20:50 15/04/2026Որևէ իրավական հիմնավորում չի կարող լինել Սամվել Կարապետյանի նկատմամբ կիրառված խափանման միջոցը երկարաձգելու հարցում․ ՄելոյանՓաստաբան, «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության ներկայացուցիչ Գոհար Մելոյանը ֆեյսբուքյան էջում երախտիքի խոսք է հայտնել աջակիցներին։ «Հարգելի զանգվածային լրատվության միջոցների ներկայացուցիչներ,...
19:49 15/04/2026ՀԱՊԿ-ում հատուկ ուշադրություն են դարձրել Մերձավոր Արևելքում և Աֆղանստանում իրավիճակի զարգացմանըԲիշքեկում տեղի է ունեցել ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Տաալատբեկ Մասադիկովի հանդիպումը Ղրղզստանի պաշտպանության նախարար Ռուսլան Մուկամբետովի հետ։ Կողմերը մանրամասն կարծիքներ են փոխանակել միջազգային...
19:37 15/04/2026Եվրոպական երկրների կողմից Ուկրաինային ԱԹՍ-ներ մատակարարելու որոշումները ռազմաքաղաքական իրավիճակի կտրուկ սրման հանգեցնող միտումնավոր քայլ է․ ՌԴ ՊՆՌուսաստանի Դաշնությունը մի շարք եվրոպական երկրների կողմից Ուկրաինային անօդաչու թռչող սարքեր մատակարարելու որոշումները համարում է ռազմաքաղաքական իրավիճակի կտրուկ սրման հանգեցնող միտումնավոր քայլ։ Այս...
19:01 15/04/2026Ամբողջ աշխարհը կտուժի դրանից․Պենտագոնի նախկին խորհրդականԻրանը կապիտուլյացիայի չի ենթարկվի։ ՌԻԱ Նովոստիի փոխանցմամբ՝ այս մասին Դանիել Դևիսի հետ հարցազրույցում հայտարարել է Պենտագոնի նախկին խորհրդական Դուգլաս Մաքգրեգորը։ «Մենք պետք է հասկանանք, որ երբ...
18:39 15/04/2026Լևոն Տեր-Պետրոսյանը, իր առանձնատանը, հյուրընկալել է Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպանինԱյսօր՝ ապրիլի 15-ին, ՀՀ Առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը, իր առանձնատանը, հյուրընկալել է Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Խալիլ Շիրղոլամիին։ Այս մասին հայտնում են ՀԱԿ-ից։...
17:55 15/04/2026ՔՊ-ն ընտրացուցակը ներկայացրեց ԿԸՀ. 283 թեկնածու կա այնտեղ«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունից Արայիկ Հարությունյանը, Վահագն Ալեքսանյանը, Արուսյակ Ջուլհակյանն Ազգային ժողովի՝ հունիսի 7-ին կայանալիք ընտրություններին մասնակցելու համար գրանցվելու...
17:50 15/04/2026Մենք Ռուսաստանի հետ չենք վիճել, չենք վիճում, չենք վիճելու. Նիկոլ ՓաշինյանՆա ընդգծեց, որ Հայաստան-Ռուսաստան հարաբերություններն այսօր գտնվում են ամենաբարձր մակարդակի վրա, քան եղել են։
17:36 15/04/2026Ռուսաստանը և Ադրբեջանը համաձայնության են եկել AZAL ինքնաթիռի կործանման հետևանքների կարգավորման շուրջՌուսաստանը և Ադրբեջանը համաձայնության են եկել AZAL ինքնաթիռի կործանման հետևանքների կարգավորման վերաբերյալ։ Ըստ երկու երկրների ԱԳ նախարարությունների համատեղ հայտարարության, ինքնաթիռի կործանումը տեղի է...
17:24 15/04/2026Այսինքը՝ ապրիլի 1-ից մեր բարձրացրած թոշակով թոշակառուն կարող է հինգ հատ Գյումրի-Լառնակա «տուդա-աբռատնա» ավիատոմս առնի. Նիկոլ Փաշինյան63 տարեկանը ոչ թե թոշակի, այլ փոքր բիզնես սկելու տարիք է
17:14 15/04/2026Ընդդիմությունն ԱԺ-ից կամաց-կամաց վեշերը հավաքելու պրոցեսի մեջ է. Փաշինյան«Այդ բացակայությունը մի բանի վկայություն է՝ այդպիսով նրանք ընդունում են իրենց պարտությունը այս քաղաքական երկխոսության մեջ, և, կարծում եմ, մյուս կողմից էլ կամաց-կամաց Ազգային ժողովից վեշերը հավաքելու...
