17:39 25/04/2026Ինչո՞ւ այդ «խիզախ կեցվածքով» Արցախի շրջափակման ժամանակ այդպես էլ պաշտոնապես չդիմեցիք ՄԱԿ-ի հատուկ խորհրդականին. Բեգլարյանի հարցերը՝ ԱԳՆ-ին«Ինչպե՞ս եք հարգում ցեղասպանության հանցագործության զոհերի հիշատակն ու արժանապատվությունը՝ դրա մասին խոսող գիտնականին աշխատանքից ազատելո՞վ, մազապուրծ փրկվածներին շարունակաբար վիրավորելո՞վ...»
16:06 25/04/2026Իշխանությունն ամենօրյա ռեժիմով փորձում է համոզել մեր ժողովրդին, որ երկիրն անվտանգ չէ, uպառնnւմ է պատերազմnվ. Քոչարյան«Հայաստանի պարզ քաղաքացին ուզում է պետությունը կանգնած լինի իր կողքին, այլ ոչ թե իր ուսերին նստած փայտը ձեռքին»,- «Հայաստան» դաշինքի անդամների և Մասիս քաղաքի բնակիչների հանդիպմանն ասաց դաշինքի...
15:24 25/04/2026Օրեր առաջ Թուրքիայում էի, լավ հանդիպումներ եմ ունեցել. Ալեն Սիմոնյան«Կարծում եմ՝ շատ լավ բաներ են լինելու՝ սահմանի բացում, ապրանքաշրջանառություն, մարդկանց տնտեսական վիճակն է լավանալու»։
15:10 25/04/2026Ինչու «Զարթոնք»-ը չի մասնակցում առաջիկա ԱԺ ընտրություններին«Զարթոնք» ազգային քրիստոնեական կուսակցության գործադիր մարմինը տեղեկացնում է, որ կուսակցությունը Ազգային Ժողովի 2026 թվականի հունիսի 7-ի հերթական ընտրություններին չի մասնակցելու հաշվի առնելով...
14:51 25/04/2026Հարց է առաջանում՝ սա ո՞ւմ օրն է, ո՞ւմ «քաղաքացին» է նշվում ու նշում. Մետաքսե Հակոբյան«Երեկ Հայաստանում և ամբողջ աշխարհով սփռված հայերը հիշում էին Մեծ Եղեռնի 111-րդ տարելիցը։ Եվ դեռ երեք տարի էլ չի անցել Արցախի հայաթափումից՝ մեր ժամանակների հերթական ցեղասպանությունից»,- նշել է Արցախի...
14:37 25/04/2026ԵՄ-ն Վենետիկի բիենալեին կզրկի դրամաշնորհից՝ ցուցահանդեսին Ռուսաստանի մասնակցության պատճառովԵվրահանձնաժողովի դադարեցրել է Վենետիկի բիենալեի ֆինանսավորումը. հանձնաժողովի փոխնախագահ Կայա Կալլասը հայտարարել է, որ 2028 թվականի համար նախատեսված 2.3 միլիոն դոլարի դրամաշնորհը չի տրամադրվի։...
14:27 25/04/2026Զելենսկին առաջարկել է, որ Ռուսաստանի ու Ուկրաինայի միջև բանակցություններն անցկացվեն ԱդրբեջանումԳաբալայում գտնվող Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին Իլհամ Ալիևի հետ հանդիպմանն առաջարկել է, որ Ուկրաինայի ու Ռուսաստանի միջև բանակցություններն անցկացվեն Ադրբեջանում։ Այս մասին հայտնում են...
13:53 25/04/2026Պատկերացրեք՝ վարչապետը դուրս գա բեմ ու այդ պահին հրաշք տեղի ունենա, նա չկարողանա խաբել, ի՞նչ է ասելու ժողովրդին. Նարեկ Կարապետյան«Այսօր խաբված քաղաքացու օրն է»,-իր ֆեյսբուքյան էջում նշում է «ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանը։ Նա մի ֆիլմ է հիշում, երբ գլխավոր հերոսին պատժում են ու սուտ խոսելու...
12:36 25/04/2026Այս տեսանյութը հիշեցում է բոլորին, որ Փաշինյանն այլևս չի համապատասխանում իր պաշտոնին. Ռոբերտ Ամստերդամ«Նիկոլ Փաշինյանն իշխանության եկավ հայ քրիստոնյաներին պաշտպանելու խոստումով, սակայն երկու ձախողված պատերազմներից հետո նա ժողովրդին առաջնորդեց միայն դեպի պարտություն և հանձնում»,-գրում է միջազգային...
12:24 25/04/2026Ինադ եք անում, ընտրության չեք գնում, քու ցավը տանեմ, պիտի գնաս. Ծառուկյանն այցելել է Լոռու մարզի գյուղերԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը շարունակում է այցելությունները. այս անգամ նա եղել է Լոռու մարզի Ջրաշեն, Մեծ Պարնի, Հարթագյուղ, Արևաշող և Գարգառ համայնքներում, լսել գյուղացիների բարձրաձայնած խնդիրները,...
