13:04 09/04/2026Նախարար Համբարձում Մաթևոսյանի ինքնազգացողությունը լավ է, կառավարության նիստից հետո նա անցել է համապատասխան բուժզննում. ՇՄՆՀամբարձում Մաթևոսյանը հազաց, ջուր խմեց, չկարողացավ զեկուցել որոշումը
11:47 09/04/2026The Telegraph-ի էքսկլյուզիվը. Պուտինը բացահայտ կերպով ծաղրում է Քիր ՍթարմերինՌուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը բացահայտ կերպով ծաղրում է Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Քիր Սթարմերին։ Անտեսելով վերջինի սպառնալիքը՝ պատժամիջոցների ներքո գտնվող ռուսական նավերն անցնում են Լա Մանշի...
11:42 09/04/2026Այն հատվածներում, որտեղ մենք կամ գիտելիք ենք կորցրել, կամ հմտություններ՝ ժամանակ վերցնելու է. Փաշինյանը «Աջափնյակ» մետրոն էլ գցեց նախկինների գրպանըՄայիսի կեսերին 45 տրոլեյբուսները կհասնեն Երևան
11:17 09/04/2026Հրապարակվել են «Ուժեղ Հայաստան»-ի ընտրական ցուցակի առաջին 36 թեկնածուների անուններըԱպրիլի 8-ին տեղի ունեցավ «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության համագումարը, որի օրակարգում ընդգրկված էր 2026թ.
11:17 09/04/2026Գործադիրը պետբյուջեից 172 մլն դրամ հատկացրեց Երևանի քաղաքապետարանին Հրազդանի կիրճում հանգստի գոտու համարԱյն ավելին է քան դրան նախորդող 22 տարիները միասին վերցրած
11:11 09/04/2026Ովքեր են ընդգրկված «Հայաստան» դաշինքի նախընտրական ցանկի 30-յակումՀՅԴ 29-րդ արտահերթ Գերագույն ժողովի եզրափակիչ նիստում և «Առաջ» կուսակցության համագումարում հաստատվել է «Հայաստան» կուսակցությունների դաշինքի նախընտրական ցանկի առաջին երեք տասնյակը: Պատգամավորի...
10:39 09/04/2026Թրամփը մեղադրել է ՆԱՏՕ-ին, որ Իրանում գործողության ժամանակ հրաժարվել է օգնել իրենԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը կրկին հայտարարել է, որ ՆԱՏՕ-ի երկրները չեն օգնել ԱՄՆ-ին, երբ Վաշինգտոնը նրանց կարիքն ուներ։ «ՆԱՏՕ-ն այնտեղ չէր, երբ մենք դրա կարիքն ունեինք, և այն այնտեղ չի լինի, երբ մենք...
10:18 09/04/2026Թրամփը սպառնում է ավելի լայնածավալ ռազմական գործողություններով, եթե Իրանի հետ համաձայնագիրը ձախողվիԵթե որևէ պատճառով գործարքը չկայանա, ինչը չափազանց քիչ հավանական է, հարվածների ինտենսիվությունը կհասնի աննախադեպ մակարդակի
10:15 09/04/2026Իրանի պատվիրակությունը կժամանի Պակիստան՝ ԱՄՆ-ի հետ բանակցություններ վարելու համար. դեսպանԻրանի պատվիրակությունը այսօր կժամանի Պակիստան՝ ԱՄՆ-ի հետ բանակցություններ վարելու համար։ Այս մասին հայտարարել է Պակիստանում Իրանի դեսպան Ռեզա Ամիրի Մոգադամը։ Այս մասին հայտնում է Ռիա նովոստին։...
