11:38 21/04/2026Ազգային անվտանգության ծառայությունը՝ որպես երկրի անվտանգության հենասյուն. Առաջարկ Հայաստանին«Առաջարկ Հայաստանին» ՀԿ-ն հապարակել է իր ծրագիրը ազգային անվտանգության ոլորտում։ Տարածաշրջանային բարդ իրողությունները և ժամանակակից աշխարհի նոր միտումները խորացնում և լրջացնում են ՀՀ ԱԱԾ դերը։...
11:30 21/04/2026Մեր հասարակության 70 տոկոսն ընդդիմադիր հայացքների տեր է. Նարեկ Կարապետյան«Մեր հասարակության 70 տոկոսն ընդդիմադիր հայացքների տեր է»,- «Արմենիա» հեռուստաընկերության «Ժամը» լրատվականի եթերում ասել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանը։ Ինչ...
11:20 21/04/2026Իրանը պատրաստ է արձագանքել թշնամու կողմից հրադադարի ռեժիմի խախտումներին«Խաթամ ալ-Անբիա» կենտրոնական շտաբի հրամանատարը հայտարարել է, որ Իրանի զինված ուժերը պատրաստ են վճռական և անհապաղ արձագանքել թշնամու սպառնալիքներին և խախտումներին։ «Մեհր» գործակալության փոխանցմամբ,...
10:55 21/04/2026Գագիկ Ծառուկյանի մարզային հանդիպումները վերածվում են ժողովրդական ասուլիսների. Տոնոյան«Մենք խնդիր էինք դրել «Առաջարկ Հայաստանին» ծրագիրը դարձնել ժողովրդական ծրագիր, որը մարդկանց մասին է, և որը գրում են իրական մարդիկ։ Եվ հիմա ամեն գյուղում, ամեն բնակավայրում տեղի է ունենում ժողովրդական ծրագրի ժողովրդական քննարկում»։
10:50 21/04/2026Կոռուպցիայի կասկածանքները չեն վերանում, պատրա՞ստ եք քրեական պատասխանատվություն կրել. Զարոկյանը՝ ԱվինյանինԶարոկյանը տարակուսեց, թե ԱՆԻՖ-ն ինչո՞ւ է դատարկ տեսություն
10:20 21/04/2026Երևանի ավագանու նիստի օրակարգի 51 նախագծից մնաց 38, իսկ հաջորդ նիստը նշանակվեց մայիսի 7-իՔվեարկությամբ հաստատվեց ավագանու կողմից
10:15 21/04/2026Ի՞նչն է հիմա խանգարում Օնիկ Գասպարյանին տարբեր շահագրգիռ խմբերի հետ բաց ձևաչափով հանդիպելու, հրապարակային խոսք հնչեցնելու համար. ԱբրահամյանՔննիչ հանձնաժողովի նախկին նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը, արձագանքելով Օնիկ Գասպարյանի՝ ԱԺ-ում փակ ձևաչափով հանդիպում անցկացնելու նախաձեռնությանը, նշել է, որ առաջարկին ընդառաջելու իմաստ չեն տեսնում։...
10:14 21/04/2026Ռուբեն Վարդանյանը Բաքվի բանտից ուղերձ է փոխանցել Անահիտ ՄանասյանինՀայտնի բարարեր, գործարար, Արցախի նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանը Բաքվի բանտից ընտանիքի հետ հեռախոսազրույցի ժամանակ ուղերձ փոխանցել Հայաստանի ՄԻՊ պաշտոնը զբաղեցնող Անահիտ Մանասյանին։ Ուղերձում...
09:57 21/04/2026Արցախցիներն այսօր ապրում են ոչ միայն նյութական դժվարությունների մեջ, նաև հայրենիքից բռնի զրկված լինելու և սեփական պետության կողմից լքված լինելու զգացումով. ՀակոբյանԱրցախի Հանրապետության ԱԺ «Արդարություն» խմբակցության պատգամավոր Մետաքսե Հակոբյանը հանդիպել է Գորիսում ժամանակավորապես բնակություն հաստատած արցախցիների հետ։ «Գիտակցելով այս հանդիպումների...
09:55 21/04/2026Դուրովն ահազանգում է. ԵՄ-ն գրաքննությունը քողարկում է «երեխաների պաշտպանությամբ»Telegram-ի հիմնադիր Պավել Դուրովը մեղադրել է ԵՄ-ին և Մեծ Բրիտանիայի իշխանություններին՝ երեխաների պաշտպանությունը որպես սոցիալական ցանցերում գրաքննության քող օգտագործելու մեջ։ Նա այս մասին հայտարարել...
