21:50 07/05/2026Ո՞վ է մեր հազարավոր հայրենակիցներին աղքատացնող , ընտանիքներ քանդող ու անեծքի արժանացող այս նախագծի հեղինակը. Նարեկ ԿարապետյանՏակը անունը գրած է -Ալեն
21:21 07/05/2026ՌԴ-ում ՀՀ դեսպան Ասենյանը կանչվել է ԱԳՆ՝ Հայաստան Զելենսկու այցի պատճառովԸնդգծվել է, որ Մոսկվան հիմնավոր վրդովմունք է հայտնում և պաշտոնական Երևանի կողմից վերոնշյալ այցելուի նման անպարկեշտ վարքագծին պատշաճ կերպով բացասական գնահատական չտալը համարում է ռուս-հայաստանյան հարաբերությունների գործընկերային բնույթի հետ անհամատեղելի
21:08 07/05/2026Նախընտրական արձակուրդ գնալուց առաջ Նիկոլ Փաշինյանը և Վահագն Խաչատուրյանը գովաբանել են միմյանցՎահագն Խաչատուրյանը հաջողություն է մաղթել Նիկոլ Փաշինյանին
20:51 07/05/2026Փոփոխությունները գալիս են և այդ փոփոխության անունն է՝ «Ուժեղ Հայաստան»․ Վարդևանյան«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ, փաստաբան Արամ Վարդևանյանը գրում է․ «Սիրելի հայրենակիցներ, սիրելի ընկերներ, Մայիսի 8-ին, ժամը 18:30-ին, եկեք հավաքվենք Մայր Հայաստանի հուշարձանի մոտ։...
20:39 07/05/2026Սա ֆիասկո է, Նիկո’լ․ Արմեն ԱշոտյանՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը գրում է․ «Սա ֆիասկո է, Նիկո’լ Freedom House միջազգային իրավապաշտպան կառույցը, որ մինչ այդ հրապարակել էր Ժողովրդավարության մասին իր տարեկան զեկույցը և որով Հայաստանը,...
20:15 07/05/2026ԿԸՀ-ն ուժը կորցրած է ճանաչել պատգամավորի երեք թեկնածուի գրանցումըՀՀ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը մայիսի 7-ի արտահերթ նիստում ուժը կորցրած է ճանաչել պատգամավորի երեք թեկնածուի գրանցումը։ «Հայաստանի Հանրապետության ընտրական օրենսգիրք» սահմանադրական օրենքի 90-րդ...
20:03 07/05/2026Ռուսաստանը զանգվածային հարված կհասցնի Կիևին, եթե Ուկրաինան փորձի խափանել Հաղթանակի օրվա 81-ամյակի տոնակատարություններըՌուսաստանի պաշտպանության նախարարությունը հիշեցրել է, որ Ռուսաստանի զինված ուժերը զանգվածային հարված կհասցնեն Կիևի կենտրոնին, եթե Ուկրաինան փորձի խափանել Մոսկվայում Հաղթանակի օրվա 81-ամյակի...
19:51 07/05/2026«Բոլորին դեմ եմ» կուսակցությունը հայտարաել է իր վարչապետի թեկնածուինՆերքին ընտրությունների արդյունքով «Բոլորին դեմ եմ» կուսակցությունը հայտարարում է իր վարչապետի թեկնածուին։ Այս մասին նշված է կուսակցության հայտարարության մեջ։ «Մեր հաղթանակի դեպքում 100-օրյա...
19:08 07/05/2026Մենք ողջունում ենք Եվրոպական ուղին սկսելու ձեր որոշումը․ Էդգարս ՌինկևիչսՆիկոլ Փաշինյանը Կառավարությունում հյուրընկալել է պաշտոնական այցով Հայաստան ժամանած Լատվիայի Հանրապետության նախագահ Էդգարս Ռինկևիչսի գլխավորած պատվիրակությանը։ Լատվիայի նախագահը շնորհակալություն է...
18:18 07/05/2026Ծեծի են ենթարկվել Շենգավիթ վարչական շրջանի աշխատակազմի ղեկավարի աշխատակիցները․քաղաքապետարանԵրևանի քաղաքապետի մամուլի քարտուղար Արտյոմ Կարապետյանը տեղեկացնում է․ «Հարձակում՝ Շենգավիթ վարչական շրջանի աշխատակազմի ղեկավարի աշխատակիցների վրա, նրանցից մեկը ծեծի է ենթարկվել, գլխին հասցված հարվածի...
