19:37 24/02/2026ԵՄ-ն նախատեսում է Հայաստանում տեղակայել նոր՝ «հիբրիդային արագ արձագանքման խումբ»․ «Ազատություն»«Ազատություն» ռադիոկայանի տրամադրության տակ է Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարի՝ Բրյուսել հասցեագրված նամակը, որով Արարատ Միրզոյանը փետրվարի 13-ին խնդրել է արագ արձագանքման խումբ ուղարկել Երևան։...
19:13 24/02/2026Որևէ մեկը ինձ չի կարող համոզել, որ Հայ Առաքելական եկեղեցին թուրքական հստակ թիրախ չէ․ Ռուբեն Մելքոնյան«ՀՀ-ը՝ քաղաքակրթական ընտրության առջև» խորագրով քննարկմանը թուրքագետ Ռուբեն Մելքոնյանն անդրադաձավ չորս հիմնական ուղղությունների, որոնք Հայաստանի անկախացումից հետո Թուրքիայում ձեռք են բերվել և...
18:30 24/02/2026Նրանք վախենում են Սամվել Կարապետյանի վարչապետ լինելու փաստից․ Նարեկ Կարապետյան«Մեր ձևով» շարժման համակարգող Նարեկ Կարապետյանը «Ազատության» հետ զրույցում անդրադարձել է ներքաղաքական զարգացումներին և այն հարցին, թե արդյո՞ք կմիավորվեն այլ քաղաքական ուժերի հետ։ «Նրանք վախենում են...
18:15 24/02/2026Թաթուլ Մանասերյան. Ե՞րբ կարող է մարդու տուն գող մտնել«Տանից դուրս անենք նրան կամ նրանց, ովքեր համարձակվել են ոտնձգություններ անել մեր ազգային արժեքների նյութական, մշակութային, ոգեղեն արժեքների նկատմամբ»,- այս մասին «ՀՀ-ը՝ քաղաքակրթական ընտրության...
17:30 24/02/2026Իրանում անկարգությունների մասնակիցը դատապարտվել է մահապատժի. ReutersՍա հունվարյան բողոքի ցույցերի հետ կապված առաջին նմանատիպ դատավճիռն է
17:11 24/02/2026Հանդիպել են Հայաստանի ու Ադրբեջանի ԱԳ փոխնախարարներըՓետրվարի 24-ին Ժնևում՝ ՄԱԿ Մարդու իրավունքների խորհրդի 61-րդ նստաշրջանի շրջանակներում, Հայաստանի Հանրապետության ԱԳ նախարարի տեղակալ Ռոբերտ Աբիսողոմոնյանը հանդիպում է ունեցել Ադրբեջանի Հանրապետության...
16:53 24/02/2026Իրավապաշտպան. Ցանկացած մեկը, որ կհամարձակվի ունենալ պատմական հիշողություն իր նախնիների, Ցեղասպանության, Արցախի մասին, ուղղակի պատժելու է լավագույն դեպքում բանտերով«Բարձրագույն դատական խորհուրդը պետք է հստակ պատկերացում ունենա, որ դատարանները վարկաբեկվում են ոչ թե կողքից կամ մասնակից անձանց գնահատականների արդյունքում, այլ առանձին դատավորների վարքի, դատարանների...
16:47 24/02/2026Ադրբեջանցիները Մարտունիում ոչնչացրել են Հայրենական մեծ պատերազմի և Արցախյան ազատամարտի նահատակների հիշատակին նվիրված հուշարձանը«Ադրբեջանի բռնապետական վարչակարգը՝ ի դեմս Իլհամ Ալիևի ղեկավարած ռեժիմի, պետական մակարդակով շարունակում է ոչնչացնել ժամանակավորապես բռնազավթված Արցախի հայկական մշակութային և պատմական ժառանգությունը։...
16:29 24/02/2026ՔՊ-ականները և ալիևենք միջազգային ասպարեզներում միասին «Ջան Գյուլում» են ձոնում, և նիկոլը ու Ալիևը ԵԽ-ի վերջին ամենազզվելի բռնապետերն են. ԱշոտյանՁեռի հետ հիշատակելով մեր 19 հայրենակիցներին՝ նա ռիսկ ու պլոճիկ չուներ ավելի կոշտ խոսելու և պահանջելու մեր հայրենակիցների ազատ արձակումը
15:05 24/02/2026Իշխանությունները գիտեն՝ ընտրություններում արցախցիները մերժելու են ՔՊ-ին և քաղաքացիություն ստանալու հարցում ստեղծում են խոչընդտոներ. Մետաքսե ՀակոբյանՆԳՆ-ից արձագանքում են՝ Միգրացիայի և քաղաքացիության ծառայության կողմից իրականացվել և իրականացվում են քայլեր, որոնք հեշտացնում են ՀՀ քաղաքացիության շնորհման համար դիմելու գործընթացները։
14:40 24/02/2026103 օր, և Հայաստանը կդառնա Ուժեղ. Սամվել Կարապետյանի դուստրՀայտնի գործարար, բարերար, «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության կողմից վարչապետի թեկնածու հայտարարված Սամվել Կարապետյանի դուստրը՝ Տաթևիկը գրում է.