09:02 09/04/2026Արցախի Խնուշինակ գյուղը վերածվել է խորհրդանշական տարածքի, որտեղ ակնառու կերպով արտահայտվում է մշակութային gեղաuպանnւթյան մեխանիզմըԽնուշինակ գյուղում Հայրենական մեծ պատերազմի և արցախյան պատերազմների զոհերին նվիրված հուշահամալիրի ոչնչացումը ոչ թե մեկուսացված վանդալիզմի ակտ է, այլ հետևողական ռազմավարության բաղկացուցիչ մաս։
23:24 08/04/2026Հայաստանի և Ղազախստանի ԱԳ նախարարների քննարկումները մեկնարկել են պաշտոնական ընթրիքի ձևաչափով. ՀՀ ԱԳՆՀանդիպումները վաղը կշարունակվեն
23:14 08/04/2026Եթե մենք կարողանանք կերտել ավելի ուժեղ պետություն, մեր բաժին հասած տխրությունները կփոխարինվեն հաղթական զգացումներով. Նարեկ ԿարապետյանՑանկանում եմ, որ կյանքի լավագույն օրերը դեռ առջևում լինեն
22:57 08/04/2026Իրանի Մեջլիսի խոսնակը ԱՄՆ-ի հետ երկխոսությունը անվանել է անտրամաբանական՝ հաշվի առնելով համաձայնագրի 3 կետերի խախտումներըԽախտումների թվում են Լիբանան ներխուժումը, Իրանի օդային տարածքի խախտումը և ուրանի հարստացման իրավունքի մերժումը
22:29 08/04/2026Իրանի ԱԳ նախարարը դիմել էր ԱՄՆ-ին՝ պետք է ընտրություն կատարվի հրադադարի կամ Իսրայելի միջոցով պատերազմի շարունակության միջև. ՈսկանյանՊակիստանի վարչապետը հստակ հայտարարել է հրադադարի մասին բոլոր ճակատներում
21:57 08/04/2026Աննա Գրիգորյանը և Մեսրոպ Մանուկյանը շիրակցիների խնդիրներն են վեր հանումՓաշինյանը մատ թափ տալով իր վրա հեռացել է
20:51 08/04/2026Զոհրաբ Մնացականյանը 44-օրյա պատերազմի արյունոտ խոհանոցի «շեֆ-խոհարարն» է․ ԱշոտյանՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը գրում է․ «Զոհրաբ Մնացականյանի մտքի փայլատակումները կարդալու փոխարեն հիշեք, որ նա 44-օրյա պատերազմի 3 հիմնական մեղավորներից մեկն է։ Հիշեցնեմ, որ նա.
20:47 08/04/2026Բոլոր երկրները ճանաչում էին Ադրբեջանի տարածքային ամբողջականությունը, բայց ճանաչում էին նաև Ղարաբաղի ժողովրդի ինքնորոշման իրավունքը․ Ռոբերտ Քոչարյան«Որևէ երկիր Արցախի անկախությունը չէր ճանաչել, Արցախն ինքնորոշման ճանապարհին էր՝ իր համար ինքնորոշված, Հայաստանի համար ինքնորոշված, բայց այդ ինքնորոշումը ճանաչելու ճանապարհին են գտնվում։ Բոլոր...
20:34 08/04/2026Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ՝ Սերգո Աթանեսյանն ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնիցՆիկոլ Փաշինյանը որոշում է ստորագրել, որում ասվում է․ «Ղեկավարվելով «Քաղաքացիական ծառայության մասին» օրենքի 16-րդ հոդվածի 1-ին մասով և 37-րդ հոդվածի 1-ին մասի 1-ին կետով՝ Սերգո Արմենի Աթանեսյանին 2026...
20:23 08/04/2026Ռուսաստանի կողմից մեսիջ էր՝ հերի՛ք է «կրուտիտներով» աշխարհաքաղաքական ինչ-որ «ֆինտեր» անեք․ Ռոբերտ ՔոչարյանՀՀ երկրորդ նախագահ, «Հայաստան» դաշինքի առաջնորդ Ռոբերտ Քոչարյանը և դաշինքի պատգամավորներ Ագնեսա Խամոյանն ու Քրիստինե Վարդանյանը խոսել են Նիկոլ Փաշինյանի՝ Մոսկվա կատարած վերջին այցի, հայ-ռուսական...
19:52 08/04/2026Միացել եմ «Ուժեղ Հայաստան Սամվել Կարապետյանի հետ » դաշինքին․ Բաղդասարյան«Ուժեղ Հայաստան Սամվել Կարապետյանի հետ » դաշինքի անդամ Քրիստինե Բաղդասարյանը գրում է․ «Սիրելի՛ հայրենակիցներ, հարգելի՛ գործընկերներ,ընկերներ, Կյանքի յուրաքանչյուր փուլում գալիս է պահ, երբ...

16:11 08/01/2025Iran's top security official to visit Armenia after Azerbaijan tourThe secretary of Iran’s Supreme National Security Council (SNSC) has arrived in the Azerbaijani capital, Baku, for political and security talks, IRNA reported.
