22:43 20/05/2026Վարչապետն ուղիղ եթերում հանձնարարում է գործ հարուցել ընդդիմադիր առաջատար ուժի թեկնածուի հանդեպ. ԲՀԿՄենք սա գնահատում ենք որպես նախընտրական ցայտնոտի դրսևորում
22:28 20/05/2026Մենք օրենքներ ենք ընդունելու, արգելելու ենք ադրբեջանցիներին հողեր և տներ գնել, նվերներ ստանալ Հայաստանում. ԿարապետյանՀայաստանի չքնաղ բնությունը շատ է դուր եկել ադրբեջանցիներին և իրենց շեֆին
21:57 20/05/2026Հանրապետության Հրապարակում էքստատիկ հաճույքի մեջ Մարիա Զախարովա ցիտող Նիկոլը «Մոսկվայի գործակալ» է փնտրում. Աշոտյան2018-ին Հյուսիսի փաստացի օգնությամբ իշխանությունը զավթած խեղկատակը այդ նույն Հյուսիսին հիմա պռոշ է անում
21:33 20/05/2026Վաղն Անդրանիկ Թևանյանի դեմ քրեական գործ կհարուցվի հայրենիքի դավաճանության հոդվածով. ՓաշինյանԸնդդիմադիրները Հայաստանի անվտանգության սպառնալիքն են և ինքը շատ արագ կչեզոքացնի նրանց
20:38 20/05/2026էս մարդը ձեզ ատելություն է սովորեցնում, սովոր է կռվեցնել․ Նարեկ Կարապետյան«Մեր պայքարի առաջին օրվանից զգացել եմ Աջափնյակի մեր եղբայրների, մեր քույրերի աջակցությունը։ Առաջին իսկ օրվանից՝ դատարաններից սկսված, բոլոր այս պրոցեսների ժամանակ մենք տեսել ենք, թե Աջափնյակի մեր...
20:09 20/05/2026Հունիսի 7-ին գնում ենք ընտրատեղամաս և քվեարկում հանուն ուժեղ Հայաստանի․ Գոհար Մելոյան«Եկել եմ առաջարկներով ու փաստերով»,- այս մասին Աջափնյակ վարչական շրջանում բնակիչների հետ հանդիպման ընթացքում հայտարարեց «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ Գոհար Մելոյանը,ապա հավելեց․ «Հարց եմ...
19:59 20/05/2026Աջափնյակը Երևանի «ջան ասող, ջան լսող» վարչական շրջաններից է․ Վարդևանյան«Կալանքի դատարան է ստեղծվել Հայաստանում, որն էլ կոչվում էր Աջափնյակի նստավայր։ Այս խայտառակությունը, որը մենք տեսնում ենք իրավական ոլորտում, այն քաղաքական հետապնդումները, որոնք մենք տեսնում ենք ամեն...
19:12 20/05/2026Մենք կջնջենք այս 8 տարվա խայտառակությունը և կբերենք փոփոխություն․ Սամվել Կարապետյան«Տեղի, թե անտեղի տարբեր ուժերի տարբեր անուններ են կպցրել՝ «հին, նախկին, թալանչի, ոչ թալանչի», մարդիկ փորձել են պայքարել այս իշխանության դեմ, բայց իշխանությունը եկավ իր անշնորհք խոսույթներով, մարդկանց...
18:56 20/05/2026Միջազգային կառույցների ներկայացուցիչնե՛ր,տեսնո՞ւմ եք, թե ինչպես է իշխող ուժի ղեկավարը վիրավորանքներ և սպառնալիքներ հնչեցնում․ Էլինար Վարդանյան« Նիկոլ Փաշինյանը, պետությունը, պետական բոլոր ինստիտուտները վերածել է քաղաքական հաշվեհարդարի գործիքի»,- այս մասին հայտարարեց քաղաքագետ Սուրեն Սուրենյանցը՝ «Գրպանիցս գտա այս այցեքարտերը։ Սրանք...
18:33 20/05/2026Նիկոլ Փաշինյանի ամբողջ բառապաշարը քաղաքական վրեժխնդրության մասին ․ Սուրենյանց« Նիկոլ Փաշինյանը, պետությունը, պետական բոլոր ինստիտուտները վերածել է քաղաքական հաշվեհարդարի գործիքի»,- այս մասին հայտարարեց քաղաքագետ Սուրեն Սուրենյանցը՝ԲՀԿ քաղաքական թիմի անդամների կողմից հրավիրած...
17:51 20/05/2026Որովհետև կեղտոտ, անպետք մարդ է. Հարցում ՎանաձորումՔաղաքացիները Փաշինյանի՝ «Եթե ես վարչապետ չընտրվեմ, պատերազմ կսկսվի» հայտարարությունը որակում են շանտաժ սեփական երկրի քաղաքացիների նկատմամբ։ Վանաձորում անցկացրած հարցման ժամանակ քաղաքացիներից մեկը...
