17:22 26/04/2026Նիկոլ Փաշինյանը և Իլհամ Ալիևը ստացել են «Գերնիկա» մրցանակըԻսպանիայում Հայաստանի դեսպան Սոս Ավետիսյանն ապրիլի 26-ին Գերնիկա-Լումո քաղաքում մասնակցել է 2005 թվականից ի վեր շնորհվող «Գերնիկա» խաղաղության և հաշտեցման ամենամյա մրցանակաբաշխության միջոցառումներին
16:22 26/04/2026Սա ոչ միայն մեծ պատիվ է մեր երկրի համար, այլև հայ մարզիկների տարիների աշխատանքի արժանի գնահատականը. Գագիկ ԾառուկյանՍպորտը շարունակում է միավորել տարբեր ազգերին՝ ստեղծելով ուժի, հարգանքի և համերաշխության հարթակ
15:16 26/04/2026Սերժ Թանկյանը մինչև հունիս ունի հնարավորություն ուղղել իր սխալը(Փաշինյանի հարցում). Ստեփան ԴանիելյանՍերժը նաև շատ մեծ գործ է արել Ցեղասպանության ճանաչման համար
15:02 26/04/2026Սպիտակ տան մամուլի քարտուղարը լրագրողների հետ ընթրիքից առաջ կատակել էր հնարավոր կրակոցների մասինԱյն կլինի զվարճալի, հետաքրքիր, կլինեն կրակոցներ
14:04 26/04/2026«Էդ ինչ խոսալու ձև ա». Ալեն Սիմոնյանը ծաղրո՞ւմ է Փաշինյանի «խորոված փարթի» արտահայտությունըԱյդ օրը Ամիրյան փողոցի վրա, ժամը 13։00-ից լինելու է, այսպես ասած, «խորոված-փարթի»
11:57 26/04/2026«Չկա Հայաստան առանց Փաշինյան»... Լո՞ւրջ. Քրիստինե ՎարդանյանԻնչու՞ սրան չպետք է տալ և ոչ մի քվե
10:49 26/04/2026Մենք վերապրել ենք Ցեղասպանություն, պատերազմներ և, այնուամենայնիվ, շարունակում ենք առաջ շարժվել. Իվետա Մուկուչյանը՝ «խորոված-փարթիի» համերգից հետոՑավը մեր սրտերում խորապես դրոշմված է՝ ինչպես դուդուկի հնչյունը
10:46 26/04/2026«Գորշ գայլերը»՝ Երևանում մասնակցել են Նիկոլ Փաշինյանի «չալաղաջ փարթիի» համերգինԲագրատաշեն - Սադախլո մաքսակետում արձանագրվել են մարդկանց մեծ կուտակումներ, մասնավորապես Երևան են գալիս մեծ թվով ազգությամբ ադրբեջանցիներ, որոնք սահմանը հատում են երրորդ պետությունների անձնագրերով
10:12 26/04/2026Նիկոլական Տիտանիկը խորտակելու համար ձեզ պետք է այսբերգի ավելի մեծ, չերևացող մասը. Ռուբեն ՄխիթարյանՄնում է աննշան մի բան՝ գտնել ևս 500.000 ձայն
08:39 26/04/2026Վաշինգտոնում Թրամփի և թղթակիցների ընթրիքը կրակոցներից հետո վերածվել է քաոսիՊարզվել է որ հրաձիգը զինված է եղել որսորդական հրացանով
22:47 25/04/2026Պակիստանի վարչապետը հայտարարել է Իրանի նախագահի հետ արդյունավետ հեռախոսազրույցի մասինՊակիստանի վարչապետ Շեհբազ Շարիֆը հայտնել է Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանի հետ արդյունավետ հեռախոսազրույցի մասին։ «Այսօր երեկոյան ես ջերմ և կառուցողական հեռախոսազրույց ունեցա նախագահ Մասուդ...
22:18 25/04/2026Հազարավոր իuրայելgիներ հավաքվել են Թել Ավիվում՝ կառավարության դեմ հանրահավաքիՀազարավոր իսրայելցիներ շաբաթ երեկոյան Թել Ավիվի կենտրոնում դուրս են եկել փողոցներ՝ կառավարության դեմ ցույցի մասնակցելու համար։ Ռիա նովոստիի թղթակիցը հայտնում է, որ հանրահավաքը տեղի է ունենում...
