21:50 07/05/2026Ո՞վ է մեր հազարավոր հայրենակիցներին աղքատացնող , ընտանիքներ քանդող ու անեծքի արժանացող այս նախագծի հեղինակը. Նարեկ ԿարապետյանՏակը անունը գրած է -Ալեն
21:21 07/05/2026ՌԴ-ում ՀՀ դեսպան Ասենյանը կանչվել է ԱԳՆ՝ Հայաստան Զելենսկու այցի պատճառովԸնդգծվել է, որ Մոսկվան հիմնավոր վրդովմունք է հայտնում և պաշտոնական Երևանի կողմից վերոնշյալ այցելուի նման անպարկեշտ վարքագծին պատշաճ կերպով բացասական գնահատական չտալը համարում է ռուս-հայաստանյան հարաբերությունների գործընկերային բնույթի հետ անհամատեղելի
21:08 07/05/2026Նախընտրական արձակուրդ գնալուց առաջ Նիկոլ Փաշինյանը և Վահագն Խաչատուրյանը գովաբանել են միմյանցՎահագն Խաչատուրյանը հաջողություն է մաղթել Նիկոլ Փաշինյանին
20:51 07/05/2026Փոփոխությունները գալիս են և այդ փոփոխության անունն է՝ «Ուժեղ Հայաստան»․ Վարդևանյան«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ, փաստաբան Արամ Վարդևանյանը գրում է․ «Սիրելի հայրենակիցներ, սիրելի ընկերներ, Մայիսի 8-ին, ժամը 18:30-ին, եկեք հավաքվենք Մայր Հայաստանի հուշարձանի մոտ։...
20:39 07/05/2026Սա ֆիասկո է, Նիկո’լ․ Արմեն ԱշոտյանՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը գրում է․ «Սա ֆիասկո է, Նիկո’լ Freedom House միջազգային իրավապաշտպան կառույցը, որ մինչ այդ հրապարակել էր Ժողովրդավարության մասին իր տարեկան զեկույցը և որով Հայաստանը,...
20:15 07/05/2026ԿԸՀ-ն ուժը կորցրած է ճանաչել պատգամավորի երեք թեկնածուի գրանցումըՀՀ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը մայիսի 7-ի արտահերթ նիստում ուժը կորցրած է ճանաչել պատգամավորի երեք թեկնածուի գրանցումը։ «Հայաստանի Հանրապետության ընտրական օրենսգիրք» սահմանադրական օրենքի 90-րդ...
20:03 07/05/2026Ռուսաստանը զանգվածային հարված կհասցնի Կիևին, եթե Ուկրաինան փորձի խափանել Հաղթանակի օրվա 81-ամյակի տոնակատարություններըՌուսաստանի պաշտպանության նախարարությունը հիշեցրել է, որ Ռուսաստանի զինված ուժերը զանգվածային հարված կհասցնեն Կիևի կենտրոնին, եթե Ուկրաինան փորձի խափանել Մոսկվայում Հաղթանակի օրվա 81-ամյակի...
19:51 07/05/2026«Բոլորին դեմ եմ» կուսակցությունը հայտարաել է իր վարչապետի թեկնածուինՆերքին ընտրությունների արդյունքով «Բոլորին դեմ եմ» կուսակցությունը հայտարարում է իր վարչապետի թեկնածուին։ Այս մասին նշված է կուսակցության հայտարարության մեջ։ «Մեր հաղթանակի դեպքում 100-օրյա...
19:08 07/05/2026Մենք ողջունում ենք Եվրոպական ուղին սկսելու ձեր որոշումը․ Էդգարս ՌինկևիչսՆիկոլ Փաշինյանը Կառավարությունում հյուրընկալել է պաշտոնական այցով Հայաստան ժամանած Լատվիայի Հանրապետության նախագահ Էդգարս Ռինկևիչսի գլխավորած պատվիրակությանը։ Լատվիայի նախագահը շնորհակալություն է...
18:18 07/05/2026Ծեծի են ենթարկվել Շենգավիթ վարչական շրջանի աշխատակազմի ղեկավարի աշխատակիցները․քաղաքապետարանԵրևանի քաղաքապետի մամուլի քարտուղար Արտյոմ Կարապետյանը տեղեկացնում է․ «Հարձակում՝ Շենգավիթ վարչական շրջանի աշխատակազմի ղեկավարի աշխատակիցների վրա, նրանցից մեկը ծեծի է ենթարկվել, գլխին հասցված հարվածի...
18:10 07/05/2026Թրամփը մեղադրել է Ներկայացուցիչների պալատի դեմոկրատ առաջնորդին մահափորձ հրահրելու մեջԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը կոչ է արել Ներկայացուցիչների պալատի դեմոկրատ առաջնորդ Հաքիմ Ջեֆրիսին մեղադրանք առաջադրել բռնություն հրահրելու մեջ՝ ակնարկելով, որ դեմոկրատ առաջնորդի հռետորաբանությունն է...
