18:25 26/03/2026Սա պարզապես միջոցների վատնում է՝ առանց վերադարձի․ ԴավթյանՔաղ.գիտ.դոկտոր, պրոֆեսոր Վահե Դավթյանը գրում է․ «Հայաստանում մեկ շնչին ընկնող պետական պարտքը հասել է 4700 ԱՄՆ դոլարի՝ նախորդ տարվա 4200 ԱՄՆ դոլարի համեմատ: Պարտքն աճում է մի տնտեսությունում, որտեղ...
17:37 26/03/2026Փաշինյանը մի քանի օր առաջ իմ զnhված ընկերոջ՝ Մերուժան Մոսիյանի աղջկան ասում է՝ «փախած», հետո էլ՝ ներողություն է ասում, ի՞նչ ներողություն. Իգոր Սարգսյան18 արդարների գործով դատական նիստին մեղադրյալներից ՀՅԴ ՀԳՄ անդամ Իգոր Սարգսյանը միջնորդեց բոլորին ազատ արձակել, իսկ գլխավոր դատախազը, ՔԿ նախագահը կանչվեն դատարան հարցաքննության։ «Արդեն 9 ամիս մեզ...
17:18 26/03/2026«Գնա, քու*** լավդ»․ Ալեն Սիմոնյանը հայհոյում է քաղաքացունիջադեպից հետո ոստիկանները բերման ենթարկեց
17:15 26/03/2026«Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Թադևոս Ավետիսյանը հրաժարականի դիմում է ներկայացրել«Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 155-րդ հոդվածի 1-ին մասի համաձայն` Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի պատգամավոր Թադևոս Ավետիսյանը 2026 թվականի մարտի 26-ին հրաժարականի դիմում է...
17:06 26/03/2026Զելենսկին հայտարարել է խաղաղությունը «առաջնորդների մակարդակով» քննարկելու իր պատրաստակամության մասինսա ենթադրում է Ուկրաինայի զինված ուժերի դուրսբերում Դոնբասի իրենց կողմից օկուպացված մասից
17:01 26/03/2026«Ամոթ», «էնքան կասեմ, կմնաք տակը». Գալստյան-Ռուբինյան բանավեճ«Դուք փակում եք երրորդ հանրապետությունը, բայց չունեք բանալին, թե ինչպես եք կառուցում 4-րդ հանրապետությունը և 4-րդ հանրապետության կառուցման ձեր բանակին մեր ազգային նվաստացումն է, համահայկական...
16:23 26/03/2026Արարատ անունով ԱԳ նախարար ունեք, ինչ է՝ ինքը քայլող uադրա՞նք է, գրnղը տանի. Աննա Գրիգորյան«Դադիվանքը մերը չէ՞, Դադիվանքը հայկական չէ՞, Դադիվանքում մոմ վառած չկա՞ք»,- ԱԺ-ում ունեցած ելույթում ասաց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Աննա Գրիգորյանը՝ դիմելով ՔՊ-ականներին։ Նա շարունակեց՝...
15:47 26/03/2026«Զանգեզուրի միջանցքի» վերաբերյալ հուշագիր է ձեռք բերվել, նախատեսվում է ավարտել 4-5 տարվա ընթացքում. Թուրքիայի տրանսպորտի նախարար«Զանգեզուրի միջանցքի վերաբերյալ հուշագիր է ձեռք բերվել, որը նախատեսվում է ավարտել 4-5 տարվա ընթացքում՝ ստեղծելով բարձր թողունակությամբ և ավելի ուղիղ կապ թյուրքական աշխարհի հետ։ Ըստ թուրքական...
15:16 26/03/2026Թրամփը հիասթափված է ՆԱՏՕ-ի անդամ երկրներից ու իրանցի բանակցողներիցԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հիասթափված է ՆԱՏՕ-ի անդամ երկրներից ու իրանցի բանակցողներից։ Այդ մասին նա խոստովանել է սոցիալան ցանցի իր էջում գրառումներով։ Նա նշել է, որ ՆԱՏՕ-ի երկրները բացարձակապես ոչինչ...
13:40 26/03/2026Ես որ վարչապետ չընտրվեմ, դուք ֆայլաբազարում գնալու եք կանգնեք, որ օրվա հաց վաստակեք. Փաշինյանը՝ լրագրողինմտքեր ենք փոխանակում մեր հանրության հետ
13:27 26/03/2026Կոռուպցիայի դեմ պայքարում կա լճացում. ՓաշինյանԿառավարության նիստից հետո տեղի ունեցած ճեպազրույցի ընթացքում Նիկոլ Փաշինյանը, պատասխանելով լրագրողի հարցին, թե արդյոք Հայաստանում կոռուպցիան համակարգայի՞ն է, թե՞ ոչ, նշեց.
