11:19 20/04/2026Իրանը հայտնել է իր պատվիրակությանը՝ Իսլամաբադ բանակցությունների ուղարկելու պայմանըՄինչև Միացյալ Նահանգների հետ հրադադարի ավարտը Իրանը բանակցային խումբ կուղարկի Իսլամաբադ՝ բանակցությունների նոր փուլի համար՝ կախված ամերիկյան կողմից դրական ազդանշան ստանալուց։ Al Jazeera-ին ասել է...
11:16 20/04/2026Ո՞ւր կորավ ՔՊ-ական Ջուլիետա Ազարյանի 14 մլն վարկը, ինչպես նա հող առավ 2500 դոլարով, ումի՞ց ստացավ 4 մլն դրամանոց զարդն ու կահույքը. Մեսրոպ Մանուկյանը ներկայացնում է նրա հայտարարագիրըԵրևանի ավագանու անդամ Մեսրոպ Մանուկյանն այս անգամ վերլուծել է ԱԺ ՔՊ-ական պատգամավոր, Ավան վարչական շրջանի ղեկավարի նախկին տեղակալ Ջուլիետա Ազարյանի հայտարարագրերը։ Նա նկատել է, որ անհասկանալի...
10:58 20/04/2026Մարդը չպետք է ընտրի դեղի և սննդի միջև. Ծառուկյան«Ինչպես գիտեք, մեր կուսակցությունն ընտրությունների է գնում «Առաջարկ Հայաստանին» ծրագրով, որտեղ ներկայացված են մեր երկրի կյանքին վերաբերող կարևորագույն խնդիրներն ու դրանց լուծման մեր առաջարկները։...
09:09 20/04/2026Եթե որոշել եք խոսել, ապա ասեմ, որ ակնհայտորեն վատ ձևաչափ եք ընտրել. Տիգրան Աբրահամյանը՝ Օնիկ Գասպարյանին44-օրյա պատերազմի օրերին ԶՈւ ԳՇ պետի պաշտոն զբաղեցրած Օնիկ Գասպարյանն առաջարկել է ԱԺ փակ ձևաչափի պայմաններում պատասխանել թեմային վերաբերող բոլոր հարցերին՝ «պայթեցնել շրջանառվող բոլոր ստերն ու անհարկի...
22:33 19/04/2026Մարդիկ նույնիսկ ձեր համերգներին չեն գալիս, էլ ուր մնաց՝ գնան ընտրատեղամաս և ձեզ ընտրեն. Ալիկ Ալեքսանյանժողովուրդը Նիկոլ Փաշինյանի համերգին չի գնացել
21:44 19/04/2026«Ուժեղ Հայաստան»-ը` Արտաշատում: Քաղաքում բացվեց կուսակցության գրասենյակըՔայլերթ կատարեցին Արտաշատի փողոցներով, շփվեցին քաղաքի բնակիչների հետ
21:02 19/04/2026Բաքուն հայտարարում է ԱԷԿ-ի կառուցման մասին. Վահե ԴավթյանՄոսկվան հստակ ասում է` Երևանի ներկայիս արտաքին քաղաքական կուրսի շարունակության դեպքում Հայկական ԱԷԿ֊ի մոդեռնիզացիան 2031 թ.֊ից հետո կարող է դադարեցվել
20:04 19/04/2026Ուժեղ Հայաստանում կալանքը չի կարող լինել իշխանության սիրած պատիժը. Արամ ՎարդևանյանՄենք պետք է փակենք քաղաքական հետապնդումների, ռեպրեսիվ կալանքների էջը
19:19 19/04/2026Վալոդյա Գրիգորյանի մայրը և մի շարք գյուղացիներ բողոքի ակցիա են իրականացնում սպանության մեջ մեղադրվողներից մեկի տան մոտՆրանք պահանջում են, որ վերջինիս ընտանիքը հեռանա համայնքից
18:40 19/04/2026«Վարչաբենդի» անդամը Փաշինյանի` Գյումրիի համերգից առաջ միացել է «Ուժեղ Հայաստանին»Ինչպես ղեկավարում է երկիրը, նույն ձևով էլ ղեկավարում է նվագախումբը
17:29 19/04/2026Զանգեզուրի միջանցքը շատ կարևոր երթուղի է Թուրքիայի համար. Հաքան ՖիդանՄեր տարածաշրջանի դերը Միջին միջանցքի իրականացման գործում չափազանց կարևոր է
16:58 19/04/2026Աննա Հակոբյանը ժպիտով պատասխանեց Նիկոլ Փաշինյանի մոտ վերադառնալու մասին հարցինՆա նաև չպատասխանեց հարցին, թե արդյոք չի դիմացել վարձով ապրելու կյանքին
