19:31 19/05/2026Զախարովան Իրանի միջուկային օբյեկտների ռմբակոծությունը համարել է համաշխարհային ողբերգությունԱՄՆ-ի և Իսրայելի կողմից Իրանի միջուկային օբյեկտների ռմբակոծությունները գրեթե հանգեցրին համաշխարհային ողբերգության, և սարսափելի է, որ ոչ ոք պատասխանատվության չի ենթարկվել։ ՌԻԱ Նովոստիի փոխանցմամբ՝...
19:20 19/05/2026Արձանի խորհրդանիշը՝ ուժն է․ Նարեկ Կարապետյանը` Վազգեն Սարգսյանի մասին«Հայաստանի ազգային հերոսի արձանն է, ով ծնվել է այստեղ, այս շրջանում»,- Արարատի մարզում ունեցած հանդիպման ընթացքում ասաց «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհդրի անդամ Նարեկ Կարապետյանը։ «Եթե դուք...
18:48 19/05/2026Ալեն Ռոբերտովիչ, այդպիսի բաներ մի՛ արեք․ Նարեկ Կարապետյան«Այսօր մենք Արարատի մարզում ենք։ Այցելել ենք Արարատ համայնք, Մասիս, Սայաթ-Նովա գյուղ, Ավշար և քիչ առաջ դուրս եկանք Վեդից»,- այս մասին հայտնում է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհդրի անդամ Նարեկ...
18:11 19/05/2026Ես էլ եմ շատ սպասում այն օրվան, երբ Բաքվում էլ գերիներ չենք ունենա․ ՀայրապետյանԱդրբեջանի հարցերով փորձագետ Տաթևիկ Հայրապետյանը գրում է․ «Պետք է անկեղծ ասեմ, որ վերջին շրջանում ազնիվ ու մարդկային ձևակերպումներ Բաքվում պահվող մեր գերիների մասին լսել եմ Գագիկ Ծառուկյանից երկու օր...
17:52 19/05/2026Բաքվում հայերի դատավարությունները չեն համապատասխանում արդար դատաքննության պահանջներին. ICJԻրավաբանների միջազգային հանձնաժողովը (International Commission of Jurists) հրապարակել է Ադրբեջանում արդարադատության համակարգի խնդիրների վերաբերյալ զեկույց՝ «Արդարադատությունը ճնշման ներքո․...
17:47 19/05/2026ԿԸՀ-ն ուժը կորցրած է ճանաչել պատգամավորի 18 թեկնածուի գրանցումըԿենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը մայիսի 19-ի հերթական նիստում ուժը կորցրած է ճանաչել պատգամավորի 18 թեկնածուի գրանցումը։ Ինքնաբացարկի դիմումներ են ներկայացրել ԲՈԼՈՐԻՆ ԴԵՄ ԵՄ ԺՈՂՈՎՐԴԱՎԱՐԱԿԱՆ...
17:42 19/05/2026Կարող էր մի քիչ ավելի հանգիստ լինել. Քաղաքացիները՝ Փաշինյանի պահվածքի մասինՀայաստանի ներքաղաքական դաշտը վերջին օրերին կրկին լարված է։ Վարչապետի պաշտոնը զբաղեցնող Նիկոլ Փաշինյանի ելույթներն ու պահվածքը ակտիվ քննարկումների առիթ են դարձել սոցիալական հարթակներում և...
17:17 19/05/2026Շան տեղ մի դրեք. Սամվել Կարապետյանի արձագանքը՝ The Insider-ի հրապարակման մասին«Գաղտնիք ասեմ, ФСБ-ի աշխատակից, եֆրեյտոր Փաշինյանն է, շուտով սերժանտ կդառնա, շան տեղ մի դրեք էդ լուրերին»,-դատարանի բակում լրագրողների հետ զրույցում ասել է Սամվել Կարապետյանը՝ խոսելով իր անձնագրային...
16:57 19/05/2026Թրամփը հայտարարել է՝ կչեղարկվի Իրանի դեմ հարձակումըԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ կչեղարկվի Իրանի դեմ խոշոր հարձակումը, որը, նրա պնդմամբ, տեղի էր ունենալու այսօր, այն բանից հետո, երբ Պարսից ծոցի դաշնակիցները նրան վստահեցրել են, որ Թեհրանի...
16:44 19/05/2026Երբ իշխանությունը սկսում է մարդկանց մեղադրել ողջ մնալու համար, նշանակում է՝ մարդկային ողբերգությունն արդեն վերածել է սեփական PR-ի. Անուշ ՊողոսյանԱսե՞ն՝ «դու ինչու չմահացար COVID-19-ից»
16:39 19/05/2026Դերասան Լևոն Հարությունյանը դուրս է եկել «Քոչարի» կուսակցության ցուցակից«Քոչարի ազգային վերածնունդ և ազգի զարթոնք» կուսակցության ընտրական ցուցակում ընդգրկված պատգամավորի թեկնածու դերասան Լևոն Հարությունյանը ինքնաբացարկ է հայտնել։ ArmLur.am-ի հետ զրույցում նա հրաժարվել է...
