister Nikol Pashinyan’s claims about achieving peace with Azerbaijan, arguing that the process remains entirely dependent on...
14:00 07/10/2025Armenian security chief, Russian envoy discuss regional developmentsSecretary of the Armenian Security Council Armen Grigoryan on Tuesday met with Russian Ambassador to Armenia Sergey Kopirkin to discuss bilateral cooperation and regional developments.
13:12 07/10/2025Armenian opposition leader vows full accountability in killing of former Parakar mayorMane Tandilyan, co-founder of the opposition Country to Live party, said on Tuesday that all those linked to the killing of former Parakar Mayor Valodya Grigoryan must be held accountable, not only...
12:35 07/10/2025Armenia gained 'nothing but problems': Robert Kocharyan criticizes Washington accordSecond Armenian President Robert Kocharyan strongly criticized Prime Minister Nikol Pashinyan over the Washington declaration signed on August 8, arguing that Armenia gained “nothing but problems”...
11:36 07/10/2025Onik Akhverdyan elected new mayor of Armenia's ParakarOnik Akhverdyan of the Unity alliance was elected new mayor of Parakar, a community near Yerevan, at a special municipal council meeting on Tuesday.
17:10 06/10/2025Armenian parliament speaker sends 2020 war probe report to archivesArmenian National Assembly Speaker Alen Simonyan has decided to send the report of the ad hoc parliamentary commission investigating the circumstances of the 2020 war to the parliament archives, his...
16:08 06/10/2025Pro-government MP's wife sees sharp income rise after appointment as HayPost CEOSince Prime Minister Nikol Pashinyan came to power, many members of Armenia’s ruling Civil Contract party have not only secured influential positions themselves, but also helped their spouses obtain...
15:12 06/10/2025Armenia's Parakar to elect new mayor on TuesdayParakar, a community in Armenia’s Armavir Province, will elect a new leader on Tuesday following the September 23 murder of its Mayor Valodya Grigoryan.
14:34 06/10/2025Armenia's ruling faction blocks opposition statement on 'national crisis'The Armenian National Assembly’s Standing Committee on State and Legal Affairs on Monday rejected an opposition-drafted statement "On the National Crisis and Governance Failure”.
14:15 06/10/2025'The situation is not hopeless': Samvel Karapetyan vows to make Yerevan a metropolisBusinessman and philanthropist Samvel Karapetyan on Monday issued a new message from his detention facility ahead of Yerevan’s upcoming anniversary.
12:36 06/10/2025Armenian parliament committee debates opposition statement on 'national crisis'The Standing Committee on State and Legal Affairs of Armenia’s National Assembly on Monday discussed a draft statement addressing the “national crisis and governance failure”.
12:20 06/10/2025French prime minister resignsFrance's Prime Minister Sébastien Lecornu has resigned, hours after his cabinet was unveiled, BBC News reports.
17:04 04/10/2025Our Way movement may form political party in JanuaryThe Our Way (Mer Dzevov) movement, led by detained businessman and philanthropist Samvel Karapetyan, may begin the process of establishing a political party in January, its coordinator Narek...
16:34 04/10/2025Armenian opposition should rethink strategy in 'TikTok era', expert saysThe incarceration of Archbishop Mikayel Ajapahyan was intended as a warning to the Armenian Apostolic Church, but is unlikely to force Catholicos Karekin II to resign, political technologist Armen...