16:13 20/05/2026Իրավիճակն իսկապես հրատապ է. Իվետա Տոնոյան«Իրավիճակն իսկապես հրատապ է։ Խոսքը վերաբերում է վերջին 2-3 օրերի ընթացքում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի բառապաշարին, բառամթերքին կամ ընդհանրապես գործելաոճին»,-հայտարարեց ԲՀԿ խոսնակ Իվետա Տոնոյանը ԲՀԿ...
15:55 20/05/2026Քաղաքական հաշվեհարդար Ծառուկյանի դեմ. ո՞ւմ շահերն է սպասարկում Փաշինյանը. Սուրենյանց«Արարատի ցեմենտի գործարանի շուրջ Նիկոլ Փաշինյանի հնչեցրած հայտարարությունները հերթական անգամ ցույց տվեցին, որ Հայաստանում պետությունն աստիճանաբար վերածվում է քաղաքական հաշվեհարդարի գործիքի»,-գրում է...
15:25 20/05/2026Վրաստանը հայտարարեց, որ Մեծ Բրիտանիան պահանջում է պատժամիջոցներ կիրառել Ռուսաստանի դեմՄեծ Բրիտանիայի դեսպանին չի հետաքրքրում վրացի քաղաքացիները
15:06 20/05/2026Ուզում են՝ Ադրբեջանի ցեմենտը Հայաստան մտնի. Գագիկ Ծառուկյան«Նիկոլ Փաշինյանի ցնցումների մեջ ընկնելը վախի նշան է, որ ամեն ինչ կորցնում է»,-այս մասին Ագարակում հայտարարեց ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը՝ ավելացնելով, որ արդեն վերջն եկել է։ Նրա համոզմամբ, եթե...
14:55 20/05/2026Թեհրանի հարավում ձերբակալվել է իսրայելական գործակալ. Իրանական ԶԼՄ«Իրանի անվտանգության ուժերը Թեհրանից հարավ գտնվող Ռեյ շրջանում ձերբակալել են Իսրայելի Մոսսադ լրտեսական գործակալության հետ կապված մի տղամարդու»։ Այս մասին գրում է իրանական «Մեհր» լրատվական...
14:05 20/05/2026Քաղաքական մոտիվացիայով մասնավոր սեփականության ինստիտուտի դեմ հարձակում գործելը վատ հետևանքների է բերելու. Զուրաբյանը՝ Փաշինյանի հայտարարության վերաբերյալ«Փաշինյանի Հայաստանում օրենքը, Սահմանադրությունը չեն հարգվում»,- ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում ասաց ՀԱԿ փոխնախագահ, ՀԱԿ վարչապետի թեկնածու Լևոն Զուրաբյանը՝ անդրադառնալով Նիկոլ Փաշինյանի այն...
14:02 20/05/2026Արի տշի այս մկանը, սպայդերմեն. «Բոլորին դեմ»-ի ակցիան«Բոլորին դեմ եմ» կուսակացության անդամները «մուկ տշելու» ակցիա են իրականացնում Կառավարության շենքի դիմաց։ Նրանք իրենց հետ մկներ են բերել Կառավարության շենքի մոտ։ Կուսակցությունը հայտարարություն էր...
13:52 20/05/2026Իրականությունը սկսեցի ասել, դրա համար խառնվա՞ն իրար. Ծառուկյանը՝ ցեմենտի գործարանն իրենից վերցնելու մասին«Դուք բոլորդ տեսնում եք, մեր իշխանությունը սուտ է խոսացոլւց, բռնելուց, ուրիշ բան չունի անելու։ Այսօր դուք տեսնում եք, ներվային համակարգը խախտելով, որովհետևս ասելու բան չունի»,-Մեղրիում բնակիչների հետ...
13:50 20/05/2026Իրենց վնգունը դուրս է գալիս, որովհետև ես ջարդել եմ իրենց թալանչի թաթիկները. Նիկոլ ՓաշինյանՄենք իրար հետ իրենց հասցնելու են երկու բոթասի մակարդակին
13:08 20/05/2026ՔՊ-ն ոտքից գլուխ կոմպրոմատ է, ընկել ուրիշների վրա կոմպրոմատ է փնտրում. ՇարմազանովՆիկոլական լինելն էլ կոմպրոմատ է ու կոմպրոմատ
12:57 20/05/2026«ժողովրդավարության բաստիոնում» անգամ այդ տիեզերական մասշտաբի կեղծիքը չի կարող իրենց փրկել պարտությունից. Դավիթ Ղազինյան«Փոքրիկ խմբակի ներկայացուցիչները վերջնականապես գիտակցելով իրենց մոտալուտ պարտության մասին, կրկին կեղծ տեղեկություն են տարածել, իբրև Նարեկ Կարապետյանը հանդիսանում է ՌԴ քաղաքացի»,-գրում է «ուժեղ...
