17:22 26/04/2026Նիկոլ Փաշինյանը և Իլհամ Ալիևը ստացել են «Գերնիկա» մրցանակըԻսպանիայում Հայաստանի դեսպան Սոս Ավետիսյանն ապրիլի 26-ին Գերնիկա-Լումո քաղաքում մասնակցել է 2005 թվականից ի վեր շնորհվող «Գերնիկա» խաղաղության և հաշտեցման ամենամյա մրցանակաբաշխության միջոցառումներին
16:22 26/04/2026Սա ոչ միայն մեծ պատիվ է մեր երկրի համար, այլև հայ մարզիկների տարիների աշխատանքի արժանի գնահատականը. Գագիկ ԾառուկյանՍպորտը շարունակում է միավորել տարբեր ազգերին՝ ստեղծելով ուժի, հարգանքի և համերաշխության հարթակ
15:16 26/04/2026Սերժ Թանկյանը մինչև հունիս ունի հնարավորություն ուղղել իր սխալը(Փաշինյանի հարցում). Ստեփան ԴանիելյանՍերժը նաև շատ մեծ գործ է արել Ցեղասպանության ճանաչման համար
15:02 26/04/2026Սպիտակ տան մամուլի քարտուղարը լրագրողների հետ ընթրիքից առաջ կատակել էր հնարավոր կրակոցների մասինԱյն կլինի զվարճալի, հետաքրքիր, կլինեն կրակոցներ
14:04 26/04/2026«Էդ ինչ խոսալու ձև ա». Ալեն Սիմոնյանը ծաղրո՞ւմ է Փաշինյանի «խորոված փարթի» արտահայտությունըԱյդ օրը Ամիրյան փողոցի վրա, ժամը 13։00-ից լինելու է, այսպես ասած, «խորոված-փարթի»
11:57 26/04/2026«Չկա Հայաստան առանց Փաշինյան»... Լո՞ւրջ. Քրիստինե ՎարդանյանԻնչու՞ սրան չպետք է տալ և ոչ մի քվե
10:49 26/04/2026Մենք վերապրել ենք Ցեղասպանություն, պատերազմներ և, այնուամենայնիվ, շարունակում ենք առաջ շարժվել. Իվետա Մուկուչյանը՝ «խորոված-փարթիի» համերգից հետոՑավը մեր սրտերում խորապես դրոշմված է՝ ինչպես դուդուկի հնչյունը
10:46 26/04/2026«Գորշ գայլերը»՝ Երևանում մասնակցել են Նիկոլ Փաշինյանի «չալաղաջ փարթիի» համերգինԲագրատաշեն - Սադախլո մաքսակետում արձանագրվել են մարդկանց մեծ կուտակումներ, մասնավորապես Երևան են գալիս մեծ թվով ազգությամբ ադրբեջանցիներ, որոնք սահմանը հատում են երրորդ պետությունների անձնագրերով
10:12 26/04/2026Նիկոլական Տիտանիկը խորտակելու համար ձեզ պետք է այսբերգի ավելի մեծ, չերևացող մասը. Ռուբեն ՄխիթարյանՄնում է աննշան մի բան՝ գտնել ևս 500.000 ձայն
08:39 26/04/2026Վաշինգտոնում Թրամփի և թղթակիցների ընթրիքը կրակոցներից հետո վերածվել է քաոսիՊարզվել է որ հրաձիգը զինված է եղել որսորդական հրացանով
22:47 25/04/2026Պակիստանի վարչապետը հայտարարել է Իրանի նախագահի հետ արդյունավետ հեռախոսազրույցի մասինՊակիստանի վարչապետ Շեհբազ Շարիֆը հայտնել է Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանի հետ արդյունավետ հեռախոսազրույցի մասին։ «Այսօր երեկոյան ես ջերմ և կառուցողական հեռախոսազրույց ունեցա նախագահ Մասուդ...
22:18 25/04/2026Հազարավոր իuրայելgիներ հավաքվել են Թել Ավիվում՝ կառավարության դեմ հանրահավաքիՀազարավոր իսրայելցիներ շաբաթ երեկոյան Թել Ավիվի կենտրոնում դուրս են եկել փողոցներ՝ կառավարության դեմ ցույցի մասնակցելու համար։ Ռիա նովոստիի թղթակիցը հայտնում է, որ հանրահավաքը տեղի է ունենում...
