15:10 07/05/2026Թող Փաշինյանը Մակրոնի հետ ստորագրեր ռազմատնտեսական փոխօգնության պայմանագիր, ոչ թե երգեր, պարեր բեմերի վրա. Սամվել Կարապետյան«Երբ Հայաստանի ներկա իշխանությունները, պամպերսները հագած, ինչ-որ հայտարարություններ են անում, դա չեմ էլ ուզում մեկնաբանել։ Իրենք արդեն քանի տարի է՝ նման հայտարարություններ են անում, հնարավորություն...
14:36 07/05/2026Ոչ մի սանկցիոն ցուցակում չկամ, բայց արագ հայտնվեցի ՔՊ ցուցակում, որն ամենավտանգավորն է աշխարհոմ. Սամվել Կարապետյան«Ես Եվրամիության անդամ երկրի անձնագիր ունեմ, Փաշինյանը չունի։ Փաշինյանը միայն խոսում է Եվրամիության մասին։ ԵՄ-ի որևէ սանկցիոն ցանկում չկամ»,-ասուլիսում ասաց «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ,...
14:19 07/05/2026Չեմ մեկնաբանում. Փաշինյանի արձագանքն իր կողմից հալյուցինացիա առաջացնող սնկեր օգտագործելու մասին Սամվել Կարապետյանի հայտարարությանըՀիմա նստած ուշի-ուշով հետևելու էի կալուգացի օլիգարխի ասուլիսին
13:47 07/05/2026Ձեզ ուզում եմ գաղտնիք բացեմ, Փաշինյանը ԱԺ ամբիոն բարձրանալուց առաջ սունկ է ուտում. Կարապետյան«Ես ուզում եմ գաղտնիք բացել, որ շատ ուշադրություն չդարձնեք վարչապետի ասածներին։ Անցյալ տարի երբ նա գնացել էր Չինաստան, դուք գիտեք, այնտեղ կան հատուկ սնկերի ռեստորաններ, որոնք մարդկանց մոտ...
13:37 07/05/2026Ես հրապարակային դիրքորոշում հայտնել եմ. Անահիտ Մանասյանը՝ Բաքվում պահվող հայ գերիների մասին«Քննարկումների հիմնական նպատակը պետք է մեկը լինի՝ Ադրբեջանում ապօրինի ազատությունից զրկված բոլոր հայերն անհապաղ ազատ արձակվեն, որովհետև սա չի համապատասխանում միջազգային ստանդարտներին»,- ԱԺ-ում...
13:22 07/05/2026Ինքը հիբրիդային, ֆեյք թեկնածու է. Նիկոլ Փաշինյանը՝ Ռոբերտ Քոչարյանի մասինՉէ՞ որ մեր հաստագլուխ և հաստավից բարեգործներն այդքան բարեգործություն են արել, դուք ինչո՞ւ եք պետական բյուջեով էդքան մանկապարտեզ կառուցում
13:19 07/05/2026Նիկոլ Փաշինյանը չի մասնակցի Մոսկվայում մայիսի 9-ի միջոցառումներինՆիկոլ Փաշինյանը չի մասնակցի Մոսկվայում մայիսի 9-ի միջոցառումներին նախընտրական քարոզարշավի պատճառով։ Ասուլիսում այդ մասին ասաց Նիկոլ Փաշինյանը։ «Ապրիլի 1-ին Ռուսաստան կատարած իմ այցի ընթացքում...
13:09 07/05/2026Լևոն Տեր-Պետրոսյանը, ճանաչելով Փաշինյանին, ունի իր անհանգստությունները. Սամվել Կարապետյան«Լևոն Տեր-Պետրոսյանը փորձառու քաղաքական գործիչ է։ Նա, ճանաչելով Փաշինյանին, ունի իր անհագստությունները»,-ուղիղ եթերով ընթացող ասուլիսի ժամանակ հայտարարեց Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ,...
12:56 07/05/2026Ընտրություններից հետո ես լինելու եմ վարչապետ, եկեք անիմաստ բաներ չքննարկենք. Սամվել Կարապետյան«Գիտե՞ք, պլան Բ-ն ունի հայ ժողովուրդը։ Ես ի՞նչ պետք է անեմ։ Հայ ժողովուրդն ունի բոլոր պլանները, քանի որ մենք գնում ենք բացարձակ հաղթանակի, մենք վստահ ենք դրանում»,-ասաց «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության...
