17:11 10/04/2026Վարչական ղեկավարներին հրահանգվել է ծրագիր-հավելվածներ բեռնել և մտնել յուրաքանչյուր բնակչի տուն. Արծվիկ Մինասյանը՝ ԿԸՀ նախագահինԸնտրողները մի քանի տասնյակ հազարով ավելի քիչ էին, քան վերջին ընտրությունների ժամանակ, սա այն դեպքում, երբ ունենք Արցախից տեղահանված 100.000-ից ավել անձինք
16:59 10/04/2026Տեղի ունեցավ շրջադարձ. Ինչո՞ւ ՀԱԿ-ն ու «Ուժեղ Հայաստան»-ը դաշինք չկազմեցին«Սամվել Կարապետյանի ուժի հետ մենք շատ լուրջ բանակցություններ ենք ունեցել, իրականում շատ մոտ էինք դաշինքի կնքմանը։ Հետո տեղի ունեցավ շրջադարձ»,-լրագրողների հետ այսօրվա հանդիպմանը հայտարարեց ՀԱԿ...
16:56 10/04/2026Ինչո՞ւ է ՀՀ-ում ՌԴ դեսպանը գնացել ԿԸՀ. Հովակիմյանի պարզաբանումը«Հայաստանում Ռուսաստանի դեսպանը հանդիպման խնդրանքով դիմել էր մոտ երկու շաբաթ առաջ։ Ինքը եկել էր ծանոթանալու ընտրությունների նախապատրաստման ընթացքին, նաև ՌԴ ԿԸՀ նախագահի հնարավոր այցի նախապատրաստման...
16:38 10/04/2026Եթե մեզանից կախված լինի իշխանափոխությունը, մենք պատրաստ ենք համագործակցության. «Հայաստան» դաշինք«Նախընտրական շրջանը դիրքավորման շրջան է, հավանաբար նման հայտարարությունների պատճառը շատերի մոտ առկա ինքնավստահության պակասն է։ Բնական է, որ ամեն ուժ վարչապետի պաշտոնում տեսնում է իր թեկնածուին, իսկ...
16:24 10/04/2026Խաղաղության հեռանկարը կործանել է հենց ինքը՝ Փաշինյանը. Զուրաբյան«Գնում ենք ընտրությունների մեր գաղափարների հաղթանակի ակնկալիքով՝ որպես Հայաստանին ինքնիշխան խաղաղություն բերելու ունակ միակ քաղաքական ուժը»,-լրագրողների հետ ընթացող հանդիպմանը հայտնեց ՀԱԿ համակարգող,...
16:14 10/04/20261991-ին ՀՀ-ն լքած քաղաքացին կարո՞ղ է որոշի, թե ես ոնց եմ ապրելու Հայաստանում. Նազարյանը՝ ԿԸՀ նախագահին«Դուք նշեցիք՝ մոտ 2 միլիոն 400 հազար մարդ ընտրող ունենք։ Այսինքն, այն խոստումը, որ տվել էիք տարիներ առաջ՝ ցուցակները կմաքրվեն, կմնան միայն նրանք, ովքեր իրականում ապրում են Հայաստանում, պարզվեց՝ ոչ,...
15:47 10/04/2026Որ դեպքում ԿԸՀ-ն չի գրանցի քաղաքական ուժին«Մեր Ընտրական օրենսգիրքը, ըստ էության, այնքան ազատական է, որ քաղաքական ուժը որպեսզի չգրանցվի, ինքը պետք է բավականին ջանք գործադրի»,- ԱԺ-ում ՀՀ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի 2024-2025 թթ.
15:44 10/04/2026Ապաշնորհ կառավարման մեկ առավոտ. Էլինար Վարդանյան«Առավոտյան երևանցին հերթական անգամ բախվեց քաղաքի ապաշնորհ կառավարման, իսկ ավելի ճիշտ՝ անկառավարելիության խնդիրներին: Մի վայրից մյուսը տեղափոխվելը նյարդերի պայքար էր: Թեև ճանապարհների խցանումներն...
14:52 10/04/2026ԹՐԻՓՓ-ի իրագործման ժամանակ երրորդ գործընկերների կարիք ենք ունենալու. Արարատ Միրզոյան«Հուսանք՝ որքան հնարավոր է շուտ կթևակոխենք հաջորդ՝ շինարարական փուլ»։
14:32 10/04/2026Բաքվում պահվող գերիների հարցով շարունակում ենք երկխոսությունը Ադրբեջանի հետ, այս պահին նորություն չկա. Միրզոյան«Մենք կարծում ենք, որ հաստատված խաղաղությունը, իհարկե, հետագա ինստիտուցիոնալականացման կարիք ունի։ Խաղաղությունը կա, մենք դրա պտուղները վայելում եք, միաժամանակ հասկանում ենք, որ խաղաղությունը նոր է,...
