13:04 09/04/2026Նախարար Համբարձում Մաթևոսյանի ինքնազգացողությունը լավ է, կառավարության նիստից հետո նա անցել է համապատասխան բուժզննում. ՇՄՆՀամբարձում Մաթևոսյանը հազաց, ջուր խմեց, չկարողացավ զեկուցել որոշումը
11:47 09/04/2026The Telegraph-ի էքսկլյուզիվը. Պուտինը բացահայտ կերպով ծաղրում է Քիր ՍթարմերինՌուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը բացահայտ կերպով ծաղրում է Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Քիր Սթարմերին։ Անտեսելով վերջինի սպառնալիքը՝ պատժամիջոցների ներքո գտնվող ռուսական նավերն անցնում են Լա Մանշի...
11:42 09/04/2026Այն հատվածներում, որտեղ մենք կամ գիտելիք ենք կորցրել, կամ հմտություններ՝ ժամանակ վերցնելու է. Փաշինյանը «Աջափնյակ» մետրոն էլ գցեց նախկինների գրպանըՄայիսի կեսերին 45 տրոլեյբուսները կհասնեն Երևան
11:17 09/04/2026Հրապարակվել են «Ուժեղ Հայաստան»-ի ընտրական ցուցակի առաջին 36 թեկնածուների անուններըԱպրիլի 8-ին տեղի ունեցավ «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության համագումարը, որի օրակարգում ընդգրկված էր 2026թ.
11:17 09/04/2026Գործադիրը պետբյուջեից 172 մլն դրամ հատկացրեց Երևանի քաղաքապետարանին Հրազդանի կիրճում հանգստի գոտու համարԱյն ավելին է քան դրան նախորդող 22 տարիները միասին վերցրած
11:11 09/04/2026Ովքեր են ընդգրկված «Հայաստան» դաշինքի նախընտրական ցանկի 30-յակումՀՅԴ 29-րդ արտահերթ Գերագույն ժողովի եզրափակիչ նիստում և «Առաջ» կուսակցության համագումարում հաստատվել է «Հայաստան» կուսակցությունների դաշինքի նախընտրական ցանկի առաջին երեք տասնյակը: Պատգամավորի...
10:39 09/04/2026Թրամփը մեղադրել է ՆԱՏՕ-ին, որ Իրանում գործողության ժամանակ հրաժարվել է օգնել իրենԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը կրկին հայտարարել է, որ ՆԱՏՕ-ի երկրները չեն օգնել ԱՄՆ-ին, երբ Վաշինգտոնը նրանց կարիքն ուներ։ «ՆԱՏՕ-ն այնտեղ չէր, երբ մենք դրա կարիքն ունեինք, և այն այնտեղ չի լինի, երբ մենք...
10:18 09/04/2026Թրամփը սպառնում է ավելի լայնածավալ ռազմական գործողություններով, եթե Իրանի հետ համաձայնագիրը ձախողվիԵթե որևէ պատճառով գործարքը չկայանա, ինչը չափազանց քիչ հավանական է, հարվածների ինտենսիվությունը կհասնի աննախադեպ մակարդակի
10:15 09/04/2026Իրանի պատվիրակությունը կժամանի Պակիստան՝ ԱՄՆ-ի հետ բանակցություններ վարելու համար. դեսպանԻրանի պատվիրակությունը այսօր կժամանի Պակիստան՝ ԱՄՆ-ի հետ բանակցություններ վարելու համար։ Այս մասին հայտարարել է Պակիստանում Իրանի դեսպան Ռեզա Ամիրի Մոգադամը։ Այս մասին հայտնում է Ռիա նովոստին։...
