11:57 24/05/2026Բայց համերգը մնում է օրակարգում. Ժաննա Անդրեասյանը արձագանքել է Թանկյանի հերքմանըԱռաջիկայում խմբի հետ կհամաձայնեցնենք դրա անցկացման ժամկետները
11:36 24/05/2026Սամվել Կարապետյանի հետ Աշոտաբերդը դառնալու է Ստեփանավանի ամենաբարեկեցիկ թաղամասերից մեկը. Անդրանիկ ԳևորգյանՉհավատա՛ք իշխանության ստերին ու կեղծիքներին
11:16 24/05/2026Ժողովուրդը պետք է ընտրի կա՛մ եկեղեցի կառուցողին, կա՛մ քանդողին. կա՛մ երկիր կառուցող, շենացնողին, կա՛մ ավերակ սարքողին. ԾառուկյանՀողեր հանձնելով, զոհեր տալով , հարաբերությունները բոլոր տեղերում փչացնելով, Ալիևին շնորհակալություն ասելով
11:02 24/05/20262009 թ տեսել եմ, թե ինչպես էր Սիրիայում ժողովուրդը ցնծում, երբ բացվեց Թուրքիայի հետ սահմանները, որից հետո Սիրիա ներխուժեցին ահաբեկիչները. ԳեղամյանԹուրքիան մեր երկրի դեմ փաստացի պատերազմում է՝ օգտագործելով պատերազմական փափուկ ուժի գործիք հանդիսացող տնտեսական շրջափակումը
10:22 24/05/2026Նիկոլը միայն քանդում է գործող շուկաներն ու անվտանգային համակարգերը, նայց նորը ստեղծելը նրա գործը չէ. ԶաքարյանՆիկոլն առաջարկում է հայկական ապրանքները Թուրքիայով արտահանել դեպի Եվրոպա
10:05 24/05/2026Կիևի վրա գիշերային հարձակման հետևանքով կա մեկ զոհ. օգտագործվել է նաև «Օրեշնիկ» բալիստիկ հրթիռըԵթե տեղեկատվությունը հաստատվի, սա կլինի «Օրեշնիկ»-ի օգտագործման երրորդ գրանցված դեպքը պատերազմի սկզբից ի վեր
09:42 24/05/2026ԱՄՆ-ն և Իրանը կստորագրեն 60-օրյա փոխըմբռնման հուշագիր. AxiosՆախագիծը նաև ներառում է Իսրայելի և լիբանանյան «Հեզբոլլահ» շարժման միջև զինված հակամարտության դադարեցում
08:57 24/05/2026ԴԵռ ժամանակ կա կամ «մենք ձեզնից լավն ենք» թեզը չի հաղթի «ես ձեզնից մեկն եմ» թեզին. Արփինե ՀովհաննիսյանԸնդդիմադիր ընտրողին կոնսոլիդացնելու ժամանակ դեռ կա` եթե կա գիտակցում ինչ անել ու ինչպես
08:35 24/05/2026Ուշադիր եղեք Փաշինյանի նոր՝«Երեխաների հեղափոխություն» կոչվածին. Վլադիմիր ՄարտիրոսյանՊատահականությունը դառնում է կրկնվող սցենար, իսկ կրկնվող սցենարը՝ հաղորդակցական մոդել
23:47 23/05/2026Եվրոպական կառույցները ևս խոչընդոտո՞ւմ են խաղաղությանը. Դանիելյան»Այս բանաձևի ընդունման գործում մեծ են եղել ԱԺ պատվիրակության ընդդիմադիր թևի ջանքերը»։
23:28 23/05/2026Վանաձորի Հայքի հրապարակում և Երևանի Ազատության հրապարակում մեր հանդիպման հարթակները պատրաստ եմ տրամադրել երաժիշտներին. Ծառուկյան«Ուզում եմ այս առիթն օգտագործել, որպեսզի մեր երիտասարդներն ունենան ուրախանալու, միասին գեղեցիկ հիշողություններ ստեղծելու հնարավորություն»։
21:50 23/05/2026100.000 ծաղիկ մնաց սահմանին, այս վիճակը շարունակվելու է. Նարեկ Կարապետյան«100.000 ծաղիկ մնաց սահմանին, չեն վաճառվել, քանի որ Ռուսաստանի Դաշնությունը փակել է հայկական ծաղիկների մուտքը»,- քարոզարշավի շրջանակում Էջմիածնում բնակիչների հետ հանդիպմանն ասաց «Ուժեղ Հայաստան»...
