17:36 23/05/2026Հայաստանը կանգնած է ջրբաժանի առաջ. Նարեկ Կարապետյան«Հայաստանը կանգնած է ջրբաժանի առաջ։ Մենք գիտենք, որ հարևան երկրի պահանջները ամեն տարի ավելանում է և նոր պահանջներ է դնում մեր առաջ»,- քարոզարշավի շրջանակում Այգեշատում բնակիչների հեը հանդիպմանն ասաց...
17:10 23/05/2026Խորհրդարանական ընտրությունները Հայաստանում բարդ միջազգային իրավիճակի համատեքստումԱյս ընտրություններին քվեարկող ՀՀ քաղաքացիները պետք է քվեարկելուց առաջ հաշվի առնեն ՀՀ-ի շուրջ առկա ավելի լայն աշխարհաքաղաքական իրողությունները, այլ ոչ թե առաջնորդվեն միայն ներքին քաղաքական և տնտեսական նկատառումներով։
16:51 23/05/2026Երկիրը փորձադաշտ մի՛ սարքեք. Քոչարյանը՝ իշխանություններին«Այն վիճակին են հասցրել, որ պահ է գալո,ւ հատակապես քաղաքականությամբ զբաղվողների համար, մի քիչ անհարմար է լինելու, որ եթե պարզվի գոնե մի քանի ամիս չեն նստել, բայց միշտ խոսում են ժողովրդավարության...
16:15 23/05/2026Երբ ՀՀ իշխանությունները uադրnւմ են ու շшնտшժի լեզվով են խոսում ՌԴ հետ, պետք է սպասեն՝ ամեն օր տարբեր սահմանափակումներ են լինելու. Կարապետյան«Երբ Հայաստանի իշխանությունները սադրում են ու շանտաժի լեզվով են խոսում Ռուսաստանի նման պետության հետ, իրենք պետք է սպասեն, որ ամեն օր տարբեր սահմանափակումներ են լինելու»,- ասել է «Ուժեղ Հայաստան»...
16:13 23/05/2026Մարկեդոնով. «Փաշինյանին թիրախավորելիս մի հարվածեք Հայաստանին»«Լա՞վ կլինի փոխել Փաշինյանին։ Հավանաբար, վատ չէ։ Այդ դեպքում հռետորական հարց է առաջանում՝ ինչո՞ւ օգնել նրան։ Միևնույն է՝ ոչ ոք չի արձագանքի։ Այս բոլոր դրոզոֆիլ ճանճերը չրերում և ցեցե ճանճերը...
15:33 23/05/2026Հայաստանի ղեկավարը պաշտոնապես հայտարարում է, որ ՌԴ-ն լրտեuшկшն գործունեություն է իրականացնում. քաղաքագետ«Այս գործն առաջին հերթին քաղաքական գործ է և ունի միջպետական նշանակություն, որի հետևանքները լինելու են չափազանց ծանր Հայաստանի համար»,- լրագրողների հետ զրույցում ասաց քաղաքական Ստեփան Դանիելյանը՝...
15:18 23/05/2026Լավրով. Արևմուտքը փորձում է Հայաստանին ներքաշել սխալ տրամաբանության մեջ՝ ՌԴ-ին հնարավորինս վնասելու համարՌուսաստանի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը հայտարարել է, որ Արևմուտքը փորձում է Հայաստանին ներքաշել հակառուսական ճամբար՝ Ռուսաստանին որքան հնարավոր է վնասելու համար։ «Արևմուտքը փորձում է մեր...
