17:27 22/05/2026Պшտերшզմ բերողը և պшտերшզմ hրաhրողը Նիկոլ Փաշինյանն է. Ռոբերտ Քոչարյան«Կարո՞ղ եք ասել, քանի պատերազմ եմ բերել Հայաստանին։ Դուք ասեք, թե Նիկոլ Փաշինյանը քանի պատերազմ է բերել Հայաստանին։ Պատերազմ բերողը, պատերազմ հրահրողը Նիկոլ Փաշինյանն է»,- քարոզարշավի ընթացքում...
17:08 22/05/2026Իրենց համար ամենակարևորը Թաթոյանին անցկացնելն է. Ս. Կարապետյանը՝ «Գելլափ»-ի հարցման մասին«Թող բարով վայելեն։ Առավել ևս «Գելափ»-ը թող բարով վայելի»,-անդրադառնալով այսօր «Գելափ»-ի հրապարակած սոցհարցման արդյունքներին՝ ասաց «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ, գործարար, բարերար Սամվել...
17:07 22/05/2026Արարատ Միրզոյանը ի՞նչ պետք է ասեր, որ չգիտեինք. Թևանյան«Ես նույնիսկ պատգամավորության ժամանակաշրջանում գաղտնիության թույլտվություն չեմ ունեցել, ես ինքս եմ որոշել, որ չեմ ուզում համապատասխան պրոցեդուրաներն անցել»,- լրագրողներին ասաց ԱԺ նախկին պատգամավոր,...
16:48 22/05/2026Ինձ ասել են կալուգացի Սամո, չեն ասել չմո Նիկոլ. Սամվել Կարապետյան«Չեմ թաքցնում, որ ես 10 տարի ապրել եմ Կալուգայում, միգուցե դա եղել է իմ կյանքի լավագույն շրջաններից մեկը»,-ասել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ, գործարար, բարերար Սամվել Կարապետյանը՝...
16:46 22/05/2026Սա նշանակու՞մ է արդյոք, որ դուք էլ եք կարծում, որ Նիկոլին դրսից են նշանակել, և չի եղել ոչ մի թավշյա հեղափոխություն. Արտակ ԶաքարյանԱյդ, ո՞ր երկների բարձր պատերով սենյակներում, և ովքե՞ր էին Նիկոլ Փաշինյանին նշանակել որպես «Վրացյան ու Քաջազնունի»
16:24 22/05/2026Գերմանիայի նախագահը դատապարտել է ԱՄՆ-ի և Իսրայելի պատերազմը Իրանի դեմԳերմանիայի նախագահ Ֆրանկ-Վալտեր Շտանմայերը դատապարտելով ԱՄՆ-Իսրայել-Իրան հակամարտությունը, այն անվանել ՝ «անիմաստ»։ Այս մասին գրում է «Իսնա» լրատվական գործակալությունը՝ վկայակոչելով գերմանական...
15:48 22/05/2026Երբ և որտեղ տեղի կունենա ԱՊՀ կառավարությունների ղեկավարների հաջորդ հանդիպումըՌուսաստանի Դաշնության առաջարկով
15:16 22/05/2026Ո՞ւմ օգտին կքվեարկեն քաղաքացիները. ՍոցհարցումԵթե ԱԺ ընտրությունները տեղի ունենան հաջորդ կիրակի, ՔՊ-ի օգտի կքվեարկի հարցվածների 28,8 %, «Ուժեղ Հայաստան» դաշինքի՝ 14,9%, «Հայաստան» դաշինքի՝ 12,1%, ԲՀԿ-ի՝ 8,7 %, «Միասնության թևեր»-ի` 5,8 %
15:11 22/05/2026Լավրովը մեղադրել է Եվրոպային Ռուսաստանի վրա հարձակում նախապատրաստելու մեջՈւկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին նշանակվել է այդ խմբի ղեկավար
15:09 22/05/2026Եթե պարզեցինք, որ ՀԱՊԿ-ն անգործություն է ցուցաբերել և մեզ համար պետքական կառույց չի, շատ արագ կանենք հետևություններ. Սամվել Կարապետյան«Մենք առաջին հերթին ուսումմնասիրելու ենք այդ պրոցեսները, թե ինչու համար են ՀԱՊԿ-ն ու Ռուսաստանն իրենց այդպես պահել»,-անդրադառնալով «Առավոտ»-ի գլխավոր խմբագիր Արամ Աբրահամյանի այն դիտարկմանը, որ...
14:57 22/05/2026Ես երկու բառ ասացի, Փաշինյանն ինձ յոթ ամիս պահեց ԱԱԾ-ի պադվալում՝ ամենածանր պայմաններում. Սամվել Կարապետյան«Այն հարցերի շուրջ, ինչն անհանգստացնում է մեր երկրի անվտանգությանը, կխորհրդակցեմ նախկին երեք նախագահների հետ, տնտեսությունը զարգացնելու հարցում՝ չեմ խորհրդակցի»,-մի քանի խմբագիրների հետ...
