12:48 15/04/2026Ոչ իշխանական աջակիցները տոտալ գաղտնալսվում են, իսկ ՔՊ-ականները շրջում են մարզերում, տալիս են կոնկրետ խոստումներ. Թովասյանը՝ ԿԸՀ նախագահին«Տարբեր հասարակական կազմակերպություններ ընտրական այս փուլում արդեն արձանագրվել են խախտումներ, բացակայում է հավասար մրցակցությունը»,- ԱԺ-ում հայտարարեց «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Թագուհի...
12:38 15/04/2026Էրմենիհաբեր. Թուրքիան հերքել է Էրդողանին վերագրվող «The Telegraph-ի հայտնած լուրըԹուրքիայի նախագահականի հանրային կապերի վարչության ապատեղեկատվության դեմ պայքարի կենտրոնը հերքել է բրիտանական «The Telegraph» թերթում Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի վերաբերյալ հրապարակված...
12:23 15/04/2026Մայրիկներին ձերբակալում են, երեխաները հայտնվում են դատարանում մայրիկի հետ, փոփոխությունն է միակ ելքը. Նարեկ Կարապետյան«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանը կուսակցության անդամ Գոհար Ղումաշյանի և նրա փոքրիկի տեսանյութն է հրապարակել ու գրել.
12:12 15/04/2026Իսկ ԿԸՀ Անդամները քաղաքականապե՞ս են անօգուտՈւսումնասիրելով ԿԸՀ պաշտոնական էջում որպես Անդամ գրանցվածների կենսագրությունները, նրանց կուսակցական լինելու (երբևէ) նշում չգտա։ Չէր նշված նաև, թե որ կուսակցությունների կամ դաշինքների նկատմամբ են...
10:59 15/04/2026Մի ընկեք «միասնական ընդդիմության» խոսույթի թակարդը. Քաղաքական վերլուծաբանԱյդ մոդելը այն է, ինչը ստանալուն ձգտում է հենց կառավարող ուժը։
10:32 15/04/2026Իշխան Սաղաթելյանն ընդդիմադիրներին առաջարկում է միասնական հանրահավաք անցկացնել«Պետք չէ զարմանալ այս իշխանությունների ապօրինություններից, նրանց ձեռագիրը նույնն է»,-անդրադառանլով երեկ «ուժեղ Հայաստան» կուսակցության կին անդամների ձերբակալություններին՝ նշում է ԱԺ «Հայաստան»...
10:15 15/04/2026Անչափահասներ, կերակրող մայրեր, հոգևորականներ՝ այս ռեժիմի համար որևէ տարբերություն կամ նշանակություն չունեն. Աբրահամյան«Իշխանության ապօրինի գործողությունները, կիրառվող անհամաչափ միջոցառումները, կարմիր գծեր չունենալն այլևս զարմանք չեն առաջացնում»,- նշել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը։ Նա...
10:06 15/04/2026Թրամփը կարծում է, որ Իրանի հետ հրադադարը չի երկարացվիԿարծում եմ՝ դուք կտեսնեք երկու զարմանահրաշ օր
10:04 15/04/2026Խզմալյանը դժգոհ է Եվրադաշինքի նախկին գործընկերներից, ԱԺԲ-ում էլ «բազար» էր սարքել«Եվրոպական կուսակցության» նախագահ Տիգրան Խզմալյանը հայտարարել է, որ խորհրդարանական ընտրություններին մասնակցելու են «Բոլորին դեմ եմ» շարժման ցուցակով։ Եվրադաշինիքի նախկին գործընկերները հրաժարվել են...