21:54 25/04/2026«Ֆաստ»-ի ֆինանսավորմամբ՝ երկրորդ մեծ համերգը մեկ շաբաթում. «Ազատություն»Իրավապաշտպանները ահազանգում են, որ համերգը փաստորեն կուսակցական միջոցառում է, «Կուսակցությունների մասին» օրենքով բանկը չի կարող դրամ փոխանցել թեկուզ ծառայությունների տեսքով։
21:41 25/04/2026Իրանի ԱԳ նախարարը Պակիստանից մեկնել է Օման. ԱղբյուրԻրանի արտաքին գործերի նախարար Աբբաս Արաղչին Պակիստանից մեկնել է Օմանի մայրաքաղաք Մասկատ։ Ռիա նովոստիին հայտնել է Պակիստանի անվտանգության մարմինների աղբյուրը։ «Արաղչին Մասկատ է թռել Պակիստանի բանակի...
21:10 25/04/2026Թրամփը չեղարկել է իր ներկայացուցիչների այցը ԻսլամաբադԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը չեղյալ է հայտարարել իր ներկայացուցիչներ՝ բանակցողներ Սթիվ Վիտկոֆի և Ջարեդ Քուշների՝ Պակիստան կատարելիք այցը՝ Իրանի հարցով բանակցությունների համար։ «Ես որոշ ժամանակ առաջ...
20:23 25/04/2026«Փոփոխությունը գալիս է Չարենցավան և Հրազդան». «Ուժեղ Հայաստան»«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցությունը ապրիլի 26-ին Չարենցավանում տարածքային գրասենյակ է բացելու։ «Փոփոխությունը գալիս է Չարենցավան և Հրազդան։ Վաղը՝ ապրիլի 26-ին, ժամը 15:00-ին Չարենցավան, 6-րդ թաղամաս,...
19:36 25/04/2026Ամենաանհույս ժամանակներում ինքնակազմակերպվել ենք ու հաղթել. Նարեկ Կարապետյանը հանդիպել է Պահեստազորի սպաների միության ներկայացուցիչներին«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանը հանդիպել է Պահեստազորի սպաների միության ներկայացուցիչների հետ, որի ընթացքում զրուցել են հույսի, միասնության և այն փոփոխությունների...
18:51 25/04/2026Մեր ընթացքը անկասելի է, իսկ հաղթանակը` անխուսափելի. «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ Գոհար Ղումաշյանը backstage տեսանյութ է հրապարակել Սամվել Կարապետյանի հետ թիմի հանդիպումից։
18:34 25/04/2026Սամվել Կարապետյանը համաշխարհային կշիռ ունեցող մարդ է, ամբողջ աշխարհով շատ լուրջ բիզնեսմեններ լսում են նրան. Ալեքսանյանը՝ Տարոն Չախոյանին«Տարոն Չախոյան, գոնե դու սուտ խոսելուց մի խոսքի, այ «ֆեյք» տղա»,- ասում է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Ալիկ Ալեքսանյանը՝ դիմելով Նիկոլ Փաշինյանի աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ Տարոն...
18:15 25/04/2026ԱՄՆ-ում նշել են նախագահի հավանական թեկնածուի անունըPolitico-ն անվանել է 2028 թվականին ԱՄՆ նախագահի պաշտոնի հավանական թեկնածուներից մեկին

15:00 09/04/2025Armenia, Azerbaijan reiterate commitment to 2007 wanted list dealThe Armenian Interior Ministry has commented on media reports suggesting that Armenia removed Azerbaijani nationals from its international wanted list.
13:54 09/04/2025Armenian FM to attend Antalya Diplomacy ForumՕn April 11-12, Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan will participate in the Antalya Diplomacy Forum in Turkey.
13:05 09/04/2025Armenian MP: Azerbaijani drills focus on special operations in residential areasAzerbaijan is holding tactical military exercises involving its air force while provoking ceasefire violations along the border with Armenia, warns Tigran Abrahamyan, an MP from the opposition Pativ...