21:32 23/05/2026Սրանց կեղծ ու անհասկանալի սրտիկները փոխարինելու ենք մեր իրական, հայկական սրտերով. Սամվել Կարապետյան«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամները քարոզարշավի շրջանակում Էջմիածնում հանդիպեցին բնակիչների հետ։ Հանրահավաքի ընթացքում տեսաուղերձով էջմիածնեցիներին դիմեց կուսակցության վարչապետի թեկնածու,...
21:05 23/05/2026Մեր առաջարկն է էջմիածինն առանձնացնել որպես հատուկ քաղաք և դառնա կրոնական կենտրոն. Նարեկ Կարապետյան«Էջմիածինը դառնալու է համայն քրիստոնյա աշխարհի կենտրոններից մեկը, կրոնական տուրիզմի կենտրոն»,- քարոզարշավի շրջանակում Էջմիածնում բնակիչների հետ հանդիպմանն ասաց «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի...
20:34 23/05/2026Կլինի օրենքի, ըստ որի կարգելվի ՀՀ-ում Ադրբեջանի որևէ քաղաքացու կողմից գույքի ձեռք բերում. Վարդևանյան«Շատերն ունեն ներքին տագնապի զգացում։ Դա պայմանավորված է նրանով, քանի որ տեսնում ենք, թե ինչ ռիսկեր կան մեր ինքնիշխանության, պետականության նկատմամբ հարևան երկիր կոչվողից»,-քարոզարշավի շրջանակում...
19:40 23/05/2026Հիմա էլ կարող է երկու ամիս հետո ասի՝ Երևանն Ադրբեջան է ու վերջ. Գագիկ Ծառուկյան«Ռուսաստանից այլ բան չեն ասում Հայաստանին, ասում են՝ եթե իմ հետ թշնամիս ես, ասա թշնամի ես, եթե համագործակցում ես, համագործակցենք։ Պետք է արդեն կողմնորոշված լինեին»,- Երևանի Արբակիր վարչական շրջանում...
19:09 23/05/2026Մեզ իշխանությունները uպառնnւմ են քաղաքական hաշվեhարդարով, բայց մեր կամքն անկոտրում է. Իվետա Տոնոյան«Հունիսի 7-ին մենք ընտրություն պետք է կատարենք՝ ապրել Հայաստանում, թե «արևմտյան Ադրբեջանում»։ Կատարելով ճիշտ ընտրություն՝ դուք բացառիկ հնարավորություն ունենք ապրել երաշխավորված խաղաղության...
18:31 23/05/2026Փաշինյանը մի նշան է սարքել, կպցրել դոշին, կարծես առաջվա ծովից ծով Հայաստանն է հետ բերել. Ծառուկյան«Վարչապետի աթոռին նստած մարդուն ասում եմ՝ ի՞նչ է ուզում, բոլորը հոգնել են իր պահվածքից, իր վերաբերմունքից, իրենց գործունեությունից՝ բռնելով, ձերբակալելով, սուտ ասելով, վիրավորելով»,- Երևանի Արբակիր...
17:45 23/05/2026Միրզոյանն արձագանքել է ԼավրովինՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հերքել է Ռուսաստանի ԱԳ Սերգեյ Լավրովի հայտարարությունն այն մասին, թե Եվրամիությունը «Հայաստանին օգտագործում է Ռուսաստանի դեմ»։ «Մենք բազմիցս հայտարարել ենք, որ տարբեր...
17:36 23/05/2026Հայաստանը կանգնած է ջրբաժանի առաջ. Նարեկ Կարապետյան«Հայաստանը կանգնած է ջրբաժանի առաջ։ Մենք գիտենք, որ հարևան երկրի պահանջները ամեն տարի ավելանում է և նոր պահանջներ է դնում մեր առաջ»,- քարոզարշավի շրջանակում Այգեշատում բնակիչների հեը հանդիպմանն ասաց...

12:51 10/10/2025Pashinyan skips CIS leaders' evening stroll in DushanbeTajikisjan’s state TV has aired footage of Russian President Vladimir Putin and several other leaders of Commonwealth of Independent States (CIS) countries taking an evening stroll in Dushanbe ahead...
12:13 10/10/2025Norway braces for Trump's reaction if he does not win Nobel prizeNorway is bracing for the aftermath of the Nobel Peace Prize announcement on Friday as the Nordic nation has faced increasing pressure from Donald Trump and his administration to award it to the US...
17:04 09/10/2025Opposition politician: Armenia-EU relations have never been so 'cynical'Opposition politician Armen Ashotyan, deputy chair of the Republican Party of Armenia (RPA), sharply criticized Prime Minister Nikol Pashinyan’s recent visit to Brussels and his speech at the EU’s...