09:02 09/04/2026Արցախի Խնուշինակ գյուղը վերածվել է խորհրդանշական տարածքի, որտեղ ակնառու կերպով արտահայտվում է մշակութային gեղաuպանnւթյան մեխանիզմըԽնուշինակ գյուղում Հայրենական մեծ պատերազմի և արցախյան պատերազմների զոհերին նվիրված հուշահամալիրի ոչնչացումը ոչ թե մեկուսացված վանդալիզմի ակտ է, այլ հետևողական ռազմավարության բաղկացուցիչ մաս։
23:24 08/04/2026Հայաստանի և Ղազախստանի ԱԳ նախարարների քննարկումները մեկնարկել են պաշտոնական ընթրիքի ձևաչափով. ՀՀ ԱԳՆՀանդիպումները վաղը կշարունակվեն
23:14 08/04/2026Եթե մենք կարողանանք կերտել ավելի ուժեղ պետություն, մեր բաժին հասած տխրությունները կփոխարինվեն հաղթական զգացումներով. Նարեկ ԿարապետյանՑանկանում եմ, որ կյանքի լավագույն օրերը դեռ առջևում լինեն
22:57 08/04/2026Իրանի Մեջլիսի խոսնակը ԱՄՆ-ի հետ երկխոսությունը անվանել է անտրամաբանական՝ հաշվի առնելով համաձայնագրի 3 կետերի խախտումներըԽախտումների թվում են Լիբանան ներխուժումը, Իրանի օդային տարածքի խախտումը և ուրանի հարստացման իրավունքի մերժումը
22:29 08/04/2026Իրանի ԱԳ նախարարը դիմել էր ԱՄՆ-ին՝ պետք է ընտրություն կատարվի հրադադարի կամ Իսրայելի միջոցով պատերազմի շարունակության միջև. ՈսկանյանՊակիստանի վարչապետը հստակ հայտարարել է հրադադարի մասին բոլոր ճակատներում
21:57 08/04/2026Աննա Գրիգորյանը և Մեսրոպ Մանուկյանը շիրակցիների խնդիրներն են վեր հանումՓաշինյանը մատ թափ տալով իր վրա հեռացել է
20:51 08/04/2026Զոհրաբ Մնացականյանը 44-օրյա պատերազմի արյունոտ խոհանոցի «շեֆ-խոհարարն» է․ ԱշոտյանՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը գրում է․ «Զոհրաբ Մնացականյանի մտքի փայլատակումները կարդալու փոխարեն հիշեք, որ նա 44-օրյա պատերազմի 3 հիմնական մեղավորներից մեկն է։ Հիշեցնեմ, որ նա.
20:47 08/04/2026Բոլոր երկրները ճանաչում էին Ադրբեջանի տարածքային ամբողջականությունը, բայց ճանաչում էին նաև Ղարաբաղի ժողովրդի ինքնորոշման իրավունքը․ Ռոբերտ Քոչարյան«Որևէ երկիր Արցախի անկախությունը չէր ճանաչել, Արցախն ինքնորոշման ճանապարհին էր՝ իր համար ինքնորոշված, Հայաստանի համար ինքնորոշված, բայց այդ ինքնորոշումը ճանաչելու ճանապարհին են գտնվում։ Բոլոր...
20:34 08/04/2026Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ՝ Սերգո Աթանեսյանն ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնիցՆիկոլ Փաշինյանը որոշում է ստորագրել, որում ասվում է․ «Ղեկավարվելով «Քաղաքացիական ծառայության մասին» օրենքի 16-րդ հոդվածի 1-ին մասով և 37-րդ հոդվածի 1-ին մասի 1-ին կետով՝ Սերգո Արմենի Աթանեսյանին 2026...
20:23 08/04/2026Ռուսաստանի կողմից մեսիջ էր՝ հերի՛ք է «կրուտիտներով» աշխարհաքաղաքական ինչ-որ «ֆինտեր» անեք․ Ռոբերտ ՔոչարյանՀՀ երկրորդ նախագահ, «Հայաստան» դաշինքի առաջնորդ Ռոբերտ Քոչարյանը և դաշինքի պատգամավորներ Ագնեսա Խամոյանն ու Քրիստինե Վարդանյանը խոսել են Նիկոլ Փաշինյանի՝ Մոսկվա կատարած վերջին այցի, հայ-ռուսական...
19:52 08/04/2026Միացել եմ «Ուժեղ Հայաստան Սամվել Կարապետյանի հետ » դաշինքին․ Բաղդասարյան«Ուժեղ Հայաստան Սամվել Կարապետյանի հետ » դաշինքի անդամ Քրիստինե Բաղդասարյանը գրում է․ «Սիրելի՛ հայրենակիցներ, հարգելի՛ գործընկերներ,ընկերներ, Կյանքի յուրաքանչյուր փուլում գալիս է պահ, երբ...

12:34 10/06/2025Захарова после слов Мединского о спорном Карабахе напомнила позицию РоссииРоссия призывает не выдергивать из контекста слова помощника президента РФ Владимира Мединского о Карабахе.
12:20 10/06/2025Баку вторит Пашиняну: Тигран Абрамян о роли Эчмиадзина и необходимости импичментаЧеловек, полностью проваливший взятые на себя обязательства по Конституции, правительственной и предвыборной программам, не осуществивший ни одной серьезной реформы, теперь говорит об укладе и...
11:37 10/06/2025Трамп отправил в Лос-Анджелес морпехов и больше нацгвардииФедеральные власти США решили вдвое увеличить число подконтрольным им нацгвардейцев, размещенных в Лос-Анджелесе на фоне протестов против антимиграционных рейдов, - до 4000 человек.
17:34 09/06/2025Микаэл Минасян: Защитить Веру - значит отвергнуть революциюЭкс-посол Армении при Святом Престоле Микаэл Минасян в своем Telegram-канале опубликовал фото и написал: «За моей спиной зловеще‑красивый мавзолей, идеальная гранитная пирамида, словно перенесенная...
16:00 09/06/2025Эдгар Казарян: Никол Пашинян будет отстранен от власти конституционным путем, мирно, бескровно«По состоянию на 9 июня, Никол Пашинян пользуется доверием всего 71 депутата Национального Собрания Армении.