13:33 24/02/2026Երեք այգիների անորակ աշխատանքների դիմաց Երևանի քաղաքապետարանը նույն ընկերությանը վճարել է 1.3 մլրդ դրամ կամ 3.4 մլն ԱՄՆ դոլար. Արթուր ՉախոյանԱյս ամենը տեղի է ունեցել Արամ Սարգսյանի կուսակցության թաղապետների աչքի առաջ
13:00 24/02/2026Մեծ Բրիտանիայի խոհրդարանում մեկնարկել է Արցախի վերաբերյալ խորհրդարանական հետաքննությունՀայ դատի Մեծ Բրիտանիայի հանձնախմբի փոխանցմամբ փետրվարի 23-ին Մեծ Բրիտանիայի խորհրդարանում տեղի է ունեցել «Ջնջելով անցյալը.
12:46 24/02/2026Ինչո՞ւ նախապես չեք խորհրդակցել եկեղեցու հետ. Լիլիթ Գալստյանը՝ ՔՊ-ականներին«Այս նախագիծը մշակելիս՝ ինչո՞ւ նախապես չեք խորհրդակցել եկեղեցու, եկեղեցու ներկայացուցիչների հետ, միգուցե ավելի խորքային լուծումներ առաջարկեին, հատկապես նախագիծն ուղղված է եկեղեցու ժառանգությանը։...
12:43 24/02/2026Ձեռնաշղթաներ՝ խոսքի համար«Ախուրյանում 55-ամյա տնային տնտեսուհու մեկ ամսով կալանավորումը՝ ֆեյսբուքյան գրառման մեջ իբր «բռնության կոչ» պարունակելու մեղադրանքով, հերթական անգամ ի ցույց է դնում Հայաստանում խորացող վտանգավոր...
11:52 24/02/2026Սուրեն Պապիկյանն ու Իրանի պաշտպանության նախարարը քննարկել են տարածաշրջանային ու միջազգային անվտանգությանն առնչվող հարցերԻրանի Իսլամական Հանրապետություն կատարած պաշտոնական այցի շրջանակում ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը հանդիպել է ԻԻՀ պաշտպանության և զինված ուժերի աջակցման նախարար, բրիգադի գեներալ Ազիզ...
10:59 24/02/2026ԱՄՆ-Իրան ռազմական բախման հավանականությունը դեռևս շատ բարձր է. Սուրեն Սարգսյան«Ամերիկյան զինված ուժերը բերված են 100 տոկոսանոց պատրաստվածության և պատրաստ են Իրանի դեմ ռազմական գործողություններ իրականացնել ցանկացած պահի։ Ինչ վերաբերում է Թրամփին, ապա վերջնական որոշումը իրենն է,...
10:54 24/02/2026Ընտանեկան բյուջեի մոտ 25%-ը ծախսվում է դեղորայքի վրա. Նարեկ Կարապետյանը հանդիպել է դեղագործների հետ«Հայաստանում ընտանեկան բյուջեի մոտ 25%-ը ծախսվում է դեղորայքի վրա»,-դեղագործների հետ հանդիպմանը հայտարարել է «Մեր ձևով» շարժման համակարգող Նարեկ Կարապետյանը։ Դեղագործների հետ հանդիպման ժամանակ...
10:40 24/02/2026Ռուսաստանը բանակցություններում «խաղեր է տալիս» ամերիկացիների հետ, բայց Պուտինը վատ դերասան է. Զելենսկի«Ռուսաստանը բանակցություններում «խաղեր է տալիս» ամերիկացիների հետ, բայց Պուտինը վատ դերասան է»,- Financial Times-ին ռուս-ուկրաինական պատերազմի 4-րդ տարելիցի կապակցությամբ տված հարցազրույցում ասել է...
10:16 24/02/2026Ո՞րն է հաջորդ քայլը․ ինչը տարիներ առաջ կարող էր վառ ֆանտազիայի դրսևորում դիտվել, հիմա դարձել է դառը իրականություն. Աբրահամյան«Ադրբեջանի «քաղհասարակության»՝ տակը հասկանալ հատուկ ծառայությունների, հաջորդ տրամաբանական ուղղությունն այս իշխանության համար կարող է լինել ամրացված շրջաններն ու նոր գնված սպառազինությունը»,- նշել է...

14:25 07/12/2024Южная Корея: президент Юн Сок Ель просит прощения, но парламент непреклоненВ парламенте Южной Кореи 7 декабря пройдет голосование по вопросу импичмента президента Юн Сок Еля, который в начале недели пытался ввести военное положение.
13:26 07/12/2024МИД Ирана опроверг сообщения СМИ об эвакуации посольства в ДамаскеИнформация в СМИ об эвакуации иранского посольства в Дамаске на фоне активизации террористических группировок в Сирии не соответствует действительности, заявил официальный представитель МИД Ирана...
13:23 07/12/2024Гегамян: Если это правда – через несколько дней на карте мира прекратит свое существование государство под названием СирияИран 6 декабря начал эвакуацию своих военных командиров и личного состава из Сирии, сообщает The New York Times (NYT) со ссылкой на источники.