18:10 07/05/2026Թրամփը մեղադրել է Ներկայացուցիչների պալատի դեմոկրատ առաջնորդին մահափորձ հրահրելու մեջԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը կոչ է արել Ներկայացուցիչների պալատի դեմոկրատ առաջնորդ Հաքիմ Ջեֆրիսին մեղադրանք առաջադրել բռնություն հրահրելու մեջ՝ ակնարկելով, որ դեմոկրատ առաջնորդի հռետորաբանությունն է...
17:09 07/05/2026Որպես վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի 1.2 մլն հետևորդ ունեցող ֆեյսբուքյան էջն արդյո՞ք վարչական ռեսուրս է. Պարզաբանում՝ ԿԸՀ նախագահիցՊետական պաշտոնյայի ի պաշտոնե էջը ևս պետական ռեսուրս է
17:00 07/05/2026ԱԺ ամբիոնից ՔԿ պետը նոր հայտարարեց, որ իր ասած՝ «իր ձեռքով գրված» ձևակերպումը չի վերաբերվել Բագրատ Սրբազանին. Գեղամ Մանուկյան«Բագրատ Սրբազանի ձեռքով գրված փորձագիտական եզրակացությամբ փաստված հեղաշրջման պլան, թուղթ կա՞, թե՞ ոչ քրեական գործում»,- այս հարցն ԱԺ-ում Քննչական կոմիտեի նախագահ Արթուր Պողոսյանին ուղղեց «Հայաստան»...
16:49 07/05/2026Մեղադրել արտախորհրադարանական ուժի ղեկավարին արտաքին քաղաղաքական ինչ-որ խնդիրների կամ կնճռոտ հարցերի մեջ՝ իսկապես լուրջ չէ. Իվետա Տոնոյանը՝ ՓաշինյանինԻ պատասխան այսօրվա բրիֆինգում գործող վարչապետի հնչեցրած մի քանի ձևակերպումների` ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի խոսնակ Իվետա Տոնոյանը հայտարարում է.
16:19 07/05/2026Փաշինյանին մնացել է ընդամենը մեկ բան վաճառել եվրոպացիներին, որը նրանք հաճույքով կգնեն. Կարապետյան«Անկեղծ ասեմ, ես գտնում եմ, որ Զելենսկուն Հայաստան հրավիրելը մեր իշխանության կողմից իր դաշնակցի նկատմամբ հիմարություն էր»,-հայտարարեց «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ, գործարար, բարերար Սամվել...
16:11 07/05/2026Տնային կալանքում գտնվող Սամվել Կարապետյանը, Միքայել Սրբազանը և այլ գործիչներ կարող են գնալ տեղամաս ու քվեարկելԿԸՀ նախագահ Վահագն Հովակիմյանը հայտարարեց, որ պրոբացիայի ծառայությունից հավաստիացրել են՝ մի անհանգստացեք
15:42 07/05/2026Դատի եմ տալու. Փաշինյանը՝ հալյուցինոգեն սունկ ուտելու հայտարարության մասինՀայաստանի վարչապետի պաշտոնը զբաղեցնող Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ, գործարար, բարերար Սամվել Կարապետյանին դատի տալու մտադրության մասին։ «Ինձ ցույց տվեցին...
15:41 07/05/2026Քարոզարշավի ընթացքում պաշտոնյաները, եթե արձակուրդում չլինեն, չեն կարող զբաղվել քարոզչությամբ. ԿԸՀ նախագահՄայիսի 8-ից մեկնարկում է հունիսի 7-ին կայանալքւ Ազգային ժողովի հերթական ընտրություններից նախընտրական քարոզարշավը։ Ասուլիսում ԿԸՀ նախագահ Վահագն Հովակիմյանը հայտարարեց, վարչապետը, կառավարության...
15:13 07/05/2026Պարզապես կասեմ՝ անկեղծորեն ցավում եմ։ Աստված ձեզ դատավոր. Ռուբեն Վարդանյանը Բաքվի բանտից պատասխանել է ՀՀ Մարդու իրավունքների պաշտպանինԲաքվի բանտում գտնվող Արցախի Հանրապետության նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանը հայտարարություն է տարածել Հայաստանի Հանրապետության մարդու իրավունքների պաշտպան Անաիտ Մանասյանի պատասխանի առնչությամբ,...

12:26 13/06/2025Vanetsyan questions EU mission's efficiency, opposes foreign control of Armenian roadsHomeland Party leader Artur Vanetsyan has questioned the effectiveness of the EU monitoring mission in Armenia and voiced strong opposition to any foreign control over the country’s roads.
