19:43 09/04/2026Ով խաղում է պետության միջոցներով, խաղում է բոլորիս ճակատագրով․ Լիաննա ԳասպարյանԲոլորս միասին, ապրիլի 11-ին, ժամը 17:00-ին, Ազատության հրապարակում։Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է փաստաբան Լիաննա Գասպարյանը՝ կից հրապարակելով տեսանյութ։ «Սա քրեական վարույթ չէ, այլ...
19:24 09/04/2026Ռոբերտ Քոչարյանին չենք միանա, իսկ Կարապետյանի հետ՝ կքննարկենք․ Գագիկ ԾառուկյանՀաղթանակի դեպքում ես վարչապետ չեմ լինելու»,-լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը՝ միաժամանակ տեղեկացնելով, որ ունի վարչապետի չորս թեկնածու։ «Ես հիմա արդեն չորս...
18:54 09/04/2026Մեզ համար ամենակարևորը երաշխավորված խաղաղությունն է․ ԲՀԿ անդամ«Հիմա կխուսափեմ ինչ-որ տոկոսների մասին խոսել, բայց «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը միշտ էլ պայքարել է լինել մեծամասնություն»,- «Բարգավաճ Հայաստան կուսակցության համագումարի և «Առաջարկ...
18:31 09/04/20262021թ․-ի ընտրությունների արդյունը չի կրկնվի,Նիկոլ Փաշինյանի վարկանիշն ավելի մաշված է․ Սուրենյանց«Առաջարկ Հայաստան»-ին միացած քաղաքագետ Սուրեն Սուրենյանցը լրագրողների հետ զրույցում նշեց, որ ընտրական ցուցակում կա , սակայն կոռեկտ չհամարեց նշել, թե ո՞ր համարի ներքո է, ասաց՝ հաստատուն դիրքում է։ Նա...
18:00 09/04/2026Շուկայում իրարանցում է. հրադադարը կխախտվի՞, նավթի ու գազի գները նորից բարձրացել ենԱյսօր միջազգային շուկայում նավթի և գազի գները բարձրացել են, քանի որ Իրանի հետ կնքված երկշաբաթյա հրադադարի մասին համաձայնությունը գնալով ավելի անվստահելի է դառնում: Դրա պատճառը Իսրայելի կողմից...
17:30 09/04/2026Ռուսաստանը և Ուկրաինան փոխանակվել են զոհված զինծառայողների մարմիններովՈւկրաինային է տեղափոխել ավելի քան 12,000 զինվորականի մարմին
17:19 09/04/2026Արթուր Սարգսյան. Հիմա էլ պրոցեսը ձգում են մինչև հունիսի 7-ը«Ամեն հաջորդ նիստին մեր ժողովուրդը համոզվում է, որ այստեղ արդարադատություն չկա։ Սա քաղաքական պատվեր է»,- այսօր կայացած դատական նիստի ժամանակ, դիմելով դատավորին, հայտարարեց ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության...
17:08 09/04/2026Ոսկու գինը երրորդ օրն անընդմեջ աճում է. մեկ ունցիան՝ 4,740 դոլար էՈսկու գինը երրորդ օրն անընդմեջ դանդաղ աճ է գրանցում, քանի որ վաճառողները հաշվարկում են Իրանի դե, պատերազմի դիվանագիտական կարգավորման հեռանկարները, նույնիսկ երբ ստեղծված լարվածությունը սպառնում է...
16:57 09/04/2026Բագրատ Սրբազան. Հիմա ես ասում եմ, չեմ եղել այնտեղ, ամոթ էդ խոսողներին18 արդարների գործով դատական նիստերի ընթացքում քննարկումները անազատութան մեջ պահվող Բագրատ Սրբազանը համեմատեց շենքի սխալ կառուցման հետ։ «Հիմա շենք ենք կառուցում ըստ էության, բայց սկսկել ենք 63-րդ,...
16:44 09/04/2026Հանրահավաքից հետո մենք ունենալու ենք լույսերով երթ Կենտրոնում. Նարեկ Կարապետյան«Ապրիլի 11-ին երեկոյան ժամը 5-ին հավաքվելու ենք Ազատության հրապարակում, որ մեր ձայնը բարձրաձայնենք փոփոխությունների պահանջի մասին»,-հայտնում է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Նարեկ...