17:50 20/05/2026Մենք օրենսդրությունը փոխելու ենք, որպեսզի գյուղատնտեսական աշխատանքը ևս համարվի ստաժ. Թաթոյան«Միասնության թևեր» կուսակցության Տարոնիկ բնակավայր այցի ընթացքում բնակիչներից մեկը նշել է, որ տարիներ շարունակ դաշտում աշխատելով՝ այսօր կանգնել է այն խնդրի առաջ, որ այդ աշխատանքը չի հաշվարկվում որպես...
17:47 20/05/2026Եթե ՔԿ-ն 24 ժամվա ընթացքում չհերքեց իր պնդումը, դատական հայց է լինելու. Նարեկ Կարապետյան«Երբեք բացի Հայաստանի քաղաքացիությունից, չեմ ունեցել ոչ մի երկրի քաղաքացիություն»,-լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանը՝ անդրադառնալով այսօր...
17:28 20/05/2026ԱԺԲ-ի մեքենան առգրավել ենԱյսօր Վայք քաղաքում Ոստիկանության աշխատակիցներն առգրավել և բաժին են տեղափոխել «ԱԺԲ» համահայկական կուսակցության քարոզչական պիքապ մակնիշի մեքենան, որն իրականացնում էր բնակչության իրազեկման...
17:21 20/05/2026Նարեկ Կարապետյանի փաստաբանը ՔԿ-ից հերքում է պահանջում«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանի փաստաբան Վարդան Ալոյանը Քննչական կոմիտեից պահանջել է հերքել տարածած զրպարտչական տեղեկությունները։ «Հարգելի՛ ՀՀ քննչական կոմիտե, Հանդես...
17:17 20/05/2026Փաշինյանը հեշտ չի գնալու. Հայկ Մամիջանյան«Մի շատ պարզ բանաձև գոյություն ունի՝ յուրաքանչյուր քաղբանտարկյալ, առաջին հերթին այսօր նաև Սրբազան Հայրը՝ Բագրատ Սրբազանը, իր բանտախցում լինելով, պայքարում է մեր իրավունքների համար, իրեն ամենաթանկը՝...
17:03 20/05/2026Կառավարությունը ստեղծում է իրավիճակ, երբ ՀՀ անվտանգությունը պետք է կախված լինի Ալիևից. Քոչարյան«Հայաստանն այն եզակի երկրներից մեկն է, որտեղ կառավարությունը ոչ թե լավագույն ստանդարտներին է փորձում ձգտել, այլ ինքը հենց ներդրում է վատանգույն ստանդարտները՝ լաչառություն, ֆեյք նորություններ,...
16:46 20/05/2026Էդ մարդիկ թղթով-թամասուկով պետք է գնան պետական, հայրենիքի դավաճանության համար կրեն պետական պատասխանատվություն. ՓաշինյանԷդ մարդիկ թղթով-թամասով պետք է գնան պետական դավաճանության, հայրենիքի դավաճանության համար կրեն պետական պատասխանատվություն
16:46 20/05/2026Արա Այվազյանը ՀՀ-ում հավատարմագրված դեսպանների ուշադրությունը հրավիրեց Փաշինյանի հռետորաբանության վրա«Հատուկ մտահոգություն է առաջացնում մեր արցախցի հայրենակիցների նկատմամբ խոսույթը, որը միտված է հակադրել մեր եղբայրներին ու քույրերին հայաստանցիների դեմ»,- հայտարարեց արտակարգ և լիազոր դեսպան, ԲՀԿ...
16:39 20/05/2026Uшդրիչ են ուղարկել. Քրիստինե Վարդանյան«Սադրիչ են ուղարկել»,- Քասախից ուղիղ եթերում ասում է «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, պատգամավորության թեկնածու Քրիստինե Վարդանյանը։ Նշենք, որ դաշինքը քարոզարշավի շրջանակում Քասախում է։ «Այդ...

15:12 25/12/2025Сурен Саркисян: Американский чиновник ограничится визитом только в Ереван«Поскольку тема актуальна, представлю несколько исторических фактов. Отмечу, что из всех президентов США регион посещал только Джордж Буш-младший – Грузию. А из вице-президентов США регион посещал...
14:43 25/12/2025По 2,9 млн драмов премии каждому депутату в Армении – на фоне заявления Пашиняна о пенсияхДепутаты Национального Собрания Армении получили большие премии. В Аппарате НС в беседе с корреспондентом Panorama.am отказались раскрывать размер выплат, сославшись на закон о защите персональных...
13:52 25/12/2025Тигран Абрамян: Власть обязана назвать, кто и против кого ведет «гибридную войну» в Армении«Власть должна четко сказать, кто именно в Армении ведет гибридную войну, против кого и на какие средства», – написал секретарь фракции «Честь имею» Национального Собрания Армении Тигран Абрамян на...