14:41 22/05/2026ԵԱՀԿ ԽՎ պատվիրակության հետ հանդիպման ենք գնալու մեծ փաթեթով. Էլինար Վարդանյան«Վաղը հանդիպելու ենք ԵԱՀԿ խորհրդարանական վեհաժողովի պատվիրակության հետ: Գնալու ենք մեծ փաթեթով՝ իշխանությունների վիրավորանքների, սպառնալիքների, ապօրինի քրեական հետապնդումների, ձերբակալությունների,...
14:20 22/05/2026Վատը չէ խաշլաման, լցնե՞մ. Նիկոլ Փաշինյանը կրկին քաղաքացիների ներկայությամբ, թիկնապահների թիկունքում ընդմիջում արեցՆրան նկարահանողը հեռախոսն ուղղել էր հավաքված քաղաքացիների վրա՝ չանջատելով բարձրախոսը
14:05 22/05/2026Մեր ընտանիքի տղաները թե պատերազմի ժամանակ, թե դրանից առաջ աշխատել են, որ իրենք չզոհվեն. Սամվել Կարապետյան«Մեր ընտանիքի տղաները թե պատերազմի ժամանակ, թե դրանից առաջ աշխատել են, որ իրենք չզոհվեն, որովհետև իրենք կենդանի մեռելներ են»,-հայտարարել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ, գործարար, բարերար...
14:02 22/05/2026Վոլոդին. Փաշինյանը Ռուսաստանի նկատմամբ ոչ բարեկամական քաղաքականություն է վարումՓաշինյանն արդեն կայացրել է իր բոլոր քաղաքական որոշումները
13:59 22/05/2026Փոքրիկ խմբակն ամեն օր ավելի է փոքրանում. Սամվել Կարապետյան«Հիմա կա ռեալ 4 բևեռ»,- մի քանի խմբագիրների հետ հարցազրույցում ասաց «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության վարչապետի թեկնածու, գործարար, բարերար Սամվել Կարապետյանը՝ պատասխանելով հարցին, թե ինչո՞ւ չստացվեց...
13:13 22/05/2026Սամվել Կարապետյանը հանդիպել է արցախցիներին. «Շատ հուզիչ հանդիպում ունեցանք»«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության վարչապետի թեկնածու Սամվել Կարապետյանը հանդիպել է արցախցիների հետ։ «Շատ հուզիչ հանդիպում ունեցանք Արցախի մեր հայրենակիցների հետ: Այլևս թույլ չենք տալու մեզ պառակտեն,...
13:12 22/05/2026Առաջարկությունն արել են Մոսկվայի իմ ընկերների միջոցով. Սամվել Կարապետյանը փակագծեր է բացում«Ընդդիմությունը պատրաստ է բոլոր տեսակի պայքարներին, իրենց այս գործելաոճն իրենց ներքին ցնցումների արդյունքն է»,-ասաց «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ, գործարար, բարերար Սամվել Կարապետյանը մի...
12:55 22/05/2026Պակիստանի ներքին գործերի նախարարը կրկին հանդիպել է Արաղչիի հետ՝ Իրան-ԱՄՆ բանակցությունների թեմայովՊակիստանի ներքին գործերի նախարարը հանդիպել է Իրանի արտաքին գործերի նախարարին։ Այս մասին հայտնում է օչանական «Իսնա» լրատվական գործակալությունն ու մանրամասնում, Պակիստանի արտաքին գործերի նախարար Մոհսին...
12:28 22/05/2026«Բոլորին դեմ եմ»-ը Երևանի կենտրոնում բոչկա է գլորումԷլ ինչ ներքաղաքական ու նախընտրական պայքար առանց բոչկա գլորելու։

13:09 09/01/2026Заявление Ильхама Алиева и переговорный процесс: Гоар Мелоян о рисках для АрменииПрезидент Азербайджана Ильхам Алиев 5 января в интервью местным телеканаламзаявил в частности: «В современном мире больше нет того, что называется международным правом.
12:37 09/01/2026Абрамян – властям Армении: Замена срочников контрактниками – не повод обесценивать их службу«Армения является одной из редких стран, которая в условиях глобальных тенденций милитаризации, формирования новых требований к военной службе и нарастающих разнообразных угроз идет на сокращение...
12:27 09/01/2026Сурен Саркисян: Давление США, а не политика Еревана повлияло на переговоры с Баку«Тезис о том, будто именно в результате проводимой властями дипломатии Армения приблизилась к миру, – ложный», – написал политолог Сурен Саркисян, поясняя: «Сделанное несколько дней назад заявление...
17:12 08/01/2026Пашинян объяснил смену госномера: больше никаких инициалов Сержа СаргсянаЖурналист Ваге Макарян на брифинге в правительстве Армении 8 января напомнил премьер-министру Николу Пашиняну, что, когда он был в оппозиции, боролся с «золотыми» госномерами, однако по сегодняшнему...