17:09 07/05/2026Որպես վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի 1.2 մլն հետևորդ ունեցող ֆեյսբուքյան էջն արդյո՞ք վարչական ռեսուրս է. Պարզաբանում՝ ԿԸՀ նախագահիցՊետական պաշտոնյայի ի պաշտոնե էջը ևս պետական ռեսուրս է
17:00 07/05/2026ԱԺ ամբիոնից ՔԿ պետը նոր հայտարարեց, որ իր ասած՝ «իր ձեռքով գրված» ձևակերպումը չի վերաբերվել Բագրատ Սրբազանին. Գեղամ Մանուկյան«Բագրատ Սրբազանի ձեռքով գրված փորձագիտական եզրակացությամբ փաստված հեղաշրջման պլան, թուղթ կա՞, թե՞ ոչ քրեական գործում»,- այս հարցն ԱԺ-ում Քննչական կոմիտեի նախագահ Արթուր Պողոսյանին ուղղեց «Հայաստան»...
16:49 07/05/2026Մեղադրել արտախորհրադարանական ուժի ղեկավարին արտաքին քաղաղաքական ինչ-որ խնդիրների կամ կնճռոտ հարցերի մեջ՝ իսկապես լուրջ չէ. Իվետա Տոնոյանը՝ ՓաշինյանինԻ պատասխան այսօրվա բրիֆինգում գործող վարչապետի հնչեցրած մի քանի ձևակերպումների` ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի խոսնակ Իվետա Տոնոյանը հայտարարում է.
16:19 07/05/2026Փաշինյանին մնացել է ընդամենը մեկ բան վաճառել եվրոպացիներին, որը նրանք հաճույքով կգնեն. Կարապետյան«Անկեղծ ասեմ, ես գտնում եմ, որ Զելենսկուն Հայաստան հրավիրելը մեր իշխանության կողմից իր դաշնակցի նկատմամբ հիմարություն էր»,-հայտարարեց «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ, գործարար, բարերար Սամվել...
16:11 07/05/2026Տնային կալանքում գտնվող Սամվել Կարապետյանը, Միքայել Սրբազանը և այլ գործիչներ կարող են գնալ տեղամաս ու քվեարկելԿԸՀ նախագահ Վահագն Հովակիմյանը հայտարարեց, որ պրոբացիայի ծառայությունից հավաստիացրել են՝ մի անհանգստացեք
15:42 07/05/2026Դատի եմ տալու. Փաշինյանը՝ հալյուցինոգեն սունկ ուտելու հայտարարության մասինՀայաստանի վարչապետի պաշտոնը զբաղեցնող Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ, գործարար, բարերար Սամվել Կարապետյանին դատի տալու մտադրության մասին։ «Ինձ ցույց տվեցին...
15:41 07/05/2026Քարոզարշավի ընթացքում պաշտոնյաները, եթե արձակուրդում չլինեն, չեն կարող զբաղվել քարոզչությամբ. ԿԸՀ նախագահՄայիսի 8-ից մեկնարկում է հունիսի 7-ին կայանալքւ Ազգային ժողովի հերթական ընտրություններից նախընտրական քարոզարշավը։ Ասուլիսում ԿԸՀ նախագահ Վահագն Հովակիմյանը հայտարարեց, վարչապետը, կառավարության...
15:13 07/05/2026Պարզապես կասեմ՝ անկեղծորեն ցավում եմ։ Աստված ձեզ դատավոր. Ռուբեն Վարդանյանը Բաքվի բանտից պատասխանել է ՀՀ Մարդու իրավունքների պաշտպանինԲաքվի բանտում գտնվող Արցախի Հանրապետության նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանը հայտարարություն է տարածել Հայաստանի Հանրապետության մարդու իրավունքների պաշտպան Անաիտ Մանասյանի պատասխանի առնչությամբ,...

14:49 22/10/2025Артур Ванецян: Административный ресурс не поможет властям в Вагаршапате«Шансы партии „Айреник” („Отечество”) на предстоящих 16 ноября выборах в Совет старейшин общины Вагаршапат Армавирской области Армении оцениваю очень высоко.
14:24 22/10/2025Мартун Григорян: Сердце власти жаждет крови в Гюмри«В случае оповещения мэр Гюмри вряд ли бы уклонился и не явился в следственный орган. Понятно, что в данном случае властям нужна была демонстрация – для запугивания, направления месседжа другим...
13:28 22/10/2025Суренянц: «Миротворческий» жест Алиева или новый способ давления«Президент Азербайджана в очередной раз использовал формулировку „Зангезурский коридор”, сообщив приблизительные сроки его открытия и добавив, что Баку отменил ограничения на транзит грузов в Армению...
