11:38 10/04/2026Ոչ թե խոստանալ, այլ բացատրել. Վահե ՀովհաննիսյանԱռաջիկա շաբաթներին լիդերության հիմնական առաքելությունը բացատրելն է, ոչ թե խոստանալը։ Սրանք սովորական ընտրություններ չեն՝ իրենց կարևորությամբ ու նաև անոմալիաներով։ Կարելի է խոստանալ ամենահաճելի...
11:01 10/04/2026Եթե հավաքական ընդդիմությունը և ընտրողները գործեն հստակությամբ, արդյունքը կարող է լինել ոչ միայն իշխանափոխություն, այլև արմատական քաղաքական վերակառուցում. Օսկանյան«Հայաստանը շարժվում է դեպի վճռորոշ խորհրդարանական ընտրություններ՝ հունիսի 7-ին, և դրանց նշանակությունը դժվար է գերագնահատել։ Երկրի ողջ տարածքում զգացվում է հոգնածություն, հիասթափություն և...
10:04 10/04/2026Իրանի գերագույն առաջնորդը հոր՝ Ալի Խամենեի մահվան քառասունքին դիմել է Պարսից ծոցի երկրներինՄոջթաբա Խամենեին նաև ընդգծել է, որ Իրանը հանգիստ չի թողնի «հանցագործ զավթիչներին»
09:56 10/04/2026«Միասնության թևեր»-ը և «ՀայաՔվե»-ն դադարեցնում են համագործակցությունը«ՀայաՔվե» ազգային քաղաքացիական միավորման խորհուրդը տարածել է հայտարարություն, որտեղ ասված է. «Փետրվարի 27-ին «Միասնության թևեր» քաղաքական նախաձեռնությունը և «ՀայաՔվե» ազգային քաղաքացիական միավորումը...
09:54 10/04/2026Պակիստանում բանակցությունները չեն սկսվի մինչև Լիբանանի վրա հարձակումները չդադարեն. ԶԼՄ-ներԻրանի պատվիրակությունը դեռևս չի ժամանել Պակիստան, և բանակցությունները չեն սկսվի մինչև Իսրայելի կողմից Լիբանանի վրա հարձակումների դադարեցումը։ ՏԱՍՍ-ին հայտնել է իրանական աղբյուրը։ «Պատվիրակությունը...
09:50 10/04/2026Սիմոնյանը՝ Մարությանին. Պատմի, ինչպես ես 10-15.000$ դոլարի պատճառով սրտի խնդիր ունեցող և նորածին երեխա ունեցած աղջկանից տունը խլելԵրևանի նախկին քաղաքապետ, դերասան Հայկ Մարությանը Tete A Tete հաղորդման ժամանակ խոսել է նաև ԱԺ նախագահի աշտոնը զբաղեցնող Ալեն Սիմոնյանի մասին։ «Լարվա՞ծ էին Ձեր հարաբերությունները պարոն Սիմոնյանի...
22:52 09/04/2026Նիկոլ Փաշինյանն 8 տարիների ընթացքում բերել է 3 պատերազմ, իսկ Սամվել Կարապետյանը բերելու է ուժեղ և երաշխավորված խաղաղություն. ՂումաշյանՍուտ է, թե կուսակցությունը ձայները տալու է Ռոբերտ Քոչարյանին
22:31 09/04/2026TRIPP-ը շարունակում է մնալ ԱՄՆ-ի առաջնահերթություններից մեկը.ՊետդեպարտամենտTRIPP-ը կապահովի տարածաշրջանում միջազգային և ներպետական անխոչընդոտ փոխկապակցվածություն
22:06 09/04/2026Սիրով հրավիրում ենք համախմբման, փոփոխությունների դրական ալիքի հանրահավաքի. Մամիկոն ԱսլանյանԱպրիլի 11-ին, ժամը 17։00-ին Ազատության հրապարակում տեղի կունենա «Ուժեղ Հայաստան Սամվել Կարապետյանի հետ» դաշինքի հանրահավաքը
21:46 09/04/2026Միասնության հանրահավաքին հավաքվում ենք միասին վերացնելու այն բաժանարար գծերը, որոնք տարել են մեր՝ հայերիս միջև. ՄելոյանՄեր առաջնորդը գալիս է բերելու սպասված փոփոխությունները
21:24 09/04/2026ԲՀԿ-ն հրապարակեց ընտրական ցուցակի առաջին 30 թեկնածուների անուններըԳագիկ Ծառուկյանը միաձայն վերընտրվեց կուսակցության նախագահի պաշտոնում
21:16 09/04/2026Գալո՞ւ ես, թե՞ թույլ ես տալու, որ քո ապագան շարունակի որոշել այն մարդը, որի համար ընդամենը «թվաբանություն» էր մեր տղաների կյանքը. ՂահրամանյանՓոփոխությունն անխուսափելի է Սամվել Կարապետյանի հետ
21:13 09/04/2026Փաշինյանն ունի ընդամենը երկու՝ տարբեր նպատակների գործողություններԱռաջինը, ցավոք, տարիներ շարունակ գիտենք իր նպատակը մեր լինելուն հարվածող փաստեր է դարձրել՝ հայենադավություն, հայրասպան-մայրասպան-որդիասպան նիկոլ, հայաստանանենգ, հայադավ...