13:41 25/12/2025Кому пришла в голову идея музыкальных роликов Пашиняна? Разбиралась Русская служба BBCАмериканская пиар-стратегия или чистое вдохновение?
12:38 25/12/2025Правительство Армении упразднило телекомпанию, транслирующую церковный канал «Шогакат»Правительство Армении на заседании 25 декабря в рамках пакета не подлежащих докладу вопросов приняло решение, которым упразднило церковный телеканал «Шогакат».
12:02 25/12/2025Когда начнется строительство «Маршрута Трампа»? МИД Армении назвал точные срокиПрактический этап реализации проекта «Маршрут Трампа» (TRIPP), включая начало строительных работ, запланирован на 2026 год.
17:51 24/12/2025Дело экс-главы общины Вагаршапат Дианы Гаспарян, ее мужа и свекра отправлено прокурору«Предварительное расследование в отношении Д.Г. и 4 связанных с ней лиц завершено. Материалы уголовного производства с обвинительным заключением переданы осуществляющему надзор прокурору – с...
17:31 24/12/2025Гоар Мелоян назвала 2026 год судьбоносным для Армении«Мы оказались в эпицентре внешних вызовов», – заявила во время обсуждения на тему «Армения – арена внешних влияний» 24 декабря соучредитель Международного центра развития парламентаризма,...
16:14 24/12/2025МИД – о возможном визите Джей Ди Вэнса в Армению«О планируемых визитах высокопоставленных лиц в Армению мы информируем надлежащим образом и в установленные сроки», – заявила «Арменпресс» пресс-секретарь министерства иностранных дел Армении Ани...
15:57 24/12/2025Татоян: Вместо реакции на присвоение звания убийце с топором Сафарову Пашинян из РФ хвалит президента Азербайджана АлиеваЭкс-омбудсмен Армении, учредитель политической инициативы «Крылья единства» Арман Татоян на своей странице в соцсети Facebook опубликовал видео и написал: «Рамилю Сафарову – новое звание, а нам – 2...
15:28 24/12/2025В какой день пройдут парламентские выборы в Армении? Разъяснение Ваагна ОвакимянаС 2027 года стартует капитальный ремонт административного здания Центральной избирательной комиссии (ЦИК) Армении.
13:10 24/12/2025Алиев в свой день рождения обсудил по телефону с Путиным региональные процессыПрезиденты Азербайджана и РФ Ильхам Алиев и Владимир Путин провели в среду телефонный разговор, российский лидер поздравил азербайджанского коллегу с днем рождения, стороны также обменялись мнениями...
13:00 24/12/2025Абрамян: Даже пашиняновцы прекрасно знают, ради чего людей арестовывают десяткамиПреследования властями командира добровольческого отряда «Сисакан» Ашота Минасяна (Ашота Ерката) бессмысленно обсуждать в контексте связки правоохранители - судебная система, написал секретарь...
12:12 24/12/2025США готовятся к активному старту года в Армении: Саркисян о визите высокого уровня и смене послаНачало следующего года в Армении будет чрезвычайно активным с точки зрения имплементации американской политики, написал политолог-американист Сурен Саркисян.
11:56 24/12/2025Трамп принял посла Армении в СШАПосольство Армении в США сообщает: «Посол Республики Армения в США Нарек Мкртчян в Белом доме встретился с президентом США Дональдом Трампом.
18:02 23/12/2025Самвел Карапетян: Сегодня мы говорим всем – «Армения – не слабая, просто у нее слабое руководство»«Вместе с вами горжусь проделанной за столь короткий срок – всего за 4 месяца – колоссальной и важной работой», – зачитал во время отчетного собрания движения «Мер дзевов» («По-нашему») 23 декабря...
17:43 23/12/2025Нарек Карапетян: Армении нужен новый лидер«В соседней Грузии и у нас в 2018 году был одинаковый уровень бедности. В Грузии каждый пятый человек был бедным. За семь лет правительство Грузии дважды сократило число бедных», – заявил координатор...
17:14 23/12/2025Фокус от Инспекционного органа: как импортированная из Казахстана в Армению пшеница 4-го класса превращается в зерно 3-го классаИнспекционный орган по безопасности пищевых продуктов Республики Армения, отреагировав на запись журналиста Наири Охикяна про муку, сделала любопытное заявление и открытие.
17:00 23/12/2025Удерживаемый в азербайджанском плену Вагиф Хачатрян госпитализированУдерживаемого в бакинской тюрьме Вагифа Хачатряна госпитализировали. Как сообщают азербайджанские СМИ со ссылкой на министерстве юстиции этой страны, у 70-летнего Вагифа Хачатряна (1955 г.р.) 22...
15:30 23/12/2025«Наши деньги не должны идти на вооружение Азербайджана»: инициатива «АйаКве» призывает бойкотировать азербайджанский бензин«Будем бойкотировать и не позволим, чтобы купленный на наши деньги азербайджанский бензин превратился в орудие против нас», – с таким призывом к гражданам обратилась инициатива «АйаКве».