15:33 08/01/2025Aliyev, an aggressor, demands human behavior from othersAzerbaijani President Ilham Aliyev seems to be rapidly "thriving" in his rhetoric. His brazen comments, especially after the occupation and depopulation of Artsakh through war and terror, surpass...
13:30 08/01/2025Pashinyan responds to AliyevArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan responded to the latest statements by Azerbaijani President Ilham Aliyev in an interview with Armenpress on Wednesday.
13:05 08/01/2025Armenian, Azeri border commissions to hold fresh talks soonThe Armenian and Azerbaijani border delimitation commissions, led by the deputy prime ministers of the two countries, will hold a new round of talks in the near future, Deputy Prime Minister Mher...
12:36 08/01/2025Aliyev's threats against Armenia should serve as a 'wake-up call', politician warnsOpposition politician Eduard Sharmazanov has warned that Azerbaijani President Ilham Aliyev’s fresh threats against Armenia should serve as a “wake-up call” for all Armenians, calling for national...
11:20 08/01/2025Lladro produces 'Karabagh Horse' porcelain figurines as propaganda for AzerbaijanBy Harut Sassounian www.TheCaliforniaCourier.com Regrettably, the only things that matter in this world are money and power.
11:11 08/01/2025Trump says meeting with Putin possible after inaugurationU.S. President-elect Donald Trump has said again that he is eager to see negotiations with Russia on ending the war in Ukraine begin soon after he returns to the White House but gave no specifics on...
16:30 07/01/2025New Armenian envoy hands over credentials to Iranian presidentArmenian Ambassador to Iran Grigor Hakobyan on Tuesday presented his credentials to Iranian President Masoud Pezeshkian, the Foreign Ministry of Armenia reported.
15:00 07/01/2025ICRC staff visits Artsakh leaders illegally held in BakuEmployees of the International Committee of the Red Cross (ICRC) visited Artsakh's military and political leaders illegally detained in Azerbaijan in late December, the ICRC office in Yerevan...
13:36 07/01/2025Armenian expert warns of rising tensions over 'Zangezur Corridor' in 2025Turkologist Varuzhan Geghamyan has reacted to Azerbaijan’s false reports about the so-called “Zangezur Corridor” through Armenia, highlighting Iran’s steadfast opposition to it.
12:14 07/01/2025Pashinyan names pick for new Penitentiary Service headPrime Minister Nikol Pashinyan has named Tsovinar Tadevosyan as his pick for new head of the Penitentiary Service at the Armenian Ministry of Justice.
11:44 07/01/2025Armenian MP warns of 'turbulent developments reshaping the geopolitical landscape'Armenian opposition MP Tigran Abrahamyan has warned of new “turbulent developments” that could significantly change the geopolitical landscape in the near future.
11:00 07/01/2025Canadan PM Justin Trudeau resignsUnder growing pressure from his own party, Canadian Prime Minister Justin Trudeau has announced he will step down and end his nine-year stretch as leader, BBC News reported.
17:00 06/01/2025Baku to start sham trial of Artsakh leaders on January 17The sham trial of former Artsakh President Arayik Harutyunyan and State Minister Ruben Vardanyan is set to commence in Baku on January 17, Azerbaijani media reports suggest.
16:30 06/01/2025Russia ‘guilty’ over downing of Azerbaijani plane, Aliyev saysAzerbaijan's president said on Monday that Russia was "guilty" over the downing of an airline last month that Baku says was shot by Russian air defences, AFP reported.
14:14 06/01/2025French envoy: Nagorno-Karabakh refugees celebrating another Christmas away from homeFrench Ambassador to Armenia Olivier Decottignies has sent Christmas greetings to the Armenian people.
13:34 06/01/2025Armenia rejects Azerbaijan's false claims of border shootingThe Armenian Defense Ministry has dismissed Azerbaijan's allegations of border shooting as disinformation.
15:30 04/01/2025Pashinyan misleading public over Italy trip costsArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan on Saturday posted a video on his Facebook page from the hotel room he rented with his wife, Anna Hakobyan, during their recent visit to Italy, downplaying the...
13:14 04/01/2025Ex-envoy claims Armenia 'suffered significant losses’ in 2024Edmon Marukyan, Armenia’s former ambassador-at-large and the leader of the Bright Armenia Party, has dismissed the “false” claims of government officials and experts that Armenia did not suffer any...
11:57 04/01/2025Six candidates vying for head of Armenia's ParakarSix candidates are running for head of Armenia’s enlarged Parakar community in primary elections held by the ruling Civil Contract party.