19:37 24/02/2026ԵՄ-ն նախատեսում է Հայաստանում տեղակայել նոր՝ «հիբրիդային արագ արձագանքման խումբ»․ «Ազատություն»«Ազատություն» ռադիոկայանի տրամադրության տակ է Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարի՝ Բրյուսել հասցեագրված նամակը, որով Արարատ Միրզոյանը փետրվարի 13-ին խնդրել է արագ արձագանքման խումբ ուղարկել Երևան։...
19:13 24/02/2026Որևէ մեկը ինձ չի կարող համոզել, որ Հայ Առաքելական եկեղեցին թուրքական հստակ թիրախ չէ․ Ռուբեն Մելքոնյան«ՀՀ-ը՝ քաղաքակրթական ընտրության առջև» խորագրով քննարկմանը թուրքագետ Ռուբեն Մելքոնյանն անդրադաձավ չորս հիմնական ուղղությունների, որոնք Հայաստանի անկախացումից հետո Թուրքիայում ձեռք են բերվել և...
18:30 24/02/2026Նրանք վախենում են Սամվել Կարապետյանի վարչապետ լինելու փաստից․ Նարեկ Կարապետյան«Մեր ձևով» շարժման համակարգող Նարեկ Կարապետյանը «Ազատության» հետ զրույցում անդրադարձել է ներքաղաքական զարգացումներին և այն հարցին, թե արդյո՞ք կմիավորվեն այլ քաղաքական ուժերի հետ։ «Նրանք վախենում են...
18:15 24/02/2026Թաթուլ Մանասերյան. Ե՞րբ կարող է մարդու տուն գող մտնել«Տանից դուրս անենք նրան կամ նրանց, ովքեր համարձակվել են ոտնձգություններ անել մեր ազգային արժեքների նյութական, մշակութային, ոգեղեն արժեքների նկատմամբ»,- այս մասին «ՀՀ-ը՝ քաղաքակրթական ընտրության...
17:30 24/02/2026Իրանում անկարգությունների մասնակիցը դատապարտվել է մահապատժի. ReutersՍա հունվարյան բողոքի ցույցերի հետ կապված առաջին նմանատիպ դատավճիռն է
17:11 24/02/2026Հանդիպել են Հայաստանի ու Ադրբեջանի ԱԳ փոխնախարարներըՓետրվարի 24-ին Ժնևում՝ ՄԱԿ Մարդու իրավունքների խորհրդի 61-րդ նստաշրջանի շրջանակներում, Հայաստանի Հանրապետության ԱԳ նախարարի տեղակալ Ռոբերտ Աբիսողոմոնյանը հանդիպում է ունեցել Ադրբեջանի Հանրապետության...
16:53 24/02/2026Իրավապաշտպան. Ցանկացած մեկը, որ կհամարձակվի ունենալ պատմական հիշողություն իր նախնիների, Ցեղասպանության, Արցախի մասին, ուղղակի պատժելու է լավագույն դեպքում բանտերով«Բարձրագույն դատական խորհուրդը պետք է հստակ պատկերացում ունենա, որ դատարանները վարկաբեկվում են ոչ թե կողքից կամ մասնակից անձանց գնահատականների արդյունքում, այլ առանձին դատավորների վարքի, դատարանների...
16:47 24/02/2026Ադրբեջանցիները Մարտունիում ոչնչացրել են Հայրենական մեծ պատերազմի և Արցախյան ազատամարտի նահատակների հիշատակին նվիրված հուշարձանը«Ադրբեջանի բռնապետական վարչակարգը՝ ի դեմս Իլհամ Ալիևի ղեկավարած ռեժիմի, պետական մակարդակով շարունակում է ոչնչացնել ժամանակավորապես բռնազավթված Արցախի հայկական մշակութային և պատմական ժառանգությունը։...
16:29 24/02/2026ՔՊ-ականները և ալիևենք միջազգային ասպարեզներում միասին «Ջան Գյուլում» են ձոնում, և նիկոլը ու Ալիևը ԵԽ-ի վերջին ամենազզվելի բռնապետերն են. ԱշոտյանՁեռի հետ հիշատակելով մեր 19 հայրենակիցներին՝ նա ռիսկ ու պլոճիկ չուներ ավելի կոշտ խոսելու և պահանջելու մեր հայրենակիցների ազատ արձակումը
15:05 24/02/2026Իշխանությունները գիտեն՝ ընտրություններում արցախցիները մերժելու են ՔՊ-ին և քաղաքացիություն ստանալու հարցում ստեղծում են խոչընդտոներ. Մետաքսե ՀակոբյանՆԳՆ-ից արձագանքում են՝ Միգրացիայի և քաղաքացիության ծառայության կողմից իրականացվել և իրականացվում են քայլեր, որոնք հեշտացնում են ՀՀ քաղաքացիության շնորհման համար դիմելու գործընթացները։
14:40 24/02/2026103 օր, և Հայաստանը կդառնա Ուժեղ. Սամվել Կարապետյանի դուստրՀայտնի գործարար, բարերար, «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության կողմից վարչապետի թեկնածու հայտարարված Սամվել Կարապետյանի դուստրը՝ Տաթևիկը գրում է.