23:17 14/04/2026Հունիսի 7-ին՝ նաև ձեր պայքարի շնորհիվ, մենք կունենանք Ուժեղ Հայաստան՝ իրական արդարադատությամբ. Ալիկ ԱլեքսանյանԻրական արդարադատությամբ
22:33 14/04/2026ՌԴ ԱԽ-ն զգուշացրել է Իրանի և ԱՄՆ-ի միջև ավելի ինտենսիվ հակամարտության հնարավորության մասինՌազմական գործողությունները կարող են վերսկսվել
21:45 14/04/2026Ինչի համար է ձերբակալվել Գոհար Ղումաշյանը. Հակակառուպցիոն կոմիտեԶերծ մնալ բարեգործության վերաբերյալ օրենսդրական արգելքը խախտելու հանցավոր վարքագծից
21:10 14/04/2026Ամուր տուն ունենալու որոշիչը մնում է, նախևառաջ՝ տան ղեկավարի ջանքերով ստեղծված ներքին անդորրն ու ընտանիքի անդամների ներդաշնակ ապրելակերպը. Սենոր ՀասրաթյանՀետաքրքիր մտածելակերպ ու հոգեբանություն ունենք, չէ՞
18:56 14/04/2026Քրեական արդարադատությունն իջեցվել է զավեշտի մակարդակի․ Ասլանյան«Քրեական արդարադատությունը իջեցնել ավելի զավեշտի մակարդակի՝ դժվար է պատկերացնել»,-այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց նախկին քաղբանտարկյալ, «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցությանը միացած Մամիկոն...
18:36 14/04/2026«Ուժեղ Հայաստանի» Վայքի գրասենյակի պատասխանատուն ևս հրավիրվել է հարցաքննության․ Ղահրամանյան«Ուժեղ Հայաստանի» 2 կանանց նկատմամբ անհասկանալի իրավական ապօրինի գործընթացներ են տեղի ունենում։ «Այս պահին տիկին Ղումաշյանի վերաբերյալ դեռ հավելյալ տեղեկություններ չունենք։ Դուք տեսնում եք ամբողջ...
18:14 14/04/2026Իսկապես զարմացած եմ․ Վարդևանյանը՝ Ղումաշյանի ձերբակալության մասինԱյս պահի դրությամբ տեղեկությունն այն է, որ ձերբակալում է տեղի ունեցել։ Այս մասին լրգրողների հետ զրույցում ասաց պաշտպան Արամ Վարդևանյանը՝ անդրադառնալով «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ Գոհար...
17:57 14/04/2026Անսպասելի 3-4 հոգով ներս մտան, ծանուցում չէին ուղարկել. Գոհար Մելոյան«Անսպասելի 3-4 հոգի մտան։ Հաստատ տիկին Ղումաշյանը չէր խուսափելու ներկայանալուց, նույնիսկ ծանուցում չի եղել»,-Հակակոռուպցիոն կոմիտեի շենքի դիմաց հայտարարեց «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ Գոհար...
17:33 14/04/2026Արդարացի չէ, որ օր ու գիշեր բերք ու բարիք ստեղծող մեր հայրենակիցների աշխատանքը չի համարվում աշխատանքային ստաժ. Գառնիկ Դանիելյան«Ջրային ռեսուրսներով հարուստ Հայաստանում ունենք ահռելի ջրային կորուստներ։ Երևանում հաճախակի են դարձել ջրանջատումները, ամռան տապին որոշ համայնքներից ահազանգում են, որ ծորակներից գալիս է խմելու համար...
17:27 14/04/2026Փաշինյանը իրավապահներ է ուղարկել՝ բերման ենթարկելու կրծքով կերակրող, բազմազավակ մորը«Փաշինյանի խուճապի հերթական դրսևորումը։ Սամվել Կարապետյանից վախեցած Փաշինյանը իրավապահներ է ուղարկել՝ բերման ենթարկելու կրծքով կերակրող, բազմազավակ մորը` Ուժեղ Հայաստան կուսակցության անդամ Գոհար...
17:18 14/04/2026Անհեթեթ հոդվածով քիչ առաջ ձերբակալեցին մեր ընկերոջը. Ալիկ ԱլեքսանյանԱնհեթեթ հոդվածով քիչ առաջ ձերբակալեցին մեր ընկերոջը՝ Ղումաշյան Գոհարին։ Այս մասին հայտնում է «Ուժեղ Հայաստան» Կուսակցության անդամ Ալիկ Ալեքսանյանը և հիշեցնում, որ Գոհար Ղումաշյանի փոքրիկի 40 օրականն...

12:45 12/02/2025Ex-ombudsman: Armenia's ruling party thrives on divisionFormer Ombudsman Arman Tatoyan accused the leadership of Armenia’s ruling Civil Contract party of “dividing people, spreading hatred and fueling chaos” in Armenia and the Diaspora to maintain their...
12:13 12/02/2025Producer Ruben Mkhitaryan announces run for Gyumri mayor to beat Pashinyan's teamPublic figure and producer Ruben Mkhitaryan has announced his decision to run for mayor of Gyumri, Armenia's second largest city, to prevent the re-election of Prime Minister Nikol Pashinyan's Civil...
