19:47 27/03/2026Սամվել Կարապետյանի քրեական գործով նախաքննությունն ավարտվեց, այն բաղկացած է 135 հատորից․ ՎարդևանյանՓաստաբան Արամ Վարդևանյանը գրում է․ ««Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Սամվել Կարապետյանը 282 օր ապօրինի կալանավորված է` մեր Մայր Աթոռը պաշտպանող խոսքի համար: Իրավունքից և օրենքից դուրս այս...
19:33 27/03/2026Իրանը հնարավոր է եղել նույնիսկ գրավել, բայց հաղթել այս հինավուրց ազգին՝ անհնարին․ Վարդան Ոսկանյան«Այս հուզիչ կադրերում՝ Իրանի հարավային Հորմոզգան նահանգի ծովափնյա մի վայրում իրանցի աղջնակն անխռով ճոճվում է ճոճանակի վրա, այն դեպքում, երբ քիչ հեռու՝ թշնամական օդային հարվածների հետևանքով բարձրացող...
19:13 27/03/2026Գազատարի որոշ հատվածներ հայտնվել են ռիսկային գոտիներում, իսկ առանձին հատվածներ՝ փաստացի անցել են հակառակորդի հասանելիությանը․ ԴավթյանՔաղ.գիտ.դոկտոր, պրոֆեսոր Վահե Դավթյանը գրում է․ «Վրաստան-Հայաստան գազամուղի 5,5 կիլոմետրանոց հատվածի տեղափոխումը ներկայացնել որպես «տեխնիկական հարց» նշանակում է գիտակցաբար նվազեցնել խնդրի իրական...
18:57 27/03/2026Ես ձեզ մեկ բան եմ խոստանում․ միասին մենք կկերտենք երկարատև և ուժեղ խաղաղություն՝ բաց ճակատով․ Սամվել Կարապետյան«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության հիմնադիր Սամվել Կարապետյանն ուղերձ է հղել, որում ասվում է․ «Մեր ազգին անհրաժեշտ է միասնություն և հույս։ Ցավալի է, թե ինչպես է երկրի գլխին ժամանակավորապես կանգնած մեկը...
18:53 27/03/2026Միասնական լինելու դեպքում մենք այլևս թույլ չենք լինելու․ Նարեկ Կարապետյան«Միասնական լինելու դեպքում մենք այլևս թույլ չենք լինելու»,- իր էջում գրել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության քաղխորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանը՝ կից հրապարակելով տեսանյութ։
17:50 27/03/2026Լիբանանը պնդում է, որ Իսրայելը ոչնչացնում է իր գյուղերը՝ ստեղծելով բուֆերային գոտիՀանրապետությունում արդեն 34 գյուղ է ավերվել, և «ավելի քան 1.1 միլիոն մարդ, այսինքն՝ յուրաքանչյուր հինգերորդ լիբանանցին, տեղահանվել է
17:35 27/03/2026Ղազախստանը ժամանակավորապես փակել է Ռուսաստանի հետ սահմանըՀաշվի առնել այս դադարեցումը ռուս-ղազախական սահմանի հատումները պլանավորելիս
17:01 27/03/2026Դավիթ Անանյան. Մենք չենք մտնելու այդ խաղի մեջ«Հայաստանի քաղաքական դաշտում տարիներ շարունակ վերարտադրվել է մի փակ տրամաբանություն, որը հասարակությանը կանգնեցրել է կեղծ ընտրության առաջ՝ անձերի միջև, ոչ թե մոդելների»,- նշել է Միասնության թևեր»...
16:48 27/03/2026Մեզ զգուշացրել էին սադրանքի մասին, բայց, որ սադրիչը ԱԺ նախագահը կլինի, մտքովս չէր անցնում. ՂուկասյանՍիմոնյանն ասաց. «Արան պապադ է»
16:22 27/03/2026Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ադրբեջանի ԱԳ նախարարի հետՆրանք գոհունակությամբ նշել են Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հետագա կարգավորման գործընթացում առկա դրական զարգացումները:
15:58 27/03/2026Իրավաբանները ստեղծել են «Նոր Դարաշրջան» կուսակցությունն ու քաղաքական խորհրդակցություններ սկսել«Մենք՝ հիմնականում իրավաբան և փաստաբան գործընկերներով և ավելի լայն շրջանակով, բավականին երկար ժամանակահատված է, ինչ քննարկում ենք պետության ապագայի մասով մեր պատկերացումները և անելիքները։ Ի վերջո,...