21:54 25/04/2026«Ֆաստ»-ի ֆինանսավորմամբ՝ երկրորդ մեծ համերգը մեկ շաբաթում. «Ազատություն»Իրավապաշտպանները ահազանգում են, որ համերգը փաստորեն կուսակցական միջոցառում է, «Կուսակցությունների մասին» օրենքով բանկը չի կարող դրամ փոխանցել թեկուզ ծառայությունների տեսքով։
21:41 25/04/2026Իրանի ԱԳ նախարարը Պակիստանից մեկնել է Օման. ԱղբյուրԻրանի արտաքին գործերի նախարար Աբբաս Արաղչին Պակիստանից մեկնել է Օմանի մայրաքաղաք Մասկատ։ Ռիա նովոստիին հայտնել է Պակիստանի անվտանգության մարմինների աղբյուրը։ «Արաղչին Մասկատ է թռել Պակիստանի բանակի...
21:10 25/04/2026Թրամփը չեղարկել է իր ներկայացուցիչների այցը ԻսլամաբադԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը չեղյալ է հայտարարել իր ներկայացուցիչներ՝ բանակցողներ Սթիվ Վիտկոֆի և Ջարեդ Քուշների՝ Պակիստան կատարելիք այցը՝ Իրանի հարցով բանակցությունների համար։ «Ես որոշ ժամանակ առաջ...
20:23 25/04/2026«Փոփոխությունը գալիս է Չարենցավան և Հրազդան». «Ուժեղ Հայաստան»«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցությունը ապրիլի 26-ին Չարենցավանում տարածքային գրասենյակ է բացելու։ «Փոփոխությունը գալիս է Չարենցավան և Հրազդան։ Վաղը՝ ապրիլի 26-ին, ժամը 15:00-ին Չարենցավան, 6-րդ թաղամաս,...
19:36 25/04/2026Ամենաանհույս ժամանակներում ինքնակազմակերպվել ենք ու հաղթել. Նարեկ Կարապետյանը հանդիպել է Պահեստազորի սպաների միության ներկայացուցիչներին«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանը հանդիպել է Պահեստազորի սպաների միության ներկայացուցիչների հետ, որի ընթացքում զրուցել են հույսի, միասնության և այն փոփոխությունների...
18:51 25/04/2026Մեր ընթացքը անկասելի է, իսկ հաղթանակը` անխուսափելի. «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ Գոհար Ղումաշյանը backstage տեսանյութ է հրապարակել Սամվել Կարապետյանի հետ թիմի հանդիպումից։
18:34 25/04/2026Սամվել Կարապետյանը համաշխարհային կշիռ ունեցող մարդ է, ամբողջ աշխարհով շատ լուրջ բիզնեսմեններ լսում են նրան. Ալեքսանյանը՝ Տարոն Չախոյանին«Տարոն Չախոյան, գոնե դու սուտ խոսելուց մի խոսքի, այ «ֆեյք» տղա»,- ասում է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Ալիկ Ալեքսանյանը՝ դիմելով Նիկոլ Փաշինյանի աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ Տարոն...
18:15 25/04/2026ԱՄՆ-ում նշել են նախագահի հավանական թեկնածուի անունըPolitico-ն անվանել է 2028 թվականին ԱՄՆ նախագահի պաշտոնի հավանական թեկնածուներից մեկին

14:10 05/09/2025Опрос: около 55% респондентов не верят, что вашингтонская декларация обеспечит долгосрочный мир между Арменией и АзербайджаномБолее 34% армянских респондентов оценивают отрицательно подписанную 8 августа в Вашингтоне совместную декларацию президента Азербайджанской Республики, премьер-министра Республики Армения и...
13:31 05/09/2025«Голос Армении»: Чем серьезнее угроза жизни и здоровью армянских пленных, тем упорнее молчат в ЕреванеГазета «Голос Армении» пишет: «За последние дни появилось сразу несколько крайне тревожных сообщений о состоянии армянских военнопленных и заложников, незаконно удерживаемых в Азербайджане.
13:13 05/09/202571,5% респондентов в Армении считают Самвела Карапетяна политзаключенным62% респондентов считают, что в Армении есть политзаключенные. Об этом в беседе с журналистами в пятницу, 5 сентября, заявил руководитель армянского представительства GALLUP International Association...
12:09 05/09/2025Состоится презентация книги Нормана Диксона «О психологии военной некомпетентности»Британский военный психолог Норман Диксон в своей книге «О психологии военной некомпетентности» отвечает на вопрос, почему командиры и генералы так часто допускают трагические ошибки.
12:02 05/09/2025Абрамян: Любой, кто не смирился с нынешними реалиями, воспринимается властью Армении как угрозаСегодня день рождения политзаключенного, депутата парламента Арцаха Давида Галстяна, который он отмечает за решеткой.
