17:27 22/05/2026Պшտերшզմ բերողը և պшտերшզմ hրաhրողը Նիկոլ Փաշինյանն է. Ռոբերտ Քոչարյան«Կարո՞ղ եք ասել, քանի պատերազմ եմ բերել Հայաստանին։ Դուք ասեք, թե Նիկոլ Փաշինյանը քանի պատերազմ է բերել Հայաստանին։ Պատերազմ բերողը, պատերազմ հրահրողը Նիկոլ Փաշինյանն է»,- քարոզարշավի ընթացքում...
17:08 22/05/2026Իրենց համար ամենակարևորը Թաթոյանին անցկացնելն է. Ս. Կարապետյանը՝ «Գելլափ»-ի հարցման մասին«Թող բարով վայելեն։ Առավել ևս «Գելափ»-ը թող բարով վայելի»,-անդրադառնալով այսօր «Գելափ»-ի հրապարակած սոցհարցման արդյունքներին՝ ասաց «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ, գործարար, բարերար Սամվել...
17:07 22/05/2026Արարատ Միրզոյանը ի՞նչ պետք է ասեր, որ չգիտեինք. Թևանյան«Ես նույնիսկ պատգամավորության ժամանակաշրջանում գաղտնիության թույլտվություն չեմ ունեցել, ես ինքս եմ որոշել, որ չեմ ուզում համապատասխան պրոցեդուրաներն անցել»,- լրագրողներին ասաց ԱԺ նախկին պատգամավոր,...
16:48 22/05/2026Ինձ ասել են կալուգացի Սամո, չեն ասել չմո Նիկոլ. Սամվել Կարապետյան«Չեմ թաքցնում, որ ես 10 տարի ապրել եմ Կալուգայում, միգուցե դա եղել է իմ կյանքի լավագույն շրջաններից մեկը»,-ասել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ, գործարար, բարերար Սամվել Կարապետյանը՝...
16:46 22/05/2026Սա նշանակու՞մ է արդյոք, որ դուք էլ եք կարծում, որ Նիկոլին դրսից են նշանակել, և չի եղել ոչ մի թավշյա հեղափոխություն. Արտակ ԶաքարյանԱյդ, ո՞ր երկների բարձր պատերով սենյակներում, և ովքե՞ր էին Նիկոլ Փաշինյանին նշանակել որպես «Վրացյան ու Քաջազնունի»
16:24 22/05/2026Գերմանիայի նախագահը դատապարտել է ԱՄՆ-ի և Իսրայելի պատերազմը Իրանի դեմԳերմանիայի նախագահ Ֆրանկ-Վալտեր Շտանմայերը դատապարտելով ԱՄՆ-Իսրայել-Իրան հակամարտությունը, այն անվանել ՝ «անիմաստ»։ Այս մասին գրում է «Իսնա» լրատվական գործակալությունը՝ վկայակոչելով գերմանական...
15:48 22/05/2026Երբ և որտեղ տեղի կունենա ԱՊՀ կառավարությունների ղեկավարների հաջորդ հանդիպումըՌուսաստանի Դաշնության առաջարկով
15:16 22/05/2026Ո՞ւմ օգտին կքվեարկեն քաղաքացիները. ՍոցհարցումԵթե ԱԺ ընտրությունները տեղի ունենան հաջորդ կիրակի, ՔՊ-ի օգտի կքվեարկի հարցվածների 28,8 %, «Ուժեղ Հայաստան» դաշինքի՝ 14,9%, «Հայաստան» դաշինքի՝ 12,1%, ԲՀԿ-ի՝ 8,7 %, «Միասնության թևեր»-ի` 5,8 %
15:11 22/05/2026Լավրովը մեղադրել է Եվրոպային Ռուսաստանի վրա հարձակում նախապատրաստելու մեջՈւկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին նշանակվել է այդ խմբի ղեկավար
15:09 22/05/2026Եթե պարզեցինք, որ ՀԱՊԿ-ն անգործություն է ցուցաբերել և մեզ համար պետքական կառույց չի, շատ արագ կանենք հետևություններ. Սամվել Կարապետյան«Մենք առաջին հերթին ուսումմնասիրելու ենք այդ պրոցեսները, թե ինչու համար են ՀԱՊԿ-ն ու Ռուսաստանն իրենց այդպես պահել»,-անդրադառնալով «Առավոտ»-ի գլխավոր խմբագիր Արամ Աբրահամյանի այն դիտարկմանը, որ...