15:16 09/06/2025Шармазанов – Пашиняну: Ты реализуешь план превращения Армении в «Западный Азербайджан», и церковь для тебя – главное препятствие«Никол, ты кто такой, чтобы призывать к отстранению Католикоса? Основателями Армянской Церкви являются апостолы Иисуса – Фаддей и Варфоломей. Наш Католикос занимает престол Григора Просветителя», –...
14:49 09/06/2025«Голос Армении»: Инцидент с несовершеннолетними из Теха: «похищения не было». А что же было?Газета «Голос Армении» пишет: «В полдень 6 июня информационное поле взорвала новость о том, что в Сюникской области пропали двое несовершеннолетних жителей села Тех.
14:37 09/06/2025Оганян: Фракция «Армения» подтверждает свою готовность обеспечить недостающие 28 подписей депутатов для процесса импичмента в парламентеРуководитель оппозиционной парламентской фракции «Армения» Сейран Оганян в короткой беседе с Yerkir.am прокомментировал последние внутриполитические процессы.
14:28 09/06/2025Артур Хачатрян: В ЗММК эта проблема возникла с того момента, как у правительства Армении появилась доля в компанииПредседателя Комитета государственных доходов (КГД) Армении Эдуарда Акопяна в парламенте 9 июня спросили, почему ЗАО «Зангезурский медно-молибденовый комбинат» (ЗММК), долгие годы возглавлявший...
13:40 09/06/2025Тигран Абрамян: В азербайджанской прессе искажают слова участников судилища в БакуВо время продолжающегося в Азербайджане судилища был зарегистрирован примечательный эпизод с участием Давида Ишханяна, обратил внимание секретарь фракции «Честь имею» Национального Собрания Армении...
13:16 09/06/2025В Лос-Анджелес для подавления беспорядков прибыли присланные Трампом войска Национальной гвардииВ Лос-Анджелес для подавления беспорядков прибыли первые войска Национальной гвардии. Ранее администрация президента США Дональда Трампа заявила, что задействует 2 тысячи служащих Нацгвардии в связи...
17:44 07/06/2025Армен Минасян: Инициатива импичмента обретает плоть и кровь в политической плоскости«Я рад, что инициатива импичмента обретает плоть и кровь в политической плоскости», – отметил политолог Армен Минасян.
17:28 07/06/2025Миллионы из криптомира, миллионы – от свекра: что задекларировали Авинян и его супруга. Материал Factor.amМэр Еревана, член правления партии «Гражданский договор» (ГД) Тигран Авинян в прошлом году задекларировал доход в размере 54,6 млн драмов, что на 9 млн больше, чем в 2023 году.
16:17 07/06/2025Обратный отсчет начался. Ален Симонян назвал дату парламентских выборов 2026 года в АрменииВ Армении следующие выборы в Национальное Собрание республики пройдут 7 июня 2026 года, написал в своем Telegram-канале спикер парламента РА Ален Симонян.
16:06 07/06/2025«Голос Армении»: Дружно против церквиГазета «Голос Армении» пишет: «Азербайджанский шейх-уль-ислам Пашазаде 22 мая на заседании так называемого «Управления мусульман Кавказа» заявил, что Армянская Апостольская Церковь «представляет...
15:59 07/06/2025Вардан Восканян: Бакинский варварский режим справедливо может называть искусственно созданный Азербайджан «Огузистаном»«Хотя варварский бакинский режим даже в официальных бреднях называет Армению неким никому неизвестным, вымышленным наименованием «Западный Азербайджан», однако факт остается фактом: нынешний...
15:02 07/06/2025Политолог: В отношениях между Ереваном и Тбилиси возник кризис доверияВ отношениях между Ереваном и Тбилиси возник кризис доверия, уверен политолог Сурен Суренянц. Он напомнил, что Грузия запретила ввоз из Армении крупной партии сезонных цветов. Речь идет о партии из...
14:24 07/06/2025«Добавь еще одну строчку к своему посту и обращайся в суд»: главред оппозиционной газеты отреагировала на угрозу Пашиняна«Обязательно подам в суд на газету „Грапарак”, чтобы доказать, что семья и духовная жизнь для меня – ценности и принципы, а не средства для введения людей в заблуждение», – написал на своей странице...
13:48 07/06/2025Давид Амбарцумян: Искренне призываю все оппозиционные силы к консолидации и сам готов откликнуться на любой подобный призывПосле заявления фракции «Честь имею» Национального Собрания Армении о выдвижении его кандидатуры на пост премьер-министра в рамках инициируемого процесса импичмента Николу Пашиняну глава общины Масис...
13:12 07/06/2025Фракция «Честь имею» выдвинула Давида Амбарцумяна в качестве кандидата на пост премьер-министраС учетом заявления Исполнительного органа Республиканской партии Армении (РПА) фракция «Честь имею» Национального Собрания Республики Армения на состоявшемся 7 июня сего года заседании единогласно...