11:38 21/04/2026Ազգային անվտանգության ծառայությունը՝ որպես երկրի անվտանգության հենասյուն. Առաջարկ Հայաստանին«Առաջարկ Հայաստանին» ՀԿ-ն հապարակել է իր ծրագիրը ազգային անվտանգության ոլորտում։ Տարածաշրջանային բարդ իրողությունները և ժամանակակից աշխարհի նոր միտումները խորացնում և լրջացնում են ՀՀ ԱԱԾ դերը։...
11:30 21/04/2026Մեր հասարակության 70 տոկոսն ընդդիմադիր հայացքների տեր է. Նարեկ Կարապետյան«Մեր հասարակության 70 տոկոսն ընդդիմադիր հայացքների տեր է»,- «Արմենիա» հեռուստաընկերության «Ժամը» լրատվականի եթերում ասել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանը։ Ինչ...
11:20 21/04/2026Իրանը պատրաստ է արձագանքել թշնամու կողմից հրադադարի ռեժիմի խախտումներին«Խաթամ ալ-Անբիա» կենտրոնական շտաբի հրամանատարը հայտարարել է, որ Իրանի զինված ուժերը պատրաստ են վճռական և անհապաղ արձագանքել թշնամու սպառնալիքներին և խախտումներին։ «Մեհր» գործակալության փոխանցմամբ,...
10:55 21/04/2026Գագիկ Ծառուկյանի մարզային հանդիպումները վերածվում են ժողովրդական ասուլիսների. Տոնոյան«Մենք խնդիր էինք դրել «Առաջարկ Հայաստանին» ծրագիրը դարձնել ժողովրդական ծրագիր, որը մարդկանց մասին է, և որը գրում են իրական մարդիկ։ Եվ հիմա ամեն գյուղում, ամեն բնակավայրում տեղի է ունենում ժողովրդական ծրագրի ժողովրդական քննարկում»։
10:50 21/04/2026Կոռուպցիայի կասկածանքները չեն վերանում, պատրա՞ստ եք քրեական պատասխանատվություն կրել. Զարոկյանը՝ ԱվինյանինԶարոկյանը տարակուսեց, թե ԱՆԻՖ-ն ինչո՞ւ է դատարկ տեսություն
10:20 21/04/2026Երևանի ավագանու նիստի օրակարգի 51 նախագծից մնաց 38, իսկ հաջորդ նիստը նշանակվեց մայիսի 7-իՔվեարկությամբ հաստատվեց ավագանու կողմից
10:15 21/04/2026Ի՞նչն է հիմա խանգարում Օնիկ Գասպարյանին տարբեր շահագրգիռ խմբերի հետ բաց ձևաչափով հանդիպելու, հրապարակային խոսք հնչեցնելու համար. ԱբրահամյանՔննիչ հանձնաժողովի նախկին նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը, արձագանքելով Օնիկ Գասպարյանի՝ ԱԺ-ում փակ ձևաչափով հանդիպում անցկացնելու նախաձեռնությանը, նշել է, որ առաջարկին ընդառաջելու իմաստ չեն տեսնում։...
10:14 21/04/2026Ռուբեն Վարդանյանը Բաքվի բանտից ուղերձ է փոխանցել Անահիտ ՄանասյանինՀայտնի բարարեր, գործարար, Արցախի նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանը Բաքվի բանտից ընտանիքի հետ հեռախոսազրույցի ժամանակ ուղերձ փոխանցել Հայաստանի ՄԻՊ պաշտոնը զբաղեցնող Անահիտ Մանասյանին։ Ուղերձում...
09:57 21/04/2026Արցախցիներն այսօր ապրում են ոչ միայն նյութական դժվարությունների մեջ, նաև հայրենիքից բռնի զրկված լինելու և սեփական պետության կողմից լքված լինելու զգացումով. ՀակոբյանԱրցախի Հանրապետության ԱԺ «Արդարություն» խմբակցության պատգամավոր Մետաքսե Հակոբյանը հանդիպել է Գորիսում ժամանակավորապես բնակություն հաստատած արցախցիների հետ։ «Գիտակցելով այս հանդիպումների...
09:55 21/04/2026Դուրովն ահազանգում է. ԵՄ-ն գրաքննությունը քողարկում է «երեխաների պաշտպանությամբ»Telegram-ի հիմնադիր Պավել Դուրովը մեղադրել է ԵՄ-ին և Մեծ Բրիտանիայի իշխանություններին՝ երեխաների պաշտպանությունը որպես սոցիալական ցանցերում գրաքննության քող օգտագործելու մեջ։ Նա այս մասին հայտարարել...