12:34 07/12/2024«Голос Армении»: Армяне никогда не были нацией-мученикомГазета «Голос Армении» пишет: «Ходят слухи, что с января будущего года у нас собираются ввести новое наказание.
11:58 07/12/2024Посольство РФ в Армении – к 36-й годовщине Спитакского землетрясения: Скорбим вместе с армянским народом36 лет назад – 7 декабря 1988 года – в Армении произошло катастрофическое землетрясение, которое унесло жизни 25 тысяч человек, практически уничтожило город Спитак и повлекло за собой сильнейшие...
17:52 06/12/2024Анна Григорян: Раскрываемости по ANIF нет, потому что ниточки ведут либо непосредственно к Николу Пашиняну, либо к близким к нему людям«Это два хромых, слепых, глухих и неразумных слона, на которых они строят свои тезисы», – заявил на брифинге в НС 6 декабря депутат от оппозиционной фракции «Армения» Артур Хачатрян, коснувшись...
16:40 06/12/2024Грант Мелик-Шахназарян: Рано или поздно русским дадут понять, что им больше нечего делать в СирииПолитолог, основатель аналитического центра «Восканапат» Грант Мелик-Шахназарян написал: «Происходящее сегодня в Сирии – настоящая трагедия.
16:34 06/12/2024Ален Симонян спешит оправдатьсяЗанимающий пост спикера Национального Собрания Армении Ален Симонян после публикаций в прессе в своем Telegram-канале представил число обслуживающих парламент автомобилей.
16:15 06/12/2024Представители МККК посетили удерживаемых в плену в Азербайджане руководителей АрцахаВ декабре текущего года сотрудники Международного комитета Красного Креста (МККК) вновь посетили незаконно удерживаемых в Азербайджане бывших и действующих представителей военно- политического...
15:23 06/12/2024Тактика притвориться мертвым, как это делают пашиняновцы на переговорах с Алиевым, не прокатит – Айк Мамиджанян«К сожалению, у ведущего переговоры от имени Армении нет «красных линий»», – так отреагировал на брифинге в Национальном Собрании Армении 6 декабря секретарь оппозиционной фракции «Честь имею» Айк...
14:54 06/12/2024Зурабишвили обратилась к гражданам Грузии армянского происхождения и армянам в АрменииПрезидент Грузии Саломе Зурабишвили в интервью Общественному вещателю пояснила слова, сказанные после парламентских выборов про их фальсификацию.
14:41 06/12/2024Спикер парламента Грузии пожелал европейцам таких же «мирных демонстраций», как в ТбилисиЕвропейские политики своим молчанием сначала поощрили насильственные акции протеста в Тбилиси, а потом оценили метание «коктейля Молотова» и открытие артиллерийского огня петардами по полицейским как...
14:25 06/12/2024Депутат от партии Пашиняна не опроверг и не подтвердил заявления Алиева«И до этого из Азербайджана звучали различные заявления – на уровне президента, главы МИД, различных чиновников этой страны.
12:35 06/12/2024«Голос Армении»: Куда заведет «точка невозврата» с ОДКБ?Газета «Голос Армении» пишет: «Напомню, что постпред России при ОДКБ Виктор Васильев в преддверии мероприятий ОДКБ в Астане 28 ноября, заявил, что Армения в них участвовать не будет, однако Ереван не...
12:26 06/12/2024Эммануэль Макрон заявил, что останется на посту президента Франции до конца полномочий в 2027 годуПрезидент Франции Эммануэль Макрон вновь заявил, что не собирается покидать свой пост, несмотря на отставку правительства.
12:16 06/12/2024Замглавы МИД РФ: Армения может иметь долг по взносам в ОДКБ до конца 2025 годаАрмения может иметь долг по взносам в ОДКБ и не оплачивать его два года, сейчас имеется задолженность за 2024 год, истечет период в конце 2025 года, заявил РИА Новости замглавы российского МИД...
12:10 06/12/2024Мирзоян: Армения согласовала с Азербайджаном преамбулу и 15 из 17 статей проекта мирного соглашения«В условиях вызовов, с которыми весь мир сегодня сталкивается, мы становимся более бдительными в вопросах мира и стабильности.
17:52 05/12/2024Мальта: у Мирзояна состоялся краткий обмен мнениями с коллегой из Турции, госсекретарем СШАМинистр иностранных дел Республики Армения Арарат Мирзоян принял участие в официальной церемонии открытия заседания Совета министров иностранных дел ОБСЕ, в ходе которого участников поприветствовал...
17:30 05/12/2024МИД Армении: Встречи Мирзоян-Байрамов на Мальте не запланированоВстреча между главами МИД Армении и Азербайджана Араратом Мирзояном и Джейхуном Байрамовым в рамках министерской конференции ОБСЕ, проходящей на Мальте, не запланирована.
17:02 05/12/2024Сергей Лавров: От Армении не поступало документов о выходе из ОДКБДокументов о выходе из Организации Договора о коллективной безопасности (ОДКБ) от Армении не поступало.