16:20 09/04/2026Լիբանանին հարվածները սպառնում են ԱՄՆ-Իրան հրադադարին. CNNԼիբանանի դեմ Իսրայելի իրականացրած վերջին լայնածավալ օդային հարվածները, որ պատճառ են դարձել հարյուրավոր զոհերի և վիրավորների, սպառնում են ԱՄՆ-Իրան հրադադարին։ Ըստ վերջին տվյալների, Լիբանանում զոհվել է...
15:44 09/04/2026Մենք չենք սպասելու, որ այս խոսքերի համար արդարանալու ժամանակը գա. Գ. Ղումաշյան«8 տարի առաջ մեզ խոստացան արժանապատիվ կյանք, բայց խաբեցին։ Ասացին՝ Արցախը Հայաստանն է և վերջ, բայց ճշմարիտ դարձավ միայն վերջը»,-իր էջում հրապարակած տեսանյութում նշում է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության...
15:30 09/04/2026Հայաստանի կառավարությունը այդ կազմակերպությունների հետ ի վերջո ընդհանրապես գործ չի էլ ունենալու. Փաշինյանը՝ սփյուռքի կառույցների մասինԻնչ-որ գրասենյակներ կան, խմբեր կան, ակումբներ կան, որոնք իրենց վերապահում են սփյուռքի անունից խոսել
14:47 09/04/2026Պատասխան եք տալու մեր նահատակված հերոսների համար. Նիկոլ Փաշինյանին այս բառերն ասած Դ. Ավետիսյանը 3 տարի անց արդարացվեցԵրևան քաղաքի առաջին ատյանի քրեական դատարանը դադարեցրեց ԱԺԲ խորհրդի անդամ Վարուժան Ավետիսյանի որդու՝ Դավիթ Ավետիսյանի նկատմամբ իրականացվող քրեական հետապնդումը։ Այս մասին հայտնում են կուսակցության...
14:29 09/04/2026Մենք միջազգային մրցույթով կհրավիրենք հնարավոր ամենաարդյունավետ կառավարչին, որպեսզի ՀԷՑ-ը կառավարի. ՓաշինյանՀԷՑ-ը պետականացված է դե ֆակտո, և դե յուրեն էլ կարվի
13:59 09/04/2026Ռուսաստանի թիկունքում որևէ բան չենք պատրաստվում անել. Նիկոլ ՓաշինյանՂազախստանն օգոստոսից ի վեր չի թաքցրել իր հետաքրքրությունը TRIPP-ի վերաբերյալ
13:43 09/04/2026Դավիթ Մինասյանի տեսակցությունների վերաբերյալ քննիչի որոշման դեմ բողոք է ներկայացրել նաև դատախազըՄինչ հասարակական գործիչները, քաղաքացիները խաղաղ ակցիա էին իրականացնում գլխավոր դատախազության դիմաց՝ պահանջելով կալանավորված 18-ամյա Դավիթ Մինասյանին ազատ արձակել կալանքից, փաստաբան Ռուբեն Մելիքյանը...
13:35 09/04/2026Ոչ մի նոր բան ՌԴ նախագահի հետ հանդիպման ժամանակ չեմ ասել, 0 նորություն. Նիկոլ ՓաշինյանՔանի դեռ կա հնարավորություն համատեղել քաղաքականությունները ԵՄ-ի և ԵԱՏՄ-ի ուղղությամբ, մենք այդ քաղաքականությունը կհամատեղենք
13:04 09/04/2026Նախարար Համբարձում Մաթևոսյանի ինքնազգացողությունը լավ է, կառավարության նիստից հետո նա անցել է համապատասխան բուժզննում. ՇՄՆՀամբարձում Մաթևոսյանը հազաց, ջուր խմեց, չկարողացավ զեկուցել որոշումը

14:18 11/01/2025Archbishop addresses Azerbaijan's fresh threats against ArmeniaArchbishop Bagrat Galstanyan, the leader of the Holy Struggle movement, has denounced the Armenian leadership’s failure to respond to Azerbaijani President Ilham Aliyev’s fresh threats against...
13:45 11/01/2025No Armenian citizens among Los Angeles wildfire victims – Foreign MinistryNo Armenian citizens have been identified among the casualties of the devastating wildfires in Los Angeles, the Armenian Foreign Ministry reports.