13:33 24/02/2026Երեք այգիների անորակ աշխատանքների դիմաց Երևանի քաղաքապետարանը նույն ընկերությանը վճարել է 1.3 մլրդ դրամ կամ 3.4 մլն ԱՄՆ դոլար. Արթուր ՉախոյանԱյս ամենը տեղի է ունեցել Արամ Սարգսյանի կուսակցության թաղապետների աչքի առաջ
13:00 24/02/2026Մեծ Բրիտանիայի խոհրդարանում մեկնարկել է Արցախի վերաբերյալ խորհրդարանական հետաքննությունՀայ դատի Մեծ Բրիտանիայի հանձնախմբի փոխանցմամբ փետրվարի 23-ին Մեծ Բրիտանիայի խորհրդարանում տեղի է ունեցել «Ջնջելով անցյալը.
12:46 24/02/2026Ինչո՞ւ նախապես չեք խորհրդակցել եկեղեցու հետ. Լիլիթ Գալստյանը՝ ՔՊ-ականներին«Այս նախագիծը մշակելիս՝ ինչո՞ւ նախապես չեք խորհրդակցել եկեղեցու, եկեղեցու ներկայացուցիչների հետ, միգուցե ավելի խորքային լուծումներ առաջարկեին, հատկապես նախագիծն ուղղված է եկեղեցու ժառանգությանը։...
12:43 24/02/2026Ձեռնաշղթաներ՝ խոսքի համար«Ախուրյանում 55-ամյա տնային տնտեսուհու մեկ ամսով կալանավորումը՝ ֆեյսբուքյան գրառման մեջ իբր «բռնության կոչ» պարունակելու մեղադրանքով, հերթական անգամ ի ցույց է դնում Հայաստանում խորացող վտանգավոր...
11:52 24/02/2026Սուրեն Պապիկյանն ու Իրանի պաշտպանության նախարարը քննարկել են տարածաշրջանային ու միջազգային անվտանգությանն առնչվող հարցերԻրանի Իսլամական Հանրապետություն կատարած պաշտոնական այցի շրջանակում ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը հանդիպել է ԻԻՀ պաշտպանության և զինված ուժերի աջակցման նախարար, բրիգադի գեներալ Ազիզ...
10:59 24/02/2026ԱՄՆ-Իրան ռազմական բախման հավանականությունը դեռևս շատ բարձր է. Սուրեն Սարգսյան«Ամերիկյան զինված ուժերը բերված են 100 տոկոսանոց պատրաստվածության և պատրաստ են Իրանի դեմ ռազմական գործողություններ իրականացնել ցանկացած պահի։ Ինչ վերաբերում է Թրամփին, ապա վերջնական որոշումը իրենն է,...
10:54 24/02/2026Ընտանեկան բյուջեի մոտ 25%-ը ծախսվում է դեղորայքի վրա. Նարեկ Կարապետյանը հանդիպել է դեղագործների հետ«Հայաստանում ընտանեկան բյուջեի մոտ 25%-ը ծախսվում է դեղորայքի վրա»,-դեղագործների հետ հանդիպմանը հայտարարել է «Մեր ձևով» շարժման համակարգող Նարեկ Կարապետյանը։ Դեղագործների հետ հանդիպման ժամանակ...
10:40 24/02/2026Ռուսաստանը բանակցություններում «խաղեր է տալիս» ամերիկացիների հետ, բայց Պուտինը վատ դերասան է. Զելենսկի«Ռուսաստանը բանակցություններում «խաղեր է տալիս» ամերիկացիների հետ, բայց Պուտինը վատ դերասան է»,- Financial Times-ին ռուս-ուկրաինական պատերազմի 4-րդ տարելիցի կապակցությամբ տված հարցազրույցում ասել է...
10:16 24/02/2026Ո՞րն է հաջորդ քայլը․ ինչը տարիներ առաջ կարող էր վառ ֆանտազիայի դրսևորում դիտվել, հիմա դարձել է դառը իրականություն. Աբրահամյան«Ադրբեջանի «քաղհասարակության»՝ տակը հասկանալ հատուկ ծառայությունների, հաջորդ տրամաբանական ուղղությունն այս իշխանության համար կարող է լինել ամրացված շրջաններն ու նոր գնված սպառազինությունը»,- նշել է...