14:03 10/04/2026Երաշխավորված խաղաղությունը պատերազմի դուռը վերջնականապես փակելն է. ԲՀԿԲՀԿ համագումարի և Գագիկ Ծառուկյանի հիմնական ուղերձները ներկայացրել է ԲՀԿ խոսնակ Իվետա Տոնոյանը. «Երաշխավորված խաղաղությունը պատերազմի դուռը վերջնականապես փակելն է, որ մարդիկ կարողանան պլանավորել...
13:50 10/04/2026Ռուսական երեք սուզանավեր փորձել են «գաղտնի գործողություն» իրականացնել Անգլիայի ափերի մոտՄոսկվան «չի սպառնում Մեծ Բրիտանիայի ստորջրյա ենթակառուցվածքներին»
13:11 10/04/2026Մեր առաջարկած Հայաստանը պետք է լինի փոխադարձ հարգանքի, իրար լսելու, զիջելու, հանդուրժելու Հայաստան. Գագիկ ԾառուկյանԿայացավ «Առաջարկ Հայաստանին» ծրագրի շնորհանդեսը։ Ամփոփելով միջոցառման արդյունքները՝ Գագիկ Ծառուկյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է.
13:01 10/04/2026FT. Մերձավոր Արևելքի ճգնաժամի ֆոնին ԵՄ-ն մեծացնում է ռուսական գազի ներմուծումըԵվրոպան այս տարվա առաջին երեք ամիսներին ավելացրել է Ռուսաստանից բնական գազի ներմուծումների ծավալը, քանի որ Մերձավոր Արևելքի հակամարտությունը ճնշում է գործադրում համաշխարհային մատակարարումների վրա։...
12:54 10/04/2026Ադրբեջանական բանակն անցկացնում է մարտավարական զորավարժությունԱդրբեջանի պաշտպանության նախարարության ղեկավարությունը և այլ պաշտոնյաներ ստուգել են N-րդ զորամասում անցկացվող մարտավարական զորավարժության ընթացքը։ Ըստ ադրբեջանական լրատվամիջոցների, Ադրբեջանի...
12:31 10/04/2026Տաթև Դանիելյան, Ռուբեն Բաբայան... Հայկական պատվիրակությունը Ադրբեջանում էՀայաստանի և Ադրբեջանի քաղաքացիական հասարակությունների ներկայացուցիչների մասնակցությամբ ապրիլի 10-12-ը Ադրբեջանում տեղի կունենա «Խաղաղության կամուրջ» նախաձեռնության շրջանակներում հերթական երկկողմ կլոր...
11:49 10/04/2026Հորդառատ անձրևների դեպքում գետերի մերձափնյա հատվածներում հնարավոր են հեղեղումներ. Լևոն ԱզիզյանԿանխատեսում ենք Ախուրյանի ջրամբարում 100% ջրալցվածություն
11:38 10/04/2026Ոչ թե խոստանալ, այլ բացատրել. Վահե ՀովհաննիսյանԱռաջիկա շաբաթներին լիդերության հիմնական առաքելությունը բացատրելն է, ոչ թե խոստանալը։ Սրանք սովորական ընտրություններ չեն՝ իրենց կարևորությամբ ու նաև անոմալիաներով։ Կարելի է խոստանալ ամենահաճելի...
11:01 10/04/2026Եթե հավաքական ընդդիմությունը և ընտրողները գործեն հստակությամբ, արդյունքը կարող է լինել ոչ միայն իշխանափոխություն, այլև արմատական քաղաքական վերակառուցում. Օսկանյան«Հայաստանը շարժվում է դեպի վճռորոշ խորհրդարանական ընտրություններ՝ հունիսի 7-ին, և դրանց նշանակությունը դժվար է գերագնահատել։ Երկրի ողջ տարածքում զգացվում է հոգնածություն, հիասթափություն և...
10:04 10/04/2026Իրանի գերագույն առաջնորդը հոր՝ Ալի Խամենեի մահվան քառասունքին դիմել է Պարսից ծոցի երկրներինՄոջթաբա Խամենեին նաև ընդգծել է, որ Իրանը հանգիստ չի թողնի «հանցագործ զավթիչներին»

14:36 17/01/2025Ex-Artsakh ombudsman urges greater pressure on Baku to release Armenian prisonersFormer Artsakh Human Rights Defender Gegham Stepanyan stressed the need for stronger international pressure on Azerbaijan to release Armenian prisoners as he joined a protest outside the UN office in...