15:36 08/01/2026Жителям Алеппо дали время, чтобы они покинули районы Шейх-Максуд и АшрафиеВ результате продолжающихся с раннего утра 8 января столкновений и перестрелок между армией центральных властей и курдскими формированиями (Сирийские демократические силы (СДС)) в Алеппо, в...
14:51 08/01/2026Бадалян о цифрах Пашиняна: экономика выросла не благодаря политике«Никол Пашинян на заседании правительства заявляет, что, „несмотря на многочисленные трудности, экономика Армении выросла на 50 процентов с 2018 года”.
14:15 08/01/2026«Голос Армении»: Это говорит человек, который оставил одними воюющих в АрцахеГазета «Голос Армении» пишет: «По окончании «марша верблюдов», прозванного так с легкой руки не очень грамотного депутата от «Гражданского договора» Эммы Палян, премьер-министр Никол Пашинян произнес...
13:45 08/01/2026Почему была отозвана посол США в Армении? Комментарий Сурена Саркисяна«В конце прошлого года стало известно, что администрация Трампа приняла решение отозвать около 30 послов, включая посла США в Армении Кристину Квин.
13:09 08/01/2026Эксперт: События в Иране, Сирии, Турции и Азербайджане напрямую затрагивают Армению«В расположенном непосредственно по соседству с Арменией Иране продолжаются протесты, которые внешние силы пытаются использовать для подрыва стабильности и фактической "сириизации" этой страны», –...
12:13 08/01/2026Метаксе Акопян: «Николы» обменяли безопасность государства на удержание личной властиПолитическая реальность в Армении – это не посты в Facebook и не прямые эфиры “николов”. Я не рассматриваю их как власть. Власть предполагает ответственность, государственное мышление и хотя бы...
11:59 08/01/2026США вышли из 66 международных организаций, включая структуры ООНАмериканский президент Дональд Трамп подписал меморандум о выходе Соединенных Штатов из 66 международных организаций.
11:53 08/01/2026Тигран Абрамян: Таковы насаждаемые оплотом авторитаризма нравы и поддерживаемые западными центрами ценностиПолитические преследования различных оппонентов власти и, как следствие, судебные разбирательства в их отношении стали неотъемлемой частью политической повестки дня Армении, написал секретарь...
11:44 08/01/2026Протесты в Иране охватили уже 92 городаНаряду с продолжением некоторых акций протеста в Иране, поступают сообщения о появлении уличных демонстраций, расширении забастовок владельцев магазинов и студенческих протестах в ряде университетов,...
20:54 07/01/2026Эксперт: за акциями протеста в Иране стоят внешние силы«Я уверен, что акции протеста в Иране подстрекаются извне. Они уже в определенной степени идут на спад и вскоре прекратятся. Это явление носит временный характер», – заявил в беседе с корреспондентом...
20:32 07/01/2026Азербайджан завтра отправит в Армению очередную партию нефтепродуктовАзербайджан 8 января осуществит очередные поставки нефтепродуктов в Армению. Как сообщают азербайджанские СМИ, отгрузка состоится со станции Гюздек и Бакинской грузовой станции. Поставки включают 1...
15:13 07/01/2026Татоян – Пашиняну: Мне кажется, Вы больше хотите быть Верховным Патриархом, нежели оставаться премьером«Г-н Пашинян, мне кажется, Вы больше хотите быть Верховным Патриархом, нежели оставаться премьер-министром.
14:47 07/01/2026Заклеивший надпись «Азербайджан» лыжник Микаел Микаелян: Спортсмен должен носить имя своей страны в сердце и на формеАрмянский лыжник Микаел Микаелян был оштрафован во время старта многодневной лыжной гонки Тур де Ски (Tour de Ski) в сезоне 2025/2026 в Италии: он закрыл слово «Азербайджан» на своем спортивном...
14:02 07/01/2026Адвокат: Самвелу Карапетяну отказали в посещении могилы отцаАдвокат известного предпринимателя и благотворителя Самвела Карапетяна – Арам Вардеванян – сообщает: «30 декабря 2025 года явно незаконное тюремное заключение Самвела Карапетяна, примененное с 18...
12:10 07/01/2026Сурен Суренянц: Конец светского государства – «государственная» секта Пашиняна«Своим заявлением после завершения «паломнического шествия» во дворе Церкви Святой Богородицы Катогике в Ереване 6 января Никол Пашинян, фактически, перешел границу, которая Конституцией Республики...
17:47 06/01/2026Сколько стоят украшения, которые были на Анне Акопян?Никол Пашинян прибыл на Рождественскую литургию в Собор Святого Григория Просветителя в Ереване со своей спутницей Анной Акопян, пользователи Сети обратили внимание на ее необычные украшения.