18:25 26/03/2026Սա պարզապես միջոցների վատնում է՝ առանց վերադարձի․ ԴավթյանՔաղ.գիտ.դոկտոր, պրոֆեսոր Վահե Դավթյանը գրում է․ «Հայաստանում մեկ շնչին ընկնող պետական պարտքը հասել է 4700 ԱՄՆ դոլարի՝ նախորդ տարվա 4200 ԱՄՆ դոլարի համեմատ: Պարտքն աճում է մի տնտեսությունում, որտեղ...
17:37 26/03/2026Փաշինյանը մի քանի օր առաջ իմ զnhված ընկերոջ՝ Մերուժան Մոսիյանի աղջկան ասում է՝ «փախած», հետո էլ՝ ներողություն է ասում, ի՞նչ ներողություն. Իգոր Սարգսյան18 արդարների գործով դատական նիստին մեղադրյալներից ՀՅԴ ՀԳՄ անդամ Իգոր Սարգսյանը միջնորդեց բոլորին ազատ արձակել, իսկ գլխավոր դատախազը, ՔԿ նախագահը կանչվեն դատարան հարցաքննության։ «Արդեն 9 ամիս մեզ...
17:18 26/03/2026«Գնա, քու*** լավդ»․ Ալեն Սիմոնյանը հայհոյում է քաղաքացունիջադեպից հետո ոստիկանները բերման ենթարկեց
17:15 26/03/2026«Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Թադևոս Ավետիսյանը հրաժարականի դիմում է ներկայացրել«Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 155-րդ հոդվածի 1-ին մասի համաձայն` Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի պատգամավոր Թադևոս Ավետիսյանը 2026 թվականի մարտի 26-ին հրաժարականի դիմում է...
17:06 26/03/2026Զելենսկին հայտարարել է խաղաղությունը «առաջնորդների մակարդակով» քննարկելու իր պատրաստակամության մասինսա ենթադրում է Ուկրաինայի զինված ուժերի դուրսբերում Դոնբասի իրենց կողմից օկուպացված մասից
17:01 26/03/2026«Ամոթ», «էնքան կասեմ, կմնաք տակը». Գալստյան-Ռուբինյան բանավեճ«Դուք փակում եք երրորդ հանրապետությունը, բայց չունեք բանալին, թե ինչպես եք կառուցում 4-րդ հանրապետությունը և 4-րդ հանրապետության կառուցման ձեր բանակին մեր ազգային նվաստացումն է, համահայկական...
16:23 26/03/2026Արարատ անունով ԱԳ նախարար ունեք, ինչ է՝ ինքը քայլող uադրա՞նք է, գրnղը տանի. Աննա Գրիգորյան«Դադիվանքը մերը չէ՞, Դադիվանքը հայկական չէ՞, Դադիվանքում մոմ վառած չկա՞ք»,- ԱԺ-ում ունեցած ելույթում ասաց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Աննա Գրիգորյանը՝ դիմելով ՔՊ-ականներին։ Նա շարունակեց՝...
15:47 26/03/2026«Զանգեզուրի միջանցքի» վերաբերյալ հուշագիր է ձեռք բերվել, նախատեսվում է ավարտել 4-5 տարվա ընթացքում. Թուրքիայի տրանսպորտի նախարար«Զանգեզուրի միջանցքի վերաբերյալ հուշագիր է ձեռք բերվել, որը նախատեսվում է ավարտել 4-5 տարվա ընթացքում՝ ստեղծելով բարձր թողունակությամբ և ավելի ուղիղ կապ թյուրքական աշխարհի հետ։ Ըստ թուրքական...
15:16 26/03/2026Թրամփը հիասթափված է ՆԱՏՕ-ի անդամ երկրներից ու իրանցի բանակցողներիցԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հիասթափված է ՆԱՏՕ-ի անդամ երկրներից ու իրանցի բանակցողներից։ Այդ մասին նա խոստովանել է սոցիալան ցանցի իր էջում գրառումներով։ Նա նշել է, որ ՆԱՏՕ-ի երկրները բացարձակապես ոչինչ...
13:40 26/03/2026Ես որ վարչապետ չընտրվեմ, դուք ֆայլաբազարում գնալու եք կանգնեք, որ օրվա հաց վաստակեք. Փաշինյանը՝ լրագրողինմտքեր ենք փոխանակում մեր հանրության հետ
13:27 26/03/2026Կոռուպցիայի դեմ պայքարում կա լճացում. ՓաշինյանԿառավարության նիստից հետո տեղի ունեցած ճեպազրույցի ընթացքում Նիկոլ Փաշինյանը, պատասխանելով լրագրողի հարցին, թե արդյոք Հայաստանում կոռուպցիան համակարգայի՞ն է, թե՞ ոչ, նշեց.