23:17 20/04/2026Եթե այսօր լինեին ընտրությունները, ապա Փաշինյանի հնարավորությունը՝ գնալ, ուրիշ բանով զբաղվել, շատ-շատ մեծ է.Կարապետյանը ներկայացրեց սոցհարցումների տվյալներըՓաշինյանի համար մարդիկ փողոց դուրս չեն գալիս
22:48 20/04/2026Թրամփը նշել է, որ Իրանի հետ նոր համաձայնագիրը կապահովի ողջ աշխարհի անվտանգությունըԵթե գործարքը կնքվի Թրամփի օրոք, այն կապահովի խաղաղություն, անվտանգություն և պաշտպանվածություն ոչ միայն Իսրայելին և Մերձավոր Արևելքին
22:37 20/04/2026Իր հայտարարած ավտոերթի մարդկանց մասնակցության թիվը ցույց է տալիս՝ իշխանությունը կորցրել է փողոցը գեներացնելու իր պոտենցիալը. Նարեկ ԿարապետյանՄեր երկրին պետք է Սամվել Կարապետյանի նման առաջնորդ
22:23 20/04/2026Արարատ Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Բելգիայի Թագավորության փոխվարչապետ, արտաքին գործերի նախարարի հետԱնդրադարձ է կատարվել մայիսին Երևանում կայանալիք Եվրապական քաղաքական համայնքի և ՀՀ-ԵՄ գագաթաժողովների օրակարգային
21:13 20/04/2026«Բարգավաճ Հայաստան»-ն ԿԸՀ են ներկայացրեց առաջիկա խորհրդարանական ընտրությունների առաջադրման հայտըՄասնակցում ենք «Երաշխավորված խաղաղություն, բարգավաճ Հայաստան» կարգախոսով
20:50 20/04/2026Լավրովն ու Արաղչին քննարկել են տարածաշրջանային հարցերԱպրիլի 20-ին Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը հեռախոսազրույց է ունեցել Իրանի արտաքին գործերի նախարար Աբբաս Արաղչի հետ։ Արաղչին Լավրովին ներկայացրել է Իսլամական Հանրապետության...
20:36 20/04/2026Tasnim. Իրանի մասնակցությունը ԱՄՆ-ի հետ բանակցություններին մնում հարցականի տակ էԻրանի մասնակցությունը ԱՄՆ-ի հետ բանակցություններին մնում է անորոշ և կախված է Թեհրանի կողմից իր պայմանների կատարումից։ ՌԻԱ Նովոստիի փոխանցմամբ՝ հաղորդում է իրանական «Tasnim» լրատվական...
20:08 20/04/2026Հայկական պետականության շուրջ օղակը սեղմվում է. լռելն անհանդուրժելի է․ ՍուրենյանցՔաղաքագետ Սուրեն Սուրենյանցը գրում է․ «Հայկական պետականության շուրջ օղակը սեղմվում է. լռելն անհանդուրժելի է Ապրիլը 24-ը Հայաստանի յուրաքանչյուր քաղաքացու, յուրաքանչյուր հայի համար մնում է 1915...
19:38 20/04/2026Այսօրվա անկայուն իրավիճակի առանձնահատկությունն այն է, որ այն կարող է փոխվել նույնիսկ րոպեների ընթացքում․ իրանագետԻրանագետ Վարդան Ոսկանյանը գրում է․ «Օմանի ծոցում ամերիկյան ռազմանավի հարձակումը իրանական բեռնատար «Թուսքա» նավի վրա, Իրանի ԱԳՆ-ի կողմից գնահատվել է՝ որպես հրադադարի բացահայտ խախտում, իսկ իրանական...
19:24 20/04/2026Ինչու՞ եք զարմանում, երբ Արթուր Աբրահամը Փաշինյանի նկատմամբ նման բացահայտ քաղաքական ուղղվածությամբ հաճոյասեր վարքագիծ է դրսևորում․ ԱսլանյանՓաստաբան Րաֆֆի Ասլանյանը գրում է․ «Ինչու՞ եք զարմանում, երբ Արթուր Աբրահամը (Ավետիք Աբրահամյան) ՀՀ վարչապետի նկատմամբ նման բացահայտ քաղաքական ուղղվածությամբ հաճոյասեր վարքագիծ է դրսևորում։ Աբրահամը...

13:30 14/03/2025Armenia, Azerbaijan still far from achieving peace, MP claimsArmenia and Azerbaijan remain far from achieving peace despite the announcement of the completion of negotiations on a draft peace treaty, claims opposition Pativ Unem faction MP Tigran Abrahamyan.
13:00 14/03/2025Georgia welcomes conclusion of Armenia-Azerbaijan negotiationsThe Georgian Foreign Ministry welcomes the conclusion of negotiations on a draft peace agreement between Armenia and Azerbaijan as a step toward lasting peace in the region.