14:05 17/01/2025Pashinyan, Putin hold phone callArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan and Russian President Vladimir Putin held a telephone conversation on Friday.
13:14 17/01/2025Opposition MP: Armenian leadership made 3rd concession amid Baku's fresh threatsThe Armenian authorities made a third concession to Baku amid fresh threats by Azerbaijani President Ilham Aliyev, opposition Pativ Unem faction MP Tigran Abrahamyan says.
12:35 17/01/2025Protesters demand release of Armenian prisoners held in BakuA protest demanding the release of Armenian prisoners illegally held in Azerbaijan took place outside the UN office in Yerevan on Friday.
11:00 17/01/2025Azerbaijan suspends cooperation with USAIDAzerbaijan announced on Thursday that its government will not renew a cooperation agreement with the United States Agency for International Development.
20:06 16/01/2025'I have given no testimony', Ruben Vardanyan says from Baku jailRuben Vardanyan, an Armenian political prisoner illegally incarcerated in Azerbaijan, conveyed a message to his family during his weekly phone call.
15:06 16/01/2025Armenian expert reacts to Gaza ceasefire dealTurkologist Varuzhan Geghamyan claims that the Gaza ceasefire and hostage release deal between Israel and Hamas marks the end of another phase in the conflict.
14:35 16/01/2025Opposition MP: Armenian authorities continue to sacrifice national interestsOpposition Pativ Unem faction MP Tigran Abrahamyan accused the Armenian leadership of continuing to sacrifice national interests in their dealings with other countries.
14:05 16/01/2025Armenian FM hails upgrade in relations with USArmenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan highlighted the importance of upgrading Armenia-U.S. relations to strategic partnership. "Armenian-U.S. relations have matured to a point where upgrading...
13:34 16/01/2025Artsakh parliament condemns sham trial of Armenian hostages in BakuMembers of the Artsakh National Assembly have expressed deep concern and indignation over the upcoming sham trial of 16 Armenian hostages in Azerbaijan.
12:55 16/01/2025Armenia welcomes Gaza ceasefire dealThe Armenian Foreign Ministry has welcomed the Gaza ceasefire and hostage release deal between Israel and Hamas following 15 months of war.
12:34 16/01/2025Pashinyan, Aliyev among participants of World Economic Forum meeting in SwitzerlandAmid a world being shaped by geopolitical tensions, economic shifts, and technological advancement, the World Economic Forum Annual Meeting 2025 will bring together close to 3,000 leaders from...
11:52 16/01/2025Armenia's new chief enforcement officer namedSiro Amirkhanyan has been appointed Armenia’s chief compulsory enforcement officer, according to a decree signed by Prime Minister Nikol Pashinyan.
11:14 16/01/2025Opinion: US-Armenia strategic deal indicates Pashinyan government's shortcomingsOp-ed by Vartan Oskanian, Armenia’s former foreign minister The signing of the Strategic Partnership Charter between the Republic of Armenia and the United States on January 14 might initially seem...
16:59 15/01/2025Expert: Armenia alone must force Azeri troops out of its sovereign territoryIran specialist Vardan Voskanyan claims that the responsibility to force Azerbaijani troops out of sovereign Armenian lands lies solely with Armenia.
16:06 15/01/2025Political analyst downplays Armenia's decision to join anti-ISIS coalitionPolitical analyst Suren Sargsyan has downplayed Armenia’s move to join the U.S.-led Global Coalition to Defeat ISIS as part of a bilateral strategic partnership agreement.
15:00 15/01/2025Armenia’s decision on EU entry launch starts EAEU exit, Russian official saysMoscow considers Yerevan’s decision to launch the process of the EU (European Union) entry as a start of Armenia’s withdrawal from the Eurasian Economic Union (EAEU), Russian Deputy Prime Minister...
14:35 15/01/2025Pashinyan highlights successes in 'balanced foreign policy'Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan has reported significant progress in implementing the country's "balanced foreign policy", highlighting improved relations with key international partners.
14:03 15/01/2025Political analyst criticizes U.S.-Armenia strategic partnership dealPolitical analyst Hrant Melik-Shahnazaryan criticized the strategic partnership agreement signed between Armenia and the United States on Tuesday, warning that it could increase the risk of a new war.