14:37 23/05/2026Ուժեղ Հայաստանում բուհերն անվճար ու ապաքաղաքական են լինելու. Ղումաշյան«Ուժեղ Հայաստանում կրթությունը ոչ թե նորաձև է լինելու, այլ պարտադիր և շատ բարձր մակարդակի»։
14:21 23/05/2026Բացահայտելու ենք 44-օրյայի հանգամանքներն ուսումնասիրող ԱԺ քննիչ հանձնաժողովի զեկույցը. Թաթոյան«Միասնության թևեր» կուսակցության վարչապետի թեկնածու Արման Թաթոյանն անհետ կորած զինծառայողների հարազատներին խոստանում է՝ բացահայտել 44-օրյա պատերազմի հանգամանքներն ուսումնասիրող ԱԺ քննիչ հանձնաժողովի...
14:11 23/05/2026Զինծառայության ժամկետը կլինի 1 տարի. Սամվել Կարապետյան«Ընտրություններից հետո մենք ունենալու ենք նոր Հայաստան՝ ամենաապահով երկիրը, զարգացնելու ենք բանակը՝ վերազինելով նոր զինտեխնիկաներով և հասնելու ենք նրան, որ ժամկետային ծառայությունը դարձնենք մի տարի և...
13:57 23/05/2026Փոքր և միջին բիզնեսին պետք է ազատել բանկային ռեկետից. Գագիկ ԾառուկյանՆախընտրական քարոզարշավի շրջանակում «Տնտեսական քննություն․ ՓՄՁ-ն վաղը» խորագրով քննարկմանը ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը հանդիպել է փոքր և միջին բիզնեսի ներկայացուցիչների հետ, որտեղ անդրադարձել է...
13:49 23/05/2026Ով փորձում է նստել աթոռի արանքում, ռիսկի է դիմում ցավոտ վայրէջք կատարել թույլ հետույքի վրա. Մեդվեդևը՝ ՓաշինյանինՆիկոլ Փաշինյանը համառորեն Հայաստանը ներքաշում է ԵՄ՝ միաժամանակ փորձելով պահպանել ԵԱՏՄ անդամակցության բոլոր առավելությունները։ Այս մասին հայտարարել է Ռուսաստանի Անվտանգության խորհրդի փոխնախագահ և...
13:28 23/05/2026Ի՞նչ անել, երբ ձեր հասցեում անծանոթ անձի տվյալներ եք հայտնաբերելՆԳՆ Միգրացիայի և քաղաքացիության ծառայության պետ Նելլի Դավթյանը պարզաբանել է, թե ինչ պետք է անել , երբ քաղաքացին իր հասցեում հայտնաբերում է անծանոթ անձի տվյալներ։ Նրա խոսքով՝ նման իրավիճակներում...
12:51 23/05/2026Սա վկայում է, որ հաճախորդը զառանցանքների մեջ է, նյարդայնացել է. Ա. ՄանուկյանԴատարանը քննում է Ա. Թևանյանին կալանավորելու միջնորդությունը
11:58 23/05/2026Չենք սկսելու զրոյական կետից. Մելոյանը՝ «Թրիփփ»-ի ու արտաքին քաղաքականության մասին«Մենք մի հստակ դիրքորոշում ունենք, արտաքին քաղաքականության վերաբերյալ, որի մասին արել ենք հայտարարություն։ Չենք սկսելու զրոյական կետից, որովհետև մենք տեսանք զրոյական կետից մեկնարկի ողբերգական...
11:43 23/05/2026Այս հանցավոր ինքնավստահությունը տեսել ենք նաև 2021թ-ին. Իրավապաշտպան«Ես որևէ ընդդիմադիր ուժից որևէ ակնկալիք շատ վաղուց չունեմ: Էն հանցավոր ինքնավստահությունը, որն իրենց ուղեկցում է էս նախընտրական կամպանիայի ընթացքում` տեսել ենք նաև 2021թ-ին»,-գրում է փաստաբան, «հինգ...
11:26 23/05/2026ԱՄՆ ռազմական ներկայությունը տարածաշրջանում սպառնալիք է, այլ ոչ թե անվտանգության աղբյուր. Բաղաի«Անցյալի փորձը ցույց է տվել, որ ԱՄՆ ռազմական ուժերի ներկայությունը տարածաշրջանում անվտանգության աղբյուր չէ, այլ սպառնալիք»,- այս մասին հայտարարել է Իրանի արտաքին գործերի նախարարության խոսնակ Իսմայիլ...