12:53 20/05/2026Այս տղաները կռվել են հայրենիքի համար, վիրավորվել, վերադարձել, բայց չեն կոտրվել. Ծառուկյան«44-օրյա պատերազմին և հայրենիքի պաշտպանությանը մասնակցած մեր տղաների հետ բարձրացել ենք Հատիսի բարձունք։ Տարիների ընթացքում նրանցից շատերի հետ ձևավորվել են ոչ միայն ջերմ հարաբերություններ, այլև...
12:24 20/05/2026Քանի՞ անգամ կարելի է մարդկանց վրա նույն պրոդուկտը վաճառել ու խաբել. Մարուքյանը՝ «մարտի 1»-ի դեպքերը Փաշինյանի կողմից շահարկելու մասին«Այս գործով ինչ հնարավոր է անել այս իշխանության ժամանակ, արդեն արվել է, իրենք նոր բան չեն կարող անել»։
11:46 20/05/2026ՊՆ-ից կոնկրետ չեն նշել՝ 44-օրյա պատերազմի ընթացքում ՀՀ Զինված ուժերն ու Արցախի ՊԲ-ն քանի՞ զnh է ունեցելPanorama.am-ը դիմել էր պաշտպանության նախարարություն հստակ հարցերով
11:42 20/05/2026Ծառուկյան-ԲՀԿ ղեկավարի բիզնես ողնաշարը կոտրվելու է՝ Արարատի ցեմենտի գործարանը լինելու է պետական. ՓաշինյանԱրարատի ցեմենտում ենք նշանակելու կառավարիչ
11:41 20/05/2026Հայցեր կներկայացնենք, ստերի համար փոխհատուցված գումարներով կվերանորոգենք Սևանի հոգեբուժարանը. Նարեկ Կարապետյան«Սամվել Կարապետյանը երբեք բացի գործարարությունից Հայաստանից դուրս ոչ մի բանով չի զբաղվել, ես էլ, ինչպես գիտեք, երբեք որևէ այլ երկրի, որ միայն Ռուսաստանի անձնագիր չեմ ունեցել»,-ֆեյսբուքյան իր էջում...
11:24 20/05/2026Դատական հայցեր են ներկայացվելու բոլոր այն ՔՊ-ականների դեմ, որոնք հասցրեցին ապատեղեկատվություն տարածել. Մարիաննա Ղահրամանյան«Զգուշացում փոքրիկ խմբակի անդամներին, որոնք ամենօրյա ռեժիմով սուտ, կեղծիք ու ապատեղեկատվություն են տարածում «Ուժեղ Հայաստան» դաշինքի առաջնորդ Սամվել Կարապետյանի և «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության...
11:17 20/05/2026«Բոլորին դեմ եմ» կուսակցությունն ատելության թույնի դեմ Արաբկիրում թան ու մածուն է բաժանելԵրեկ այգում ե՞ք եղել, այստեղ ատելության թույն է տարածվել
11:03 20/05/2026Ադրբեջանի բանտերում գտնվողների 2.2 տոկոսն օտարերկրացիներ են. ԵԽԱդրբեջանի ազատազրկվածների 2.2 տոկոսն օտարերկրացիներ են։ Նման տվյալներ են հրապարակված Եվրոպայի խորհրդի 2025 թվականի բանտային բնակչության վերաբերյալ տարեկան քրեական վիճակագրության մեջ (SPACE I)։...
10:54 20/05/2026Արաղչին ԱՄՆ-ին զգուշացնում է ավելի մեծ անակնկալների մասին, եթե պատերազմը վերսկսվիԻրանի ԱԳ նախարար Աբբաս Արաղչին X-ի իր գրառամամբ զգուշացրել է, որ մարտական գործողությունների վերսկսկումը շատ մեծ անակնկալներ կբերի Վաշինգտոնի համար՝ մեջբերելով ԱՄՆ Կոնգրեսի խոստովանությունը, որ Իրանի...

13:59 23/12/2025Через несколько дней Кристина Квин завершит свою работу в АрменииПосле трех лет пребывания в должности посол Кристина Квин в середине января завершит свою работу в Армении.
13:19 23/12/2025Ваге Оганнисян: Очередной навязанный раскол уже стал фактом«Очередной навязанный раскол уже стал фактом. Начавшись с деления на "черных" и "белых", он дошел до эволюционного этапа "бархатности". Есть общество, которое у дверей Первопрестольного Святого...
12:52 23/12/2025«Голос Армении»: Они несут крест за себя и за нас – они должны вернутьсяГазета «Голос Армении» пишет: «Как будут описывать историки ситуацию, в которой мы живем последние 7 с половиной лет?
12:40 23/12/2025Абрамян: Пашинян наносит двойной удар – по Эчмиадзину и обществуНикол наносит удар не столько по Армянской Апостольской церкви, сколько по внутриобщественным отношениям, написал секретарь фракции «Честь имею» Национального Собрания Армении Тигран Абрамян на своей...