14:08 19/04/2026Ռոբերտ Քոչարյանն էլ սկսեց նմանվել Նիկոլ Փաշինյանին 2019-ից հետո. Միքայել ՄինասյանԱյս երկուսը ճակատագրականորեն հանդիպեցին 2008 թվականի մարտի 1-ին. մեկը հրահրեց արնահեղությունը, իսկ մյուսը պատրաստակամորեն ընդունեց մարտահրավերը
14:00 19/04/2026Անընդունելի է տրոհել ընդդիմադիր դաշտի ձայները և նպաստել գործող իշխանության վերարտադրմանը. «Հայկական ճանապարհ»-ը չի մասնակցի ընտրություններինՀորդորեց քվեարկել այն ընդդիմադիր ուժերի օգտին, որոնք ունակ են հաղթահարել անցողիկ շեմը
12:39 19/04/2026Պարզվել է, թե ով էր առավոտյան փչացրել Փաշինյանի կադրը. Աննա Հակոբյանը Փաշինյանի հետ Գյումրիում էՆրանք մասնակցել են Հյուսիս-Հարավ մայրուղու Աշտարակ-Գյումրի հատվածի բացմանը
11:50 19/04/2026Ո՞վ է Նիկոլ Փաշինյանի կադրը «պատահաբար» փչացրած խորհրդավոր էակըՆիկոլ Փաշինյանը վաղ առավոտյան տեսանյութ է հրապարակել կառավարական առանձնատներից՝ ձեռքերով ցուցադրելով իր հայտնի սրտիկը։ Այդ պահին «լրիվ պատահական» իր մեջքի հետևով անցնում է վաղ առավոտյան մազերը...
10:53 19/04/2026Իշխանությունը փորձում է քաղաքական պայքարը փոխարինել շինծու «կաշառքի գործերով». Մարիաննա ՂահրամանյանՏարօրինակ մի զանգ ստանում է մայրս, որին առաքիչ ներկայացած մի տղամարդ դիմում է անունով,
09:12 19/04/2026Ժամանակն է առերեսվել իրականությանը և պայթեցնել շրջանառվող բոլոր ստերն ու անհարկի շահարկումները. Օնիկ Գասպարյանն արձագանքեց ՕհանյանինԻրականությանը չհամապատասխանող լուրեր տարածող անձինք
08:57 19/04/2026Նիկոլ Փաշինյանը մեքենա վարելիս առավոտյան կոպիտ խախտեց երթևեկության կանոններըՆշենք որ սովորաբար ՆԳՆ-ի և վարչապետին սպասարկող մեքենաների արագության գերազանցումների խախտումները չի արձանագրվում

16:35 07/03/2025Speaker: Baltic states want to use Georgia as a 'weapon' against Russia“Former Soviet states seek change of the legal government in Georgia, I mean three countries of the Baltics, which are members of the European Union.
16:02 07/03/2025Ruben Mkhitaryan: A statesman thinks beyond electionsRenowned producer Ruben Mkhitaryan, who has announced his candidacy for mayor of Gyumri in the upcoming municipal elections, has responded to a statement by the governor of Armenia’s Shirak Province,...
14:00 07/03/2025MP hails former Artsakh army deputy chief's steadfastness amid sham Azeri trialDavid Manukyan, the former deputy commander of the Artsakh Defense Army, who is unlawfully detained in Azerbaijan, testified at the ongoing show trial in Baku on Thursday.
13:34 07/03/2025Expert: Ruben Vardanyan sacrificing himself for Armenia's revivalPolitical analyst Suren Surenyants has reacted to businessman and philanthropist Ruben Vardanyan's recent message conveyed though his family from a Baku prison.