12:44 14/03/2025Armenian FM: Prisoner issue left out of draft peace agreement with AzerbaijanHumanitarian concerns, including the issue of prisoners, have been left out of the draft peace agreement between Armenia and Azerbaijan, Foreign Minister Ararat Mirzoyan said on Friday.
12:17 14/03/2025Germany, Spain welcome conclusion of Armenia-Azerbaijan peace talksSpain and Germany have welcomed the conclusion of peace talks between Armenia and Azerbaijan. "Spain welcomes the news of the agreement between the Republic of Armenia and the Republic of Azerbaijan...
11:45 14/03/2025China, Russia and Iran hold nuclear talks in BeijingChina, Iran and Russia called for diplomacy over “pressure and threats” and an end to “all illegal unilateral sanctions” following talks on Tehran’s nuclear program Friday in Beijing, CNN reported,...
11:36 14/03/2025Macron welcomes conclusion of peace deal talks between Armenia and AzerbaijanFrench President Emmanuel Macron welcomed the conclusion of negotiations between Armenia and Azerbaijan regarding the text of a peace agreement.
16:45 13/03/2025Azeri FM announces completion of draft peace treaty talks with ArmeniaArmenia and Azerbaijan have concluded negotiations on the text of a bilateral peace agreement, Azerbaijani Foreign Minister Jeyhun Bayramov announced on Thursday.
16:30 13/03/2025Ruben Vardanyan suspends his hunger strike in Baku prisonDuring a phone call relayed through his family, former Artsakh State Minister Ruben Vardanyan sent two audio messages from a Baku prison: he requested that one be published today and the other on...
16:00 13/03/2025European Parliament passes resolution calling for unconditional release of Armenian prisoners in AzerbaijanThe European Parliament adopted the motion for a resolution on unlawful detention and sham trials of Armenian hostages, including high-ranking political representatives from Nagorno-Karabakh, by...
14:11 13/03/2025Artsakh Armenians express gratitude to Swiss parliament for resolutionIn December 2024, the lower house of the Swiss parliament, the National Council, adopted a resolution calling on Switzerland to host an international peace forum on Nagorno-Karabakh (Artsakh).
13:32 13/03/2025Political analyst explains Pashinyan’s 'Real Armenia' conceptPolitical analyst Stepan Danielyan has unveiled the core tenets of Prime Minister Nikol Pashinyan’s so-called "Real Armenia" concept.
12:29 13/03/2025MP slams new charges against Serzh SargsyanMP Tigran Abrahamyan of the opposition Pativ Unem faction accused Armenia's authorities of consistently prosecuting their political rivals and cracking down on people's freedoms.
11:00 13/03/2025Iranian, Azeri FMs discuss regional issuesThe top diplomats of Iran and Azerbaijan exchanged views on bilateral ties and regional issues in a phone call on Wednesday, Xinhua reported, citing the Iranian Foreign Ministry.
17:17 12/03/2025Mane Tandilyan ends hunger strike in central YerevanMane Tandilyan, co-founder of the Country to Live party, has announced an end to her hunger strike in Yerevan's Liberty Square.
15:45 12/03/2025Dutch FM defends Armenian prisoners' right to fair trial in AzerbaijanForeign Minister of the Netherlands Caspar Veldkamp insisted on the Armenian prisoners’ right to a free and fair trial in Azerbaijan.
15:13 12/03/2025In the run-up to elections, Pashinyan escalates repressionAs Armenia prepares for early elections in Gyumri, its second-largest city, on March 30, Prime Minister Nikol Pashinyan's government has intensified a large-scale campaign of political repression.
15:06 12/03/2025Armenia's chief prosecutor asks parliament to strip two MPs of immunityArmenia’s Prosecutor General Anna Vardapetyan has submitted motions to the National Assembly, seeking approval for prosecution of independent MP Hovik Aghazaryan, who was previously expelled from the...
14:35 12/03/2025European Parliament resolution a response to Ruben Vardanyan's message, politician saysMane Tandilyan, co-founder of the Country to Live party, who is currently on a hunger strike in solidarity with Armenian prisoners held in Azerbaijan, has hailed a resolution on unlawful detention...
13:09 12/03/2025Christian leaders' letter to Trump calls for urgent action on Armenian hostages in AzerbaijanA coalition of American Christian leaders has sent a letter to President Donald Trump urging decisive action to free 24 Christian hostages—23 Armenian Christians and one Azerbaijani Christian...
12:55 12/03/2025Dutch FM on official visit to ArmeniaForeign Minister of the Netherlands Caspar Veldkamp arrived in Armenia on an official visit on Wednesday.