17:44 22/12/2025Сурен Саркисян: Посол США в Армении Кристина Квин вернется в Вашингтон всего за месяц до завершения срока полномочийПолитолог Сурен Саркисян написал: «Посол США в Республике Армения Кристина Квин прибыла в Ереван в феврале 2023 года.
17:06 22/12/2025Трамп отзывает посла США в АрменииАдминистрация Дональда Трампа отзывает несколько десятков высокопоставленных дипломатов c посольских должностей.
17:01 22/12/2025Лукашенко причесал усы во время выступления ПутинаПрезидент Беларуси Александр Лукашенко причесал усы прямо во время выступления российского коллеги Владимира Путина.
16:21 22/12/2025Ваге Оганнисян: Благодарность, от чьего имени?«Если премьер-министр страны может „выразить благодарность” Ильхаму Алиеву, то десяток „духовных” гауляйтеров могут благословить бензин нефтеперерабатывающего завода имени Гейдара Алиева в Армении»,...
15:46 22/12/2025Ираклий Кобахидзе: Наш нынешний мир — не случайность, а результат продуманной и последовательной политики«Нынешний мир — не случайность, а результат продуманной и последовательной политики», — заявил премьер-министр Грузии Ираклий Кобахидзе в своем выступлении на конференции послов.
15:25 22/12/2025Последний приют посягающих на Церковь – Нарек СамсонянАрестованный председатель общественной организации «Гражданское сознание», основатель интернет-ресурса AntiFake.am, соавтор и ведущий подкаста «Imnemnimi», политзаключенный Нарек Самсонян опубликовал...
14:36 22/12/2025«Голос Армении»: Политика Азербайджана в отношении Армении выстроена по логике последовательного принужденияГазета «Голос Армении» пишет: «Каждый раз, когда на очередной ультиматум следует молчание армянской стороны или очередная уступка, Баку получает однозначный сигнал: давление работает.
13:19 22/12/2025«Реакция на отсутствие в Петербурге Алиева»: СМИ отреагировали на ролик Пашиняна на фоне Исаакиевского собораНикол Пашинян прилетел в северную столицу РФ для участия в саммитах ЕАЭС и СНГ и уже успел выложить в своих соцсетях видео из Санкт-Петербурга.
12:51 22/12/2025Кремль прокомментировал отсутствие на неформальном саммите СНГ президента Азербайджана АлиеваВ Кремле с пониманием относятся к тому, что президент Азербайджана Ильхам Алиев не будет участвовать в неформальном саммите СНГ в Петербурге, заявил пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков.
12:21 22/12/2025Депутаты парламента Турции подрались во время обсуждения бюджетаВ ходе голосования в Генеральной ассамблее Турции по бюджету на 2026 год и закону об окончательном расчете за 2024 год между депутатами возникла драка, сообщает Haberler.
16:22 20/12/2025Ишхан Сагателян: Кампания против Первопрестольного Св. Эчмиадзина была организована по указанию власти и с использованием государственных ресурсов«Кампания против Первопрестольного Святого Эчмиадзина была организована по указанию власти и с использованием государственных ресурсов», – отмечает представитель Верховного органа АРФ «Дашнакцутюн»,...
15:34 20/12/2025Бадалян: Азербайджан добивается психологического превосходства над Арменией – пример с бензином«После войны 2020 года Азербайджан в вопросе установления стратегического превосходства над Арменией пытается продвигаться вперед не только за счет военной и политической составляющих.
14:47 20/12/2025Путин и Пашинян примут участие в заседании Высшего Евразийского экономического совета в Санкт-Петербурге21-22 декабря в Санкт-Петербурге президент РФ Владимир Путин примет участие в заседании Высшего Евразийского экономического совета и в неформальной встрече лидеров стран СНГ, сообщают в Кремле.
14:32 20/12/2025Вслед за Каллас посол Британии заявила, что Лондон поможет правительству Армении в подготовке к выборам 2026 годаПосол Соединенного Королевства в Республике Армения Александра Коул направила поздравительное видеообращение на армянском языке по случаю Нового года.
14:16 20/12/2025«Голос Армении»: МИД РА обещает в ООН бороться против геноцидов, «забывая» упомянуть 1915 год и геноцид в АрцахеГазета «Голос Армении» пишет: «9 декабря мир отметил Международный день памяти и достоинства жертв преступления геноцида и предотвращения этого преступления, учрежденный ООН 10 лет назад.
14:01 20/12/2025Абрамян - о судилище в Баку: процесс политический, многое зависит от давления международного сообщества и воли отдельных акторовСекретарь фракции оппозиционного блока «Честь имею» Национального Собрания Армении Тигран Абрамян, коснувшись судилища над армянскими пленными, включая деятелей Арцаха в Баку, на своей странице в...