15:34 27/03/2026Իրանում ավիահարվածների հետևանքով վնասված քաղաքացիական օբյեկտների թիվը հասել է 92,000-իԻրանում ԱՄՆ-ի և Իսրայելի ավիահարվածների և ռմբակոծությունների հետևանքով վնասվել է ավելի քան 92,000 քաղաքացիական կառույց, այդ թվում՝ առնվազն 71,000 բնակելի շենք։ Այդ մասին հայտնում է Իրանի Կարմիր...
14:59 27/03/2026WP: Հակամարտության ընթացքում ԱՄՆ-ն Իրանի վրա արձակել է ավելի քան 850 «Տոմահավկ» հրթիռներՊենտագոնը շուտով Մերձավոր Արևելքում կսպառի իր «Տոմահավկ» հրթիռների պաշարները
13:21 27/03/2026ՔՊ-ական պատգամավորուհին պնդում է, թե ՀՀ-ի դեմ հիբրիդային պատերազմ են վարում ՌԴ-ն, Թուրքիան, ԱդրբեջանըՈչ թե ՔՊ-ն մնա հավերժ իշխանության, այլ իշխանության չգան այն ուժերը
12:45 27/03/2026Մեր ուզածն է, որ ունենանք առողջ սերունդ, երեխաները փողոցից կտրվեն. Գագիկ Ծառուկյանը շարունակում է մարզային հանդիպումներըԳագիկ Ծառուկյանն Արմավիրի մարզում հանդիպումները շարունակում է։ Մուսալեռ, Արևաշատ և Պտղունք համայնքներում մարդիկ անկեղծորեն ներկայացնում են իրենց հուզող խնդիրները՝ սոցիալական պայմաններից ու...
12:28 27/03/2026Դո՞ւք եք խոսում խաղաղությունից, դուք ձեր սեփական երկրում սեփական ժողովրդի հետ չեք կարողանում յոլա գնալ. Ալիկ Ալեքսանյանը՝ ՔՊ-ականներին«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Ալիկ Ալեքսանյանը՝ ՔՊ-ականներին հորդորում է հայրենակիցների հետ նորմալ ու հարգանքով շփվել։ «Մեկդ քաղաքացու վրա մատ թափ տալով, մունաթ գալով է խոսում, էն մեկդ...
12:26 27/03/2026Փաշինյանը Բաքվին հավաստիացնում է, որ ամեն գնով հասնելու է Ադրբեջանի ներկայացրած պահանջների կատարմանը. Տիգրան ԱբրահամյանԻշխանությունը, ըստ էության, իր խոտումը չի կատարել
12:22 27/03/2026Գիտեմ՝ որտեղից է ուղղորդված. Ալեն Սիմոնյանը՝ ԱԺ մոտ միջադեպի ու հայհոյանքի մասին«Իմ կարծիքն այն է, որ դա կազմակերպված էր, գիտեմ՝ ում կողմից է կազմակերպված: Ես վստահ եմ, որ ինչքան մոտենանք ընտրություններին, նման դեպքերը շատ են լինելու»,- լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ նախագահ...
12:15 27/03/2026Մենք այս ի՞նչ արեցինք, տղերք, մենք այս ի՞նչ արեցինք. Աշոտ Երկաթ«Մենք այս ի՞նչ արեցինք տղերք, մենք այս ի՞նչ արեցինք: Բանտը մի նոր դպրոց է որտեղ ամեն ինչ սկսվում է մի նոր այբուբենից՝ տառ առ տառ: Էս ինչ լավ էր, որ ինձ բանտարկեցին: Որքան արժանապատիվ, լավ մարդկանց...
11:58 27/03/2026«Փախածներ», «պանդուխտի հոգեբանություն»... Ամենասարսափելին այն է, որ այս խոսքերը հնչում են ոչ թե թշնամուց, այլ սեփական պետության ղեկավարից. Հակոբ Հակոբյան««Փախածներ»… ո՞վ է դա ասում։ Մարդ, որը երբեք չի ապրել շրջափակման մեջ, երբ հացը դառնում է շքեղություն, դեղը՝ անհասանելի, իսկ յուրաքանչյուր օրը՝ գոյատևման պայքար։ Արցախցիները չեն փախել․ նրանք պոկվել են...

11:00 29/10/2024MEPs call for probe into Georgia's vote 'irregularities'In a joint statement on the parliamentary elections in Georgia leading MEPs state all reported violations must be investigated and appropriately addressed without due delay.