12:35 09/04/2025Armenian Foreign Ministry responds to Baku's demandsThe Armenian Foreign Ministry has responded to the media inquiry on Azerbaijan's demands to provide minefield maps.
12:11 09/04/2025Artsakh's constitution to undergo changes to ensure presidential continuityArtsakh’s constitution is set to undergo amendments to ensure the continuity of the presidency as the incumbent president’s term ends on May 21, Justice faction MP Metakse Hakobyan revealed.
11:30 09/04/2025South Korea to hold presidential electionSouth Korea will hold a presidential election on 3 June, its acting leader has said, after the country's constitutional court removed Yoon Suk Yeol from the presidency, BBC News reports.
11:15 09/04/2025Overwhelming majority of Turks view foreign countries as enemiesBy Harut Sassounian TheCaliforniaCourier.com Given Turkish President Recep Tayyip Erdogan’s frequent and inflammatory attacks on the United States, Europe and Israel, it is not surprising that the...
11:04 09/04/2025Armenia again denies false Azeri claims of shootingAzerbaijan once again falsely accused Armenia of a ceasefire violation on Tuesday, the Armenian Defense Ministry reported.
17:06 08/04/2025MP Vilen Gabrielyan formally dismissedArmenian National Assembly Speaker Alen Simonyan has signed a decree officially dismissing Vilen Gabrielyan as an MP from the ruling Civil Contract party.
16:33 08/04/2025Homeland Party reiterates support for Gyumri bloc leaderThe Homeland Party on Tuesday issued a statement regarding the Our City bloc, which was formed by the Homeland and United Armenia Parties to contest the Gyumri municipal elections.
15:35 08/04/2025Martun Grigoryan: No one authorized to speak for Our City bloc without my approvalMP Martun Grigoryan, the Gyumri mayoral candidate of the opposition Our City bloc, says that no political force or leader is authorized to speak for the alliance without his approval.
15:15 08/04/2025Neutralized mined to be detonated in Armenia's TavushBetween April 8 and 10, controlled detonations of previously neutralized landmines will be carried out in Armenia's Tavush Province as part of the ongoing border delimitation and demarcation efforts,...
13:34 08/04/2025Azerbaijan continues ceasefire violations along Armenia border, MP warnsFor the third week in a row, Azerbaijan has been violating the ceasefire along the border with Armenia, terrorizing residents of border villages, warns MP Tigran Abrahamyan of the opposition Pativ...
12:34 08/04/2025Armenian prisoners risk being left behind by peace deal – BBCBBC South Caucasus correspondent Rayhan Demytrie has published a lengthy article on the potential peace agreement between Armenia and Azerbaijan, highlighting that Ruben Vardanyan and other Armenian...
11:00 08/04/2025UN concerned over growing tensions between US, IranThe United Nations is concerned by growing tensions in relations between Iran and the United States and hopes that they would be able to agree on indirect talks via mediators, TASS quoted UN...
17:00 07/04/2025Russia's Lavrov discusses Eurasian security with foreign ambassadorsRussian Foreign Minister Sergey Lavrov on Monday held talks with the heads of foreign diplomatic missions accredited in Moscow, focusing on issues related to Eurasian security, according to Russian...
16:05 07/04/2025Integration of Artsakh Armenians into Azerbaijani society was impossible, ex-official stressesThe sham trial of Artsakh’s former military and political leadership resumed in Azerbaijan on Monday.
14:10 07/04/2025Azerbaijan again falsely accuses Armenia of ceasefire breachAzerbaijan again falsely accused Armenian forces of violating the ceasefire last night. "The statement issued by the Azerbaijani Defense Ministry, alleging that from the evening of April 6 until 4:30...
12:57 07/04/2025Opposition MP slams Foreign Ministry for Artsakh commentsIshkhan Saghatelyan, the ARF Armenia leader and an MP from the opposition Pativ Unem faction, has lambasted the “anti-Armenian” statement by the Armenian Foreign Ministry regarding the Artsakh issue.
12:13 07/04/2025Analyst: Pashinyan deliberately sacrificed ArtsakhPolitical analyst Suren Surenyants has strongly criticized the Armenian Foreign Ministry's recent statement as manipulative and consistent with Prime Minister Nikol Pashinyan’s efforts to deflect...