13:21 26/03/2026Հրաժարվում եմ պատմական արդարության վերականգնման օրակարգից. Նիկոլ Փաշինյան«Ես ասում եմ՝ որպես Հայաստանի վարչապետ ընդհանրապես հրաժարվում եմ պատմական արդարության վերականգնման օրակարգից»,- կառավարության նիստից հետո ճեպազրույցում ասաց Նիկոլ Փաշինյանը։ Նրա կարծիքով, պետք է...
13:19 26/03/2026Սամվել Կարապետյանին կընտրի երևանցիների 53 տոկոսը, Նիկոլ Փաշինյանից դժգոհ է երևանցիների 77 տոկոսը. ՀարցումԲոլոր հարցումների համաձայն՝ Սամվել Կարապետյանը լինելու է Հայաստանի հաջորդ վարչապետը։ Նման հայտարարություն է արել «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ, տնտեսագետ Աշոտ Մարկոսյանը։ Հարցման արդյունքները...
13:04 26/03/2026Սուտ է, չի եղել նման բան, փախել են, ճողոպրել են. Փաշինյանը հերքում է, որ 2023 թ-ին արցախցիները բռնագաղթելուց առաջ երկու օր կռվել ենԵս, շատ բան չկարողանալով բացել, ուզում եմ արձանագրել
12:55 26/03/2026Երբ օրով ասում եք՝ Ադրբեջանը հարձակվելnւ է մեզ վրա, չեմ կարողանում չհարցնել՝ պայմանավորվե՞լ եք. Քրիստինե Վարդանյանը՝ ՔՊ-ականներին«Երբ օրով ասում եք՝ Ադրբեջանը հարձակվելու է մեզ վրա, չեմ կարողանում ինձ արդեն զսպել ու չհարցնել՝ պայմանավորվե՞լ եք»,- ԱԺ-ում ունեցած ելույթում ասաց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Քրիստինե...
12:15 26/03/2026Մենք էդ գերանը կոտրելու ենք, մենք խեղճությանը հաղթելու ենք. Ծառուկյան«Երեկ ամբողջ օրը շրջում էի մեր գյուղերով։ Եղել եմ Արմավիրի մարզի Նալբանդյան, Նոր Արմավիր, Ամասիա, Նոր Կեսարիա, Շենավան գյուղերում։ Շփվել եմ հարյուրավոր մարդկանց հետ, խոսել ենք, տուն են հրավիրել՝...
12:10 26/03/2026Ղարաբաղից տեղահանվածները պետք է խաղաղվեն ու դուրս գան պանդուխտի հոգեբանությունից, սա կայսերական-ստալինյան հայրենասիրություն է. ՓաշինյանԿառավարության այսօրվա նիստում, անդրադառնալով Արցախից բռնի տեղահանված մեր հայրենակիցների բնակարանային ապահովման ծրագրին, վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդես եկավ ելույթով։ Նա ընդգծեց, որ խաղաղությունը...
12:05 26/03/2026Պաշտոնավարման ընթացքում իմ ճամփորդությունների ժամանակ հետևություն եմ արել. Նիկոլ ՓաշինյանԻրավակարգն ինչքան ուժեղ, այնքան այն դրսում ավելի տնային պայմաններ է ստեղծում
11:52 26/03/2026Նախընտրակա՞ն, թե՞ երաշխավորված խաղաղություն. Վահե Հովհաննիսյան«Հանրային տիրույթում լայնորեն տարածվում է Երաշխավորված խաղաղության գաղափարը, ինչն ակնհայտորեն փլուզում է իշխանության «խաղաղություն, թե պատերազմ» ծրագրային տոքսիկոզը։ Իշխանական հիստերիան հենց սրանով է...
11:47 26/03/2026Բավարար կամք ունե՞ք Փաշինյանի կամ այլ պաշտոնյայի դեմ գործ հարուցել բարեվարքության հետ կապված հարցով. Դանիելյանի հարցը՝ թեկնածուին«Բավարար կամք և վճռականություն ունե՞ք, օրինակ, Հայաստանի վարչապետի կամ այլ պաշտոնյայի դեմ գործ հարուցեք բարեվարքության հետ կապված հարցերով։ Միշտ էլ այդ խնդիրը եղել է»,- Ազգային ժողովում այս հարցը...

15:15 22/10/2024European Parliament to debate resolution on Azerbaijan's violations of int'l law, relations with ArmeniaThe European Parliament will discuss and vote on a resolution on the “Situation in Azerbaijan, violation of human rights and international law and relations with Armenia” in the plenary session,...
14:36 22/10/2024Armenia speaker calls Artsakh 'internationally recognized part of Azerbaijan'Armenian National Assembly Speaker Alen Simonyan hit back at opposition MP Gegham Manukyan’s criticism of his latest remarks on Artsakh (Nagorno-Karabakh) while on travel to the Czech Republic,...