10:34 23/05/2026Մարիա Զախարովան հորդորում է ֆեյքեր փնտրելու փոխարեն դիտել Փաշինյանի տեսանյութը՝ ձայնով կամ ձայնն անջատածԱյսպիսով, կարող եմ անկեղծորեն ասել. այս տեսանյութը չէր կարող ստեղծվել ոչ մի «Մատրյոշկա» գործողության կողմից։
10:08 23/05/2026Իրական հաղթանակը կամ պարտությունը ոչ Gallup-ում և ոչ էլ IRI-ում չէ. Քաղաքագետ«2021-ին մենք արդեն տեսել ենք «չակերտավոր հաղթանակի» վտանգը։ Նույն 2021-ին ընտրություններից օրեր առաջ հրապարակված վերջին Gallup-ում «Հայաստան» դաշինքը ներկայացվում էր առաջատար՝ 28.7%, իսկ ՔՊ-ն՝...
10:00 23/05/20262 խախտում միանգամից. Վայքի քաղաքապետը «Վերջին զանգ»-ի միջոցառմանը մասնակցել է ՔՊ քարոզչական շապիկով«Կարմիր շրջանակի մեջ Վայք համայնքի ղեկավար Մխիթար Մաթևոսյանն է, ով Վերջին զանգի պաշտոնական միջոցառմանը մասնակցում է «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության քարոզչական շապիկով»,-գրում է «Ուժեղ...

11:55 14/01/2026Пашинян: В Вашингтоне был сделан еще один важный шаг на пути институционализации мираВчера в столице США – Вашингтоне – был сделан еще один важный шаг на пути институционализации мира и практической реализации проекта TRIPP, в связи с чем поздравляю всех нас, написал Никол Пашинян.
17:53 13/01/2026Давид Фиданян – послу Василису Марагосу: Невиданное и неслыханное дело – человека, объявившего голодовку, перевели в карцер«Мы обращаем внимание главы делегации ЕС в Армении, посла Василиса Марагоса на тот факт, что в Армении в тюрьмах находятся медиаперсоны, есть политические заключенные», – заявил журналист AntiFake.am...
17:43 13/01/2026Команда AntiFake.am проводит пикет у представительства ЕС в АрменииКоманда AntiFake.am проводит пикет у представительства Европейского союза в Армении. В ходе акции планируется передать срочное письмо главе делегации ЕС в Армении Василису Марагосу в связи с...
16:48 13/01/2026Reuters: В ходе протестов в Иране погибли около 2 тыс. человекОколо двух тысяч человек погибли в результате протестов в Иране. Об этом во вторник, 13 января, сообщили в Reuters со ссылкой на иранского чиновника. Он также обвинил «террористов» в гибели мирных...
16:43 13/01/2026Армен Ашотян: У продвигаемой Николом Пашиняном фальшивой повестки, в том числе так называемого «Перекрестка мира», есть альтернатива«Происходящие в Армении процессы, включая внутриполитические, преимущественно связываем с локальными проявлениями глобальных политических изменений», – заявил в ходе обсуждения на тему «Армения и...
16:00 13/01/2026В Конгресс США внесли два конкурирующих законопроекта, касающихся ГренландииЧлены Палаты представителей от Республиканской и Демократической партий представили два касающихся Гренландии конкурирующих законопроекта, сообщает Интерфакс со ссылкой на американские СМИ.
15:51 13/01/2026Вардан Восканян: На этот раз, похоже, Израиль не заинтересован в военных действиях США против Ирана«Как бы парадоксально это ни казалось на первый взгляд, но на этот раз, похоже, Израиль не заинтересован в военных действиях США против Ирана.