16:32 19/05/2026Վանաձորում քարոզարշավը մեկնարկեցին Սամվել Կարապետյանի մոր անունը կրող առողջության կենտրոնի բակից«Երեկ հերթական անգամ տեսանք կառավարության ղեկավարի անպարկեշտ վերաբերմունքը հայ կնոջ նկատմամբ։ Եվ այսօր մեր քարոզարշավը սկսում ենք մի վայրից, որ խորհրդաշնում է Կարապետյան ընտանիքի, Սամվել Կարապետյանի...
16:22 19/05/2026Մենք նաև չենք պատրաստվում լարվածություն մտցնել ՀՀ-ՌԴ հարաբերություններում. Արարարտ Միրզոյան«Մենք չենք պատրաստվում «ապահարզան» ունենալ որևէ գործընկերոջ հետ մեր հարաբերություններում»,- Երևանում Լիտվայի արտաքին գործերի նախարար Կեստուտիս Բուդրիսի հետ համատեղ ասուլիսում ասաց արտաքին գործերի...
16:01 19/05/2026«Ուժեղ Հայաստան», «Համար 3» վանկարկումներով Տաշիրում դիմավորեցին Նիկոլ ՓաշինյանինНикол варчапет был и будет
16:00 19/05/2026Այս մարդն իր կեցվածքով ցույց տվեց, որ ակնհայտ hnգեկան խանգարnւմների հատկանիշներ ունի. Ռոբերտ Քոչարյան«Այս մարդը ցույց տվեց իր կեցվածքով, որ ակնհայտ, առերևույթ, հոգեկան խանգարումների հատկանիշներ ունի»,- քարոզարշավի շրջանակում Ախուրյանի բնակիչների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց ՀՀ երկրորդ նախագահ,...
15:56 19/05/2026Քաղաքականության մասին մեկ բառ անգամ չենք խոսել. Սամվել Կարապետյանը՝ Վեհափառի հետ հանդիպման մասին«Դա նախընտրական փուլում էր, բայց կապ չուներ ընտրությունների հետ, դա ընդամենը բարեկամական այցելություն էր կաթողիկոսի կողմից, իսկ քաղաքականության մասին մեկ բառ անգամ չենք խոսել»,- «Ուժեղ Հայաստան»...
15:45 19/05/2026Ինչո՞ւ է նյարդայնանում Նիկոլ ՓաշինյանըՓաշինյանը վախեցած է, նա վախենում է իշխանությունը կորցնել ու ընկնել Սաակաշվիլիի օրը։
15:40 19/05/2026Սա իրեն հա՞յ է համարում, մա՞րդ է համարում. Ռոբերտ Քոչարյանը Փաշինյանի՝ Արցախից «փախածների» հայտարարության մասին«Հունիսի 7-ին մեր ժողովուրդը պետք է ցույց տա, թե ինչ է իրենից ներկայացնում այդ մարդը։ Հունիսի 7-ին մի հատ լավ ապտակել ստահակին, սրիկային, որը համարձակվել է վիրավորել մեր ժողովրդի մեծամասնությանը»։
15:13 19/05/2026Գյուղում մի հատ բաղնիս. Մեծավանի բնակչի խնդրանքը ՓաշինյանինԵղբայր հիմա նենց անենք, որ ամեն տանը բաղնիք լինի
14:53 19/05/2026Էնքան բան ունի Զարուհին արած Փաշինյանի համար. Էդմոն Մարուքյան«Զարուհի Փոստանջյանը բազմազավակ մայր է և կին, փաստաբան, նախկինում ընդդիմադիր գործիչ և Փաշինյանը՝ գետինը մտնես, ստահակ, կաշառակեր, ինչ վիրավորանքներ ա տալիս, բնականաբր, որ դիմի դատարան Զարուհի...

14:05 18/12/2025Парламент Грузии отказался от голосования за рубежомПарламент Грузии одобрил поправки в «Избирательный кодекс», согласно которым голосование на парламентских выборах будет проводиться исключительно на территории страны, пишет МИР 24.
13:49 18/12/2025Саакян: ЕСПЧ – единственный источник сведений о состоянии армянских пленных в Азербайджане«У семей удерживаемых в тюрьмах Азербайджана армянских пленных и заложников нет непосредственной информации о своих родных с июня – с того момента, когда, фактически, были запрещены визиты...
12:53 18/12/2025Рубен Варданян поговорил по телефону со старшим сыном Давидом. Что он передал?Вчера состоялся телефонный разговор незаконно удерживаемого более 2 лет в бакинской тюрьме бывшего государственного министра Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)), бизнесмена и...
12:48 18/12/2025Самвел Шахраманян: Меня сегодня допрашивали в статусе свидетеляПятый президент Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Самвел Шахраманян заявил, что его сегодня допрашивали в Следственном комитете (СК) Армении.