16:36 09/10/2025Putin tells Aliyev how Russian air defences downed passenger planeRussian President Vladimir Putin told Azerbaijan's leader that two Russian missiles had detonated beside an Azerbaijan Airlines plane last year after Ukrainian drones entered Russian air space and...
15:36 09/10/2025MP: Pashinyan's 'Fourth Republic' remarks amount to self-incriminationOpposition MP and ARF Armenia leader Ishkhan Saghatelyan claims that Prime Minister Nikol Pashinyan’s recent statement about “closing the chapter of the Third Republic and creating the Fourth...
15:08 09/10/2025Artsakh Armenians protest outside government, insist on right to returnDisplaced residents of Artsakh (Nagorno-Karabakh) on Thursday held a protest Thursday outside the Armenian government building, demanding that officials reaffirm their right to return to their...
14:30 09/10/2025Armenia working with U.S. to unblock regional communications, deputy FM saysArmenia is actively cooperating with its U.S. partners to advance efforts toward unblocking regional communications, Deputy Foreign Minister Vahan Kostanyan says. Speaking at a press briefing on...
13:36 09/10/2025Opposition MP says Artsakh war report reveals government's 'incompetence'MP Gegham Manukyan of the opposition Hayastan faction has renewed his criticism of Prime Minister Nikol Pashinyan and his government, claiming that the parliamentary inquiry report on the 2020...
13:12 09/10/2025Armenian Prosecutor's Office silent on diamond smuggling linked to MP Khachatur SukiasyanOn June 23, Russia’s Federal Security Service (FSB) reported that diamonds stolen from the Russian mining giant Alrosa were smuggled into Armenia and supplied to a company whose beneficiary is...
12:34 09/10/2025Opposition MP slams detention of missing Armenian soldier's uncleMP Tigran Abrahamyan of the opposition Pativ Unem faction has denounced the detention of Arsen Ghukasyan, whose brother was killed and nephew went missing during the 2020 war.
12:05 09/10/2025Opposition factions move forward with no-confidence motion against PashinyanThe parliamentary opposition in Armenia has taken another step toward launching a no-confidence motion against Prime Minister Nikol Pashinyan.
11:45 09/10/2025Israelis, Palestinians celebrate after Gaza ceasefire agreementNews of the ceasefire agreement reached between Israel and Hamas was met with celebrations and joyous scenes in both Gaza and Israel, though residents on both sides of the devastating war expressed...
11:30 09/10/2025Political analyst: Aliyev creates facts, while Pashinyan 'sells illusions'Political analyst Suren Surenyants has commented on Azerbaijani President Ilham Aliyev’s statement at the Turkic States Summit in Gabala, where Aliyev announced that “the opening of the Zangezur...
11:00 09/10/2025Vahagn Arsenyan to be appointed Vayots Dzor governorThe Armenian government is expected to approve the dismissal of Vayots Dzor Governor Kolya Mikayelyan at today’s cabinet meeting.
16:30 08/10/2025Pashinyan off to Brussels for Global Gateway ForumArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan will pay a working visit to Brussels on October 8-9. He is expected to attend the second edition of the Global Gateway Forum, the Armenian government reports....
15:30 08/10/2025Pashinyan to attend Tbilisi Silk Road ForumArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan will participate in the official opening ceremony and high-level discussions at the Tbilisi Silk Road Forum.
13:35 08/10/2025Sevak Khachatryan to lead Victory bloc in Vagharshapat municipal electionsThe head of the Etchmiadzin alliance, Sevak Khachatryan, has announced his plans to run in the upcoming Vagharshapat City Council elections scheduled for November 16.
12:33 08/10/2025Pro-government candidate wins Vanadzor State University electionAs widely expected, Dr. Armen Tsaturyan, supported by the ruling Civil Contract party, has been elected rector of the Vanadzor Hovhannes Tumanyan State University. The university’s Board of Trustees...
12:05 08/10/2025Ocampo: UN working group should nullify its opinion on Ruben Vardanyan due to chair’s personal links to AzerbaijanAn expert opinion from the first Prosecutor of the International Criminal Court, Luis Moreno Ocampo, reveals a conflict of interest that invalidates the outcome of a UN decision into the detention of...
11:30 08/10/2025US Government is more pro-Artsakh than the prime minister of ArmeniaBy Harut Sassounian TheCaliforniaCourier.com Just when we had lost all hope that the United States government would ever say or do anything to support Artsakh, we were pleasantly surprised to see a...