21:05 09/04/2026Մեր գերիները շարունակում են մնալ ադրբեջանական բանտերում, մի՛ մնա տանը․ Արեգա Հովսեփյան«Ուժեղ Հայաստան»-ի անդամ Արեգա Հովսեփյանը տեսանյութ է հրապարակել՝ կից գրելով․ «Ապրիլի 11-ին, ժամը 17:00-ին, վայրը` Ազատության հրապարակ, Միասնության հանրահավաք»։ «Հայաստանի ճակատագիրը քո, իմ, բոլորիս...
20:52 09/04/2026ԱՄՆ-ն կարող է երկարաձգել Իրանի հետ հրադադարի ռեժիմըԱՄՆ-ն քննարկում է Իրանի հետ հրադադարի երկարաձգման հարցը, եթե ամերիկացի պաշտոնյաները կարծեն, որ կողմերը առաջընթաց են գրանցել բանակցային գործընթացում։ ՌԻԱ Նովոստիի փոխանցմամբ՝ հաղորդում է CNN-ը՝ հղում...
20:46 09/04/2026Հաստատվել է «Առաջարկ Հայաստան»-ի նախընտրական ցանկըՀաստատվել է «Առաջարկ Հայաստան»-ի նախընտրական ցանկը։ Պատգամավորի թեկնածուների անունների հաջորդականությունը հետևյալն է՝ Գագիկ Ծառուկյան Մանուկյան Լիանա Ռոստոմյան Հրաչյա Արման Աբովյան Միքայել Մելքումյան...
20:32 09/04/2026Ես Հարվարդ չեմ ավարտել, բայց կյանքի դպրոցն եմ ավարտել․ ԾառուկյանԳագիկ Ծառուկյանի առաջնորդած քաղաքական ուժը հայտարարում է վարչապետի թեկնածուի անունը։ Մինչ այդ ելույթ ունեցավ կուսակցության ցուցակի առաջին համարում ներառված Գագիկ Ծառուկյանը։ «Ես՝ Գագիկ Ծառուկյանս,...
20:23 09/04/2026Սիրելի հայրենակից, կանգնեցրո՛ւ Փաշինյանին․ Անուշ Միրզոյան«Փոփոխություն` Սամվել Կարապետյանի հետ։ Հանդիպում ենք ապրիլի 11-ին, ժամը 17։00-ին, Ազատության հրապարակում։ Սիրելի հայրենակից, կանգնեցրո՛ւ Փաշինյանին»,- ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է «Ուժեղ հայաստան»...
20:10 09/04/2026«Հայաստան» դաշինքի պատգամավորի մանդատը տրվել է Գագիկ ՀամբարձումյանինԿԸՀ-ն արտահերթ նիստ է գումարել։ Այս մասին հայտնում են ԿԸՀ-ից։ ՀՀ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը ապրիլի 2-ին ստացել է ՀՀ ԱԺ նախագահի «Ազգային Ժողովի պատգամավոր Թադևոս Ավետիսյանի՝ պատգամավորի...
19:59 09/04/2026Միասին ասում ենք՝ STOP Փաշինյան․ Ալիկ Ալեքսանյան«Բոլորս միասին ասում ենք՝ STOP Փաշինյան: Ապրիլի 11-ին, ժամը 17:00-ին, Ազատության հրապարակում»,- այս մասին իր էջում տեղեկացրել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ Ալիկ Ալեքսանյանը՝ կից հրապարեկելով...

14:01 13/06/2025САР: В совершивших вынужденную посадку в Баку в связи с событиями в Иране самолетах есть армянеАра Абрамян обратился в МИД России с просьбой сделать всё возможное для того, чтобы обеспечить безопасность армян, оказавшихся в самолетах, совершивших вынужденную посадку в Баку в связи с событиями в Иране.
13:36 13/06/2025Вардан Восканян: Что должна предпринять Армения в условиях напряженности на Ближнем Востоке?«Что должна предпринять в приоритетном порядке Армения в условиях нынешней крайней напряженности на Ближнем Востоке, которая создает дополнительные угрозы для безопасности нашего государства?» –...
13:18 13/06/2025Варужан Гегамян: Армения сидит на пороховой бочкеСитуация – крайне напряженная, она чревата новыми столкновениями и риском полноценной войны, пишет кандидат исторических наук, тюрколог Варужан Гегамян.
12:33 13/06/2025Артур Ванецян: О чем текст «мирного соглашения» Еревана с Баку, кто его читал?«О чем этот текст, кто его читал?» – так отреагировал председатель партии «Айреник» («Отечество»), бывший директор СНБ Армении Артур Ванецян во время передачи «Интервью с Петросом Казаряном» в эфире...