14:57 22/05/2026Ես երկու բառ ասացի, Փաշինյանն ինձ յոթ ամիս պահեց ԱԱԾ-ի պադվալում՝ ամենածանր պայմաններում. Սամվել Կարապետյան«Այն հարցերի շուրջ, ինչն անհանգստացնում է մեր երկրի անվտանգությանը, կխորհրդակցեմ նախկին երեք նախագահների հետ, տնտեսությունը զարգացնելու հարցում՝ չեմ խորհրդակցի»,-մի քանի խմբագիրների հետ...
14:41 22/05/2026ԵԱՀԿ ԽՎ պատվիրակության հետ հանդիպման ենք գնալու մեծ փաթեթով. Էլինար Վարդանյան«Վաղը հանդիպելու ենք ԵԱՀԿ խորհրդարանական վեհաժողովի պատվիրակության հետ: Գնալու ենք մեծ փաթեթով՝ իշխանությունների վիրավորանքների, սպառնալիքների, ապօրինի քրեական հետապնդումների, ձերբակալությունների,...
14:20 22/05/2026Վատը չէ խաշլաման, լցնե՞մ. Նիկոլ Փաշինյանը կրկին քաղաքացիների ներկայությամբ, թիկնապահների թիկունքում ընդմիջում արեցՆրան նկարահանողը հեռախոսն ուղղել էր հավաքված քաղաքացիների վրա՝ չանջատելով բարձրախոսը
14:05 22/05/2026Մեր ընտանիքի տղաները թե պատերազմի ժամանակ, թե դրանից առաջ աշխատել են, որ իրենք չզոհվեն. Սամվել Կարապետյան«Մեր ընտանիքի տղաները թե պատերազմի ժամանակ, թե դրանից առաջ աշխատել են, որ իրենք չզոհվեն, որովհետև իրենք կենդանի մեռելներ են»,-հայտարարել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ, գործարար, բարերար...
14:02 22/05/2026Վոլոդին. Փաշինյանը Ռուսաստանի նկատմամբ ոչ բարեկամական քաղաքականություն է վարումՓաշինյանն արդեն կայացրել է իր բոլոր քաղաքական որոշումները
13:59 22/05/2026Փոքրիկ խմբակն ամեն օր ավելի է փոքրանում. Սամվել Կարապետյան«Հիմա կա ռեալ 4 բևեռ»,- մի քանի խմբագիրների հետ հարցազրույցում ասաց «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության վարչապետի թեկնածու, գործարար, բարերար Սամվել Կարապետյանը՝ պատասխանելով հարցին, թե ինչո՞ւ չստացվեց...
13:13 22/05/2026Սամվել Կարապետյանը հանդիպել է արցախցիներին. «Շատ հուզիչ հանդիպում ունեցանք»«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության վարչապետի թեկնածու Սամվել Կարապետյանը հանդիպել է արցախցիների հետ։ «Շատ հուզիչ հանդիպում ունեցանք Արցախի մեր հայրենակիցների հետ: Այլևս թույլ չենք տալու մեզ պառակտեն,...
13:12 22/05/2026Առաջարկությունն արել են Մոսկվայի իմ ընկերների միջոցով. Սամվել Կարապետյանը փակագծեր է բացում«Ընդդիմությունը պատրաստ է բոլոր տեսակի պայքարներին, իրենց այս գործելաոճն իրենց ներքին ցնցումների արդյունքն է»,-ասաց «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ, գործարար, բարերար Սամվել Կարապետյանը մի...
12:55 22/05/2026Պակիստանի ներքին գործերի նախարարը կրկին հանդիպել է Արաղչիի հետ՝ Իրան-ԱՄՆ բանակցությունների թեմայովՊակիստանի ներքին գործերի նախարարը հանդիպել է Իրանի արտաքին գործերի նախարարին։ Այս մասին հայտնում է օչանական «Իսնա» լրատվական գործակալությունն ու մանրամասնում, Պակիստանի արտաքին գործերի նախարար Մոհսին...
12:28 22/05/2026«Բոլորին դեմ եմ»-ը Երևանի կենտրոնում բոչկա է գլորումԷլ ինչ ներքաղաքական ու նախընտրական պայքար առանց բոչկա գլորելու։

11:32 02/10/2025Pashinyan and Aliyev meet in CopenhagenArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan and Azerbaijani President Ilham Aliyev held a brief exchange on the sidelines of the European Political Community summit in Copenhagen on Thursday.
11:20 02/10/2025Jerusalem Patriarchate's General Assembly rejects signed lease to Israeli investorBy Harut Sassounian www.TheCaliforniaCourier.com This is the latest episode in the controversy over leasing the “Cows Garden” –about 25% of the Patriarchate’s Armenian Quarter in Jerusalem — to an...