17:00 04/09/2025Генсек Совета Европы Ален Берсе приветствовал Вашингтонскую декларацию Армении и АзербайджанаГенеральный секретарь Ален Берсе, открывая еженедельное заседание заместителей министров в рамках Совета Европы в Страсбурге, приветствовал Вашингтонскую декларацию Армении и Азербайджана,...
16:44 04/09/2025Что известно о смерти 7 кандидатов от АдГ накануне выборов в ГерманииВ течение всего пары недель в германской федеральной земле Северный Рейн - Вестфалия один за другим умерли более полудюжины политиков, причем все из правопопулистской партии "Альтернатива для...
15:51 04/09/2025Политолог: Убогость авторитарного мышления Пашиняна«Пашинян сегодня написал: «Правильная это дорога или нет – зависит от того, куда ты идешь». Такой тезис опасен и вводит в заблуждение», – отметил политолог Сурен Суренянц. По его словам,...
15:33 04/09/2025Затулин: «Прокладка Зангезурского коридора явно не относится к интересам России»Если демонстрировать стиль «худой мир лучше доброй ссоры», то необходимость в нормализации отношений с Азербайджаном есть, считает первый зампред комитета Госдумы по делам СНГ, евразийской интеграции...
15:06 04/09/2025Как Эрдоган, Пашинян и Алиев провели ТрампаС чего начнем – издалека или с середины? Если издалека, то напомню детскую, высказанную более 24 лет назад, мечту журналиста Пашиняна, которая преподносилась как рассуждения США: «США думают так:...
13:00 04/09/2025Оверчук: РФ с очень осторожным оптимизмом смотрит на парафированное соглашение между Арменией и АзербайджаномРоссия с осторожным оптимизмом смотрит на парафированное соглашение между Азербайджаном и Армении, это вклад в укрепление мира в регионе.
12:38 04/09/2025Оверчук: Торговля России с Арменией к концу года упадет в два разаРоссия ожидает, что торговля с Арменией к концу года упадет в два раза по сравнению с 2024 годом. Об этом заявил журналистам вице-премьер РФ Алексей Оверчук на полях Восточного экономического форума...
11:33 04/09/2025«Голос Армении»: Пашинян за год наездит больше чем на полмиллиона долларов!Газета «Голос Армении» пишет: «Пашинян за год наездит больше чем на полмиллиона долларов! Активно путешествующая по миру пара – Никол Пашинян и Анна Акобян – скоро, так сказать, пустит по миру…...
11:19 04/09/2025Захарова: Москва считает закрытие Минской группы ОБСЕ обоснованным, оправданнымРоссийская сторона считает обоснованным решение Организации по безопасности и сотрудничеству в Европе (ОБСЕ) о роспуске Минской группы по карабахскому конфликту.
15:33 03/09/2025Константин Затулин: Рукопожатие Путина и Алиева — нормальное вежливое поведениеРукопожатие президентов России и Азербайджана Владимира Путина и Ильхама Алиева — это нормальное вежливое поведение, отметил первый заместитель председателя комитета Госдумы по делам СНГ, евразийской...
15:21 03/09/2025Бадалян: «Эрдоган не согласен с Пашиняном»«Эрдоган не согласен с Пашиняном», – с таким утверждением выступил политический обозреватель Акоп Бадалян, коснувшись последнего заявления президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана.
14:08 03/09/2025Мать Кадырова появилась в санкционном списке ВеликобританииВеликобритания внесла в санкционный список мать главы Чечни Рамзана Кадырова Аймани, следует из данных на сайте правительства страны.
12:48 03/09/2025Путин и Ким Чен Ын после встречи в Пекине обнялись на прощаниеПо окончании торжественного приёма по случаю 80-летия окончания Второй мировой войны Владимир Путин и Председатель Государственных дел Корейской Народно-Демократической Республики Ким Чен Ын на одном...
11:55 03/09/2025«Голос Армении»: Зов Арцаха невозможно заглушитьГазета «Голос Армении» пишет: «Мероприятием грусти и скорби, но и солидарности, надежды и веры можно назвать состоявшееся 2 сентября в воинском пантеоне «Ераблур» знаменательное событие –...
11:33 03/09/2025Трамп ответил на слухи о своей скорой смертиПрезидент США Дональд Трамп ответил на вопросы журналистов в Белом доме. Он прокомментировал распространившиеся в соцсетях слухи о его смерти, пообещал рассказать «кое-что очень интересное» о...