12:49 07/05/2026Կարող է պարզվի, որ մի զույգ կոշիկ ենք վերցրել. Փաշինյանը՝ ապօրինի գույքի բռնագրավման մասինԱսում են՝ վայ, էս մի ավտոմեքենայի մասին վարչապետը գրել է
12:39 07/05/2026ՈւՂԻՂ. Սամվել Կարապետյանը պատասխանում է լրագրողների հարցերին«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ, գործարարար, ազգային բարերար Սամվել Կարապետյանն այս պահին ուղիղ եթերում պատասխանում է ԶԼՄ-ների ներկայացուցիչների հարցերին։ Ավելի վաղ նա հանդիպել ու պատասխանել...
11:13 07/05/2026Ղարաբաղը հայկական էր մինչև 2023 թվականի սեպտեմբերը. Ռուբինյան«Ղարաբաղը հայկական էր մինչև 2023 թվականի սեպտեմբերը»,- Ազգային ժողովում ասաց ԱԺ փոխնախագահ, ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Ռուբեն Ռուբինյանը։ Նա դիմելով «Հայաստան» խմբակցության պատամավորներն՝ իր խոսքը...
10:41 07/05/2026Փաշինյան-Էրդողան-Ալիև՝ պատերшզմի եռագլուխ դևն է. Քրիստինե Վարդանյան«Մենք ձեզնից 180 աստիճան տարբեր ցուցակ ունենք. մեզ մոտ հող հանձնողներ չկան, կան պաշտպանողներ, մեր ցանկում մարդու վրա թքող չկա»,- Ազգային ժողովում ասաց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Քրիստինե...
10:33 07/05/2026Ադրբեջանի տարածքով առաջին անգամ Հայաստան է ուղարկվել ալյումինՌուսաստանից Ադրբեջանի տարածքով Հայաստան է ուղարկվել բեռի ևս մեկ տարանցիկ խմբաքանակ։ Ադրբեջանական լրատվամիջոցների հաղորդմամբ, բեռը ներառում է ալյումինով լի երկու վագոն և հացահատիկով լի ինը վագոն։ Բեռն...
10:22 07/05/2026Ձեր հավաքական կերպարն Արսեն Թորոսյանն է. Գառնիկ Դանիելյանը՝ ՔՊ-ականներին«Կալանքը չպետք է օգտագործվի որպես պատժի միջոց, իսկ դուք այն օգտագործում եք զուտ պատժելու համար»,- Ազգային ժողովում ասաց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գառնիկ Դանիելյանը։ Նիստին ներկա գլխավոր...
10:17 07/05/2026Երևանի ավագանու հաջորդ նիստը տեղի կունենա հունիսի 23-ին, ժամը 10-ինՆման առաջարկով հանդես եկավ քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը
09:15 07/05/2026Չհանձնվող կերպար է Դավիթ Իշխանյանը, ով իր խոսքն ու սկզբունքներն առաջ է տանում նույնիսկ ադրբեջանական բանտում գտնվելու պայմաններում. Աբրահամյան«Չհանձնվող կերպար է Դավիթ Իշխանյանը, ով իր խոսքն ու սկզբունքներն առաջ է տանում նույնիսկ ադրբեջանական բանտում գտնվելու պայմաններում»,- նշել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ.
23:35 06/05/2026Ալիևն ու Զելենսկին քննարկել են վերջերս Գաբալայում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կատարման ընթացքըԱլիևն այս տեղեկատվությամբ կիսվել է սոցիալական ցանցերի իր էջում։
23:11 06/05/2026ՌԴ ԱԳՆ-ն կոչ է արել Կիևում գտնվող դեսպանատներից շուտափույթ տարհանել դիվանագիտական անձնակազմերըՌուսաստանի զինված ուժերի կողմից Կիևի, այդ թվում՝ որոշումների կայացման կենտրոնների դեմ պատասխան հարվածի անխուսափելիության հետ
22:16 06/05/2026Ռոբերտ Քոչարյանի պապը՝ Սարգիս Քոչարյանը Դաշբուլաղ գյուղի քահանան էրՊետությունը այնուամենայնիվ քաղաքացի-պետություն, պարտականություն պարտավորություններն են

14:10 10/06/2025Lawyer: Even Soviet constitutions upheld church-state separationSecular authorities primarily clashed with churches during the early Middle Ages, with the key driver being the stripping of economic leverage rather than appeasing external forces.
12:45 10/06/2025MP calls for change of power in Armenia to stop attacks on churchOpposition lawmaker Tigran Abrahamyan has called for a change of government in Armenia to stop the ongoing attacks on the Armenian Apostolic Church and its senior clergy.