23:17 20/04/2026Եթե այսօր լինեին ընտրությունները, ապա Փաշինյանի հնարավորությունը՝ գնալ, ուրիշ բանով զբաղվել, շատ-շատ մեծ է.Կարապետյանը ներկայացրեց սոցհարցումների տվյալներըՓաշինյանի համար մարդիկ փողոց դուրս չեն գալիս
22:48 20/04/2026Թրամփը նշել է, որ Իրանի հետ նոր համաձայնագիրը կապահովի ողջ աշխարհի անվտանգությունըԵթե գործարքը կնքվի Թրամփի օրոք, այն կապահովի խաղաղություն, անվտանգություն և պաշտպանվածություն ոչ միայն Իսրայելին և Մերձավոր Արևելքին
22:37 20/04/2026Իր հայտարարած ավտոերթի մարդկանց մասնակցության թիվը ցույց է տալիս՝ իշխանությունը կորցրել է փողոցը գեներացնելու իր պոտենցիալը. Նարեկ ԿարապետյանՄեր երկրին պետք է Սամվել Կարապետյանի նման առաջնորդ
22:23 20/04/2026Արարատ Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Բելգիայի Թագավորության փոխվարչապետ, արտաքին գործերի նախարարի հետԱնդրադարձ է կատարվել մայիսին Երևանում կայանալիք Եվրապական քաղաքական համայնքի և ՀՀ-ԵՄ գագաթաժողովների օրակարգային
21:13 20/04/2026«Բարգավաճ Հայաստան»-ն ԿԸՀ են ներկայացրեց առաջիկա խորհրդարանական ընտրությունների առաջադրման հայտըՄասնակցում ենք «Երաշխավորված խաղաղություն, բարգավաճ Հայաստան» կարգախոսով
20:50 20/04/2026Լավրովն ու Արաղչին քննարկել են տարածաշրջանային հարցերԱպրիլի 20-ին Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը հեռախոսազրույց է ունեցել Իրանի արտաքին գործերի նախարար Աբբաս Արաղչի հետ։ Արաղչին Լավրովին ներկայացրել է Իսլամական Հանրապետության...
20:36 20/04/2026Tasnim. Իրանի մասնակցությունը ԱՄՆ-ի հետ բանակցություններին մնում հարցականի տակ էԻրանի մասնակցությունը ԱՄՆ-ի հետ բանակցություններին մնում է անորոշ և կախված է Թեհրանի կողմից իր պայմանների կատարումից։ ՌԻԱ Նովոստիի փոխանցմամբ՝ հաղորդում է իրանական «Tasnim» լրատվական...
20:08 20/04/2026Հայկական պետականության շուրջ օղակը սեղմվում է. լռելն անհանդուրժելի է․ ՍուրենյանցՔաղաքագետ Սուրեն Սուրենյանցը գրում է․ «Հայկական պետականության շուրջ օղակը սեղմվում է. լռելն անհանդուրժելի է Ապրիլը 24-ը Հայաստանի յուրաքանչյուր քաղաքացու, յուրաքանչյուր հայի համար մնում է 1915...
19:38 20/04/2026Այսօրվա անկայուն իրավիճակի առանձնահատկությունն այն է, որ այն կարող է փոխվել նույնիսկ րոպեների ընթացքում․ իրանագետԻրանագետ Վարդան Ոսկանյանը գրում է․ «Օմանի ծոցում ամերիկյան ռազմանավի հարձակումը իրանական բեռնատար «Թուսքա» նավի վրա, Իրանի ԱԳՆ-ի կողմից գնահատվել է՝ որպես հրադադարի բացահայտ խախտում, իսկ իրանական...
19:24 20/04/2026Ինչու՞ եք զարմանում, երբ Արթուր Աբրահամը Փաշինյանի նկատմամբ նման բացահայտ քաղաքական ուղղվածությամբ հաճոյասեր վարքագիծ է դրսևորում․ ԱսլանյանՓաստաբան Րաֆֆի Ասլանյանը գրում է․ «Ինչու՞ եք զարմանում, երբ Արթուր Աբրահամը (Ավետիք Աբրահամյան) ՀՀ վարչապետի նկատմամբ նման բացահայտ քաղաքական ուղղվածությամբ հաճոյասեր վարքագիծ է դրսևորում։ Աբրահամը...

14:30 22/07/2025Вопросы национальной безопасности и мира – приоритетные для населения Армении. Опрос IRIРезультаты нового общереспубликанского опроса, проведенного Центром опросов общественного мнения Международного республиканского института (IRI), свидетельствуют о том, что главными заботами общества...
13:47 22/07/2025«Голос Армении»: Пашиняну, несмотря на все усилия, внести раскол в среду духовенства не удалосьГазета «Голос Армении» пишет: «Пока Алиев проводит в Шуши медиа-форум с участием представителей более 50 стран и между делом традиционно прикалывается над Пашиняном на публике, последний готовит в...
13:18 22/07/2025Тигран Абрамян: Единственное, что диктатор умеет делать эффективно, – вводить людей в заблуждениеСколько бы Пашинян ни пытался уйти от 44-дневной войны и ее последствий, его «конструктивный пколлега» Алиев постоянно напоминает, что чаша терпения у него переполнилась и политическое решение им...