11:22 13/06/2025Pashinyan off to Czechia for GLOBSEC 2025Prime Minister Nikol Pashinyan has departed for the Czech Republic on a one-day visit to attend the GLOBSEC 2025 forum, his office announced on Friday.
11:05 13/06/2025Israel strikes Iran nuclear sites and military leadershipIsrael has carried out dozens of airstrikes on Iran and has declared an emergency as it braces for retaliation, Sky News reports.
16:10 12/06/2025Opposition politician condemns Pashinyan's anti-church campaignOpposition politician Eduard Sharmazanov, a senior member of the Republican Party of Armenia (RPA), has lambasted Prime Minister Nikol Pashinyan and the ruling Civil Contract party for their campaign...
15:06 12/06/2025Serzh Sargsyan: Pashinyan's impeachment process hasn't failedFormer Armenian President Serzh Sargsyan has commented on the ongoing efforts to impeach Prime Minister Nikol Pashinyan.
13:35 12/06/2025Possible U.S.-Israeli strike on Iran could trigger Azerbaijani invasion of Armenia, analyst warnsPolitical analyst Armen Ayvazyan has sounded the alarm over escalation of regional tensions, warning that a possible joint military strike by the United States and Israel against Iran could trigger a...
12:55 12/06/2025Pashinyan congratulates Russian leaders on national holidayArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan sent congratulatory messages to Russian President Vladimir Putin and Prime Minister Mikhail Mishustin on Russia Day celebrated on June 12, his office reported.
12:10 12/06/2025Expert warns of high risk of military confrontation in regionTurkologist Varuzhan Geghamyan has raised serious concerns about recent military developments near Armenia's southern borders, calling the situation "critical" and warning of a high risk of armed...
11:30 12/06/2025US pulls some embassy staff from Middle East amid rising tensions with IranU.S. President Donald Trump said on Wednesday U.S. personnel were being moved out of the Middle East because "it could be a dangerous place," adding that the United States would not allow Iran to...
17:00 11/06/2025No signals from Armenia about withdrawal of Russian military base – Foreign MinistryMoscow has not received any signals from Yerevan regarding a possible withdrawal of the Russian military base from Armenia, Russian Foreign Ministry Spokeswoman Maria Zakharova stated during a...
16:45 11/06/2025Analyst: What is Pashinyan's calculation behind church 'seizure'?Political analyst Suren Surenyants has weighed in on Prime Minister Nikol Pashinyan’s escalating campaign against the Armenian Apostolic Church and possible response to it.
15:30 11/06/2025From non-interference to push for new elections: Pashinyan's U-turn on Armenian Apostolic ChurchPrime Minister Nikol Pashinyan is unmatched when it comes to saying one thing and doing the complete opposite.
14:12 11/06/2025Political analyst warns of efforts to destroy Armenian churchPolitical analyst Edgar Elbakyan has raised alarm over what he describes as unprecedented attacks on the Armenian Apostolic Church and its clergy calling it far more aggressive than the anti-church...
13:12 11/06/2025Expert condemns Pashinyan's 'disgraceful' campaign against Armenian clergyOrientalist Gevorg Galtekyan has strongly criticized Prime Minister Nikol Pashinyan's "disgraceful" campaign targeting Catholicos of All Armenians Karekin II and other senior clergy.
12:32 11/06/2025Opposition MP calls for coordinated response to Armenian leadership's anti-church campaignOpposition lawmaker Tigran Abrahamyan has called for coordinated efforts to counter the Armenian leadership's campaign against the Mother See of Holy Etchmiadzin.
12:08 11/06/2025Nzhdeh Iskandaryan appointed Artsakh state ministerNzhdeh Iskandaryan, a member of the Council for the Protection of the Rights of Artsakh Armenians, has been appointed State Minister of Artsakh.
17:06 10/06/2025Vanetsyan urges people to gather at Zvartnots Airport to welcome Catholicos Karekin IIHomeland Party leader Artur Vanetsyan, a former NSS director, urges fellow Armenians to gather at Yerevan’s Zvartnots Airport tonight to welcome Catholicos of All Armenians Karekin II amid the...
16:35 10/06/2025ARF Bureau condemns Armenian leadership's anti-church campaignThe Armenian Revolutionary Federation (ARF) Bureau expressesed its unwavering support for the Armenian Apostolic Church and strongly condemned the Armenian leadership's anti-church campaign in a...
16:06 10/06/2025Pashinyan's real interest is: replacing Karekin II, not clergy celibacyBy Harut Sassounian TheCaliforniaCourier.com At a time when Armenia is facing an existential threat, one would expect Prime Minister Nikol Pashinyan’s foremost priority to be defending the interests...