13:21 26/03/2026Հրաժարվում եմ պատմական արդարության վերականգնման օրակարգից. Նիկոլ Փաշինյան«Ես ասում եմ՝ որպես Հայաստանի վարչապետ ընդհանրապես հրաժարվում եմ պատմական արդարության վերականգնման օրակարգից»,- կառավարության նիստից հետո ճեպազրույցում ասաց Նիկոլ Փաշինյանը։ Նրա կարծիքով, պետք է...
13:19 26/03/2026Սամվել Կարապետյանին կընտրի երևանցիների 53 տոկոսը, Նիկոլ Փաշինյանից դժգոհ է երևանցիների 77 տոկոսը. ՀարցումԲոլոր հարցումների համաձայն՝ Սամվել Կարապետյանը լինելու է Հայաստանի հաջորդ վարչապետը։ Նման հայտարարություն է արել «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ, տնտեսագետ Աշոտ Մարկոսյանը։ Հարցման արդյունքները...
13:04 26/03/2026Սուտ է, չի եղել նման բան, փախել են, ճողոպրել են. Փաշինյանը հերքում է, որ 2023 թ-ին արցախցիները բռնագաղթելուց առաջ երկու օր կռվել ենԵս, շատ բան չկարողանալով բացել, ուզում եմ արձանագրել
12:55 26/03/2026Երբ օրով ասում եք՝ Ադրբեջանը հարձակվելnւ է մեզ վրա, չեմ կարողանում չհարցնել՝ պայմանավորվե՞լ եք. Քրիստինե Վարդանյանը՝ ՔՊ-ականներին«Երբ օրով ասում եք՝ Ադրբեջանը հարձակվելու է մեզ վրա, չեմ կարողանում ինձ արդեն զսպել ու չհարցնել՝ պայմանավորվե՞լ եք»,- ԱԺ-ում ունեցած ելույթում ասաց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Քրիստինե...
12:15 26/03/2026Մենք էդ գերանը կոտրելու ենք, մենք խեղճությանը հաղթելու ենք. Ծառուկյան«Երեկ ամբողջ օրը շրջում էի մեր գյուղերով։ Եղել եմ Արմավիրի մարզի Նալբանդյան, Նոր Արմավիր, Ամասիա, Նոր Կեսարիա, Շենավան գյուղերում։ Շփվել եմ հարյուրավոր մարդկանց հետ, խոսել ենք, տուն են հրավիրել՝...
12:10 26/03/2026Ղարաբաղից տեղահանվածները պետք է խաղաղվեն ու դուրս գան պանդուխտի հոգեբանությունից, սա կայսերական-ստալինյան հայրենասիրություն է. ՓաշինյանԿառավարության այսօրվա նիստում, անդրադառնալով Արցախից բռնի տեղահանված մեր հայրենակիցների բնակարանային ապահովման ծրագրին, վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդես եկավ ելույթով։ Նա ընդգծեց, որ խաղաղությունը...
12:05 26/03/2026Պաշտոնավարման ընթացքում իմ ճամփորդությունների ժամանակ հետևություն եմ արել. Նիկոլ ՓաշինյանԻրավակարգն ինչքան ուժեղ, այնքան այն դրսում ավելի տնային պայմաններ է ստեղծում
11:52 26/03/2026Նախընտրակա՞ն, թե՞ երաշխավորված խաղաղություն. Վահե Հովհաննիսյան«Հանրային տիրույթում լայնորեն տարածվում է Երաշխավորված խաղաղության գաղափարը, ինչն ակնհայտորեն փլուզում է իշխանության «խաղաղություն, թե պատերազմ» ծրագրային տոքսիկոզը։ Իշխանական հիստերիան հենց սրանով է...
11:47 26/03/2026Բավարար կամք ունե՞ք Փաշինյանի կամ այլ պաշտոնյայի դեմ գործ հարուցել բարեվարքության հետ կապված հարցով. Դանիելյանի հարցը՝ թեկնածուին«Բավարար կամք և վճռականություն ունե՞ք, օրինակ, Հայաստանի վարչապետի կամ այլ պաշտոնյայի դեմ գործ հարուցեք բարեվարքության հետ կապված հարցերով։ Միշտ էլ այդ խնդիրը եղել է»,- Ազգային ժողովում այս հարցը...

12:59 15/04/2025Артем Меграбян сменил Вилена Габриеляна, сложившего депутатский мандат15 апреля Национальное Собрание Армении начало работу очередных заседаний. Председатель НС Ален Симонян проинформировал, что ЦИК представила протокол N 25 о предоставлении мандата депутата,...
12:27 15/04/2025Глава МИД Словении посетит АрмениюЗаместитель премьер-министра, министр иностранных и европейских дел Республики Словения Таня Файон посетит Армению с официальным визитом 15-16 апреля, сообщает пресс-служба МИД РА.