13:06 07/03/2025Russian Deputy FM: CSTO members may consider options if Armenia fails to pay contributionsIf Armenia does not make financial contributions to the Collective Security Treaty Organization (CSTO) by the end of 2025, its member states may explore various options, though expulsion is unlikely,...
12:35 07/03/2025Arman Tatoyan criticizes Armenian leadership’s remarks on prisoners held in BakuFormer Human Rights Defender Arman Tatoyan, the head of the Tatoyan Foundation, has criticized the statements made by Prime Minister Nikol Pashinyan and other senior members of the ruling Civil...
11:59 07/03/2025'Everything will be alright': Ruben Vardanyan delivers message via his familyArmenian humanitarian Ruben Vardanyan has delivered an appeal through his family from a Baku prison.
17:09 06/03/2025Pashinyan signs decree on top legal envoy's dismissalPrime Minister Nikol Pashinyan on Thursday signed a decree formalizing the dismissal of Yeghishe Kirakosyan as Armenia's Representative on International Legal Matters.
16:13 06/03/2025Armenia's top legal envoy explains resignationYeghishe Kirakosyan has explained his decision to step down as Armenia's Representative on International Legal Matters.
15:35 06/03/2025Lawyer: Legal action essential for preventing new Azeri aggression against ArmeniaYeghishe Kirakosyan will be dismissed as Armenia's Representative on International Legal Matters following an agreement reached months ago and his own resignation request.
14:15 06/03/2025Mane Tandilyan accuses Armenian leadership of inaction on prisonersFor six days, Mane Tandilyan, co-founder of the Country to Live party, has been on a hunger strike in Yerevan’s Liberty Square, urging former Artsakh State Minister Ruben Vardanyan, who is currently...
13:10 06/03/2025Armenian prisoners' lives at risk in Azerbaijan, MP warnsDuring an ongoing show trial in Baku, former Artsakh State Minister Ruben Vardanyan refused to answer any questions from Azerbaijani prosecutors, opposition lawmaker Tigran Abrahamyan said.
12:33 06/03/2025CSTO maintains working contacts with Yerevan, chief saysThe Collective Security Treaty Organization (CSTO) maintains working contacts with Yerevan and its obligations towards Armenia remain in place, CSTO Secretary General Imangali Tasmagambetov said in...
11:59 06/03/2025Who will remove Nikol? Mikayel Minasyan says critical question remains unansweredFormer Armenian Ambassador to the Holy See, Mikayel Minasyan, calls on the opposition to move beyond fruitless debates and instead focus on the urgent issue of how to oust Prime Minister Nikol...
11:00 06/03/2025Yeghishe Kirakosyan to be dismissed as Armenia's top legal envoyYeghishe Kirakosyan will be relieved of his duties as Armenia's Representative on International Legal Matters following an agreement reached months ago and his own resignation request, the government...
17:08 05/03/2025Macron to address nation late on WednesdayFrench President Emmanuel Macron will address the nation on Wednesday at around 8pm local time, he said in a post on social media platform X.
16:04 05/03/2025Azerbaijan notifies ICRC of plans to close its office in countryThe Azerbaijani government has notified the International Committee of the Red Cross (ICRC) of its intention to close the organization's office in the country, the Azerbaijani media reported, citing...
15:35 05/03/2025Hetq uncovers links between ANIF, Delaware offshore companies and friend of Tigran Avinyan’s wifeIn 2023, the Entrepreneur+State Anti-Crisis Investments Fund created by the Armenian National Interests Fund (ANIF) invested 1.5 billion drams in CFW CJSC, just eight days after its establishment.
14:57 05/03/2025Armenia denies Azerbaijani reports of border shootingThe Armenian Defense Ministry has dismissed Azerbaijan's allegations of border shooting as disinformation.
13:15 05/03/2025Armenian MPs pay tribute to late commander Vazgen Sargsyan on birthdayArmenian lawmakers honored Sparapet (Chief Commander) Vazgen Sargsyan on his 66th birthday anniversary on Wednesday.