12:33 18/12/2025Из Азербайджана в Армению сегодня будет отправлена первая партия нефтепродуктов – 22 вагона бензина производства SOCARПо сообщениям азербайджанских СМИ, согласно договоренности, достигнутой на встрече 28 ноября между вице-премьером РА Мгером Григоряном и вице-премьером Азербайджана Шахином Мустафаевым, сегодня из...
12:12 18/12/2025Абрамян: Власти пытаются проводить свою кампанию против Первопрестольного Св. Эчмиадзина, внося раскол и провоцируя внутренние конфликтыВласти пытаются проводить свою кампанию против Первопрестольного Святого Эчмиадзина, внося раскол и провоцируя внутренние конфликты», – написал секретарь фракции оппозиционного блока «Честь имею»...
11:46 18/12/2025Гегамян: У Армении нет национального руководителя, зато есть приказ разрушить Армянскую церковь по требованию гражданина И. АлиеваТюрколог, кандидат исторических наук Варужан Гегамян опубликовал снимок карты и написал, что розовым цветом на карте отмечены территории, захваченные Азербайджаном с суверенной территории Республики...
17:31 17/12/2025Адвокаты заявили о нарушении сразу нескольких статей Европейской конвенции в деле ImnemnimiВ офисе AntiFake.am состоялась пресс-конференция адвокатской команды по сфабрикованному уголовному делу подкаста «Imnemnimi» и супруги арестованного председателя общественной организации «Гражданское...
15:49 17/12/2025Заместитель генсека НАТО посетит АрмениюЗаместитель генерального секретаря НАТО Радмила Шекеринская посетит Армению 18 декабря, сообщается на сайте Альянса.
15:26 17/12/2025Арут Сасунян: Пашинян вскоре может провозгласить себя следующим Католикосом всех армянС каждым днем премьер-министр Никол Пашинян наносит все больший ущерб Армянской Апостольской церкви и репутации Армении во всем мире, его действия являются грубым нарушением Конституции Республики...
14:49 17/12/2025Ишхан Сагателян: Заявление Каллас – это прямое и вопиющее вмешательство во внутренние дела Армении«Заявление верховного представителя ЕС по иностранным делам и политике безопасности Каи Каллас – это прямое и вопиющее вмешательство во внутренние дела Республики Армения, преследующее четкие...
14:34 17/12/2025Сурен Суренянц: Что на самом деле означает заявление Эрдогана для Армении?«Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган, выступая на проходящей в Анкаре 16-й конференции послов, заявил, что Анкара продвигает процесс нормализации отношений с Арменией, находясь в постоянном и...
14:02 17/12/2025Письмо жены удерживаемого в плену в Баку Эулджекчяна к Мехрибан Алиевой – не новое: адвокат приводит подробностиЛинда Эулджекчян, супруга удерживаемого в Баку плену ливанского армянина-репатрианта Вигена Эулджекчяна, обратилась к жене президента Азербайджана Ильхама Алиева, вице-президенту Азербайджана...
13:26 17/12/2025«Голос Армении»: Кос, Каллас и ЕС, или Пашинян зовет на подмогуГазета «Голос Армении» пишет: «Обещаниям Европы вряд ли стоит так уж безоговорочно доверять. Кос и Каллас (соответственно еврокомиссар по вопросам расширения и верховный представитель ЕС по...
12:31 17/12/2025Грант Мелик-Шахназарян: Нарек и Вазген арестованы по политическому решению, на Миграна было совершено нападение также по политическому решению«Основатель сайта AntiFake, общественный деятель Нарек Самсонян и соавтор подкаста „Imnemnimi” Вазген Сагателян арестованы по политическому решению.
12:00 17/12/2025Гегамян: На фоне роста военных угроз власти Армении сокращают службу в армии и воюют с церковьюТюрколог, кандидат исторических наук Варужан Гегамян пишет: «Несколько важных новостей: ◾️Парламент Азербайджана 16 декабря ратифицировал меморандум о взаимном укреплении военной безопасности с...
17:30 16/12/2025Ашотян: Если раньше ЕС финансировал демократию в Армении, то теперь – диктатуру«При прежних властях Армении армянское правительство получало от Европейского Союза финансовую и техническую помощь – для проведения избирательных реформ, обеспечения прозрачности выборов и...
17:19 16/12/2025Сурен Суренянц: Если число избирателей превысит 1 миллион 300 тысяч, ни одна модель не сможет спасти Никола Пашиняна«Очевидно, что бюрократия ЕС разработала модель электорального авторитаризма, которую предлагает своим сателлитным режимам», – заявил в беседе с корреспондентом Panorama.am политолог Сурен Суренянц,...
16:45 16/12/2025AntiFake.am проинформировал международное сообщество о фактах политического преследования медиа-деятелей в АрменииРедакция новостного ресурса AntiFake.am направила более 40 официальных писем международным правозащитным, журналистским и политическим структурам – в связи с незаконным арестом соавторов и ведущих...
16:03 16/12/2025Бадалян: После заявления Каи Каллас у оппозиции в Армении остается только один вариант – играть по своим правилам«Уже три месяца в интервью различным СМИ я отмечаю, что предстоящие весной парламентские выборы в Армении пройдут по молдавскому сценарию.