11:33 22/07/2025Глава МИД Азербайджана Джейхун Байрамов c официальным визитом находится в ГрузииМинистр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов с официальным визитом находится в Грузии. Как сообщает МИД Грузии, 22 июля министр иностранных дел Грузии Мака Бочоришвили встретится с главой...
17:34 21/07/2025Ишхан Сагателян: Приход внерегиональных сил на Южный Кавказ чреват еще более дестабилизирующими проблемами«За проектом так называемого "Зангезурского коридора" полностью стоит турецко-азербайджанский тандем, а другие международные субъекты поддерживают его, исходя из собственных интересов», – заявил...
17:01 21/07/2025«Я не говорила, что его жена – мужик»: Маргарита Симоньян не знает, чем «насолила» МакронуГлавный редактор государственного телеканала RT и международной медиагруппы «Россия сегодня» Маргарита Симоньян заявила, что ее аккаунт в социальной сети X заблокировали во Франции.
16:48 21/07/2025Сопротивление должен возглавить Первопрестольный Святой Эчмиадзин – Армен МинасянСопротивление в ответ на атаку Никола Пашиняна на Армянскую церковь в конечном итоге должен возглавить Первопрестольный Святой Эчмиадзин.
15:42 21/07/2025Арман Татоян: Согласно агитпропу Баку, кампания властей Армении против Армянской церкви полностью соответствует интересам АзербайджанГлава Центра права и справедливости – Фонда «Татоян», бывший омбудсмен Армении Арман Татоян на своей странице в соцсети Facebook представил истинные мотивы и незаконный характер политики властей...
14:41 21/07/2025Песков – о том, что будет, если Азербайджан примет решение подать в суд на РФМосква будет ожидать официальных вердиктов в случае, если Азербайджан подаст иск в международные судебные инстанции против РФ после крушения самолета вблизи Актау.
14:24 21/07/2025Армен Минасян: Сравнения Пашиняна по делегированию – величайшая глупость«Во-первых, никакого чуда нет. А если оно и случится, то, вероятно, исключительно для Дональда Трампа», – заявил в интервью Panorama.am политолог Армен Минасян, комментируя заявление президента США,...
13:41 21/07/2025Романос Петросян прибыл в головной офис компании «Электросети Армении» не одинНазначенный решением председателя Комиссии по регулированию общественных услуг Республики Армения (КРОУ) Месропа Месропяна временным управляющим ЗАО «Электрические сети Армении», принадлежащего...
13:23 21/07/2025«Голос Армении»: Никол готовит новую этническую чистку – уже в АрменииГазета «Голос Армении» пишет: «С началом июля в соцсетях и СМИ стали появляться сообщения и истории об арцахских семьях, оставшихся без жилья.
12:44 21/07/2025Пресс-секретарь Пашиняна: Заявление Алиева о том, что азербайджанцы не должны сталкиваться с армянской пограничной службой, выходит за рамки логики состоявшихся обсужденийПресс-секретарь Никола Пашиняна Назели Багдасарян по просьбе “Арменпресс” прокомментировала последние заявления президента Азербайджана Ильхама Алиева.
11:44 21/07/2025Самвел Карапетян - из УИУ: Мы выведем Армению из статуса геополитической жертвыВ Армении все хотят мира, но настоящего, достойного и устойчивого, а не просто формального документа, который существует лишь на бумаге.
17:19 19/07/2025Никол Пашинян пригласил президента Ирана в АрмениюСостоялся телефонный разговор Никола Пашиняна с президентом Ирана Масудом Пезешкианом, сообщает пресс-служба правительства Армении.
14:21 19/07/2025«Карапетян vs Пашинян»: Самвел Карапетян находится под арестом уже месяцСовет защиты арестованного в Армении на 2 месяца предпринимателя и благотворителя Самвела Карапетяна опубликовал видеоролик, озаглавив его как «Проект Карапетян vs Пашинян: часть 1».
13:47 19/07/2025Какова позиция МИД Армении относительно турецкой инициативы назвать КПП на границе с РА в честь Талаата-паши?Министерство иностранных дел Армении отреагировало на представленный в парламент Турции законопроект, которым предлагается назвать контрольно-пропускной пункт на границе Турции и Армении в честь...
13:07 19/07/2025«Голос Армении»: Много вопросов предстоит решить Пашиняну во время отпускаГазета «Голос Армении» пишет: «Премьер ушел в 5-дневный отпуск, сообщила его пресс-служба. Оно и понятно. Объявил войну с Церковью, съездил к Эрдогану, занялся моральным обликом католикоса и...
11:26 19/07/2025Трамп: Армения и Азербайджан близки к подписанию мирного соглашенияПрезидент США Дональд Трамп заявил, что мирное соглашение между Арменией и Азербайджаном довольно близко к подписанию.
16:41 18/07/2025«Я полностью исключаю этот вариант»: Лебедев – о возможности выхода Армении из СНГНикаких сигналов о желании Армении покинуть СНГ не было, такой вариант исключен. Об этом заявил ТАСС на 106-м заседании Экономического совета СНГ генеральный секретарь организации Сергей Лебедев. "Я...