11:46 16/04/2024Ex-envoy urges end to 'vicious' Armenian Genocide discourseArmenia’s former Ambassador-at-Large Edmon Marukyan has urged an end to the “vicious" discourse calling into question the Armenian Genocide.
11:00 16/04/2024Lemkin Institute reacts to Azerbaijan's statement at ICJThe Lemkin Institute for Genocide Prevention has reacted to Azerbaijan's statement at the International Court of Justice (ICJ).
16:15 15/04/2024President: Kazakhstan ready to increase exports to Armenia up to $350 millionKazakh President Kassym-Jomart Tokayev and Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan reaffirmed their strong commitment to enhancing multifaceted ties at an April 15 meeting in Yerevan, The Astana...
15:36 15/04/2024Vardan Ghukasyan announces street protests in YerevanU.S.-based blogger Vardan Ghukasyan (better known as "Dog”), the founder of the Democracy, Law and Discipline party, has announced street protests in Yerevan.
15:15 15/04/2024Opposition MP slams Brussels talks as 'disgraceful failure'The Armenia-EU-US meeting held in Brussels on April 5 was a "disgraceful failure", Artur Khachatryan, an MP from the opposition Hayastan faction, told a press briefing on Monday.
14:33 15/04/2024UK’s Cameron urges Israel to use 'head as well as heart' after Iran attackBritish Foreign Secretary David Cameron urged Israel not to retaliate after Iran's drone and missile attack, saying it should "think with head as well as heart" because Tehran's strike had been a...
14:16 15/04/2024Armenian Foreign Ministry says no 'substantive' talks with UK over Rwanda dealArmenia and the United Kingdom have had no “substantive” talks on a possible Rwanda deal, Foreign Ministry spokeswoman Ani Badalyan claims.
12:35 15/04/2024New Middle East crisis will directly affect Armenia, MP warnsThe escalation of tensions in the Middle East will have a direct impact on Armenia, warns opposition MP Tigran Abrahamyan.
11:57 15/04/2024UK targeting four countries, including Armenia, for Rwanda dealBritain is targeting four more countries to replicate the Rwanda migrant deportation scheme, according to leaked documents.
11:36 15/04/2024Kazakh president arrives in ArmeniaPresident Kassym-Jomart Tokayev of Kazakhstan has arrived in Armenia on an official visit. He was welcomed by Deputy Prime Minister Mher Grigoryan at Yerevan's Zvartnots Airport on Monday morning,...
11:00 15/04/2024Armenia calls for dialogue in Middle East amid escalating tensionsEscalating tensions in the Middle East are a cause for grave concern, the Armenian Foreign Ministry said on Sunday following Iran's retaliatory strike against Israel.
16:36 13/04/2024Armenian government announces Kazakh leader's visit to YerevanKazakh President Kassym-Jomart Tokayev will travel to Armenia on an official visit on April 15. The Armenian government said in a statement on Saturday that Tokayev was expected to meet with Prime...
16:15 13/04/2024Rally held in Armenian border villageA large group of public figures, politicians and clergymen on Saturday gathered in Voskepar, a border village in Armenia’s Tavush Province, for a rally in support of local residents and against the...
14:33 13/04/2024Pashinyan: Armenia seeks to prevent all attempts to politicize EAEUArmenia is seeking to stop all attempts to politicize the Eurasian Economic Union (EAEU), Prime Minister Nikol Pashinyan said.
13:02 13/04/2024Kazakh president to pay official visit to ArmeniaPresident Kassym-Jomart Tokayev of Kazakhstan will pay a one-day official visit to Armenia on April 15.
12:00 13/04/2024Monument Watch exposes Azeri lies about Artsakh's ancient cultureThe video "Ancient Aghdam Destroyed Nomadic Heritage", produced by the Azerbaijani CBC TV channel, contains several arbitrary statements regarding the ancient culture of Artsakh.
11:32 13/04/2024Armenian Defense Ministry names soldiers killed in road accidentThe Armenian Defense Ministry identified the servicemen killed in a road accident on Friday. Four Armenian soldiers were killed and 20 others injured when the military vehicle carrying them veered...
11:15 13/04/2024Armenia denies false Azeri reports of shootingThe Defense Ministry of Armenia has rejected Azerbaijan's false accusations of cross-border shooting.
11:00 13/04/2024Germany urges its citizens to leave IranGermany warned its citizens to leave Iran, saying that there was a risk both of a sudden escalation in Tehran's existing tensions with Israel and that Germans might be at risk of arbitrary arrest in...
17:00 12/04/2024Freedom House reflects on Civil Contract's misuse of administrative resources at 2023 Yerevan electionsDuring the campaign for the Yerevan City Council elections in 2023, local observers and independent media observed widespread misuse of administrative resources in favor of Armenia’s ruling Civil...