11:35 10/06/2025Expert: Azerbaijan and Turkey launch joint military drills near ArmeniaAzerbaijani and Turkish troops have begun two joint military exercises in Nakhichevan, Varuzhan Geghamyan, a geopolitical strategist and regional security expert, has warned.
15:35 09/06/2025Politician slams Pashinyan's anti-church campaignOpposition politician Eduard Sharmazanov, a senior member of the Republican Party of Armenia (RPA), has lambasted Prime Minister Nikol Pashinyan for his recent remarks targeting the Armenian...
15:13 09/06/2025Opposition faction reaffirms support for Pashinyan's impeachmentIn a brief interview with Yerkir.am, Seyran Ohanyan, head of the opposition Hayastan faction, commented on recent political developments in Armenia.
14:12 09/06/2025MP: ZCMC issues emerged after government acquired stake in enterpriseMP Artur Khachatryan of the opposition Hayastan faction has criticized the Armenian government’s economic and tax policies, highlighting growing discontent among business operators.
12:35 09/06/2025Armenian prisoners' statements distorted in Baku court, MP warnsThe testimonies of Armenian prisoners are being distorted at the sham trials held in Baku, opposition lawmaker Tigran Abrahamyan has warned.
12:00 09/06/2025New Yerevan district head namedYerevan Mayor Tigran Avinyan announced the appointment of Marat Sevoyan as the new head of the Nor Nork administrative district at the start of a city governance meeting.
11:45 09/06/2025Threats lurk behind the scenes in Azerbaijan’s talk of peace with ArmeniaJust Security has published an article by U.S. human rights advocate and co-founder of The Sentry, John Prendergast, regarding the Armenia-Azerbaijan peace process. Azerbaijan has recently moved to...
16:30 07/06/2025Armenian speaker announces date for next parliamentary electionsNational Assembly Speaker Alen Simonyan has officially announced that Armenia’s next parliamentary elections will take place on June 7 next year.
16:05 07/06/2025Millions from Crypto and in-laws: What Tigran Avinyan and his wife declared in 2024Yerevan Mayor Tigran Avinyan, a board member of Armenia’s ruling Civil Contract party, declared a total income of 54.6 million drams in 2024 – an increase of 9 million drams compared to the previous...
15:03 07/06/2025Pashinyan vows to sue Hraparak over infidelity allegationsArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan has announced plans to take legal action against the Hraparak newspaper following a report that alleged he could have been unfaithful to his wife.
14:11 07/06/2025Vardan Voskanyan: Artificial Azerbaijan could rightfully be called 'Oghuzistan'Iran specialist Vardan Voskanyan claims that the current state known as Azerbaijan has no historical roots under that name.
13:15 07/06/2025Opposition faction nominates candidate for Armenian PMFollowing a statement by the Executive Body of the Republican Party of Armenia (RPA), the opposition Pativ Unem parliamentary faction announced on Saturday that it had unanimously decided to initiate...
13:00 07/06/2025Analyst: Trust crisis emerges in Yerevan-Tbilisi relationsA trust crisis has emerged in relations between Yerevan and Tbilisi, according to political analyst Suren Surenyants.
12:30 07/06/2025Activist hails RPA's move to impeach PashinyanCivic activist Edgar Ghazaryan, co-founder of the We Are Awake movement, has praised the Republican Party of Armenia’s (RPA) statement to initiate impeachment proceedings against Prime Minister Nikol...
17:05 06/06/2025Matviyenko reaffirms Russia's commitment to continued cooperation with ArmeniaArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan on Friday hosted a delegation led by Valentina Matviyenko, Chair of the Federation Council of the Russian Federal Assembly, who is on an official visit to...
16:36 06/06/2025Armenian opposition MPs boycott speaker-led official tripsThe opposition Hayastan faction has officially declined to participate in official trips led by National Assembly Speaker Alen Simonyan, citing his recent controversial remarks.
15:30 06/06/2025MP: Azerbaijan's false claims about Armenian prisoners exposedNonpartisan MP Taguhi Tovmasyan has exposed Azerbaijan’s false claims about Armenian prisoners. Below is the full text of her statement released on Friday. "On March 6, 2025, several Azerbaijani...
14:45 06/06/2025Russia targets 'almost all of Ukraine' in massive strikeRussia launched a barrage of drones and ballistic missiles across broad swaths of Ukraine early Friday, killing at least four people and injuring dozens of others, days after Kyiv launched a daring...