16:59 28/10/2024Mass repatriation of Artsakh Armenians impossible without political processes, lawyer saysHuman rights lawyer Siranush Sahakyan, who represents Armenian prisoners of war and their families at the European Court of Human Rights (ECHR), claims the mass repatriation of the Artsakh Armenians...
16:05 28/10/2024Lawyer insists on Armenia’s participation in COP29Human rights lawyer Siranush Sahakyan, who represents Armenian prisoners of war and their families at the ECHR, insists on Armenia’s participation in the UN Climate Change Conference (COP29) in...
15:06 28/10/2024Armenia's CEC sets dates for local elections in 2025Armenia's Central Electoral Commission (CEC) has set March 30, June 8 and October 5 as dates for the local self-government elections in the country in 2025.
14:35 28/10/2024Armenian Yerkrapah Union head under fire over latest remarksSasun Mikayelyan, the chairman of Armenia’s Yerkrapah Volunteer Union (Homeland Defenders Union), has come under fire after his remarks regarding the peace process with Azerbaijan.
13:11 28/10/2024US, France and Armenia named top three buyers of Indian defence exportsWith India shedding its hesitations in exporting lethal arms to other countries, Armenia has emerged as its biggest client of ‘finished’ weapon systems like Akash air defence missiles, Pinaka rocket...
12:45 28/10/2024EU's Michel urges probe into Georgia election 'irregularities'European Council President Charles Michel on Sunday pushed for a swift and transparent investigation of alleged irregularities during the elections in Georgia and said he would put the topic on the...
12:30 28/10/2024Opposition MP slams Yerkrapah Union chief's remarksOpposition lawmaker Tigran Abrahamyan has denounced the latest statement of Sasun Mikayelyan, the chair of Armenia’s Yerkrapah Volunteer Union (Homeland Defenders Union).
11:15 28/10/2024Georgian president won't recognize election results, calls for protestsPro-Western Georgian President Salome Zurabishvili, who has broken with the ruling Georgian Dream party, said she will not recognize the results of parliamentary elections held on October 26 and...
14:36 26/10/2024Iran says has inherent right to self-defense after Israeli attackThe Iranian Foreign Ministry denounces Israel's aggressive actions against certain military installations in Iran, characterizing them as a blatant infringement of international law and the United...
14:06 26/10/2024Expert: Outcome of Georgian elections decisive for ArmeniaThe ongoing elections in Georgia promise to be decisive for Armenia’s further engagement with the European Union, US foreign policy expert Suren Sargsyan claims.
12:45 26/10/2024Armenian expert: Israeli strikes on Iran ‘went unnoticed’ by many IraniansIran specialist Vardan Voskanyan has weighed in on Israel’s overnight attacks on Iran. In a social media post on Saturday, he cited Tehran’s statement that the airstrikes targeted military bases in...
12:14 26/10/2024Israel launches strikes on IranIsrael launched its long-awaited retaliatory strikes on Iran early Saturday local time, CBS News reported, citing the Israeli military.
11:45 26/10/2024EU must stop 'lecturing' world, Michel saysThe participation of EU partner nations in a summit in Russia hosted by Vladimir Putin is a message for Brussels to stop “lecturing” other parts of the world, said the top official representing the...
11:35 26/10/2024Armenia sets up working group on visa liberalization with EUArmenia has established a working group to coordinate visa liberalization talks with the EU. The group led by Deputy Prime Minister Mher Grigoryan is part of an interdepartmental commission...
16:00 25/10/2024Aliyev approves border delimitation deal with ArmeniaAzerbaijani President Ilham Aliyev has approved a border delimitation agreement with Armenia . Signed by the two countries on August 30, the agreement includes regulations for joint activities of the...
14:36 25/10/2024Armenian president signs border delimitation bill into lawArmenian President Vahagn Khachaturyan on Friday signed into law the bill on ratifying the Armenian-Azerbaijani border delimitation agreement.
14:08 25/10/2024Opposition MP: Campaign against ex-presidents linked to 2026 elections in ArmeniaThe ongoing political processes in Armenia are increasingly influenced by the 2026 parliamentary elections, opposition lawmaker Tigran Abrahamyan claims.
13:18 25/10/2024Stockholm syndrome for Nikol Pashinyan and his supportersWho... suffers from it and why? According to the definition, this syndrome is a psychological phenomenon where captives develop positive feelings towards their captors. Such behavior is peculiar to...