17:06 15/04/2026Պարարտանյութը կփոխհատուցվի, բայց յուրաքանչյուր պարկի համար մինչև 3 հազ դրամը՝ հաշվի առնելով մեր ֆինանսական սահմանափակումները. ՊապոյանըՊապոյանը հայտնեց, որ փոխհատուցումը կսկսվի կառավարության նիստում որոշումն ընդունելուց հետո
16:57 15/04/2026Մայիսի 28-ին Հանրապետության հրապարակում կցուցադրենք միայն այն սպառազինությունը, որը ձեռք ենք բերել 2022-ից հետո. Փաշինյան«Մենք ուզում ենք մեր ժողովրդի առաջ հաշվետու լինել, թե ինչ սպառազինություն ենք ձեռք բերել վերջին տարիներին։ Մայիսի 28-ին՝ Հանրապետության օրվա առիթով, Հանրապետության հրապարակում կցուցադրենք միայն այն...
16:10 15/04/2026Ուզում են խոչընդոտել Սամվել Կարապետյանի ու ժողովրդի շփումը. Նարեկ Կարապետյան«Երեք ժամ տևած դատական նիստը մի բանի մասին է, արդյոք դատարանը կգնա՞ ժողովրդավարության ուղիով, որ Սամվել Կարապետյանը կարողանա մասնակցել նախընտրական քարոզարշավին, լինել բոլոր քաղաքներում։ Այսօրվա...
16:04 15/04/2026Այն, որ Կիրանցի դպրոցն Ադրբեջանի հետ սահմանից 50 մետր հեռավորության վրա է գտնվում, սարսափելի չի հնչում. Փաշինյան30 մետր հեռավորության վրա ֆուտբոլ են խաղում
15:31 15/04/2026Արգամ Դալլաքյանը չի հանդիսանում անկողմնակալ դատախազ. Արամ Վարդևանյան«Ինձ համար անհասկանալի պայմաններում դատական նիստը հետաձգվեց, այն շարունակվելու է ապրիլի 17-ին»,-դատական նիստի ընդմիջումից հետո Հակակոռուպցիոն դատարանի բակում լրագրողների հետ զրույցում ասաց գործարար,...
15:27 15/04/2026Պաշտպանելու եմ այն մարդկանց, ովքեր կուզեն ավելի մրցունակ լինել, թեկուզ Ադրբեջանի տարածքում. Խաչատուր Սուքիասյան«Եթե գնային քաղաքականությունը լավ լինի, մեր ընտանիք չէ, ցանկացած ընտանիք կուզի, որպեսզի ինքն ավելի մրցունակ լինի»,-ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՔՊ պատգամավոր Խաչատուր Սուքիասյանը՝...
14:06 15/04/2026Իշխանությունը գնալով մեծացնում է ստի ու կեղծիքի չափաբաժինը. Դավիթ Ղազինյան«Գիտե՞ք, իշխանությունը գնալով մեծացնում է ստի ու կեղծիքի չափաբաժինը»,-Հակակոռուպցիոն դատարանի բակում հայտարարեց «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ Դավիթ Ղազինյանը՝ անդրադառնալով ընտրակաշառք...
13:35 15/04/2026Ինչքան էլ մեր մրցակիցը բացասական առումով հանճարեղ է, մեծանալու է հակազդեցությունը. Ասլանյան«Սամվել Կարապետյանը՝ որպես զտարյուն հայ, որպես մեծանուն լոռեցի Հայաստանի Հանրապետությանը ծառայելը համարում է գերակա շահ և շարունակում է փոփոխությունների այն ընթացքը, որ բերելու է նա »,-Հակակոռուպցիան...
13:16 15/04/2026Իշխող ուժի ներկայացուցիչ դպրոցի տնօրենը հանգիստ կարող է քարոզչություն անել, եթե դպրոցի տնօրենն ընդդիմադիր է՝ 15 րոպե չի անցնում... Դանիելյան«Պարոն Հովակիմյան ջան, փոքր երկիր է... Ես ժուչոկ դնելու, գաղտնալսելու, հեռապխոսներ մտնելու հնարավորությունները չունեմ։
13:12 15/04/2026Օրեր անց այս մղձավանջը կավարտվի. Գոհար ՂումաշյանԵրեկ կուսակցության գրասենյակից ձերբակալված «ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ Գոհար Ղումաշյանը շնորհակալություն է հայտնում հայրենակիցներին բոլոր նամակների, բարի խոսքերի, աջակցության համար։ «Ողջ...