12:02 25/04/2026Ինչպե՞ս են ՔՊ-ականները հաղթահարել աղքատությունն իրենց գլխներում և գրպաններում. Հերթը Կարեն Սարուխանյանինն էԵրևանի ավագանու անդամ ՄԵսրոպ Մանուկյանը շարունակում է իր նոր սկսած շարքը՝ ներկայացնելով, թե ինչպե՞ս են ՔՊ-ականները հաղթահարել աղքատությունը իրենց գլխներում և գրպաններում, թե ի՞նչով պետք է զբաղվեին...
10:53 25/04/2026Անվտանգության նեղ ընկալումն ինքնին անվտանգության խնդիր է. Վահե ՀովհաննիսյանՎեհափառի՝ իր խորությամբ ու վեհությամբ առանձնացող երեկվա ուղերձում կար նման ձևակերպում. «Ցեղասպանության աղետալի դեպքերից հարյուրամյակ անց, երբ թվում էր, թե նման սոսկալի հանցագործությունները մնացել են...
10:48 25/04/2026Պաշտոններն ու փողը անցողիկ են, իսկ Հայ Առաքելական Եկեղեցին իր առաքելության մեջ՝ անփոփոխ. Տիգրան Աբրահամյան«Մայր Աթոռի ստվերի դեմ կռիվ տվող ռեժիմն ու դրա սպասարկուները միայն իրենց արժեքային թշվառությունն ու բովանդակային սնանկությունն են ի ցույց դնում»,-գրում է «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան...
10:09 25/04/2026Հիմա սրանք աջ ու ձախ չայե-վո' են բաժանում, որ սաղ տոշնի լինի. ՓաշինյանՄիչ խորոված փարթիին գնալը Նիկոլ Փաշինյանը սոցցանցի իր էջերում հրապարակել է տեսանյութ՝ անդրադառնալով հայտնի գործարար, բարերար Սամվել Կարապետյանին իր թիմի կողմից որպես հաջորդ վարչապետ ներկայացնելուն։...
10:00 25/04/2026Իրանական պատվիրակությունն Իսլամաբադում է. Ի՞նչ է նախատեսված այնտեղԻսլամաբադում Իրանի պատվիրակությունը հանդիպել է Պակիստանի բանակի հրամանատար Ասիմ Մունիրի հետ։ Այս մասին հայտնում են իրանական ԶԼՄ-ները։ Իրանի Արտաքին գործերի նախարարության խոսնակ Էսմայիլ Բաղային այսօր...
09:24 25/04/2026Փաշինյանը հագել է հեղափոխության օրերի շապիկն ու հիշել «Հայեր ջան, դուխով» երգըՆիկոլ Փաշինյանն այսօր թիմակիցների հետ խորոված փարթիի է պատրաստվում մասնակցել՝ Ամիրյան փողոցը վերածելով թոնրատան։ Նա այսօր առավոտյան հրապարակել է կարճ տեսանյութ, որտեղ հագել է զինվորական շապիկ, որի...
23:41 24/04/2026Սա մշտական հիշեցում է, որ պատմական ճշմարտության ճանաչումը անհրաժեշտ պայման է.Նիկոս ԴենդիաՀույների համար, որոնք հայ ժողովրդի հետ կիսում են հետապնդումների և ողբերգության պատմական փորձը, սա պարզապես տարելից չէ
23:30 24/04/2026Մենք միշտ հիշելու ենք մեր պատմությունը և պաշտպանելու ենք մեր ազգային ինքնությունը. Նարեկ Կարապետյանկանգնած ենք լինելու մեր Սուրբ Եկեղեցու կողքին,
23:18 24/04/2026Պատմությունը կրկնվում է նաև այն ժողովուրդների համար, ովքեր մոռանում են իրենց անցյալը. Գոհար ՂումաշյանՈրքան էլ մեզ ստիպեն մոռանալ, ուրանալ մեր սրբադասված նախնիներին՝ հիշելու ենք
23:12 24/04/2026Մեր հայրենակիցները կոտորվեցին նաև այն պատճառով, որ չունեինք կազմակերպված և ուժեղ պետություն. Մարիաննա ՂահրամանյանԱյս սպասումը օբյեկտիվորեն կապվում է Սամվել Կարապետյանի հետ

17:03 05/04/2025Artsakh rights council announces launch of broad mobilization campaignThe Council for the Protection of the Rights of Artsakh Armenians has announced the launch of a broad national mobilization campaign, calling on all concerned individuals and political forces in...
16:14 05/04/2025US deports Azerbaijanis and Armenians to Costa RicaA group of Azerbaijani nationals has been deported from the United States to Costa Rica as part of a campaign aimed at removing illegal migrants, the Azerbaijani media reported, citing...