12:21 13/06/2025МИД: Армения глубоко обеспокоена односторонним нападением на ИранАрмения глубоко обеспокоена односторонним нападением на Иран, говорится в заявлении армянского внешнеполитического ведомства в соцсети Х.
12:10 13/06/2025Ванецян: Я против того, чтобы наши дороги на суверенной территории Республики Армения контролировались каким-либо другим государством«Я против того, чтобы наши дороги на суверенной территории Республики Армения контролировались каким-либо другим государством», – заявил накануне, 12 июня, во время передачи «Интервью с Петросом...
11:50 13/06/2025Артур Ванецян: Наблюдатели ЕС должны либо начать работать эффективно, либо покинуть АрмениюНакануне, 12 июня, во время передачи «Интервью с Петросом Казаряном» в эфире Общественной телекомпании ведущий спросил председателя партии «Айреник» («Отечество»), бывшего директора СНБ Армении...
11:32 13/06/2025Пашинян с рабочим визитом отбыл в ЧехиюНикол Пашинян с рабочим визитом отбыл в Чешскую Республику для участия в форуме «GLOBSEC 2025». Об этом сообщает пресс-служба правительства Армении. Никол Пашинян примет участие в панельной...
08:19 13/06/2025Израиль нанес удары по Ирану. Что известно к этому часуИзраиль в ночь на пятницу нанес удары по Ирану. Как пишет Би-би-си, израильские ВВС нанесли удары по предприятиям по обогащению урана в Натанзе и Фордо, ракетным базам в Керманшахе и Хорремабаде, а...
22:29 12/06/2025Пашинян распорядился «расстроить» Ванецяна, поскольку сам очень расстроен«Буквально только что, до моего приезда к вам в студию, сотрудниками Полиции было устроено позорное ״маски-шоуˮ – в очередной раз задержали наших сотрудников из охранной компании», – заявил во время...
16:49 12/06/2025Маркедонов – МИД Азербайджана: Карабах не был спорным?Ведущий научный сотрудник Центра евро-атлантической безопасности Института международных исследований МГИМО, российский политолог Сергей Маркедонов прокомментировал реакцию МИД Азербайджана на слова...
15:57 12/06/2025Композитор Александр Зацепин пригласил Путина на свое 100-летие в 2026 годуНародный артист РФ Александр Зацепин надеется, что в следующем году ему удастся написать несколько музыкальных произведений, которые он сможет исполнить в своем будущем театре.
15:41 12/06/2025Эдуард Шармазанов: А в том, что вы сдали Арцах, виноват этот обет безбрачия?«Это наш общий позор. Этот человек погубил государство... Дорогой, а в том, что вы сдали Арцах, виноват этот обет безбрачия? Это мы должны задавать тебе вопросы», – заявил представитель...
14:19 12/06/2025Не обречен, а начат давно: Серж Саргсян – о процессе импичмента«Пока воздержусь от комментариев на эту тему», – заявил третий президент Армении Серж Саргсян журналистам, отвечая на вопрос о процессе инициирования импичмента премьер-министру и, в частности, о...
14:10 12/06/2025Посол США Линн Трейси завершает свою миссию в МосквеТрейси — высокопоставленный американский дипломат, работавшая в дипломатических представительствах США в России, Армении, Туркменистане, Пакистане, Казахстане, Афганистане и Кыргызстане.
14:04 12/06/2025Микоян - Пашиняну: Можно с уверенностью сделать вывод, что эти 100 млн долларов из фонда «Армения» были растраченыНа сегодняшнем заседании правительства, 12 июня, Никол Пашинян коснулся темы поступления в госбюджет во время войны 2020 года 100 миллионов долларов из средств Всеармянского фонда «Айастан» и их...
13:01 12/06/2025США частично эвакуируют посольство в ИракеВашингтону стало известно о готовности Израиля начать операцию в Иране.
12:45 12/06/2025Варужан Гегамян: Всего в 70 км от Еревана, в Нахиджеване, Турция до 30 июня развернула различные виды войскТюрколог Варужан Гегамян в своем Telegram-канале предложил на мгновение задуматься о следующих событиях: «Всего в 70 км от Еревана, в Нахиджеване, с сегодняшнего дня до 30 июня Турция развернула...
12:27 12/06/2025«Известия»: Власти Армении, возможно, хотят спровоцировать некие протесты сейчас, чтобы к дате выборов они уже выдохлисьАрмянские власти пошли в атаку на национальную церковь. Премьер-министр Никол Пашинян заявил, что храмы в стране «забиты всяким мусором», а епископы нарушают обет безбрачия. Ребенок якобы есть даже у...
12:17 12/06/2025«Голос Армении»: Арабат наградил Азуле за то, что ЮНЕСКО закрывает глаза на вандализм АзербайджанаГазета «Голос Армении» пишет: «"Генеральный секретарь ЮНЕСКО Одри Азуле награждена армянским "Орденом дружбы".