12:29 22/10/2025Абрамян: Вооруженные силы РА нуждаются не в сокращении, а в пополнении«Могу с уверенностью сказать, что Вооруженные силы РА нуждаются не в сокращении, а в пополнении, и это необходимо сделать не для развязывания войны, а для обеспечения обороны страны», – написал...
12:21 22/10/2025Депутат: Кто в Армении министр экономики – Геворк Папоян или Ильхам Алиев?«Кто является министром экономики Армении – Геворк Папоян или Ильхам Алиев? После встречи с Токаевым в Казахстане президент Азербайджана Ильхам Алиев сообщает, что казахстанское зерно впервые будет...
12:11 22/10/2025Никол Пашинян выражает свою признательность Ильхаму АлиевуНикол Пашинян выражает свою признательность президенту Азербайджана Ильхаму Алиеву за снятие ограничений на транзит грузов в Армению через Азербайджан.
12:06 22/10/2025Пашинян: В ближайшем будущем мы также сможем добиться открытия армяно-турецкой границы«Позитивный диалог между Арменией и Турцией дает надежду на то, что в ближайшем будущем мы также сможем добиться открытия армяно-турецкой границы», – заявил в Грузии во время конференции «Шелковый...
17:56 21/10/2025«Это уже не неповиновение, а прямой мятеж против Армянской церкви»: реакции на заявление Пашиняна«В воскресенье в Ованаванке приму участие в Святой и Бессмертной Литургии, которую отслужит иерей Арам Асатрян», – написал Никол Пашинян на своей странице в Facebook.
17:04 21/10/2025Скоро через территорию Азербайджана в Армению поступит первая партия казахстанской пшеницы – Папоян«В ближайшее время в Армению по железной дороге Актау-Баку, а затем по азербайджанской и грузинской железной дороге поступит первая партия пшеницы из Казахстана», – написал на своей странице в...
16:01 21/10/2025Гоар Мелоян: В Армении власть не мирится с волеизъявлением народаСоучредитель Международного центра развития парламентаризма, правозащитник и специалист по конституционному праву Гоар Мелоян написала: «Меня, как юриста и гражданку Республики Армения, не...
15:19 21/10/2025Кабинет мэра Гюмри охраняют полицейскиеРабочий кабинет мэра города Гюмри Ширакской области Армении Вардана Гукасяна и сейчас охраняют полицейские.
15:08 21/10/2025Ален Симонян встретился с Сахибой ГафаровойВ рамках проходящей в Женеве 151-й Ассамблеи Межпарламентского союза (МПС) состоялась встреча председателя НС РА Алена Симоняна и председателя парламента Азербайджана Сахибы Гафаровой.
14:31 21/10/2025Назели Багдасарян: Армения приветствует заявление президента Азербайджана«Республика Армения приветствует заявление президента Азербайджанской Республики об отмене ограничений на транзит грузов в направлении Армении», – указывается в комментарии пресс-секретаря Никола...
14:05 21/10/2025Премьером Японии впервые стала женщинаЯпонский парламент утвердил главу либерально-демократической партии Японии (ЛДП) Санаэ Такаити на посту премьер-министра страны после заключения коалиции с Партией инноваций Японии.
13:58 21/10/2025Азербайджан снял ограничения на транзит грузов в Армению - АлиевПрезидент Азербайджана Ильхам Алиев объявил во вторник о снятии ограничений на транзит грузов в Армению через Азербайджан.
13:11 21/10/2025Депутат – властям Армении: «Вы сфальсифицировали целую войну, неужели запись не подделаете?»«Вы сфальсифицировали целую войну, неужели запись не подделаете?» – заявила в своем выступлении на заседании Национального Собрания 21 октября депутат от оппозиционной фракции «Армения» Агнеса...
12:40 21/10/2025«Голос Армении»: Переговоры все чаще сводятся к устным договоренностям Пашиняна с Алиевым в сепаратном режимеГазета «Голос Армении» пишет: «С февраля 2024 г. Армения заморозила членство в ОДКБ и, похоже, что Пашинян не намерен отступить от этого единоличного решения. Это решение главарь правящей верхушки...
12:33 21/10/2025Давид Ананян: Грузоперевозчики Армении столкнулись с серьезнейшим кризисом, а Папоян пишет пост про задержание мэра ГюмриНа фоне развернувшихся накануне, 20 октября, событий в Гюмри, когда все внимание страны было приковано к операции по задержанию мэра города, а функционеры власти различного политического калибра,...
12:30 21/10/2025Пашинян: В Армении с 1 января 2026 года будет сокращена обязательная срочная служба в армииСрок обязательной воинской службы в ВС Армении с 1 января 2026 года сокращается – с двух до полутора лет.
16:03 20/10/2025Состоялась встреча Никола Пашиняна и Его Святейшества Папы Римского Льва XIVНикол Пашинян в рамках визита в Святой Престол провел встречу с Его Святейшеством Папой Римским Львом XIV.