16:14 14/02/2025Political analyst: Pashinyan close to admitting his 'historical crime'Political analyst Suren Surenyants has commented on Prime Minister Nikol Pashinyan’s recent statements regarding the settlement plan for the Nagorno-Karabakh conflict.
13:45 14/02/2025Armenian MP: Turkey pursuing deep integration in Nakhichevan for over a decadeAzerbaijan’s push for the opening of a so-called corridor to Nakhichevan through Armenia’s Syunik Province is not only a consequence of Armenian authorities’ policies that have allowed it to dictate...
13:09 14/02/2025US embassies told to prepare for staff cutsThe State Department instructed United States embassies around the world to start planning for staff reductions on Wednesday, sources told ABC News.
12:27 14/02/2025Ruben Mkhitaryan to lead My Strong Community party list in Gyumri electionsRenowned producer and public figure Ruben Mkhitaryan will lead the My Strong Community party list in the upcoming municipal elections in Gyumri, Armenia's second largest city, scheduled for March 30.
11:36 14/02/2025Paris City Council calls for release of former Nagorno-Karabakh leadersThe Paris City Council on Thursday unanimously adopted a resolution expressing deep concern over the “alarming situation” of former Nagorno-Karabakh (Artsakh) leaders illegally detained in...
11:26 14/02/2025Pashinyan's dangerous betrayal of Armenian historyBy Vartan Oskanian, Armenia's former foreign minister Every nation carries the weight of its history.
16:35 13/02/2025Armenian-Azerbaijani peace process not stalled, deputy FM saysArmenian Deputy Foreign Minister Vahan Kostanyan claims the Armenian-Azerbaijani peace process has not come to a standstill, reiterating Yerevan’s commitment to constructive dialogue.
16:05 13/02/2025ZCMC strike: A provocation by ‘dark forces' or a labor dispute?The protest by employees of the Zangezur Copper-Molybdenum Combine (ZCMC) in Armenia’s Syunik Province, which many initially viewed as an action instigated by provocateurs and former Armenian...
14:02 13/02/2025ANCA urges Tulsi Gabbard to investigate U.S. complicity in Artsakh ethnic cleansingThe Armenian National Committee of America (ANCA) on Wednesday congratulated former U.S. Congresswoman Tulsi Gabbard on her confirmation as Director of National Intelligence (DNI) and called upon her...
13:26 13/02/2025Azerbaijan files arbitration claim against ArmeniaAzerbaijan has filed a lawsuit against Armenia in the Hague Arbitration Court, accusing Armenia of environmental destruction in Artsakh (Nagorno-Karabakh).
11:14 13/02/2025White House spox says she's unaware of preconditions for Putin-Trump meetingWhite House press secretary Karoline Leavitt said she was not aware of any preconditions set for a possible meeting between Donald Trump and Vladimir Putin, after the US president announced on...
17:00 12/02/2025Political analyst reveals what Pashinyan's 'Real Armenia' really meansPolitical analyst Stepan Danielyan has revealed the true essence of the "Real Armenia" concept promoted by Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan.
16:20 12/02/2025Armenia reaping benefits from EAEU now – KremlinSome countries have spent decades waiting to join the European Union (EU), while Armenia is currently reaping significant benefits from its membership in the Eurasian Economic Union (EAEU), Russian...
15:59 12/02/2025Opposition MP dismisses EU membership bid as unrealisticThe pro-government majority in the Armenian National Assembly on Wednesday approved a bill seeking to launch the process of Armenia’s accession to the European Union.
15:11 12/02/2025Constantine Tassoulas elected as new president of GreeceGreece's parliament elected its former speaker, Constantine Tassoulas, as the country's president on Wednesday, approving the conservative government's nominee for the largely ceremonial role,...
14:51 12/02/2025Opposition MP blasts Armenian speaker's remarks on Artsakh peopleOpposition Hayastan faction MP Mher Mekonyan strongly criticized National Assembly Speaker Alen Simonyan’s recent remarks on the Artsakh people.
14:16 12/02/2025Armenian parliament majority approves EU accession billThe pro-government majority in the Armenian National Assembly on Wednesday approved a bill seeking to launch the process of Armenia’s accession to the European Union.
13:49 12/02/2025Artsakh president slams Armenian parliament speaker's commentsArtsakh President Samvel Shahramanyan has denounced the Armenian parliament speaker's recent remarks on the Artsakh people and its leadership, according to a statement issued by the Artsakh...
13:12 12/02/2025Trump fires USAID inspector generalThe inspector general of the US Agency for International Development was fired on Tuesday, a day after his office released a report critical of the Trump administration’s efforts to dismantle the...