13:36 22/10/2024Armenian still undecided on COP29 in Baku, parliament speaker saysThe Armenian government has yet to decide on its participation in the 2024 United Nations Climate Change Conference (COP29) in Baku next month, National Assembly Speaker Alen Simonyan said on Tuesday.
12:36 22/10/2024Armenian opposition rejects parliament debate on border delimitation regulationsThe opposition factions in the Armenian parliament on Tuesday boycotted a debate and a vote on the regulations for joint activities of the Armenian and Azerbaijani border delimitation commissions.
11:06 22/10/2024MEPs to debate Azerbaijan's violation of human rights, relations with ArmeniaOn Tuesday, MEPs will debate with the European Commission the political and human rights situation in Azerbaijan, followed by a vote on a resolution on Thursday.
17:06 21/10/2024Armenian parliament committee approves border delimitation regulationsThe Armenian parliament committee on foreign affairs on Monday approved the regulations for joint activities of the Armenian and Azerbaijani border delimitation commissions.
15:45 21/10/2024Brazil's president cancels trip to Russia for BRICS summit after accidentBrazil’s President Luiz Inácio Lula da Silva on Sunday canceled his trip to Russia for a BRICS summit after an accident at home that left him with a cut on the back of his head, slightly above the...
15:30 21/10/2024Armenian deputy PM says ratification of regulations with Azerbaijan simultaneousArmenian Deputy Prime Minister Mher Grigoryan believes that the ratification of regulations for joint activities of the Armenian and Azerbaijani border delimitation commissions is a simultaneous...
14:55 21/10/2024Biden encourages Aliyev to finalize peace deal with Armenia this yearU.S. President Joe Biden has sent a letter to Azerbaijani President Ilham Aliyev, urging him to finalize a peace agreement with Armenia this year, the Azerbaijani media reported. "I am pleased to see...
14:04 21/10/2024Ruben Vardanyan no longer Kamaz co-ownerBusinessman and philanthropist Ruben Vardanyan, who is illegally imprisoned in Azerbaijan, is no longer listed among the co-owners of Avtoinvest LLC, a shareholder of Russia's largest truckmaker,...
13:04 21/10/2024NGOs highlight Armenia's responsibility to protect Artsakh people's rightsSixty NGOs from Artsakh handed a copy of their letter addressed to OSCE Chairperson-in-Office Ian Borg to Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan as they gathered outside his ministry on Monday.
12:05 21/10/2024Armenian leadership indirectly admits new Azeri demands threaten country's sovereignty, MP saysMP Tigran Abrahamyan of the opposition Pativ Unem faction has called attention to the Armenian leaders’ conflicting views on the peace process with Azerbaijan.
16:45 19/10/2024No consensus on long-range weapons for Ukraine, Biden saysUS President Joe Biden sought to bolster Western support for Ukraine during a short visit to Berlin Friday, a day after President Volodymyr Zelenskiy outlined his “victory plan” at a European Union...
15:30 19/10/2024Join statement issued after 3+3 meeting in IstanbulThe 3+3 South Caucasus Regional Cooperation Platform issued a joint declaration after its third meeting in Istanbul on Friday.
15:00 19/10/2024Armenian army deputy chief attends NATO conference in MoroccoFrom October 13 to 17, a delegation led by Major General Artur Yeroyan, Deputy Chief of the General Staff of the Armenian Armed Forces, participated in the annual NATO Operational Capability Concept...
14:04 19/10/2024Hayakve observing parliamentary elections in ErbilThree members of the Hayakve initiative, Atom Mkhitaryan, Aram Petrosyan and David Sargsyan, are on travel to Erbil, the capital of the Kurdish Autonomous Region (Iraqi Kurdistan), to observe the...
13:30 19/10/2024French foreign minister visits KyivFrench Foreign Minister Jean-Noel Barrot arrived in Kyiv Saturday on a two-day visit aimed at expressing his country's unflinching support for Ukraine, AFP reported.
12:15 19/10/2024Russia could facilitate Armenia's dialogue with BRICS, envoy saysRussia could help Armenia launch a dialogue with BRICS, Russian Ambassador to Armenia Sergei Kopyrkin said in an interview with RIA Novosti on Saturday.
11:15 19/10/2024Armenian, Azeri FMs agree to intensify efforts to finalize peace dealArmenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan and his Azerbaijani counterpart Jeyhun Bayramov on Friday met in Istanbul on the sidelines of the 3+3 regional consultative platform, the Armenian Foreign...
17:02 18/10/2024Azeri FM insists on change of Armenia's constitutionAzerbaijani Foreign Minister Jeyhun Bayramov insisted on a change of Armenia’s constitution for the establishment of lasting peace in the South Caucasus.