13:30 05/04/2025Ruben Mkhitaryan: Armenia's ruling party never had elected mayor in GyumriFamous TV producer Ruben Mkhitaryan, the Gyumri mayoral candidate from the My Strong Community party, stressed that the ruling Civil Contract party has never had an elected mayor in Armenia’s second...
12:30 05/04/2025Former Artsakh presidential advisor marks birthday in Baku jailApril 5 marks the birthday anniversary of former Artsakh presidential advisor David Babayan, who is currently imprisoned in Azerbaijan.
11:31 05/04/2025Hayakve deplores lack of diplomatic efforts to secure release of Armenian prisonersThe Hayakve initiative has voiced strong criticism over the lack of diplomatic efforts to secure the release of Armenian prisoners held in Azerbaijan.
16:34 04/04/2025Ruben Mkhitaryan: Opposition in Gyumri did not allow anyone to 'muddy the waters'Ruben Mkhitaryan, the mayoral candidate of the My Strong Community party in Gyumri, has welcomed his fellow candidate Martun Grigoryan’s decision to back Communist Party leader Vardan Ghukasyan for...
16:10 04/04/2025Our City bloc to back Vardan Ghukasyan for Gyumri mayorMartun Grigoryan, whose Our City bloc won 15.8% of the vote in Sunday’s municipal elections in Gyumri, Armenia’s second-largest city, has decided to support Communist Party leader Vardan Ghukasyan...
15:25 04/04/2025Kremlin urges restraint on all sides over Iran's nuclear programmeRussia said on Friday that the question of Iran's nuclear programme should be resolved politically and diplomatically, urging restraint on all sides, Reuters reported.
14:15 04/04/2025Armenian deputy FM sackedParuyr Hovhannisyan has been dismissed as Armenia’s deputy foreign minister. Prime Minister Nikol Pashinyan signed a decree on his dismissal on Friday.
13:30 04/04/2025Opinion: Azerbaijan cannot demand that Armenia bury the pastBy Vartan Oskanian, Armenia’s former foreign minister In the current phase of the Armenia-Azerbaijan talks, Baku is demanding that Yerevan adopt a new constitution that removes any language which...
12:15 04/04/2025Armenian security chief to travel to BelgiumSecretary of the Armenian Security Council Armen Grigoryan will lead a delegation to Belgium from April 15-17, according to a decision by Prime Minister Nikol Pashinyan published on the government...
12:00 04/04/2025Lawyer says Trump administration poised to help Armenian Christian POWsA renowned international human rights lawyer is urging the Trump administration to fulfill its campaign promise and intervene on behalf of Armenian Christians as a recently negotiated peace agreement...
11:00 04/04/2025European Parliament commemorates Armenian Genocide anniversary, draws parallels with Artsakh ethnic cleansingThe European Parliament on Thursday held a poignant plenary session commemorating the 110th anniversary of the Armenian Genocide, with numerous Members of the European Parliament (MEPs) drawing stark...
16:00 03/04/2025Expert: Azerbaijan not interested in peace with ArmeniaAzerbaijan has no genuine interest in establishing peaceful relations with Armenia. The country has declared Armenians as enemies and seeks to eliminate Armenian statehood in the region, Caucasus...
15:04 03/04/2025Congressional leaders join ANCA in demanding accountability for Armenian and Artsakh genocidesCongressional leaders joined with Armenian Americans and allies from across the country on April 2nd for the annual Capitol Hill observance of the Armenian Genocide, issuing bipartisan calls for...
14:34 03/04/2025Russia, Armenia maintain alliance despite external attempts to undermine it, Lavrov saysRussia and Armenia continue to maintain a high level of political dialogue and foster economic ties, despite external efforts to undermine their alliance, Russian Foreign Minister Sergey Lavrov...
14:15 03/04/2025Artsakh Armenians to rally outside government on ThursdayA rally will be held outside the Armenian government building to publicly reaffirm the demands for the protection of the forcibly displaced Artsakh people's rights.
13:35 03/04/2025MPs raise Armenian Genocide for first time in 18 years in Victorian ParliamentFor the first time in 18 years, three state parliamentarians have raised the issue of Armenian, Assyrian and Greek Genocides in the Victorian Parliament, reported the Armenian National Committee of...
13:11 03/04/2025Any attack on Iran to greatly impact Armenia, MP claimsTigran Abrahamyan, an MP from the opposition Pativ Unem faction in the Armenian parliament, warns that any attack on Iran would have a serious impact on Armenia.
12:30 03/04/2025Expert: Trump's trade war reaches ArmeniaPolitical analyst Suren Sargsyan has reacted to U.S. President Donald Trump's decision to impose a 10% tariff on Armenian imports. "Trump’s trade war has reached Armenia. The 10% baseline tariff will...