11:42 15/04/2025Милей: сферы влияния при новом мировом порядке разделят США, Россия и КитайЛидерами нового миропорядка будут Россия, США и Китай, а Европе предстоит тяжелая борьба, считает президент Аргентины Хавьер Милей.
17:28 14/04/2025Арман Татоян: В отношении арцахцев целенаправленно пропагандируются ненависть и вражда«Вопрос прав арцахцев я рассматриваю с двух основных точек зрения: во-первых, это состояние защиты их прав в Армении, что должно основываться на принципе справедливости, а во-вторых – это право...
17:14 14/04/2025Спикеры парламентов Армении и Грузии встретятся в ближайшем будущем14 апреля состоялась телефонная беседа Алена Симоняна со спикером парламента Грузии Шалвой Папуашвили.
17:12 14/04/2025Арцахский Саргсашен со своими домами, улицами и историческими слоями практически полностью уничтожен АзербайджаномПроводимая «Азербайджанской Республикой» на государственном уровне целенаправленная и скоординированная политика на территории временно оккупированной Республики Арцах (НКР), разрастается в...
15:48 14/04/2025Артак Закарян: Два противоречивых заявления Минобороны АрменииБывший заместитель министра обороны, член исполнительного органа РПА Артак Закарян, коснувшись сегодняшнего сообщения министерства обороны Армении и заявления заместителя министра обороны Армана...
15:15 14/04/2025Тигран Абрамян: Азербайджан прижал власти Армении к стенке своими предварительными условиями«После завершения переговоров по так называемому «мирному соглашению» между Арменией и Азербайджаном первой возможностью предметно обсудить эту тему стала встреча министров иностранных дел Армении и...
13:24 14/04/2025Заместитель министра обороны: Звучащие иногда на границе выстрелы не являются прицельными и адресными«На данный момент обстановка на границе – относительно стабильная, звучащие иногда выстрелы не являются прицельными и адресными, они немногочисленные.
12:29 14/04/2025Выборы в Гюмри: Мартун Григорян подал в ЦИК Армении заявление о самоотводеВозглавлявший список блока «Наш город» на состоявшихся 30 марта внеочередных выборах в Совет старейшин города Гюмри Ширакской области Армении депутат Национального Собрания РА Мартун Григорян...
12:19 14/04/2025Трамп установил в гольф-клубе во Флориде свою двухметровую статуюГенеральный директор компании Sticker Mule и бывший кандидат в конгресс Нью-Йорка Энтони Константино подарил президенту США Дональду Трампу двухметровый памятник-фигуру политика, сообщает издание...
11:42 14/04/2025Галузин: Если Армения пойдет по пути европейского выбора, это будет достаточно болезненный процесс, в том числе, к сожалению, для населения Армении«Планов как-то ущемлять интересы Армении у нас нет и быть не может», - заявил «Известиям» замглавы МИД РФ Михаил Галузин.
17:10 12/04/2025Встреча Лавров-Байрамов: «Москва готова содействовать процессу армяно-азербайджанской нормализации»12 апреля «на полях» Анталийского дипломатического форума в Турции состоялась встреча министра иностранных дел России Сергея Лаврова с министром иностранных дел Азербайджана Джейхуном Байрамовым.
16:45 12/04/2025Мирзоян: Мы выбираем путь сотрудничества, но не можем сотрудничать сами с собойСтраны региона сегодня стоят перед выбором, заявил министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян в ходе панельной дискуссии, состоявшейся в турецкой Анталье с участием министров иностранных дел...
15:47 12/04/2025«Голос Армении»: «Кольцо» против народа Арцаха: век прошлый и нынешнийГазета «Голос Армении» пишет: «Карательная операция «Кольцо» занимает особое место в истории конфликта между Азербайджаном и Нагорным Карабахом, как по своим масштабам, так и последствиям.
14:56 12/04/2025Карен Вртанесян: Нет мира, ситуацию всеми способами ведут к войнеПосле сделанного 13 марта заявления азербайджанской стороны о согласовании текста проекта «Соглашения об установлении мира и межгосударственных отношений между Республикой Армения и Азербайджанской...
14:45 12/04/2025Мирзоян: У нас есть конфликт с Азербайджаном или нет?«Сейчас актуален очень примечательный вопрос: у нас есть конфликт с Азербайджаном или нет?» – сказал министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян в ходе панельной дискуссии, состоявшейся в турецкой...
13:59 12/04/2025Тигран Абрамян: Азербайджан подготавливает почву для агрессии против АрменииПосле некоторой паузы Азербайджан вновь активизировал информационные атаки против Армении, написал на своей странице в соцсети Facebook секретарь фракции «Честь имею» НС Армении Тигран Абрамян.
13:15 12/04/2025Главы МИД Армении и Азербайджана провели встречу в Анталье12 апреля 2025 года министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян и министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов встретились в Анталье в рамках Анталийского дипломатического форума.