13:15 11/01/2025Primary elections underway in Armenia's ParakarPrimary elections commenced in Armenia’s enlarged Parakar community on Saturday to run through Monday.
12:19 11/01/2025Pashinyan considers appealing to OSCE over Minsk Group dissolutionArmenia is mulling an appeal to the Organization for Security and Cooperation in Europe (OSCE) to dissolve its Minsk Group on Nagorno-Karabakh (Artsakh), Prime Minister Nikol Pashinyan's...
11:36 11/01/2025Armenia to host Iranian parliamentary delegationA delegation of the Iran-Armenia Friendship Group from the Majlis of the Islamic Republic of Iran, led by its head Ara Shahverdyan, will travel to Armenia.
17:13 10/01/2025EU could extend monitoring mission in Armenia through 2027The High Representative of the European Union for Foreign Affairs and Security Policy, Kaja Kallas, has proposed a two-year extension of the EU’s civilian monitoring mission in Armenia.
16:45 10/01/2025Putin ready for talks with Trump, Kremlin saysThe Kremlin said Friday that President Vladimir Putin was open to talks with Donald Trump, after the incoming US president said a meeting between the pair was being set up, AFP reported.
16:34 10/01/2025Armenian FM, EU envoy discuss security situation in South CaucasusArmenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan on Friday had a meeting with the EU Special Representative for the South Caucasus and the crisis in Georgia, Magdalena Grono.
15:36 10/01/2025Pashinyan 'unaware' of developments in Armenia, ex-advisor saysPrime Minister Nikol Pashinyan on Thursday claimed that the number of air passengers arriving in Armenia increased by 20% between January 1 and January 6 compared to the same period in 2024.
14:03 10/01/2025Politician: Impossible to achieve peace through 'political begging'Opposition politician Eduard Sharmazanov claims former Armenian leaders managed to secure favorable terms in negotiations with Azerbaijan over Artsakh (Nagorno-Karabakh).
13:16 10/01/2025Pashinyan's leadership: a catalyst for Armenia's declineOp-ed by Vartan Oskanian, former Armenian foreign minister As 2025 unfolds, Armenia finds itself at a critical crossroads, grappling with profound foreign policy challenges and existential questions...
17:19 09/01/2025Pashinyan could recall CSTO after Aliyev's remarks, top Russian official saysDeputy Chairman of the Russian Security Council Dmitry Medvedev claims that Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan could recall the country's membership in the CSTO in light of the recent threats...
16:05 09/01/2025Kremlin doubts Armenia can be member of both EU and EAEUArmenia can hardly be a member of both the European Union and the Eurasian Economic Union (EAEU), Kremlin Spokesman Dmitry Peskov said at a press briefing, replying to a question by TASS.
15:36 09/01/2025MP calls for int'l action to prevent Azeri aggression against ArmeniaOpposition lawmaker Tigran Abrahamyan has warned that Azerbaijani is planning fresh aggression against Armenia, calling on international actors “supporting the Armenian government” to take immediate...
15:00 09/01/2025Russia to continue building relations with Armenia, Azerbaijan, Kremlin saysMoscow is committed to peace, stability, and security in the Caucasus and will continue to strengthen relations with both Baku and Yerevan, Kremlin spokesman Dmitry Peskov said, commenting on the...
14:38 09/01/2025Expert: Armenian leadership lacks 'plan B' for possible warPolitical analyst Suren Sargsyan has called out the Armenian authorities for failure to handle security challenges facing the country.
13:36 09/01/2025US refrains from commenting on strategic partnership with Armenia for nowThe United States “has nothing to comment on or announce at this point” regarding the potential signing of a strategic partnership agreement with Armenia, the U.S.
13:08 09/01/2025Armenian government backs EU accession bidThe Armenian government has expressed support for a legislative initiative to launch a process for the country’s accession to the European Union, with the proposal pending parliamentary hearings.
12:36 09/01/2025Baku TV again falsely presents ancient Armenian church as Azerbaijani heritageA pro-government TV channel in Baku has once again falsely presented the 7th-century Armenian monastery of Harichavank as part of Azerbaijan’s religious heritage, the Tatoyan Foundation warned on...