11:10 02/10/2025Israel intercepts 13 Gaza aid boatsIsrael intercepted a total of 13 boats in the Global Sumud Flotilla, with another 30 boats still sailing towards Gaza, flotilla organizers wrote on Telegram in their latest update.
17:08 01/10/2025Hungary must apologize to Armenians for Safarov's extradition to Azerbaijan, MP tells PACEAddressing the PACE plenary session on Tuesday, Armenian MP Hayk Mamijanyan, head of the opposition Pativ Unem faction, insisted that Hungary owes an apology to the Armenian people after the...
16:46 01/10/2025US government shutdown hits key servicesThe US government shut down after senators failed to agree on a last-minute funding bill on Wednesday.
16:36 01/10/2025Opinion: Artsakh Armenians' right of return will be back on agenda in post-Pashinyan ArmeniaBy Vartan Oskanian, Armenia's former foreign minister In Strasbourg, Nikol Pashinyan once again sought to close the chapter on Nagorno-Karabakh, defiantly declaring that the issue of return is...
17:04 30/09/2025MP Mamijanyan urges action on Armenian prisoners in AzerbaijanArmenian opposition lawmaker Hayk Mamijanyan said he was unable to raise his planned question during Tuesday's session of the Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE), but published it...
16:05 30/09/2025Artak Zakaryan: Countries led by weak leaders pay with territory and livesArtak Zakaryan, a senior member of the Republican Party of Armenia (RPA), has drawn sharp contrasts between effective state leadership and what he describes as Armenia’s failures under Prime Minister...
15:36 30/09/2025Car bomb kills 10 in PakistanA powerful car bomb outside the headquarters of Pakistan’s paramilitary security forces killed at least 10 people on Tuesday and wounded 30 others, AP reported, citing local authorities.
15:02 30/09/2025Opposition MP accuses Armenian government of putting public health at riskThe Armenian National Assembly on Tuesday debated a government-drafted package of amendments to the law on waste and the Code on Administrative Offenses, drawing sharp criticism from the opposition.
12:32 30/09/2025Opposition MP slams restrictions on access to Armenian army unitsOpposition lawmaker Tigran Abrahamyan has criticized the Defense Ministry for blocking MPs' visits to army units and frontline positions, while instead promoting visits by cultural figures.
11:55 30/09/2025Armenian FM, top NATO official discuss 'Trump Routе'Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan on Monday had a meeting with NATO Deputy Secretary General Radmila Shekerinska.
17:12 29/09/2025Armenian writer expresses support for detained Archbishop Mikayel AjapahyanWriter and publicist Marine Petrosyan on Monday expressed support for Archbishop Mikayel Ajapahyan outside the Avan District Court of General Jurisdiction in Yerevan, where hearings continue in the...
16:34 29/09/2025Police officers visit Armenian journalist's home after podcast remarksPolice officers visited the home of journalist Syuzi Badoyan on Monday, Narek Samsonyan, founder of the news website AntiFake.am, reported.
15:33 29/09/2025Pashinyan meets with PACE head in StrasbourgArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan met with Theodoros Rousopoulos, President of the Parliamentary Assembly of the Council of Europe, at the Palace of Europe in Strasbourg on Monday.
14:05 29/09/2025Armenian political analyst warns of 'Moldovan scenario' in 2026 electionsPolitical analyst Suren Surenyants argues that Armenia risks repeating Moldova’s recent parliamentary election model, where democracy served as a façade for consolidating one-party rule.
12:33 29/09/2025Samvel Karapetyan addresses church-state relations in new messageDetained businessman and philanthropist Samvel Karapetyan on Monday issued a new message, focusing on the protection of the Armenian Apostolic Church and national values.
11:57 29/09/2025Armenian deputy PM to join CIS meeting remotelyArmenian Deputy Prime Minister Mher Grigoryan will take part remotely in the meeting of the CIS Council of Heads of Government in Minsk, while Prime Minister Nikol Pashinyan will not attend,...
11:34 29/09/2025Additional court hearing in Armenian archbishop's case to be held on MondayA Yerevan court has found Archbishop Mikayel Ajapahyan guilty of making public calls to overthrow the government.
16:12 27/09/2025Opposition leader: Azerbaijan must be held accountable for Artsakh genocideAzerbaijan would not have been able to win the 2020 war in Artsakh had years of negotiation potential not been squandered and talks suspended, Armenian opposition MP and former defense minister...