11:15 12/02/2025Poland says Russian military aircraft briefly violated its airspacePoland's army said a Russian aircraft briefly violated the airspace over the NATO country's territorial waters Tuesday in the latest incident over the strategically located Baltic Sea, AFP reported.
11:04 12/02/2025Erdogan is said to be the descendant of a Greek Pro-Armenian anarchistBy Harut Sassounian www.TheCaliforniaCourier.com Over the years, many articles have appeared in the Turkish press claiming that various high-ranking Turkish officials are of Armenian or Kurdish...
17:35 11/02/2025Azerbaijan trying to force new concessions on Armenia, MP warnsAzerbaijan has turned the sham trial of 23 Armenian prisoners illegally held in Baku into a propaganda tool and a means of justifying war against Armenia, claims Tigran Abrahamyan, an MP from the...
16:35 11/02/2025Russia ready to facilitate Armenia-Azerbaijan normalization, Kremlin saysMoscow is ready to facilitate the Armenian-Azerbaijani settlement process but would welcome independent efforts of the conflicting sides, Kremlin spokesman Dmitry Peskov said.
16:13 11/02/2025'You could have stayed and fought', Armenian speaker tells Artsakh reporterAn Artsakh journalist questioned Armenian National Assembly Speaker Alen Simonyan about the possibility of returning to Artsakh in the parliament on Tuesday.
14:45 11/02/2025Activist accuses Armenian law enforcement of attack cover-upOpposition activist Artur Chakhoyan has accused Armenian law enforcement officers of concealing material facts related to an attack on him.
13:06 11/02/2025Pashinyan attends official dinner hosted by MacronPrime Minister Nikol Pashinyan on Tuesday attended the official dinner hosted by French President Emmanuel Macron at the Élysée Palace in honor of the heads of state and government participating in...
12:04 11/02/2025Armine Kheranyan sworn in as opposition MPAt the start of a parliament session on Tuesday, Speaker Alen Simonyan announced that Armine Kheranyan would assume the parliament seat of Mher Sahakyan, a late MP from the opposition Hayastan...
11:00 11/02/2025France reaffirms support for ensuring Armenia's development and stabilityA meeting between Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and French President Emmanuel Macron took place at the Élysée Palace on Monday, the Armenian government reported.
15:30 10/02/2025Opposition MP: Azerbaijan trying to use 23 political hostages against ArmeniaTigran Abrahamyan, an MP from the opposition Pativ Unem faction, accused Azerbaijan of attempting to use the fate of 23 Armenians held as political hostages in Baku to weaken Armenia.
13:30 10/02/2025Pashinyan: Azerbaijan generating real threats to Armenia's securityThe Armenpress news agency has published Prime Minister Nikol Pashinyan's article addressing Azerbaijan's false narratives.The full article is provided below.
13:10 10/02/2025Ruben Vardanyan's sham trial resumes in BakuThe Baku Military Court will resume the sham trial of Armenian political prisoner Ruben Vardanyan on Monday.
12:46 10/02/2025EU demands anti-Russian policy from Armenia, diplomat saysThe European Union is already demanding political loyalty and commitment to anti-Russian sanctions from Armenia, however, without giving Yerevan any specific guarantees instead, Russian Deputy...
11:07 10/02/2025Pashinyan off to FrancePrime Minister Nikol Pashinyan has paid a working visit to France on February 10-11, his office reported.
16:30 08/02/2025Norway's ex-PM reveals why he got so attached to ArmeniaWithin the framework of his official visit to Norway on Friday, Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan had a meeting with former Secretary General of the Council of Europe and former Prime...
16:00 08/02/2025Marco Rubio urged to hold Azerbaijan accountable for its war crimesThe Armenian National Committee of America (ANCA) welcomes a bipartisan Congressional letter led by Armenian Caucus Co-Chairs Rep.
15:14 08/02/2025Azerbaijanis desecrated Armenian church altar in ArtsakhIn February 2025, photos circulating online revealed that Azerbaijani forces damaged the altar of Tsitsernavank in Artsakh's Kashatagh region.
14:15 08/02/2025Expert: Pashinyan's Washington trip gave no answers to key questionsPolitical analyst Suren Sargsyan reiterated that Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan's visit to Washington was primarily aimed at ascertaining whether the Trump administration would continue...