15:16 13/01/2026Политзаключенный Нарек Самсонян: «Голодовка, день 5-й. Власть шантажа и Армянская Апостольская церковь»Объявивший бессрочную голодовку в ответ решение суда 9 января о продлении ему ареста на три месяца председатель общественной организации «Гражданское сознание», основатель интернет-ресурса...
15:05 13/01/2026Акоп Бадалян: Почему США призывают своих граждан покинуть Иран?США призвали своих граждан покинуть Иран по суше в Армению или Турцию. Этот призыв звучит на фоне заявлений президента США Дональда Трампа о вероятности нанесения удара по Ирану. Однозначно оценить...
14:24 13/01/2026«Голос Армении»: Корень бед Армении зовется Никол ПашинянГазета «Голос Армении» пишет: «Давид Ананян: «Политический стиль Никола Пашиняна годами строился на простой схеме: создавать хаос, поляризовать общество, держать страну в постоянном напряжении, и в...
14:07 13/01/2026США призвали своих граждан немедленно покинуть Иран и направиться в Армению или ТурциюСША призвали своих граждан немедленно покинуть Иран. Соответствующее сообщение появилось 13 января на сайте виртуального посольства Соединенных Штатов в Тегеране. «Протесты по всему Ирану усиливаются...
13:08 13/01/2026Министр обороны Папикян: Армения не собирается вступать с Азербайджаном в гонку вооружений«Сокращение срока службы военнослужащих срочной службы в Армении не означает сокращения численности армии.
12:49 13/01/2026В каком формате АРФД будет участвовать в выборах в НС Армении 2026 года? Подробности представил Ишхан СагателянСостоялось 29-е (внеочередное) Верховное собрание Армянской революционной федерации «Дашнакцутюн» (АРФД) Армении.
11:49 13/01/2026На встрече Мирзояна с Рубио планируется принятие cовместного заявления по проекту «Маршрут Трампа»13-14 января министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян будет находиться с рабочим визитом в США, пишет пресс-секретарь МИД Армении Ани Бадалян.
17:25 12/01/2026Смена прокуроров и перенос заседания: что происходит с делом Давида АмбарцумянаВ Апелляционном уголовном суде под председательством судей Арутюна Петросяна, Макара Киракосяна и Армена Бекташяна началось судебное заседание по делу бывшего мэра Масиса Давида Амбарцумяна.
17:17 12/01/2026Ваге Ованнисян: Преобразование молчаливых требует политического управленияЭксперт группы «Альтернативные проекты» Ваге Ованнисян написал: «Аномальная ситуация, сложившаяся в Армении, поддерживается не силой организаторов «Крестного хода» или его участников, или не...
17:09 12/01/2026Армен Ашотян: Другое дело, что последним прибежищем подлецов в Армении стала русофобияЗаместитель председателя Республиканской партии Армении (РПА) Армен Ашотян написал: «Николовский агитпроп, выдающий плевки Эрдогана, Алиева, Фидана, Байрамова за дождь, взялась поддерживать огонь...
16:54 12/01/2026По делу Нарека Самсоняна и Вазгена Сагателяна ACPR обратился к Представителю ОБСЕ по вопросам свободы СМИ, директору БДИПЧ/ОБСЕАрмянский центр политических прав (ACPR) обратился к Представителю ОБСЕ по вопросам свободы СМИ, директору Бюро по демократическим институтам и правам человека ОБСЕ, Специальному докладчику ООН по...
13:37 12/01/2026Гоар Мелоян подняла ключевые вопросы по проекту TRIPPСоучредитель Международного центра развития парламентаризма, правозащитник и специалист по конституционному праву Гоар Мелоян, коснувшись публикации ведущего Общественного телевидения Петроса...
13:06 12/01/2026Протесты в Иране: Вардан Восканян объяснил, почему решающими станут ближайшие выходные«Несмотря на то обстоятельство, что минувшей ночью в Иране также имели место акции протеста, однако число их участников и зафиксированный уровень насилия были несоизмеримо ниже.